250 Guco-ballonnen. Circus-toestanden bij Paltz- en Eemgeuzen Nieuwe voorzitter D'66 rekent op partijgenoot als burgemeester Brandweertoren wordt niet gesloopt Uitstel reconstructie Koningsweg/ Beckeringh straat Verbouw Margrietschool overtrokken kostbaar Verzet tegen verbetering politiebureau Info-centrum moet op koopavond open! Tensen-garages worden gesloten Kerkmuziek Utrechtse Dom Fietser geschept Koplampen Flinke bedragen gestolen 85.000 Gulden voor verdere aanpassing politiebureau Parkeren Laanstraat- Beukenlaan- Nieuweweg klaverjaswedstrijd vanVVZ Plaatsing abri Bas van Os weer tweede Vechtparij in bar Jaarvergadering Soester Zakenkring: Bromfietser tegen boom Grote ravage bij autobotsing Stagnatie verkeer Ossendamweg Eerste afscheidsbloemen voor mevrouw Corver Nieuw zwembad en atletiekbaan aan Dalweg Overkapping Natuurbad te omslachtig Wilgen knotten a.s. zaterdag Receptie Soest-atletiek Adventssamenkomst in „Open Hof" Vleesverkoop Reclamebord Molen De Windhond Eerste plaats voor atleet Anton van Hofslot 15 Soester Courant van woensdag 5 december 1919 15 Stichting AMIVEDI Soest is te berei ken onder telefoonnummer 02155- 10667. Tevens is het raadzaam het Dierente huis, Klein Engendaalweg, telefoon nummer 13583, en de plaatselijke poli tie (Politie Soest, telefoon: 19444) op de hoogte stellen van vermissing of vondst van een huisdier. VERMIST: 15-11. Kater, Pers, colourpoint, blauwe ogen, ongecastreerd; Brugman, Frans Halslaan 70, Bilthoven. GEVONDEN: 2-12. Groenendaler, vlooienband, (Ko ningsweg) 27-11. Duitse herder, prikhalsband, (Trimbaan Sparrenlaan); 29-11. Kat, cypers/wit, (Speelmanhof); Deze drie dieren: Dierentehuis, tel. 13583. 28-11. Kat, lapje, M jr.; Houtgast, Den Blieklaan 85, tel. 16351. 28-11. Kater, rood/cypers/wit, dood, (Nieuweweg). 28-11. vanaf die datum gesignaleerd: groene papegaai met rode kop; omge ving Kolonieweg/Eikenlaan. 28-11. Ierse setter, klein, mager, oude halsband; hondje, wit met wat bruin, halsbandje; Duitse staande, grijze snuit, halsband, vlooienband; alle drie gevonden bij Birkhoven, gebracht naar Asiel Amersfoort, Laan 1914, tel. 16665. Foto Herman van Dam Het gemeentelijk informatiecentrum aan de Steenhoffstraat moet, wil het optimaal voldoen, ook tijdens de uren van de koopavonden, geopend zijn. Dan kunnen ook de werkende Soesters, zonder verlof te nemen, van de belang rijke diensten van het centrum gebruik maken. Deze wens komt van de heer H. R. Veenendaal uit Soest, bestuurslid van D.S.'70 afdeling Amersfoort en omge ving. In een ,,open brief" aan het gemeentebestuur, verzoekt hij te over wegen de openingstijden te herzien. Naar zijn mening kan het centrum dan bijvoorbeeld maandagmorgen geslo ten blijven. Veenendaal veronderstelt dat zeer velen daar een groot plezier mee gedaan zal worden. De onderhandelingen die gevoerd zijn door de vervoersbonden met Tensen en de Nederlandse Spoorwegen hebben geresulteerd in de afspraak dat het hooofdkantoor van Tensen in Soest zal worden opgeheven. De garage gaat dicht. De Tensen-bussen, straks ook geel gespoten, krijgen een plaats in de garages van Centraal Nederland in Hilversum. De kantoren, garage en stalling in Bunschoten blijven bestaan, maar dit complex komt onder beheer van de V.A.D. in Apeldoorn. De direc tie van Tensen, de heren Rob Tensen en Bert Hovestad, stappen op. Met deze regeling zijn de vervoersbonden akkoord gegaan. De goedkeuring van het ministerie en van de commissaris sen van de N.S. moet deze week nog afkomen. Op de zaterdagen in de Adventsweken is er steeds om 15.30 uur kerkmuziek