Wederom verlies voor Hees Opnieuw winst voor Dames Olympia 1 Ruime zege voor geïnspireerd SEC-zondag ■PS» Sip de Boer 25 jaar bestuurslid van Hees IJFC - WZ eindigde in een gelijk spel 1-1 V ^51 WINTERSPORT MANIFESTATIE SEC pas laat naast Rood-Wit Soest wint uitwedstrijd tegen Utrechtse Boys Volleybal: - VOORVERKOOP V Cor Koster won ook in Baarn D.W.S. 10-18 B.D.C.: Kaarten bij Hees Bromfietser bij botsing gewond grandioze ldie vesten bij l bijzondere ndachtvoor ie modellen meteen prachtige combinatie vancowsplit suède en icot. Modern, ir komfortabel t te vergeten, irdeliger. 22 23 Koester Courant van woensdag 28 november 1979 23 VS Foto Herman van Dam Een eenzame aanvaller van Hees (in donker shirt) omringd door Unicum-verdedigers Op deze mistige herfstzaterdag is wederom duidelijk gebleken dat Hees een „afwerker" zeer goed zou kunnen gebruiken. Reeds spoedig bleek dat Unicum naar Soest was gekomen om in deze voor de bezetting van de laatste plaats zeer belangrijke wedstrijd, haar huid zo duur mo gelijk te zullen gaan verkopen. Met veel inzet en vóór beschikkend over een goede middenlinie, werd de Hees defensie vanaf het beginsignaal onder druk gezet. Hees kon hiertegenover slechts zo nu en dan met individualistische acties de Unicum achterhoede bestoken. In de 30e minuut werd na een goed genomen hoekschop op rechts voor Unicum, door de goed opgekomen Schuitemaker de bal achter de Hees doelman geschoten. 0-1. Tot aan de rust bleef Unicum aan dringen, maar mede door het goede spel van Hees voorstopper, Robby Jansen, werd er niet gescoord. Na de rust kwam Hees strijdvaardig uit de startblokken en werd de Unicum defensie onder druk gezet. De aanvallen waren echter te gehaast en te doorzichtig van opzet, zodat de goede achterhoede van Unicum onheil wist te voorkomen. Tien minuten voor tijd werd na een snelle uitval van Unicum de bal op maat voor het Hees-doel geplaatst en kon de Unicum speler Kok de bal beheerst achter de Hees-doelman schieten. 0-2. Ondanks een alles-of-niets offensief van Hees, waren de voorhoedespelers niet in staat om de Unicum doelman te verschalken, zodat een gelukkig Unicum de twee puntjes naar Lelystad kon meenemen. Door deze nederlaag komt de schaduw van de „Rode lantaarn" erg dicht in het zicht van Hees. Opnieuw speelde Dames Olympia 1 een goede wedstrijd waarin terecht met 3-0 werd gewonnen van Alterno. Er werd veel gebruik gemaakt van de midden- aanval die weer zeer veel scoorde. Mede dankzij de opslag, werd de eerste set gewonnen en wel met 15-8. Ook de tweede set ging naar Olympia. Deze werd met hard werken en veel variatie in de aanval gewonnen met 15-5. Ook de derde, en tevens laatste set werd door Olympia gewonnen. Een goede aanval, opslag en verdediging zorgden voor een 15-9 eindstand. Ook de heren hebben afgelopen zater dag gewonnen met 3-2. Er moest ditmaal gespeeld worden tegen Setash. In de eerste set speelde Setash erg zwak. Met goede aan vals variaties wist Olympia deze set te winnen met 15-6. Setash kwam daarna beter in het spel waardoor een gelijkopgaande strijd ontstond. Toch wist Olympia nog met 6-1 voor te komen deze set. In een spannende strijd was het uiteindelijk Olympia dat met 16-14 wist te winnen. De derde set ging met 3-15 verloren. Ook de vierde set ging verloren met 11-15. De beslissende set ging, ondanks veel netfouten aan Olympiazijde, toch naar Olympia