Foly: Een zaak voor de moderne jeugd Eenmansexpositie in „Artishock" kar Jviesfmjs Teke Bijlsma - gastorganist in de Wilhelminakerk Hendrik Smit Makelaardij b.v gericht voor wie zich te dik vindt. rousselA ïquilke ETERS. VVV Nieuws Op de Koninginnelaan. Deelnemersvergadering sportstichting een formaliteit L i'att. Nieuw in het Informatie centrum Reconstructie Korte Bergstraat Interieurverzorging J. P. DE ROND Vogel- tentoonstellingen HET FUNDAMENT VAN UW VERTROUWEN Geld diefstallen tBcjuIUne volledige voeding Briljant-ringen Zonnehuis - kalender 1980 Verkoopmiddag Groot Engendaal geslaagd Oude inbraak opgelost 20 er )A SP L. arend rij kom fort cn ccr verantwoord ds m;ur stijgende Jan ook rustig aan- SP iets met snaren ant in alles is deze behalve als het om ij ons langs, aanbieding slechts s te eerder begint u rigens is er al een I v.sl f 23.411,- 21 Soester Courant van woensdag 14 november 197» 21 Tn hot irnltiiraal nonh»— n. In het Kultureel Centrum „De speel doos" te Baarn komt op 17 nov. het Kabaret Ivo de Wijs met „Formule 2". Aanvang 20.30 uur. Toegang 10,-; pas 65/cjp 7,50. Op 22 nov. kunt U naar „De Speeldoos" te Baarn, waar dan Henk van Ulsen speelt in „van het een komt het ander", met teksten van Gerard Reve. Ge speeld, hardop gedacht en uit het hoofd gelezen. Toegang 8,-. In de nieuwe theaterzaal van Artishock te Soest aan de Steenhof fstraat is van 9 nov. t/m l dec. een tentoonstelling van twaalf olieverfschilderijen en vier aquarellen van de Soestenaar Melchoir van der Zant. De tentoonstelling is gratis toegankelijk en geopend van 2 tot 5 uur dagelijks. In De Flint Theater, ingang Coninck- straat, komt op do. 15 nov. Jasperlna de Jong met haar ijzersterke show „Thuis Best". Aanvang 20.15 uur. Prijs: 24,50; 20,50; pas 65; cjp 19,50. Op ma. 19 nov. kunt U in De Flint theater naar Toneelgroep Theater, die de komedie Don Juan van Molière brengen. Deze komedie, 300 jaar gele den geschreven, heeft niets aan actua liteit verloren. Aanvang 20.15 uur. Prijs 19,50; pas 15,50; cjp 14,50. Het Utrechts Symfonie Orkest o.l.v. dirigent Bohumil Gregor, brengt op dl. 20 nov. een Dvorak-programma in De Flint Stadshal te Amersfoort. Het pro gramma wordt geopend met de ouver ture „Teufelkatchen", daarna het prachtige pianoconcert in g.kl.t. op 33. Na de pauze wordt de prachtige 6e symfonie in D.gr.t. op.60 gespeeld. Aanvang 20.15 uur. Prijs 12,-; pas 65 9,-; en cjp 5,50. In schouwburg Gooiland is op 16 en 17 nov. een muzikaal programma, ge schreven door Annie M. G. Schmidt. „Alle laadjes open". Medewerkers: Conny Stuart, Gerrie v.d. Klei, Willem Nijholt en Paul Deen. Aanvang 20.00 uur. Kaarten 14,- t/m 25,-. Op vr. 23 en za. 24 nov. kunt U in schouwburg Gooiland te Hilversum naar de musical van Jos Brink en Frank Sanders „Maskerade". Muziek van Henk Bokkinga en de regie ls van Jo Dus. Aanvang 20.00 uur. Kaarten 11,- t/m 21,-. Op 25 nov. komt Martin Brozius naar schouwburg Gooiland met zijn jeugd- theatershow. Aanvang 14.30 uur. Kaar ten 8,- (alle rangen). Het Amersfoort» Jeugdorkest geeft op 24 nov. een concert in de St Joriskerk te Amersfoort. Uitgevoerd worden werken van o.a. Gabrleli, Haydn, Bruch en Saint-Saëns. Toegangsprijs 8,50; pas 65/cjp 5,-. Aanvang 20.00 uur, kerk verwarmd. Artishock draait op 15 nov. de film „Dodeskaden". Regie is van Aldra Kurosawa. De film duurt 135 min. en is