rd IE? ES En toch.de Mooiste Eiken Meubelen vindt u frïj de Scepter „Vogelvreugde" en „Vogelvrienden" stelden vogels ten toon Mikimc XARN /Wtfcwna tRTMAN RTING VVV nieuws De nieuwste mode voor jongens en meisjes. Gehannes... TAALZAAK CTIE 'ONNEN betaalt u rtikel de an OOIT! el. 02154-17993 de winkel waar kleren kiezen kinderwerk is „Welfare-werk Nederlandse Rode Kruis Burgemeester opent uitbreiding Forbo-tapijt Fem Rutke In Artishock bij de Schouwburg Peter van den Breemer als burgemeester Bij het afscheid van Jan Stroband Kamerlid en statenlid in Proest 8 Soester Courant van woensdag 21 november 1979 9 der die bij ons wat besteedt Sint z'n zak met cadeautjes gereed. >te en kleine gasten s leuks te verrassen. ït en Pieten niet teleur november bij ons voor de deur. jag t.m. vrijdag 9-6 uur zaterdag 9-5 uur Poppentheater Bratislava komt op za. 24 november met de kindervoorstel ling „De kleine Prins", naar het gelijk namige boek van Antoine de Sains- Exupéry, gespeeld door het Staats Poppen-, Pantomime- en Zwarttheater Bratislava, naar de Flint Theater te Amersfoort. Aanvang 20.15 uur. Prijs /12,-;pas6ö/9,-;cjp/8,-. Op 24 nov. vindt in de Oude Kerk te Amsterdam een concert plaats van de panflultist Gheorge Zamfir. Aanvang 20.00 uur. Toegang 20,-. Kaarten al hier te reserveren. Op vr. 23 en za. 24 nov. kunt u in schouwburg Gooiland te Hilversum naar de musical van Jos Brink en Frank Sanders „Maskerade". Muziek van Henk Bokkinga en de regie is van Jo Dua. Aanvang 20.00 uur. Kaarten 11,- t/m 21,-, alhier te reserveren. Op di. 27 nov. komt in schouwburg Gooiland te Hilversum Fiesta Gitana da Sllva nr. 23 met een programma dat ons terugvoert naar de oerbron van de flamenco. Aanvang 20.00 uur. Kaarten 10,- t/m 18,-, alhier te reserveren. In De Vaart, Vaartweg 165 te Hilver sum is t/m 9 dec. een expositie van Connie Koning-van Dam van teke ningen. Geopend ma. t/m vr. van 10-12 uur en 14-16 uur. Za. en zo. van 12-17 uur. In het Singermuseum te Laren is t/m 15 dec. een expositie van Cecile Drees- man, Erwin Pauly en Fam Wolfe „Stenen Festijn". Geopend di. t/m za. 10-17 uur. Zo. 13-17 uur. In de Jacobikerk te Utrecht is op za. 8 december een Kerstconcert. Op het programma staan werken van Bach; Teleman, Vivaldi, Haydn en Schubert. Uitgevoerd door leden van het Utrechts Symfonie Orkest. Dirigent Jaap Hillen. Aanvang 20.15 uur. Kerk open 19.30 uur. Kaarten a 10,-. In de Galerie-vleugel van het Slot Zeist is t/m 3 dec. een expositie van tekeningen, aquarellen, gouaches en schilderijen van Wim Peeters. Geo pend dag. van 10.30-16.00 uur, behalve maandag; weekends van 11-17 uur. Aan de Slotlaan 128 te Zeist is de Ikonengalerie Wortmann, waar een ex positie is van Russische, Griekse en Kretenzische ikonen uit de 15e tot de 18e eeuw. Geopend volgens afspraak tel. 03404-12285, na 19 uur 17586 tot 31 december. In de Stadsschouwburg te Utrecht is op vr. 23 nov. een voorstelling van het Nationale Ballet. Het programma biedt o.a. „Agon", choreografie Ba- lanchine en muziek Strawinsky; „Voor bij gegaan" van Rudi van Dantzig en muziek van Chopin en „Midzomer- nachtsdroom" van Ashton en muziek van Mendelsohn. Aanvang 20.00 uur. Kaarten 6,- t/m 17,50. Op 27 nov. komt in de Stadsschouw burg te Utrecht het Publiekstheater met Mensch durf te leven van Gerben Hellinga over Jean Louis Pisuisse. Aanvang 20.00 uur. Prijs 6,- t/m