ik Programma vozzej/baz.-Heren SVV nog ongeslagen Tafeltennis: Shot kampioen in de overgangsklasse Red Stars Heren zorgden voor goede overwinning LET OP! Eerste winterwandeltocht Basketbal: De Sint en de Soest jeugd Sporthal Beukendal Sportzaal de Bunt NIEUWE CURSUS JAZZ- en BEATBALLET van MARIJKE BLOK start op woensdagavond 12 december a.s. AFG-KREDIET te SOEST uw dóórdat keukenkeus maakt Groot Sint Nicolaas feest AUTOWASSERETTE T. VAN ROUWENDAAL VOOR AL UW SPORTEN Donderdag 29 november 1979. 19.00 - 23.00 uur kompetitiewedstrijden NeVoBo. Zaterdag 1 december 1979. 8.45 12.00 uur sport instuif. in'tnïf> nü UUr voor de ,ee'tyd9categorie 6t/m 9 jaar. i?'™Jo'üü UUr X°°r de Iee'tljd8categorie 10 t/m 14 jaar. 13.00 23.00 uur Basketbalwedstrijden. Zondag 2 december 1979. 10.00 19.00 uur handbalwedstrijden. 19.00 23.00 uur basketbalwedstrijden. Zaterdag 1 december 1979. 9.00 21.00 uur volleybal. Zondag 2 december 1979. 14.00 -18.00 uur badminton. De lessen worden gegeven in de gymnastiekzaal aan de Paulus Potterlaan in Soestdijk. Inschrijvingen tel. 03463-3429, schriftelijkAmersfoortsestraat 62, Soesterberg Ook in hun wedstrijd tegen BG&SV bleven de Olympia-heren ongeslagen. De Wedstrijd werd met 3-1 gewonnen. Het 2e dames team heeft in een ruim 1% uur durende strijd tegen Spirit uiteindelijk toch met 3-0 verloren. Het 2e damesteam Van SW moest aantreden tegen het op de 2e plaats staande Spirit uit Amers foort. In de eerste set overdonderde SVV het team van Spirit dat al snel achter kwam te staan met 10-4. Tot 12-6 wist SVV dit spel vast te houden. Punt voor punt kwam een niet imponerend Spirit dichterbij en wist de set met 15-12 te pakken. De 2e set ging redelijk gelijk op. Halverwege de tweede set begon de aanval wat af te zakken en Spirit wist daar, geroutineerd als het team is, goed gebruik van te maken. 15-10. In de 3e set begon Spirit wat sterker te spelen en stond al snel met 12-3 voor. SVV startte te laat met de eindsprint en kon zich niet verder op werken dan 15-7. Heren 1 Is in Baarn op bezoek geweest bij BG&SV 2. SW begon veel te lakoniek. De heren waren niet geconcentreerd, de pass lag slecht en in 't achterveld reageerde men erg traag. Met als gevolg dat de le set met 15-11 naar BG&SV ging. In de 2e set was SW veel geconcen treerder. Een betere opbouw en veel meer aanval lieten duidelijk blijken wat het team in huis heeft. Setstand 3-15. Ondanks het overwicht toch een grote terugval in de 3e set. Toch setwinst voor SW. In de 4e set werd Stef Rasch gewisseld voor de geblesseerde Ted Zonderland. BG&SV kwam er niet meer aan te pas. Setstand 4-15. Uitslag 1-3. SVV 2 speelde tegen Devu 1. SW behaalde een gemakkelijke overwin ning. Door de afwezigheid van het Devu blok kon SVV via de aanval gemakkelijk scoren. Setstand 0-15, 5-15, 4-15. SVV 3 heeft de wedstrijd tegen AGAVS met 1-3 gewonnen. De eerste set werd snel en simpel afgewerkt 7-15. De 2e set verliep wat stroever 11-5. Door falen van het hele team en wat rommelig spel in de 3e set ging deze set met 15-12 naar AGAVS. In de 4e set werd door SVV de puntjes op de i gezet. 