en wel met 15-11. Overige teams Dames Dames 2 speelde tegen Huizen 1. In de eerste set was de stop van beide teams erg zwak waardoor het team dat aan de opslag was erg veel kon scoren. (14-16). De tweede set won Huizen met 15-6. In de daaropvolgende set was het Olympia dat een grote voorsprong wist te behalen. Huizen kwam echter sterk terug maar Olympia won toch nog op het nippertje. Huizen kwam echter sterk terug maar Olympia won toch nog op het nippertje (13-15). De vierde set dreigde een herhaling te worden van de tweede set en Olympia kwam achter met 13-4. Door erg goed terug vechten wist Olympia deze set alsnog te pakken met 14-16. Dames Olympia 5 speelde met 2-2 gelijk tegen Sportcentrum 3. In een vrij goed gespeelde wedstrijd was het Olympia dat de eerste set wist te winnen. De tweede set ging naar Sport centrum met 12-15. Ook de derde set ging verloren en wel met 9-15. De laatste set werd echter weer door Olympia gewonnen (15-8). Heren Opnieuw wist Olympia 2 de volle winst binnen te halen. Ditmaal was het KGU/V&S 2 dat het onderspit moest delven. De eerste twee sets gingen zonderal te veel moeite naar Olympia. Er werd goed aangevallen en ook hier was het de middenaanval die veel wist te scoren. (4-15, 6-15). De derde set ging echter veel moeilijker en KGU/ V&S kwam ruim voor te staan. De heren van Olympia 2 wisten echter goed terug te komen en konden daar door de benodigde punten weer binnen halen (12-15). Heren 3 heeft reglementair gewonnen van Nederhorst 2. Aangezien Neder- horst slechts 5 spelers tot haar beschik king had kon deze wedstrijd niet gespeeld worden. Heren 4 verloor met de setstanden 10-15, 2-15 en 13-15 van The Smashers Heren 5 speelde uit tegen Oberon 2 en wisten met 1-3 te winnen. Heren 7 speelde tegen de koploper in deze klasse; SVV 4. In de eerste set werd een 5-1 achterstand goed wegge werkt door Olympia. Er werd goed gespeeld en er waren goede rallys. Toch ging deze set verloren met 15-13. Toen SVV ruim voor stond in de tweede set was het Olympia dat punten ging maken. Dat was echter te laat en ook deze set ging verloren met 15-11. De derde set ging gelijk op en er werd door Olympia goed aangevallen. In deze door Olympia goed gespeelde set werd terecht door hen gewonnen. (10-15). Heren 8 verloor met 0-3 van Leos 6. Hoewel er redelijk werd gevolleybald door heren 8 werd er verloren met 8-15, 10-15 en 7-15. Olympia/Bentinck Stars speelde tegen KIS 2. In de eerste set konden B.S. maar moeilijk op gang komen en er werd dan ook verloren met 4-15. De tweede set had echter een heel ander verloop en er werd met 16-14 gewon nen. Ook de derde set werd door erg goed spel van Olympia/B.S. gewonnen en wel met 15-4. KIS kwam echter goed terug en wist de volgende set met 8-15 te winnen. In de beslissende set was het KIS dat aan het langste eind wist te trekken: 9-15. SPORTS m <*ï"vr Een kopbal waarmee Abbel, hoog opspringend (links) de Hoogland-defensie overtrof In een eenzijdige wedstrijd heeft SEC zijn tegenstander Hoogland volkomen overklast. Met een vlot, in hoog tempo uitgevoerd aanvalsspel werd een eind- score van 7-0 opgebouwd. Foto Herman van Dam ZATERDAGAVOND 1 DECEMBER aanvang 20.00 uur Kaarten 3,50 p.p. bij de deelnemers en in De Borg. Zie advertentie pagina 5/ Cor Koster heeft j.1. zondag de eerste wedstrijd van de wintercompetitie ge wonnen. De 10 kilometer legde hij af in 