De „schoonsten" van P.V. de Vriendschap Het profiel Waar blijft niet besteed sportgeld? Gedeputeerde Staten keurt beleid Soester burgemeester goed gericht voor wie zich te dik vindt. rousselA ^Ecjuüfoe Ruim kwart miljoen liter olie uit drie gemeenten N. J. F. demonstratie Sii __a PIETER BOR'S KAASHUIS voor kwaliteit PIETER BOR'S KAASHUIS Openingstijden Zwembad De Turf in de Kerstvakantie Het Hutschenreuther Kerstbord 1979 Receptie Soest-Atletiek voor genodigden en oud leden Grote slachtbingo Vierde klaverjaswedstrijd van VVZ Zwembad «Equiline NCVB Soestdijk Advent 1979 Diefstalletjes BELEGEN BOEREN GATENKAASJES Q QD Utrechtse actie Tankslag succes Gevaarlijk spelletje Botsing met Bank Verkeer gecontroleerd Naald en Draad houdt open huis 21 Soester Courant van woensdag 12 december 1979 21 Gedurende de Kerstvakantie zijn de openingsuren voor recreatief zwem men in De Turf als volgt Maandag 24 december van 13 tot 16 uur donderdag 27 december van 11 tot 12 en van 13 tot 18 uur, vrijdag 28 december en vrijdag 4 januari van 13 tot 18, van 19 tot 20 en van 21 tot 22 uur, zaterdag 29 december en zaterdag 5 januari van 13 tot 17 uur, zondag 30 december en zondag 6 januari van 10 tot 14 uur, maandag 31 december van 10 tot 12 uur, woensdag 2 januari van 14 tot 18 en van 19 tot 22 uur en donderdag 3 januari van 13 tot 18 uur. Dinsdag 25 december (le Kerstdag), woensdag 26 december (2e Kerstdag) en dinsdag 1 januari (Nieuwjaarsdag) is het zwembad gesloten. Ontwerp van de Deense kun stenaar en dichter Ole Winther. Met een fascinerende kleuren rijkdom; met goud, platina en kobalt. Oplage beperkt tot het jaar 1979. Waardevol voor verza melaars. Hutschenreuther: Wij vinden het fijn om uw mooiste porselein te maken. WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT (31) De Sektie Atletiek van de Sportorgani satie Soest zal zijn 10-jarig bestaan op bescheiden wijzen vieren. De eerste aktiviteit in deze viering is een receptie voor genodigden en oudleden. Deze receptie zal gehouden worden op vrij dag 14 december a.s. van 17.00 tot 18.30 uur in het clubgebouw van de Sportor ganisatie Soest aan de Bosstraat. Het Bestuur van de Sektie Atletiek zal het zeer op prijs stellen, als vele oud leden van deze uitnodiging gebruik maken, om elkaar weer te ontmoeten op het Sportcomplex Bosstraat Oost. Voor de recreatie- en seniorleden zal op vrijdag avond 8 februari een feestavond met koud-buffet georganiseerd worden. Op zaterdag 9 februari is het feest voor de jeugd met een spelmiddag en panne koeken eten. Zaterdag 22 december a.s. organiseert de voetbalvereniging SEC in het club huis aan de Bosstraat een grote slacht bingo voor haar leden donateurs en begunstigers. Op deze avond zal de heer Hartog van het Vleescentrum aan de Birk- straat ter plaatse het vlees voor u snijden en gereedmaken, in de vorm van carbonades, hamlappen, speklap pen e.d. tot kop en staartvlees voor de erwtensoep toe. Toegangsbewijzen voor deze speciale bingo zijn vanaf 15 december verkrijg baar aan de bar in het clubhuis. De vierde klaverjaswedstrijd van WZ, die mandagavond in het klub- huis werd gehouden, is wederom een groot succes geworden. Vierenzestig dames en heren waren om 20 uur aanwezig voor het spelen van drie par tijen van ieder zestien giften. De uit slag werd: 1. Mevrouw Kruitbos, 5844 p. 2. Ben Fugers, 5514 p. 3. H. Wegerif, 5491 p. 4. W. Hilhorst, 5484 p. 5. C. Stolwijk, 5420 p. 6. Ton Bunnik, 5314 p. 7. Me vrouw Bosboom-Van Asch, 5281 p. 8. Dick v.d. Bovenkamp, 5257 p. 9. J. Huijting, 5141 p. 10. J. Poot, 5129 p. 11. L. van Hornsveld, 5127 p. 12. J. v.d. Meij, 4919 punten. De troostprijs was voor de heer B. de Rooij, die slechts 3234 punten be haalde. De voorzitter van de evenementen