2-15. SVV 4 speelde tegen Olympia 7. Aan SVV zijde scoorde Herman Stam veel punten met z'n geroutineerde en beke ken spel. De jonge aanvallers Theo de Bruin en Mat Aarts sloegen nog wat ondoordacht en vaak te hard. Dit ging ten koste van een aantal punten. Jan Hoogenhout wist met z'n taktische aanval, de zwakke plek in 't midden veld bij Olympia, goed uit te buiten. Setstanden 15-13, 15-9,11-15. SVV 3 speelde tegen Leos. Een sterk blok aan de zijde van Leos zorgde ervoor dat de punten uiteindelijk ver deeld werden 5-15, 15-8, 15-9, 6-15. SVV 4 trad aan tegen Sportcentrum. Uitslag 3-0. Setstanden 15-0, 15-12, 15-5. SW 6 heeft de wedstrijd tegen Inter- musica 2 met 3-1 gewonnen. Setstanden 15-1, 15-3, 9-15, 15-8. SW 7 speelde tegen Devu 1 en verloor met 2-1. Setstanden 15-8, 6-15, 15-7. Prognoses: Heren 1 treedt a.s. zaterdag aan tegen naaste concurrent Huizen 2. Dit team neemt de 2e plaats in met 1 punt achterstand op SVV. De winnaar van deze wedstrijd wordt lijst aanvoerder. Het belooft een zeer spannende wed strijd te worden, die a.s. zaterdag om 14.30 uur in de Bunthal aanvangt. Dames 1 Treedt om 17.00 uur in de Bunthal aan tegen Polaris. Dit team staat een paar punten boven SVV op de ranglijst. Het is een belangrijke wedstrijd voor de dames, die weer eens wat moeten gaan winnen om niet nog verder op de lijst te zakken. De geblesseerde Elly Se gaar is inmiddels weer teruggekeerd in het team, dat nu weer op volle sterkte kan aantreden. Dames 2 Komt om 19.00 uur binnen de lijnen tegen Abcoude. Dit team vertoeft in de middenmoot terwijl SW zich aan de staart bevindt. Het is moeilijk om voorspellingen te doen. Dames 3 Gaat in Dronten op bezoek bij ASVD. Dit belooft een spannende strijd te worden.. Wedstrijd programma voor donderdag 29 november in de Beukendal: 20.15 uur SW 2 - Olympia 3 (heren) 21.30 uur SW 3 - GVC 3 (heren) 19.00 uur SW 5 - Olympia 6 (heren) 19.00 uur SW 4 - SW 6 (dames) 21.30 uur SW 5 - Limvio (dames) Eventuele inlichtingen kunt U verkrij gen bij de heer D. W. Brood, Toren straat 8, tel. nr. 19979 of na 18.00 uur de heer W. van Steendelaar, Lange Brink- weg 50, tel. nr. 16414. Onder auspiciën van de Sticht Gooise Wandelsport Bond [SGWB] organiseert de Chr. wandelsportvereniging Olympia haar 18e Winterserie, bestaande uit een viertal wandeltochten in Soest en omgeving. De eerste hiervan gaat zaterdag 1 december van start vanaf het Wijkgebouw De Rank, Soesterbergsestraat 18, Soest, tussen 10.30 en 14.00 uur. Dit seizoen voor het eerst zijn de afstanden vijf en tien kilometer. Nieuw is de invoering van de 15 kilometer. Voor iedere tocht zijn steeds verschil lende en afwisselende straat/bospar- koersen uitgezet in Soest, Soestduinen en Soesterberg en voeren o.a. door De Korte - en Lange Duinen, De Zoom, De Paltz en het landgoed Pijnenburg. De deelnapie staat voor iedereen open, zowel individueel als in groepsver band. Het inschrijfgeld bedraagt per persoon per tocht 1,50 t/m 14 jaar en voor 15 jaar en ouder 2,-. Als herinnering ontvangt men een fraai lint in diverse kleuren, met opdruk Wimpeltochten Zeist, Utrecht, Soest en Huizen, ge nummerd en twee wandelaars. Zonder herinnering bedraagt het inschrijfgeld respektievelijk 1,- en 1,50 per persoon, per tocht. Betalingen kunnen aan de start plaatsvinden. Het start- buro sluit om 16.30 uur. De overige tochten worden gehouden op de zaterdagen 12 januari, 2 februari en 8 maart 1980. SPORT m Foto Herman van Dam %ff i f r rt Het herenteam heeft de belangrijke wedstrijd tegen „Binnenland" in winst weten om te zetten. Het Soester team, dat dit jaar alleen maar behoud in de tweede divisie nastreeft, heeft in ieder geval een van de mede gegadigden voor de onderste plaatsen weten te verslaan, waardoor de perspektieven voor behoud weer duidelijk gestegen zijn. Gezien ook de manier waarop het Soester