40.08 minuten. Ook veteraan Bertus van Egdom liep in zijn klasse een sterke wedstrijd en eindigde bij de eerste vijf. De zevende plaats behaalde Joop van Leijenhorst bij de senioren. Zaterdag maakte Harry van Brumme- len, eveneens lid van de atletiek-afde- ling van de sportorganisatie Soest, zijn debuut op de 10 kilometer veldloop. Hij eindigde in een veld van 120 deelne mers, op de 15e plaats. Zijn tijd was 37.45 minuten. Er had voor hem, bij een wat betere krachtenverdeling, méér in gezeten. Overigens kan trainer Ron van Duuren tevreden zijn over de prestaties van zijn pupillen. Afgelopen weekend wonnen de heren van BDC in een uitwedstrijd van het Schiedamse DWS. In de eerste tien minuten wisten Smeeing, Diemens en Verweyen te scoren. Stand 0-4 (Die mens scoorde tweemaal). Na dertig minuten spelen in de eerste helft was de stand 5-11. In de tweede helft deed BDC het wat rustiger aan, waardoor DWS in de gelegenheid was, nog enkele punten te scoren. Kans op winst zat er echter voor de Schiedamse groep niet in. De wedstrijd resulteerde in een eindstand 10-18. De komende twee zondagen speelt heren BDC thuis, in sporthal Beukendal. De uitslag dames De Blinkerd-BDC was als volgt: Ruststand 5-3. Eind stand 8-10. Trouwe aanhangers van de voetbal club Hees worden a.s. vrijdag, 30 november om 20.00 uur in de kantine aan de Kooiweg verwacht voor de maandelijkse kaartavond. Hoogland startte in de eerste helft met windvoordeel. De eerste tien minuten speelden beide partijen nog wat af wachtend maar daarna nam SEC het initiatief. Twee prachtige solo's van Nico van Ginkel leverden doelrijpe kansen op maar de afwerking liet nog wat te wensen over. In de twintigste minuut ondernam Ruud van Rouwendaal een schitteren de rush langs de zijlijn waarbij hij SEC speelde afgelopen zaterdag in Putten zeker niet één van zijn beste wedstrijden. Vooral in de anders zo solide achterhoede ging men enkele keren in de fout. Uit één van die fouten ontstond ook de eerste treffer van Rood-Wit. Uit een niet gevaarlijk uitziende situa tie liet Henk van Essen de bal van de schoen springen en de rechterspits van Rood-Wit had hierna geen enkele moei te om de uitgelopen Wim van de Veen te passeren. 1-0. Een geheel onnodige achterstand, omdat SEC ondanks het niet al te goede spel, Rood-Wit toch onder druk wist te zetten. Enkele minuten later werd het gelijk. Peter van den Brakel kwam snel over links naar voren en bediende Robbie Embriqs met een gave dieptepass, Foto Herman van Dam Vrijdagavond werd temidden van zijn vrienden en bekenden van Hees de penningmeester S. de Boer gehuldigd omdat hij 25 jaar bestuurslid was en tevens 20 jaar de penningen van Hees heeft beheerd. Door de heer D. Lazonder werd de jubilaris in een kort dankwoord gefeliciteerd met dit feit, waarbij hij ook mevrouw De Boer betrok, want zonder haar steun en medewerking was dit nooit mogelijk geweest. Ook het vele werk door mevrouw De Boer voor Hees verricht, werd nog even aangestipt. Namens de vereniging werden bloemen en cadeaus aangeboden aan het echtpaar De Boer. Toen de heer Lazonder opmerkte „jullie moeten nog maar vele jaren je krachten blijven schenken aan Hees" werden deze woorden met een hartelijk applaus onderstreept. Robbie schoot in en via de Rood-Wit doelman kon Henk Richard het laatste tikje geven. 