in kleur. Aanvang 20.30 uur. Toegang 4,50; cjp 3,50. Sint Ni colaas is weer in aantocht Op 17 nov. komt hij aan in Station Soest-Zuid met de trein van 3 min. voor 1. Met zijn gevolg, w.o. 20 zwarte Pieten maakt hij een tocht door Soest en arriveert onge veer kwart voor drie bij het Gemeente huis. Zijn verjaardag brengt ook weer de kadoproblemen met zich mee. Wij kunnen hem best een handje helpen met b.v. kaarten van Nederland, fiets routes, provinciekaarten, vakantie gidsen, stadsplattegronden, pocket- kaarten van de landen van Europa, enz. enz. Helpt U hem door nu vast in te kopen. In sportpaleis Ahoy te Rotterdam is van 17 t/m 22 jan. 1980 de Zesdaagse 1980. Kaarten zijn nu al te reserveren. De prijzen zijn van 25,- t/m 140,- p.p. Op 24nov. is in sportpaleis „Ahoy' het Country Western festival. Mede werkende groepen zijn: The Tumble- weeds; The Ruud Hermans Band; The Major Dundee Band; The Country Ramblers en het trio Relaxation. Uit Engeland: Little Ginny Room Servi ce. Aanvang 20.00 uur. Prijs 20,-. In het Slngermuseum te Laren aan de Oude Drift 1, is de gehele maand november tentoonstelling van de eigen collectie. Geopend di. t/m za. van 10-17 uur. Zo. van 13-17 uur. Van 3 t/m 29 nov, exposeert Hans Wijnstok in galerij „De Drie Ringen" aan de Kerkstraat 11b te Soest een serie van zijn intussen befaamde kijk kasten. Geopend di. t/m za. van 11-17 uur en volgens afspraak. Zo. en ma. gesloten. De So ester IJsvereniging „Peters Baan" heeft alweer de kaarten in de voorverkoop. Tot 1 december betaalt U de helft van de prijs. Jongens en meisjes t/m 14 jaar betalen nü 8,-; dames en heren betalen nü 6,-. In ,,'t Hoogt" te Utrecht is op 21 nov. om 15.00 uur het poppentheater Krik kemik met „1, 2, 3, 4 Hoedje van..." voor kinderen van 5-10 jaar. In poppentheater beermailjn aan de Koppelpoort te Amersfoort is op 15, 17 en 24 november poppenvoorstellingen van „Jorie en de kleine draak", voor kinderen vanaf 5 Jaar. Toegang 4,50. Op 20 november komt in het muziek centrum Vredenburg te Utrecht Lies- beth List en Ramses Shaffy. Aanvang 20.15 uur. Prijs 13,-; 10,50 en 9,-. Op 22 november komt Randy Newman in het muziekcentrum Vredenbrug te Utrecht voor een concert. De hondententoonstelling „Cynophl- Ua" wordt in de Amsterdamse RAI gehouden op 24 en 25 nov. Van 7 t/m 9 dec. is in Rotterdam in de Ahoy hallen de internationale katten- i toonstelling „kattenshow". Vakantiekompas '80 is een folder met bungalow- en kampeervakanties in Nederland en Duitsland. U kunt gratis een exemplaar komen halen van deze kleurige vakantiefolder. Vergeet U de kadobon niet? Het zou een goede hulp voor Sint Nicolaas kunnen zijn. Te besteden in zeer veel Soester- en Soesterbergse zaken. Het interieur van de modezaak ,»Foly" aan de Koninginnelaan Foto Herman van Dam Nieuw in het gemeentelijk Informatie centrum aan de Steenhoffstraat 9a (tegenover het gemeentehuls) is de tekening van de reconstructie van de Korte Bergstraat. Men kan daarop zien hoe een en ander zal worden. Verder is er voor geïnteresseerden het boekje „Huisvesting voor gehandicap ten" verkrijgbaar. In deze brochure wordt duidelijk gemaakt welke finan ciële mogelijkheden er zijn bij het aanpassen van woningen voor gehan dicapten. In de gemeenteraadsvergadering van 20 september heeft de raad het Beleids plan 1979 vastgesteld. Geïnteresseer den kunnen dit 48 