E f, 50 jaar geleden in Soest Joh. fflets,v. Ufeedesti>.,lel.2098 ■S man Marjo Kadosjop: Een zaak van Mens tot Mens Koffie-Reclame [CONTANT-BON °nboek VAARöeRhooqt's tuintips VOOR öoe-het-zelveRS Oecumenische jeugddienst in De Borg parool in e van E. G. Kerkhof DE VRIES Om iedereen te overtuigen van onze prima Koffie a 75 cent per pond, geven wij de volgende week, te beginnen met a.s. Zater dag, op elk pond koffie naar keuze CADEAU 29 November 1929 De Haag als afscheiding (II) E. G. Kerkhof „Radio Argentinia" uit de lucht E. G. Kerkhof Alleen deze week Minimum 4 regels #6,00 - 18 jn nu eens se sin iden met ssen i wijder, szijn e stoffen, nde euwe den eens i heeft üeve en roor u. groep s, andere. c» T°'Sp°ediB 19 Soester Courant van woensdag 28 november 1979 19 lijk belangrijk is, is het feit dat je kontakt met je klanten hebt. Je moet ze op een per soonlijke, vriendelijke manier kunnen helpen. Je moet er ook voor zorgen dat je objektief blijft. Als verkoper kun je best adviseren, maar je kan niet verkopen ten koste van alles". Wat voor zaak is die Marjo kadosjop nu geworden? Eigen lijk is het een zaak waar ie dereen terecht kan. Het is be doeld voor zowel jong als oud. Men vindt er servies, kristal, tin, koper, keramiek, glas, aar dewerk, houtartikelen en por selein. De firma Van Tienen verkoopt o.a. een zeer uitge breide collectie Hongaars aar dewerk. Ook is er in de winkel Boheems glaswerk te vinden. Opvallend is overigens, dat veel artikelen erg scherp ge prijsd zijn. Voor een spaarpot van Hongaars aardewerk hoeft nog geen zes gulden te worden neergeteld, terwijl voor een ex clusief fondue-stel tegen de ze ventig gulden gevraagd wordt. Bovendien krijgt iedere bezoe ker van Marjo, die voor een bedrag van 10,- besteedt, een aardige attentie. Marjo kado sjop is gevestigd aan de Laan straat 46, hoek Dorresteinweg. (Vlak)voor Sinterklaas: Marjo's kadosjop in de Laanstraat De Laanstraat is een zaak rijker. Eén waar, afgaande op de reakties van het publiek, zeker behoefte aan bestond. Het nieuwe winkeltje draagt de naam „Marjo". Een naam die eer der doet denken aan een persoon dan aan een zaak. Aan leiding voor de Soester Courant voor een gesprekje met de eige naren, de heer en mevrouw Van Tienen, van „Marjo". Op een gegeven moment is het kontakt met mensen belangrij- Foto Herman van Dam ker dan het hebben van een hoge, goedbetaalde functie". Mevrouw Van Tienen: „Ook aan het personeel stellen we eisen. We hebben een hele fijne hulp. Wanneer je besluit, ie mand in je zaak te nemen, moet je die echt kunnen ver trouwen. Wat ook verschrikke- Voor al Uw DAK-ISOLATIE DAK-BEDEKKINGEN en SHINGLES DAKEN Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 Mevr. W. M. van Tienen Hoe komt een kadosjop aan zo'nnaam? Mevrouw van Tienen: „De voorletters van de naam van mijn man zijn H. J. M., Hen- rikus Johannes eigenlijk. Mijn naam is Willy Margaretha. Omdat deze zaak eigenlijk on ze tweede winkel is (de fami lie van Tienen heeft ook nog een sigarenzaak aan de Laan straat), hebben we de eerste paar letters van onze tweede naam genomen. Zo zijn we dus aan de naam Mar-Jo gekomen. Eigenlijk hebben we die naam in een paar minuten verzon nen. We vonden 'm leuk, en dan moet je er ook niets meer aan veranderen". De familie van Tienen is voor velen geen onbekende in Soest. Wij vermeldden al dat ook de sigarenzaak aan de Laanstraat eigendom van de heer Van Tie nen is. Drie jaar geleden beslo ten zij zich daar te vestigen. Op zich misschien niet veel bij zonders, maar er zit meer ach ter. H. J. M. van Tienen De heer van Tienen gaf zijn job als direkteur van een han delsonderneming op. Reden van dit gebeuren was het feit dat hij genoeg had van de kei harde zakenwereld. De heer van Tienen: „Je hebt op een gegeven moment niet meer met mensen te maken. Alles gaat zakelijk, de hele maatschappij waarin je ver keert is commercieel. Er komt geen greintje sociaal gevoel bij kijken. Nu we een sigarenzaak- je hebben krijg je te maken met verschillende mensen. Je hebt een vaste klantenkring, terwijl er ook mensen komen van buitenaf. VERBOUWEN...? 