Soester winkeliers organiseren grandioze Feestmaand-aktie onder het motto Kopen in Soest is troef" Soest vierde uitbundig Prinsenbal Soester schakers terug naar „AF" Beaujolais Primeur 1978 7 qc SUJTERIJ-WIJNHANDEL VAN DER LINDEN DE VRIES Motorrijder ernstig gewond Dronken passagier Overleg commissie Soesterberg 99 Bij Wijnhandel-slijterij Van der Linden: De Beaujolais Primeur 1979 Nog even en dan is 't weer zover. 9 Soester Courant van woensdag 14 november 1979 9 Herman van Dam HUREN? VANAF f 4Q,PER DAC3 Het eerste tiental van de Soester schaakclub staat weer met belde benen op de grond. Het bezoekende Oud Zuylen boorde vorige week vrijdag wat al te optimistische geluiden in het Soester kamp dat prolongatie van het Promotie- klasserschap na de schitterende prestatie tegen de Paul Keres [5-5] al helemaal zag zitten, hardhandig de grond in door de Soester op een 2%-fl% nederlaag te trakteren. Precies de helft van de Söester inbreng bleek niet bestand tegen het geweld van de voornamelijk zeer jeugdige Utrechtse ploeg. Aan de topborden wist Soest de Utrechters redelijk partij te geven en zelfs een betere score te boeken dan de bezoekers (3-2). Aan de laatste vijf borden werd zegge en schrijven slechts een half punt gehaald en dat mag ronduit teleurstellend ge noemd worden. Met een tikkeltje meer geluk had Vennik zijn openingsvoordeel ook ten gelde kunnen maken. Een misrekening deed echter zijn stel ling ontploffen. Goes en Van Dijk kwamen er helemaal niet aan te pas terwijl Harrie Schilder aan het zeven de bord ook langzaam werd „dood gedrukt". OPENHAARD...? 02155-10652 SOEST Op de kruising Smltsweg-Weegbree- straat kreeg de 21-jarige motorrijder R. de V. uit Soest geen voorrang van de automobilist J. L. (19) eveneens uit Soest. De V. kwam te vallen en werd met ernstig hersenletsel, via het zie kenhuis Zonnegloren naar het Akade- misch ziekenhuis te Utrecht gebracht. Zijn motor was totaal vernield. L. verklaarde bij het kruispunt te zijn gestopt maar toen de motorrijder niet gezien te hebben. In de nacht van maandag op dinsdag trof de heer L. uit Soesterberg in zijn te Huis ter Heide geparkeerde auto een dronken man aan. De jongeman, dee 19-jarige H. T. uit Soest leverde hij bij de Soester politie af. Hij mocht in het politiebureau zijn roes uit slapen. Dins dagmorgen werd hij naar het politie bureau te Zeist gebracht in verband met bedreiging van L. en vernieling van diens auto. Een nul was er verder ook nog voor Samsom die zijn partij misschien wat te defensief opzette. De top drie deed het zondermeer voortreffelijk. Henk Korvinus en Vegter behaalden de volle buit terwijl Henze er aan bord drie ook nog eens een half puntje aan wist toe te voegen door al na veertien zetten met remise genoegen te nemen. Tot een dergelijk resultaat kwam ook Braf aan bord negen en Muis. De persoonlijke resultaten: Soest 1 - Oud Zuylen 1:; Korvinus-Carlier 1-0; Vegter-Roos 1-0; Henze-Van Eeden Samsom-Van de Lee 0-1; Muis- Bruin Vennik-Schwartz 0-1; Schilder-Bregman 0-1; Braf-Van Doorn I Van Dijk-Mohlman 0-1. Na de 3Vé-6% nederlaag tegen Oud Zuylen trokken de Soesters een dag later (zaterdag) naar Leusden om in de Pon kantine uit te komen in het snelschaakkampioenschap voor teams van de Stichts Gooise schaakbond. De Soesters die vorig jaar de eerste klas hadden verlaten moesten nu proberen zich waar te maken in de op een na hoogste klas, de Promotieklas. Korvinus, Muis, Vegter, Samsom, Henze en Schilder zijn daar aardig in geslaagd door zich met een gedeelde zesde plaats keurig in de middenmoot te nestelen. Uit de 54 „tien minuten -partijen" die door de Soesters vol bracht moesten worden wist men 24 bordpunten te halen en acht match- punten. Overwinningen werden be haald op het (naar de kampioens- groep) gepromoveerde Zeist 1 en Zeist 2. In beide gevallen werd maar net met de hakken over de sloot gewonnen (3 %-2%). Meer tot de verbeelding sprak de overwinning van 5-1 op de Pion. De ontmoetingen tegen Kanaleneiland en Gorinchem eindigden in gelijke spelen (3-3) terwijl verloren werd van BSG 2 (0-6); DBC 1 (2H-3%), Overvecht 1 (2.