Zo gezien... dnUU>! V2 miljoen voor dubbele beglazing huizen Ossendamweg/V ondellaan Druk bezochte ruilbeurzen Sinterklaas-aktie Taxi voor vervoer rolstoelpatiënten 2.98 Kerstprijs van 750,- SNEEUW STER Sinaasappelen Slagers leverworst Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen TE KOOP Luxe DRIVE-IN WONING Koopsom ƒ190.000,- PINDA'S Hoe vind je dat? Verdwijnt met Tensen openbaar vervoer? In aktie Kopen in Soest is Troef": 3aR Zie onze advertentie ^axicc5 5tü6cr£ tEetfuüjye DEZE WEEK Nu slechts 15 stuks ALLEEN DONDERDAG HELE door GEKARD PAUL bericht voor WILD-GASTEN INDISCHE PEPERPOTTEN BAUERN TELLER BIEFSTUK-HINDER NIS-ETERS en alle andere fijnproevers ALLEEN DONDERDAG SPAANSE Zie onze advertentie Incl. vele extra's. Voor inlichtingen bel j Demmers en de Wotff b.v. Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451 ALLEEN DONDERDAG VERSGEBRANDE 500 GRAM Zje onze advertentie Woensdag 5 december 1979 58e jaargang no 15 Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E.J.SMIT Abonnement per half jaar f 10.— Buiten Soest per half jaar 20.— Verschijnt iedere woensdag SOESTER COURANT Omdat ik weet dat ze een com pliment Tiaar waarde weet te schatten en als regel niet aller gisch reageert in de zin van ,,'t Is maar een uitverkopie of woorden van gelijke strek king, zei ik: „Hé, wat een leuk communis- tenpak heb je daar aan". Ze schoot in de lach. „Ja, dat zeg je nou wel en ik zie ook best overeenkomsten met het uniform waarin de Chinezen hun persoonlijkheid proberen te verhullen, maar zeg eens eerlijk, vind je het echt mooi?" Ik legde haar uit dat het pre cies bij haar paste en het daar om ook mooi vondzoals ka rakter en een onregelmatig ge bit bijdragen tot het beeld van de mens, van wie je houdt Weet je, verklaarde zij haar vraag, ik krijg zulke totaal ver schillende reakties als ik dit geval draag. Toen ik het pas gekocht had paradeerde ik trots voor mijn zus en zei: Kijk es even. Hoe vind je dat? Waarop zij zei: Dat zit zeker wel makkelijk. Ik zeg: Oh. Ja, ik kom d'r maar eerlijk voor uit Ik vind het niet mooi, maar het zal best lekker zit ten. In China lopen ze tenslot te allemaal zo. Toen we goed en wel aan de koffie zaten kwam mijn zwager thuis. Een aardige man, maar op zijn complimentjes even zui nig als een filatelist op zijn postzegeltjes. Toen hij me zag liep 'ie op me af, zonder eerst zijn vrouw te kussen, trok me uit m'n stoel overeind en draai de me om: Potverdorie, wat zie jij d'r leuk uit, zeg! En wat 'ie nooit doet, hij knalde d'r nog een zoen achteraan ook. Zie je nou wel, riep ik triom fantelijk. Als hij het mooi vindt, dan is het toch echt wel iets bijzon ders, dacht ik zo. Zelf was ze zo verbouwereerd over haar enthousiaste echtge noot dat ze niet direkt wissel geld bij de hand had en ik -ruim de tijd had om te gloriëren. Het gekke is dat iemand op kantoor later weer zei dat je zulke vrijetijdskleding eigen lijk niet op je werk zou moe ten dragen. Ze had duidelijk geweldig veel plezier in al die verschillende reakties, vouwde een been on der zich en zat lekker te zit ten in haar nieuwe pak. Een paar dagen later compli menteerde ik iemand met haar nieuwe mantel, die ik nog niet eerder gezien had. Zij reageer de zoals té veel vrouwen dat doen en zei: „Ach, 't is maar een ouwetje hoor". Burgemeester en wethouders stellen de Raad voor voorlopig een bedrag van 500.000 gulden uit te trekken voor het aanbrengen van dubbele beglazing in de huizen aan de Ossendamweg. Een exacte raming van de kosten is nog niet te geven, maar het college veronderstelt met dit bedrag, na aftrek van de door het rijk te verstrekken subsidie, uit te komen. Een en ander is