Gratis ballonwedstrijd voor de Soester jeugd Met een grote reeks openingsaanbiedingen, variërend van een Sony stereo hoofdtelefoon tot een Philips kleuren t.v.-ontvanger, wil het Guco-concern het Soester publiek attenderen op de opening van de twaalfde Guco-vestiging in de Van Weedestraat 43. Het beproefde recept om ook de jeugd bij de feestelijke opening te be trekken wordt door de Guco-directie in praktijk gebracht door in Soest een gratis ballonwedstrijd te organiseren. Vanaf vandaag zijn tot en met a.s. zaterdag voor de Soester jeugd gratis Guco-ballonnetjes be schikbaar die, voorzien van een kaart waarop naam en adres van de afzender staan vermeld, zaterdag a.s. het luchtruim zullen kiezen. De eigenaar van de ballon die de langste reis maakt krijgt als hoofdprijs een kleurentelevisie, mits de landing wordt gesignaleerd en daarvan door de vinder mededeling wordt gedaan. Knappe stunt van een be drijf dat het begrip stunten als handelsmerk lijkt te voeren. Daarvan getuigt ook de Gucokoerier, een 4-maandelijkse periodiek die in een oplage van 500.000 stuks in Midden Nederland onder de aandacht van consumenten met belangstelling voor beeld - geluid en huishoudelijke artikelen wordt gebracht. In dit artikel een stukje Guco-geschiedenis en de achtergronden die er toe hebben geleid dat een nieuw Guco- filiaal, uitgerekend in Soest waar een volledig vergelijkbaar assorti ment aanwezig is, werd gevestigd. In de directie-kamer van het Guco- hoofdkantoor te Barneveld spraken wij daarover met de algemeen di recteur van Guco, de heer H. G. J. Wekking. 11 Soester Courant van woensdag 28 november 1979, Het aloude, maar geheel gerenoveerde pand aan de Van Weedestraat, waar Guco gevestigd is. 12e Guco-filiaal geopend in de Van Weedestraat De verwachting is dat men uit eindelijk zal toegroeien naar één systeem, maar momenteel hebben wij nog steeds te ma ken met het Philips - Sony en VHS—systeem. Er zijn aanwij zingen dat dit laatste systeem het uiteindelijk zal gaan win nen. Het wachten is op de nieu we Philipsrecorder. Dan zullen wij meer weten". Met Guco's-direkteur nemen wij de zojuist verschenen af levering van de Gucourier door. Een papieren etalage waarin een aantrekkelijke uit stalling van hetgeen technisch vernuftige geesten voor Ko ning Klant hebben uitgedacht. Daarbij de Aqua Piek mond- douche voor het gehele gezin. De bij dit artikel behorende tekst belooft reiniging tot in de moeilijkste hoekjes, ook bij de kleintjes. Vier sproeiers ma ken deel uit van deze mond- douche en een drukregelaar zorgt voor de pulserende wa terstraal. „Uw tandarts zal tevreden zijn" luidt de conclu sie van de Gucourierredak- tie over dit technische hoog standje. Een conclusie die naar onze mening in sommige geval len mag worden betwijfeld. Een voor de hand liggende vraag is dus of bepaalde ar tikelen vooral op huishoudelijk terrein niet overbodig lijken. Guco-directeur Wekking: ,,De markt die wij vertegenwoor digen kent regelmatig novitei ten. Soms vraag je je af waar is 't eind, maar nieuwe arti kelen zijn noodzakelijk om om zetten te blijven behalen. Ove rigens is de monddouche een artikel dat duidelijk in een be hoefte voorziet. Het is afkom stig uit de behandelkamer van de tandarts en het wordt door tandartsen aanbevolen. Van zelfsprekend zijn er ook novi teiten die 't niet doen. Enkele jaren geleden hadden wij op Hi-Fi gebied de introductie van het zogenoemde 4-kanalensys- teem. Is een goed jaar op de markt geweest, maar heeft het niet gehaald. Met de kwaliteit had dat niets te maken. Er zat qua introduc tie te weinig power achter en dan haalt zoiets het niet". In hetzelfde