Feestprogramma vijf jaar Honsbergen Shot dicht bij kampioenschap na 6-4 zege op TYBB Fiet Ekel nu voorzitter van „de Springbokken" S.O.Soest-Atletiek van start in Crosscompetitie Beeldenexpositie in het N assauplantsoen Eemlandschaatsers rijden onder wisselende omstandigheden Hondje weg Hondje terug Olympianen wandelden in Schoorl Gelijkspel voor BDC-heren KYO van start in de Micro korfbalkompetitie eJ« van Zal Agenda Soester Gemeenschap Kerstcollecte Leger des Heils Melkbussen Hockey- programma „Dagboek van een dief" in filmhuis Artishock Jaarvergadering milieuvereniging Snelheidscontrole Twee gewonden bij aanrijding De slacht-bingo van VVZ een groot succes Korfballer tijdens wedstrijd overleden Openstelling „De Vlasakkers" in weekend voor recreatie „Bijltjesdag" weer van start 254 Zwartkijkers in Soest Tafeltennis: Te jong achter het stuur Sint Nicolaas bij VVZ Handbal: Bejaarde man aangereden Meten met twee maten 23 Soester Courant van woensdag 21 november 1979 23 piet Ekel is sinds j.1. vrijdag officieel voorzitter van de gymnastiekvereniging ,,de Springbokken". Gedurende bijna twee jaar was hij al als zodanig in functie, nadat de heer H. reeuwen in vemana met aruKKe werkzaamheden de voorzit tershamer neerlegde. Ekel's naam is nauw verbonden met de gymnastiekbe- oefening in Soest. Vijftig jaar is hij lid van de gymnastiekvereniging; eerst van de Soester Turn Club en sinds 1971 van ,,de Springbokken"de vereniging die tot stand kwam door de fusie van de STC en de gymnastiekvereniging Cresdendo. Van de vijftig jaren maakte hij veertig jaren deel uit van het bestuur en zo was hij enige keren ook voorzitter. Nu is hij dat weer, al maakte hij bij het aanvaarden van zijn functie duidelijk dat er toch langzamerhand naar een opvolger gezocht zal moeten worden. De halfjaarlijke ledenvergadering werd zoals dat gebruikelijk is bij „De Springbokkenalleen bijgewoond door kaderleden. Het waren er dit keer eenentwintig; één meer zelfs dan op de in april gehouden vergadering. Met verve leidde, op dat moment nog- secretaris, Ekel de bijeenkomst. Hij hield zijn gehoor voor dat het leven van bestuurders in deze maanden van „vergaderingen aan elkaar hing" en dat het bestuur daarom best verster king kon gebruiken. Die versterking kwam er tijdens deze vergadering in de persoon van de heer A. van Vloten. Wat zijn taak zal worden hangt nog in de lucht; de leden zullen het via het maandblad „de Bok" horen. Bijzonder lang werd stilgestaan bij de begroting en de daarmee verband hou dende contributie-verhoging. Voor het eerst heeft de club geen sluitende begroting. Ondanks een contributie verhoging komt men 10.000 gulden tekort. Als voornaamste oorzaken van het tekort werden opgegeven de verlaging van de gemeentelijke subsidie met 10.000 gulden, waar tegenover een verlaging van de zaalhuur staat van nog geen 2000 gulden én een terugloop Voor al uw AUTO, PLAAT- en SPUITWERK Bockeringhstraat 11 - Tel. 11018 21 november: Het Nut, maatschappij tot Nut van 't Algemeen, Soest organiseert een to neelvoorstelling, „Amor richt zijn pij len zelf", een kostelijke komedie, ge speeld door de amateurtoneelclub „Septiem". Dit gebeuren zal plaats vinden in het nieuwe wijkcentrum „De Borg", Overhees, Willaertstraat te Soest en begint om 20.15 uur. 22 november: Filmhuis Artishock met de film „Dag boek van een Shinjuku-Dief", regie Jvlagisa Oshima. Aanvang 20.30 uur, toegangsprijzen 4,50, CJP, 65 3,50, in het Artishockgebouw, Steen- hoffstraat. Bijeenkomst van de gespreksgroep van het Humanistisch Verbond, aan vang 20.00 uur. Inlichtingen bij J. de Lee de, telefoon 12843. 