pagina's tellende boekwerkje afhalen in het Informatie centrum. Ook nieuw in het Infocentrum is een aantal brochures onder de titel „Hou ze in de gaten". Hierin staan nuttige tips ter voorkoming van ongevallen bij kinderen van 0 tot 6 jaar en van 6 tot 12 jaar. De firma Almere begint maandag 12 november met de reconstructie van de Korte Bergstraat en een gedeelte van de Mecklenburglaan. De werkzaam heden zullen ongeveer vier weken du ren, zodat voor de komende feestdagen een en ander gereed zal zijn. De Korte Bergstraat is gedurende deze periode voor alle verkeer afgesloten. De Mecklenburglaan krijgt aan één zijde een trottoir en de Korte Berg straat aan beide kanten. Het wegdek van de Korte Bergstraat wordt ver vangen door nieuwe straatstenen. In verband met deze werkzaamheden geldt voor de Wilhelminalaan en de Julialaan vanaf de Wilhelminalaan tot het Julianaplein gedurende deze perio de weer het tweerichtingsverkeer. Aanwonenden van beide straten wor den verzocht hiermee rekening te hou den. Een tekening van de reconstructie van de Korte Bergstraat hangt voor geïn teresseerden In het gemeentelijk In formatiecentrum tegenover, het ge meentehuis. De Koninginnelaan is een nieuwe zaak rijker. Eén die speciaal voor jongeren en de moderne huisvrouw bestemd is. Zaterdag 10 november j.1. werden de eerste klanten gastvrij ontvangen door eigenaar J. J. Casander. Voor de opening hadden wij een kort gesprekje met de heer Casander. voldoen. Voor ons staat als een paal Tijdens het gesprek werd duidelijk dat de heer Casander over de nodige zake lijke kennis beschikt. Na drie jaar H.B.S. haalde hij verschillende diplo ma's, had verschillende zaken in het Gooi en belandde toen in Soest. Zijn nieuwe zaak, Foly genaamd, heeft een heel eigentijds karakter gekregen. Vermeldingswaard is ongetwijfeld dat de eigenaar van Foly de zaak helemaal alleen ingericht en verbouwd heeft. Het resultaat is verbluffend. In de kleine zaak (nog geen 20 m2) is veel gewerkt met aluminiumfolie en hout. De indeling is economisch en overzichtelijk. Door gebruik te maken van de zg. boetiekrekken, heeft de zaak een gezellig, boetiekachtige sfeer ge kregen. Wat is er nu in zo'n jongerenboetiek te koop? Wij legden deze vraag voor aan de heer Casander. „Wij proberen zoveel mogelijk in te kopen naar de smaak van jongeren. Dat betekent voornamelijk lange broe ken en blouses. Natuurlijk verkopen wij ook wel enkele rokken, maar het hoofdartikel is toch wel de broek. Wij kopen overigens ook een beetje naar onze eigen smaak in. Zelf zijn we ook nog jong, en dan draag je het liefst eigentijdse kleding. De inkoop wordt verzorgd door mijn vrouw en zelf koop ik ook wel in. De broeken die in onze zaak te koop zijn, komen voornamelijk uit Frankrijk. We hebben dit gedaan, omdat de ervaring leerde dat veel engelse broeken qua pasvorm niet zo erg in trek waren. De franse broeken kleden meer af". Zaterdag j.1. werd de nieuwe zaak Foly geopend. Wij vroegen de heer Casan der naar zijn toekomstplannen. De heer Casander: „We willen elke week een aanbieding bekend maken. Verder ligt het in de bedoeling regel matig echte stunts te verzinnen. We doen ons best zoveel mogelijk aan de wensen van het moderne publiek te boven water dat we up-to-date blijven met de jongerenmode. Ook de prijzen zijn een beetje aangepast aan het jongere publiek." Jongerenboetiek