Milieuvereniging „Soestdijk geen Stank wijk blijft zelfstandig Geen ruimte voor „Naald en Draad" in Margrietschool CONTANTBON de ge soest aand VW nieuws Hans! Netoer Baarnse Hondenclub „Niet-roken" afspraakjes Gehannes NIEUWJAARSWENS DE VRIES Vernielingen aan auto's 99 Prijswinnaars Ballonnen wedstrijd Zwemvierdaagse „In de Ruimte wereldwijd" Tuin-Adviescentrum ,,'t Vaarderhoogt" B.V. ROKEH Nieuwe„De Borg" bestuursleden Berouw komt na de zonde Terreur in „De Borg" IJ/ Minimum 4 regels f 6,00 Personeel een rr Regleir en Openba Verleende 4 Koester Courant van woensdag S december 1979 4 5 In Sportpaleis Ahoy te Rotterdam is op 11 dec. de Nationale Indoor Motor- trial. Aanvang 20.00 uur. Prijs 8,-; t/m 14 jaar en 65-plussers ƒ5,-. Kaarten al hier te reserveren. In theater Carré te Amsterdam treedt op ma. 10 dec. de groep Earth Fire op. Aanvang 20.15 uur. Toegang 17,50 en/12,50. Vanaf 18 januari t/m 8 maart (m.u.v. de Zond., maand., en donderdag) staat Toon Hermans in Carré. Toegangsprij zen van 7,50 t/m 28,50. De voor verkoop start op 18 dec. voor de gehele periode en u kunt hier reserveren. Frida Boccara, de kleine chansonnière met de grote stem, komt op 11 dec. in de Stadsschouwburg te Utrecht. Aanvang 20.00 uur. Prijzen 20,- t/m 35,- alhier te reserveren vanaf 3 da gen tevoren. In de Vereeniging te Nijmegen is op ma. 17 december een optreden van de groep „U.K.". Aanvang 20.30 uur. Entreeprijs 17,50 p.p. De voorver koop van kaarten is reeds begonnen. In het Cultureel Centrum „De Speel doos" te Baarn komt op 14 dec. het Vrouwencabaret Natascha Emanuels met: „Medianeuroze". Het zesde pro gramma van dit Vrouwencabaret houdt zich op de bekende wijze (sa tirisch, persiflerend, ironisch en kri tisch) voornamelijk bezig met de rol len, die zowel mannen als vrouwen voortdurend worden opgedrongen door de media. Toegang 10,-; pas 65/CJP ƒ7,50. Aanvang 20.00 uur. Op 15 dec. komt Kindertheater „Pup" met „Domme dingen van Domhoofd" in de Speeldoos te Baarn. De prijs is 3,-, voor jarigen gratis. Aanvang 14.00 uur. In theater Pepijn aan de Nieuwe Schoolstraat 21-23 te Den Haag pro beert Frans Halsema zijn tweede one- man-show uit. Hij staat in dec. 11 keer op het toneeltje van theater Pepijn. De data zijn: 5, 6, 7, 8, 19, 20, 21, 22, 27, 28 en 29 dec. steeds om 20.30 uur. Het museum van Speelklok tot Piere ment, Achter de Dom 12 te Utrecht is een museum waar muziek in zit. Men vindt er draaiorgels en speeldozen in de meest vreemde soorten, o.a. in bonbonnières, wandelstokken, juwe lenkistjes of in snuifdozen. Het zal u zeker in verrukking brengen. Ge opend: Di. t/m za. 11-17 uur. Zon- en feestdagen 13-17 uur. Gouda krijgt elk jaar een enorme kerstboom van de Noorse stad Kongs- berg, die dan een plaats krijgt op het Marktplein voor het stadhuis. Op 18 dec. viert Gouda rondom deze boom het feest „Gouda bij kaarslicht". Dui zenden belangstellenden zingen dan kerstliederen o.l.v. koren en muziek korpsen. Achter de ramen van het stadhuis en de huizen rondom het plein branden wel 10.000 kaarsen, wat een sprookjesachtig gezicht is. Op zo. 9 dec. houdt het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie, Eem- land zijn maandelijke natuurwande ling in de Korte Duinen dit keer. De verzamelplaats is de parkeerplaats achter restaurant Avia aan de Birk- straat. Tussen 