team de laatste twee wedstrijden heeft gespeeld en gelet op de jeugd van de vereniging zou het ook niet mo gen degraderen. Zaterdagavond heeft het team er tenminste voor gezorgd dat de vereniging zich niet zo benauwd hoeft te maken. Was het voor de rust nog wel wat spannend, ae rust ging in met een 45-42 voorsprong, zodat er nog van alles mogelijk was, in de tweede helft zakte Binnenland volledig in elkaar en vooral René Lan- saat was in de verdediging heer en meester en via snelle breaks wist Red Stars uit te lopen naar een riante voorsprong, die uiteindelijk opliep tot de verdiende 01-73 overwinning. Op de foto het kampioensteam van Shot: v.l.n.r. Dirk Scbuilins. Harry Maassen en René Dasclaar. Het eerste seniorenteam is afgelopen zaterdag kampioen geworden in de over gangsklasse door in Amstelveen met 8-2 te winnen van NMB/VDO. Door dit kampioenschap zal Shot de volgende competitie in de promotie-hoofdklasse uitkomen. Het tweede seniorenteam verloor onverwacht met 14-6 van Good Luck 2, terwijl het derde seniorenteam met dezelfde cijfers ten onder ging tegen Buna 2. Het eerste jeugdteam sloot de competitie af met een 6-4 zege op Otio 1, terwijl het tweede jeugdteam met 8-2 van Kwiek 1 won. Het eerste seniorenteam, dat haar laatste wedstrijd moest winnen om het ene punt voorsprong op concurrent TYBB te behouden, heeft het in Am stelveen tegen het op de derde plaats staande NMB/VDO minder moeilijk gekregen dan werd verwacht. De Am- stelveners, speelden veel minder geïn spireerd dan de Shotspelers. Mede daardoor nam Shot op zeer sim pele wijze een 5-0 voorsprong, waarna er uiteraard weinig meer mis kon gaan. Weliswaar verloor René Daselaar op deze stand zijn partij tegen de sterke Jan Gompelman, maar Harry Maas sen maakte aan alle onzekerheid een einde door met 30-28, 21-11 het winnen de zesde punt te scoren. Daarna was verder spelen gedurende lange tijd onmogelijk door de vele bloemen en felicitaties, die werden gebracht. Uiteindelijk werd de wedstrijd toch nog uitgespeeld en werd een 8-2 eind stand bereikt, doordat René Daselaar op het nippertje van Rob Leijsen ver loor. Dirk Schuiling en de erg sterk spelende Harry Maassen bleven onge- de plaats lil de landelijke B-klasse ge- ëindigd, aangezien men alleen twee maal van het voor deze klasse veel te sterke Victory '55 verloor. Het tweede jeugdteam had weinig moeite met het in de landelijke C- klasse puntloos onderaan staande Kwiek uit Waddinxveen. Door drie overwinningen van Chris Sondaar en twee zeges van Adrie Derksen en Guus Thielen werd een 8-2 overwinning be haald. Overige uitslagen senioren: Shot 4 - Quick 10: 5-5, Shot 5 - Roter 1: 3-7, Bunshot 5 - Shot 6: 4-6, Metac 6 - Shot 7: 1-9, Quick 16 - Shot 9: 6-4, Shot 10 - de Hilt 4: 10-0, Shot 11 - de Hilt 2: 0-10. Overige uitslagen jeugd: Shot 3 - Victoria 2: 6-4, Bunshot 1 - Shot 4: 6-4, Shot 5 - Victoria 3: 6-4, Shot 6 - Metac 1: 2-8, Quick 4 - Shot 7: 1-9, Shot 8 - Overhees 1: 4-6, Metac 3 - Shot 9: 10-0, Bunshot 3 - Shot 10: 3-7, Shot 11 - Sukses 18-2, Huizen 9 - Shot 12: 2-8, Huizen 14 - Shot 13: 1-9, UBTV 2 - Shot 14: 4-6. Door dit derde kampioenschap binnen drie jaar zal Shot in de volgende com petitie die in januari van start gaat in de promotie-hoofdklasse uitkomen. Hoewel Shot het in deze klasse zeer zwaar zal krijgen verwacht men toch dat dit team voldoende kwaliteit in huis heeft om zich te kunnen handha ven. Het tweede seniorenteam dat de af gelopen weken zo goed speelde