Foly ls vooraan in de Koninginnelaan te vinden naast feest artikelenwinkel „De Gulle Lach". Bloemtafels Donsbedden Dekbed overtrekken Fauteuils Haardbankjes Ladenkastjes Lectuurbakken Lektuurtafels Mimisets Sierhorren Sierkussens Schuimvlokken Televisietafels Televisiekasten Tafelkleden Voetenbankjes LAANSTRAAT 37 Op precies dezelfde dagen, vrijdag 16-, zaterdag 17- en zondag 18 november houden de twee Soester vogelvereni gingen, „Vogelvreugde" en „de Soes ter Vogelvrienden" hun jaarlijkse ten toonstelling. „Vogelvrienden" doet dat In het EHBO-gebouw aan de Parellel- weg en „Vogelvreugde" In het zaaltje van de duivenliefhebbers aan de Schrikslaan. Belde verenigingen laten honderden exotische- en inheemse vogels zien en beide verenigingen houden, om uit de kosten te komen, een verloting. De openingstijden van „Vogelvrien den" zijn: vrijdagavond van 20.00 tot 22.00 uur; zaterdag van 10.00 tot 22.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Zondag om 16.00 uur vindt de trekking van de verloting plaats. De tentoonstelling van „Vogelvreug- de" wordt donderdag om 20.00 uur geopend en de openingstijden zijn ver der vrijdag van 19.00 tot 23.00 uur; zaterdag van 10.00 uur tot 23.00 uur en zondag van 10.00 uur 17.00 uur. Voor beide tentoonstellingen wordt geen entree geheven. Zondag 18 november a.s. zal de bekende kerkorganist Teke Bijlsma te boren zijn in de Wilhelminakerk aan de Soesterbergsestraat, waar hij als gastorganist het grote orgel zal bespelen in de dienst die om 10 uur 's morgens begint Op dat moment heeft hij dan al zo'n 20 minuten orgelspel in een geheel eigen stijl en muzikale opvatting achter de rug. Ook tijdens de dienst zal hij de samenzang begeleiden en van uitgebreide voorspelen voorzien. De 43-jarlge Teke Bijlsma begon zijn loopbaan als kerkorganist in maart 1954 en vierde dit jaar zijn 25-jarig jubileum, voor welke gelegenheid zijn grammofoonplantenmaatschapplj een derde orgelsoloplaat op de markt bracht (opgenomen bij een tempera tuur van -3°C) met de klanken van het beroemde Müller orgel. De grondbeginselen leerde hij bij Peter Zwaanswijk, waarna hij het Amster dams Conservatorium bezocht. Zijn vakkennis en talent heeft hij niet alleen weten te realiseren als organist van de Wilhelminakerk te Haarlem, waar hij de opvolger werd van Piet van Egmond, maar tevens sinds 1959 als organist bij de jaarlijkse Volkskerst zang In het Concertgebouw te Haarlen, zang in het Concertgebouw te Haar lem, bij bijzondere kerkdiensten en als free-lance medewerker bij de NCRV- radio. Voorts is hij vakleerkracht mu ziek, koordirigent en begeleidt hij in terkerkelijke, aangepaste gezins diensten voor geestelijk gehandicap ten. Teke Bijlsma is iemand die een goede samenhang nastreeft tussen evange lieverkondiging en muziek. Ds. C. van p^MDE ETEN APART GEZELLIG SOESTERBERGSESTRAAT 107 SOEST TELEFOON 02155 - 2 02 02 makelaars-taxateurs in onroerende goederen hypotheken en assurantiën Burg. Grothestraat 32 - Soest Telefoon; 02155-11304* Vrijdagavond heeft Melchior van de Zant met zijn muziekgroep „Fazz Four" waarin hij de drums bespeelt onder grote belangstelling zijn èénmansexpositie in het Artlshockgebouw geopend. Zijn tentoonstelling van aquarellen en olieverf schilderijen ls dagelijks te bezichtigen van 2 tot 5 uur, ook tijdens het weekend en duurt tot 1 december. De toegang ls