14.00 en 14.30 uur gaan de verschillende groepen op weg o.l.v. natuurgidsen. Deelname is gratis en honden mogen mee, mits aangelijnd. In Twente klinkt tot 6 jan. weer het geluid van de midwinterhoorns. In ver schillende plaatsen worden daar om heen de nodige evenementen georga niseerd, ondermeer in Denekamp en Ootmarsum, tel. inl. 05490-18765. Het Nationaal Bureau voor Toerisme heeft ook dit jaar een brochure uit gegeven „Gezellig uit met Kerst en Jaarwisseling in eigen land". We heb ben nog enkele exemplaren en u kunt ze gratis afhalen aan ons kantoor. In museum Flehite te Amersfoort is van 7 dec. t/m 2 jan. '80 een tentoon stelling „Een nedezetting van de Ca- nanafaten" Opgravingen uit Rijswijk. In het Singer Museum te Laren is t/m 13 jan. een tentoonstelling „Sieraden in Singer". T/m 15 dec. is nog de ten toonstelling van „Stenen Festijn" van Cecile Dreesman, Erwin Pauly en Fam. Wolfe. Geopend: Di. t/m za. 10-17 uur; zo. 13-17 uur. Op di. 11 december komt in Gooiland te Hilversum Henk Elsink en zijn com bo met een liefdadigheidsvoorstelling, t.b.v. de Dr. W. M. Phelpsstichting voor spastische kinderen. Na afloop bal in de kleine zalen tot 2.00 uur. Kaarten 25,- (alles inbegrepen). Aan vang 20.00 uur. Op wo. 12 dec. komt in schouwburg Gooiland te Hilversum het Kinderthea ter Wiedes met een programma over agressie bij kinderen. „Henkie van de buren". Kaarten 6,- alle rangen. Aanvang 14.30 uur. Van 3 t/m 14 dec. exposeren 70 jonge schilders hun werk in de galerijen rond de Burgerzaal van het Koninklijk Paleis op de Dam te Amsterdam. De ze tentoonstelling vormt tevens een mooie gelegenheid om het indrukwek kende Paleis eens van binnen te be kijken. Geopend: van ma. t/m za. tussen 13.00-16.00 uur. Toegang 1,-, kinderen 0,50. In de Vereeniging te Nijmegen is op ma. 17 dec. een optreden van de groep „U.K.". Aanvang 20.30 uur. Entree prijs 17,50 p.p. De voorverkoop van kaarten is reeds begonnen. VW Kadobon. Zo gemakkelijk om aan verwende mensen kado te geven. Al tijd goed. Verkrijgbaar bij VVV Soest en Soes- terberg. OPEN HAARD...? 02155-10652 SOEST Van de aan de Ereprijsstraat gepar keerde auto van de heer De V. werd in de nacht van vrijdag op zaterdag de antenne gedemonteerd. De nacht ervoor werden van de auto van me vrouw Van M. drie banden lek geprikt. De wagen stónd geparkeerd aan de Wiardi Beckmanstraat. Zeer lang hebben de dertig [van de 200] leden van de milieuvereniging „Soestdijk geen Stankwijk", die de jaarvergadering bezochten, stil gestaan bij de vraag of de club nu al op moest gaan in een groter geheel. Dat grotere geheel zou dan de Algemene Milieu Vereniging Soest moeten gaan worden, waarin alle op dit terrein werkzame verenigingen zouden moeten samenwerken. Na een stemming besloot men, zeker voorlopig nog, zelfstandig en onder eigen naam door te blijven werken, al zit het er wel in dat t.z.t. de naam veranderd wordt in Milieu Vereniging Soest. De kwestie kwam aan de orde naar aanleiding van het agenda-voorstel nauwer samen te gaan werken met de werkgroep „Leefmilieu Soest". Op be stuursniveau bestaat er regelmatig kontakt en dat zou omgezet kunnen worden in een blijvend samengaan. Kontakten waren er ook met de bewo nersvereniging van de KLM-flats en kontakt zou gezocht kunnen worden met ondermeer bewonerscommissies van de wijken Overhees