ƒ17,50. In Muziekcentrum Vredenburg te Utrecht is op za. 1 dec. een concert van de „Jim MC Cann Band". Aan vang 20.15 uur. Entreeprijs 15,-, al hier te reserveren. In de nieuwe theaterzaal van Arti- shock aan de Steenhoffstraat te Soest is tot 1 dec. een tentoonstelling van twaalf olieverfschilderijen en vier aquarellen van de Soestenaar Melchior van der Zant. De tentoonstelling is gra tis toegankelijk en geopend van 2 tot 5 uur dagelijks. Het Amersfoorts Jeugdorkest geeft op 24 nov. een concert in de St. Joris- kerk te Amersfoort. Uitgevoerd wor den werken van o.a. Gabrieli, Haydn, Bruch en Saint-Saëns. Toegangsprijs 8,50; pas 65/cjp 5,-. Aanvang 20.00 uur, kerk verwarmd. Tot en met 29 nov. exposeert Hans Wijnstok in galerij „De drie ringen" aan de Kerkstraat 11b te Soest een se rie van zijn intussen befaamde kijk kasten. Geopend di. t/m za. van 11-17 uur en volgens afspraak. Zo. en ma, ge sloten. De Soester IJsvereniging „Peters Baan" heeft tot 1 december nog de kaarten in voorverkoop. U betaalt de helft van de prijs. Jongens en meis jes t/m 14 jaar betalen nü 3,-; Da mes en heren betalen nü 6,-. In het kader van de 18e Winterserie wandelingen op de zaterdagen wordt op zaterdag 1 december gewandeld door de Chr. Wandelsportveren. „Olympia" Soest. Afstanden 5, 10 en 15 km. Startplaats is Wijkgebouw ,,De Rank" aan de Soesterbergsestraat 18 tussen 10.30 en 14.00 uur. De deelname staat open voor iedereen. Dagboek van een Shinjukidief van re gisseur Nagisa Oshima wordt ge draaid op de filmavond van Artishock. Op do. 22 nov. om 20.30 uur. Toegang ƒ4,50; CJp/3,50. In sportpaleis Ahoy te Rotterdam is van 20 t/m 30 dec. weer het Kerst circus Ahoy 1979. Op de meeste dagen is ook matinee. De voorverkoop van de plaatskaarten is inmiddels begonnen en u kunt hier voor aan ons kantoor reserveren. De Rotterdamse Zesdaagse 1980 in sportpaleis Ahoy is van 17 t/m 22 jan. 1980. Prijzen 25,- t/m 140,- p.p. Jeugd t/m 14 jaar en 65-plussers alle dagen 15,- p.p. Kaarten alhier te reserveren. In het Concertgebouw te Amsterdam geeft Robert Palmer op 25 november een concert. Aanvang 20.15 uur. Toegangsprijzen 20,-25,- en 30,-, alhier te reser veren. In theater Carré te Amsterdam is op zo. 25 nov. en ma. 26 nov. en ma. 3 dec. een optreden van het Russisch Ensem ble*. Berjozka. Aanvang 20.15 uur. Prijzen 15,- t/m 35,-, alhier te reserveren. Paul van Vliet treedt op in theater Carré t/m 29 dec. Niet op Zon- en Maandagen. Niet op 5 dec. Aanvang 20.15 uur. Prijzen 7,50 t/m 25,-, alhier te reserveren. Wij hebben de Unicef kaarten, agen da's, sterren en kinderspelletjes in de verkoop. U kunt nu rustig uw keus doen en kopen voor het goede doel. Vergeet u de kadobon niet? Het zou een goede hulp voor Sint Nicolaas kunnen zijn. Eiken! Je raakt er niet over uitgesproken. En niet op uitgekeken als u Scepter bezoektAchter onze eenvoudige entree vindt u een kollektie, met o.a. "nieuw eiken", die z'n weerga niet kent! Bankstellen, eethoeken, slaap kamers. Onvoorstelbaar mooiOnvoorstelbaar sterk. En vaak: Onvoorstelbaar voordeligEn tóch altijd die vriendelijke Scepter service èn echte Garantie. Kom snel en verras u zelf met uw nieuwste meubelontdekking! Geuzenweg 45a Hilversum Tel. 035-859741 EIGEN PARKEERRUIMTE De Baarnaar Radstok met de „mooiste" vogel van „Vogelvreugde" Foto Herman van Dam Uit handen van wethouder Plomp (links) neemt J. Rijksen (van Vogelvrienden) zijn prijs in ontvangst Vorige week donderdag werd in het zaaltje van de duivenhouders aan de Schrikslaan de tentoonstelling van de vereniging „Vogelvreugde" geopend door voorzitter A. Th. van Klooster. Vrijdagavond opende „sport"wethouder Plomp in het gebouw van de EHBO aan de Parallelweg de jaarlijkse tentoonstelling van de vereniging „Vogelvrienden". Beide verenigingen konden zich verheugen in een grote belangstelling. Op donderdag 15 november 1979 open de de voorzitter de heer Van Klooster, voor de 23ste maal de onderlinge tentoonstelling van „Vogelvreugde" te Soest, gehouden in gebouw De Zwaluw te Soest. Ook dit jaar waren er weer vele vogels ingzonden, die door de leden zelf waren gekweekt, o.a. kleur- kanaries, postuurkanaries, tropen-, grasparkieten - veel Australische parkieten en enkele Zuid-Amerikaan- In zijn openingsrede, wees de voorzit ter nog eens extra op de moeilijkheden die het met zich bracht om goede vogels te kweken en dat dit toch nog door velen wordt onderschat. Ook me moreerde hij dat het moeilijk was om een vereniging goed te laten functione ren zonder enige subsidie, maar dank zij de goede band die er bestaat in de vereniging, kan men zich op de borst kloppen. Lekker makkelijk, die nieuwe najaarsmode voor jullie. Rokken, broeken, truien, alles prima te kombineren. Ook de kleuren passen bij elkaar: bordeaux, raf. grijs, paars en oker. Veel sweatshirts en vlotte broeken. Jacks en jassen met stoere schouders en bloesen met ronde kraagjes. Bij Mikimo hangen al die mode ideeën bij elkaar in leuke totaalkombinaties. Je kunt er zó je eigen kleren uitzoeken. Kleren kiezen bij Mikimo is makkelijk. Want in de ruime winkel zijn er aparte hoekjes voor jongens en meisjes onder de 6, van 6 tot 10 en voor tieners. Kinderkleding t/m maat 176 "s Maandags gesloten - vrijdagavond open van 7 tot 9 uur. Kerkstraat 7. Soest. Tel. (02155) -1 62 86 Daarna volgde de uitslagen van de keuring der kampioenen van de vogels die woensdag door 5 gediplomeerde keurmeesters was verricht. De kampioenen waren de heer Radstok kampioen enkel vetstof, plus kam pioen stellen; de heer Rondhuis, kam pioen grote parkieten, en kampioen van het geheel in de A klasse van kanaries met postuur en kampioen Puppy, beiden uit Baarn. De heer C. Pauw uit Soest werd kampioen kana ries met de stammen en kampioen enkel pigment. Ook de zoon van de heer Pauw, Robby werd kampioen in de jeugdklasse. Verder werd D. v.d Ent kampioen kruising, mevr. van Kloos ter kampioen Dames. Daarna werd de tentoonstelling voor geopend ver klaard. De 27e vogeltentoonstelling van „De Soester Vogelvrienden", in het EHBO- gebouw aan de Parallelweg, werd door wethouder drs. G. Plomp officieel ge opend. In zijn welkomstwoord zei voor zitter XV. Kuijer onder meer, dat de Soester Vogelvrienden een zeer bloeiende vereniging is met 105 leden. Hiermee ligt men duidelijk boven het landelijk gemiddelde van 65 leden per vereniging. In de provincie Utreoht hebben de bij de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers aangesloten vereni gingen gemiddeld 72 leden. De resultaten die de leden hebben behaald met het kweken, konden de bezoekers en het waren er veel gister avond, bekijken. Voordat de heer Kuijer het woord gaf aan de wethou der, bedankte hij de bestuursleden en de tentoonstellingscommissie, alsme