Auto Alblas B.V. uitgebreid met enorme verkoophal Meningen van Lezers Bewegen om te leven vaaRöeRhooQt's tuintips öoe-het-zelveRS Show van vogels - konijnen - bijen en honden in „De Rank" Openbare les Rithmische Gymnastiek Nieuw clubhuis Jeugdzorg Soesterberg noodzakelijk "<QUf Ook valse girobetaalkaarten in Soest Geen parkeerschijven Alleen deze week Annie Reniers en W illem Roggeman in theater Appelmarkt Geluids apparatuur gestolen Stankoverlast industrieterrein E. G. Kerkhof Belvedèreweg één maand gesloten Visser, het fascisme en de raad Open brief aan het Sinterklaas- comité van Soest VOOR Fruitbomen in iedere tuin: W E. G. Kerkhof Onderzoek verkeer Eigendomweg/ Nieuweweg E. G. Kerkhof Kerstcollecte vogels :vogelvreugde: 17 17 Foto Herman van Dam Een van de oudste garage-bedrijven van Soest, Auto Alblas b.v., neemt morgen, donderdag 15 november officieel een formidabele verkoophal in gebruik. Concreet wordt er 700 vierkante meter aan het bedrijf toegevoegd en deze oppervlakte is geheel bestemd voor de verkoop. De nieuwe Alfa's en Skoda's zullen er beter tot hun recht komen, evenals de occasions. Er zijn bovendien drie verkoopkantoren bij, zodat de klant verzekerd kan zijn van een rustig gesprek. Dat de ingebruikneming van de hal voor het hele bedrijf wat betekent wordt duidelijk gemaakt door de bij-plaatsing van twee „bruggen", zodat er nu vier in gebruik zijn. En door de uitbreiding werd het óók mogelijk een receptie-balie te plaatsen, zodat de klant voortaan niet tussen alle auto's door op zoek moet naar iemand die hem helpen kan. van tweedehands wagens, maar van lieverlee werd het terrein „ge schoond". Het kwam vol te staan met gebruikte auto's, die van daar af ver kocht werden. De „geschiedenis van Alblas ligt ge heel in Soest. In 1928, eenenvijftig jaar geleden, startte de heer Alblas met een eigen bedrijf op het adres Van Weede- straat 5. Verkocht werden de merken „Graam" en „Paige" en verhuurd werden toen de Mathis-taxi's. Ook motorfietsen werden toen gerepareerd en Alblas was dealer van het Belgische merk Minerva. In 1933 werd het pand Van Weedestraat 84 betrokken; een nieuwbouw pand. Grote naam kreeg Alblas daar in verband met de verkoop van de D.K.W.'s. Na de oorlog, in 1952 kwam D.K.W. weer aan de markt, maar in 1956 was het DKW-tijdperk voor Alblas voorbij. De „Skoda" was de opvolger en in 1975 kwam de „Alfa Romeo" er bij. Door de stijgende verkoop van auto's in het algemeen, maar van de Alfa's en Skoda's in het bijzonder, was aan uitbreiding niet meer te ontkomen. Nadat het bedrijf aan de Van Weede straat in 1968 tot showroom en schade- afdeling werd verbouwd, kreeg de werkplaats alle ruimte in de Autokluis, schuin tegenover de showroom. Dat men daar nog eens uit zou groeien, werd toen niet voorzien. De „Auto- kluis" is al een oud begrip in Soest en in de twintiger jaren was er al een garagebedrijf in gevestigd. Senior wordt sinds jaren bijgestaan door zijn zoons Gerard en Jan. Sinds kort is de naam aan deze situatie aangepast en veranderd in „Auto Al blas b.v.". In 1972 werd van kolenhandelaar Tak een braakliggend terrein achter de „Autokluis" gekocht. Aanvankelijk werden de oude kolenopslagplaatsen nog gebruikt voor het onderbrengen Ook in Soest zijn bij een juwelier een aantal valse girobetaalkaarten ge bruikt. Dat gebeurde op de laatste dag van oktober. Een dame, die verklaarde in Leiden te wonen, kocht voor haar echtgenoot een ring voor 2950 gulden en betaalde met 15 girokaarten. Een uurtje controle bij de blauwe zones van de Soesterbergsestraat en de Smitshof leverde vijftien processen- verbaal op. Alle autobezitters ver zuimden de parkeerschijf duidelijk zichtbaar in hun auto te plaatsen. Schitterende 14 karaat gouden dames- ring met granaat, geheel met de hand gemaakt 9/1(1 geen f460.