en 't Hart. De vergadering besliste echter anders. Men vond dat men eerst bezig moet blijven met de bestrijding van de overlast van het industrieterrein. Op gaan in een groter geheel zou daaraan afbreuk kunnen doen. Wel wordt het contact met andere groepen op prijs gesteld, waardoor mogelijk voorko men kan worden dat men op eikaars terrein werkzaam is. Ook het voorstel de naam van ae vereniging nu al te veranderen, kreeg geen meerderheid. Zodra Soestdijk geen Stankwijk meer is, zal de veran dering van de naam weer aan de orde komen. De tijdens de zwemvierdaagse gehou den ballonnenwedstrijd is een groot sukses geworden. Vele kaarten werden uit West-Duitsland teruggezonden naar de Sportstichting Soest. De ballon van Anita Gerrits, Beukbergerplein 60, Huis ter Heide heeft de grootste af stand afgelegd. De ballon kwam te recht in het plaatsje Groszenaspe bij Neumünster in West-Duitsland. De één-na-grootste afstand werd door twee ballonnen afgelegd. Zij kwamen terecht in het plaatsje Trittau bij Hamburg in West-Duitsland. Deze bal lonnen waren van Wendy van Reyn, Heuvelweg 7, Soest en Johan van Agterveld, Soester Engweg 50, Soest. Deze drie kinderen krijgen als prijs een gratis zwemabonnement voor 1980. W&ê Kapsalon 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 A.s. Zondag 9 december, zal in Evan geliegemeente „In de Ruimte" een kerkdienst gehouden worden, die, evenals de afgelopen twee zondagen, geheel in het teken van de zending staat. Ds. J. W. van der Hoeven zal in deze dienst spreken. Ds. van der Hoeven stichtte in 1963 de Near East Ministry, een zendingsorganisatie, die zich tot doel stelt dienst te verlenen aan Israël en het Midden Oosten. Sinds 1975 reist hij langs verschillende steden over de gehele wereld, om zijn belangrijke boodschap te brengen. Hij woont mo menteel in Jeruzalem. In deze dienst zal ook speciaal aan dacht worden besteed aan twee zende lingen die van deze gemeente zijn uitgegaan. In Hong Kong, de overbevolkte Britse Kroonkolonie, werkt Namkje Kouden- burg. Zij begon in 1976 met een studie Mandarijns en Kantonees, waarna ze, in 1978, een cursus „Instruktrice Kin derevangelisatie" in Amerika volgde. In Augustus van dit jaar keerde ze terug naar Hong Kong, na de hele zo mer zeer intensief betrokken te zijn geweest bij de kinderkampen van het kinderoord „In de Ruimte". In Hong Kong instrueert zij jonge chineze zon dagschoolleiders en motiveert hen om de kinderen krachtig te onderwijzen in de principes van de Bijbel. Thea Driessen, afkomstig uit Soest, werkt sinds kort in de Manabo-berg- stam, op het eiland Mindanao. Sinds ze. in Januari 1978 uitgezonden werd naar de Filippijnen heeft Thea eerst twee talen moeten leren, namelijk het Cebuano, de handelstaal en het Taga- log, de officiële taal van de Filippijnen. Zij is nu bezig de taal van de Manobo- bergstam te leren, om ook aan deze mensen het blijde Evangelie te kunnen vertellen. Koffiebar „De Loofhut" zal op deze Zondag de muzikale bijdrage verzor gen. De diensten beginnen om 16.00 en 19.00 uur. U bent hartelijk welkom op een van deze diensten. Overigens zal de vereniging wel deel nemen aan het werk van de milieu commissie, welke door de gemeente raad zal worden ingesteld. Bestuur Voorzitter Huizenga en bestuurslid F. Loonstra stelden hun plaatsen in het bestuur