de andere medewerkers, voor het vele werk dat zij hebben verzet om de tentoonstelling opnieuw te doen sla gen. De heer Plomp vond het geweldig wat de mensen na een week van hard werken hadden tot stand gebracht. Hij hoopte dat de tentoonstelling veel be zoekers zou trekken. Vervolgens reikte de heer Plomp de prijzen uit aan de kampioenen. De kampioensbekers kwamen bij de volgende winnaars terecht: kampioen stammen kanaries J. Rijksen, Soest; postuur kanaries T. van Fulpen, Soest; gepigmenteerde kanaries C. de Goede, Soest; vetstof kanaries, tevens mooiste kanarie A. Elsinghorst, Amersfoort; standaard vogel P. J. F. Kléren, Soest; tropen, tevens mooiste tropische vogel A. Elsinghorst, Amersfoort; conditie vogel J. G. Wijnands, Soest; duif/ kwartels Margriet van Doom, Soest; open klasse J. G. Wijnands, Soest. Verloting De prijzen in de verloting zijn gevallen op de volgende nummers: 3233, 4279, 4428, 0507, 0491, 3797, 2984, 2048, 2631, 3583, 2663, 0331, 4779, 3795, 1932, 2189, 0273, 1423, 4795, 3622, 2977, 4587, 4696, 1123, 0382, 2437, 1209, 4382, 0843, 3589, 1810, 4392, 4860, 0747, 0279, 1640, 3847, 2188, 1206, 3668, 1299, 3375, 2611, 1380, 1125, 1348, 3745, 2512, 4809, 3032, 0650, 4906, 1287, 2373, 4546, 3353, 2908, 3101, 0269, 2328, 3087, 0947, 0673, 3372, 2268, 0996, 3724, 0175, 2403, 1140, 3391, 4789, 2768. Ze zijn af te halen bij de heer J. H. Hoitingh, St. Theresiastraat 35. (van de vereniging Vogelvrienden). Mevr. E. Kisjes-Lenten, leidster van het Welfare-werk van de afd. Soest/ Soesterberg van het Nederlandse Rode Kruis, heeft woensdag, 14 november j.1. op de maandelijkse contactochtend van de vrijwilligsters haar functie moeten neerleggen, daar zij binnen zeer korte tijd Soest gaat verlaten. Haar taak is nu overgenomen door mevr. J. Reer-Plieger, die al enkele jaren enthousiast werkzaam is als Welfare-vrijwilligster. Ook onder haar leiding zal het welfare-werk op dezelf de voet kunnen worden voortgezet. De verkoping, welke 13 november j.1. werd gehouden van gemaakte hand werken, heeft 2.000,- opgebracht. Deze ruime opbrengst is vooral moge lijk geworden dankzij de bijzonder welwillende medewerking van directie en bewoonsters van de verzorgingsflat „Hoog-Soestdijk". Vrijdag 7 december zal de burgemees ter, mevrouw mr. J. M. Corver-Van Haaften, het nieuwe magazijn van Forbo-Tapijt b.v. aan het Weteringpad officieel openen. Het bedrijf is uit z'n jasje gegroeid en de expansie van de produkten maakte nieuwbouw noodzakelijk, niet alleen in Soest maar ook in Hilversum en Golrle. In Soest zal het nieuwe centrale uitle veringsmagazijn voor Nederland en België gevestigd zijn. Door de inge bruikneming van de nieuwe hal is de opslagcapaciteit enorm toegenomen. De letterkundige Fem Rutke leest zaterdagavond 24 november voor uit eigen werk in het Artishockgebouw om 20.30 uur onder auspiciën van de Werk groep Literaire Avonden. Ze wordt muzikaal „omlijst" door de Soester cabaretiers Marlies Mandersloot en Edy Matthièu. Vorig jaar verscheen haar zevende poëziebundel „Averechts geweten". Zij wordt wel beschouwd als de mys tieke dichteres in Nederland, niet zel den vergeleken met o.a. Hadewych. Theun de Vries schreef over Fem Rutke: „Ik kan deze originele poëzie bij geen enkel genre indelen". Onge veer hetzelfde schreef de onlangs over leden dichter Hans Andreas over haar allereerste verzen in 