in de Domkerk te Utrecht. Er zal worden uitgevoerd door de vocale- en instrumentale cantorij van de Dom, o.l.v. Maarten Kooy op: - 1 december ..Grosze Orgelmesse" van Joseph Haydn. - 8 december ,,The Messiah" (le deel) van G. F. Handel. -15 december „The Messiah" (2e deel) van G. F. Handel. - 22 december „The Messiah" (3e deel) van G. F. Handel. De toegang is gratis, wel wordt er bij de uitgang een collecte gehouden om enigszins de onkosten van deze concer ten te dekken. Op de Wiardi Beckmanstraat werd de 66-jarige fietser W. D. door een links afslaande autobestuurder om ver gereden. D. kwam te vallen en hield daar een gebroken been en een hoofdwond aan over. Hij werd met de ambulance-auto naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Vn de auto van de heer K. werden vier koplampen gedemonteerd. De wa gen stond geparkeerd naast zijn wo ning aan de Middelwijkstraat. De diefstal werd gepleegd in de nacht van zondag op maandag. Aangifte van diefstal van een bedrag van 3560 gulden deed de magazijn bediende G. van 't K. uit Soest. Hij liet bij het bedrijf van zijn werkgever een tasje met het geld onbeheerd liggen op een ton buiten het gebouw. Na de deuren gesloten te hebben, vergat hij het tasje en toen hij later op de avond terugkwam, was het tasje met geld verdwenen. Een groter bedrag, 7700 gulden, werd weggenomen uit een koffertje in het Restaurant La Grande Bouffe aan de Soesterbergsestraat. Het koffertje stond in een keukenkast. Deze diefstal moet zondag overdag gebeurd zijn. Het koffertje heeft men laten staan. Aangifte van diefstal van 25 gulden uit haar tas deed mej. A. B. uit Soest. Zij bezocht een bar aan de Koninginne- laan. 250 Guco-ballonnen gingen zaterdagmiddag op de Eng de lucht in ter gelegenheid van de opening van het Soester-filiaal. Er stond een stevige noord-west tot westenwind en na het „lossen" verdwenen de geelgekleurde ballonnen snel uit het oog. Gisterenmorgen werd de eerste kaart al terug ontvangen; gepost door een vinder in Velp bij Arnhem. Er zullen er vast nog veel meer volgen. Eind december komt Guco met de uitslag. 45.000 Gulden voor het plaatsen van een nieuwe ketel voor de centrale verwarming in de c.v.-ruimte van het bijgebouw en 40.000 gulden voor de verbetering van de sanitaire voorzie ningen vraagt het college van burge meester en wethouders voor noodzake lijk geachte verbeteringen van het politiebureau. De centrale verwarmingsinstallatie in het politiebureau bestaat uit drie in stallaties. En oliegestookte installatie zit in de c.v.-kelder onder de meldka mer en in het bijgebouw staan twee afzonderlijke aardgasgestookte c.v.- installaties. De bedrading van de meldkamer loopt door de c.v.-kelder en de wapenkamer is alleen via deze kelder te bereiken. De hoogte van de kelder is te gering voor het aanbrengen van een verlaagd- plafond en daardoor is er weinig te doen aan relatief snelle uitdroging van de bedrading. Om het euvel te verhel pen zal de c.v.-ketel eruit moeten. Het college vraagt de raad een krediet van 85.000 gulden voor deze verbeteringen beschikbaar te stellen. Sinds het aanbrengen van de nieuwe wegbelijning mag aan de Laanstraat- Beukenlaan-Nieuweweg, komende uit de richting Beckeringhstraat, uit sluitend aan de rechterzijde van de weg geparkeerd worden. Komende uit de richting station Soest- Zuid zal op de weg gekeerd moeten worden om aan de overkant de wagen te kunnen parkeren. Deze situatie is anders dan in het verleden, toen de belijning anders was. Zo nu en dan blijkt dat de parkeer- strook aangezien wordt als derde rijstrook. Er