%-3%) en Hoevelaken 1 (2%-3^é). Tot de beste persoonlijke score in het Soester team kwam zesde bordspeler Schilder. Hij scoorde 6 punten uit negen partijen. Vegter, Korvinus en Henze scoorden precies 50% (4% uit 9) terwijl Samsom (3 uit 9) en Muis (2 uit 9) wel wat beneden de verwachtingen bleven. Vanaf donderdag 15 november is de jonge, frisse en bijzonder fruitige Be au jolais door de firma Van der Linden weer leverbaar. Ieder jaar mag deze wijn zich in een zeer grote belangstelling verheugen. Zó ook dit jaar weer, want de toekomst vor de Franse wijnen ziet er zéér rooskleurig uit. De oogst '79 is rijk aan kwaliteit en er is voldoende kwantiteit. De druiven hebben zich kunnen koeste ren in een gouden zon. De koning van de Beaujolais wijnen, Georges Duboeuf, de man die al zoveel roem heeft vergaard, is de grootste vakman uit deze streek en hij maakt er weer een van de mooiste primeurs van. Vorig jaar is zijn primeur bij diverse landelijke proeverijen als beste uit de bus gekomen. Georges Duboeuf is ook de leverancier van de veie gerenommeerde horecabe drijven in Frankrijk. Superchefs als Bocuse, Troigros en Vergé kiezen bij hem hun eigen wijnrange. Zij krijgen de wijn geleverd onder het etiket „Savour club". Wijnhandel slijterij Van der Linden is er trots op, deze Beaujolais Primeur van allure door eigen import bijzonder voordelig te kunnen offreren. Men zie onder staande advertentie. „Lavour Club" vuvéeGeorge Duboeuf, per fles w W Bij 6 flessen per fles7.75 Bij 12 flessen per fles7.50 Bovendien importeerden wij de Primeur van het huis, .Pellerie". A|™ Onze jarenlange leverancier van goede wijnen 1% Uk tegen betaalbare prijzen, per fles UaVV Bij 6 flessen per fles 6.75 Bij 12 flessen per fles6.50 Wij wensen u vele genoeglijke uurtjes met deze heerlijke primeur-wijnen. Soesterbergsestraat 49 - Soest - Buig. Grothestraat 6 Wethouder Plomp dankt Prins Jan I voor de traditionele onderscheiding, die hij tijdens het Prinsenbal kreeg omgehangen. van het college van en wethouders heeft maandagavond een bespreking plaats gevonden met afgevaardigden van CDA, WD, PvdA en Soesterbergs Besproken zijn de mogelijkheden van overleg tussen Gemeente en Soester- bergse bevolking nu de wijkraad heeft opgehouden te bestaan. Besloten is een commissie ad hoe te stichten bestaande uit Soesterbergse afgevaardigden van bovengenoemde vier groeperingen. De taak van de commissie zal zijn te verkennen welke mogelijkheden er zijn tot overleg (te denken ware bijvoorbeeld aan wijk- verenigingen, soos van de gezamen lijke politieke partijen en in de toe komst wellicht een wijkraad). Het is niet de bedoeling dat deze commissie ad hoe gaat functioneren als wijkraad. Afgesproken is dat de commissie over drie maanden haar bevindingen voor legt aan het college van B. en W. Met een groot aantal geldprijzen in hét vooruitzicht gaat mor gen 15 november, de Sinterklaas-aktie in Soest van start. Een aktie waarbij het er op aankomt een kompleet kaartspel te sparen, waarbij in plaats van de vier heren de goedheilig man staat afgebeeld. Mocht ondanks het feit dat bijna alle winkeliers in Soest mee doen, aan deze aktie, het u niet lukken om vóór vijf december