trefpunt veer plantenvrienden UITNODIGING W eihnachtsoratorium van Joh. Seb. Bach in de Nicolaaskerk te Baarn KERST-MUZIEK van TOEN tot NU WV nieuws Zondag 16 december: TUINTOKO Slat* Gladt utlÈla^ÜiM&M, BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM RECEPTIE Klaverjassen bij „Soest" U BENTVAN HARTE WELKOM! Grootste kerstmarkt van Midden-Nederland: Amsterdamseweg 139, Amersfoort, tel. 033-17031 PRAAMGRACHT 5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 Op 31 december aanstaande zal mevrouw Mr. J. M. Corver- van Haaften het ambt van burgemeester van Soest neer leggen. Ter gelegenheid van dit afscheid biedt het gemeentebestuur mevrouw Corver en haar echtgenoot een Dit zal plaatsvinden op dinsdag 18 december van 19.00- 22.00 uur in het wijkdienstencentrum ,,De Borg", Willaert- straat. Gaarne nodigt het gemeentebestuur de ingezetenen van Soest en Soesterberg uit om op die avond afscheid te komen nemen van de burgemeester. Loco-burgemeester, DRS. G. A. W. G. A. PLOMP Secretaris, MR. J.M. KRUITWAGEN 17Soester Courant van woensdag 12 december 1979 17 In de ?t. Joriskerk te Amersfoort wordt op vrijdag 14 december een concert ge geven door het Utrechts Barok Con cert o.l.v. Jos van Veldhoven met or kestwerken van J.S. Bach (suite voor hobo en orkest), H. Schmelzer en Fr. Durante Koorwerken van H. Schütz en ClaudioMonteverdi. Aanvang 20.00 uur. Toegang/10,-; CJP/Pas65 8.-. In het Concertgebouw te Amsterdam worden tijdens de kerstdagen de vol gende concerten gegeven: Op 25 dec. om 14.45 uur een Eurovisie Kerstma tinee door het Concertgebouworkest. Prijs 10,-. Op 26 dec. om 11.30 uur een concert van Albert de Klerk en Marijke Smit Sibinga. Pnjs 3,50; Kinderen t/m 15 jaar gratis. Op 26 dec. om 14.30 uur een concert door het Nederlands Kamerorkest. Prijs 12,50; Kinderen tot 15 jaar ƒ7,50. Op 6 dec. om 14.30 uur in de Kleine Zaal van het Concertgebouw een con cert van Ronald Brautigam. Prijs 12,50. Kaarten alhier te reserveren. Op 15 dec. komt er in Cultureel Cen trum „De Vaart" in Hilversum een Ruilbeurs, waar postzegels, suikerzak jes, sigarenbandjes, posters, stripboe ken, plantjes, foto's, ansichtkaarten enz. geruild worden. Toegang gratis. Aanvang 14.00 uur. In het Patiogebouw in Almere-Haven is de gehele maand december een ten toonstelling ingericht van Tsjechoslo- waaks speelgoed, heel kunstzinnig en uitgebreid met grafisch werk van Ge- rard van Kerkhof, die zich door dit speelgoed liet inspireren. Vanaf 18 januari t/m 8 maart (m.u.v. de zond.- maand, en donderdag) staat Toon Hermans in Carré. Toegangsprij zen van 7,50 t/m 28,50. De voor verkoop start op 18 dec. voor de ge hele periode en u kunt hier reserve ren. Op 17 en 18 december organiseert Ar- tishock weer in wijkgebouw „De Borg" het Doen voor Kerst voor volwasse nen. Ditmaal op ma. 17 dec. Kerst boomversiering en op di. 18 dec. Kle ding versiering. Voor informatie en op gave: Artishock, Steenhoffstraat 46 te Soest, tel. 18456. In de Eurohal te Maastricht organi seert Buro Pinkpop op za. 22 decem ber een „Pinkpop 10 Extra". Entree prijs 10,« p.p. Aanvang 13.30 uur tot 2.00 uur. De voorverkoop is reeds begonnen. Op di. 18 dec. is er in De Flint te Amersfoort een concert van het Utrechts Symfonie Orkest, Dirigent Christopher Seaman; Solist is Radu Lupu, piano. Aanvang 20.15 uur. Toegangsprijs 12,- 9.