24 november: Literair Café Chantant. Fem Rutke, geen onbekende voor Artishock, zal uit eigen werk komen lezen en vertellen. Aanvang: 20.30 uur. Toegangsprijzen: 2,50, leden enz. 1,25 in het Artishock gebouw. Zonnebloem-Welfare-Verkoop, in het Bejaardencentrum Molenschot, Albert Cuyplaan 101. Op vrijdagavond van 19.00-21.00 uur en op zaterdag van 10.00-12.00 uur. 25 november: Thema-Ochtend, Artishock met als on derwerp; Socialisme en Kuituur ofte wel Kunst van Links. Aan de orde komen publikaties van Joop den Uyl e.a. in Volkskrant en Vrij Nederland. Spreker: Jan Rogier, historjournalist en directeur van de Boekmanstichting. Aanvang 10.30 uur, toegang gratis. 8 november: Groei en Bloei, Koninklijke Maat schappij Tuinbouw en Plantkunde, afd. Soest organiseert een lezing met als thema, „Hobbykastjes", door de heer W. D. Hiddema. Deze lezing vindt plaats in de Rank, Soesterbergsestraat 18 te Soest. 29 november: Filmhuis Artishock, met de film „The seven Samurai"? regie Akira Kurosa- wa - 200 min. zw.w. Aan de hand van een reeks gebeurtenissen geeft Akira Kurosawa, een beeld van de op weder zijdse afhankelijkheid en onbegrip be rustende verhoudingen tussen de beide voor Japan zo belangrijke klassen der boeren en krijgslieden. Aanvang: 20.30 uur in het Artishockgebouw Steenhoff- straat, te Soest. 6 december: Filmhuis Artishock, met de film „Op name" - Het Werktheater onder regie van Erik van Zuylen, 100 min. - kleur. Terwijl de dood uitsluitend ons leven bevestigd, wordt hij ontkent en ver zwegen. Want hoe vallen onze gevoe lens. als het zover is, te rijmen met ons dagelijks leven? (Zoals de stukken altijd geïmproviseerd bleven en de teksten nooit vast lagen, zo is ook voor de film niet gewerkt met een vast draaiboek). Aanvang 20.30 uur, in de pauze gratis thee, Artishockgebouw, Steenhoffstraat in Soest. 7 december: Om 2 uur bijeenkomst van de vrouwen gespreksgroep van het Humanistisch Verbond. Casper Vogel, hoofd RTV- dienst van het HV bespreekt de televi sie uitzendingen van het HV van okto ber. Inl. bij P. van Kleef, tel. 13645. 9 december: Wielervereniging „Tempo" organi seert jeugdwedstrijden, inl. de heer v/d Broek, tel. 20245. 11 december: Het UVV, Unie van vrijwilligers, afde ling Soest organiseert een kontakt- middag in het Diensten Centrum „Honsbergen", W. Beckmanstraat 475, aanvang 14.00 uur. 12 december: Maandelijkse verenigingsavond van de postzegelvereniging Eemland in het restaurant van het Soester Natuurbad, v. Weerden Poelmanweg, aanvang 20 uur. Piet Ekel van het ledental. Bovendien eiste de „bond" meer en dat had weer te maken met het nieuwe bondsbureau dat in Beekbergen gerealiseerd wordt. De Springbokken protesteerden tegen zowel het een als het ander, maar moesten zich steeds neerleggen bij de democratische meerderheid. Overigens lopen met de Soester Sport stichting nog gesprekken over onjuist heden in de tarifering. De sportstichting zal dan ook nog eens geconfronteerd worden met de onvol maaktheden van de gymnastiekzalen. Bij de rondvraag regende het klachten van de leiders. Hier en daar ontbreken valmatten; ze zijn niet te verslepen voor heel wat leidstersballen, hoepels springtouwen voor de jongsten zijn er niet; bij een telefoon geen telefoon boek; het klachtenboek wordt door de sportstichting niet ingekekende vloer van de zaal aan de Heideweg is een „lachertje" en het hek kan niet geslo ten worden. En deze klachten waren allemaal allang doorgegeven aan het kantoor van de sportstichting. Al was de medewerking van de sport stichting lang niet optimaal en zou daarom het bedrag voor de passe-par- tout eigenlijk verlaagd in plaats van met 10% verhoogd moeten worden, de vergadering besloot akkoord te gaan met de contributieverhoging. Per kwartaal wordt nu vanaf 1 januari a.s. 33 gulden betaald. De selectiegroepen gaan dan 42 gulden betalen en voor alle leden zal voortaan 10 gulden per jaar