Vernieuwde Groen van Prinstererschool nu ook „officieel" in gebruik as uf 86 artihorne FEESTJE Feestelijke jubileumavond Postzegelvereniging Eemland jan wolkers 77VT eemland mm ijl: iiii !§l ilN Restaurant van den Brink Nieuw in het gemeentelijk Informatiecentrum Thema-ochtend over kunst en politiek in Artishock I.K.V. Soest achter démonstratie in Utrecht Sint fyicolaas komt in de Smitshof De nieuwe* Wolkers. DeSoestef (Duinen.^ Ondanks strubbelingen Zoekt U een WONING? butzelaar makelaardij zoek uw woning zelf uit! l|jf i(i iii Het BROOD van de welbekende BAKKER KUIPER uit BAARN is dagelijks vers verkrijgbaar bij ZET JE SCHOEN MAAR KLAAR! boekhandel EEN GEZELLIG BOUWEN? 2 3 Soester Courant van woensdag 21 november 1979 3 Foto: Goos van der Wilt De kleuter Richard Steensma verrichtte vorige week vrijdagmiddag de openingshandeling waarmee de officiële ingebruikneming van de geheel vernieuwde Groen van Prinsters een feit werd. Hij kreeg een schaar aangereikt, op een kussen, door de zesde klasser Gerda Groenestein waarmee hij met vaardige hand een lint doorknipte. En toen mochten alle genodigden pas de nieuwe gemeenschapsruimte in, waar een zestal sprekers het noodzakelijke woord voerden. Het slot van dit gedeelte van de plechtigheid was weer een vreugdevol moment. Leerlingen van de school lieten toen weten liefst 2050,06, bijeengebracht te hebben voor een blindenschool in de Libaoon. De school is voor zes ton opgeknapt naar een ontwerp van architect H. Beekman, de zoon van architect P. Beekman die in 1951 het gebouw afle verde voor 48.000 gulden. Toen was voor de oprichting 8000 gulden per lokaal beschikbaar, terwijl voor de opknapbeurt 100.000 gulden per lokaal uitgegeven moest worden. Voor dat bedrag van 600.000,- werd de hoofdingang van de school verplaats; de onderwijzerskamer aanzienlijk vergroot en uitgebreid met een keukentje; nieuwe toiletgroepen gebouwd, waardoor de haast voorwereldlijke toestand van op de gang uitkomende toiletjes voorbij is; werden een leermiddelenberging en een werkkast gecreëerd en een magni fieke gemeenschapsruimte met docu mentatiecentrum gebouwd en inge richt. Het bijna een jaar durende werk werd verzet door de Amersfoortse aannemer T. van Hoogevest, terwijl de tuin nieuw werd aangelegd door Het Vaar de rhoogt uit Soest. Gedurende driekwart van dat jaar werden twee klassen ondergebracht in het gebouw van de Vangrail aan de Nachtegaalweg en genoot één klas gastvrijheid in de Prins Willem Alexanderschool aan de Beetzlaan. De drie andere klassen ondergingen met hun leerkrachten onder leiding van het toenmalige schoolhoofd B. Dijkema alle ellende van de verbouwing in de eigen school. Bij het begin van het nieuwe schooljaar kwamen allen weer tesamen. De voorzitter van het Christelijk schoolbestuur de heer J. Kok sprak j.1. vrijdag, na schriftlezing en gebed, het welkomstwoord. Hij was vervuld van dankbaarheid vooral jegens het ge- kom naar mlddoiwijkstraat 54 telefoon 02155-13539 In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie enmet onze assistentie,. Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. meentebestuur en dan in het bijzonder wethouder Plomp en de heer J. Veraar van de afdeling onderwijs van de gemeentesecretarie. Het Christelijk schoolbestuur zich gelukkig met de grote medewerking van de plaatselijke overheid waardoor na de oorlog het aantal scholen aan zienlijk uitgebreid en opgeknapt kon worden. Nieuw kreeg men de Prof, Waterink-, ,,de Bron" en de Minister De Visserschool; nieuwbouw ook voor de Da Costaschool, terwijl gereno veerd werden de Insingerschool (ge deeltelijk); deSavornin Lohmanschool en nu de Groen van Prinstererschool. Dank bracht hij voor alle ondervonden medewerking aan de inspectrice me vrouw P. Goedhart-Hogendoorn, aan de oudercommissie en de bouwcom missie, waarna hij het nieuwe school hoofd de heer M. van Buiten, afkomstig uit Emmen, welkom heette. Wethouder Plomp noemde de ope ningshandeling (het doorknippen van het lint) symbolisch: Wie iets nieuws wil hebben, moet eerst