Mets' primeur Beaujolais primeur: Herfstfoto's maken! Amnesty vraagt medewerking van de sport de gemeente soest vraagt uw aandacht voor: gemeente soest. sclioemnkci scliociiisikcr vri jeti jdskleding BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM yoor'ri priki@ Muziekcassettes <2 Uw succes is onze reclame!!! Voor alle RIJBEWIJZEN Autorij- en Verkeersschool Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens Wet Autovervoer Personen Verleende Bouwvergunningen Verleende bouwvergunningen V Parkeren bij station Soest-Zuid Cantatedienst in Kruiskerk Baarn Mooi werk: Vrouw bijna overreden door politie-auto NCVB tegen onhumanitaire belasting inning Kunstuitleen Henk van Ulsen Doe eens iets anders neem een taxi in Baarnse Speeldoos 5 Soes ter Courant van woensdag 21 november 1979 5 v.Wsedestraattl0 tel.12424 Soest Niet meer dan krimpen, doen onze T-shirts Lange mouw (eigen merk) Goede wijn behoeft geen krans en dat geldt zeer zeker voor de Beaujolais primeur 1979. Dat geldt overigens ook voor een uniek initiatief dat Jan Mets woensdagavond j.1. ontplooide. Hij be sloot leraar wijnkennis" en vermoedelijk Soest's grootste wijn liefhebber, de heer Geurt Heykamp, de allereerste flessen Beaujolais primeur aan te bieden. De Beaujolais primeur '79 werd rond de klok van half elf bij de firma Mets afgeleverd. Rechtstreeks geïmporteerd vanuit Frankrijk. Op zich is dat al een bijzonder gebeuren, temeer om dat de Franse regering voorschrijft, dat de Beaujolais primeur niet voor 15 november 00.00 uur verkocht mag worden. Nu zal bij velen de vraag rijzen, waar om de heer Mets die wijn wel eerder kon ontvangen. De verklaring die hij ervoor gaf maakt ons alles duidelijk. Hij tekende als inkoper van de wijn (de wijn wordt door de winkelier al begin april in Frankrijk gekocht) een kontrakt, waarin vermeld stond dat hij de Beaujolais primeur '79 niet eer der dan 15 november zou verkopen. Had hij dit wel gedaan, dan zou hem door de Franse regering een boete van 10.000,- worden opgelegd. Even na twaalven werd door Jan Mets de Beaujolais primeur '79 aangeboden aan de heer Heykamp en zijn echtge note. Het gebeuren vond plaats in de privé-wijnkelder van Geurt Heykamp. De heer Mets bood twee verschillende Beaujolais primeur '79 aan. Over deze wijn verder in dit verhaal meer. Maar eerst iets over de Beaujolais in het algemeen. De streek Beaujolais strekt zich uit over een lengte van plm. 85 kilometer ten zuiden van Macon. Het gebied is heuvelachtig met voornamelijk gra nietrotsen. In deze streek wordt veel wijn geproduceerd; een groot deel van de Beaujolais-wijnen wordt al geconsu meerd voordat de wijn een jaar oud is. Over het algemeen wordt de wijn uit het noordelijk deel van de Beau jolais als bijzonder goed ervaren. Vooral de Romanèche-Thorins is een wijn „met karakter". Het is één van de zeer weinige Beaujolais die, mits van een goed wijnjaar, gerust enkele jaren bewaard kan worden. Deze wijn wordt dan ook niet voor niets als een van de allerbeste Beaujolais be schouwd. De Tirage de Primeur uit deze streek is ook dit jaar van een uitzonderlijke kwaliteit. Alhoewel een primeur geen bewaar- wijn is, kan deze toch zeker nog ruim een jaar liggen. Deze wijn is iets prijziger dan een „gewone primeur", maar deze wijn is dan ook veel voller van smaak en mooi donker en helder van kleur. Overigens komt deze wijn (volledig Beaujolais Appellation Contrölée, Tirage de Primeur genaamd) uit een bijzondere serie wijnen. Paul Bocuse, een beroemde Franse Kok, gaf toe stemming zijn naam op enkele etiket ten van zeer goede wijnen te zetten. Ook bovengenoemde wijn heeft een eti ket dat voorzien is van zijn naam. Een „bekroning" die tevens „kwaliteit en smaak" verantwoordt. Overigens verkoopt de heer Mets alle Paul Bo- cuse-wijnen, hetgeen uniek voor Soest en omgeving genoemd mag worden. Voor degenen die „een echte Beaujo lais primeur" willen drinken is die van Alain Perraud aan te bevelen. Deze wijn, met de typisch paars-achti- ge kleur van de Beaujolais primeur, is fruitig van smaak en geur. Deze wijn kan, in tegenstelling tot bovenge noemde Tirage de Primeur, hoogstens 2 tot 3 maanden bewaard worden. Deze wijn is niet beduidend duurder dan de meeste Beaujolais' primeur doch wel beduidend beter dan de mees te. Overigens kan degene die zijn wijn bij Mets koopt ervan verzekerd zijn dat met deze wijnen niet „geknoeid" is door toevoeging van chemische stof fen. De wijnen worden namelijk voor de verkoop grondig geanalyseerd in een daarvoor speciaal ingericht labo ratorium. Al met al kan gesteld worden, dat Jan Mets ook dit jaar weer „in de roos" heeft geschoten met de Beaujo lais primeur. Overigens heeft hij in de nabije toekomst nog meer plannen met wijnen. Wat dacht u bijvoorbeeld van een eigen wijnkelder? In januari zullen we hierop terugkomen. Tot dan staat de primeur in het middelpunt van de belangstelling. PRAAMGRACHT5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 I 1. Stevie Wonder n Secret life of plants,— 2 Id's27.90 2. Michael Jacksoru Off the wall14.9U 3. Earth Fire icon Reality fills fantasy lb.9U 4. Status Quo Whatever you want1Ö.9U 5. Ellen Foley Nightout 14.90 \6. Shirts Street lightshine 1o.9U 7. Soundtrack on The Wiz - 2 Ip's ZZ.UU 8. Boney M 1*11(1 Oceans of fantasy 14.iftJ 9. Normaal D'n Achterhoek Tsjoek17.90 10. „Propaganda" meto.a. Joe q q-. Jackson, the police Q.9U 11Kiss n AA Dynasty I J.üU 12. Kiss 13. Kiss Doublé platinium - - nn 2 Ip'sl4.SU 14. E.L.O. «A AA DiscoveryIJ.7Ü 15. SuperTramo Qn Breakfast in America 14.911 16. Donna Summer 0<i Bad Girls - 2 Ip's Z1.9U 17. London Symphony Orch. Classical Gold 4 Ip's 19.90 18. Mario Lanza 20 Golden - - favourites14.90 19. Police Outlandos - ft_ cfamour 14.90j 20. Böomtöwn rats The finaart of nnl surfacing 1 /.9U 21. Police - - Regatta de blanc 14.9U 22. Ten CC Q Qfl Bloody Tourists 9.9U 123. Abba <y« Greatest hits, vol. II 14.SRJ 24. Kermisklanten - nft 20 Hitmelodieën lü.9U 25. Eagles The long run I3.9U 1. 16 Hollandse a nr hits, o.a. Big City 4.9b 2. 28 Best - 0_ of Hammond 4.9b 3. Easy Listening Div. achtergrond 4.9b 4. Eagles The long run1o.9U 5. The shadows n ftn String of hits 19.90 A.N.W.B. -*/r T *~VC{ F.N.O.P ERKEND iTJ.» J-rfVPÖ VAMOR VAN LENNEPLAAN 47 - TELEFOON 16621 BEZOEK ONZE WLNKLER PRINS ENCYCLOPEDIEËN EXPOSITIE. boekhandel (Openbare bekendmaking) Gelet op het bepaalde in artikel 133 van het R.V.V Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten, door plaat sing van bord 52b van het R.V.V. met onderbord 19-NT-09 nabij de ingang van de flat Veenbesstraat 728-748, een parkeerruimte voor een invalide aan te geven. Van dit besluit staat voor iedere belanghebbende beroep open binnen 30 dagen na heden. Het beroepschrift dient te worden gericht aan Hare Majesteit de Konin gin, doch te worden ingediend bij de Commissaris der Koningin in de pro vincie Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezonden aan: gedeputeerde staten van Utrecht, rijkswaterstaat in de provincie Utrecht, K.N.A.C. Den Haag, A.N.W.B. Den Haag, Kon. Nederl. Motorrijdersver. Arnhem, E.N.F.B. Woerden, politie Soest en gemeentewerken Soest. (Openbare bekendmaking) Burgemeester en wethouders brengen hiermee ter openbare kennis dat de bij hun besluit d.d. 3 januari 1978 verlengde en ten name van de heer J. Tak staande