Koninklijk brons voor W. Derks Zo gezien... Kerst-in 1979 Griftland-scholieren brengen 16.800 gulden bijeen Sparen - ruilen - winnen 2.39 UITNODIGING LEVER WORST RECEPTIE TE KOOP Honsbergen Kipkarbonade Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Luxe DRIVE-IN WONING Koopsom ƒ190.000,- Familiedrama Sinterklaas/Kerstaktie „Kopen in Soest is troef" Bussen naar Amersfoort blijven rijden Sint met cadeaus in Hartje-Zuid Valse briefjes van honderd Foto Herman van Dam ALLEEN DONDERDAG GESNEDEN 500 GRAM Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG (Ter kennismaking) KILO van 8.98 voor ALLEEN DONDERDAG 500GRAM Zie onze advertentie door GERARD PAUL ALLEEN DONDERDAG STEGEMAN'S Op 31 december aanstaande zal mevrouw Mr. J. M. Corver- van Haaften het ambt van burgemeester van Soest neer leggen. Ter gelegenheid van dit afscheid biedt het gemeentebestuur mevrouw Oorver en haar echtgenoot een Dit zal plaatsvinden op dinsdag 18 december van 19.00- 22.00 uur in het wijkdienstencentrum „De Borg", Willaert- straat. Gaarne nodigt het gemeentebestuur de ingezetenen van Soest en Soesterberg uit om op die avond afscheid te komen nemen van de burgemeester. Loco-bu rgemeester, DRS. G. A. W. G. A. PLOMP Secretaris, MR.J.M. KRUITWAGEN Incl. vele extra's. Voor inlichtingen bel (nni 11 li Demmers en Wolft b.v. Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451 Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Söest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E.J.SMIT Abonnement per half jaar ƒ10.— Buiten Soest per half jaar ƒ20.— Verschijnt iedere woensdag Naarmate de deelgenoten aan verjaardagsbijeenkomsten ou der wordenschijnt het ontra felen van familiebanden steeds aantrekkelijker te worden en voor sommige mensen een even boeiend tijdverdrijf als voor anderen het uit elkaar peuteren van twee fabrieksma tig in elkaar verstrengelde driehoekjes. Onlangs vertelde iemand in vlot Nederlands en zonder haperen het volgende verhaal. Mijn vader en ik woonden samen in een flat. Een verdie ping lager woonden een wedu we en haar dochter. Ik werd verliefd op de weduwe, mijn vader op de dochter, waarop wij allen trouwden Ik rook onraad en zei dat ik te stom was om dat soort si tuaties te kunnen volgen, maar de vloed was al niet meer te houden. „Daar de vader de dochter van mijn vrouw, dus ook mijn dochter trouwde, is zij thans mijn moeder. Maar ik ben ook haar vader, omdat ik met haar moeder getrouwd ben. Verder werd mijn vader de schoonva der van mijn vrouw, omdat ik zijn zoon ben. Mijn vader werd ook de schoonzoon van zijn schoonmoeder en dus ben ik zijn schoonvader, want ik ben met zijn schoonmoeder ge trouwd Net zo geblokkeerd als destijds tijdens de wiskundelessen dacht ik er even over om iets geks te zeggen waardoor de stroom onderbroken zou wor den, maar ik besloot de rest van het verhaal gelaten over me heen te laten gaan. „Mijn vrouw krijgt een zoon, die ook de broer van mijn moe der is, omdat die de dochter is van mijn vrouw. Hij is te vens de zwager van mijn va der. Ik ben de neef van mijn zoon en daardoor ook de neef van mijn moeder, omdat die zijn zuster is. Het zal duidelijk zijn dat mijn moeder dus mijn tante is. Het huwelijk van mijn vader blijft ook niet kinderloos en ik krijg er een broertje bij. Mijn eigen zoon wordt nu de oom van mijn kleinkind, omdat hij de broer van mijn dochter is. Mijn vrouw is zijn grootmoe der, want het kind is van haar dochter. Om kort te gaan ben ik als haar man zijn grootvader van mijn broer dus). Nou ja, als ik de grootvader van mijn broer ben, ben ik natuurlijk ook mijn eigen grootvader Opa haalde diep adem en ik zuchtte. We waren beiden doodmoe. Woensdag 28 november 1979 SOESTER 58e jaargang no 14 COURANT AL UW VERZEKERINGEN PER MAAND BETALEN? PAKKETPOLIS met bijvoorbeeld Autoverzekering v.a. f 20,75 Brandinboedelverz. v.a. f 1,75 Aansprakelijkheidsverz. v.a. f 3,95 Rechtsbijstandverz. v.a. f 2,65 ZIEKTEKOSTEN VERZEKERING Man of vrouw v.a. f61,60 Kinderen v.a. f30,80 4e kind of meer GRATIS MAN/VROUW POLIS v.a. f24,85 Levensverzekering voor het hele gezin. Aktie Twee uren, van 's middags één tot drie uur, kregen alle leerlingen en dat wa ren er 1044 (711 Griftland en 333 Mavo), de tijd om hun werkkapitaal van vijf gulden te