iets kapot maken. De wethouder trok deze lijn door naar de vernieuwing van het onderwijs, waarbij hij er de aandacht op vestigde dat niet zonder het „oude" verder gegaan kon worden. Hij ver wachtte dat het nieuwe schoolhoofd de nodige inspiratie zou kunnen putten uit de geheel gerenoveerde school en hij bracht dank aan het goede bestuur dat zich steeds tijdig had ingezet voor de vernieuwingen. Hij feliciteerde ten slotte bestuur, leerkrachten, leerlingen en ouders met het vernieuwde gebouw. Mevrouw Goedhart noemde de school zeer functioneel en goed doordacht van opzet. Ook zij prees het Soester ge meentebestuur voor zijn voortvarend beleid. Soest was in vergelijking met vele andere gemeenten, in het bezit van vele uitstekende onderwijsvoor zieningen. Zij constateerde dat het Christelijk onderwijs wortelde in de Soester gemeenschap en dat maakte een wezenlijk onderdeel uit van zijn bestaan. Mevrouw Goedhart vroeg zich verder af of de school naar de straat öf de straat naar de school genoemd was en zij stelde dat juist de staatsman Groen van Pinsterer zich liet leiden door het Evangelie. Zij sprak de wens uit dat leerkrachten en leerlingen zich ook door het Evangelie zouden laten leiden en zij wenste het schoolteam visie en wijsheid toe om de jeugd iets mee te geven dat voor hun hele leven van betekenis zou zijn. Oud-schoolhoofd Dijkema, die gebruik makend van de mogelijkheid ver vroegd met pensioen te gaan, zei toch met lede ogen te zien dat zijn opvolger nu in de nieuwe school aan de slag kon gaan. Hij merkte op dat de school nu inmiddels twaalf keer zoveel waard was geworden en bracht dank aan allen die hem tijdens de langdurige verbouwingsperiodeterzijde stonden. Hij wenste tenslotte zijn opvolger veel geluk toe. De heer Van Buiten was blij in het prachtige schoolgebouw te mogen be ginnen. Hij had het min of meer „in de schoot geworpen" gekregen en had in de veertien dagen dat hij inmiddels in dienst was, veel geleerd. Hij hoopte op blijvend goede contacten met de col lega-schoolhoofden en liet daarna de kinderen getuigen van hun dankbaar heid door hen het bedrag bekend te laten maken dat de aktie voor de Libanese school had opgebracht. Als laatste spreker zei de voorzitter van de oudercommissie, de heer Blan- kenstein, bewondering voor het be stuur te hebben dat ondanks een terug lopend leerlingental, toch de verbou wing doorzette. Na dit officiële gedeelte werd het glas geheven en kregen de genodigden de gelegenheid de school te bezichtigen. m IsP. i Si Zeer gewaardeerde Gast, De feestdagen staan weer voor de deur. Een uitstekende gelegenheid voor een bezoek aan ons restaurant, dat speciaal voor de Kerstdagen weer geheel in Kerstsfeer wordt herschapen. Niet voor niets werd ons restaurant dit jaar onderscheiden voor zijn kwaliteit en service, waarvan ons Kerstmenu een waardig hoogtepunt is. Op Uw aanvraag zenden wij U dit gaarne toe. Natuurlijk wordt ook met kinderen rekening gehouden. Bovendien willen wij van de gelegenheid gebruik maken, U erop te attenderen, dat wij op Nieuwjaarsavond vanaf 17.00 uur geopend zijn. Tot ziens in Restaurant van den Brink, Fam. Ott-van den Brink Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155 12706. Zaterdag en zondag zijn we vanaf 17.00 uur geopend. Voor Uw party maken wij echter graag een uit zondering. Schoolbestuur-voorzitter J. Kok bij de ingebruikneming van de vernieuwde Groen van Prinstererschool I l nn rTA Delicatessen JUrl. iwlfc I O Wijnkoperij VAN WEEDESTRAAT 90 - TELEFOON 02155-12404 (behalve 's maandags) Opnieuw heeft het gemeentelijk bureau voorlichting een aantal nieuwe INFOrmatiebulletins het licht doen zien. Zo behandelt nummer 34 „welke reispapieren men nodig heeft" voor bezoek aan het buitenland. Nummer 35 gaat dieper in op de „Brandbeveiligingsverordening". INFO 36 behandelt de huurgewen- ningsbedrage. Sommige huurders kun nen plotseling met een veel hogere huurprijs worden geconfronteerd, bij voorbeeld na een ingrijpende woning verbetering of een verhuizing naar een huurhuis met