zullen maatregelen geno men worden waardoor het visueel dui delijker wordt dat deze „derde" strook uitsluitend voor parkeren bestemd is. De vierde en laatste klaverjaswed strijd van WZ die in 1979 wordt ge houden is bepaald op maandagavond 10 december a.s. om 20.00 uur in het clubhuis aan de Eemweg. De evenementencommissie heeft voor deze avond speciale prijzen ter beschikking gesteld. Schuin tegenover het Medisch Cen trum aan de Nieuweweg, ter hoogte van perceel 23, zal een abri geplaatst worden. Bas van Os, het juniorlid van de at- letiekafdeling van de Sport Organi satie Soest heeft afgelopen zondag zijn club vertegenwoordigd op een wed strijd in het Brabantse Oss. Op de duizend meter voor jongens-D eindig de hij, net als twee weken geleden, op de tweede plaats. Winnaar werd een atleetje van Olym- pia uit Eindhoven, terwijl Bas de bes te vertegenwoordiger van de organi serende vereniging, A. V. Oss, achter zich liet. In een bar aan de Steenhoffstraat be slechtte de politie een vechtpartij tus sen de bezoekers. Er werden rake klappen uitgedeeld tijdens het onder linge handgemeen en daarvan werd de 27-jarige S. M. het slachtoffer. Hij kreeg een klap met een terrasstoel en hij werd met een hoofdwond naar het Amersfoortse ziekenhuis De Lichten berg gebracht. Daar werd de wond gehecht. M. en zijn twee vrienden waren uit Amersfoort afkomstig. Zij kregen in de bar geen drank, omdat, zoals de eige naar zei, het drietal al eerder moeilijk heden veroorzaakt had. Andere bar- bezoekers bemoeiden zich ermee en zo ontstond de vechtpartij. Ook op het parkeerterrein werd ge vochten en daarbij werden twee per sonenauto's beschadigd. Misschien is één van de redenen van het bezoeken van een circusvoorstelling de onbewuste wens om erbij te zijn als er eens iets misgaat. Gelukkig gebeurt dit zelden, en als het al eens voorkomt, betreft het meestal een jongleur die iets laat vallen, of een andere act waarbij een foutje geen kwaad kan. Zaterdagmiddag evenwel konden de ruim tweehonderd bezoekers van de circus voorstelling die welpen en verkenners van de Paltz- en Eemgeuzen in de met luchtkanonnen en gasstralers verwarmde tenten verzorgden, hun ogen soms nau welijks geloven, zulke stunts werden er uitgehaald, soms tot verbazing van de ac teurs zelf. Al zijn er altijd wel een paar mensen die zoiets onmiddellijk wantrou wen en bij hoog en bij laag blijven beweren dat het er allemaal bijhoort. Wat, bijvoorbeeld, te denken van het springplanknummer. Nadat de eers te keer de plank brak, vloog de twee de keer één van de acteurs dwars door een opening in het tentdak naar bui ten. Gelukkig maar dat hij aan een lijn vastzat, anders had het waar schijnlijk heel wat langer geduurd voordat hij terug was gekomen om het daverende applaus in ontvangst te ne men. Hetzelfde gold voor de levende kansonskogel, die men uit veiligheids overwegingen op het laatste ogenblik had vervangen door een pop. Hij vloog met een boog over het vangnet en kwam midden tussen het publiek te recht. En dan was er nog het vlooientheater, dat jammerlijk aan z'n einde kwam doordat de vuurspuwer zijn act te vroeg begon en met één vuurstoot het hele nummer om zeep hielp. Diepvriescircus heette het, om te ac centueren dat het winter is, de perio de waarin de Paltz- en Eemgeuzen het jaar 1979, dat tal van hoogtepun ten kende, afsluiten. Behalve veel ou ders, waren onder de bezoekers wet houder drs. G. Plomp van jeugdzaken; admiraal A. R. de Jong, voorzitter van de Admiraliteit 11 „Zuidwal", en Zuid- wal-secretaresse mevrouw P. Schrö- der, alsmede