1954. Fem Rutke gaat de weg van „a loner" die meent dat haar topcreatie niet meer ver weg kan zijn. Fem Rutke is het pseudoniem voor Nelly Francés-Meijer. Zij studeerde wiskunde en letterkunde en is docent Engels. Zij debuteerde als roman schrijfster met „Dakloos worden". (1964). In 1976 verscheen bij Kok in Kampen „Is Jezus nog te redden", interviews met Kardinaal Suenens, prof. Schille- beeckx, Daniël de Lange en Gabriël Smit. In 1965 kreeg deze dichteres, die een tijdlang werkte als dramaturge bij de NCRV, de regeringsopdracht een bundel poëzie op muzikale thema's te schrijven. Het werd de bundel „Om een oogappel niets" op thema's van Béla Bartok en Luctor Ponse. Haar verzen en prozafragmenten, die zij zaterdagavond in Artishock zal laten horen, zijn reallstisch-poëtisch en revolutionair-vredelievend. Zij werkt thans aan twee nieuwe ro mans en een essay over het werk van Theun de Vries. Een boeiende literaire avond zoals men zelden meemaakt. Uw modehuis laat zien wat kleurrijke accessoires al niet met kleding doet. Aparte hoeden, shawls, handschoenen en leuke sieraden. Als u komt kijken komt u vast op veel meer ideeën. Laat u prettig adviseren door onze vakkundige verkoopsters. .AActéitm. cU. JJcuuitMÓ/ Nachtegaalstraat 16-18 - Utrecht Telefoon (030) 332242' Het verhaal dat ik u ga ver tellen, is uit de 2e hand. Het moet zich hebben afgespeeld in de tijd dat ik nog liep te hoepelen en dus nog geen be nul had van wat zich in het gemeentebestuur afspeelde. Maar het verhaal is mij voor waar en onvervalst verteld, dus als ik lieg, doe ik dat in commissie...! Wel, er was een klacht binnen gekomen van een paar omwo nenden van een stukje gemeen tegrond, dat nog geen definitie ve bestemming had en dat de gemeente gebruikte om puin een tijdelijke plek te geven, wachtend op afvoer naar een daarvoor geëigender plaats. Maar dat puin lag er al jaren en menige dorpsgenoot, die daar niks te maken had, had die hoop alleen maar groter gemaakt. En nu was er die klacht. Daar moest nu maar eens een oplossing voor gevon den worden. Een paar,raads lieden en een wethouder hiel den onder leiding van Peter daarover een vergadering. Wie van de heren daar een oplos sing voor wist. De een meende een stukje terrein te weten aan de buitenkant van de ge meente waar het puin zou kun nen worden gestort, maar daar wilden de heren niet aan. Dat was verplaatsing van het pro bleem. Wat vonden de heren van dum ping in de Eem? Dat was het ook al niet. Eigenlijk wist nie mand raad en de vragende blikken werden steeds vaster op Peter gericht van wie men het verlossende woord ver wachtte. Peter trok eens ern- tig aan zijn pijp, bekeek het gezelschap aandachtig en wil de weten hoeveel werklieden de gemeente in dienst had. Dat was makkelijk te beantwoor den: dat waren er drie. En waarom Peter dat weten moest? Of de heren niet be grepen waar Peter heen wou? Nee, dat begrepen zij niet. Of Peter zich maar nader wilde verklaren. Dat wilde Peter, want hij stelde voor op diezelf de plek een flink gat te laten graven, het puin er in te stor ten, zand er over, waarmee het vraagstuk was opgelost. Dat vonden de heren van niet. Een gat graven: best. Puin er in. Ook best, maar dan vergat Pe ter zeker dat ze dan met een meuk grond bleven zitten, waar ze ook al geen raad mee wisten. Peter bekeek het gezelschap nog eens aandachtig, schudde zijn hoofd