-pas 65; CJP 5,50. In „De Speeldoos" te Baarn komen op 20 dec. na optredens in België, Duits land, Frankrijk, Hongarije, enz. nu voor de 2e keer ,,'t Kliekske". Voor de begeleiding van hun vele liedjes gebruiken zij een assortiment oude muziekinstrumenten, die ze zelf bouw den naar de door hen gevonden ori ginele exemplaren b.v. draailier, mondharp, pijpzak, kromhoorn, trek zak, luit enz. Een gedeelte van dit programma zal gewijd zijn aan ou,de kerstliederen. Toegang 8,-; Pas 65/ CJP/6,-. Op 15 dec. komt in het Jeugdtheater van de Speeldoos te Baarn het kinder theater „Pup" met „Domme dingen van Domhoofd". Aanvang 14.00 uur. Prijs 3,-, jarigen gratis. In schouwburg „Gooiland" te Hilver sum komt op do. 13 en vr. 14 dec. Robert Long en Leen Jongewaard in Robert Long's nieuwe theatershow „Duidelijk zo?". Aanvang 20.00 uur. Kaarten 12,- t/m 23,-. Op ma. 17 dec. en di. 18 dec. is in Gooiland „Alle laadjes open". Een mu zikaal programma geschreven door Annie M. G. Schmidt, met Conny Stuart, Gerrie v.d. Klei, Willem Nij- holt en Paul Deen. Aanvang 20.00 uur. Kaarten 14,- t/m 25,-, alhier te reserveren. Op za. 15 dec. is in De Flint, Stads- hal te Amersfoort een Kerstliedavond o.l.v. Renske Nieweg. Velen, jong en oud, komen samen om die avond te zingen en te spelen, waarbij het, voor namelijk Nederlandse, Kerstlied cen traal staat. Aanvang 19.30 uur. Prijs 2,-Muziek 1,-. Van 20 t/m 30 dec. is in Sportpaleis Ahoy te Rotterdam weer het Ahoy Kerstcircus 1979 met vele matinees. Prijzen zijn van 12,- t/m 24,-. Jeugd t/m 14 jaar en 65-plussers be talen op alle rangen half geld. In de Stadsschouwburg te Utrecht spe len op vr. 21 en za. 22 dec. Ton van Duinhoven, Ina van Faassen, Ton Kuyl, Hetty Verhoogt en Fien Berg- hegge het toneelstuk van Alan Ayck- bourn „En nog vele jaren". Aanvang 20.00 uur. Kaarten 8,50 t/m 20,-, vanaf 3 dagen tevoren. In de Ikonengalerie Wortmann, Slot- laan 128 te Zeist is tot 31 dec, een expositie van Russische, Griekse en Kretenzische ikonen uit de 15e tot de 18e eeuw. Geopend volgens afspraak tel. 03404- 12285, na 19 uur 17586. Zilvertentoonstelling in Rijksmuseum. Van 1 dec. t/m 10 febr. organiseert het Rijksmuseum de belangrijke ten toonstelling „Neerlands Zilver" 1530- 1830. In totaal zullen er ca. 170 voor werpen getoond worden van beroemde zilversmeden als Paulus van Vianen, Jan Lutma en Jo hannes Schiotling. In de Grote Kerk te Vreeland is op 15 december om 20.15 uur weer een kaarslichtconcert m.m.Vs de Utrechtse studenten cantorij. Dinsdag 18 december houdt de sport organisatie „Soest" weef haar maan delijkse klaverjasavond, de laatste van dit jaar, in het paviljoen aan de Bos straat-Oost. De strijd om de kompetitieladder voor de „Troef-boer" trofee begint zoals gewoonlijk weer om 20.00 uur. Onnodig te vermelden dat de prijzen deze avond zijn aangepast op de na derende feestdagen. Een reden temeer misschien voor de liefhebbers om zich die avond naar de Bosstraat te begeven. Op zondag 16 december wordt in de Nicolaaskerk te Baarn traditiegetrouw een uitvoering gegeven van het Weih- nachtsoratorium van Johann Sebas- tiaan Bach. Evenals twee jaar geleden heeft Louis Mol gekozen voor een integrale uitvoering van de zes canta tes waaruit dit Kerstoratorium is sa mengesteld. Het mag bekend worden verondersteld dat het nooit in de bedoe ling van Bach heeft gelegen om één Weihnachtsoratorium (vergelijkbaar met zijn andere echte oratoria) te schrijven, maar een zestal cantates voor de zon- en feestdagen rondom Kerstmis en Nieuwjaar. De tekstge bondenheid en de feestelijke muziek hebben de afzonderlijke delen later te zamen gebracht. Hoewel het lange tijd gewoonte is geweest om een keuze uit de afzonderlijke cantates te doen, is de ze keuze op zich erg moeilijk, omdat er geen minder geslaagde delen zijn aan te wijzen die een coupure zouden rechtvaardigen. Daarom in Baarn een integrale uitvoering, wat op zich al een bijzonder gebeuren is. Medewerking aan het concert in Baarn verlenen: Nelly van der Spek, sopraan; Delia van Schaik, alt; Herman van Kerkhof, tenor; Lieuwe Visser, bas; Hans van Hees, trompet; Yolanda Zuurendonk, fluit; Henk Knöps, hobo; Imre Keblu- cek, cello; Karei Brester, viool; Ed Zuiderwijk, viool; Rien Voskuilen, or gel; het orkest van de Bach Cantorij en het Groot Nicolaaskoor. Dirigent: Louis Mol. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de in gang van de kerk. Het concert begint om 14.00 uur. De kerk is open vanaf 13.15 uur en is goed verwarmd. Het koor van het King's College Cambridge is in de loop der jaren vooral wereldberoemd geworden door de vertolking van Kerstliederen. Christ- massongs, op sobere maar vooral sfeervolle wijze ten gehore gebracht. De hier boven afgebeelde LP telt maar liefst 13 Christmas Carols, de meeste met orgelbegeleiding, een enkele zonder inspraak van toetsen en pedalen. Deze LP werd op de markt gebracht onder de titel: „The World of Christmas Music". Bepaald niet een bescheiden naamgeving, maar in dit geval dekt de vlag de lading. Prettige bijkomstigheid: voor slechts ƒ12,95 wipt U deze ARGO-opname al op uw draaitafel. Een plaat waar U rond de Kerst jaar na jaar plezier van zult hebben. Ten onrechte wordt nog wel eens veronderstelt dat Handel's Messiah typische Paasmuziek is. Verklaarbaar, omdat het Hallelujah-koor uit dit oratorium hoofdzakelijk op Paasmorgen te beluisteren is. The Messiah hoort echter bij 't Kerstgebeuren. Philips verdiende met deze uitvoering een Graiid Prix du Disque. Terecht. Het London Symphony Orchestra o.l.v. de ook in ons land populaire Collin Davis zorgt met vocale en instrumentale solisten voor een indrukwekkende uitvoering. Het fraai uitgevoerde album met tekstboek telt drie LP's die qua opnametechniek perfect genoemd mogen worden. Was in het verleden de prijs voor aanschaf de hoogste drempel, bij de Gouden Snaar wordt dit historische album voor slechts 29,95 uw eigendom. Laatste in de kleine serie belangwekkende Kerstreprises is de opname die Philips maakte van Bach's Weihnachts-Oratorium. Voor de Bach- kenners: geen uitvoering in Barok-Nieuwe-Stijl. Dat is ook niet te ver- j wachten van een uitvoering die o.l.v. Eugen Jochum staat. Tot de solis ten behoort o.m. onze landgenote Elly Ameling. die met Brigitte Fass- baender. Horst Laubenthal en Herman Prey indrukwekkend vocaal werk laten horen. Met koor en orkest ademt het geheel een helder stemmenweefsel. De natuurlijk vloeiende tempi zorgen voor een onge kende klankschoonheid. Bach zonder reconstructies, Bach zoals zovelen j hem 't liefst beluisteren. Ook hier gaat gelukkig weer op dat deze uit- voering van het Weihnachts-Oratorium binnen bereik van bijna ieder- 1 een komt. prijs 29,95. Naarmate de feestelijke Kerstdagen dichterbij komen wordt de platen- markt overstroomd met een zwarte schijvenrepertoire dat duidelijk op 25 en 26 december is afgestemd. Ook dit jaar is daarvan opnieuw sprake. Reeds eerder bespraken wij voor U de Kerstliederen die door Herman van Veen op een LP worden gezongen. Afgaande op het overige nieuwe Kerstrepertoire is van Veen's nieuweling de beste uit de Kerstoogst 1979. Gezien de kwaliteit van de overige opnamen aandacht voor een 3-tal reprises die het verdienen nog eens onder uw aandacht te worden gebracht. In de eerste plaats door het voortreffelijke gehalte van de uitvoeringen. Last but not least omdat ze door prijzenstuntjes in financieel opzicht bereikbaar zijn geworden voor nagenoeg iedereen. Kom met het hele gezin en geniet alvast een beetje in 't voren van die onbetaalbare kerst-sfeer bij uw eigen TuinToko. Een gratis kopje koffie of warme chocolademelk staat voor U klaar. pPMfOHi is 'n geregistreerd handelsmerk van Tuintoko Amersfoort B. V. Bij aankoop van f 25.- of meer aan KERST ARTIKELEN uit de Tuinwinkel of de bloemenkas (kerstboom telt dus niet mee) krijgen uw kinderen een minikerstboompje GRATIS! N.B.: één per gezin, en zolang de voorraad strekt. De kerstsfeer in uw huis is zelfs bij uw eigen TUINTOKO niet te koop, maar wel van alles om die sfeer te maken. Kerstbomen met kluit (uit eigen kwekerij) zonder kluit, dennegroen, kerststukjes, azalea's, cyclamen, kerstballen, kerstboomverlichting, kunstkerstbomen, kaarsen, kandelaars, stalletjes, kerstboomstandaards, losse materialen om zelf kerststukjes te maken.

Soester Courant | 1979 | | pagina 17