als ledenbijdrage gevraagd worden. Voorzitter Ekel merkte ook nog op dat „de Springbokken" wezenlijk concur rentie ondervinden van de sportinstui- ven. Voor een in verhouding zeer gering bedrag kan gebruik gemaakt worden van de totale outillage, waar voor de gymnastiekvereniging veel moet betalen. Omdat de vereniging geen kantine heeft, zoals de meeste andere verenigingen, mist men niet alleen inkomen maar ook de sociale contacten van de gymnasten onder ling. Het verloop is daardoor groot. De club heeft een vaste kern van circa 600 leden en daarnaast nog eens een 500 leden waarvan de samenstelling zeer snel wisselt. In de komende maanden gaat men een poging doen tot overeenstemming te komen met de sportstichting en dat gaat gebeuren in nauw overleg met de gymnastiekvereniging Soesterberg. Zaterdag 17 november organiseerde de Amsterdamse atletiek vereniging Atos de eerste wedstrijd van de crosscom petitie 1979-1980 van het District West 1. De sektie Atletiek van de sportorga nisatie Soest was hierbij aanwezig met een dertigtal atleetjes. Voor velen van hun was dit de eerste wedstrijd. Dat zij het zware parcours van 1000 m., ondanks het gure weer, goed aankonden blijkt uit de uitslagen. Zoals reeds eerder werd aangekondigd, bestaat dit jaar in de maand november, Honsbergen als woon- en dienstencentrum voor ouderen vijf jaar. Door het feestcomité werd het volgende programma vastgesteld: Op maandagavond 19 november, alleen voor bewoners van Honsbergen, een feestelijke bijeenkomst in het dienstencentrum, met medewerking van Herman Emmink, Conny Vink, Saskia en Serge, Frans Rexis en Ad Veen. Deze eerste avond van de feestweek is een enorm succes geworden en allen waren het er over eens, dat verder succes ook verzekerd is. Op vrijdag 23 november vindt een „onofficiële" receptie plaats, alleen voor genodigden, die wordt opgeluis terd door het Melodia-trio met zang van Corry Houtman. Op maandag 26 november begint 's morgens om 9.00 uur de bridge drive, en de schaak-dam- en biljart competitie. Om 14.00 uur is er een optreden te zien van de groep stijldan sers. Om 20.00 uur kunnen alle liefheb bers deelnemen aan een feestelijke bingo, met veel prijzen. Op dinsdag 27 november begint 's mor gens om 9.00 uur de klaverjas-drive, terwijl ook de biljart-schaak-dam- en biljartcompetitie wordt voortgezet. Om 14.00 uur vindt er een demonstratie van gymclubs plaats en een spelmid- dag, waaraan iedereen kan deelne men. Om 20.00 uur komt mevrouw J. Peper uit Amsterdam haar bekende Parodistische hoedenshow vertonen. Op woensdag 28 november wordt om 9.00 uur een scrabble wedstrijd gehou den, terwijl tevens de biljart-schaak- en damcompetitie wordt voortgezet. Om 14.00 uur wordt een begin gemaakt met de sjoelwedstrijd. In de loop van de middag vindt dan als onderbreking een optreden plaats van de volksdanks- groep. Om 20.00 uur treedt Hans Berg- hardt op met een One-Man-Show. Op donderdag 29 november kunnen vanaf 9 uur in de morgen inhaal- en/of vervolgwedstrijden worden gehouden. Om 20.00 uur wordt er een aanvang gemaakt met een originele kermis avond, met veel prijzen. Op vrijdag 23 november vindt om 20.00 uur de slotavond plaats, waaraan me dewerking wordt verleend door de Boerenkapel van P.V.O. Op die avond worden ook de prijswinnaars bekend gemaakt van hen, die aan een of andere wedstrijd hebben deelgeno men. Deelname aan de diverse wedstrijden staat allen open voor hen, die zich hiervoor schriftelijk hebben aange meld. Hiervan kan niet worden afge weken. De Caroluskring, een vereniging van niet-gesteunde beeldhouwers, organi seert ieder jaar een aantal tentoonstel lingen in verschillende gemeenten. Om voor velen het kerstfeest tot een echt kerstfeest te maken wil het Leger des Heils graag iets doen. U bent degene die daar aan mee kan helpen en daarom vragen we u om onze collec tanten met vreugde te ontvangen. We zijn erg blij met uw gift! De collectanten hebben een intekenlijst bij zich met een stempel van de politie. Collecte periode: 26 nov. t/m 1 dec. Op 1, 3 en 4 december vindt u de kerstpotten in Baarn. Als u beiden mist kunt u uw gift ook gireren: no. 356454 t.n.v. Leger des Heils, de Wetstr. 