vergunning voor het vervoer van personen met taxi's is gewijzigd, met dien verstande dat in plaats van drie taxi's wordt gelezen vijf taxi's. De vergunning voor de vijfde taxi is in die zin beperkt dat deze slechts geldig is voor het vervoer van lichamelijk gehandicapten, die voor hun verplaatsing op het gebruik van een rolstoel zijn aangewezen, met hun begeleiders. Voor iedere belanghebbende staat tegen deze beschikking beroep op gede puteerde staten van de provincie Utrecht open binnen dertig dagen na heden. (Niet-gebonden besluiten Verlening d.d. 13 november 1979. a. uitbreiden van een woonhuis met een bijkeuken en een kelder en ver nieuwen van een berging op een terrein gelegen aan de KI aarwaterweg 14, (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 6352) b. het verbouwen van een woonhuis met garage op een terrein gelegen aan de Olijkeweg 25 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C, nummer 3127); Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet A.R.O.B.), kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het be sluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagte kening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemoti veerd bezwaarschrift indienen. (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 9 oktober 1979. a. bouwen van een dubbele garage annex berging op een terrein, gelegen aan de Torenstraat 19 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nummer 2258); b. uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Slmon Stevinlaan 40 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nummer 3898). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. De gemeente gaat onderzoeken of het mogelijk is bij het N.S.-station Soest- Zuid meer parkeerplaatsen voor auto's aan te leggen. Het resultaat daarvan zal aan de raad worden meegedeeld. Burgemeester en wethouders schrij ven dit aan de CDA—fractie naar aanleiding van door de fractie inge- ziende schriftelijke vragen. Het CDA gaf de suggestie mee het nieuwe par keerterrein aan te leggen tussen de Nieuweweg en de Parklaan. Een laan met bomen, waar nog wat blad aan zit... de zaadbollen van bloe men in de tuin... een polderweg met kale populieren en de paddestoelen in het bos... het zijn zomaar wat voor beelden van herfstmotieven, die het waard zijn om te worden vastgelegd. Goed voor dia-makers Wie graag dia's maakt kan zijn hart ophalen. Een wandeling door een bos of park geeft veel kansen om met een kleurige oogst aan dia's thuis te ko men. Vooral als de zon schijnt, want dan zijn de bossen in dit seizoen op z'n mooist. Probeer het ook eens met wat tegenlicht; zolang de lichtbron zelf niet, in de lens schijnt, kan dat verrassende resultaten geven. Ook de bekende „zonneharp", die ontstaat als de zon net door de nevels tussen de bomen heendringt, kan een reden zijn om er eens vroeg op uit te trekken. Mist als helper Als 't mist, dan kun je geen foto's meiken. Dat hoor je nogal eens zeggen, maar 't is niet juist. De wereld wordt, als er mist hangt, vaak heel bijzonder: achtergronden verdwijnen in de nevel, elementen op de voorgrond worden vaak zwart/witte kontouren, de wereld is klein en wazig. Let ook eens op de spinnewebben tussen struiken en bo men; vaak zijn het kleine kunstwerk jes, die met waterparels zijn behan gen. Ze zijn het waard om er enkele opnamen van te maken, vooral als er iets tegenlicht is en een donkere ach tergrond. De seizoenen in beeld Een tip voor fotografen en filmers: maak's een serie opnamen van de vier jaargetijden en begin er nu mee. 