een veel hogere huur. In het Infocentrum is ook een brochure verkrijgbaar die de nieuwe wet „Wet arbeid buitenlandse werknemers" be handelt. Sinds 1 november ls deze wet van kracht. Het is vanaf die datum de werkgever verboden zonder een te werkstellingsvergunning van het mi nisterie van sociale zaken vreemdelin gen in dienst te hebben. Zondagmorgen 25 november a.s., aanvang 10.30 uur wordt in het Artishockge- bouw, een thema-ochtend gehouden over „Socialisme en kuituur". Spreker over dit onderwerp is Jan Rogier, historikus, journalist en momenteel direkteur van de Boekman-stichting, het sociaal-wetenschappelijk studie- en voorlichtings centrum voor kunst en kuituur. Deze thema-ochtend die In het kader van het Soestock-festival gepland was, doch om organisatorische redenen ver schoven is naar 25 november, belooft een zeer interessante ochtend te wor den, gezien de grote publiciteit die het onderwerp genoten heeft in landelijke bladen als Volkskrant, Vrij Nederland en Haagse Post. De thema-ochtend over Socialisme en Kuituur komt enkele weken na het grote symposium hierover, georganiseerd door de Rotterdamse Kunstkring in de Lantaarn, waarbij vele prominente politici, kunstkritici en kunstenaars aanwezig waren. Ook Jan Rogier was op dit symposium aanwezig. In Vrij Nederland heeft Rogier een groot aan tal artikelen geschreven over kuituur en politiek en met name over het ontbreken van een socialistische kul- tuurpolitiek. Niet voor niets voelt de kunstenaars vereniging Artishock zich bij deze diskussie betrokken, omdat zij van mening is dat kunst en politiek in nauw verband met elkaar staan, en wil zij de achtergronden van dit onderwerp aan het Soester publiek voorleggen en in het bijzonder aan de Soester kunste naars, kunstliefhebbers en politici. En om met de stelling van Jan Blokker te besluiten: „Kunstenaars hebben geen beleid. Wat kunstenaars aan hun kop hebben, is het produceren van zaken die op hun kwaliteit beoordeeld moeten worden". béter licht Beter licht geeft de nodige accenten in elk interieur, Goede verlichting hoort bij beter wonen. En dat begint bij een goed inte rieur-advies. Bij Artihorne helpen binnenhuis-architek- ten u bij uw keuze. Voor komplete interieur-verzorging: Artihorne, Burg. Grothestraat 1a in Soest. De IKV-kern Soest stelt zich achter de oproep tot een demonstratie tegen de voorgenomen modernisering van de kernwapens. De PvdA, PPR, CPN en PSP organise ren deze manifestatie op zaterdag 24 november a.s. om 12.00 uur in de Utrechtse Veemarkthallen. Hieraan voorafgaand is er een demonstratieve optocht, die om 10.30 uur vertrekt vanaf de Mariaplaats in Utrecht. Naast het IKV heeft zich ook de beweging PAX Cristi en de actiegroep Stop de Neutronenbom achter de op roep gesteld. Zij roepen iedereen op die het eens is met het motto: -Geen nieuwe kernwapens. Onderhandelen Ja. Moderniseren Nee - a.s. zaterdag naar Utrecht te komen en mee te doen. Zij zijn van mening dat In plaats van modernisering van de kernwapens de NAVO-landen nieuwe onderhandelin gen moeten voeren met de landen van het Warschaupact, waarin als vervolg op Salt II, gesproken moet worden over het terugdringen van kernwapens in heel Europa. Dat moet het antwoord zijn op de speech van Brezjnew in Oost- Berlijn. Zo moeten wij het actie - reactie - proces in de bewapeningswed loop doorbreken. Zij verwerpen resoluut de NAVO-plan- nen tot invoering van nieuwe wapen systemen: Pershing n en Cruise Missi- le, als een door de NAVO voorgesteld antwoord op de eveneens te verwerpen - in de Sovjet Unie gestationeerde - SS 20 raketten. Op zaterdag 1 december komt Sint Nicolaas met zijn Pieten, voorafgegaan door het blaasorkest van P.V.O. in het winkelcentrum „SMITSHOF" om vanaf 10.30 uur aan de kinderen van ca. 3-7 jaar, die hun schoen hebben gezet, een kadootje uit te reiken. Hiervoor dienen de kinderen vóór donderdag 29 november 17.00 uur een schoen in te leveren met een speciale label, welke bij aankoop van ƒ20,- boodschappen gratis verstrekt wordt in alle Smitshof-winkels. Daarbij