02155-10652 SOEST of een half pond Speculaas a 22,5 cent of 'n half p. Bakkertjes a 22,5 cf. p. half pond of een doos Beukelaar Borstplaat a 25. cent. Verdere prijzen der koffie zijn f 1.25, f 1.15, fl en f0.85 per pond. BELEEFD AANBEVELEND, Prima Hollandsche Roomboter met Rijksmerk, per pond f 1.171/2. Bak Bloedworst, per pond f 0.60 Hoofdkaas, per stukf0.55 Pekelvleesch, per ons f 0.25 E.H.B.O. Bovengenoemde vereeniging hield haar jaarverga dering in de Chr. U.L.O. school, onder voorzitter schap van Dr. Rupert. Spr. opent de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen worden voorgelezen en goedgekeurd. Uit het daaropvolgend jaarverslag bleek, dat de vereeniging 41 leden telt en vele donateurs, de gemeente haar subsidieerde met 100,-, de geplaat ste verbandkisten 34 maal werden gebruikt en op het feestterrein in 37 gevallen hulp werd verleend. Nadat dit jaarverslag was goedgekeurd, kwam het finantieele gedeelte ter tafel, waaruit bleek, dat het batig saldo bedraagt 75,57. Ook dit verslag evenals dat van de commissaris van het materiaal werd goedgekeurd. De aftredende bestuursleden werden bij accla matie onder applaus herkozen. Verder werd de ziekenauto besproken, welke in zulk een goede( TT staat zich bevindt, dat men zich beter 2 maal kan laten opereeren, dan eenmaal vervoeren. Daarom heeft de secretaresse geïnformeerd in Weesp, waar door verschillende bijdragen der bewoners en subsidie der gemeente een eerste klas auto is gekomen. Daarom roept spr. ook de hulp der bewoners alhier in, om tot dat doel te geraken. Er Is een commissie samengesteld uit de doctoren Don ker en Vos, benevens de heer Drost en de dames Hille en Van Herwaarden, die dit plan zullen uitwerken. B. en W. staan er zeer sympathiek tegenover, zoodat nu het woord is aan de bewoners, om tot dat doel te geraken. Nadat nog was medegedeeld, dat het Bondsinsigne pas uitgereikt wordt na het 2e examen, werd de vergadering gesloten. CHRIST. SCHOOL TE HEES Teneinde te trachten de Christ. school te Hees te kunnen voorzien, van die middelen, die noodig zijn Voor goed onderwijs, had een damescomité het plan opgevat, voor dat doel een bazar te organiseren, 2 dagen in Hees en één dag in Soest. Allereest een compliment aan de bewoners van Hees, die flink zijn opgekomen en hun penningske geofferd hebben. In Soest was het bezoek minimaal; Velen, zoo zeide men, zijn daar in hun plicht te kort geschoten. Het bezoek aan den bazar was zeer gewettigd, de afd. had werken, speelgoed, cadeaux etc., met de noodige attracties, was een groot genot. Als nu de recette maar zoo is, dat het beoogde doel bereikt wordt, dan heeft het comité eer van haar arbeid. EEN ZELDZAAM BOEK OVER SOESTDIJK Behalve het „Gulden boekje" van Soestdljk, waar van Ik te Baarn slechts twee exemplaren ken, bestaat er nog een ander werk over het vorstelijk landgoed, waarvan - zoover ik weet - slechts één exemplaar in Baarn voorkomt en dat lk voor het Gemeente-archief heb aangeworven. Het werd in opdracht van Prins Hendrik geschreven door J. G. Frederiks, leeraar in de geschiedenis aan de H.B.S. te Zutfen en W. Collard, „Rentmeester van 't Domein Soestdijk, en Notaris" en verscheen in 1874. Het werd in 100 exemplaren als handschrift gedrukt, dus is niet in den handel. Het beslaat 96 blz. groot octavo en bevat allerlei bijzonderheden en authen tieke stukken over Soestdijk. In noem o.a. het afschrift van het contract, waarbij de Prins de hofstede Soestdijk aankoopt (1674), welke transport verleden is voor .t Gerecht van Baarn en waarvan het origineel als no. 1 in het archief van Soestdijk berust (De Baarnsche schepen, die het mede onderteekende, heette niet Cornelis Cornelisz. Vijs, maar Corn. Cz. van de Vuurst). Voor zoover mij bekend is, bezit alleen Mevr. de Douairière Loten van Doelen Grothe-Van Weede op Soestdijk een exemplaar. Het eindigt met een lijst van de Intendanten. Eerst in 1713 krijgt Soestdijk een eigen beheerder onder den titel van „admini strateur", die in 1789 wordt vervangen door „rent meester", om dan sedert 1834 te veranderen in „Intendant". De lijst eindigt natuurlijk met W. Collard zelf; ik zal de opgave tot heden toe hier aanvullen, n.1.; 1861-1876 W. Collard. 