Zestig jaar lief en leed Super Van Dam zorgde voor de bloemen Foto Van Essen - optiek GOED ZIEN, De Groen van Prinstererschool vierde feest butzelaar Een Boek, een boek, jawel maar welk boek? BOEKENMOLEN WINTERSPORT MANIFESTATIE er beter uitzien! Van Essen Brilmode WONING? VERGADEREN QDeSoestef Duinen. makelaardij Het BROOD van de welbekende BAKKER KUIPER uit BAARN ^is dagelijks vers verkrijgbaar bij Woning in woning uit VOORVERKOOP Een brilkollektie van Zoekt U een OWP Fashion Group, met Helena Rubinstein zoek uw woning zelf uit! MET Z N m brilmode e® 3 Soester Courant van woensdag 28 november 101» 3 middel wijkstraat 64 telefoon 02155-13539 VAN WEEDESTRAAT 90 (behalve 's maandags) Kortstondig is maandag de woning Torenstraat la, bij de Oude Kerk, gekraakt geweest. Een tweetal, een meisje en een jongen, namen bezit van het pand in de veronderstelling dat het niet meer gebruikt werd. Op last van de officier van justitie zijn zij er 's avonds om zeven uur weer uitgezet. Het tweetal maakte in een stencil aan de omwonenden duidelijk dat het in Soest niet aangaat dat, terwijl er 2500 woningzoekenden staan ingeschreven, een goed bewoonbaar huis leeg blijft staan in afwachting van afbraak door de gemeente. ,,Dit is een schandalig beleid en dat kunnen we niet goedkeuren", aldus de stencil. Zelf staan zij al twee jaar als woningzoekenden ingeschreven. ,,"We leggen ons niet neer bij de woning nood; wij nemen ons woonrecht en hopen dat de gemeente zijn beleid zal wijzigen". De voorzitter van het Kerkbestuur verklaarde echter dat de woning voor doeleinden van de Hervormde Kerk Soest in gebruik is. Er was derhalve sprake van lokaalvredebreuk. De kra kers hadden ook wat spulletjes van het kerkbestuur in een schuur achter huis gezet. Maandagavond om zeven uur was de kraakaktie weer voorbij. Ter gelegenheid van de officiële ingebruikneming van de gerenoveerde Groen van Prinstererschool was er vrijdag 23 november j.1., een feestdag georgani seerd voor de leerlingen van 't Vinkennest [kleuterschool] en de Groen van Prinstererschool. Al geruime tijd hadden het onderwijsteam en de oudercom missie, versterkt met een speciale feestcommissie [gevormd uit ouders] samengewerkt om een feestprogramma samen te stellen. De belangstelling van ouders en omwonenden was groot. Om 10 uur kwamen de kinderen verkleed op school. Ookleerkrachten en feestcommissie waren verkleed. Bij het naar binnengaan trokken alle kinderen uiteen grote melkbus een lot om zo te bepalen welk kind de hoofdingang mocht „openen". De gelukkige werd Sylvia Dijkman. Haal om de keuze makkelijk te ma ken de gratis Ballonwedstrijd Ieder kind kreeg een ballon met een naamkaartje. Buiten, op het school plein, werden deze ballonnen op een teken van het nieuwe schoolhoofd de heer Van Buiten (verkleed als ,,Zor- ro") opgelaten. Een zwerm van zo'n 150 ballonnen verdween onder groot gejuick langzaam en statig richting Amsterdam. Wat zal er van terugge meld worden? Het zingen van het door het onderwijsteam gemaakte „feest lied" ging met enorme inzet. Toen werd de school „geopend" en ging iedereen zich tegoed doen aan limona de en cake, om zich voor te bereiden op het klapstuk van het feest, n.1. de zeepkistenrace. Per klas was er een zeepkist gemaakt door enthousiaste vaders. Dit was op zichzelf al een feest geweest; nu moest er worden bewezen dat er goed werk was verricht! Natuurlijk moesten de kleuters worden geholpen om het moeilijke parcours af te leggen, met een coureur in de wagen en een „lopende" motor er achter. De groten hadden geen