vertegenwoordiger(st)- ers van de Fakkeldraagsters en van de Karei Doormangroep uit Amersfoort. Ze werden in de tent muzikaal wel kom geheten door het uitstekende circusorkest onder leiding van Frank Smit. Circusdirecteur Eloy van Dijk was tevens spreekstalmeester; hij kwam op in een door twee pisteboys binnengedragen ijskast. Ze waren er allemaal, de echte circusartiesten. Er was een goochelact, een doorsteektruc, de levende kanonskogel, een trapeze nummer, de springplank en de boeien- koning. Er was ook een wedstrijd, waarbij mevrouw Bouwmeester haar eigen ra dio won, die zij al een poosje thuis miste! Na de pauze kwamen Sint Nicolaas en Zwarte Piet op bezoek. Zij hadden een cadeau bij zich, dat anders door gastschipper Peter Hulscher aan schipper Fred van Dijk zou zijn over handigd: een kleurenposter van de vloot van de groep terwijl deze wordt gesleept. Sint en Piet bleven nog even, maar dat had Piet beter niet kunnen doen, want bij het volgende hypnose- nummer raakte hij ook in de ban van de hypnotiseur. Gelukkig kwam alles toch nog goed. Het publiek werd bij het circusgebeuren betrokken door een act van de hulptroep, het ouderwetse koekslaan. Een nagalmnummer en het optreden van de superwelp, een oer sterke bink, besloten de voorstelling. Groepsvoorzitter Ruud van Dijk be dankte alle medewerkers en met na me de circuscommissie, bestaande uit Hanneke Tibben, Edgar van Foe- ken, Peter Duermeijer en Fred van Dijk. De door de tand des tijds aangetaste brandweertoren mag nu vermoedelijk toch blijven staan. Aanvankelijk voelden de leden van de commissie openbare werken daar niets voor, maar na een maandje langer denken, is men er van overtuigd geraakt dat een brandweerkazerne zonder toren niets voorstelt. pen, zij het dat na het slopen toch weer een soort toren opgericht moet worden voor de radio-verbindingen en het dro gen van slangen. Die overtuiging werd hen bijgebracht door de Soester ondercommandant Timmer en ook de inspectie van het brandweerwezen. Zonder toren kan niet geoefend'worden in springen en het is ook onmogelijk om de brandweerlieden te laten ondervinden wat men tegenkomt in een trappenhuis vol rook. Gebleken is ook dat synthetische slan gen toch gedroogd moeten worden, omdat anders de brandweerwagens wegroesten en tenslotte heeft Soest de toren nodig voor de radio-verbindin gen. Becijferd was inmiddels dat slopen van de bouwval net zoveel kost als opknap- Tegen dit „geweld" bleken de commis sieleden van zowel openbare werken als financiën niet opgewassen en men ging helemaal door de knieën toen ook nog eens, en dat is bijna voor het eerst in de Soester geschiedenis, verteld werd dat het beschikbaar gestelde krediet niet overschreden zou worden. Daaraan werd nog toegevoegd dat na de herstel werkzaamheden de toren „voor 95 k 100 procent" betrouwbaar zal zijn. Naar het oordeel van de commissie openbare werken moet de reconstructie van de kruising Koningsweg/Beckeringhstraat in ieder geval worden uitgesteld totdat er nieuwe, aangepaste verkeersmaatregelen zijn genomen op het industrieterrein. Hierover zal wethouder D. Hoekstra [CDA] in maarteen eerste gesprek hebben met het bestuur van de Soester Zakenkring, dat om nieuwe verkeersmaatregelen heeft gevraagd. Overigens vond de commissie het nog beter met de reconstructie te wachten totdat ook aan de zijde van Soest-Zuid een oplossing is gevonden voor de aansluiting van de Koningsweg op de Nieuweweg. De heer J. Nuljten (Progressief Soest) het verkeerscirculatieplan worden noemde de reconstructie niet urgent omdat niet bekend is welk