verloor onverwacht met 4-6 van hekkesluiter Good Luck 2. Aan Shotzijde wat Bert van Velzen de enige die een voldoen de kon scoren met twee overwinnin gen. Marcel Vrakking won eenmaal, terwijl Shot 2 ook het dubbelspel op haar naam schreef. Om degradatie te ontlopen zal dit team haar laatste wedstrijd tegen VEV 2 moeten winnen hetgeen een moeilijke maar geen on mogelijke opgave is. Door een 4-6 nederlaag tegen Buna 2 heeft het derde seniorenteam de kans op de tweede plaats in haar poule ver speeld. Joop Kok won twee maal, ter wijl Wilfred Busch een keer won. Het eerste jeugdteam sloot de compe titie af met een verdienstelijke 6-4 ze ge op Otio 1. Arnold Appelhof, Gerhard Busch en Edwin Luyben wonnen alle drie twee maal. Dit team is op de twee- Wij bemiddelen vakkundig en discreet bij het verstrekken van alle kredietvormen. Persoonlijke leningen, woningkredieten, tweede hypotheken en continue-kredieten. VOORBEELDEN: 5.000 36 x 179,20 10.000.- 48 x 278,51 15.000,- 60 x 348,48 15.000,- 96 x 254,13 15.000,- 120 x 227,68 tussenliggende en hogere bedragen mogelijk. Bel: 02155-18540 of schrijf naar antwoordnummer 10, 3760 WB Soest. Hr. A. van Ginkel uw persoonlijke adviseur. Zaterdag 1 december komt de goedheiligman de Soest jeugd bezoeken. In veIeJ»ezoeken in deze tijd, arriveert hij om twee uur precies in dmvrtP J,e .Velfrek van Sint Nlcolaas' komt Speedy Gonzales projektor de slordige 200 pups en pupillen vermaken. Om de Sint goed te kunnen ontvangen, is de competitieleider verzocht de Soest teams zoveel mogelijk uit te laten spelen, hetgeen hij dan ook heeft gedaan. Twee uitzonderingen echter. Van de drie regionaal spelende jeugd- teams, te weten A-l, Bl en Cl moesten er twee thuisspelen. In onderling over leg met de tegenstanders zijn deze wedstrijden naar 'n vroeger aanvangs- uur verschoven, zodat Soest ook tegen over deze gasten zijn goed gastheer schap kan continueren. Derhalve; aanvangU.30uur, junioren. Soest A-l - IJsselmeervogels Al en om 12.00 uur Soest Bl - Hilversum Bl. Na afloop van deze wedstrijden kunnen gast en gastheer dan nog even van het paviljoen gebruik maken, alvorens de tweehonderd pups en pupillen in de leeftijd van acht tot twaalf jaar, om kwart voor twee het paviljoen „be mannen." Het is onvoorstelbaar hoe enorm de toeloop van nieuwe leden bij Soest is. Afgelopen zaterdag bijvoorbeeld kwa men zich zeven pups aanmelden. „Mannen" van drie turven hoog en smoelwerken van puur goud en acht lentes jong. Zeg maar 'ns, nee. Opge merkt dient te worden, dat Soest als enige Soester voetbalvereniging geen „F-jes" kent. Dit zijn spelertjes in de leeftijd van 6 tot 8 jaar, welke als een zevental, dwars over 'n half voetbal veld met kleine doeltjes hun eerste voetbalervaring opdoen. Dit „gemis" kan en mag Soest zich eigenlijk niet laten welgevallen, 'n paar velden erbij zouden uitkomst brengen. Momenteel draaien er dertig jeugdelf- tallen bij Soest, onderverdeeld in, 8 pups (8-10), 8 pupillen (10-12) 6 C-jun. (12-14), 4B jun. (14-16) en 4 A junioren teams in de leeftijd van 16- tot 18 jaar. Dit geheel wordt draaiende gehouden door 'n 9 man sterk jeugdbestuur, een leger van leiders en begeleiders en 8 jeugdtrainers. Te beginnen bij de pupillen (10-12 jr.) zijn er in iedere leeftijdsgroep twee selectieteams. Met de resultaten in competitie ver band, zit het bij de jeugd van Soest wel goed. De pupillen draaien uitstekend. De c-junioren selectie teams staan le en 4e. De B-junioren le en 2e en bij de A-junioren staan de twee selectieteams, de A-3 eerste en de A-l, het vlaggeschip van de jeugdafdeling 2e met een punt achterstand (11-15) op Jonathan uit Zeist (11-16), derde is Zwaluwen Voor uit uit Utrecht met 14 uit 11, met op 'n gedeelde vierde plaats H.M.S. uit Utrecht en IJsselmeervogels met 13 punten uit 11 wedstrijden. Zaterdag a.s. kan het A-l team d.m.v. 