- maar# t4U." Op vrijdag 16 november, aanvang 20.30 uur, zullen de dichters Annie Reniers en Willem Roggeman voorlezen uit eigen werk in theater Appelmarkt a^n de Appelmarkt te Amersfoort. De in leiding op deze avond begint om 19.30 uur. Na de pauze is er gelegenheid voor discussie. De poëzie van Annie Reniers kenmerkt zich meer door het verwoorden van een levensbeschouwing, dan door het uit drukken van emoties of persoonlijke gevoelservaringen. Zij spreekt over „jij", hoogstens over „ons", maar nooit over „ik". Willem Roggeman gaf een tiental dichtbundels uit en schreef een toneel stuk. Hij schrijft voor een klein maar wel geïnteresseerd publiek. Hij wordt gerekend tot de tweede experimentele generatie. Deze avond wordt gehouden In het kader van het Belgisch-Nederlands Cultureel Accoord. Dat was niet ideaal en zo ontstond het plan het grote terrein te overkappen. Vorig jaar was het zover dat de beno digde vergunningen afkwamen en was de winter niet zo streng en zo langdurig geweest, dan had de ingebruikneming een half jaar eerder plaats gevonden. De nieuwe hal is een ontwerp van de architect T. J. van Riemsdijk en werd gebouwd door Bouwbedrijf Uyland. Uyland heeft gelijktijdig de afbouw van zijn al vele jaren „open" liggend pand naast de Autokluis ter hand genomen. De Alblas„sen" zijn hem daar erkentelijk voor. In de veronder stelling dat het pand van Alblas was, kreeg men nogal eens het verwijt dat er niets aan gedaan werd. Cornelisse Laren-Soest b.v. verzorgde de ingenieuze electrische installatie van de verkoophal, terwijl de firma Reyerse uit Soest de verwarming en het sanitair aanlegde. Service De ingebruikneming van de hal komi de service ten goede. De heren Alblas zijn zich er van bewust dat dat nodig is, maar door plaatsgebrek was het tot nu toe een eeuwig behelpen. De nieuwe modellen stonden in de werkplaats en dat betekende min of meer continu poetsen. Moest er een proefrit gemaakt worden, dan had dat dikwijls tot gevolg dat er eerst repara tie-auto's verplaatst moesten worden. Tijdrovend werk, waardoor alle werk zaamheden stagneerden. Meer perso neel aannemen, had geen zinvoor hen was immers geen ruimte. Dat is nu anders en daarom is het personeel met twee monteurs aangevuld. Er zijn ook, zoals reeds eerder opgemerkt, twee bruggen bij geplaatst en dat alles komt de totale service ten goede. Lange wachttijden gaan tot het verleden be horen. De uitbreiding betekent voor het personeel overigens dat hun kantine aanzienlijk vergroot wordt. Show Morgen, donderdag 15 november, van 16.00 tot 20.00 uur wordt de ingebruik neming min of meer officieel gevierd. Alle klanten, en dat zijn er zéér veel, kregen een uitnodiging. Aansluitend is op vrijdag 16-, zaterdag 17 en maandag 19 november, een Grote Show gepland, waar de nieuwste mo dellen van Alfa Romeo en Skoda ge toond worden. De 6-cylinder Alfa-6, die vanaf voor jaar 1980 te leveren is, is ondermeer aanwezig, alsmede nieuwe modellen van de onverwoestbare Skoda. Skoda heeft ook nog enkele openingsattrac ties. Het is zeker de moeite waard deze show te bezoeken. In het weekend werden uit de Kardi naal Alfrink Mavo in de wijk Overhees 2 een versterker en een draaitafel gestolen. De gezamenlijke waarde is 3000 gul den. Om binnen te komen werd een deur geforceerd. Ook in het gebouw werden diverse deuren opengebroken. De milieuvereniging „Soestdijk geen Stankwijk" heeft de inspekteur van de volksgezondheid per brief er op attent gemaakt dat de stankoverlast van het Soester industrieterrein nog niet tot het verleden behoort. Op 6 november stelde men de inspek teur telefonisch op de hoogte van het feit, dat zowel die maandag als de dinsdag daarop het bedrijf Howsom Algraphy „een ogen en keel irrite rende walm" uitstootte. Het telefoontje werd woensdag 7 no vember schriftelijk bevestigd. In de zelfde brief wordt verder nog aandacht gevraagd voor het feit dat het bedrijf Lindner volgens de milieuvereniging nog steeds niet aan de eisen, volgens de aan hem opgelegde hinderwetvergun ning, voldoet en kontinu stankoverlast blijft veroorzaken. DAK-ISOLATIE