1876-1880 L. Graaf van Limburg Stirum. 1880-1882 J. L. Inckel. 1882-1885 Th. W. H. J. M. Hustinx. 1886-1888 Jhr. L. van Beljma. 1888-1919 L. W. Groeneveldt. Sedert l April 1919 Jhr. J. A. de Jonge van Zwijns- bergen. T. PLUIM. RUNDERHORZEL-BESTRIJDING Op Dinsdag 4 Dec. a.s., 's avonds 7 uur, wordt bij P. Dijkman, Kerkpad N.Z. 6 alhier, voor de afd. Soest van den A. B. T. B. een lezing met lichtbeelden over dit actueele onderwerp gehouden door Dr. 't Hoen, uit Utrecht. Daar de runderhorzelschade, aan 't rundvee in ons land toegebracht, volgens een berekening in 1910 reeds 5 miljoen gulden bedroeg, acht de A. B. T. B. de horzelbestrijding een groot boerenbelang en heeft zij besloten deze met kracht aan te pakken. De lezing is gratis toegankelijk voor alle veehouders en belangstellenden. UIT DE ADVERTENTIËN: K. H. HAREMAKER confiseur - hofleverancier. Van Weedestraat 40 - Soestdijk. Wij zijn gereed voor een druk bezoek. Groote voorraad en alleen eerste kwaliteit. ONDERGETEEKENDE bericht hiermede dat hij zijn Rund-, Kalfs- en Varkensslagerij, Van Weede straat 14-16 met ingang van 1 december a.s. heeft overgedaan aan den heer J. Zoetelief. Dankende voor het gedurende zoo vele jaren zoo ruimschoots genoten vertrouwen, beveelt hij zijn opvolger ten zeerste aan. P. H. Hesp. In aansluiting aan bovenstaande bericht ik hierme de, dat de door mij tot heden gevoerde slagerij ln de Korte Kerkstraat alhier, met ingang van Donderdag 5 december a.s. eveneens in genoemd pand wordt ondergebracht. Hopende door een nette en correcte bediening het vertrouwen steeds meer waardig te worden; Aanbevelend, J. Zoetelief. SOEST VOORUIT verpachting Consumptietent Ijs baan. Inschrijvingsbiljetten ln te leveren bij den Penningmeester W. F. Selderbeek, Van Weede straat 5. Vorige week bespraken wij de conifeer als haag- plant. Deze keer zullen wij ons eens wat meer verdiepen in de verschillende heesters die geschikt zijn voor het vormen van een afscheiding. Eerst zullen wij wat groenblijvende planten bekijken die hiervoor in aanmerking komen. Voor degene die een vrij zware haag wensen en hier gerust wat van hun tuinruimte op willen offeren is er de „Punus laurocerasus Rotundifolia" of te wel de grootbladige Laurierkers. Deze plant groeit zowel in de zon als hl de schaduw en kan in optimale omstandigheden 70 cm. per jaar groeien. Wel moet er worden bijverteld dat er bij strenge winters hiervan weer een gedeelte in kan vriezen. De grootbladige laurierkers is slechts een vertegenwoordiger van een veel grotere familie, die tientallen soorten en variëteiten omvat. Vrijwel allen zijn groenblijvend en te gebruiken als haag. Bij de meeste is de groei minder sterk, zodat deze ook in kleine tuinen gebruikt kunnen worden. Knippen verdraagt de plant erg goed. Ook zeker een goede bekende is de „Ilex aquifo- luim" oftewel de hulst. Hiervan is de variëteit „Pyramidalis" erg geschikt voor haagvorming en geeft dan ook een rijke hoeveelheid bessen. Een soort met iets minder bestekeld blad, maar goed geschikt is de „Ilex aquifolium J. C. van Tol", die echter qua uitgroei iets luchtiger is. Voor een lage haag (tot 1-1,25 m) is de Chinese hulst, een ideale oplossing (Ilex crenata Covexa) omdat deze naast het feit dat hij zowel zon als schaduw verdraagt, ook nog zeer winterhard is. Snoeien is goed mogelijk en het kleine bolronde blaadje is uiterst decoratief. Voor een bloeiende oplossing is de Mahonia wellicht kandidaat. Deze bloeit geel in april, groeit erg bossig en wordt ca. 1-1,25 m. hoog, waarbij veel soorten 's winters een fraaie rode