'n overwinning op IJselmeervogels wat afstand nemen van deze achtervolgers. Of het allemaal lukt kunt U zelf komen bekijken. Aanvang U.30 uur. Dames De Red Stars dames kenden in deze zeer belangrijke wedstrijd een goede start. Binnenland dat met de Red Stars dames in de onderste regionen verkeert, speelde de eerste minuten een man to man verdediging die door Red Stars goed uitgebuit werd. Na 8 minuten was er al een 16-6 voor sprong opgebouwd. Er werd door Red Stars een matige press gespeeld, terugvallend in een goede floating man to man. De Binnenland-dames hadden het hier erg moeilijk mee. Halverwege de eerste helft schakelde Binnenland over op een zóne-verdediging en het antwoord hierop is eigenlijk de hele wedstrijd uitgebleven. In de tweede helft ging de conditie ook een rol spe len en werden er af en toe onnodige punten weggegeven, waardoor de Soester dames alsnog deze wedstrijd verloren met 41-57. Jeugd De junioren hebben hun wedstrijden verdeeld. De meisjes zorgden dit weekeinde voor de winst en de jongens verloren. De jongens junioren speelden tegen Voorburg uit Den Haag doch zonder Tim van de Mars en Peter Wildeman, die dezelfde dag met de heren voluit mee moesten draaien. Ondanks dit gemis ging het jongens team bijzonder goed van start en zorg de er in de eerste helft voor dat het boeiende strijd bleef. De rust ging in met 35-39. In de tweede helft knak te er waarschijnlijk in dit team iets, waardoor alles misging en toen bleek dat de ervaring van een Tim van de Mars nog gemist werd en moest het Soester team toezien dat het alsnog een wat ruime nederlaag van 59-97 leed. De meisjes junioren speelden ook te gen Voorburg. Ook hier een boeiende wedstrijd, maar dan beide speelhelf- Kom keukens kijken, zowel in kunststof als in massief hout en profiteer van onze premie voor gratis inbouwapparatuur. 5 topmerken 50 modellen 500 m? showroom bij de-makkelijk bereikbare keukenspecialist van midsien^Jederland. .eukenbeurs budenberg bij Autowasserette v. Rouwen daal wordt op zaterdag 1, maandag 3 en dinsdag 4 dec. uw auto door Zwarte Pieten gewassen. Uw kinderen die meekomen krijgen van Zwarte Piet een leuke surprise. Op zaterdag 1 december zal ook Sint Nicolaas aanwezig De surprises zijn beschikbaar gesteld door de Fa. Procar b.v. en van Rouwendaal. NIEUWSTRAAT13 - SOEST - TELEFOON 02155-20880 ten. Met rust stond het Soester team nog vier punten achter 19-23, doch de Red Stars meisjes onder leiding van de goed spelende Claire Embricques (22 punten) speelden gewoon goed en Voorburg moest wat van haar voor sprong prijs gaan geven. Het werd een 53-41 Soester overwin ning waarbij ook Sonja Out (15 punten) en José Koster (10 punten) goed op schot waren. Senioren Ook de wat lager spelende teams van Red Stars draaien steeds beter. Steeds vaker worden er wedstrijden gewon nen. Dit keer moest echter het tweede da mesteam nog genoegen nemen met een ruime nederlaag tegen het eerste van Irene uit De Bilt. Het werd 8-96. Het vierde herenteam verloor met slechts vier punten verschil in een leuke wedstrijd van Woudenberg 2. Winst