nummer van de Gucourier wordt nadrukke lijk melding gemaakt van de nieuwe Guco-vestiging in Soest. In Barneveld horen wij de verklaring waarom Guco in de Van Weedestraat is neer gestreken. ,,Wij hadden, dat bleek uit ons adressenbestand buiten Soest, al een behoorlijk marktaandeel in Soest. In een gemeente met 40.000 inwoners moet voor ons een nog grote re markt zijn. Als Guco zijn wij namelijk zeer scherp aan de prijs en wij leveren een bij zonder goede servoce. De meeste zaken hebben hun ser vice-apparaat, een eigen tech nische dienst, uit financiële overwegingen weggedaan. Wij beschikken er nog steeds over. Dat gecombineerd met een groot assortiment - goede voor lichting en een scherpe prijs stelling is de verklaring voor onze suksesformule. Ondanks het feit dat Soest redelijk is voorzien van met ons vergelijk bare zaken geloof ik toch in de mogelijkheden. Het zal waar schijnlijk alleen ten koste gaan van de zaken die er al zitten. Garanties van drie jaar zijn niets bijzonders. Wij geven ze ook op televisie en HI-FI-appa- ratuur. Garantie ook ten aan zien van de service. Wij wer ken met twintig monteurs waarvan er acht in de buiten dienst zitten. Als de klant in de ochtenduren voor half tien belt dan wordt hij dezelfde dag geholpen". Ter sprake komt de vraag hoe het kan bestaan dat men stunt met prijzen, terwijl service en garantie vergelijkbaar zijn met de concurrentie. ,,De ver klaring is eenvoudig te geven" meent Guco's woordvoerder. Met twaalf filialen kun je scherper inkopen en door de la ge prijzen is er sprake van een hoge omzetsnelheid. Door de stroomlijning van ons bedrijf is ook de kostenfactor lager". Wie deze optimistische gelui den heeft beluisterd kan tot geen andere conclusie komen dan dat Guco 't gemaakt heeft en ook vanaf vandaag in Soest een opvallende rol zal spelen. Desondanks zijn er geruchten dat Guco m.i.v. 1 januari '80 van eigenaar zal veranderen en wordt overgenomen door Vroom en Dreesman. Wat mag men zich bij deze transfer of fusie als buitenstaander voor stellen? ,,Die berichten", aldus de Guco-directeur „zijn geheel juist. Er zijn onderhandelingen gaande en naar mijn mening zullen deze worden afgerond. Voor die fusie is een noodzaak aanwezig. Als je twaalf zaken hebt dan komt daar veel voor kijken. Om dat door één man te laten financieren is in deze tijd bijna een onmogelijkheid. Ik juich persoonlijk die fusie met Vroom en Dreesman van harte toe. De werkgelegenheid van de medewerkers is ge waarborgd, wij kunnen ge bruik maken van een grotere know-how. Guco blijft qua naam en als zelfstandig bedrijf bestaan, alleen de aandelen gaan naar Vroom en Drees man. We zullen in de tach tiger jaren een moeilijke, mis schien wel slechte tijd tege moet gaan. Met Vroom en Dreesman achter je wordt in ieder geval de continuïteit ge waarborgd. De opzet is dat het aantal vestigingen onder de naam Guco nog groter gaat worden". Niet onopgemerkt blijft van Guco-zijde dat na de ze toch wel verrassende mede delingen enige twijfel is ge zaaid. Worden de zaken wellicht flo- rissanter voorgesteld dan ze in werkelijkheid zijn? „Beslist niet" luidt de directe reactie van Guco's woordvoerder. „Anders zou Vroom en Drees man het niet overnemen. Als het bedrijf niet goed in elkaar zou zitten toonde men geen be langstelling. Wat hebben ze aan een bedrijf dat niet goed zou draaien? Hoe de Guco-vestiging in Soest zich ook zal gaan ontwikkelen, de consument heeft er weer een zaak bijgekregen waar men kwaliteit - prijs - service en garantie met bestaande bedrij ven kan vergelijken. De komst van Guco in Soest kan er op duiden dat men in zakelijk op zicht nog steeds de wind mee heeft. Vanaf vandaag heeft in de Van Weedestraat 43 filiaal chef John Seykens het roer in handen. Behouden vaart zullen we maar zeggen. Iedere Guco-zaak telt twaalf merken t.v.