commissie, die de prijzen uitreikte wenste allen gezellige Kerstdagen en maakte daarna bekend, dat bestuur en evenementencommissie de jaar lijkse Nieuwjaarsreceptie houden op 1 januari 1980, van 15 tot 17 uur in het klubhuis aan de Eemweg. Volgens burgemeester en wethouders zou de overkapping van het natuurbad te omslachtig worden. Blijkbaar heb ik de problemen onder schat. Het leek mij nog wel zo'n goed idee om het natuurbad, dat haast op de grens van Soest en Soesterberg ligt, waar bovendien aardig wat par keerruimte is, met weinig overlast voor de buurt, in de winter om te bouwen tot een zwembad dat 's zomers en 's winters optimaal gebruikt kan worden. De reconstructie zal waarschijnlijk goedkoper zijn dan de aanleg van een heel nieuw zwembad en dat lijkt mij toch wel belangrijk. Het argument dat de bereikbaar heid van het (semi overdekte) na tuurbad in de winter voor de meeste Inwonei-s onaantrekkelijk zou zijn, vind ik wat zwak. Onze kinderen moeten als ze een jaar of twaalf zijn, wel naar scholen in Amersfoort, Baarn of Hilversum fiet sen, óók in de winter. Bepaald niet naast de deur. De waterpolo-ers trainen al sinds jaar en dag 's winters in Baarn en dat is ook al niet om de hoek. Bovendien zou de (beter bereikbare) „Turf" het hele jaar door open kun nen blijven voor schoolzwemmers en „ploeteraars". Twee goed beklante zwembaden zijn m.i. voordeliger dan drie, waarvan het open bad in slechte zomers met verlies draait. Voor het geval er dan plaatsruimte en geld over mocht zijn, zou Beuken dal wellicht uitgebreid kunnen wor den, zodat er gelegenheid komt voor zaalvoetbal en indoor-atletiek. Natuurlijk ben ik er mij van bewust, dat het opperen van plannen aanmer kelijk makkelijker is dan het uitwer ken ervan, om van het uitvoeren maar niet te spreken. Een heel enkele keer komt er voor een moeilijk probleem toch vanzelf een oplossing. Als de tekenen ons n.1. niet bedriegen, is er spontaan een nieuw (onoverdekt) zwembad aan het ontstaan achter een rijtje Draailier-huizen. E. G. TIMMER-GEERLINGS Willaertstraat 8. Naar aanleiding van schriftelijke vragen van de statenleden mevrouw mr. A. S. Holleman-Stratman [PvdA] en de heren J. Hoekstra [PvdA] en drs. C. P. Verhamme [PSP] over de NJF-demonstratie te Soestduinen zeggen Gedepu teerde Staten van Utrecht het eens te zijn met het beleid van de Soester burgemeester. De door de gemeenteraad van Soest vastgestelde Algemene Verordening Soest maakte het niet mogelijk deze demonstratie te verbieden. Het college stelt daarbij ook vast dat binnen de Nederlandse democratie geen preventieve censuur bestaat. „Dit brengt mee dat dergelijke manifestaties, hoezeer ik ook met de vragenstellers het houden ervan verafschuw, niet kunnen worden verboden, behoudens in een geval dat wanordelijkheden gevreesd moeten worden", aldus het college. De statenleden informeerden of er bij deze demonstratie geen sprake was van „inbreuk op de openbare orde en goede zeden, waardoor ingrijpen van overheidswege mogelijk en ook nodig was. Mevrouw Holleman en de heer Hoekstra wilden maatregelen geno men zien om dergelijke fascistische samenscholingen in de toekomst op Utrechts grondgebied te voorkomen. De heer Verhamme informeerde bo vendien of de Soester politie tijdens de bijeenkomst van het Nationaal Jeugd- front materiaal verzamelde om na te gaan of op grond daarvan een aan klacht kon worden ingediend. Verham me wilde ook weten of de Commissaris van de Koningin het met de burge meester van Soest eens was dat een dergelijke demonstratie niet verboden kan worden en of de burgemeester van Soest tevoren kontakt met hem had opgenomen. Wat de laatste twee vragen betreft zegt de Commissaris dat er geen reden was voor de Soester burgemeester