beschikbaar. Drukke werk zaamheden waren daar de oorzaak van. De voorzittersfunctie wordt nu tijdelijk waargenomen door mevrouw E. Ra demaker-Beuken, terwijl in de vaca ture Loonstra werd voorzien door de benoeming van de heer M. Bongers. Penningmeester H. van Luyn stelde voor de uiterst lage contributie van vijf gulden per jaar, te handhaven. Hij had een aanzienlijk batig saldo. Mogelijk is dat volgend jaar wel de contributie verhoogd moet worden, omdat men vanaf 1 januari 1980 maan delijks een zaal huurt in het dorpshuis De Borg. Men wil er open-huis gaan houden; zittingsavonden op iedere tweede maandag van de maand, waar op inwoners van Soest met hun milieu klachten terecht kunnen. Men wil proberen de zaalhuur via een subsidie van de gemeente, vergoed te krijgen. Door een bijdrage uit de zogenaamde kermispot, kon de club een typemachine aanschaffen. Op zondag 9 december wordt voor de achtste keer door circa 60 leden van de Baarnse Hondenclub met hun viervoeter het examen Gedrag en Gehoorzaam heid' afgelegd. Het examen is onderverdeeld in drie categorieën, t.w. het A-examen voor beginners, het B-examen voor gevorderden en het G&G voor vergevorderden. Voor elk van deze examens hebben de cursisten 16 weken lang iedere zondagmorgen met hun honden onder deskundige leiding geoefend. De examens zullen afgenomen worden in de Pekingtuin te Baarn en beginnen om 9 uur 's morgens, waarna om ongeveer 3 uur 's middags de prijsuit reiking zal plaatsvinden. Voor de beste combinatie, in iedere categorie is een prijs beschikbaar, terwijl voor de beste combinatie van de dag een wis selbeker beschikbaar gesteld is door de AMRO-bank. Ook zal een demonstratie gegeven worden waarmee een indruk gegeven wordt van hetgeen de hond (baas) in de cursus geleerd is. Deze leerstof omvat o.a. het aangelijnd volgen, het los volgen, het blijven zitten en liggen, het terugsturen en het komen op bevel. De heer R. Meerwijk, die tevens de op richter van de Baarnse Hondenclub is, zal tijdens de demonstratie vakkundig uitleg geven en zelf een demonstratie dirigeren, verloren zoek en niet te vergeten het markeren geven met één van zijn jachthonden. De toegang tot de Pekingtuin is geheel gratis. Men wordt echter vriendelijk verzocht de hond aangelijnd te houden. Zij die geïnteresseerd zijn deel te nemen aan een van de cursussen kunnen zich hiervoor aanmelden bij de secretaresse van de Baarnse Honden club mevr. Meerwijk, Nieuw Baarn- straat 37, Baarn, tel. 02154-17406. Het cursusgeld bedraagt 35,- voor 16 lessen inclusief examen. De nieuwe cursussen beginnen weer op 20 januari 1980. In verband met de grote belang stelling is het zaak dat men zich zo snel mogelijk opgeeft. Het Vaarderhoogt is Jong, Vrolijk, Fris en bij de tijd. Vol van sfeer en compleet. Niet voor niets een van de meest ruim gesorteerde tuincentrums van Nederland. Wekelijks vliegt het voordeel de poort uit: Deze week (van vrijdag t/m donderdag) schenkt de weldoener zijn: Grote begonia's van 6,25 voor3,75 Chrysanten van 4,95 per bos voor 2,75 Degenen die aarzelen komen te laat!!! Het KERSTGROEN en alles wat daarbij hoort komt in zicht, terwijl U in de tuin onder deze weersomstandigheden nog alles heerlijk planten kunt! Diverse aanbiedingen in: violen, haardhout, coniferen etc. Voor tuinverandering en aanleg kunt U nog terecht, wacht