bladkleur krijgen. De Cotoneaster salicifolia „Floccasa" of zijn zusje de Cotoneaster Connulia zijn beide uitermate ge schikt voor een luchtig groeiende afscheiding die wat ruimte in mag nemen. Na een witkleurige schermbloei in juni-juli geven ze in het najaar prachtige trossen rode bessen, die met een normale winter de plant lang kunnen sieren. Snoeien wordt goed verdragen, maar verandert totaal de habitus van de plant. Bekijken we de bladverliezende heesters dan ont dekken we ook hierin meerdere mogelijkheden. Een goede favoriet is de Fagus sylvatica ofwel beuk. Een beukenhaag is en blijft een erg mooie haag om te zien en geeft de tuin die hij omsluit een heel eigen karakter. Naast de gewone groene vormen, zijn er ook verschillende cultivars met rood bruine blade ren. Een combinatie van groen en rood is vaak erg fraai. De beuk is zeer winter hard en verdraagt knippen goed. Een andere zeer sterke haag die onder de meest slechte omstandigheden nog floreert is de veldaak, een snelgroeiende esdoornsoort die in iedere gewenste vorm geknipt kan worden. De plant is goed geschikt als windwering. Volgende week zullen we nog enkele bladverliezende heesters als haag bekijken en tevens enkele bomen hierin betrekken. Voor al Uw LOODGIETERS- WERKZAAMHEDEN EN, SANITAIRE ARTIKELEN OOk voor doe-het-zelvers Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 Naar aanleiding van klachten uit de buurt werd in een woning aan het Choristenpad in de wijk Overhees een zender met twee draaitafels, schuifpa- neel en een microfoon in beslag geno men. De „amateur" zei nog in het proefstadium te verkeren; wel had hij plannen t.z.t. een verzoekpl'atenpro- gramma te gaan draaien. Overigens kwam bij de politie óók een melding binnen van een bewoonsters van de Wiardi Beckmanstraat, dat haar pace-maker gestoord werd. Men vermoedt dat ook hier een illegale zender in de lucht is. Aanstaande zondag 2 december is er weer een oecumenische jeugddienst, aanvang 19.00 uur. Ditmaal niet in de Open hof, maar in De Borg. In deze dienst zal ds. J. W. B. Smit, vlootpredikant, spreken over het thema: Kerk zonder drempels. Het gaat niet zo zeer hebben over de Kerk en haar drempels, maar meer over de persoonlijke drempels; de drempels die men zélf opwerpt. Men stelt zichzelf dikwijls moeilijk open, ook binnen de kerk, als het gaat om contact met anderen. Soms staat men met moeite open voor het geloof, voor de bijbel en voor de mensen om ons Voor een BEDRIJFSZEKERE CENTR. VERWARMINGS INSTALLATIE Ook voor doe-het-zelvers Service-abonnementen schoonmaken enz. Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 heen. Juist in deze tijd zijn er veel jongeren en ouderen, die zich verloren voelen. Dat zijn de drempels, die men in deze dienst graag wil bespreken. Aan de dienst zullen verder mee wer ken: het koor „Reformation" uit Leus den en organist Gert Muts. Iedereen is hartelijk welkom, zondag 2 december, 19.00 uur in De Borg. Moderne damesring met jade, geheel 14 karaat goucL.Q geen f 160.- maar# /"■- Naam: Straat: Woonplaats: Tel. verzoektmaal plaatsing Op woensdag voor het opgeven van een KLEINE RUBRIEKADVERTENTIE in de SOESTER COURANT Ondertekening ATTENTIE: één letter of leesteken per hokje, tussen twee woorden een hokje blanco laten 1 2 3 4 5 5 regels f 8,00 6 6 regels f 10,00 7 regels f 12,00 8 regels f 14,00 9 regels f 16,00 10 regels f 18,00 11 regels f 20,00 12 regels f 22,00 7 8 9 10 11 12 De bon moet uiterlijk maandag 16.30 uur in ons bezit zijn voor plaatsing in de Soester Courant van woensdag daarop volgend. Bewijsnummer 75 ct. extra. Brieven onder nummer: f 2,50 extra (De binnengekomen brieven worden u dan toegestuurd). Deze bon ONGEFRANKEERD zenden aan: advertentieafdeling SOESTER COURANT Antwoordnr. 136, 3760 VB SOEST. Het verschuldigde bedrag insluiten door middel van groene bank-betaalcheque, Eurocheque of blauwe girobetaalkaart (geeri giro-overschrijvingskaart)

Soester Courant | 1979 | | pagina 19