DAK-BEDEKKINGEN en SHINGLES DAKEN Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332 -b.g.g. 10816 In verband met werkzaamheden aan het wegdek van de Belvedèreweg geldt voor de periode 2 november tot 1 december een tweetal verkeersmaat regelen. Voor het gedeelte van de Belvedèreweg, tussen de Energieweg en de Industrieweg geldt een gesloten verklaring voor alle verkeer in beide richtingen. Bord. nr. 11 van het R.V.V. zal dit aangeven. Daarnaast is er voor de Energieweg een parkeerverbod langs de rechterzijde van de weg, gezien in de richting van de Industrie weg (bord nr. 49). Opname van brieven onder de rubriek Meningen van Lezers houdt niet in, dat de redactie het altijd met de in houd eens is. Het was een uitstekend idee om in de Soester Courant de volledige tekst van Visser af te drukken. Dan kan ieder zich een oordeel vormen. Ik moet bekennen dat ik na lezing verbijsterd was, en wel omdat ik uit kranteberich- ten de indruk had gekregen dat de fractievoorzitter van het Christen De- mokratisch Accoord dat, wat Visser over de burgemeester als hoofd van de politie zei, even erg vond als dat wat de fascisten zeiden over joden, Surina- mers e.d. Zij vond „dat men dat als raadsleden niet over zich heen kon laten gaan". Ik vond het verhaal van Visser een goed verhaal, het verhaal bovendien van iemand die het met eigen oren gehoord had. Het raadslid Visser was er namelijk, beide keren. Ik denk dat we dit soort verhalen broodnodig heb ben om herhaling van de ramp te voorkomen. Wel verbaast het me dat Visser met een grote boog om de politie heenloopt. Ik meen n.1. dat ieder zijn eigen persoonlijke verantwoordelijk heid heeft, welke plaats in de hiërar chie hij ook bekleedt. Maar juist omdat Visser zo overduidelijk zoekt naar de formele verantwoordelijkheid (en die ligt onweersprekelijk bij de burge meester), kan zijn kritiek met geen mogelijkheid in persoonlijke zin wor den opgevat. Hij wil de vinger op een wonde plek leggen waar het de formele verantwoordelijkheid betreft voor wat heeft kunnen gebeuren. Men kan er uiteraard over twisten of hij gelijk heeft (al meen ik zelf dat dat zonder meer het geval is) maar het gaat te ver om hem het recht te ontzeggen, derge lijke kritiek te oefenen. En het zou (als dat werkelijk waar is) véél te ver gaan, ja het zou de grenzen overschrijden van wat ik, en zonder twijfel velen met mij, onder behoorlijk versta, om deze toespraak van Visser over één kam te scheren met het fascisme. Ik kan mij nauwelijks voorstellen dat de fractie voorzitter van het CDA dat echt be doeld heeft. Met evenveel verbijstering in deze context heb ik de standpunten van de meeste andere fracties vernomen. De voormalige fractievoorzitter van de WD was het geheel met de CDA-op- merklngen eens. Een ander CDA-lid noemde Vissers opmerkingen „type rend voor Visser". De fractievoorzitter van de PvdA „distantieert zich" van Visser. Hij hóeft zich helemaal niet te distantiëren"geen sterveling in Soest zal het immers ooit in zijn hoofd halen om te veronderstellen dat Visser in het algemeen mede namens Goote spreekt. Laat men gewoon zeggen dat men het er niet mee eens is en een zakelijke discussie beginnen. Maar laat de raad wél bedenken dat de bevolking, zowel in Soest als daar buiten, zowel van Nederlandse als buitenlandse origine, iets verwacht van deze raad. Iets ondubbelzinnigs. Zo, dat blijkt dat men deze fascistische demonstratie (en niet het optreden van Visser) „als raadsleden niet over zich heen kon laten gaan". Laat dat „ty perend" zijn voor deze raad. En dat be reikt men allerminst door zich geschokt te voelen als iemand zich boos maakt omdat er iets zeer kwalijks is gebeurd. Dat kwalijke is niet Visser maar dat kwalijke is het fascisme. Daartussen de verkeerde keuze te doen, zou al te gemakkelijk zijn. W. ZWEERS Weegbreestraat 58 Soest. Naschrift redactie Naar onze mening speelde Visser met o.a. „een nieuwe jurk" duidelijk op de „man" en niet op de