niet te lang DORRESTEINWEG 72A - SOEST - TEL. 02155-12883 Geopend: donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag en woensdag van 8-6 uur. Zaterdag van 8-5 uur - Vrijdagavond van 7-9 uur. Tot de betere afspraken die men maken kan behoren tegenwoordig de niet- roken afspraken. Er zijn hele toestanden georganiseerd om de mens van het funeste roken af te helpen. Jarenlang lopen er al akties; de een met meer - de ander met minder sukses. Veel verwacht men echter van de, om te beginnen, korte afspraken met één aprtner. Het nakomen van de vastgelegde afspraak wordt beloond, op een wijze die eveneens van te voren is afgesproken en vast gelegd. Tallozen onderwierpen zich reeds aan deze proef en met sukses. Stoppen met roken - ieders eigen be sluit" is de titel van een boekje van Elsa Helde. De schrijfster woont in Zweden, in Stockholm, en haar penne- vrucht verscheen vorig jaar in le druk op de markt. Bij het lezen van het boekje zal al gauw duidelijk worden waarom de Stichting Volksgezondheid en Roken een Nederlandse bewerking heeft uitgegeven. Elsa Helde vertelt namelijk heel open hartig over haar strijd tegen het ro ken; zij kan op suksessen bogen, maar mislukkingen zijn er ook. Zij schrijft een leesbaar verhaal en in de interviews waarmee zij haar boek begint, zullen velen zich herkennen. Dat de rookgewoonte mensen in een onvoorstelbare greep heeft, wordt dui delijk bij het lezen van die aaneen schakeling van persoonlijke getuige nissen. Alle wetenschappelijke uitvoerigheden worden vermeden en toch staat er veel exacte informatie in. Stoppen Stoppen met roken is een besluit dat men zelf neemt. Er moet dan wel een motief voor zijn en men zal een geschikt tijdstip ervoor moeten kei zen. Een gezellige manier om met ro ken te stoppen is de „niet-roken-af- spraak". Rokers helpen daarbij rokers, maar ook niet-rokers helpen de rokers om hun onzalige bezigheid op te geven. Er zijn voorgedrukte kaarten voor be schikbaar, die zowel door de „stopper" als door de „beloner" getekend moeten worden. De beloning kan uit van alles bestaan en zal om practische redenen, doorgaans wel afgestemd worden op de duur van de belofte. Van een lange-soester van de banketbakker tot een avondje eten of iets dergelijks. Een leuke beloning is het stomen van de hele garderobe voor het verwijde ren van alle rookluchtjes. Aan deze aktie wordt veel publiciteit gegeven. Vorige week ontving staats- secretaris mevrouw Veder een „eerste exemplaar" van Elsa Helde's boek. Verder verzorgt Herman Pieter de Boer, de bekende auteur, de publici teit in de massamedia en komt er een landelijke advertentiekampagne. Daarin zullen bekende nederlanders zoals Kitty Jansen, Henk Molenberg, Piet Sauer, Conny Vandenbos, Albert West en Sonja Barend de aktie dui delijk maken. Het geheel wordt ondersteund door een nationale afficherings-kampagne. De voorgedrukte „niet-roken-af- spraak" is in tweevoud mét kado- enveloppen a 1,50 bij de boekhandel verkrijgbaar. Daar ligt ook het boekje van Elsa Helde a tien gulden. Bedenk wel: „Vanaf volgende week niet meer roken, binnen een maand een ander mens". Sukses! WAT IS ER TEGEN EEN KLEINTJE als U daarmee uw familie, vrienden, kennissen en relaties verrast? De Soester Courant helpt U daarmee! Uw goede wensen voor de komende feestdagen kunt U bij ons in kleine