het rechtstreeks gevolg van het niet doorgaan van de plannen Centrum en Centrumweg. Het plan Centrumweg werd begin dit jaar, op 18 januari, door de raad in de ijskast gezet. Eén van de consequen ties daarvan was dat de verkeersinten siteit op de Ossendamweg en Vondel laan voorlopig niet zou afnemen. Dat 'was in het verleden min of meer beloofd bij de doortrekking van de Ossendamweg naar Birkstraat. Vroe ger maakte het verkeer daarvoor ge bruik van de Gallenkamppelsweg. In de vergadering van 16 augustus van dit jaar gaf de raad te kennen dat men de bewoners op de een of andere manier tegemoet wilde komen om het wonen aan de beide woonstraten wat aangenamer te maken. De door het bewonerscomité Ossendamweg/Von- dellaan aangedragen suggesties ter vermindering van de verkeersdrukte, zullen naar het oordeel van het college geen wezenlijke bijdrage leveren aan de oplossing van de verkeersoverlast. Er werden in de periode van 24 septem ber j.1. 19.00 uur tot 25 september 19.00 uur geluidsmetingen verricht en het totaal aantal voertuigen bedroeg toen 11.809, waarvan 90% personenauto's, 5,9% vrachtauto's en 4,1% bromfiet sen. Tussen 19.00 en 23.00 uur werd een niveau van 64,8 decibel gemeten bij de voorgevels van de huizen. Tussen 23.00 en 07.00 uur was dat 59,8 dB en tussen 07.00 en 23.00 uur 68, 1 dB. In deze wegen mag volgens de Wet Geluidshinder de geluidsbelasting niet meer dan 55 dB bedragen. De gecon stateerde belasting betekent een aan zienlijke overschrijding van de norm met 10 dB heeft een toename van het1 geluid met 216% tot gevolg en een overschrijding met 15 dB levert een toename met 600% op. Het college concludeert dat het aan brengen van dubbele beglazing aan de voorzijde van de woningen, het meest doeltreffende middel is tegen de ge luidsoverlast. Het beschikbaar stellen van het half miljoen heeft volgens het college geen precedent-werking; in geen enkel an der geval heeft de raad aan bewoners toegezegd dat de straten waaraan zij wonen, woonstraten zijn en dat maat regelen genomen zouden worden om deze bestemming te realiseren. „Het verlenen van een tegemoetko ming aan de bewoners ter verminde ring van de nadelige gevolgen van de verkeersoverlast achten wij billijk en verantwoord. De bewoners kunnen geen recht doen gelden op een tege moetkoming en dus evenmin aan spraak maken op verdergaande tege moetkomingen. Hierover mag tussen de gemeente en de bewoners geen misverstand bestaan", aldus het voor stel van het college. Het half miljoen zal ten laste van het fonds stadsuitleg worden gebracht. De Centrumweg zou uit dit fonds worden gefinancierd. Omdat de weg niet aan gelegd wordt, moeten de financiële consequenties van dat besluit ten laste van hetzelfde fonds komen. Een verzoek van de heer en mevrouw Eshuis, wonende aan de Ossendamweg om schadevergoeding volgens artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, wordt door het college afge wezen. Volgens deze wet moet er een onzake lijk verband bestaan tussen de schade en de bepalingen van een bestem mingsplan; het bestemmingsplan moet de veroorzaker zijn van de scha de. In dit geval is daar geen sprake van omdat het bestemmingsplan Centrum weg juist niet werd vastgesteld. Volgens de raadsfractie van de WD bestaat er bij vele inwoners van Soest grote onzekerheid over de toekomstige vervoersmogelijkheden in de gemeen te, nu het busbedrijf Tensen door de Nederlandse Spoorwegen wordt over genomen. Om daarin wat klaarheid te brengen stelt mevrouw E. Korthuis-Elion na mens de fractie de volgende drie vra gen aan burgemeester en wethouders; 1. Zal de overname van het busbedrijf Tensen door de Spoorwegen van in vloed zijn voor de Soester burger? 