)34 50 jaar geleden in Soest Postduiven Liefhebbers I 1 i i Regionale Muziekschool Amersfoort vraagt gegadigden voor bestuursfunkties van de Farao's Oe fiü' Onderlinge Postduiven Tentoonstelling öoe-het-zelvGRS „Oud-Nieuw' aktiviteiten van kinderboerderij [CONTANT-BON vAARöeRhooqt's tuintips Voor alle RIJBEWIJZEN Boekennieuws: De graven Uw succes is onze reclame!!! Autorij- en Verkeersschool Opbrengst collecte Sport voor gehandicapten E. G. Kerkhof Bezoekt a.s. Zondag 14 December 1929 van de P. D. V, „De Zaluw", Soest, in de groote zaal van Hotel „De Gouden Ploeg" 13 December 1929 VOOR Kerststukjes E. G. Kerkhof Klaverjassen bij SEC „E. G. Kerkhof Minimum 4 regels f6,00 22 23 Soester Courant van woensdag 12 december 1979 23 De gemeenten Amersfoort, Soest en Hoevelaken nemen deel aan een gemeen schappelijke regeling tot instandhouding van een muziekschool. Onlangs werd akkoord gegaan met een wijziging van de gemeenschappelijke regeling. Deze wijziging heeft de goedkeuring nodig van de Kroon, omdat het hier om gemeenten uit verschillende provincies gaat (Utrecht en Gelderland). Nu die goedkeuring er binnenkort zal zijn en daarmee de gewijzigde regeling van kracht wordt, zullen de op papier gezette veranderingen tot leven moeten ko men. Bestuursleden Eén van de wijzigingen betreft een uit breiding van het aantal bestuursleden. Het bestuur is samengesteld uit raads leden van de deelnemende gemeenten, uit vertegenwoordigers van de ouder commissies en uit personen met be paalde deskundigenheden, zoals kennis of ervaring op het terrein van vorming en onderwijs (pedagogiek-didactiek) in het algemeen of in het bijzonder op het terrein van muziekonderwijs; be kendheid met het financieel en/of ad- mlnistratlef beheer van het type instel ling waartoe een muziekschool be hoort; enige bestuurlijke ervaring. Voorzitter en vice-voorzitter Volgens de nieuwe regeling zullen de voorzitter en de vice-voorzitter niet meer gekozen hoeven te worden uit de raadsleden die van het bestuur deel uitmaken. De wethouders van cultuur van Amers foort en Soest bekleden op het ogen blik nog de funkties van resp. voor zitter en vice-voorzitter, maar deze dubbelrol kan de functionarissen in een positie brengen dat ze als het ware een meningsverschil met zichzelf niet uit de weg kunnen gaan. Zo is het bij het bepalen van het subsidiebeleid niet denkbeeldig dat een wethouder een ander standpunt moet verdedigen dan degene die dient op te komen voor de belangen van „zijn of haar" muziekschool. Daarom wordt voor de naaste toekomst naar een nieuwe voor zitter en vice-voorzitter uitgekeken, die zich onder élke omstandigheid zon der enige terughoudendheid voor de muziekschool kunnen inzetten. Van hen worden natuurlijk dezelfde deskundigheden verwacht als ge noemd voor de bestuursleden, zij het steeds met de toevoeging; in ruime mate! Boeiende taak Het bestuur van de Regionale Muziek school Amersfoort staat voor de even boeiende als moeilijke taak om steeds meer categorieën mensen binnen het bereik van de muzikale „educatie" te brengen. De muziekschool zal contac ten leggen of bestaande contacten ver stevigen met andere vormen van on derwijs. Nog meer dan voorheen wil de muziekschool inspelen op de ontwik- Na „Operatie Farao's" waarin Auke Tadema en Bob Tadema Spory de „red ding" van de Egyptische tempels beschreven is van hun hand een nieuw boek over het oude Egypte verschenen, nu over de graven van de farao's in de „Val lei der Koningen". Het is een goed gedokumenteerde samenvatting van de vele bekende wetenswaardigheden over de koningsgraven voorzien van tal van zwart-wit- en kleurenfoto's. Deze koningsgraven verkeren volgens een rap port van het Museum van Brooklyn [VS] in niet