1-1. Opnieuw wist Rood-Wit echter de lei ding te nemen. Door een dekkingsfout in de achterhoede kon de linkerspits geheel vrijgelaten voorgeven en het was opnieuw de rechtsbuiten van Rood-Wit die steenhard raak kopte. 2-1. SEC moest opnieuw gaan komen en het lukte dan ook om Rood-Wit opnieuw onder druk te zetten. Het werd voor rust dan ook nog 2-2. Uit een goed opgezette aanval over links bediende Jos Holthaus met een goede pass Jan van de Burg die van buiten het strafschopgebied de bal in de uiterste bovenhoek knalde, een pracht Trainer Rinie Jasperse verving in de rust de niet geheel fitte Pe ter van den Brakel en de uit Schie dam afkomstige Wout Krüter mocht zijn competitie debuut voor SEC ma ken. SEC begon energiek aan de twee de helft, want een overwinning tegen dit laag geplaatste Rood-Wit behoorde zeker tot de mogelijkheden. Maar opnieuw sloeg het noodlot voor SEC toe. Een van de Rood-Wit aanval lers brak op rechts door en zette de bal voor, waar Dik van de Broek, omdat hij de bal volledig verkeerd op zijn slof kreeg de bal hard achter doelman Wim van de Veen kogelde. 3-2. SEC begon nu zeer nerveus te spelen en in het SEC-kamp geloofde men er niet meer in. Rood-Wit ging door deze opsteker wat beter spelen en wist nog enkele goede kansen te creëren. De geblesseerde Jos Holthaus werd ver vangen door Hans Beyer. SEC gaf de moed echter nog niet op en ging opnieuw in de aanval. En vijf minuten voor tijd kreeg SEC dan ook, wat zij verdiende. Uit een SEC aanval kwam de bal bij Henk Richard terecht, die van buiten het strafschopgebied met een halve omhaal de bal achter de Rood-Wit goaly lepelde. 3-3. SEC had zelfs de kans nog op de zege toen de keeper van Rood-Wit de bal recht in de voeten van Paul Mlzee speelde, maar door te gehaast schieten ging deze kans verloren. Een 3-3 uit slag was dan ook de juiste, want een overwinning had door het vertoonde spel zeker voor SEC niet verdiend geweest. SEC gaat nu tesamen met E.C.Horst aan de leiding met Loosdrecht op 2 punten achterstand. A.s. zaterdag speelt SEC „uit" tegen dit zelfde Loos drecht, dus dat wordt een zeer belang rijke confrontatie voor de ploeg van Rinie Jasperse. doorging tot aan de doellijn, de bal strak voortrok en Joop Abbel goed reagerend de score opende (1-0). Vijf tien minuten later was het weer raak. Een aanval opgezet via Frank Mas- meyer werd via Jos van Rouwendaal en Joop Abbel doorgekopt naar Peter van Boeyen die beheerst inschoot (2-0). Vlak voor rust redde keeper Timmer mans van Hoogland nog uitstekend op een schot van Peter van Boeyen, dat hij met de vuisten onschadelijk wist te maken. Na rust startte SEC furieus, een solo van Joop Abbel strandde in de tweede minuut nog op de keeper, maar één minuut later stelde Joop Abbel de vanmiddag uitblinkende Peter van Boeyen in staat om na omspelen van de keeper de stand op 3-0 te brengen. Bij Hoogland lukte daarna niets meer en SEC gesteund door windvoordeel liet zijn tegenstander alle hoeken van het veld zien, hetgeen ook erg prettig was voor de toeschouwers die de kou trotseerden. De score zou dan ook nog regelmatig opgevoerd worden, maar de Hoogland keeper wist eerst nog solo's van Jos van Rouwendaal en Frank Masmeyer te onderbreken. In de twaalde minuut was het dan toch Jos van Rouwendaal die scoorde, hal verwege de Hoogland helft kreeg hij de bal aangespeeld en met een vliegend schot in de rechterhoek liet hij de Hoogland keeper kansloos (4-0). Bij een