't Recept is er simpel: u kiest enkele opnameplaatsen, bijvoorbeeld een hoek van een park, een deel van uw tuin of een bospaadje. Daar maakt u nu in de herfst wat foto's, dia's of film opnamen van. Hetzelfde doet u, precies vanaf hetzelfde opname-standpunt, straks als het heeft gesneeuwd. En in 't voorjaar als alles weer uitkomt. En van de zomer op het moment, dat bloemen of struiken uitbundig bloeien. Die serie foto's of dia's van de vier seizoenen zijn, als ze over een jaar klaar zijn. een kostelijk bezit. Wie filmt, kan er een klein filmpje van maken, 't Leukste is om dat filmpje te verlevendigen met beelden van bij voorbeeld een kind of huisdier, omdat een film nu eenmaal vooral is bedoeld om „beweging" weer te geven. Mooi werk Met de kamera aktief zijn in de herfst, in deze herfst: het is zoals u ziet, mooi werk. Omdat zo'n zwerftocht door de natuur boeiend is en het najaar zoveel biedt aan gezonde ontspanning. En omdat u met een beetje geluk en een open oog voor de vele fotokansen, thuiskomt met een fototas vol bult: het resultaat van een foto-safari door de herfst. Zondag 25 november a.s. is er in de Kruiskerk te Baarn wederom een can tatedienst en wel om 19.30 uur. Vocaal en instrumentaal ensemble van de Bach Cantorij Baarn voeren met solis ten uit de cantate no. 140 van Joh. Seb. Bach „Wachet auf ruft uns die Stim- me". Het geheel staat onder leiding van de dirigent Louis Mol. De korte liturgie wordt verzorgd door ds. W. van Waasbergen uit Baarn. Tijdens de achtervolging van een auto mobilist moest de bestuurder van een surveillance-auto van de politie in de nacht van zaterdag op zondag een noodstop maken voor een op de weg liggende vrouw. Later bleek dat zij was aangereden door de achtervolgde auto bestuurder, die evenwel niets van de aanrijding gemerkt had. Het slachtoffer, de 19-jarige mej. W. G. uit Soesterberg, werd per ambulance naar het Amersfoortse ziekenhuis De Lichtenberg gebracht. Daar bleek dat zij geen verwondingen had opgelopen. Zij was echter helemaal overstuur en nauwelijks aanspreekbaar. Bij de reconstructie werd duidelijk dat mej. G. door vrienden was thuisge bracht. Vlakbij huis had zij haar sleu tels in de berm laten vallen. Toen zij daarnaar aan 't zoeken was, passeerde de achtervolgde auto bestuurd door de 46-jarige J. de R. uit Soesterberg. Van de wagen kreeg zij een tik, waardoor zij op de weg terecht kwam. Op donderdag 15 november 1979 hield het Nationaal Comité Vermindering Belastingdruk een eerste algemene vergadering. Tijdens zijn inleiding zette de voorzit ter, de heer G. J. de Hoop uit Harder wijk, zich met name af tegen het onhumanitaire gedrag bij belasting inning door de daarvoor verantwoorde lijke instanties. Als eerste eisen wer den gesteld, dat er een verbod moet komen op het heffen van belasting over belasting, een terugdringing van het B.T.W. tarief, een humanitaire belas ting inning en om erkenning van het Comité als gesprekspartner. Duidelijk stelde de voorzitter, dat het comité niet direkt een politieke groe pering willijn. Het comité riep in het algemeen op om meer belastingbewust te worden. Na de rede, kreeg het comité van uit de zaal diverse adhesiebetuiging. Nadere acties worden nu voorbereid en uitgewerkt. Soett*rbargiaitra*t 63 Soatt Telefoon 12419 In de loop der jaren heeft de gemeente een groot aantal schilderijen e.d. aan gekocht in het kader van de Beeldende kunstenaarsregeling. Het college is akkoord gegaan met het idee deze werken uit te lenen via de centrale bibliotheek Albert Cuyplaan. Bureau culturele zaken van de gemeentese cretarie zal e.e.a. nader uitwerken. De werkgroep Soest en Omstreken van Amnesty International heeft Inmiddels de plaatselijke sportorganisaties gevraagd hun medewerking te verlenen aan de internationale