Wintersport Manifestatie 1979 in De Borg „In de Ruimte- Sinterklaas Goedheiligman wereldwijd" Doorloopkrediet: uw financiële reserve tz groei en bloei JOS IwORTMANN Gehannes... Aanwinstenlijst Openbare Bibliotheek Soest met Groei en bloei" Kerstversiering maken Nederlandse Credietbank 1 Lady Brax - King - Burberry - Loden Frey - Gor-Ray 8 Nu óók voor dames. £2 co s 3 o Wilson Glenny - Vico - Bleyle - Stylemaster Kerstconcert in Julianakerk Filmpremière in „De Loofhut" Nieuw in het gemeentelijk Informatie centrum Amnesty verkoopstand in bibliotheek Aandacht gericht op zending in Evangeliegemeente „In de Ruimte" Kerstviering voor bejaarden 17 Soester Courant van woensdag 28 november 1979 17 Gouden oorknoppen Gouden damesring Klassieke v gouden Groeibriljant- Gouden heren armband ring monogramring f APART r>/ GEZELLIG SOESTERBERGSESTRAAT 107 SOEST* TELEFOON 02155 - 2 02 02 Geopend 's maandags t lm zondags I vanaf 17,00 uur k Lunchuu Omsdags geslr. O 3 -f PT CD O O m m JP* HLKEN KLEDING net even anders! fii ■N PT u ha O 1 O TEL. 1511» f L A S I K A AT 65 B A AII ,N Het traditionele Kerstconcert in de Julianakerk wordt dit jaar gehouden op zaterdag 15 december a.s. Daaraan werken dit jaar mee het mannenkoor „Apollo" onder leiding vanGerard v.d. Schepop; het Wllhelminakerkkoor onder leiding van Henk van Monsjou en de organist Gert Muts. Het concert begint om 20.15 uur. Op zaterdag 1 december is de première van de nieuwe Amerikaanse Gospel film „What's up Josh". Dit bijzondere gebeuren vindt plaats in koffie-bar „De Loofhut" te Soest. De hoofdpersoon in de film is Josh Mc Dowell. Spreker op honderden univer siteiten in de U.S. en daarbuiten. Hij voert keiharde bewijzen aan waaruit blijkt, dat het bestaan van de mens geen toeval is, maar dat er een plan achter zit. Eerste kop koffie gratis! Koffiebar „De Loofhut", Steenhoffstraat 28, Soest. Entree 2,50 p.p. Aanvang 20.00 uur. In het gemeentelijk Informatiecen trum, Steenhoffstraat 9a (tegenover het gemeentehuis) kunt u een viertal nieuwe tekeningen bekijken, welke in de komende openbare commissiever gaderingen aan de orde komen en vervolgens in de gemeenteraadsver gadering van december. De eerste tekening laat zien hoe de huisvesting van de Bibliotheek Zuid gaat worden in de voormalige Mar- grietschool. De tweede tekening toont het bebouwingsplan Albert Cuyplaan. De derde en vierde tekening geeft de uitbreiding van de parkeerplaatsen aan bij respectievelijk Tromslagerpad en Van der Velde- en Saenredamplant- soen. De volledige agenda's en de concept stukken van de verschillende commis sies liggen vanzelfsprekend ook voor een ieder ter inzage in het Informatie centrum. Nieuw in het Infocentrum is ook een brochure over de Colportage wet. In deze brochure wordt dieper ingegaan op het verkopen van goede ren aan de deur e.d. Ook kan men in het Infocentrum de resultaten bekijken van verschillende verkeerstellingen in 1978 in vergelijking met 1974. Ook is er een tweetal verkeersstroom-dia grammen van zowel verkeer uit rich ting Baam naar Amersfoort en omge keerd als van verkeer uit het Soester- veen naar Soest-Midden en omge keerd. Zoals jaarlijks gebruikelijk, zal er van 3 tot en met 14 december aanstaande in de Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Albert Cuyplaan 202, weer een ver koopstand door de Werkgroep Soest en omstreken van Amnesty International worden Ingericht. In deze stand zullen