vermeerderen ten bate van de aktie: „Wij een school, zij een school". Baarn en Soest waren het werkterrein en huis-aan-huis werden ondermeer kaarsen, gekleurde eieren, appelge bak enz. verkocht. Menigeen zal het overkomen zijn enkele dagen eerder gratis eieren afgestaan te hebben „voor het goede doel", om ze vrijdag weer terug te kunnen kopen voor 75 cent per stuk. De opbrengst overtrof de verwach tingen ruimschoots. Gerekend had men per leerling op tweehonderd pro cent winst; achteraf bleek men gemid deld driehonderd procent gehaald te hebben. Er waren leerlingen die met meer dan honderd gulden terugkwa men, zoals er ook enkelen precies het werkkapitaal inleverden. Alles bij elkaar werd 16.800 gulden binnengebracht en dat gaat via de vereniging „Unieschool en Evangelie" naar Suriname. Van dit bedrag kunnen vermoedelijk zestien scholen in het binnenland opgeknapt worden en daar mee wordt geheel voldaan aan het tweede motto van de aktie: „Wij col lecteren, dan kan die ander leren". Met het ontsteken van „Olympisch"-vuur startten bij Griftland de feestelijkheden. Het lijkt een rage te gaan worden, het kaarten sparen van de sinterklaas-aktie van de gezamenlijke Soester winkeliers. Voor die mensen die nog met dubbele kaarten zitten willen wij enkele nuttige tips aan de hand doen. Het boekje „Wegwijzer" van Centraal Nederland heeft de afgelopen week voor de nodige opschudding gezorgd. Het boekje, dat huis aan huis in Soest en omgeving bezorgd werd, geeft de dienstregelingen van Soest naar Utrecht weer. De plaatselijke V.V.V. en busonder neming Tensen kregen de afgelopen week herhaaldelijk telefoontjes van bezorgde busreizigers die dachten, dat m.i.v. l januari 1980 geen bussen meer naar Amersfoort zouden rijden. Om alle misverstanden uit de wereld te helpen: De bussen van en naar Amersfoort blijven gewoon rijden, zo als aangegeven in het dienstregeling boekje. Sint Nicolaas zal a.s. zaterdag, verge zeld van knechten, in het winkelcen trum Hartje-Zuid „winkel-in winkel- uit" wandelen. Hij heeft voor liefst duizend gulden aan cadeaus bij zich en de geschenken zal hij uitdelen aan kindertjes die Hij in de winkels aan treft. Kindertjes die Hem „achtervolgen", winkel-in winkel-uit, belanden in de zak. Het zal bijzonder goed winkelen zijn in Hartje-Zuid! Afkomstig van een winkelbedrijf uit het Betuwse Wamel werden bij een Soester bank twee valse bankbiljetten van honderd gulden bezorgd. De biljet ten maakten deel uit van de winkel opbrengst. Gaat u op visite bij kennissen, familie of vrienden in Soest neem uw kaarten mee. Ook als u een rondje gaat trimmen, of u laat uw huisdier uit, neem de speelkaarten mee. Of kom naar een van de vier ruil beurzen zaterdag 1 december a.s. Deze ruilbeurzen worden gehouden van 's middags 2 tot 4 uur in gebouw Eltheto, Driftje 4a, (achter busstation Soest-Zuid) de Smitshof, tegenover slijterij v.d. Breemer; de Koninginnelaan, tegenover Frank- doe-het-zelf (Koninginnelaan22); op de hoek Van Weedestraat/St4(o- houderslaan. Waar staan de aktie-bussen om uw kaartspel in te deponeren? Komplete kaartspellen, waarbij de sin terklaas voor heer speelt, inleveren uiterlijk 5 december 1979 voor 17.00 uur. De aktie bussen staan bij onderstaan de adressen: Reehorst supermarkt, Soesterbergse- straatölb. Centramarkt v.d. Graaf, Soester- bergsestraat 4. Vreman's supermarkt, Smitshof 20. Schipper Centra supermarkt, Nieu- werhoekplein 4. Van den Broek huish. art. speelg., Koninginnelaan 103. Slijterij v.d. Linden, Burg. Grothe- straat 6. Foto Swager, Van Weedestraat 17. De Gouden Snaar, Steenhoffstraat 15. Van Schalkwijk, Steenhoffstraat 61. Supermarkt 4 6, Di Lassostraat 47. Het prijzenpakket van de Sinterklaas ronde Tien prijzen van vierhonderd gulden. Tien prijzen van honderd gulden. Twintig prijzen van vijftig gulden en tweehonderdvijftig kado-cheques. Trekking 6 december a.s. door Nota ris M. H. A. van Veeren. Alle prijswinnaars ontvangen persoon lijk bericht. Foto Herman van Dam De burgemeester, mevrouw mr. J. M. Corver-Van Haaften, heeft gister morgen de heer W. Derks tijdens een felicitatiebezoek in zijn woning aan de Soesterengweg, de Eremedaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer Derks vierde gisteren het feit dat hij precies veertig