USSR-aktie die door 27 nationale afdelingen van de organisatie wordt gevoerd. Aan de besturen van de plaatselijke sportverenigingen is in de eerste plaats gevraagd bij de Sovjetrussische auto riteiten te protesteren tegen de syste matische ondervoeding van gevange nen in werkkampen. Voorts is verzocht aandacht aan deze aktie te schenken in de verenigings bladen. Ook is toestemming gevraagd voor het voeren van een handteke- ningenaktie onder de leden van de sportverenigingen en voor het ophan gen van affiches en muurkranten in sportlokalen. Amnesty International is van mening dat sport en mensenrechten niet ge scheiden kunnen worden. De Sovjet- Unie zal de komende Olympische spe len zeker willen gebruiken om haar gezicht naar buiten zo veel mogelijk te verbeteren. Amnesty ziet in deze spe len een mogelijkheid om de andere kant van de medaille te tonen. De organisatie is van mening dat, wan neer een land de Olympische gedachte van verbroedering tussen volken wil eerbiedigen, en aan de andere kant de verplichtingen ten aanzien van d mensenrechten niet nakomt, er duide lijk redenen zijn om op deze onjuiste gang van zaken te wijzen. De werkgroep Soest en omstreken zal zich de komende weken nog tot andere groeperingen in haar werkgebied wen den om hun medewerking aan deze aktie te vragen. Meer informatie ver strekt het secretariaat: Draailier 23, Soest, tel. 02155-17001. Eigenlijk heeft niemand een exkuus om het niet te doen. Want elk mens heeft in z'n direkte omgeving wel een polder, een bos of een park. Ieder kan, wandelend of fietsend, per auto of trein, de herfst ontmoeten. Dan is 't ook mogelijk om, genietend van kleu ren en geuren, dat najaar vast te leggen met de kamera. 't Gaat om motieven Er zijn mensen, die denken dat ze met hun (eenvoudige) kamera geen mooie foto's kunnen maken. Dat is dan een misverstand. Want geslaagde foto's hangen niet allereest af van de moge lijkheden van de kamera, maar van de man of vrouw, die hem hanteert. Het gaat er om de juiste motieven te vinden en die zó in beeld te brengen, dat ze zo sterk mogelijk uitkomen. Seizoenen vol fotokansen De herfst behoort zonder twijfel tot de meest fotogenieke seizoenen. Wie nu om zich heen kijkt, zal dat ontdekken. Een simpel gegeven: een laan ln een herfstig beukenbos, een paar ruiters en een nevelige achtergrond. De oorspronkelijke foto was breder, door een detail te nemen ontstaat het hoogopgaande effekt van de bomen dat deze foto zo aantrekkelijk maakt. Foto Herman van Dam Wijn keuren op een nachtelijk uur Morgen, donderdag 22 november, aan vang 20.30 uur, brengt Henk van Ulsen in het Baarns Cultureel Centrum „de Speeldoos" zijn nieuwe programma „Van het één komt het ander". De teksten zijn van Gerard Reve en het programma is samengesteld door Sjaak Hubregtse. Henk van Ulsen zegt in het program ma-foldertje, dat met deze presentatie van Reve's teksten wordt voldaan aan een innerlijke behoefte, die hij al jaren voelt, om zo ruim mogelijk het werk van de schrijver te zeggen. Vrijdag 23 november wordt in „de Speeldoos" de film „The Deer Hunter" vertoont. Ook deze voorstelling begint om 20.30 uur. Zaterdagmiddag, aan vang 14.00 uur, brengt de theatergroep „Lijp Negen" een stuk voor kinderen van acht tot twaalf jaar, getiteld „Fan fare". Voor uw: BRUILOFTEN - PARTY'S RECEPTIES KOUDE BUFFETTEN RESTAURANT S0ESTER NATUURBAD Van Weerden Poelmanweg 4 SOESTDUINEN Tel. 02155-13156 Van een eenvoudige huzarerjsalade tot een uitgebreid koud buffet: onze keuken is gespecialiseerd in exclu sieve schotels voor uw party thuis, uw bedrijf enz. Denkt u vast aan de komende feestdagen?

Soester Courant | 1979 | | pagina 5