gratis. De jaarlijkse deelnemersvergadering van de Soester sportstichting was ook dit jaar niet meer dan een formaliteit. Ook nu was er weer enig niets uithalend verzet tegen de begroting, die echter zoals gebruikelijk zonder wijzigingen werd vastgesteld. Uit een café aan de Rademakerstraat te Soesterberg nam een onbekende klant een portemonnee met 3500 gulden weg. De beurs lag op een schap in de koelvitrine. Uit de Titus Brandsmaschool te Soes terberg werd 140 gulden weggehaald. De onbekende dader kwam de school binnen via een toiletraampje. In de sporthal Beukendal werd uit een tas gulden en een horloge ter waarde van 270 gulden ontvreemd. De tas stond onbeheerd in een kleedkamer. Dit keer werd de bijeenkomst ingeleid met een dia-serie over de werkzaam heden van het Sport Medisch A viescen trum te Amersfoort. De gemeente Soest subsidieert dit centrum niet en ook de Soester verenigingen hebben zich er niet bij aangesloten. Uit de discussie bleek dat men zich afvroeg of dat nu ook wel zo nodig ls. Vermoede lijk zal een commissie uit het sport- stichtingsbestuur zich verder met deze zaak gaan bezig houden. In zijn openingswoord gaf sportwet houder Plomp een kort overzicht van de ln het nu lopende jaar plaats gehad hebbende aktivitelten. Daar vielen al lereerst de cursussen voor de algeme ne basis opleiding onder en de cursus sportleider A. Laatst genoemde cursus wordt door 24 man gevolgd. Hij memoreerde de vele sportaktivi- teiten bij de viering van het 950-jarig bestaan van Soest en de ingebruikne ming van de nieuwe Hockey-accomo- datie, de uitbreiding van de kleedgele genheid van de voetbalvereniging WZ en de ingebruikneming van de sport zaal ln het dorpshuis „De Borg". Bij de begrotingsbehandeling werd be zwaar gemaakt tegen de exorbitant hoge bedragen die voor deze sportzaal opgenomen zijn, BDC-voorzitter Duit vond deze in geen verhouding staan tot het gebruik dat de sportverenigingen ervan kunnen maken. De zaal is maar zeer beperkt bruikbaar en ondermeer niet geschikt voor zaalvoetbal en zaal handbal. Duit meende dat de sport stichting de zaal „in de schoenen ge schoven" gekregen had. Daar was gemeenteraadslid J. van den Brakel het niet mee eens. Het sport- stichtingsbestuur had juist geijverd om de zaal gebouwd te krijgen en men moest er zeer gelukkig mee zijn. Een deel van de zalennood werd er door opgelost. Kort werd nog stilgestaan bij de volg orde van de sportpriorltelten, zoals deze in het algemeen beleidsplan zul len worden ingebracht. Men kon zich verenigen met de volgorde: atletiek- accommodatie, honkbal velden en af ronding sportparkt Bosstraat-Oost. De rondvraag leverde de zaalvoetbal club „de Smitshof" de wetenschap op dat de vereniging lid is van de stich ting. Goeienavond. U vindt uzelf te dik. Dat vindt u niet mooi en u weet ook dat het niet goed voor u is. Deze advertentie gaat u niet vertellen waarom dat slecht is. Want dat weet u intussen al lang. Wij op onze beurt weten dat u nauwelijks meer gelooft in de tien tallen middelen en middeltjes die u al hebt toegepast om uw probleem op te lossen. Ze hielpen even en toen niet meer. Dat is jammer en misschien niet eens helemaal de schuld van die middelen. Want het is moeilijk, niet waar, om vol te houden; een mens is tenslotte niet van beton. Er is nu een nieuw produkt ontwikkeld dat u waarschijnlijk betere kansen biedt