karakter de Koningsweg straks krijgt en vanwege het ontbreken van een oplossing van de Koningswegaansluiting op de Nieuwe weg. Ook de heer W. Blaauw (WD) vond, dat men zowel de ene als de andere kant moest aanpakken. De CDA-er G. Stam vond dat het plan op een laag pitje gezet moet worden, omdat bij uitvoering nu de gemeente een flinke subsidie misloopt vanwege het nog ontbreken van het verkeerscir culatieplan. Twijfel over de urgentie van de recon structie (waarbij de Beckeringhstraat haaks op de Koningsweg zou worden aangesloten in plaats van de bestaande situatie die net omgekeerd is) had ook de heer J. J. van den Brakel (PvdA). Cm incidentele oplossingen als deze te -komen, moet met voortvarendheid gewerkt, aldus mevrouw J. Allard (D'66), die zich een beetje genomen voelde door de toelichting in het raads voorstel, dat de ambtelijke verkeers- commissie met de door b. en w. voorgestelde oplossing akkoord is. De a.v.c. gaat weliswaar akkoord, mits (en dat stond niet vermeld) ook een oplossing is gevonden voor de aanslui ting van de Koningsweg op de Nieuwe weg. De enige echte voorstander van uitvoe ring van het recontructieplan was de heer J. R. van Poppelen (CDA): „Be gin maar vast", vond hij. Hij stond echter alleen. De andere leden bleven erbij, dat de reconstructie moet wach ten, ook al wees wethouder Hoekstra erop, dat deze op de route Beckeringh- straat-Laanstraat-Beukenlaan voor een ander verkeersaanzicht en een betere verkeersafwikkeling zal zorgen. Tijdens de vorige week gehouden jaarvergadering van de Soester Zakenkring nam de heer H. Huisma afscheid als voorzitter van de Zakenkring. Tot nieuwe voorzitter werd de heer W. Schotanus van Klöckner Bamaco gekozen. De heer H. Huisma was gedurende een periode van één jaar voorzitter van de Soester Zakenkring. In zijn afscheidsspeech hield de heer H. Huisma een betoog tégen de nivelle ring: „Wég met de nivellering! Voor alle medewerksters en medewerkers. Van jongste bediende tot direkteur een netto salaris en netto kinderbijslag schoon in het handje. Een groter ver schil tussen een netto salaris uit arbeid en een netto uitkering bij werkloos heid. Een lager beginpunt voor het minumum jeugdloon. Op die manier krijgen we wat meer zicht op onze ondernemingen en een betere inzet van jonge mensen", aldus de heer H. Huis ma. Hij wees tevens op het feit dat de bedrijven steeds afhankelijker van el kaar worden. De heer Huisma: „Een afhankelijkheid die niet reikt tot de grenzen van onze buurlanden, maar veelal tot een Europese of zelfs een mondiale =in wereldverband) afhan kelijkheid." De heer Huisma was vol lof over de gemeente Soest, wat betreft haar akti- viteiten ten aanzien van de woning bouw. Hij wees verder op het feit dat in 1983/1984 de totale oppervlakte van industrie-/bedrijfsterreinen in de ge meente Soest met 10% gestegen zal zijn. Hij beëindigde zijn toespraak met de woorden: „Tien jaar geleden gold: hoedt U voor de jaren zeventig. Dit geldt niet minder voor de jaren tach tig." Tenslotte wenste hij de leden van de Soester Zakenkring „moed en een helder oog toe", om de moeilijkhe den, waarmee zij in de toekomst onge twijfeld te maken krijgen, de baas te kunnen blijven. De heer W. Schotanus, de nieuwe voorzitter van de Soester Zakenkring merkte in zijn toespraak op, dat er volgens hem geen betere sociale instelling te bedenken is dan een bedrijf dat goed functioneert. De gemeenteraadsfractie van D'66 is van mening dat de nieuwe burgemeester van Soest een partij genoot moet zijn. De partij is in Nederland op deze functie