advertentie-verpakking kwijt. Advertentie-teksten, mits VÓÓR 15 DECEMBER in ons bezit worden in de SOESTER COURANT van donderdag 27 december geplaatst. j^MEER WETEN? BEL 14152 De vier jaar geleden met handwerken gestarte vrouwengroep „Naald en Draad" heeft nog geen vast onderdak gekregen, hoewel het er lange tijd naar heeft uitgezien dat ze dit wel zou krijgen. De bedoeling was, dat ze in één van de ruimten van de tot bibliotheekfiliaal te verbouwen voormalige openbare Margrietschool in Soest-Zuid zou worden ondergebracht, maar vorige week deelde wethouder mevrouw M. F. van Stiphout-Croonenberg mee, dat de twee beschikbare ruimtes aan anderen zijn toegewezen. Het college had namelijk 's morgens besloten de ruimtes te verhuren aan de Werkgroep Soest en omstreken van Amnesty International en ten behoeve van huisvesting van de coördinator van een project voor musische vorming en sociaal-cultureel werk voor de jeugd van Soest en Amersfoort samen. Deze mededeling was een grote teleur stelling voor mevrouw C. Joosten, Leidster van de groep Naald en Draad, die aan het begin van de vergadering een vurig pleidooi had gehouden om voor de ruimte in aanmerking te ko men. Zij vertelde de commissie, dat de groep bestaat uit dertig vrouwen die vrij handwerken, en dertig vrouwen die korte technische cursussen volgen. Ze komen op maandagavond bij elkaar in de Willibrordusschool, waar de ac commodatie zeer slecht in (de deel neemsters zitten op de kleine stoeltjes van de leerlingen), en op dinsdagmor gen in De Bunt. Het is evenwel bijna niet te doen de apparaten: te versjou wen die iedere keer voor het hand werken nodig zijn. Afgezien daarvan is het niet langer voldoende om de groep maar twee keer bij elkaar te laten komen. Er is zo'n grote animo, dat er een wachtlijst is. Deze wordt alleen maar langer, omdat er geen uitbrei dingsmogelijkheden zijn vanwege het gebrek aan ruimte. Daarom vroeg mevrouw Joosten anderhalf jaar gele den een lokaal in Soest-Zuid aan. De gemeente zei toen: Wacht u maar tot de verbouwing van de Margrietschool een feit is geworden. „Dus hebben we geduldig gewacht, en nu krijgen we dit te horen!aldus een zeer teleurgestel de mevrouw Joosten. „We zijn zomaar opzij geschoven. Ik vind het heel erg". De groep wil een ruimte, waarvan ze permanent gebruik kan maken en waar de apparaten die nodig zijn kunnen blijven staan. Gezien de des tijds door de gemeente gewekte ver wachting dat ze een ruimte in de Margrietschool zou krijgen, werd be sloten de groep om te zetten in een vereniging. Een bestuur is er inmid dels, aldus mevrouw Joosten. De commissieleden voelden duidelijk met haar mee en waren eigenlijk machteloos, omdat het college het besluit al genomen had. Dit was moge lijk omdat de zaalruimteverdeling aan het college is gedelegeerd. Met name de heren E. de Jong en A. Vreeswijk drongen er bij de wethouder op aan, de groep nu verder niet te vergeten. Mevrouw A. van Gelder (PvdA) vroeg zich af waarom de coördinator van de jeugdprojecten voor Soest en Amers foort juist in Soest gehuisvest moet worden. In dit verband wees mevrouw Van Stiphout op de gevoeligheden die er in de aanvangssituatie liggen. Me vrouw. N. Blommers (WD) vond, dat de coördinator best ergens in Soest- midden een plaatsje had kunnen krij gen. De wethouder wees er evenwel op, dat