ongelukkige overtreding van een Hoogland speler in de 25e minuut werd Joop Abbel dusdanig geblesseerd dat hij zich door Cees Dorrestein moest laten vervangen. Zeven minuten later werd Frank Masmeyer met de bal de ruimte ingestuurd door Jos van Rou wendaal. Frank sprong over de keeper, de bal rolde onder hem door en toen was het eenvoudig prijs schieten voor Frank Masmeyer (5-0). Bij de spaarzame uitvallen van Hoog land kon Jan van Rees met de achter hoede alle gevaar onschadelijk maken zodat Peter Heemskerk geen erg druk ke middag had, maar toch wel steeds alert reageerde als het nodig was. Na een halfuur spelen was het Wim Altenaar die na goed aangeven door Peter van Boeyen de stand naar 6-0 kopte. SEC bleef doorgaan, het elftal hield een hoog tempo aan, de rushes van uitblinker Ruud van Rouwendaal ble ven gevaar stichten maar het was aan de andere uitblinker Peter van Boeyen om Frank Masmeyer in staat te stellen de eindscore op 7-0 te brengen in de 44e minuut. Na de teleurstellende resultaten van de afgelopen weken was deze wedstrijd waarmee de eerste helft van het sei zoen werd afgesloten, weer een verade ming. Hopelijk inspireert dit succes het elftal voor de returnwedstrijden die volgende week starten met de thuis wedstrijd tegen het onderaan staande A.P.W.C. Op de kruising Stadhouderslaan-Korte Brlnkweg verleende de 16-jarige brom fietser René S. uit Soest geen voorrang aan de automobilist L. v. B. (55). René kwam tegen het rechter achterportier van de auto terecht en moest met verwondingen aan pols en hoofd met de ambulanceauto naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht worden. De moeilijke uitwedstrijd tegen Utrechtse Boys is door Soest verdiend met 2-0 gewonnen. Moeilijk omdat plaatsgenoot SEC er niet tot winst kwam en koploper VOG er een van de weinige tegengoals had moeten toestaan. Gezien het spelverloop kwam de overwinning op de juiste plaats terecht, maar toch had Soest een penalty nodig om op voorsprong te komen. In de eerste helft kreeg Soest dat met Martin Langbroek (voor Johnny de Jong) en Ton Pronk (voor Heeremans) in de basis-opstelling speelde, zoveel kansen om te scoren, dat het welhaast een wonder mocht heten dat bij de rust de stand nog steeds 0-0 was. Al in de derde minuut toonde Pronk een aanvallende middenvelder te zijn door zelf door te breken en de bal in scoringspositie toch nog naar de vrij staande Koppel te tikken. Koppel kwam echter niet verder dan een schot dat op de vuisten van doelman Plomp (U.B.) belandde. De aanstormende Henk van Asch zag daarna zijn schot huizenhoog over gaan. Het spel werd er niet beter op en Soest sprong steeds slordiger om met doelrijpe kansen. Aan de andere kant kon de Utrechtse ploeg slechts sporadisch gevaarlijk worden en de weinige gevaarlijk lij kende ballen werden door Epi Kamp- horst zonder problemen onschadelijk gemaakt. Een duidelijk geval van hands werd door scheidsrechter Van Doorn niet met een penalty gehonoreerd en zo bleef het 0-0. Na de rust ontspon zich een matige strijd waarin Soest zich weliswaar technisch de meerdere toonde van de pover spelende Utrechters, maar dat niet in doelpunten kon omzetten. Tot in de negentiende minuut Koppel met armen en benen gestopt moest worden en de scheidsrechter de bal op de stip deponeerde. De dit keer ook niet imponerende Wim Gouw verzilverde de kans en zo werd het 0-1. Heel even