ondervertegenwoordigd. De raadsfractie rekent op steun van de vier PvdA-ers en de drie leden van Progressief Soest. Samen bezetten ze tien raadszetels, evenveel als het CDA en drie méér dan de WD. In het gisteravond gehouden „Open Huis" droeg fractievoorzitter drs. H. Jonker sterke argumenten aan voor dit streven. In totaal worden slechts 106.000 inwoners bestuurd door een D'66-burgemeester, terwijl in 546 van de 830 gemeenten een CDA-burgemees- ter hebben. Bij de Tweede Kamerverkiezingen in 1977 stemde 5,4 procent van de kiezers op D'66 en dat zou volgens Jonker betekenen moeten dat 750.000 Neder landers „recht" hebben op een burge meester-partijgenoot. Bij de laatst ge houden gemeenteraadsverkiezingen was het landelijk percentage dat D'66 stemde 5,8; in Soest was het zelfs 10%. Bij de verkiezingen voor het Europese Parlement kwam Soest zelfs op 12.3% tegen het landelijk percentage van 9. Geen enkele plaats in de provincie Utrecht heeft een D'66-burgemeester; vacant zijn op dit moment de gemeen ten Maarn, Bunnik en Soest en even eens de functie van Commissaris van de Koningin. Jonker meende dat, gezien het feit dat zijn partij de vierde grootste partij in het land is, D'66 aanspraak kan maken op zowel de functie van Commissaris van de Koningin als op het burgemees terschap van Soest. Overigens wist hij dat meerdere par tijgenoten naar deze laatste functie gesolliciteerd hadden. De verbouwing van de leegstaande Margrietschool wordt een uitzonderlijk kostbare affaire als het plan van gemeentwerken wordt uitgevoerd. Er moet 330.000 gulden voor op tafel komen om het pand zo in te richten dat het filiaal Soest-Zuid van de bibliotheek er in kan worden gehuisvest en onderkomens kunnen worden gecreëerd voor Amnesty International en de nog te benoemen coördinator voor de musische vorming van de Soester en Amersfoortse jeugd. Tegen dit bedrag hebben zowel de leden van de commissie openbare werken als van financiën grote bezwaren. Tijdens de discussie in de raad in de aprilvergadering, waarin het ging om de bestemming van de leegstaande school (bibliotheek danwel andere huisves ting voor de St. Willibrordusschool) werd een bedrag van 180.000 gulden genoemd. Rekening houdend met het gegeven dat voor het inrichten van lokalen voor Amnesty en de coördina tor 50.000 gulden uitgetrokken moet worden, betekent de laatste prijsop gaaf van gemeentewerken dat het aanvankelijk opgegeven bedrag met liefst 100.000 gulden wordt overschre den. De directeur van gemeentewerken liet nu weten dat bij de oorspronkelijke ramingen veel te laag geschat werd. Dat werd indertijd ook al vermoed door de leden van de CDA-fractie, maar dat vermoeden werd toen door de meerderheid van de raad niet onder schreven. Nu vroegen de leden van de commis sies zich af of de raad wel met het voorstel akkoord gegaan zou zijn, in dien het nu genoemde bedrag bekend geweest was. Een heroverweging leek hen daarom zinvol; de verbouwings- kosten zullen omlaag moeten. Er kon naar de mening van de commis sies tienduizenden guldens gespaard worden door geplande plafondverla gingen en uitgebreide sanitaire voor zieningen achterwege te laten. Volgende week zal in de raadsvergade ring blijken hoe standvastig men is. „Was er niet al eerder sprake van hoge nood of is die nu ineens gekomen?" vroeg het raadslid J. Nuijten [Progressief Soest] zich af bij de behandeling van het concept-voorstel tot verbeteren van de sanitaire voorzieningen in het politiebu reau. Daarmee is een bedrag gemoeid van 40.000 gulden. Hij vroeg zich af of dit bedrag hier nog wel aan besteed