7, Baarn, onder vermelding: Kerst. Aangifte van diefstal van twee groen geschilderde melkbussen deed de heer M., wonende aan de Koningsweg. De bussen stonden in zijn voortuin. Onder ideale weersomstandigheden werden vrijdagavond de wedstrijden voor de D-junioren verreden. Monique de Bruin reed weer twee persoonlijke records: op de 500 mtr. 55.3 en op de 1000 mtr. 1.57.-. Robert van Hornsveld Stichting AMIVEDI Soest is te berei ken onder telefoonnummer (02155- 10667. Tevens is het raadzaam het Dierente huis, Klein Engendaalweg, telefoon nummer 13583, en de plaatselijke poli tie (Politie Soest, telefoon: 19444) op de hoogte stellen van vermissing of vondst van een huisdier. VERMIST: 6-11. Reu, cocker spaniel rood, lange staart, roodbruine halsband en vlooien band, „JASPER"; Niekerk, Oud Bus- sumerweg 37, Huizen-NH, tel. 02159- 42761. 14-11. Kater, cypers, witte voetjes en bef, gecastreerd, groene halsband; Nannega, Schoutenkampweg 62, tel. 13052. 13-11. Poes, zwart, siameesachtig, wit vlooienbandje; Fryer, Soesterbergse straat 125, tel. Ziekenhuis Zonnegloren, Operatiekamer, nr. 19144. 10-11. Poes, cypers, rode gloed, steriel, halsband met bel; Van der Lee, Hob- bemalaan l, tel. 15533. Gesignaleerd nabij Vosseveldlaan 34; katje, cypers, erg schuw. reed op de 500 een pers. ree. 59.8, maar kwam op de 1000 mtr. ten val 2.09.3. Jammer. Bas Paul reed twee pers. ree.op de 500 mtr. 56.4 en op de 1000 mtr. 1.56.1. Arnold Hagen evenaarde zijn pers. ree. op de 500 mtr. 55.- en reed een klubre- cord voor 13-jarigen op de 1000 mtr. 1.55.3. Arie van de Berg evenaarde ook zijn pers. ree. op de 500 mtr. 61.7 en ook hij viel op de 1000 mtr. 2.22.2. A-junior Bert van de Weerd zette voor de 500 mtr. 43.7 en voor de 1000 mtr. 1.30.1 op de klokken. voor de competitie rijden onder barre weersomstandigheden. Een krach tige wind en het stortregende. Desondanks reed Yvonne van der Lien- den een klubrecord op de 500 mtr. 48.1 en noteerde zij voor de 1500 mtr. 2.40.1. Hiermede was zij de snelste in het klas sement. Corine van der Meijden noteer de voor de 500 mtr. 50.7 en reed op de 1500 mtr. 2.48.3. Mitzy Renooy kwam op de 500 mtr. ten val, 71.6 en had voor de 1500 mtr. 2.36.- nodig. Hans Dijs nam voor het eerst weer aan wedstrijden deel. Hij zette op de 500 mtr. 45,- en op de 1500 mtr. 2.25.1. op de klokken. Vrijdagavond komen wederom C-ju- nioren aan de start, zondagmorgen de D-junioren en zondagavond de A en B junioren, terwijl de veteranen vrij dagavond meedoen aan een rit over 50 ronden. Bij de meisjes D, 110 deelnemers, be haalde Marion v.d. Broek een fraaie 8e plaats. Esther Balvers werd 32e, Ilona Ermans 90e en Jalitha Born 97e. Bij de meisjes C. was er een goede 13e plaats voor Josette Alkema en een 43e plaats voor Joyce Hagenaars. De tweede wedstrijd van deze cross competitie zal zaterdag 8 december te Hilversum gehouden worden. A.s. zondag 25 november worden de volgende hockey-wedstrijden ge speeld: Leusden 1 - dames 1 (12.00 uur); dames 2 - Leusden 2 (11.30 uur); Schaerweyde 11 - Dames 3 (13.00 uur); heren 1 - Huizen 1 (14.00 uur); Laren - Heren veteranen (13.00 uur); heren 2 - Kameleon 4 (11.30 uur); Gooische 7 - heren 3 (11.00 uur; heren 4 - Hilversum 7 (13.00uur); Heren 5 - Be Fair 9 (13.00 uur). Het college is akkoord gegaan met het idee deze beeldententoonstelling