-apparaten Ter inleiding en verduidelij king. De vertaling van de naam Guco luidt: Gooise Utrechtse Combinatie. Een detailzaak die zich tot de consument richt op het gebied van radio - tele visie - HI-FI-apparatuur - Vi deo en electrotechnische huis houdelijke artikelen. Zo'n klei ne twintig jaar geleden in Hil versum van start gegaan en eigendom van oprichter J. Reymers. In 1967 werd de heer H. G. J. Wekking benoemd tot algemeen directeur. Af gaande op de groei van het aantal filialen en de jaarlijks stijgende omzetten, een per- soneelbezetting van ruim 80 medewerkers en de opmerke lijke toekomstplannen een top- funktionaris met niet geringe kwaliteiten. Guco-directeur Wekking: „Hoewel ik de oprichting en de beginjaren van Guco persoon lijk niet heb meegemaakt is het wel duidelijk dat Guco als eers te een definitief einde wilde maken aan de kartelvorming zoals wij die in Nederland ken den. Men was in onze branche in die tijd gebonden aan ver koopsprijzen die door de leve ranciers werden voorgeschre ven. Die fabrikantendwang hebben wij doorbroken door merkartikelen die in Neder land op de markt kwamen van uit het buitenland te importe ren. Het gevolg daarvan was een reeks processen, tot aan de Hoge Raad toe, waarin naast Guco zaken als bijvoorbeeld Grundig en Blaupunkt regel matig de hoofdrolspelers wa ren. Guco heeft op dit terrein baan brekend werk verricht. De kar telvorming van vroeger is van daag de dag onbestaanbaar. Ondanks de gewonnen proces sen is er ten aanzien van onze inkooppolitiek niet zo heel veel veranderd. Nog altijd zijn onze inkopers in het buitenland ak- tief. Mij persoonlijk is het een raadsel waarom een Philips t.v.-ontvanger over de grens minder kost, maar een gege ven is 't wel, dat met name Phi lips en specifiek merken als Grundig - Blaupunkt en Tele- funken in West-Duitsland goed koper zijn dan hier. Niet zel den verschillen de inkoopprij zen in vergelijking met Neder land soms zo'n tien procent. De enige verklaring die ik voor dit prijsverschil kan beden ken zijn de kosten die impor teurs moeten maken om hun artikelen hier op de markt te brengen. Omwille van de ob jectiviteit wil ik er aan toevoe gen dat de types kleurenont- vangers anders zijn dan die hier in Nederland worden aan geboden. Je zou kunnen stellen dat de inhoud van een bepaal de kleurenontvanger gelijk is aan wat je in Nederland kunt aanschaffen. Alleen de „ver pakking" en de prijs verschil len. Wat de belangstelling van de consument betreft zijn kleu rentelevisie - HIFI-apparatuur en video bij ons de absolute toppers. Wat HIFI-apparatuur en video betreft moet de grote verkoop ontwikkeling nog plaats vin den. Desondanks gebeurt het nu al regelmatig dat video-sets van bijna zevenduizend gulden met zeer grote regelmaat wor den verkocht. Het is een lang zaam groeiende markt die pas goed op dreef zal komen wan neer wij een tijdje verder zijn. In ieder geval een markt met toekomst, zeker wanneer het artikel voor grotere bevol kingsgroepen in financieel op zicht bereikbaar gaat worden. Bovendien is dan voorwaarde dat het aanbod van video gro ter en beter moet worden dan nu het geval is. De produktie is momenteel afgestemd op kleine aantallen, waardoor er soms zelfs sprake is van lange levertijden. De ontwikkeling van de video-vekroop wordt verder in de weg gestaan door de verschillende systemen waarmee fabrikanten werken. Guco-servlce in praktijk

Soester Courant | 1979 | | pagina 11