hulp nodig, die ontwikkelden een snelheid, die soms zo hoog opliep dat de zeepkisten menig maal op twee wielen door de bocht gingen. Een speciale „bandenploeg" was bij de keerpunten bezig om de van die wielen afgelopen bandjes er weer om te leggen. „Sjeik" Ebbers met zijn teamgenoten organiseerden deze race voortreffelijk. Opvallend was dat de groten alle moeite deden om op „total loss" te rijden, waardoor de zeepkisten in de race voortdurend vervangen moesten worden door de inmiddels weer opge lapte exemplaren uit de race. Kunt U zich voorstellen hoe luid de bijval en aanmoedigingen klonken? De prijsuitreiking vond plaats op het schoolplein op een echt erepodium, gemaakt door leerlingen van de Tech nische School Eemland te Soest. Per klas werden een eerste, tweede en derde prijs uitgereikt per winnend team. Een team bestond uit een „du- wer" en een „zltter". De prijzen, fraaie medailles, waren gemaakt door een lid van het onderwijsteam. Pannekoeken Door de „bak-moeders" zijn vele hon derden pannekoeken gebakken en (warm!) op school gebracht voor de feest-lunch. Het was geen geringe prestatie, om te zorgen dat tegelijker tijd zo'n 150 hongerige kindermagen werden gevuld. T-Shirts: Na de lunch kregen alle kinderen (en het onderwijsteamals cadeau van de oudercommissie een hagelwit T-shirt uitgereikt met daarop het embleem van de school uitgevoerd in oranje en groen. Het ontwerp was eveneens van de oudercommissie. Deze shirts zullen ook gedragen worden bij alle sport evenementen waaraan de school mee doet. In een zaal van de Vangrail werd daarna een filmprogramma gegeven voor de jongste leerlingen terwijl er tegelijkertijd in de nieuwe gemeen schapsruimte van de Groen van Prinstererschool een poppenspel voor de oudste leerlingen werd gegeven. Na afloop van de programma's werden de kinderen verrast door een lekker schepijsje van de fa. Regnery, waarna de oudste leerlingen voor een filmvoor stelling naar de Vangrail gingen de de jongste leerlingen een poppenkastpro- gramma in de gemeenschapsruimte kregen. Ook hiervan hebben groot en klein genoten. Voor het naar huis gaan kregen alle kinderen nog een appel en een ballpoint met de naam van de school er in uitgereikt. Alle kinderen waren het er over eens: „Het was een grandiose feestdag, die niet gauw ver geten zal worden". De omwonenden waren tevoren per brief door het onderwijsteam en de oudercommissie op de hoogte ge bracht, dat na alle overlast die men tijdens de verbouwing al had gehad, er ook nog een lawaaierige feestdag zou plaatsvinden. Hiervoor werd begrip gevraagd en werd ook aan hen een ballpoint van de school aangeboden. Dit werd door de omwonenden erg op prijs gesteld, zoals bleek uit de belang stelling tijdens de zeepkistenrace. Per soneel en oudercommissie van „de. school zijn bijzonder blij met dit mede leven en begrip. Het feit dat het weer heeft meege werkt, er geen ongelukjes zijn ge beurd, iedereen zich voor 100% heeft ingezet, de buurtbewoners alles heb ben verdragen, zeer veel medewerking is ondervonden van de bedrijven en instanties die onontbeerlijk zijn bij de organisatie van zo'n gebeurtenis, kor tom dit alles heeft bijdragen dat deze feestdag voor de Groen van Prinste rerschool zo'n enorm succes is gewor den. Want dat was het! U vindt er ruim 600 kado-ideeën in. Dus óók dat heel persoonlijke, goed gevonden boek. s Foto Herman van Dam ZATERDAGAVOND 1 DECEMBER aanvang 20.00 uur Kijk ook in de advertentie op pagina 4 In alle rust vierde vorige week het echtpaar Van Gerven in het dienstencentrum Honsbergen zijn