het twee-en-vijftig kaarten tellende kaartspel bijeen te krijgen, gooi uw kaarten dan niet weg want gedurende de kerst-aktie gaat het sparen door. Alleen de vier sinterklaasheren moet u wisselen voor vier heren met de kerstman als afbeelding. Ook voor de kerst-aktie staan weer een groot aantal geldprijzen. Deelnemers Sinterklaas/Kerst aktie Kopen in Soest is troef' Rijwielhandel Grift - Beckeringhstraat 36. Fotohandel Astra - Beukenlaan 37. Bakkerij Van Leek - Beukenlaan 46. Zaadhandel/hengelsport Spruijt - Beukenlaan 54. Boutlque Snoopy - Beukenlaan 66. Foto/optiek van Essen - Birkstraat 2. Woninginrichting Van Woerkom - Birkstraat 50. Levensmiddelen Kortekaas - Birkstraat 91. Bakkerij Faas - Birkstraat 93. Maaswinkel meubelen Den Blieklaan 35. Supermarkt Jan Koot - Dalweg 79. Woninginrichting Arti-home - Burg. Grothestraat la. Geytenbeek's Bloemsierkunst - Burg. Grothestraat 4. Slijterij Van der Linden - Burg. Grothestraat 6. Herenmode René Borgts - Burg. GrothestrEiat 7a. Optiek Hulleman - Burg. Grothestraat 8. Marie CC excl. damesmode - Burg. Grothestraat 11. Meilof's Behang - Burg. Grothestraat 19. Dierenspeciaalzaak Langhout - Burg. Grothestraat 14. Schoonheidssalon Carla Karwoczik - Burg. Grothestraat 25. Woninginrichting Van Soest - Burg. Grothestraat 28. Radio/TV Audio - Kerkstraat 3. Kindermode Mikimo - Kerkstraat 7. Bakkerij Van Brummelen - Kerkstraat 13. Kaashandel Van Dijk - Kerkstraat 40. Rijwielhandel Klomp - Konlnglnnelaan 4. Foly Mode - Konlnglnnelaan 7. De Gulle Lach - Konlnglnnelaan 11. Textiel Tolboom - Konlnglnnelaan 16. La Ponbergienne damesmode - Konlnglnnelaan 21. Frank ,doe het zelf'- Konlnglnnelaan 22. Loulse fashlon mode - Konlnglnnelaan 24b. Hakkenbar Sjoe - Konlnglnnelaan 24. Zuivelhandel Jak - Konlnglnnelaan 29. The Player gram.platen - Konlnglnnelaan 81. Sig.mag. de Bruin - Gallenkamppelsweg 1 Drogisterij de Pil - Konlnglnnelaan 44. Huish.art./speelg. v.d. Broek - Koninginnelaan 103. Binnen en Buiten, verlichting - F.C. Kuyperstraat 24-26. BELkkerij Rademaker - Laanstraat 31. Woninginrichting De Rond - Laanstraat 37. Kaashandel Stalenhoef - Laanstraat 39. Sig.mag. Van Tienen - Laanstraat 44a. Drankenhandel Rademaker - Laanstraat 44a. Supermarkt 4 6 - Dl Lassostraat 47. Slijterij Van den Bremer - Melmweg 15. Drogisterij Riemens - Molenstraat 4. Vishandel 't Hoekje - Molenstraat 163. Garagebedrijf Stam - Nieuwerhoekplein 1. Centra supermarkt Schipper - Nieuwerhoekplein 4. Bakkerij Van Buuren - Nieuweweg 19. De Stronk, kunstnijverheid - Nieuweweg 46a. Jadi's mode - Nieuweweg 60a. Spruyt „doe het zelf" - Nieuweweg 60. Groentehandel Hilhorst - Nieuweweg 60. Groentehandel Hilhorst - Nieuweweg 112. Levensmiddelen Hilhorst - Nieuwstraat 15. Sig.mag. Botzenhardt - Nieuwstraat 16. Slagerij Den Blanken - Nieuwstraat 23. Rijwielhandel Colenso - Noorderweg 23. Wolfsen, „doe het zelf" - Nijverheidsweg 6. BEikkerij Van Brummelen - Ossendamweg 24. v.d. Berg SRV-zuivelh. - Parklaan 45. Modehuls De Ster Smitshof 10. Slijterij v.d. Bremer - Smitshof 12. Slagerij Bakker - Smitshof 18. Vreman Supermarkt - Smttshof 20. Bakkerij Van Buuren - Smitshof 24. Huish.art./speelg. v.d. Broek - Smitshof 26. Woninginr. Steitner - Lange Brink weg 38. Sporthuis Eb Kareisen - Soesterbergsestraat 3. Centra Supermarkt v.d. Graaf - Soesterbergsestraat 4. Sig.mag. Meyering - Soesterbergsestraat 11. Groentehandel Van de Hoef - Soesterbergsestraat 13. Slijterij Manders - Soesterbergsestraat 20. Foto Astra - Soesterbergsestraat 24. Juwelier Van der Weerd - Soesterbergsestraat 26. Van Huissteden nEiaim. en stoffenhandel - Soesterbergsestraat 28. Groentehandel Ten Brinke - Soesterbergsestraat 29. Hooyer ijzerwaren - Soesterbergsestraat 30. Fa. Borgts damesmode - Soesterbergsestraat 32a. Wijnands woninginrichting - Soesterbergsestraat 37. Fa. Nilsson hulsh.art. - Soesterbergsestraat 39. Banketbakkerij De Mey - Soesterbergsestraat 41. Fa. Van den Dljssel, sanitair - Soesterbergsestraat 45. Slijterij Van der Linden - Soesterbergsestraat 49. Adama Mode - Soesterbergsestraat 51. Reehorst Supermarkt - Soesterbergsestraat 51b. Brandsma Verf/Beh£mg - Soesterbergsestraat 52. Boekhandel Veui de Ven - Soesterbergsestraat 53. Drogisterij/parfumerie Van Amerongen - Soesterbergsestraat 55. Van Oosten fotografie - Soesterbergsestraat 57. Zaadhandel Avicultura - Soesterbergsestraat 59. Van Dijk's rijdende winkel - Soesterbergsestraat 186. Tolboom bloemen en planten - Spoorstraat 9. Boutlque des Fleurs - Steenhoffstraat 1. KEtntoorboekhandel v.d. Ven - Steenhoffstraat 13. Stereo- en video adv.centrum de Gouden Snaar - Steenhoffstr. 15. Electro techn.inst.buro Bosboom - Steenhoffstraat 16. Dames Kapsalon Hans Wewer - Steenhoffstraat 53. Fa. Gerritsen, sELnitair - Steenhoffstraat 55. Slagerij Duwel - Steenhoffstraat 58. Electro techn.inst.buro Veui Schalkwijk - Steenhoffstraat 61. Sig.mag. Akkerman - Steenhoffstraat 62. Wijnhandel Brouwer - Steenhoffstraat 64. Homee's Spiekershop - Steenhoffstraat 66. Banketbakkerij Dogterom - Torenstraat 6. Bakker „doe het zelf" - Torenstraat 13. Weikoop tulnart. - Torenstraat 14. Kavé, „doe het zelf" - Veldweg 4. Modehuis De Ster - Van WeedestreLat 5a. Kantoorboekhabdel Immerzeel Van Weedestraat 7. Aalsmeer's bloemenhuis - Van Weedestraat 7a. Beblnella kindermode - Van Weedestraat 8. Gielen b.v. ijzerwaren - Van Weedestraat 9a. Juwelier Colltico - Van Weedestraat 9b. Sig.mag. PienemEm - Van Weedestraat 9d. Middelman Mode - Van Weedestraat 11. Llvera lingerie Van Weedestraat 12. Nic. van Dam schoenen/sport - Veui Weedestraat 16. Foto Swager - Veui WeedestrEiat 17. Bril Centrum Nota - Veui Weedestraat 17a. Tip Top huish.art./speelg. - Veui Weedestraat 20. Drukkerij Smit - Van WeedestrEiat 29. Van Hall, luxe huish.art./speelg. - Van Weedestraat 31. Schoenhandel Van Dorresteijn - Van WeedestrEiat 44. Yves Rocher schoonh.centrum - Van Weedestraat 46. Would Be damesmode - Van Weedestraat 46. WEisserette De Bree - Van WeedestrEiat 52. Reehorst groente/fruit - Veui Weedestraat 54. De Stadhouder, kadoshop/boeklrandel - Van Weedestraat 58. 3-Sulsses, handwerken - Van Weedestraat 59. Rijwielhandel Veui Homoet - Van Weedestrat 70. Veui Dasselaar, groente/fruit - Van WeedestrEiat 74. BanketbEikkerij Verkley - Veui WeedestrEiat 76. Schoemaker Radlo/T. V. - Veui WeedestrEiat 78. Sig.mag. Jansen - Van Weedestraat 86. Bonneterie, Mevr. Quick - Van Weedestraat 88. Shell quick service bedrijf - Weegbreestraat 54. Davo ijzerwaren - Weteringpad 1. Avia-service centrum - Birkstraat 108. Herenkapsalon De Korte Duinen - Birkstraat 108d. Stoffenhandel Van Breukelen - Koninginnelaan 74. Banketbakkerij Oudwater - Nieuwerhoekplein 8. Over prijzen gesproken: Voor de Sin terklaas-aktie, die loopt van 15 novem ber tot en met 5 december 1979, heb ben de gezamenlijke winkeliers de vol gende geldprijzen beschikbaar ge steld: Tien prijzen van vierhonderd gulden, tien prijzen van honderd gul den, twintig prijzen van vijftig gulden en tweehonderdvijftig kadocheques. U dient, om mee te dingen naar deze prijzen, uw komlete kaartspel uiterlijk 5 december 1979 in één van de aktie- bussen te deponeren. Om kans te maken op de prijzen in de Kerst-aktie, die loopt van 7 decem ber tot en met 24 december 1979, dient u het komplete spel WEtarbij de kerstman