ook naar Soest te laten komen. Naar het oordeel van het college is het Nassau- plantsoen een geschikte plaats voor deze twee weken durende expositie. Een en ander zal besproken worden in de eerstvolgende commissievergade ring culturele zaken. Morgenavond, donderdag 22 november aanvang 20.30 uur wordt in filmhuis Artishock de film „Dagboek van een dief in Shinjuku" gedraait. Het is een Japans product uit 1968. De hoofdpersonen, Tadanori Yokoo en Rie Yokoyama, zijn op weg naar hun volwassenheid en op zoek naar eigen identiteit en sexuele vervulling. De film eindigt met een oproep die in Shinjuku uitbreekt. De milieuvereniging „Soestdijk geen Stankwijk" houdt haar jaarvergade ring op dinsdag 27 november a.s., aanvang 20.00 uur, in het zaaltje van de postduivenhouders aan de Schrikslaan. Naast de gebruikelijke agendapunten als jaarverslagen en bestuursverkie zing zal ook gesproken worden over nauwere samenwerking met groepe ringen als „de Werkgroep Leefmilieu Soest" en de bewonersvereniging van de KLM-flats. Aan de orde komt verder de aanhou dende stank- en rookoverlast van de op het Soester industrieterrein gevestigde bedrijven. Een twee uur durende snelheidscon trole op de Burgemeester Grothe- straat, leverde 21 processen-verbaal op. Er passeerden 740 voertuigen en de hoogst gemeten snelheid was 69 km. p/u. Op het kruispunt Beukenlaan-Dalweg verleende de 19-jarige autobestuurder A. M. geen voorrang aan de mede-weg gebruiker S. v.d. P. (32). v.d. P. en zijn naast hem zittende echtgenote werden met de ambulanceauto naar het zie kenhuis Zonnegloren gebracht. De bei de voertuigen werden zo zwaar bescha digd dat de kentekenbewijzen werden ingevorderd. Er sneuvelde ook een verkeerszuiltje. Het was j.l. zaterdagavond 17 novem ber weer een „volle bak" in de fraaie en ruime kantine van VVZ'49. Onder deskundige leiding van de heer W. den Hartog als Bingo-quizmaster, werd weer op ouderwetse manier gestreden om de zeer fraaie vleespakketten. Deze vleesprijzen werden ter plaatse door klasse-slagers van Superslagerij Van Asch uit Soest, bereid en verpakt. Bij de grotere prijzen steeg de spanning ten top. Tijdens de pauzes werden heerlijke hapjes geserveerd. Omstreeks 23 uur, toen de laatste prijzen hun man of vrouw hadden gevonden, werd het podium, dat tijde lijk tot slagerij was ingericht, ont ruimd om plaats te maken voor de „Drive-in Disco Butterfly". Het was door de goede keuze en verzorging van deze muziek, dat de dansvloer tot de kleine uurtjes bezet was. Bij de jongen pupillen B, 52 deelnemers werd Kasper Moree in zijn eerste wedstrijd 2e, ook Jan Jaap Beest eindigde voorin en werd 7e. Bij de jongens pupillen A. met 132 deelne mers de grootste groep, was Arnold Vonk met een 8e plaats de beste S.O.Soest atleet. Broer Christiaan 12e, Angelo v. Leijenhorst 24e en Erik Jan v. Ransdorp 29e, wisten hier ook voorin te eindigen. De overige A-pupil len klasseerden zich als volgt: Chris tiaan Smit 37e, Frank Redel 48e, Arjen Tak 72e, Lars Alkema 116e en Marnix v. Stiphout werd na twee maal gevallen te zijn 130e. Bij de meisjes pupillen A, 79 deelneem sters, eindigden beide S.O.Soest meis jes in de kopgroep. Esther v.d. Bolt 9e en Sacha Bos 14e. Bij de jongens D maakte Bas v. Os zijn reputatie waar en werd 2e. Eelco Moree 26e, Dennis Esselman 27e, Seymour Bos 40e en Hans Blik 45e zorgden voor een goede klassering i.v.m. de ploegenprijs. Kaj Janssen en Duco v.d. Broecke beëin digden hun eerste wedstrijd op de 81e en 91e plaats. De 26-jarige A. Lycklema uit Maar tensdijk is j.l. zaterdagmiddag tijdens een korfbalwedstrijd tegen Eemvogels uit Soest, in de sporthal Beukendal onwel geworden en overleden. Mond op mond-beademing die een sportleraar nog toegepaste, was tevergeefs. Het slachtoffer