om wan ordelijkheden te vrezen en dat er derhalve op dat moment niet opgetre den kon worden. Kontakt vooraf was er niet. En wat de politie betreftzij zamelde geen materiaal in; pamfletten werden niet rondgedeeld. Opgemerkt wordt verder dat de rijksrecherche een on derzoek instelt en dat het aan de rechter ter beoordeling staat of „het misdrijf van artikel 137 c van het Wetboek van Strafrecht is gepleegd". „Een vereniging, welker doel of werk zaamheid in strijd is met de openbare orde of goede zeden, kan de rechtbank op vordering van het openbaar minis- sterie ontbinden. Een bijeenkomst als deze", aldus de Commissaris, „zou verboden kunnen worden, indien voor het ontstaan van wanordelijkheden ge vreesd moet worden. Tegen deze ach tergrond verbood de burgemeester van 's Gravenhage onlangs een voorgeno men demonstratie van de Nationale Partij Nederland in de Haagse binnen stad. Gelet op de plaats van samen komst in de gemeente Soest en het niet geven van ruchtbaarheid door de or- Foto Herman van Damf De leden van de postduivenhoudersvereniging „de Vriendschap" maakten vorige week onder elkaar uit wie de „schoonste" duiven had. Daarva werden de dieren tentoongesteld. De heer C. Vaessen (links op de foto) kioam met heel wat moois uit de strijd: hij had de schoonsteoude duiven, de „schoonste" jonge doffer en de schoonste jongè duivin". De heer J. den Blanken (rechts) had de „schoonste" oude doffer maar ook de „schoonste" duif van het „geheel". Bij de viertallen kwam de heer Vaessen nogmaals als eerste uit de bus; tweede werd J. Koster; 3. mevrouw Ottens; 4. J. den Blanken; 5. J. Kamerbeek en J. Wijnands. De overige uitslagen waren: Oude Doffers; 1. Kruzeman, 2. Wijnands, 3. Uhl, 4- Blom, 5. Ruitenberg, 6. B. Schimmel, 7. Stolker. Oude Duivinnen: 1. den Blanken, 2. Rietveld, 3. Kamerbeek, 4. Stolker, 5. Wijnands en Prins. Jonge Doffers: 1. Altenaar/Reyerse, 2. Altenaar,/Reyerse, 3. A. Grift, 4. A. Grift, 5. Kamerbeek, 6. Stolker, 7. Vaessen. Jonge Duivinnen: 1. Jak, 2. Sukel-van Klooster, 3. Wijnands, 4. Kamerbeek. Goeienavond. U vindt uzelf te dik. Dat vindt u niet mooi en u weet ook dat het niet goed voor u is. Deze advertentie gaat u niet vertellen waarom dat slecht is. Want dat weet u intussen al lang. Wij op onze beurt weten dat u nauwelijks meer gelooft in de tien tallen middelen en middeltjes die u al hebt toegepast om uw probleem op te lossen. Ze hielpen even en toen niet meer. Dat is jammer en misschien niet eens helemaal de schuld van die middelen. Want het is moeilijk, niet waar, om vol te houden; een mens is tenslotte niet van betoa Er is nu een nieuw produkt ontwikkeld dat u waarschijnlijk betere kansen biedt om uw doel te bereikea Op een logische en verantwoorde manier. Dat produkt is oorspronkelijk ontwikkeld als dieetprodukt voor toepassing in ziekenhuizea Het produkt dat wij bedoelen - Equiline - is een complete maaltijd, volkomen gelijkwaardig aan normale maaltijden, met zeer Bijenvlucht 30,3871JJ Hoevelaken, Tel. 03495-5114 veel eiwitten, met alle vitami nen en mineralen, maar met een zeer laag gehalte aan vetten (alleen de nood zakelijke) en koolhydratea In het vermageringssysteem dat rond Equiline is opgebouwd, vervangt u gedurende enkele weken één of meer maaltijden per dag door een blikje Equiline. Tot u uw ideale gewicht hebt bereikt Als u de adviezen volgt die staan in het uitgebreide boekje dat u bij Equiline krijgt, dan blijft uw gewicht daama op dat peil. Want het Equiline-systeem leert u verstandig te eten, zodat u nooit meer vermageringsmiddelen nodig hebt, zelfs Equiline niet Dat is het verhaal in grote lijnen. Denk er eens over na. En als het u wat lijkt, ga dan morgen even langs uw drogist of de apotheek. Daar