hij op zeer korte termijn aange steld wordt en dat dan een ruimte dringend noodzakelijk is. De verbou wing is volgens haar in twee maan den bekeken. Het beschikbaar ko men van een accommodatie in Soest-midden duurt nog minstens drie kwart jaar. Mevrouw J. Allard (D'66) constateerde, dat de groep Naald en Draad in feite het slachtoffer was geworden van de traagheid waarmee de directeur van gemeentewerken het verbouwingsplan heeft opgesteld. Was dit eerder gebeurd, dan zou er van een coördinator nog geen sprake zijn ge weest en had de groep Naald en Draad een ruimte toegewezen gekregen. De commissie betreurde de gang van zaken voor de groep Naald en Draad en drong er bij de wethouder op aan, deze alsnog te helpen. Drie maanden na het ingebruiknemen van het dorpshuis „De Borg" moet het zittende bestuur in zijn geheel aftre den. Namens de gemeenteraad hebben in dit bestuur zitting wethouder me vrouw M. van Stiphout-Croonenberg en de heer R. van Logtenstein. Burgemeester en wethouders stellen voor in hun plaats te benoemen de heren R. E. van Gelder (Weegbree straat 22) en T. Middelkoop (Soester- bergsestraat 97a). Bie ongs in Soest hewwe moar een beste braandweer mit een staadse zentroale en een heul stel spuute. Vreuger gong d'r een sirene, aas ter braand waas, maar doat waas wel een oakélig gejaank, hoechtem. Wullie as jonges, zongen daan het Soesder volkslied. „D'r is un hoojbarg in de braand evleugen. Hoal de spuut, hoal de spuut En toen de brandweermaan- nen kwoame kieke. Toeng waas 't aal uut, toeng waas 'taal nut". Ze binne hier zó aaktief, daat aas ter un heidebrand is, neme ze de laadderwoage ok nog mee. En noeng laas ik in de kraant, daat die hoge toóre kepot goat; de stukke vaalle d'r zomoar uut. Hoe kaan daat noeng, daat ding is paas nieuw? Zitte ze in de road te vroage, wie ze schuld daat is. Ik schaat, daat die toóre gebaarste is van 't laache om aal daat gedoe. Wis ik veul daat zo'n ding d'r is om de slaange te droöge. Ik haad alties edocht, daat de braandweermaannen d'r op mosse klimme om te kieke woar de braand waas. Waat moewe noeng met daat mone- ment, opbouwe of moar afbre- ke? Ajje 't ming vroagt, daan mo'k zeigge, daat ik ut geen mooi ding vind. 't Liek wel een gróót uuttevaalle schoorsteen. Aawwe noeng is zo'n groóte kroanwoage van Peko hure en we loate die toóre zaachie's kaantele, zodaat-ie plaat komp te legge, daan kenne ze um gebruuke aas roadzoal. Aas de gemoederen daan aal te verhit worre, ken de braand weer d'r zo op spuute en daa's daan een mooie oefening. HANNES VAN DE NENG. De 24-jarige Soester R. van D. bracht bij de politie een brommer terug die hij op 17 november had gestolen. Hij had spijt van zijn daad. De bromfiets is inmiddels teruggegeven aan de eigenaar. In het dorpshuis „De Borg" is soms sprake van terreur door straatjeugd. Daar werd vrijdagavond de 14-jarige O. M. het slachtoffer van. Hij kreeg, zonder daar enige aanleiding voor ge geven te hebben, van een leeftijd genoot, stompen in zijn maag en op zijn oog. Zaterdagavond ging M. met de beste bedoelingen weer naar het dorpshuis en daar had hij de pech zijn belager van de vorige avond weer te ont moeten. Opnieuw werd hij geslagen. Nu rekende de politie de vechtersbaas, de 15-jarige F. E. V., in. Hij bracht de nacht door in een cel en werd zondag morgen vrij