kreeg het tijdens de wedstrijd plotseling benauwd en zakte met ademhalingsmoeilijkheden in el kaar. Alle wedstrijden van Eemvogels werden daarna afgelast. Ook in 1980 zal het militair oefenterrein De Vlasakkers, ingang Van Weerden Poelmanweg, weer voor recreatie in het weekend worden opengesteld. Op de volgende data kan niet van de recreatiemogelijkheid gebruik maakt worden: 12./13 januari, 23/24 februari, 1/2 en 8/9 maart, 10/11 mei, 12/13 juli en 6/7 september. De werkgroep „Bijltjesdag" die zich in Soest al enige jaren bezig houdt met het knotten van wilgen, start a.s. zaterdag 24 november met de werk zaamheden van het winterseizoen 1979/1980. Vrijwilligers worden om 09.00 uur ver wacht bij Dirk Lam, Birkstraat 117. Er is voldoende gereedschap aanwezig en de helpers zijn gedurende de werk zaamheden verzekerd. Rond één uur 's middags wordt met het werk ge stopt. Tijdens een twee weken durende op- sporingsaktie van vijf PTT-ambtena- ren zijn in Soest 254 zwartkijkers en idem-luisteraars bekeurd. Twee t.v.'s en twee radiotoestellen werden in be slag genomen bij principiële weige raars. De achterstand in de betaling liep op van enkele maanden tot vijf jaar; de hoogste nabetaling, inclusief de boete beloopt een bedrag van acht honderd gulden. Het meest gehoorde excuus: vergeten!!! De afgelopen week hebben de drie hoogste Shotteams alledrie met 6-4 gewonnen. Shot 1 versloeg in een zeer spannend en goed duel concurrent TYBB en is nu de belangrijkste gegadigde voor het kampioenschap in de overgangsklasse. Shot 2 klopte UBTV 2 op zeer knappe wijze, terwijl Shot 3 de baas bleef over Quick 8. Het eerste jeugdteam verloor met 4-6 van kampioen Victory '55, terwijl het tweede jeugdteam koploper Alblasserdam een punt afsnoepte [5-5]. Het elfde jeugdteam werd zaterdag kampioen en is daarmee het derde kampioensteam van Shot. Het duel Shot 1-TYBB l is een van de spannendste en beste wedstrijden ge weest, die ooit in de Shotzaal gespeeld zijn. Shot dat de uitwedstrijd met 2-8 had verloren moest winnen om haar kansen op het kampioenschap te be houden. Via een nederlaag van Rene Daselaar en een overwinning van Har- ry Maassen werd een l-l tussenscore bereikt. Daarna leverde Dirk Schuiling een door niemand voor mogelijk gehouden prestatie door de sterkste speler van TYBB in drie games te verslaan. Hierbij haalde Dirk Schuiling in de eerste game een 15-20 achterstand op. tie te halen (balletje stukmaken, cen- trecourt omver trappen) nam de Shot speler toch een 19-17 voorsprong in de derde game. Toen liet het geluk hem echter in de steek en kregen de TYBB- spelers bij een 4-4 stand toch weer hoop op een gelijkspel. Dirk Schuiling won echter tamelijk gemakkelijk zijn derde partij, waarna René Daselaar weinig moeite had het beslissende, winnende zesde punt te scoren. Door deze uitslag staat Shot nu een punt voor op TYBB en is men bij een overwinning aanstaande zaterdag in de uitwedstrijd tegen NMB/VDO kampioen. terwijl hij in de derde game met steun Het tweede seniorenteam speelde een 1 zeer knappe partij tegen UBTV. Na met 0-3 en 2-4 achter gekomen te zijn gaf mén de moed niet op en bleef men vechten voor een beter resultaat. Door de laatste vier partijen te winnen werd zelfs nog een 6-4 overwinning uit het vuur gesleept. Bert van Velzen en Nicky Baba wonnen ieder tweemaal terwijl Marcel Vrakking eenmaal tot winst kwam. van het geweldig meelevende publiek een 16-19 achterstand ongedaan maak te. Het dubbel ging vervolgens verloren, maar Harry Maassen zorgde er met een ruime overwinning voor dat Shot weer voorkwam (3-2). Een nederlaag van René Daselaar en een overwinning van Dirk Schuiling brachten daarna een 4-3 stand op het bord. Op deze stand leek Harry Maassen de Niet geheel zonder