kunnen ze u nog veel meer over Equiline vertellen. En wilt u voor alle zekerheid eerst met uw arts overleggen, ook hij is op de hoogte en kan u zeer deskundige informatie verstrekken. Wilt u eerst op uw geraak wat meer lezen over Equiline, dan kunt u daarvoor de coupon gebruiken. Akr&ssroaak Utigebéarvxeixk kfcriearrm Hoeefè*! tXKTr gezond oermogem om systematisch en verantwoord H afta slanken. jg Coupon Zend mij s.v.p. eerst uw boekje over Equiline. t. Naam: H Straat: Postcode en plaats: ganisatoren vooraf naar bulten toe aan het houden van de bijeenkomst kon be zwaarlijk gezegd worden dat voor het ontstaan van wanordelijkheden ge vreesd moest worden. Wat de straf rechtelijke kant van de zaak betreft is mij bekend dat de justitiële autori teiten terzake alert zijn' Overleg Inmiddels is er ook naar aanleiding van deze demonstratie, overleg ge weest tussen de hoofdofficier van justi tie in het arrondissement Utrecht, mr. G. H. C. van Dijken, burgemeesters en vertegenwoordigers van gemeente- en rijkspolitie. In de discussie heeft echter niemand met zekerheid willen of kunnen zeggen, dat de Soester politie anders had moe ten optreden dan ze gedaan heeft. Dit deelde burgemeester Corver vorige week mee in de vergadering van de commissie algemene bestuurszaken. De hoofdofficier van justitie beschikte toen over het rapport dat door de rijksrecherche over de demonstratie was opgesteld. „Hij had het pas een dag en moest het nog doorlezen. Moge lijk voelde hij zich daardoor geremd om nu een oordeel te geven", aldus mevrouw Corver. Wel had de hoofdofficier haar een afschrift van het advies beloofd, dat hij moet opstellen voor de minister van justitie. Geen antwoord had zij van de ge sprekspartners gekregen op haar vraag of de Soester politie tijdens de demonstratie luisterapparatuur had moeten gebruiken. „Niemand sprak het verlossende woord", aldus de bur gemeester. Vervolging Wel heeft de Utrechtse hoofdofficier van Justitie, mr. G. vanDijke, besloten een strafvervolging in te stellen tegen drie leden van het N. J. F. Het gaat om de discriminerende uitlatingen tijdens de demonstratie te Soestduinen. Overigens is mr. Van Dijke eveneens van mening dat de Soester politie destijds terecht niet heeft ingegrepen. Het directe effect van de discrimine rende uitlatingen rechtvaardigde dat niet. Op donderdag 13 december wordt in het wijkgebouw van de Emmakerk aan de Regentesselaan de adventssamen- komst gehouden van de NCVB afd. Soestdijk. Medewerking wordt ver leend door de dichteres Nel Benschop te Arnhem. De avond begint om kwart voor acht! Mevrouw J. v.d. K. deed bij de politie aangifte van diefstal van 190 gulden. Het geld zat in haar tas, die zij achterliet in het magazijn van een boekhandel in het winkelcentrum Van Weedestraat. Bij de politie kwam ook de bedrijfsleider van een Supermarkt aan de Van Weedestraat. Gedurende enkele weken werd er iedere zaterdag morgen vroeg van voor de zaak staan de goederen, melk en bakkerswaren gestolen. Afgelopen zaterdag betrapte hij een jongeman, die echter ontkwam. en kaas vers van het mes. plm. 3 kg p. stuk Kiloprijs WitlU Bij aankoop van EEN HELE KAAS 10% KORTING Deze week nog volop KERSTBOTER voor 1.70 500 gram echte EMMERTALER6.25 En natuurlijk.een rijke sortering buitenlandse kaas KERKSTRAAT 40 - TELEFOON 12771 (waar het Kaasboertje buiten staat) De actie Tankslag die de provincie Utrecht voert om restanten stookolie uit niet langer gebruikte tanks op te ruimen is een eclatant succes. Uit de Utrechtse Heuvelrug, die als proefge bied werd aangewezen, is tot nu toe 265.000 liter olie opgepompt. Deze gi gantische olieplas, die een gevaar be tekende voor de kwaliteit van het grondwater, werd gewonnen in Biltho- ven, De Bilt