voor heer speelt, uiterlijk op 24 december 1979 in één van de aktie- bussen te stoppen. De prijzen voor die kerst-aktie liegen er ook niet om. Eén eerste prijs veui zevenhonderd- vijftig gulden, tien prijzen van vijfhon derd gulden, tien prijzen van tweehon derd gulden, twintig prijzen van vijf enzeventig gulden en tweehonderd vijftig kadocheques. Maar zover is het nog niet. Eerst een kans wagen in de Sinterklaas- aktie. De speelkaarten zijn gratis: bij iedere bestede vijf gulden ontvsingt u er een. Uit de ingezonden komplete spelen zelI op zes december a.s. notaris M. H. A. van Veeren de prijswinnaEirs trekken uit de Sinterklaas-Eiktie. Alle prijswin naars krijgen persoonlijk bericht, als mede volgt publikatle in de plaatselij ke pers. De aktie-bussen zullen staan op een tiental punten in Soest, te weten: Ree horst Superm&ckt, Soesterbergsestr. 51b. Centramarkt v.d. Graaf, Soesterberg sestr. 4. Vreman's Supermarkt, Smitshof 20. Schipper Centra Supermarkt, Nieuwer hoekplein 4. Van de Broek, hulsh.art. speelg., Ko ninginnelaan 103. Slijterij v.d. Linden, Burg. Grothe straat 6. Foto Swager, Veui Weedestraat 17. De Gouden SnEiar, Steenhoffstraat 15. Van Schalkwijk, Steenhoffstraat 61. Supermarkt 4 6, Di Lassostraat 47. Onder veel plezier van de aanwezigen ontkleedden de adjudanten van Frins Jan I, de heren Zoetelief en Van Bekkum zich, om zich even later In hun eigen „uniform" te steken. Foto Herman van Dam Zaterdagavond was het weer de magische datum, waarop het eerste karnavals- feest in Soest gevierd wordt. Het bestuur van de Soester „Narre Knollen" heeft ook nu weer veel eer van haar voorbereidend werk gehad. Toen eenmaal de ..grote toeloop" van de Soester Knollen in het Restaurant van het Soester Na tuurbad binnen was. kon het Prinsenbal beginnen met zeker een 250-tal aan wezigen. Zoals bekend is, worden de nieuwe Prins met zijn voltallige Raad van Elf bekend gemaakt en aan de feestenden voorgesteld. De voorzitter veui de vereniging, de heer Frans Bosman, installeerde de nieuwe leden van de Raad van Elf door hen hun nieuwe karnavalssteek op te zetten, terwijl een van de „oudere" leden van de Raad van Elf, de heer Rademaker, de naam van de nieuwe Prins bekend maakte. Het is weer de heer J. Hilhorst, de man die ook vorig jaar als Prins Jan I, in zijn functie als bestuurslid normaal onder de feestenden verbleef. Hilhorst verkleedde zich snel, waarna hij de leiding v£in het Prinsenbal van voorzitter Bosman overnam. Op dit moment ontbraken nog twee personen aan het illustere gezelschap, n.1. de twee adjudanten van Prins Jan I. Deze heren Zoetelief en Van Bek kum bevonden zich ook „incognito" in de zaal. Hen werd gevraagd zich bij de prins te melden, waarna ook zij zich gingen verkleden. Dit deden zij ten aanschou- we van alle EtEinwezlgen door zich te ontkleden, waarbij zij plotseling in een clowneske zwart-wit geblokte lan ge (onder)broek stonden. Dat dit in het grote gezelschap veel hilariteit gaf, laat zich denken. Tijdens dit officiële gedeelte veui de avond werd ook wethouder drs. G. A. W. G. A. Plomp ais vertegenwoor- diger van de Gemeente Soest gedeco reerd. Aan dit officiële gebeuren ging de intocht van de Raad v£in Elf en de dansmariekes vooraf. Zij werden bege leid door de boerenkapel veui P.V.O., die ook zorgde voor de begeleidende muziek tijdens de dansshow, die de dansmariekes ten beste gaven. Het enthousiasme tijdens het Prinsen bal van zaterdagavond is wel een ga rantie voor het welslagen van het Soester KarnavEil, dat half februari zijn hoogtepunt zal hebben in een serie feesten, die vier dagen zullen duren. Foto

Soester Courant | 1979 | | pagina 9