korrespondentiekaarten, kaarsen, pos ters en tal van andere artikelen worden verkocht ten bare van het werk van Amnesty International. Nieuw dit jaar zijn, onder andere, engelstalige Amnesty kerst- en nieuw jaarskaarten die naar relaties in het buitenland kunnen worden gezonden. Ook kan men bij de stand zijn handte kening plaatsen onder een petitie ge richt aan de sovjetrussische regering, waarin wordt verzocht om - alle politieke gevangenen vrij te laten - een einde te maken aan het misbruik van psychiatrie voor politieke doel einden - een einde te maken aan de syste matische ondervoeding van gevange nen in werkkampen. Ook is het mogelijk zich bij de stand nader te informeren over het werk van Amnesty International en zich desge wenst op te geven als lid of donateur. Nadere informatie verstrekt het sekre- tariaat van de werkgroep: Draailier 23, Soest, tel. 17001. Indus doublé dameshorloge Indus quartz horloge met digitaal aanduiding, Ben ok nog effe weze kieke noar Sinterkloas. Ik vin ut toch moar knaap vaan zoon ouwe Heilige maan; om 12 ure waas tie in Rotterdam en kraap twee ure loater aal hiero. De Sint heb vaast ok wel een 65 koart bie de N.S. Veur ming maag tie veur niks wel mee. Alle joare loop P.V.O. veur op en doar mo'k aaltied noar luus- tere. Ik sting bie 't Roadhuus te waachte en doar kwaam 't gebloas an. 'k Zaag doalijk, daat ze aandere paakke an- haadde. Nieuw denk? Zeker weer een goeie schnaabbel ge baad. Dichtbie konk zien daat ter ok aandere maanne in die jaas- sies zoaten. En toeng kwaam ik ter aachter. 't Waas „Brons- werk" uut Aomersfoort. Nooit gewete daat ze bie Bronswerk ok toeters en trommels konden moake. Moar 't speulde mooi, precies in de maot en ze liepe d'r ok in. Aas ik een goed stukkie trom- mele hoort, goan aal me hoare overengd stoan en daan hek ze nog nie zo weer plaat. P.V.O. kaan ok meroakels mooi trommele; hoechtum zo mooi! En daan hebbe ze ok, nog een heüle famielie daan- seresse d'r bie. 't Is mooi om naar te kieke, moar ik hoor groag trommele, zo aas ik aal zee. Wel roar daat P.V.O. d'r nie waas. Loater vernaam ik hoe de vork in de mouw zaat. De muzikaanten motte ok betoald worre, nie veur hun eiges, moar veur de kas van de klup. En noe waas ongze faanfoare duurder daan Bronswerk. Aal tied stoat P. V. O. veurop en aas ze daan een poar cengte meer wille telle, daan neme ze een aandere klup. Daas nie oarig! Ajje 't ming vroagt, daan mo'k zegge: P.V.Omot aaltied veurop. Daat heurt d'r bie. Daan motte ze moar us een keertje vlugger speule, daan ben ze ok eerder kloar en daan kost ut niet zo veul. De optocht waas vaan 't joar nogaal gekrompe. Zeker vaan de kouw. Ik haad een klaap- stoeltje bie ming veur aas ik moei wier. Moar 'k haad kouwe haande en toeng konk daat kreng niet ope kriege. Toen 'k ut op 't lest los haad, waas 't spul aal veurbie. HANNES VAN DE NENG. Romans Achebe, Chinua, Een wereld valt uit een. - Atwater, Tijdbom. - Bagley, Vlucht in het verleden. - Blackwood, De oude mevrouw Webster. - Brown, De kat met de koude neus. - Chesbro, Mongo. - Cookson, Smal is het pad. - Emsley, De lange reis. - van Eijssel- steijn, Ook een grootmoeder. - Finley, Opdracht 'Azania. - De Hass, Laten wij het onder ons houden. - Hardy, Leven en dood van de burgemeester van Casterbridge. - Hartman, Oorlog zon der vrienden. - Hayden, De zeereis. - Higgens, Dag des oordeels. - Hornman, De Smoelensmid. - Innes, Het geheime dagboek. - Joosten-Fokkema, De