leek de wedstrijd een goede keer genomen te hebben, want Soest viel enthousiast aan. Voorzetten van Wim Gouw werden onderschept of gemist en daarna zakte ook Soest weer terug. Utrecht leek zelfs de gelijkmaker te gaan scoren toen de scheidsrechter hen een vrije trap toekende. Het schot stuitte echte af op de lat en Soest kwam goed weg. Na bijna een half uur kreeg Wim Gouw uit een combinatie met Van Asch de bal zo maar voor het intikken, maar zijn zwakke inzet werd gemakkelijk door doelman Plomp gepakt. Samen met Pronk kon Koppel de stand toch nog op 0-2 brengen, toen een voorzet van Van Asch door Wim Gouw over de Utrechtse doelman gekopt werd. En daarmee behaalde Soest dan eindelijk weer een overwinning, na van SEC en SCH verloren en tegen Baarn gelijk gespeeld te hebben. Mogelijk wordt deze opgaande lijn a.s. zondag tegen HVC doorgetrokken. Het Is voor WZ altijd een zware opgave, de uitwedstrijd tegen IJFC in IJsselstein. Het zware kleiveld is met regen moeilijk bespeelbaar, maar het was j.1. zaterdagmiddag gelukkig droog, zodat goed voetballen mogelijk was. Om half drie liet scheidsrechter Schutter uit Edam de bal aan het rollen brengen. Na wederzijds verkennen, nam WZ enige afstand van IJFC. Het gevolg hiervan was, dat na vijf minuten Mar tin Kievits bijna een doelpunt maakte, maar zijn schot kwam op de bovenlat en leverde niets op. Vijf minuten later deed Jos Brouwer het beter, toen hij bij een felle VVZ-aanval de bal ineens inschoot, buiten bereik van keeper Benschop. WZ leidde dus al spoedig met 0-1. Na dit Soester succes werd het spel harder, maar de scheidsrechter hield de touwtjes strak. In de 20e minuut kwam de gelijkmaker tot stand. Links buiten A. Stigter wist keeper Bade op handige wijze te passeren. 1-1. Daarna werd IJFC beslist sterker, maar de jeugdige keeper Bade, stompte en ranselde alles uit zijn doel. WZ daarentegen liet zich ook niet onbe tuigd en maakte het IJFC geducht lastig. De robuuste back A. Oomen had feitelijk alles onder beheer en er was geen doorkomen aan. Gelukkig brak de rust aan en de spelers konden even uitrus ten van een vermoeiende strijd. Zoals boven reeds gezegd, werd het spel zwaarder. Er werd op de man gespeeld, maar verder dan de respec tievelijke verdedigers kwam men niet. Na twintig minuten spelen, bij een felle IJFC-aanval, dook keeper Bade op de oal. De zwaar gebouwde midvoor G. Hoogendoorn trapte door en raakte de iinie van Bade, maar hij bleek zelf ook gewond geraakt te zijn en moest van net veld worden gedragen. Hij kreeg evenwel van de scheidsrechter een schriftelijke waarschuwing voor ruw spel. Hij had pas een schorsing van drie wedstrijden achter de rug, zodat dit muisje voor hem wel een lang staartje zal hebben. Gelukkig kon Bade de wedstrijd uitspelen, zij het met pijn. Het spel werd toen wel iets kalmer en verdere incidenten deden zich dan ook niet voor. Het bleef bij een gelijk spel. CCJV 2 WZ2 2 0 De reserves van WZ die vorig seizoen gepromoveerd zijn naar de derde klas se, spelen beslist te hoog, gezien de behaalde resultaten in deze competitie. Nederlagen of een gelijk spel is altijd de uitslag. Zaterdagmiddag werd de strijd aange bonden in Amersfoort tegen CCJV 2. De Soesters waren beslist niet de mindere en het bleef tot de rust 0-0. Daarna wist CCJV tweemaal de sco ren, zij het op de rand van buitenspel.

Soester Courant | 1979 | | pagina 23