jaar geleden, op 27 november 1939 in dienst trad bij het Soester filiaal van Albert Heijn. Jaren was hij aktief in de „hoor en bezorg-dienst"in februari 1964, toen het filiaal omgebouwd werd tot zelfbedieningszaak, werd hij chef van het magazijn. „Voor de trouw aan uw werkgever en voor de voortreffelijke wijze waarop u de belangen van de klanten hebt behartigd heeft Hare Majesteit u deze on derscheiding toegekend", aldus de burgemeester. De plechtigheid werd bijgewoond door kinderen en kleinkinderen van de heer Derks, alsmede door een afvaardiging van het bestuur van Albert Heijn. NAAR DE WINTERSPORT? Haal bij ons de VRIJ UIT... auto-vakantiegids. ANWB kwaliteitscontrole. VJ. G. van ROUWEND AAL rBurg. Grothestr. Ila I Soest - Tel. 02155-164671 De ingebruikneming van de nieuwe vleugel van het Griftlandcollege aan de Noorderweg is j.1. vrijdag uitbundig gevierd. Een hoogtepunt daarvan was ongetwijfeld het bekendmaken van het bedrag dat de leerlingen met een in deze omgeving vrij unieke aktie hadden ingezameld voor het onderhoud van scholen in de binnenlanden van Suriname. Netto werd in totaal 16.800 gulden binnengebracht zodat het beginkapitaal van iedere leerling, vijf gulden, meer dan verdrievoudig werd. Feest Vorig najaar werd met deze nieuw- De daS werd afgesloten met een feest bouw begonnen. Het complex, dat in da^ middernacht duurde. Er was februari 1978 in gebruik werd geno- muziek, verzorgd door de „Chatagua" men, bleek reeds toen tè klein. Daarom band en ook disco-klanten kwamen werd practisch van het begin af aan volop aan hun trekken, ook in de leegstaande Christelijke Mavo aan de Prins Bernhardlaan les gegeven. J.1. vrijdag startten vier groepen van zes estafettelopers vanaf de Prins Bernhardlaan. Het vuur dat zij mee brachten gebruikten de directeuren drs. J. Mulder en J. van Altena, respectievelijk van het Griftland college en van de Chr. Mavo, voor het ontsteken van een soort Olympisch- vuur achter het scholencomplex. Toen de geplande parachutistenlan ding vanwege de mist niet door kon gaan, werd daarna de school met een reserve-sleutel geopend. Om wegwijs te worden in het nu toch wel grote complex werd vervolgens per klas een puzzeltocht door het gebouw gehouden en dat deel van de feestelijkheden werd tenslotte afgesloten met een „klassi- kale"-maaltijd. Verder waren er filmvoorstellingen, tal van mogeiijkneden om spelletjes te doen en heel wat eettentjes waar men terecht kon naar smaakvan de franse keuken tot de nasi-maaltijd. Een NCRV-ploeg maakte t.v.-opnamen. Uitbreiding De school is uitgebreid met een nieuwe lokalenvleugel en een nieuwe (de der de) gymzaal. De werkzaamheden wer den uitgevoerd door het aannemers- K.K. Kerken, stellen tijdelijke af dracht van één of meer van bovenge noemde spellen zeer op prijs. Ook kan men hulp gebruiken. Voor zowel het een als het ander kan men contact opnemen met mevrouw Remkes, Aca cialaan 7, tel. 15474; de heer Habes, Schoutenkampweg 133, tel. 13045 of de heer Roest, Birkstraat 126, tel. 033- 10592. Giften, om de kosten te dekken, kunnen gestort worden op rekeningnummer 48.22.38.828 ten name van de Penning meester Kerst-in öf via postgiroreke ning 47.34.00 van de Amrobank Soest met vermelding van het bovengenoem de rekeningnummer. bedrijf De Kempen-Dielis uit Mierlo (N.Br.), naar het ontwerp van het architectenbureau Hoekstra, Roosen burg, Van Buel. Ook dit jaar zal de sinds 1973 gehouden Kerst-in weer georganiseerd worden. Zowel op de Eerste- als op de Tweede kerstdag is iedereen van 14.00 tot 22.00 uur welkom in het Artishockge- bouw aan de Steenhoffstraat. De aktiviteiten op deze dagen dragen, zoals gebruikelijk, een rustig karak ter; rustiger zelfs dan vorige jaren. Er wordt nu gedacht aan gezelschapsspe len zoals dammen, schaken, scrabble, domino, ganzeborden, puzzelen enz. De organisatoren, de diakonie van de Ned. Hervorde Kerk te Soest, de dia konie van de Gereformeerde Kerk te Soest en de Charitasinstellingen van de In totaal heeft de school nu meer dan 6 miljoen gekost. Ondanks de uitbreiding zal Griftland nog gebruik moeten blij ven maken van de Mavo-school aan de Prins Bernhardlaan. Pas na, vermoe delijk, 1990 zal de school niet meer als dependance nodig zijn.

Soester Courant | 1979 | | pagina 1