krijgt u tevens alle details over deze Sint Nicolaas aktie. De schoen mèt label moet worden ingeleverd bij het postagentschap in de Enkabó supermarkt. tbiz., ƒ20,-. -PSSt-rr Kom vast winkelen voor 5 december Soesterbergsestraat 53 Soest Telefoon 12419 Ook bruiloftsfeesten en partijen voor grote gezel schappen kunt u in Soest houden. Onze uitstekende keuken en gezellige restaurant staan tot uw beschikking. In gezellige bos rijke omgeving en zonder parkeer- problemen. ■miREST AURANT .SOESTERBERQSESTRAAT 1M. SOESTDUIHEW. MISS -137». Foto Herman van Dam Talloze „postzegels" in de Borg Vrijdag j.l. was het dan zover. Postzegelvereniging „Eemland" vierde die dag het tienjarig bestaan. Rond de klok van 19.00 uur werd de postzegeltentoon stelling geopend door Erik Bos en Natalie Beer van Dingstee. Met behulp van een ventilator werden, talloze, minder waardevolle postzegels, over de menigte uitgestort. De heer Huiser, hoofd tentoonstellings- en evenementencommissie „Eemland" stond de twee jongste leden van „Eemland" tijdens de opening terzijde. schril contrast stond met de vele pro blemen, gemaakt door de gemeente Soest. Ook maakte de heer Hensen zijn kanttekeningen bij de „samenwer king" met het stichtingsbestuur van De Borg. „Er deden zich problemen voor die wij het stichtingsbestuur van De Borg niet bepaald In dank afne men", aldus de heer Hensen. De heer Hensen eindigde met de wens dat de receptie, tentoonstelling en ruildag de belangstelling mocht krijgen die, op grond van de verrichte inspanningen, oprecht was verdient. Na de heer Hensen was hoofd tentoon stellingscommissie van de Nederland se Bond Voor Philateristenverenigin- gen, de heer Schafer. aan het woord. Hij besprak het nut van postzegelten- toonstelllngen in het algemeen. Aan het eind van zijn toespraak filosofeer de de heer Schafer over het thema „Kind en Postzegel". Daarna werd de Tentoonstelling voor het publiek opengesteld. Een tentoon stelling die als thema „Kind en Post zegel" had. Het gebrek aan ruimte droeg er, jammer genoeg, toe bij dat de bedoeling van het thema niet ge heel uit de verf kwam. Ook jong Eem land, onder leiding van de heer J. van Ry (per abuis vermeldden wij vorige week een foutieve naam) had een eigen boekje op de tentoonstelling gekregen. Jong Eemland stelde zich met onderstaande tekst aan de bezoe kers voor. „Met de hier tentoongestelde kaders wil Jong Eemland u demonstreren hoe een thematische verzameling kan wor- POSTZEGEL VERENIGING im. Natalie Beer v. Dingstee Vervolgens nam voorzitter A. J. Hen sen, voorzitter van de vereniging; het woord. Hij heette de heer Schafer, bestuursleden, inzenders, genodigden en Eemlanders van harte welkom in De Borg en blikte terug op de afge lopen tien jaar. De heer Hensen eindig de met zijn dank uit te spreken aan de leden van de Soester Schaakclub die voor de tentoonstelling hun zaal afstonden. Verder bood de heer Hen sen zijn excuses aan i.v.m. de kleine ruimte beschikbaar voor de inzenders voor de tentoonstelling. Hij wees er te vens op dat de kwaliteit van de in zendingen voor de tentoonstelling in den opgezet. Uit een keur van onder werpen is „Het dier" gekozen. De ka ders pretenderen verre van compleet te zijn. De opzet is slechts een voor beeld. U kunt opzetten naar eigen in zicht. Niemand hoeft het mooi te vin den, het is tenslotte uw verzameling waaraan u die unieke wending geeft die u genoegen verschaft". Een tekstje, waaruit blijkt dat ook de jongeren ter dege weten, wat het verzamelen van postzegels betekent. De kaders van Ivo Pronk en Hans Latour, belden le den van jong Eemland, waren uitste kend verzorgd. Behalve de tentoonstelling had de ver eniging ook nog een receptie en een ruilmiddag georganiseerd. Beide wer den zeer goed bezocht. Al met al mag worden gesteld dat „Eemland" over zeer goede organisatietalenten be schikt. Mensen die ervoor zorgden dat het tienjarig bestaan van „Eemland", ondanks de problemen en het ruimte gebrek, toch een feestelijk gebeuren werd.

Soester Courant | 1979 | | pagina 3