al te beste toestand. Men spreekt zelfs van „desastreurs" als gevolg van de inwerking van vocht in de steen van het gebergte waarin de graven zijn uitgehakt. Met het oog daarop krijgt dit boek een bijzondere waarde. De Vallei der Koningen ligt aan de rand van de Libische woestijn nabij de bekende plaats Luxor. De farao's lieten daar, in de tijd van 1500 tot 1100 vóór Christus, hun magnifieke, maar ook ingewikkelde grafmonumenten in de rotsen uithouwen. Begraven werden daar bekende koningen als Toetancha- mon en Ramses. Bij het blootleggen kwamen verbazing wekkende onderaardse gangenstelsels tevoorschijn, welke ln dit boek bespro ken worden. De beide auteurs bezoe ken sinds zeventwintig jaar deze val lei en kennen haar tot in alle uithoe ken. Ongetwijfeld hadden zij vele voorgan gers, waaronder talloze grafrovers. Trecht merken zij echter op dat zonder grafroof er vrijwel niets van deze be waarde schoonheid in de musea te zien geweest zou zijn. Uiteraard 's veel van wat de boeven stalen ook nooit in een museum terecht gekomen, maar dat gebeurde later wel toen graven op officiële wijze „gele digd" werden. Daardoor is dit deel van de wereldgeschiedenis voor zeer velen „zichtbaar" geworden. Dit boek draagt aan dat zichtbaar wor den een belangrijk steentje bij. De inhoud van het boek is belangrijk en de tekst makkelijk te lezen. De verkla ringen bij de foto's alleen al geven een duidelijk beeld van het reilen en zei len in het oude Egypte. Het boek kost tot eind december slechts/19,50. kelingen in de samenleving en nagaan welke mogelijkheden er liggen tot sa menwerking met andere instellingen die zich richten op de culturele ont plooiing van grote groepen burgers. Er is daarom een beleidsplan in voor bereiding dat de ideeën en gedachten over de toekomst duidelijk omlijnd wil presenteren. Van het vernieuwde bestuur wordt dan ook verwacht dat het de muziekschool met opmerkelijke stuurmanskunst in steeds wijder vaarwater zal weten te loodsen. De inzet Het bestuur vergadert als regel één keer per drie weken op vrijdagmorgen. De voorzitter zal zich minstens een halve dag per week voor de muziek school moeten kunnen vrijmaken. De bestuursleden ontvangen welis waar presentiegeld en een zekere on kostenvergoeding, maar deze bedra gen zijn zodanig dat ze geen afbreuk kunnen doen aan het feit dat men uit sluitend uit motieven van puur idea listische aard zitting neemt in het be stuur van de muziekschool. Als u daarbij nog even in overweging neemt dat gegadigden behalve over idealisme moeten beschikken over de nodige kwaliteiten en deskundigheden, ziet u in dat het op de gewenste sterk te brengen van het bestuur een bij zonder moeilijke opgave is. Vandaar dat alle leerlingen, leerkrach ten en andere betrokkenen bij de mu ziekschool u in alle toonaarden de volgende uitnodiging toezingen en toe spelen: hebt u belangstelling voor een be stuurszetel schrijf aan het bestuur: p/a Eemstraat Oost 58, 3812 PB Amers foort of bel voor meer informatie met mevrouw E. Korthuis-Elion, secreta resse van het bestuur (tel. 02155-15538) A.N.W.B. T f\Cf F.N.O.P ERKEND 1*1. ■LAJ'Ö VAMOR VAN LENNEPLAAN 47 - TELEFOON 16621 APART GEZELLIG S0ESTF.RBERGSESTRAAT 107 TELEFOON 02155 2 02 02 j*. G eopend - —aandags rim zondags vanaf 17 00 U tspndagsm •i 12.00 tor 14 Omsdags gesloten I De opbrengst van de landelijke collecte I ten behoeve van sport voor gehandi- I capten heeft in de gemeente Soest I 2.709,20 opgebracht. Voor een BEDRIJFSZEKERE CENTR. VERWARMINGS INSTALLATIE Ook voor doe-het-zelvers Service-abonnementen schoonmaken enz. Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Korte Brinkweg 37A - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 De Tentoonstelling is geopend van 9 uur v.m. tot 6 uur n.m. ENTREE VRIJ. HET BESTUUR. PLAATSELIJK NIEUWS ORANJEFEESTEN SOESTERBERG Het permanent feestcomité voor de Oranjefeesten brengt ter kennis van de Inwoners van Soesterberg, dat de Oranjevereenigingen in onderling overleg eene circulaire zullen rondzenden, waarin de finan- tieele grondslagen en de voorbereiding der Oranje viering nader zullen worden beschreven. ER VROEG BIJ Dezer dagen werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een 3-tal vulpenhouders. Door het onderzoek der politie kwam uit, dat de diefstal was gepleegd door een 3-tal jeugdige scholieren, terwijl tevens bleek, dat dit 3-tal meerdere diefstallen op hun kerfstok hebben. Procesverbaal is opgemaakt. RAADSVERGADERING De raad onzer gemeente is bijeen geroepen tegen a.s. Maandag en a.s. Woensdag. De eerste vergade ring is bestemd voor afdoening van een 27-tal punten, terwijl Woensdag de begrooting in behande ling komt. Tot ons leedwezen kunnen wij wegens plaatsgebrek, de agenda's niet vermelden. GEM. ARBEIDSBEURS Tot en met 11 December werden in de Gem. Arbeids beurs alhier ingeschreven 137 werkloozen, verdeeld als volgt: 9 Metselaars, 21 Opperlieden, 36 Grondarbelders, 31 Losse arbeiders, 11 Schilders, 1 Wever, 7 Timmer lieden, 2 Chauffeurs, 1 Stoker, l Machinist, l Kantoorbediende, 7 Landarbeiders, 1 Stucadoor, 1 Onderwijzeres voor maatschappelijk werk, 1 machine-monteur, 2 betonwerkers, l loodgieter, 1 smidsleering, 1 magazijn winkelbed., 1 werkster. MOOI SUCCES Op de Jaarlijksche Pluimvee en Postduiven Ten toonstelling van de Pluimvee Club „Eemland" te Baarn, wisten onze Soester ingezetenen, de Heeren G. Visser, B. Groeneveld en H. v. Sitter Jr„ alle leden van de Postduiven Vereen. „De Zwaluw", met hun inzending van 14 stuks Postduiven, onderschei den jk 5 eerste, 5 tweede en één derde prijs te behalen. Een zeer mooi succes. JEUGDWERK In de Rembrandtzaal werd Donderdagavond de 3e jeugd-jaarvergadering herdacht. De opkomst was zeer bevredigend. Vele jonge menschen hadden aan den oproep gehoor gegeven. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent de navolgende gevonden voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen bij de politie: Vulpen, kip, belastingmerk, konijn, bril, kinderhandschoenen, damesrijwiel, jongensjasje. Gevonden bij den heer Kazius, Veenhulzerstraat, een paar handschoenen, groote das en kindermuts; aldaar terug te bekomen. PROCESVERBAAL Terzake het koopen van goederen op naam van een ander, zonder hiertoe gerechtigd te zijn, werd procesverbaal opgemaakt tegen zekere v. L. alhier. COMPETITIE DAMMEN Maandagavond j.1. speelde Soest haar tweeden wedstrijd en wel tegen" A. D. C. I. te Amersfoort. De uitslag was 10-10; wederom een gelijk spel dus. Van weerszijden werd zeer goed gespeeld, waardoor zelfs 6 partijen met remise eindigden. De uitslag gaf dan ook goed de krachtsverhouding weer. A.s. Dinsdagavond ontvangt Soest O. G. I uit Utrecht. CHR. ZANGVEREEN. „CRESCENDO" Wij stonden Dinsdagavond paf tijdens de uitvoering van „Crescendo". Een stampvolle Rembrandtzaal, waardoor velen zich met een staanplaats moesten vergenoegen. Een niet-alledaagsch verschijnsel te Soest. De avond werd geopend met het zingen van psalm 68:10 en gebed, waarop Ds. J. v.d. Meulen een kort openingswoord sprak. Het groote koor, dat daarna optrad, zong zeer goed, maar was soms wel wat te krachtig. Ook 'n ietwat meer letten op den directeur, lijkt ons goed. „Crescendo" lijkt ons thans een vereeniging, om iets van te maken, er is goed stemmateriaal. Innig mooi klonk het kinderkoor, daar zat spirit in, dat kleine goedje begreep wat zingen is, het was een mooi goed gedragen geheel. Hoe keurig op tijd was het invallen door de