zestig-jarige bruiloft. Heel even werd die rust, zij het zeer prettig, verstoord door de komst van de burgemeester, mevrouw mr. J. M. Corver- Van Haaften. Zij kwam het echtpaar namens de gemeente gelukwensen en bood daarbij een bloemstuk aan. Genoeglijk praatte men daarna, hoe kon 't ook anders, over de oude tijd, toen het soms erg goed maar ook wel eens bar slecht was. Het echtpaar Van Gerven woonde vele jaren aan de Stadhouderslaan, maar nam vijf jaar geleden zijn intrek in Honsbergen. De oplossing vindt U bij: Dorpshuis De Borg te Soest organi seert op zaterdagavond 1 dec. een grandioze Wintersport-manifestatie met o.a. Dans-mode-show. optreden Tyroler Boy en de Eemlander Blaas kapel. Aanvang 20.00 uur. Kaarten 3,50 p.p. inclysief een glas Glühwein en langlaufen. Hebt u nog problemen met het uitzoe ken van cadeaus voor Sint Nicolaas of Kerst? Wij kunnen u helpen met prachtige Unicef Kerst- en wenskaarten, agen da's, schrijfmappen en kinderspel letjes, en u steunt tevens een goed doel. Vergeet u de Soester Kadobon niet? Het zou een goede hulp voor Sint Ni colaas kunnen zijn. Kaarten 3,50 p.p. bij de deelnemers en in De Borg. Soesterbergsestraat 53 Soest J Telefoon 12419 De Soester kadobon is voor velen van U een bekend begrip. De ontvanger heeft het voordeel rustig zelf naar een kado te kunnen zoeken dat hem/haar bevalt, de bon is immers 6 maanden geldig. Zie advertentie pagina 3/ Foto Herman van Dam ,LidNBM. In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie en... met onze assistentie,. Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. Of met 100 man? Ook dat kan. \n Soestduinen Wij beschikken over een riante accommodatie voor vergaderingen, bijeenkomsten, sales meetings y. ot wat u maar wilt! Centraal gelegen, i «JA' midden in de bossen en met een vf&Sr&i 1e klas keuken. RESTAURANT De altijd aktieve en steeds originele Wouter van Dam van de gelijknamige Super Van Dam in de Wiardi Beckmanstraat vierde vorige week als „onder-huurder" in de letterlijke zin van het woord, met de bewoners van Honsbergen, het vijf-jarig bestaan van dit dienstencentrum in de wijk Klaarwater. Bijgestaan door personeelsleden ging hij van deur-tot-deur om zijn bijdrage aan de feestviering, een cyclame, af te geven. De verrassing was groot; de dankbaarheid niet minder. Een brilmontuur is pas volmaakt als het alleen bij uw gelaatstype past, maar ook met uw oogmake-up harmonieert. Donderdag 29 november, de gehele dag en vrijdag 30 nov. van 10.00 tot 12.30 uur heten wij alle dames die een bril dragen van harte welkom. U kunt zich dan laten adviseren over oogmake-up in combinatie met montuur en glazen. Ook als het om uw huidige bril gaat! EEN GRATIS SERVICE door Els v. d. Broek, schoonheidsspecialiste van Helena Rubinstein. U kunt dan en passant onze geheel gemoderniseerde zaak bekijken. BIRK- STR.2 SOEST TEL. 12874 Beter wonen begint bij een goed interieur advies. Bij Artihome helpen binnenhuis-architek- ten u bij uw keuze uit een exclusief assorti ment meubelen, wandsystemen, eethoe- ken, slaapkamers en verlichting. Voor komplete interieur-verzorging: Artihome, Burg, Grothestraat 1a in Soest. „Foto VAN ESSEN optiek" staat er In neon op de gevel van de bekende zaak in Hartje-Zuid, op de hoek van de Birkstraat en Soesterbergsestraat. Het nieuwe interieur laat wat dat betreft ook niets te wensen over; links de foto-afdeling en rechts monturen te kust en te keur. Bij een bezoek aan de zaak zult u de heren Van Essen er beslist „in het midden" aantreffen.

Soester Courant | 1979 | | pagina 3