2. Zo ja, welke gevolgen zal de over name dan hebben voor het openbaar vervoer? 3. Welke gevolgen zal de overname hebben voor het busvervoer naar bij zondere evenementen, zoals b.v. de „Uit en Thuis" concerten in Utrecht? Levendige belangstelling op de ruilbeurs Foto Herman van Dam Foto Herman van Dam Bij taxibedrijf Tak aan de Eikenlaan is vorige week een gloednieuw Peugeot J7 personenbusje afgeleverd, dat is omge bouwd voor het vervoer van vier rolstoelpatiënten. Tak verleent daardoor aan de gehandicapte mede-burger een belang rijke dienst. Zij kunnen voortaan, zonder hun rolstoel te verlaten, naar ieder gewenst doel gebracht worden. Het busje, voor dit doel omgebouwd door een bedrijf in Haarlem, is voorzien van oprij-goten, extra verwar ming en grote ramen: Het busje voldoet aan alle gestelde eisen en het is voor iedereen beschikbaar. Onze fotograaf was ter plaatse bij het overhandigen van de sleutels door de Soester Peugeot-dealer Smeeing. Een aktie waarover gepraat wordt en mensen dus weer met elkaar praten! Het is niet zo moeilijk om 52 kaarten bij elkaar te sparen, omdat bijna 150 za ken, verspreid over heel Soest, aan de aktie meedoen. Vooral niet omdat ook bij Uw dagelijkse boodschappen bij de Alvast een voorproefje van de vele geldprijzen die te winnen zijn in de aktie „Kopen in Soest is Troef". Misschien bent u wel degene die deze koffer met geld wint tijdens de trekking op 27 december a.s. Allemaal kersverse briefjes van vijf liggen te wachten op een eigenaar of eigenares. Gewoon even 52 ver schillende speelkaarten bij elkaar zoeken en inleveren. Wie weet trekt notaris M. H. A. Veeren op 6 december uw kaartspel uit de grote hoeveelheid ingezonden kaartspelen, met kans op een geldprijs. Na 6 december zal de aktie gewoon doorlopen tot eind december. Mocht u uw kaartspel dus nog niet kompleet hebben, geen nood! Gewoon doorsparen. Maar vergeet u dan niet, de Sinterklaas-kaarten om te ruilen voor Kerstmannen, want eind december is de Goedheiligman allang weer naar Spanje vertrokken. Dat de aktie van de gezamenlijke Soester ondernemers enorm is aange slagen, moge blijken uit de vele hon derden bezoekers aan de ruilbeurzen, welke op vier verschillende plaatsen gehouden werden. De organisator van deze aktie, het bestuur van de Soester Ondernemer, had ervoor gezorgd dat op de beurzen van elke kaart een stapel aanwezig was. Zodoende kon iedereen zijn spel kompleet maken, ongeacht welke kaart hij miste. Waar men geen verklaring voor kon geven was het feit, dat de Smitshof een schaarste had aan bijvoorbeeld ruiten tien, en in de Van Weedestraat was zeer snel de harten-vier uitverkocht. Al waren van alle kaarten evenveel in omloop, er schijnt toch een bepaalde koncentratie te hebben plaatsgevon den. Er heerste een gezellige sfeer op de ruilbeurzen. Men ruilde met elkaar, kwam oude kennissen tegen of had een lijstje voor een bejaarde uit de buurt. bakker, de slager en de supermarkt de kaarten verstrekt worden. En dat loopt elke week toch weer aardig op! De laatste dag van inzending voor de eerste trekking is vandaag, woensdag 5 december. De bussen worden om 5 uur opgehaald. Zorgt U ervoor dat Uw spel dan ook nog mee kan. De overgebleven kaarten blijven gel dig in de tweede ronde, welke loopt tot 25 december, met uitzondering van de sinterklaas wiens plaats ingenomen wordt door de kerstman. drankjes en hapjes staan dinsdag 11 december a.s. tussen 20.00-22.00 uur voor u klaar. Will en Babs Bauer recipiëren t.g.v. het 12 V2 jarig bestaan van hun en uw Adres: Burg. Grothestraat55 tel. 02155-12516 BAUER'S STUBERL ALTIJD FEEST

Soester Courant | 1979 | | pagina 1