stille landweg. - De Kerpely, Grenzen der liefde. - Lorrimer, Stem uit het duister. - Martin, Gered van de galg. - Porter, De weg naar de top. - Remar, Doodkist met verrassing. - Schippers, Omnibus Strumpelkenshoef. - Simenon, Voet sporen. - Spier, Vulkaan: Java - maart 1942. - Stroegatskij, De hoogste ver rukking. - Tireliren, Uit stenen gebo ren. - Turner, Geliefde zoon. - Tynan, „Agatha". - Welch, Winter in het bloed. - Welcome, Dodenrace. - Wodehouse, Zonsondergang op Blandings. Romans in vreemde talen Biernath, Die GLut und die Asche. - Meckel, Licht. - Meyer, MD und der Fotoapparat. - Albery, Balloon top. - Burgess, 1985. - Clarke, One of us must die. - Cox, Sky pirates. - Francis, Trial run. - Mc Ewan, The cement garden. - Pope, Ramage and the rebels. - Priest- ley, The island emperor. - Chapsal, Un été sans histoire. - Delarue, Le fils éternel. - Guth, Le naif aux quarante enfants. - Morelle, La douceur de vivre. - Paysan, Le clown de la rue Montorgueil. - Queneau, Les derniers jours. - Troyat, Le prisonnier no. 1. Studieboeken Russell, Autobiografie dl. 1. - Russell, Autobiografie dl. 2. - Reuten, Geloven in morgen. - Kuiper, Het kalvinisme. - Metz en v.d. Horst, Arbeidskonflikten en vakbondsstrategie. - Omdat zij an ders zijn. - Gribling, Willem Nolens. - Goldthorpe, De Derde Wereld. - Stuur- wold, Kiezen we echt voor de armen? - Borstlap en Veenhof, Gespreide ver antwoordelijkheid. - Bartels, Marxis me. - Constandse, Anarchisme. - In formatieverwerking die iedereen kan begrijpen. - Holland camping 1979. - Möller, De zaak Noreen Winchester. - De Grebbelinie; van militair verde- digenswerk tot cultuurhistorisch erf goed en natuurmonument. - Coenders, van Ekeris en Cats, De mouwemble men van het Ned. leger. - Gmelin, Mamma is een olifant. - Solomon, Scryptics. - Leirman, Gezinservarin gen tussen nul en twaalf. - Residentiële hulpverlening in de praktijk. - Raths, Harmin en Simon, Naar eigen waar den. - Sterregids 1979. - Hynek, Het Hynek Ufo rapport. - Kernbiologie voor het voortgezet onderwijs. - Köhnlech- ner, Gezondheid, een utopie? - Moer man, Kanker als gevolg van onvol waardige voeding kan genezen door dieet en therapie. - Robinson en Swash, Positief leven met borstamputatie. - Albarda, Doof. - Lindenberg-von Kü- gelgen, Het goud onder de berehuid. - Fensterheim, Zeg geen ja als je nee wilt zeggen. - Wolffers, Zelfhulpgroe pen. - Jeugd en seksualiteit. - Bruns en Hoffmann, Ruiterspelen. - Prüller, Grand prix story '78. - van Tellingen, Cryptogrammatica. - Lund, Creatief met touw. - Markus, Poppenkraam. - v.d. Most, Poppen in de maak. - Groot handig handboek. - Bergh, Het blikjes kookboek. - van Onck, Het gournet partyboek. - Kwee Siok Lan, Lekker chinezen thuis. - Rund- en kalfsvlees. - Linnick en Taselaar, Kaas, kaas en nog eens kaas. - Alternatieve landbouw methoden. - van Crevel-van Os, Ken uw retriever. - van Eijsden, Katten. - v.d. Mark, Krielkippen. - Wintergroene bomen en struiken. - Buchner, Milieu vriendelijk van A tot Z. - Binding, Een boekje open over smeerwortel. - van Cuijlenborg, Geneeskruiden zelf telen Op zaterdagavond, 1 december, vindt in „De Borg" een wintersport manifesta tie plaats waaraan meewerken: Ski-centrum Berg-Zicht, Woudenberg, Sport zaak Nic. van Dam, Reisburo Gerth, Slijterij v.d. Linden, foto Wim van Oosten, en de Eemlander Blaaskapel. Ook zal er een film gedraaid worden over hanekamraces. Vanaf 20.00 uur