jongens, het was frisch en klankrijk. Na de pauze zong „Crescendo" aanmerkelijk beter. De soli in „Meiklokken" was heel goed, het was een mooi, gaaf, gedragen tenor-geluid. „Crescendo", doe Uw best, het kan nog aanmerke lijk beter. Het tableau was schitterend, de fluitsolo door den heer W. Francke uit Amersfoort gegeven, was een zoetvloeiend geheel; het applaus was meer dan verdiend. De avond werd besloten met 't zingen van Gez. 180:1 en gebed. Het was een geslaagden avond. UIT DE ADVERTENTlEN: LOOPER GEVRAAGD: voor net loopwerk, 's morgens van 10 tot 1 uur. Loon 8,- k f 10,- per week. Br. onder No. 1080. TE KOOP: Krauss Waschmachine met stookgele- genheid en een Damesrijwiel. Adres te vernemen bureau van dit blad. TE KOOP*, een zoo goed als nieuwe Philips Luidspre ker met 10 M snoer, ook ruilen voor Grammofoon met platen of Kippen. Te zien bij E. Kamphorst, Akkerweg 10, Soest. TE KOOP een beste zesjarige hit, mak en eerlijk. Te bevragen Kerkstraat 11, Soest. Elk jaar weer worden duizenden kerststukjes ver kocht, om de kerstsfeer in huis te halen. Wanneer U zelf een beetje handig bent dan kunt U ook eens proberen zelf een eigen kerstcreatie te maken. Benodigdheden zoals groen, denneappels, pepers, kaarsen, oasis, IJlands mos e.d. kunnen los worden gekocht. Maken we een kerststuk in een bakje of schaaltje dan werken we het makkelijkst met oasis dat op een oasis-prikker vastgezet wordt. Oasis is te krijgen in rondjes of in baksteen formaat. De oasis laten we zich eerst met water volzuigen. Als eerste zetten we de kaars(en) erin, waarna het bakje met groen opgestoken wordt. Wordt het een stukje voor op een tafeltje, dan kunnen we het bakje het beste rondom gelijk opsteken, komt het tegen een achtergrond te staan, dan is het mooier om wat hoogte in het stuk te krijgen door een tak groen schuin omhoog achter de kaars te zetten. Ook kan er leuk worden gewerkt met een tak bemoste larix, bandwilg of kronkelhazelaar, deze kunnen we zelfs boven de kaars laten uitsteken. Vervolgens steken we wat kopjes van de IJlands mos rond om de kaars om de oasis af te dekken. IJlands mos laten we eerst zacht worden door het in lauw water te leggen, extra wit wordt het met een schepje zout erover. Dit mos wordt met krammen op de oasis bevestigd. Nu wordt het geheel, afge werkt met bijmaterialen zoals: dadels, pepers, denneappels, hulst en/of wat aparte afrikaanse droogvruchten en droogbloemen. Twee soorten dennegroen zijn erg geschikt voor kerststukjes t.w. „Nordman" en „Nobillis" groen. Deze zijn erg geschikt omdat ze (al hebben ze geen water gekregen) hun naalden altijd behouden. Wilt U iets decoratiefs dan moet U eens een kerststuk maken op een boomstronk of stuk hout. Hiervoor maken we van splagnum een bal met binddraad die we met een spijker op de stronk vast zetten. De kaars zetten we in een kaarsenhouder die we in de splagnum plaatsen. De opbouw is verder gelijk aan die van de oasis stukken. Kerstkransen worden gemaakt door splagnum om een hoepel te winden. Om dit splagnum komen kleine stukjes groen als kransbedekklng. Zowel splagnum als de takjes groen worden met binddraad aan de hoepel bevestigd. Verder wordt de krans afgewerkt met leuke bijmaterialen en natuurlijk rood lint. Een deurhanger maken we van een mooie tak groen waar wederom een splagnumbal op bevestigd wordt. Deze bal steken we op. Erg mooi is het om enkele takken goudgele dadels naar beneden te laten hangen. Nog een leuk idee voor de kersttafel is eén oasis- krans (kant en klaar te koop). Deze kunnen we zelf met hele fijne materialen in bijv. wit opmaken. De kransen zijn in twee maten te koop. Voor alle kerststukken geldt eigenlijk nog een tip. maak ze niet met te veel verschillende materialen