functie van hoofd van de politie. Dat mag hem kwalijk genomen worden. Met verbazing heb ik de gang van zaken bezien tussen het Sinterklaas- comite en het bestuur van de Muziek vereniging PVO. Lieve, grote, volwassen mensen, moet dat nu zo? Twee jaar geleden hebben we met het grootste plezier, Pietencos- tuums gemaakt, denkende iets leuks te doen voor de kinderen van Soest, en nu dit! Jullie moesten je schamen! Ik begrijp levendig de problemen van het PVO-bestuur. Het gemak, waarop men voor een luttel bedrag, een com pleet korps wil laten optreden, is soms onvoorstelbaar. Niemand zal zich waarschijnlijk realiseren, hoe groot de investering is in een dergelijke vereni ging. Natuurlijk, dat ligt voor het Sinterklaas-comite net zo. Welke Soes ter burger denkt er over na voor hoeveel centjes aan snoepgoed er voor de lieve kindertjes over straat rolt. Het zal ze ook een zorg zijn! Sinterklaas komt en leve de optocht! Maar, toch zijn er mensen die van dergelijke zor gen op de hoogte zijn. Eén van die mensen ben ik, helaas! Dan ga je toch eens nadenken (hoe simpel ik ook ben) en rekenen. Kijk, dan zie je ineens een zorgelijk optelsommetje van de heer Brouwer 350,- voor een korps uit Amersfoort, 450,- voor een korps uit Den Dolder, dan de Springbokken nog en let wel ƒ1400,- voor 20 strooi-pieten. Nou gaan we toch even mank, dacht ik. Buiten beschouwing gelaten dat het bedrag van 100,- verschil tussen Den Dolder en PVO niet te overbruggen zou zijn! Wilde men hier dwars of is de reken machine niet pp tafel geweest? Het is niet leuk als je de mensen hoort zeggen „misschien kunnen we ook goedkoper buiten Soest terecht". Hier is niemand mee gediend en de spontane sfeer is weg. Ik dacht dat er dit jaar een zwarte streep loopt door de intocht van de Goed-heilig-man. Zielig, maar waar. Toch moet het Sinterklaas-comité eens met de werkende mensen achter PVO gaan praten. Ik verzeker U dat er een niet gering bedrag op de intocht te besparen is. Natuurlijk wil ik graag bemiddelen dat U geholpen wordt met Uw zorgen. Wie weet krijgt PVO in 1980 wel 750,- voor het optreden bij de grote intocht. Nog één ding geachte heer Brouwer, laten we niet grof gaan doen, de kinderen uit Soest moeten nog iets van ons kunnen leren! MEVR. JAARSVELD Ereprijsstraat 217. Om een nieuwe Impuls te geven aan de afdeling Rithmische Gymnastiek hou den „De Springbokken" op donderdag 15 november een openbare les in de zaal aan de Smltsweg, recht tegenover de Rlnke Tolmanschool. Nieuwe leden of belangstellenden zijn dan van harte welkom, in het bijzon der meisjes van 8 t/m 13 jaar (tussen 7 en 8 uur n.m.), dames-adspiranten van 14 t/m 18 jaar (tussen 8 en 9 uur n.m.) en dames van 19 jaar en ouder tussen 9 en 10 uur n.m.). ^De lessen staan onder deskundige lei ding van Mevrouw Van Engelen uit Hilversum en worden op de piano begeleid door Mevrouw De Jong uit Amersfoort. Bij voldoende deelname zullen de les sen worden uitgebreid met Moderne Rithmische Gymnastiek, waarbij dan gebruik gemaakt wordt van hoepels, ballen, linten en dergelijke. Het kantoor van de club, dat geves tigd is in Gebouw „Eltheto" te Soest- Zuid kan u er alles over vertellen (onder nummer 12723, elke dag in de morgenuren). Het is gelukkig tegenwoordig eigenlijk in iedere tuin mogelijk om een fruitboompje aan te planten. Door het kweken van de diverse fruitcultures in struikvorm, in tegenstelling tot de hoogstampro- duktie van vroeger, bestaat de kans voor iedereen om uit eigen tuin wat vers fruit te nuttigen. De fruitboom in struikvorm (of spil vorm) behaalt meestal maximaal 2% tot 3 meter hoogte en is door - snoeien eventueel nog wat smaller te houden. Voor diegenen die een wat robustere plant kwijt kunnen, bestaat er de „halfstam" en de „hoog- stam", die respectievelijk op 1.50 m. en 1.80 m. geënt zijn, waardoor de boom in zijn geheel wat meer plaats inneemt. Het valt trouwens niet meer mee, om tegenwoor dig nog aan hoog- of halfstamfruitbomen