en Zeist. In laatstgenoem de gemeente woedt de tankslag nog onverminderd voort. Gemeten aan het aantal huiseigenaren dat zich voor de milieuactie heeft opgegeven, is Zeist zeker nog goed voor ruim 100.000 liter. Gemiddeld wordt uit de „vergeten" tanks zo'n 800 liter olie en water verwijderd. Het provinciaal bestuur van Utrecht heeft inmiddels besloten de actie ook in andere delen van de provincie voort te zetten. In januari a.s. zijn Soest, Soestdijk, Baarn en de lage Vuursche aan de beurt. Ook daar zal weer huis-aan-huis de tanksiagfolder worden verspreid. Vroegere oliestokers die op aardgas zijn overgegaan, worden in staat ge steld hun tanks te laten legen. Hun medewerking aan het behoud van een school milieu wordt handjecontantje beloond. De vergoeding die men ont vangt, is afhankelijk van de marktont wikkeling en de hoeveelheid olie die wordt „gewonnen". Er worden geen kosten in rekening gebracht. Het is van belang te weten dat een in af te vullen met zand of eventueel water. Het is van belang te weten dat ee in onbruik zijnde tank snel kan gaan lekken. De eigenaar is wettelijk aan sprakelijk voor de vaak aanzienlijke schade die dan kan ontstaan. Volgens de processenverbaal van provinciale waterstaat zijn er in Utrecht schade gevallen bekend die van vijftien- tot circa honderdduizend gulden beliepen. Gebruik makend van touwen die schil ders bij een flat aan de Van Goyenlaan lieten hangen, hesen kinderen elkaar naar tien meter hoogte. De politie maakte een eind aan dit gevaarlijke spelletje. Weet u het al, 't is het profiel waarnaar gezocht wordt, arme ziel, 't profiel waarom men weegt en wikt, 't profiel voor hier het meest geschikt als burgemeester, onverveerd, en zo ook wel geprofileerd, 't profiel van een die kent z'n plicht, 't profiel dat men geen beentje licht, 't profiel dat weet van wat hij wil, 't profiel als vrouw maakt geen verschil, een die het redt, ach arme ziel, wie zal het zijn, wie wordt 't profiel? Bij het passeren van twee fietsers op het fietspad langs de Dalweg, raakte de 16-jarige bromfietser R. L. met zijn been een zitbank. De jongen ging naar familie, maar moest later toch naar het ziekenhuis Zonnegloren vanwege pijn in zijn been. Gedurende twee dagen heeft de rijks verkeersinspectie in samenwerking met de gemeentepolitie het zwaar weg vervoer gecontroleerd. In totaal wer den 63 voertuigen door en door bekeken en het resultaat daarvan was dat er 22 geheel in orde bevonden werden; 20 chauffeurs een waarschuwing kregen voor kleine overtredingen en 21 chauf feurs verbaliseerd werden in verband met het rijden met onberemde wielen, losse wielen, gebroken veerbladen enz. Een snelheidscontrole op maandag morgen op de Burgemeester Grothe- straat, leverde de onstellende hoeveel heid van 83 bonnen op. In totaal passeerden 783 voertuigen de radar- apparatuur en meer dan 10 procent, 83 chauffeurs, reden harder dan de toege stane vijftig kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid was 82 km. Op woensdag 19 december zal de eerste handwerkvereniging van Soest, „Naald en Draad" open huis houden. Op de Os- sendamweg 33b bent u van 19.30 tot 21.30 uur van harte welkom. Die avond zal er tevens gelegenheid zijn, zich als cursist op te geven. De handwerkcursussen zullen beginnen januari 1980 weer van start gaan. Voor degenen die zich in het haken of macramé-werk willen bekwamen zal lerares Tiny Joosten verschillende ochtenden of avonden per week in groepsverband les geven. Ook tijdens de Kerst-in houdt „Naald en Draad" open huis. Beide Kerstda gen kan men in het Artishock-gebouw aan cursisten en lerares alle vragen omtrent de cursussen stellen. Voor de wat meer ervaren handwerk sters bestaat de mogelijkheid zich op te geven