kan men in „De Borg" terecht voor een modeshow, muziek en een glas glühwein, diverse stands waar men allerlei informatie kan krijgen en een langlaufbaan waar men een poging kan wagen. De toegangsprijs bedraagt 3,50, waar 1 glas glühwein bij is inbegrepen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de deel nemers en bij „De Borg" vanaf maan dag 26 november. Nadere informatie over deze manifes tatie is te verkrijgen bij „De Borg", tel. 02155-22188. De tijd van het grote plezier is weer aangebroken. Het Sinterklaasfeest is de gelegenheid om kinderen en familie vreugde en ple zier te bereiden. Vooral een bezoek van de goede bisschop uit Madrid kan het toppunt van de gezelligheid vormen. Degene die er meestal tamelijk bekaaid vanaf komt is de goedheiligman zelf. Hij mag geven, maar krijgen is er voor hem zelden bij. Als het feest voorbij is blijft er behalve de verpakking nauwelijks iets voor hem oVer. Dit jaar zou de Sint voor zijn eigen herinneringen aan het mooie feest kun nen zorgen, door het maken van direct- klaar foto's, bijv. met de Kodak EK 160 EF. De automatische belichtingsregeling, ook die van de ingebouwde electroni- sche flitser, zorgt voor goed belichte en kleurrijke plaatjes. Op deze wijze neemt hij ook iets mee van de feestvreugde. Het is iedere keer weer een genoegen te zien hoe vooral de kinderen reageren op deze foto's en het opkomen van het beeld. Natuurlijk kan één van de anderen de Sint een handje helpen door het maken van de foto's van hem over te nemen. Per slot van rekening dient de goedheiligman zich in hoofdzaak met de kinderen en andere aanwezigen bezig te houden. Met een direct-klaar foto wordt het feest nog groter en Sinterklaas heeft foto's voor zijn album. Op woensdag 19 december wordt de Kerstversieringsavond van de KMTP afd. Soest weer gehouden. Iedere deelnemer krijgt een groot pakket materialen, waarmee meerdere werkstukken gemaakt kunnen worden. Er worden voorbeel den getoond, maar ieder kan ook geheel werken naar eigen smaak. Wie persoonlijke hulp op prijs stelt kan aanwezig zijn. Na het grote enthousias- zich wenden tot de instructrices die me van de deelnemers van vorig jaar over de hulp van het bloemschikteam van de zustervereniging uit Zeist, heeft de KMTP besloten dit team nogmaals uit te nodigen. Verschillende leden van dit team nemen regelmatig deel aan het Nationaal Kampioenschap Bloem schikken. Iedere deelnemer kan zo wat opsteken van bloembindtechnieken en speciale kneepjes die het kerstwerk een profes sioneel tintje geven. Maar: wie alleen maar voor zichzelf wil werken in gezelschap is hier ook op zijn plaats. Het materialenpakket is zoals gebrui kelijk omvangrijk en zeer gevarieerd. Het bevat o.a.: veel coniferen- en dennegroen; bonte conifeer, olijfwilg (bont gevlekt blad), hulst met bessen, een fijne cotoneaster met kleine oranje besjes, larix met kegeltjes, kronkel hazelaar, ijslands mos, kleine denne- appeltjes, drie bakjes met bijbehorend steekschuim. In beperkte mate kan men nog rode en gele pepers, kaarsen en extra steekschuim bij kopen. Al het materiaal is zo vers, dat het de Kerstdagen beslist mooi zal blijven. Het hele pakket kost niet-leden 18,-. Het aantal plaatsen voor niet-leden is uiteraard beperkt, aangezien de be langstelling van de eigen leden altijd groot is. "Wie wil deelnemen kan zich opgeven bij de afdelingssecretaris Dhr. A. J. Kok, tel. 17702, die de verdere bijzonderheden over de