fortuin won het sterkste TYBB-speler met een tweede nederlaag te gaan confronteren. Want hoewel de TYBB-speler van alles pro beerde om Maassen uit zijn concentra- derde seniorenteam van Quick 8. Daar door kan dit team nu zelfs aanspraken gaan maken op een hoge klassering. Joop Kok was goed voor drie overwin ningen, terwijl Wilfred Busch twee maal won. Invaller Harry Wouters zorgde voor het beslissende zesde punt. Het eerste jeugdteam leek afgelopen zaterdag voor een verrassing te gaan zorgen toen men tegen kampioen Vic tory '55 een 4-1 voorsprong nam. Daar na had Arnold Appelhof zelfs nog grote kans op 5-1, maar met 22-24 in de derde game verloor hij. Na dit ongelukkige verlies kwamen de Shotspelers er niet meer aan te pas en men verloor dan ook met 4-6. Het tweede jeugdteam leverde een goede prestatie door in de uitwedstrijd tegen Alblasserdam een 5-5 gelijkspel uit het vuur te slepen. Deze terechte uitslag kwam tot stand door twee overwinningen van Adrie Derksen en Chris Sondaar en winst in het dubbel. Het elfde jeugdteam werd door een 5-5 score tegen Elan onbereikbaar voor de concurrentie. De spelers die voor dit kampioenschap zorg droegen waren: Remi Balvers, Ronald Busch en Ro bert Bakker. Overige uitslagen senioren: UBTV 3-Shot 4: 5-5, Victoria 11-Shot 5: 0-10, Shot 6-Huizen 13: 3-7, Shot 7-EMM 1: 8-2, Shot 9-Elan 5: 2-8, Elan 9-Shot 10: 0-10, Vitus 8-Shot 11:7-3. Overige uitslagen jeugd Victoria 1-Shot 3: 8-2, Shot 4-Quick 3: 3-7, Quick 4-Shot 5: 2-8, Nike 1-Shot 6: 7-3, Shot 7-Huizen 4: 10-0, Bunshot 2-Shot 8: 8-2, Shot 9-VEV 3: 5-5. Shot I0-Overhees2:10-0, Shot 12-Elan 4: 7-3, Shot 13-Huizen 13: 5-5, Quick 8-Shot 15: 3-7. In de nacht van maandag op dinsdag werd op de Kastanjelaan de 17-jarige M. S. uit Soest aangehouden. Hij be stuurde een auto, maar was uiteraard niet in het bezit van een rijbewijs. Bovendien bleek het kentekenbewijs van het voertuig ongeldig te zijn ver klaard. De wagen werd in beslag genomen en S. kreeg een proces-ver- baal. De evenementencommissie van WZ maakt bekend, dat op zaterdag 1 december, 's morgens om 10 uur, St. Nicolaas op bezoek komt in het club huis aan de Eemweg. Ouders komt met uw kinderen op tijd. Zaterdag werd de 35e St. Nicolaaswandeltocht in Schoorl gehouden welke was georganiseerd door de Nrd. Hollandse Wandelsport Bond [NHWB] in samen werking met de Sticht Gooise Wandelsport Bond [SGWB], Er deden bijna 800 wandelaars mee. Zij wandelden een zeer fraai parkoers door de bossen, de duinen en langs het strand van Schoorl. De negen aspiranten van de wandelsportvereniging Olympia legden de vijf kilometer af onder leiding van mevr. S. Brood. De junioren en senioren werden sa mengevoegd tot een groep van 31 personen onder het toeziend oog van de heer W. van Steendelaar en liepen onwille van de tijd de tien kilometer route. Zo kwamen zij op tijd terug voor het feestprogramma in zaal De Blinkerd. Daar trad het trio op van Peter Groo- ney uit Grootebroek met songs, sket ches en een goochel- en buikspreek- nummer. In de pauze kwam Sint Nico- In een erg harde wedstrijd hebben de BDC-heren tenslotte toch nog een gelijkspel behaald tegen het Utrechtse UD. De dames deden het beter en versloegen de Utrechtse dames met 13-8. De heren wedstrijd kenmerkte zich Soest goede kansen verder zag ver door hard, té hard, spel. De scheids- knoeien. rechter greep niet in en zo keek BDC Dertig seconden voor tijd slaagde Ries vrij vlot tegen een 2-5 achterstand aan. Smeeing er in met een strafworp de Toch konden de Utrechters het niet stand weer gelijk te maken en daar helemaal redden en de eerste helft bleef het dan bij. werd afgesloten met de 7-7 stand. De tweede helft leek aanvankelijk voor Soest en Riemens, Veenendaal, Smee ing en Verweijen brachten