voor de zgn. „vrije groep". Onder deskundige leiding kan men de meest uiteenlopende technieken van het handwerken beoefenen. Voor de kursussen wordt geen kennis handwerken gevraagd. Wel een gezel lig humeur en inzet. Voor degenen die met de Kerstdagen creatief aan de slag willen, bestaat er de mogelijkheid tijdens de open dag in Artishock mee te werken aan een groot wandkleed. Het dagelijks bestuur van de sportstichting kwam tijdens de maandelijkse openbare vergadering van het algemeen bestuur in een moeilijk parket toen de vraag gesteld werd wat er met de sportpot gebeurt, het geld dat de sport jaarlijks ter beschikking staat. Het beschikbare bedrag voor dit jaar is niet uitgegeven en de vrees bestond dat dit volgend jaar niet bij het bedrag komt dat dan beschikbaar gesteld wordt. Het dagelijks bestuur moest het antwoord schuldig blijven, hetgeen de heer B. M. Dooper vreemd vond. „Wij praten over tonnen en nu zou kunner. blijken dat we het geld voor dit jaar niet eens op kun nen", zei hij. Hij had verwacht dat het dagelijks bestuur zelf initiatieven had genomen om erachter te komen wat er precies gebeurt met het geld dat dit jaar over blijft. Zou dit niet voor de sport beschikbaar blijven, dat had de heer Dooper voorstellen verwacht voor een verantwoorde besteding van het reste rende bedrag in dit jaar. De directeur van de sportstichting, de heer J. Hilhorst, maakte de bestuurs leden er overigens op attent, dat pas in augustus bekend werd dat de sport dit jaar nog een ton te besteden had. Hiervan is nu nog 25 mille over. Het dagelijks bestuur zal informeren hoe de financieel-technische regeling is met betrekking tot het Stag niet beste de bedrag. De inhoud van de sportpot kwam ter sprake doordat mevrouw C. F. Olt- hof-de Beurs het besluit van de vorige vergadering kritiseerde om niet over te gaan tot aanschaf van transportwa gentjes voor het vervoer van de zware valmatten in gymnastieklokalen. Zij was destijds niet aanwezig en vond de argumenten op grond waarvan werd besloten niet tot aanschaf van de wagentjes over te gaan, niet steek houdend. De wagentjes zijn zo klein dat ze geen extra ruimte vragen en bovendien zo geconstru eerd, dat ze geen schade aan de sport- vloer veroorzaken. Zij vond dit één zijdige informatie waar het bestuur volkomen op is afgegaan en stelde, dat het voor sportleidsters ondoenlijk is om de zware matten in hun eentje te verslepen. Soms kunnen ze daar voor alleen maar de hulp van kinderen inroepen. Mevrouw Olthof stelde voor, de aan schaf opnieuw in overweging te ne men. Daar stemde het algemeen bestuur meer in, temeer omdat de wa gentjes niet zo duur zijn als aanvan kelijk werd voorgesteld. Destijds was een krediet gevraagd van 6.000 gulden voor een wagentje, terwijl het exemplaar dat mevrouw Olthof op het oog heeft slechts 190 gulden kost. Het algemeen bestuur machtigde liet dagelijks bestuur over eventuele aan schaf van wagentjes opnieuw een be slissing te nemen zodra in de eerst volgende bestuursvergadering de voor- en tegenstanders van destijds weer hun argumenten hebben kun nen verdedigen. De Werkgroep Soest en omstreken van Amnesty International krijgt van de sportstichting een brief naar aanlei ding van het verzoek om medewer king aan de internationale USSR-aktle van Amnesty, dat zij zich hiervoor moet wenden tot de sportverenigingen zelf, omdat hier geen taak ligt voor de sportstichting aan deze actie mee te werken. Tenslotte werd het verzoek van de voetbalvereniging SEC om een finan ciële bijdrage in de kosten van de bouw van een berging voor materialen aangehouden. Dit naar aanleiding van een bespreking tussen het dagelijks bestuur van de sportstichting en hei SEC-bestuur.

Soester Courant | 1979 | | pagina 21