gelaten. voor het opgeven van een kleine nieuwjaars wens in de Soester Courant Ondertekening ATTENTIE: één letter of leesteken per hokje, tussen twee woorden een hokje blanco laten 1 2 3 4 5 5 regels f 8,00 6 6 regels f 10,00 7 regels f 12,00 8 regels f 14,00 9 regels f 16,00 10 regels t 18,00 11 regels f 20,00 12 regels f 22,00 7 8 9 10 11 12 De bon moet uiterlijk VÓÓR 15 DECEMBER in ons bezit zijn voor plaatsing in de Soster Courant van DONDERDAG 27 DECEMBER. Deze bon ONGEFRANKEERD zenden aan: advertentieafdeling SOESTER COURANT Antwoordnr. 136, 3760 VB SOEST. Het verschuldigde bedrag insluiten door middel van groene bank-betaalcheque, Eurocheque of blauwe girobetaalkaart (geen giro-overschrijvingskaart) DENK AAN DE ONDERTEKENING! Bij het bedrijf gemei Salaris: afhankelijk bruto per ri De vakanti Regeling voor werkl Sollicitaties aan de de afdeling persone 10 dagen na versch renummer 79-44. Gelet op het bepaalde l Het college van burg» sing van de borden 61 weg tegenover het gel gelegd, aan te wijzen a Van dit beroepschrift nen 30 dagen na heden. Het beroepschrift diei gin, doch te worden in vincie Utrecht. Het besluit is in afsi Utrecht, rijkswaters^ A.N.W.B. Den Haag, Arnhem, politie Soest t maandag 10 decembe 1980 en eventueel ai woensdag 12 decembt dienst en vaststelli: delen de volgende v Voorstel tot verho belasting per 1 janu Vaststelling van hel Vaststelling van hel Vaststelling van het Voorstel tot verhop 1 juli 1980, alsmed van het aardgas. Voorstel tot het ins nale Muziekschool i Voorstel.tot wijzigir N.B. Indien de tijd dit agenda van decer ring donderdag 13 De raadsagenda bevat Voorstel tot het bei hoeve van de aans basisvoorzieningen Bunt". Voorstel tot het be richten met meub Redlshool. Voorstel tot instan Bengelenbak" aan d Voorstel tot wijzigir ling en de uitoefenir verlening van bijsta. Voorstel tot het geve Voorstel tot het bes van het uitbreiden Veldeplantsoen en h< Aanvullend voorstel weertoren. Voorstel tot het besc voor leidinggevende] Voorstel tot het besi bouwen van de voorn Voorstel tot wijzigin de gemeentelijke Br< Voorstel tot ruiling mingsplan Overhees Voorstel tot het va: monde II". Voorstel tot het beno lid van de Welstands» Voorstel van de com van een beslissing oj heer C. A. van Logtei een bouwvergunning. Met voorstel van bu de beslissing. Voorstel inzake verk» en aanleg van parkee NotaWelzijnsplan. Stemming over punt jaardenwoningen Voorstel tot verhurin,' binatie te Soest. Voorstel tot het inste ding van goedkeurinj mingsplan Zwarte We Voorstel tot aankoop te Soest van mevrouw Voorstel tot verkoop monde n aan de Woi van 78 eengezinswonii Voorstel tot het besch het treffen van voorzit Voorstel tot verkoop Vrijheidsweg te Soest corporaties (S.S.W.) ti Voorstel tot het besc. van het treffen van g gelegen aan de Ossend Voorstel tot het afwijs H. J. L. Eshuis om s» de Wet op de Ruimtelij Voorstel tot het bescl schaffing van een huis' Voorstel tot het besct koop van een kolkenzu Voorstel tot het benoei ting Wijk( diensten )cer Voorstel tot het bescl van de reconstructie straat. De vergaderingen worden kazerne, Lange Brinkweg. De schriftelijke toelichtin u inzien in het gemeentelij over het gemeentehuis Verlening d.d. 31 juli 1979. bouwen van een hekwerk te Soest (kadastraal beken I

Soester Courant | 1979 | | pagina 4