en kleuren op, de kaars, bakje en bijmaterialen in harmoniërende kleuren is vaak het mooist en het rustigst. Denken we er ook nog aan om mimosa- chrysal in het water voor de gekapte kerstboom te doen, gegarandeerd minder naalduitval. Voor al Uw LOODGIETERS WERKZAAMHEDEN EN SANITAIRE ARTIKELEN O OOk voor doe-het-zelvers Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Korte Brinkweg 37A - Soest Tel. 14332 -b.g.g. 10816 Maandag a.s., 17 december, wordt in de SEC-kantine aan de Bosstraat de vierde klaverjaswedstrijd van dit sei zoen gehouden. Het wordt dit keer de Kerst-KIaverjas-Avond, waarmee om 20.00 uur begonnen wordt. Iedereen is welkom, mits men het goed voor heeft Soest's oudste voetbalclub. De beste tien van november zijn: 1. hr. Hageman, 5346 ptn.; 2. G. Bey- er 5315 ptn.; 3. A. Kok 5303 ptn.; 4. hr. Postema 5273 ptn.; 5. mevrouw Landman 5264 ptn.; 6. v. Oostrom jr. 5166 ptn.; 7. v.d. Brink 5159 ptn.; 8. Tuenter 5122 ptn.; 9. Beyer 5120 ptn.10. v. Oostrom sr. 4947 ptn. r99 Voor de kinderen van 4 tot en met 12 jaar wordt in de kinderboerderij „De Vrije Teugel" in de wijk Overhees rond de jaarwisseling een extra programma gedraaid. Zondag 30-, maandag 31 december en dinsdag 1 januari is de boerderij weliswaar gesloten, maar de dagen ervoor en erna zijn er tal van aktiviteiten. Donderdag 27- en vrijdag 28 december kunnen de kinderen er terecht voor het maken van kalenders, spelletjes en speelgoed van linoleum, hout, karton en papier. Bovendien worden in deze dagen de kerstbomen in de wijk opge haald. Deze bomen worden zaterdag 29 de- Voor al Uw DAK-ISOLATIE DAK-BEDEKKINGEN en SHINGLES DAKEN Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Korte Brinkweg 37A - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 cember verbrand. Die dag is de boer derij omgetoverd in een eethuisje; „Restaurant De Vrije Teugel". De kinderen mogen broodjes en spekulaas bakken en slaatjes maken. Aan het eind van de middag wordt alles opge geten en daarna is er in het „restau rant" disko. Woensdag 2- en donderdag 3 januari worden wenskaarten en wensvoorwer- pen gemaakt. Daarvoor is een stencil machine beschikbaar, maar ook kan er gewerkt worden met verf en stempels. Dan is er nog een wedstrijd „fietsver- sieren"; het gaat erom wie de mooiste „fiets 1980" maakt. Met alle fietsen wordt donderdagmiddag een optocht door Overhees gemaakt. Vrijdag 4- en zaterdag 5 januari zijn uitvinddagen" gedoopt. De kinderen gaan de mode voor 1980 bepalen van kleding, schoenen, maar ook nieuwe muziek componeren. Deze dagen wor den afgesloten met een tentoonstelling. De openingstijden zijn woensdag en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur en dinsdag, donderdag en zaterdag van 10.30 tot 13.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. voor het opgeven van een KLEINE RUBRIEKADVERTENTIE in de SOESTER COURANT Naam: Straat; Woonplaats:Tel verzoektmaal plaatsing Op woensdag ATTENTIE: één letter of leesteken per hokje, tussen twee woorden een hokje blanco laten Ondertekening 1 2 3 4 5 5 regels f 8,00 6 6 regels f 10,00 7 regels f 12,00 8 regels f 14,00 9 regels f 16,00 10 regels f 18,00 11 regels f 20,00 12 regels f 22,00 7 8 9 10 11 12 De bon moet uiterlijk maandag 16.30 uur in ons bezit zijn voor plaatsing in de Soester Courant van woensdag daarop volgend. Bewijsnummer 75 ct. extra. Brieven onder nummer: f 2,50 extra (De binnengekomen brieven worden u dan toegestuurd). Deze bon ONGEFRANKEERD zenden aan: advertentieafdeling SOESTER COURANT Antwoordnr. 136, 3760 VB SOEST. Het verschuldigde bedrag insluiten door middel van groene bank-betaalcheque, Eurocheque of blauwe girobetaalkaart (geen giro-overschrijvingskaart)

Soester Courant | 1979 | | pagina 23