BDC binnen vijf minuten op een 11-8 voorsprong. UD kwam echter terug en liep zelfs uit naar 11-14. Veenendaal en v.d. Deyssel brachten de achterstand terug tot 13-14, waarna de afgeladen sporthal De Soester dames startten tegen UD met drie doelpunten. Het Utrechtse doel werd onder druk gehouden en dat resulteerde in zes strafworpen. Met de 6-4 stand werd gerust en daarna liepen de dames door doelpunten van o.m. Ada Pronk, Astrid Wijnhof en Ria Pronk uit naar 13-8. Beukendal te Soest was zaterdag de startplaats voor de Micro-korfbal competitie van het KNKV, afd. Mid den-Nederland. KVO 1 speelde de thuiswedstrijd tegen Doom 1 en be haalde in een goed gespeelde match een 7-4 overwinning. Al in de eerste speelhelft, in de 4e minuut was het Linda Preusser, die de openingstreffer in de korf deponeerde. In de 9e minuut scoorde Peter van Vliet van grote afstand, 2-0. De vakwisseling leverde Doom het evenwicht weer op. Twee fraaie afstandstreffers brachten beide teams weer op gelijk, 2-2. Ton Pilkes en Rick Mast brachten het zelfvertrouwen van de Soesterbergse korfballers weer geheel terug. Toch zouden de Doom korfballers nog voor het rustsignaal de stand weer gelijk brengen, 4-4. Na rust beheersten de KVO-ers de wedstrijd. Doelpunten van Peter van Vliet, van afstand, Ton Pilkes, strafworp en Jaap van den Hoek, eveneens van afstand brachten een 7-4 eindstand op het scorebord. KVO's reserves, spelend tegen MIA 2 uit Amersfoort, moesten een 4-11 ne derlaag incasseren. KVO 4 senioren speelden eveneens te Soest en behaal den een 4-1 overwinning op Eemvogels 3. KVO 6 speelde uit te Culemborg tegen het 4e team van S.G.V. en behaalden eveneens een overwinning. Met een 5-1 zege keerden zij huis waarts. KVO 1 junioren speelden uit te Hilversum tegen Altius Junioren 2 en behaalden een krappe 2-1 overwinning. KVO 1 pupillen speelden thuis tegen Hemur Enge 1 pupillen en behaalden een 2-1 overwinning, en KVO's jong sten tenslotte, pupillen 3 wisten te Lelystad een 4-0 overwinning te beha len op Exakwa 5. laas met twee van zijn knechten en riep enkele wandelsportertjes bij zich. Ge lukkig had de Goedheiligman meer lovende dan vermanende woorden voor hen. Ook voor de secretaris van de SGWB, de heer A. van Beek uit Amers foort, die zich zo inzette voor deze wandelingen en het voor elkaar had gekregen dat na twee keer Schoorl de tocht volgend jaar weer in Driebergen kan worden gehouden. Iedere wandelaar kreeg naast de me daille, met Sint en Piet op het dek van hun stoomboot, een speculaaspop. Zaterdag 1 december organiseert Olympia de eerste in een serie van vier Winterwandelingen welke om half elf van start gaan vanaf het Wijkgebouw de Rank aan de Soesterbergsestraat. Voor het eerst zijn de afstanden in deze 18e editie 5, 10 en 15 km. De wandelingen worden ook in Utrecht, Zeist en Huizen gehouden. Bij het oversteken van de Vredehof straat, nabij Nieuwerhoek, werd de 86-jarige S. van A. op het fietspad aangereden door de bromfietser J. S. (18) uit Amersfoort. Van A. werd met een hoofdwond naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Wat een deining over het fascisme. Visser en de raad. De garderobe van de Burgemeester was zelfs in het geding. Vrijheid van meningsuiting blijkt trou wens ook maar betrekkelijk. Overigens is er midden in Soest een jongeman door een stel jongelui, de vernieling ingewerkt. De chirurg is met zijn staf uren bezig geweest het slachtoffer zo goed mogelijk op te lappen. Van de familie van de jongen kwam een dankbetuiging aan het adres van de politie in de krant, verder niets. Ergerlijke scheldpartijen wekken blijkbaar meer de verontwaardiging op dan ergerlijke mishandelingen. E. G. TIMMER-GEERLINGS Willaertstraat 8 Soest.

Soester Courant | 1979 | | pagina 23