moet worden „met een nieuw politiebureau in het verschiet". Met die vraag worstelden ook de ande re commissieleden. Uiteindelijk gin gen zij met het voorstel akkoord, op voorwaarde dat naar een aanzienlijk goedkopere oplossing wordt gezocht. In dit verband wees de heer J. J. van denBrake (PvdA) de 4.500 gulden voor betegeling van de nieuwe toiletruimte volstrekt van de hand. Hij vond de nieuwe kredietaanvrage (in totaal 85.000 gulden omdat de centrale ver warming vernieuwd moet worden) een injectie voor de raad om nu eindelijk eens een beslissing te nemen over het nieuwe politiebureau „en niet langer tienduizenden gulden te blijven uitge ven voor de rommel daar". Het dure tegelwerk noemde hij onaan vaardbaar. „Dit kun je ten opzichte van de bevolking, die op alle mogelijke manieren erop gewezen wordt dat ze moet bezuinigen, niet verantwoorden", zei hij. Hij vond dat de toiletruimte veel eenvoudiger kan: „Ze zitten er toch niet de hele dag?" Mevrouw J. Allard (D'66) wilde een opgave van wat de raad nog aan kredietaanvragen voor voorzieningen aan het huidige hoofdbureau kan verwachten. De heer W. Blaauw (VVD) weet al wat er komt: vernieuwing van de cellen. Wet houder D. Hoekstra (CDA) beaamde dit: Soest moet soms nu al cellen „lenen" in Amersfoort en Baarn. Overigens zijn ze in Soest al jaren geleden afgekeurd. De heer Van den Brakel liet niet na zijn gal te spuwen over de gang van zaken. „Ik word het zat. We komen maar niet aan een beslissing toe en draaien maar om de hete brij heen". Desgevraagd liet ir. J. Dubbeldam, directeur van gemeentewerken, weten dat vermoe delijk in januari de eerste schets voor het gebied aan de Dalweg, waar het nieuwe politiebureau en het gemeente huis zijn geprojecteerd, in de commis sie ruimtelijke ordening besproken kan worden. Overigens ging de commissie met bei de voorgestelde voorzieningen (nieuwe centrale verwarming en nieuwe toilet ruimte) akkoord. In de financiële commissie werden ongeveer dezelfde bezwaren aange dragen. Ook daar wil men weten wat er in de naaste toekomst nog allemaal gebeuren moet. Op de Van Weerden Poelmanweg kwam de 17-jarige bromfietser Ronald H. tegen een boom terecht. Met ver wondingen aan zijn gezicht en ver moedelijk een hersenschudding werd hij naar het ziekenhuis Zonnegloren ge bracht. H. miste, komende uit de richting Soes- terberg, bij het natuurbad de over steekplaats voor fietsers. Om een kollega-weggebruiker te ontwijken, die dezelfde fout gemaakt had, stuurde hij de berm in, waar hij tegen een boom terecht kwam. In de nacht van zondag op maandag reed de 28-jarige autobestuurder F. G. op de Dalweg met zijn wagen tegen een in de parkeerhaven geplaatste auto. G. raakte door de botsing buiten ken nis en werd in bewusteloze toestand naar het ziekenhuis Zonnegloren ver voerd. De beide voertuigen werden zwaar beschadigd. Een paar dagen zal het verkeer op de Ossendamweg gestagneerd worden door werkzaamheden nabij de overweg bij station Soest-Zuid. Daar worden reparatie werkzaamheden verricht. Tussen 09.00 uur en 16.00 uur zal het verkeer, door middel van verkeers lichten, over één rijbaan worden ge leid, Maandagavond heeft de burgemees ter, mevrouw mr. J. M. Corver-Van Haaften, haar eerste afscheidsbloe men in ontvangst mogen nemen. Dit boeket kwam van de leden van de financiële commissie; de commissie waarvan de burgemeester voorzitter is. Mevrouw Allard (D'66) verklaarde daarbij grote waardering te hebben voor de „efficiënte en inspirerende leiding" van de vergaderingen. Zij stelde vast dat de burgemeester het de leden van de