om uw doel te bereiken. Op een logische en verantwoorde manier. Dat produkt is oorspronkelijk ontwikkeld als dieetprodukt voor toepassing in ziekenhuizen. Het produkt dat wij bedoelen - Equiline - is een complete maaltijd, volkomen gelijkwaardig aan normale maaltijden, met zeer veel eiwitten, met alle vitami nen en mineralen, maar met een zeer laag gehalte aan venen (alleen de nood zakelijke) en koolhydraten. In het veimageringssysteem dat rond Equiline is opgebouwd, vervangt u gedurende enkele weken één of meer maaltijden door een blikje Equiline. Tot u uw ideale gewicht hebt bereikt Als u de adviezen volgt die staan in het uitgebreide boekje dat u bij Equiline krijgt, dan blijft uw gewicht daarna op dat peil. Want het Equiline-systeem leert u verstandig te eten, zodat u nooit meer vermageringsmiddelen nodig hebt, zelfs Equiline niet. Dat is het verhaal in grote lijnen. Denk er eens over na. En als het u wat lijkt, ga dan morgen even langs uw drogist of de apotheek. Daar kunnen ze u nog veel meer over Equiline vertellen. En wilt u voor alle zekerheid eerst met uw arts overleggen, ook hij is op de hoogte en kan u zeer deskundige informatie verstrekken. Wilt u eerst op uw gemak wat meer lezen over Equiline, dan kunt u daarvoor de coupon gebruiken. fiftinkskfewr. t&Kéfcaar ófKtpfpstcei VhnSiJsmaak Uftgebakoveerde fofcrtearoieimJr$ uier gezond vermag®** om systematisch en verantwoord af te slanken. Coupon Zend mij s.v.p. eerst uw boekje over Equiline. Naam; Straat: Postcode en plaats: de Velde, wijkpredikant van de Wilhel minakerk te Haarlem, vindt het een feest om samen met hem de diensten te verzorgen. „Zijn improvisaties wekken het ver langen om mee te zingen. Als het amen na de preek is uitgesproken preekt hij met zijn orgel door en dat komt bij je over als een uitroepteken. Hij heeft de gave om het evangelie muzikaal te vertolken. Zó zijn de orgeltonen niet alleen een streling voor het gehoor. Nee, ze beroeren het hart", aldus ds. V. de Velde. Of zoals Hanna Lam het eens zei: „Teke Bijlsma bezig te zien op de speel- speeltafel van het orgel is een beleve nis waar je stil van wordt". Ruime keuze i WEERD De Zonnehuis-kalender voor het jaar 1980 is, maar de belangstelling voor deze bloemenkalender is zó groot, dat de voorraad snel slinkt. Mocht u be langstelling voor dit fraaie drukwerk hebben, dan kunt u hem bestellen bij mevrouw Langenberg, Beatrixlaan 46, tel. 13137 of bij mevrouw Van Es, Anna Paulownalaan 8, tel. 15868. De prijs van dit aardige decembermaandge schenk is vier gulden vijftig. De gehouden verkoopmiddag van woensdag j.1. is een groot succes ge worden. Veel zelfgemaakte artikelen zijn door de bewoners verkocht. De opbrengst hiervan alsmede van de bazaraktivitelten waarborgen weer een seizoen van handenarbeid voor de bewoners. Prijzen op de volgende lotnummers staan nog open: rose 71, orange 857, geel 424, 49, 425, 56. 57. Alle bezoekers en medewerkers, in het bijzonder zr. Schans en assistenten van het Rode Kruis worden hartelijk be dankt. In Huizen werd de 29-jarige Amster dammers G. H. bij een inbraak op heterdaad betrapt. Tijdens het verhoor vertelde hij ook medeplichtig geweest te zijn aan Inbraak ln een woning aan de Willem de Zwijgerlaan te Soest. Die inbraak vond 26 juli van dit jaar plaats en de buit bestond uit sieraden.

Soester Courant | 1979 | | pagina 21