gang van zaken aan U doorgeeft. Opgave gaarne voor 1 december. Het korps Baar van het Leger des Hells organiseert ook dit jaar weer een kerstfeest voor de bejaarde inwoners van Soest. Deze viering zal op dinsdag 18 december plaatsvinden in. het ge bouw „De Rank", Soesterbergsestraat 18. Aanvang 5 uur 's middags. Toegangskaarten kunt u op donderdag 6 december afhalen tussen 9 en 6 uur bij de Rank, Soesterbergsestraat 18. Zo'n kaart kan men eventueel ook aanvragen bij het Leger des Heils, Wetstraat 7 te Baarn. GEEN BETERE MANIER OM BIJ SOESTERS BINNEN TE KOMEN is het plaatsen van een KLEINTJE waarin U uw goede wensen voor Nieuwjaar kenbaar maakt. Dat kan door uw advertentietekst VÓÓR 15 DECEMBER bij ons te be- zorgen. Wij zorgen er voor dat al die goede wensen in de SOESTER COURANT van donderdag 27 december worden geplaatst. AFDELING SOEST Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde Torenstraat 47 3764 CL Soest, tel. (02155) 18304 de heer S. Tokkie Evangeliegemeente „In de Ruimte" heeft momenteeel een zendingsaktie, om in deze laatste maand voor Kerst alle schijnwerpers te' zetten op de Grote Opdracht van Christus wereld wijd. Er zijn van deze Soester Gemeente nogal wat zendelingen uitgegaan. In de komende zondagen zullen steeds enke le van hen speciaal onder de aandacht gebracht worden. A.s. Zondag, 2 december, (le advent) zal een presentatie gegeven worden over het echtpaar Van Stelten. Zij werken in Zuid Afrika, onder de Zoe loes, in een gebied dat grenst aan Mozambique. Onder hele primitieve omstandigheden werken Dr. en mevr. Van Stelten met hun 6 kinderen in de vele kleine nederzettingen die in de droge Makatinivlakte overal te vinden zijn. In West Afrika werkt Inge Leenhouts, met Wycliffe Bijbelvertalers in het plaatje Téhini, Ivoorkust. In de afgelo pen 7 jaar heeft zij de ongeschreven taal van de Ténsé stam geleerd en op schrift gesteld. Zij is de enige persoon ter wereld, die buiten het stamverband staat en de taal kent. Nu mag zij het geweldige kerstgebeuren aan deze mensen vertellen. Op het ogenblik werkt zij met een Ténsétaalhelper aan een vertaling van het Marcus-evange- lie. De predikant van de Evangeliege meente, Dr. H. H. ter Welle, zal deze zondag spreken over de gelijkenis van de talenten, waarin de zendingsop dracht zo uniek wordt weergegeven. De kerkzaal is gedeeltelijk als exposi tieruimte ingericht. O.a. door middel van foto's en dia's wordt verder infor matie gegeven over de verschillende zendelingen en landen die in deze zendingsmaand aan de orde zullen komen. Wil van de Weele en Wilma Dekker zullen d.m.v. viool en pianospel het geheel muzikaal omlijsten. U bent hartelijk welkom om 16.00 of om 19.00 uur. De procedure is eenvoudig. U gaat naar de bank. In overleg wordt een limiet vastgesteld. Zóveel mag u opnemen. Dat kan variëren van 2.000 tot 20.000 gulden. Gaat uw gang. U kunt het geheel opnemen of gedeelten ervan. Wat u nodig hebt en wanneer u het nodig hebt. U begint pas af te lossen als u iets opneemt. De aflossing loopt via een salarisrekening die, tussen haakjes, op zichzelf al een groot gemak is. Overigens hóeft u niets op te nemen. U kunt het bedrag ook laten staan als vaste financiële reserve. En dan is er natuurlijk ook niets af te lossen. Komt zo'n financiële ruggesteun u aantrekkelijk voor? Aarzel dan niet. Stap gerust bij ons binnen voor een discreet, vrijblijvend gesprek.

Soester Courant | 1979 | | pagina 17