was er echter voor dames III dat met zestien punten verschil zege vierde over het eerste team van BZ'72. De Red Stars dames wonnen met 44-28. Het derde herenteam verging het zelfs nog wat eenvoudiger want het eerste team van Eemnes heeft nog weinig kaas gegeten van basketbal en dat breekt je tegen de oude rotten van Red Stars op. Via een 26-10 ruststand werd deze wedstrijd gewonnen met 61-25. Junioren Ook bij de jeugd weer een aantal leuke wedstrijden dit weekeinde. De ontmoeting tussen meisjes welpen 1 en 2 werd dit keer duidelijk in het voordeel beslist van de meisjes I die met 68-14 zegevierden. De jongens welpen moesten hun meer dere erkennen in het beste team in deze afdeling van dit seizoen Bourgon- dië uit Wijk bij Duurstede dat met 58-20 won. Bij de meisjes adspiranten won het eerste team met ruime cijfers van 65- 16. In kadettenafdeling speelden de jon gens 1 en 2. Het tweede team speel den tegen BZ uit Zeist dat te lang is tegenover het kleine Red Stars team. De Soester jongens, beslist leuk spe lend verloren deze ongelijke strijd met 33-52, hoewel ze het tot aan de pauze nog bijzonder vol wisten te houden 24-22. Hierna ging echter het lengte- voordeel bij de Zeister jongens een rol spelen. De jongens kadetten 1 blijven winnen en het streven is er nu op gericht om via goed basketbal elke keer de honderd punten grens te halen. Ook in dit weekeinde gelukte het weer en nu ten koste van Irene uit De Bilt. Hoewel het er tot aan de rust niet naar uitzag (44-10) dat het zou geluk ken, wist het Soester team toch fana tiek door te gaan en zegevierde toch weer met drie cijfers 105-22. Heldhaftig was de strijd bij de jongens B-junioren, die hun tweede achtereen volgende overwinning behaalden nu ten koste van Dunckers 2. Het is een bij zonder spannende strijd geworden waarbij met rust Red Stars nog achter stond. Uiteindelijk zegevierden de Soes ter jongens met 57-52. Tot slot wist het meisjes juniorenteam het niet te redden van Flux. De Doorn- se meisjes wonnen met 15-6 van Red Stars. Aanstaande zaterdag Heren I tegen nummer 1 GOBA Komende zaterdag is er weer volop bas ketbal in Beukendal. Op landelijk nivo spelen alle teams zaterdag thuis, zodat er van enig spektakel wel sprake zal zijn. De belangrijkste ontmoeting is stellig die tussen de heren en Goba, dat mo menteel op de eerste plaats staat. Het Soester team maakt zich beslist geen illusies, maar zal trachten een zo goed mogelijke tegenstander te zijn, zoals twee weken terug tegen Anguilla in Spakenburg. De winst zal ongetwijfeld naar Gorkum gaan. Voor de dames, die hiervoor om half zeven Smit Slikkerveer krijgen zit er wel winst in, als het Soester team maar de gehele wedstrijd door blijft gaan en niet te snel de kop laat hangen. Om zes uur speelt het tweede heren team tegen Argus uit Den Haag. 's Middags om kwart over twee begin nen de jongens junioren al en zullen zorgen voor de eerste winst deze dag op landelijk nivo en dit gaat stellig ten koste van C. van de Jagt, waarna om kwart voor vier de meisjes junio ren het nog eens een keer kunnen over doen ook tegen Van de Jagt. Het wedstrijdprogramma zaterdag be gint om een uur met twee jeugdwed strijden. Er wordt eveneens weer gespeeld op zondagavond waar de senioren drie en vier dames en heren weer aktief zul len zijn. SPORTHUIS I. D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT39 - BAARN TELEFOON 02164-12490 Grootste sportzaak van 't Gooi

Soester Courant | 1979 | | pagina 25