over zoveel onver stand en met een twinkeling in de ogen sprak hij de histori sche woorden: „Dan maoken die werkluu da gat maor zo diep, da da leste bietje grond d'r ook nog bie ken! De kuil werd niet gegraven en het puin heeft er nog jaren gele gen. MR. JANZN. VAN HEES As ut zo haard woait, daan goa'k niet fietse. Daan mo'k zo haard traape en doar wor ik moei vaan. Een stukkie ivaandele is ok wel goed veur ming. Kujje zienwaat er een baarg blaad vaan de bome komp. Bie ongs ben ze vaan de gemeente aaltied an t wark in de plaantsoenen. Narges ziet ut ter zo mooi uut as in Soest. Moar daan moejje niet bie sommige flats kieke, waant waat daaro een rotzooi tusse de struke legt, daa's heul baar. t Liek wel of die luu doar zo de vulles uut het roam flikkere. Doar kaan de gemeente niet teugen op warke. Onderlest zaag ik toch een praachtig aaperoat an de gaang met aal daat blaad! Een soort traaktor met een grote baak d 'r aachter en een stofzuuger d 'r an. Daat gong mooi! Ze ree je laangzoam laangs de kaant en zo „floep aales de piep in. Ik weet nie of daat ding ok bloaze ken, motte ze us bie die flats doen. Aale roame ope zette en daan moar bloaze, kriege ze een koekie vaan eigen deeg binne! En ik het zelluf ok zo veul blaad in me tuun. Aalemoal vaan de stroat en vaan de buurman z'n Japaanse kers. Ajje 't ming vroagt, daan zouw ik zegge: Kom ok us bie ming met die stofzuuger, moar daan mojje 'm wel op „bloaze" zet te, aanders ben 'k ok aal m'n plaante kwiet, schat ik en daat stoat ok weer zo kaol. Hannes van de Neng. BEZOEK ONZE WINKLER PRINS ENCYCLOPEDIEËN EXPOSITIE. boekhandel In allerlei toonaarden is gezegd dat bijna 50 jaar huisarts zijn in dezelfde plaats niet niks is. Welnu, dat honderden mensen enkele uren lang in de rij staan om hun oude huisarts gedurende een halve minuut de hand te schudden, dat is ook niet niks. Wij als Soester huisart sen, dit is ook al gezegd, zullen collega Stroband missen om het gezag, dat hij had in onze kring, om zijn strenge principes van collegialiteit - kortom om zijn hele persoon! In één ding kunnen we ons gelukkig prijzen n.1. hièrin, dat hij Soest niet de rug toekeert. Daarvoor is hij tè gehecht aan zijn omgeving, waar in hij geleefd en gewerkt heeft, tè gehecht aan zijn „heerlijk" huis - tè ge hecht aan zijn oud patiën ten en wij hopen ook te gehecht aan ons, die zich zijn vrienden mogen noe men. Namens de Soester Huisartsen, JAN RIP. Dr. Henk Waltmans. tweede kamerlid voor de PPR. komt in Soest één en ander vertellen over burgemeesters benoemingen in Nederland. Op dins dagavond 27 november a.s. om 20.00 uur spreekt Waltmans in Proest over vertrouwenscommissies en profiel schetsen. Jan Visser zal de profielschets van de nieuwe burgemeester van Soest verge lijken met de besloten bijeenkomst hierover in 1972. Verder is in Proest aanwezig het PPR Statenlid Piet Bel. die de Vijf Vinger Theorie zal toelichten en hoe men die voor de woonruimteverdeling hanteert in Soest. Het Utrechtse Statenlid zal uitleggen waarom een kroonberoep van de gemeente in december tegen de provinciale verwerping van het be stemmingsplan Zwarte Wegje in Soes terberg nutteloos is. Tenslotte is uitgenodigd de actiegroep „Strohalm", waarvan iemand zal ko men vertellen waarom deze Utrechtse groepering actie voert tegen a-creatief sinterklaasspeelgoed.

Soester Courant | 1979 | | pagina 9