te komen. De kweker legt zich namelijk helemaal toe op de afname van bomen door de fruitteler en deze wenst voor zijn moderne plukmethoden alleen struik bomen aan te planten. Bij het planten van iedere fruitboom of heester moeten we er rekening mee houden dat voor het groeien van vruchten, veel voeding nodig is, zo dat we zeker niet moeten bezuinigen op onze be mesting. De bemesting kan bestaan uit compost, gedroogde koemest of als die nog in goede kwali teit te vinden is, goede oude stalmest. Bij erg dro ge grond is het sterk aan te raden de bemes ting te combineren met een gift tunturf, die erg veel vocht vasthoudt en het de plant mogelijk maakt om snel door te wortelen. Nu we gezien hebben wat er voor verschillende groeivormen bestaan en we weten dat er flink be mest moet worden komt het belangrijkste punt. Welke soorten planten we aan en hoe zit het met de bestuiving? De meeste frutibomen zijn namelijk niet in staat zichzelf te bestuiven, zodat voor een goede bestui ving en vruchtzetting een ander soort bijgeplant moet worden. Als we om te beginnen eerst eens de appels onder de loep nemen, dan zien we dat daarbij zich een heel goede zelfbestuiver bevindt en wel de James Grieve. Hij wordt tevens bestoven door de „Cox d'orange Pippin". De James Grieve is een matig grote rood gele handappel, die vanaf september geoogst kan worden. De Cox wordt op zijn beurt weer bestoven door de James Grieve en door de Gol den Deliclous. De soorten Cox en Golden Delicious hebben wel licht geen verdere bestuiving nodig. Een vierde bekende appelsoort is de „Schone van Boskoop", die we als een soort goudrenette kunnen zien. Deze wordt net als de Golden Delicious bestoven door de Cox en de James Grieve. In peren hebben we als goede soorten de Beurre hardy, Bonne Louise, Conference en Claps Favo- rite. Hieronder bevindt zich geen enkele zelfbe stuiver, zodat alle soorten met een andere gecom bineerd moet worden. Bij de kersen ondervinden we eigenlijk weinig pro blemen omdat daarbij de meest gangbare soorten zichzelf bestuiven. Dit zijn Early rivers, de Mei kers en de Morel. De pruimen Reine Victoria en de Reine claude zijn ook doe-het-zelvers zodat ook die zonder pro blemen solitair aangeplant kunnen worden. Met perziken en abrikozen zullen we alleen suc ces hebben, als we er een zeer zonnige en be schutte plaats voor hebben, het liefst tegen een zuidmuur. LOODGIETERS WERKZAAMHEDEN EN SANITAIRE ARTIKELEN OOk voor doe-het-zelvers Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.n. 10816 De directeuren van de Openbare-, Ivo- en Kardinaal Alfrink mavo hebben onlangs het college van b. en w. gevraagd een aantal verkeersmaatre gelen te treffen op de Eigendomweg en Nieuweweg, zodanig, dat de scholieren komende uit Soest-Zuid zonder al te vele problemen deze beide wegen kun nen gebruiken om naar school en naar huis te gaan. Op dit moment moeten de scholieren vanaf de overweg eerst over de Parklaan om dan de Nieuweweg over te steken en vervolgens de drukke Eigendomweg te volgen. Directeur gemeentewerken is verzocht een en ander te onderzoeken en met voorstel len te komen. Het bestuur van de Stichting Jeugdzorg Soesterberg is bang dat de noodzakelijke nieuwbouw van het clubhuis op de Soester prioriteitenlijst te ver naar achteren geschoven wordt. Men praat er over sinds 1973 en anno 1979 denkt men nog niet verder te zijn dan zes jaar geleden. In de vorige week te Soesterberg gehouden CDA-soos, zei stichtings voorzitter mej. R. Lensink dat het eigenlijk onverantwoord is het deels uit hout opgetrokken clubhuis „de Dubbel dekker" nog langer te gebruiken. Voor een BEDRIJFSZEKERE CENTR. VERWARMINGS INSTALLATIE Ook voor doe-het-zelvers Service-abonnementen schoonmaken enz. Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 Brandwe ercommandant Tammer heeft al enige malen gezegd eens te zullen komen kijken. Ik vrees dat als hij geweest is, de zaak dicht moet. En dan hebben we hier niets meer", aldus mej. Lensink. Naar haar mening is Soesterberg in vergelijking met Soest zwaar onderbe deeld. De Stichting Jeugdwerk te Soest werkt met vier betaalde krachten en volgens mej. Lensink doet men niet half zoveel voor de jeugd, als Soester berg met vrijwilligers. De Soesterbergse stichting is dan ook danig gefrustreerd. Er moet nu echt iets gebeuren; het kan zo niet langer. De gesprekken met het nieuwe bestuur van de stichting Dorpshuis verlopen uiterst vriendelijk, zo zegt mej. Len sink, maar het loopt allemaal op niets uit. Zij hoopt dat de gemeenteraad inziet dat een nieuw clubhuis voor de jeugd van Soesterberg zeer hoog op de prioriteitenlijst moet komen. Het Leger des Heils heeft toestemming gekregen om van 26 t/m 30 november te collecteren voor de Kerstviering van de bejaarden in Soest. Volgende week donderdag 22-, vrijdag 23- en zaterdag 24 november organiseert de postduivenhoudersvereniging Soest een grote dierenshow in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat Er zullen tientallen vogels, zoals kanaries, parkieten, exoten, sierduiven te zien zijn, alsmede een flink aantal konijnen, bijen en mogelijk ook honden. Er is een stand met hengelsportartikelen en er zijn demonstraties met o.a. duivenklokken. Donderdagavond opent de burgemeester mevrouw mr. J. M. Corver-Van Haalten, evenement om acht uur. Het is de tweede keer dat de vereniging P.V. Soest een dergelijke tentoonstel ling organiseert. De club werd in 1976 opgericht en bezit inmiddels voor haar zestien leden een clubgebouwtje aan de Eemweg. Men is aangesloten bij de Nederlandse Bond van Zaterdagvlie gers. Van deze vereniging zullen circa 40 postduiven getoond worden en er zal tijdens de tentoonstelling regelmatig een uitleg gegeven worden van het reilen en zeilen van de duivensport. Ondermeer het „klokken"; het „con stateren van een duif" wordt gede monstreerd. De parkieten, kanaries en exoten wor den ingebracht door leden van de Vogelvereniging „Vogelvreugde". De ze in 1956 opgerichte club heeft mo menteel 72 leden. Men heeft net een eigen tentoonstelling met keuring ach ter de rug en de bekroonde vogels zullen ook nu weer aanwezig zijn. Hun inzending bestaat uit circa 80 vogels. De konijnen worden op deze show meegebracht door de 54 jaar oude Konijnenfokkersvereniging „De Eem- streek". De dertig leden van deze club komen uitBaam, Soest en Amersfoort. Zij vormen een hechte band en houden jaarlijks een clubshow met totaal circa honderd dieren. Sierduiven worden meegebracht door leden van een vereniging in Amers foort. terwijl de bekende keurmeester P. Catsman uit Soest enkele schoon heidsduiven inzendt. De bekende imker Chris Uiterwijk zal aanwezig zijn met diverse bijenhou dersattributen. Chris is een uitsteken de verteller en zal graag alle gevraag de informatie verstrekken. Ook de dit voorjaar opgerichte honden- liefhebbersclub „Zoys" zal een stand bemannen. De club telt dertig leden en het is de enige vereniging van houders van niet-rashondenliefhebbers. De doelstelling is hoofdzakelijk het aanle ren van gedrags- en gehoorzaamheids- regels. In de stand wordt voorlichtings- en informatiemateriaal verstrekt en als het weer het toelaat, worden buiten demonstraties gegeven. Een demonstratie mandenvlechten wordt verzorgd door de Soester heer Veerman terwijl de bekende firma Spruit van de Beukenlaan een stand met hengelsportartikelen inricht. De tentoonstellingszaal wordt inge richt met heesters en groen door de heer De Jong van het Soester Tuincen trum aan de Wieksloterweg. De openingstijden zijn: donderdag 22 november en vrijdag 23 november van 20.00 tot 22.00 uur, zaterdag 24 novem ber van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is vrij. SIERDUIVEN POSTDUIVEN BIJEN t%*e'nfUttetuMjb MANDVLECHTEN VER. Z.O.Y.S. 'hooem KONIJNEN VERZORGING PLANTEN EN HEESTERS S0ESJER TUINCENTRUM WIEKSL00T GEB. ,,DE RANK,, 22 23 24 N0V

Soester Courant | 1979 | | pagina 17