commissie niet altijd gemakkelijk maakte door hoge eisen te stellen, maar dat was gerechtvaardigd omdat zij dergelijke eisen ook aan zichzelf stelde. In antwoord hierop zei de burgemees ter dat de commissieleden het haar ook niet altijd makkelijk gemaakt hadden, maar zij vond dat wederzijds „uiter mate nuttig". Het was de laatste keer dat mevrouw Corver de vergadering van de finan: ciële commissie voorzat; Haar is bij Koninklijk Besluit van 23 oktober j.l„ per 1 januari a.s. eervol ontslag ver leend. Bij de gemeente wordt gewerkt aan het bestemmingsplannetje voor het gebied Dalweg nabij de sporthal Beukendal. Dit plannetje zal vermoedelijk in ja nuari, in eerste opzet, gereed zijn. In dit gebied zijn het nieuwe gemeente huis en het nieuwe politiebureau ge pland, maar, zo werd maandagavond tijdens de vergadering van de commis sie openbare werken duidelijk, mo gelijk ook een nieuw te bouwen overdekt zwembad en een atletiek- accommodatie. De overkapping van het Soester na tuurbad, om de gemeente zo aan een tweede overdekt zwembad te helpen, is een zeer omslachtige operatie. „Alle overkappingen vergen een gron dige reconstructie van de „perrons", de kleed- en sanitaire voorzieningen en de dienstruimten. Een draagluchthal geeft akoestische problemen en is uit een oogpunt van thermische isolatie niet verantwoord' Dit aantwoorden burgemeester en wet houders, naar aanleiding van een, door een raadslid tijdens de behandeling van de begroting gestelde, vraag. Het college voegt daar aan toe dat de bereikbaarheid van het overdekte na tuurbad in de winterperiode „voor de meeste inwoners onaantrekkelijk" is. A.s. zaterdag 8 december worden de vrijwillige wilgenknotters om 09.00 uur verwacht bij Dirk Lam, Blrk- straat 125a. Daar staan een paar zeer oude, maar ook zieke wilgen, die ver wijderd moeten worden. Het karwei moet 's middags om één uur geklaard zijn en derhalve is veel hulp welkom. Tot nu toe zijn zeventien wilgen behan deld en daarbij waren twaalf vrijwil ligers betrokken. Dat aantal van twaalf is voor uitbreiding vatbaar. Iedereen die meewerkt is verzekerd tegen ongevallen en hak en zaagma- teriaal behoeft niet te worden meege bracht. De atletiek-afdeling van de Sport Or ganisatie Soest viert deze maand haar tienjarig bestaan. Ter gelegenheid hiervan recipieert het bestuur vrijdag 14 december a.s. van 17.00 tot 18.30 uur in het clubgebouw van „Soest" aan de Bosstraat. A.s. zaterdag 8 december 19.00 uur, wordt in „de Open Hof" aan de Veen besstraat, hoek Dalweg, een Advents-" samenkomst gehouden. Daaraan werken mee een kinderkoor en een combo van P.V.O. De toegang is vrij. Morgen, donderdagmiddag om twee uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatshebben aan de houders van kaarten genummerd van l tot en met 100. De stichting Herbouw Stelling Koren molen De Windhond heeft toestem ming gekregen om op de hoek Molen straat/Molenweg een reclamebord te plaatsen. Dit bord zal betrekking heb ben op de molen „De Windhond". Op de Universitaire kampioenschap pen veldloop heeft de Soester atleet Anton van Hofslot eindelijk zijn goede klasse bewezen. Met overleg liep hij de wedstrijd over 7% kilometer, die hij als eerste beëindigde met ruim een minuut voorsprong op de nummer twee. De wedstrijd werd in Tilburg gehouden. In Utrecht kwam Joop van Leijenhorst aan de start in een wedstrijd over 15 kilometer. In de tijd van 53 minuten en 10 seconden legden hij beslag op de derde plaats. Het was een lastig par koers van zestien ronden over heuvels en door mul zand.

Soester Courant | 1979 | | pagina 15