Kerstcross „Tempo" met wereldkampioen Erik de Vlaeminck En toch...de Mooiste Meubelen vindt u hij de Scepter „In Liefde weer Mens worden" van Phil Bosmans Boekennieuws Grandioze feestavond in Overhees Raadslid Jan Visser schrijft brief aan Koningin Gehannes Aan verkeerscirculatieplan wordt gewerkt (K-nssssr345a HEREN KLEDING Vals bankbiljet Cheques ontvreemd „Les Petites Fugues" in Filmhuis Artishock Kerstviering „In de Ruimte" KM!: Vóórdat u uw keukenkeus maakt vör DE KOEK IS OP: Nu 4% BTW op het abonnement van uw SOESTER COURANT SOESTER COURANT PER HALF JAAR f10.40 40 cent belasting extra Uw Soester Courant blijft dus maar 10.- per half jaar kosten! SOESTER NATUURBAD Jvj IIJ 13 Soester Courant van woensdag 19 december 1979 13 Wim Hogeveen Totaal Laanstraat 75 - Baarn Telefoon 02154-14036 Bij de NMB aan de Van Weedestraat werd door een Soester garagehouder een vals bankbiljet van honderd gulden ingeleverd.. De politie werd ervan in kennis gesteld. Aangifte van diefstal van cheques en een betaalpasje deed mevrouw H. De diefstal vond ongeveer een maand geleden plaats, maar eerst vorige week werd duizend gulden van haar rekening afgeschreven. Toen pas werd de politie ingeschakeld. In Filmhuis Artishock wordt morgen avond de film „Les Petites Fugues" gedraaid. Het is het verhaal van een oude boerenknecht die voor de eerste keer over eigen geld beschikt door de AOW-uitkering. Hij koopt, zonder iemand er iets van te vertellen, een fiets en verovert daarmee de wereld; de wereld die hem tot dan toe niet toebehoorde. Vervolgens gaat hij foto graferen; maakt met een helicopter een vlucht naar de top van de Matter- horn om te kijken of die echt zo spits en wit zijn als op een schilderij thuis, en komt teleurgesteld terug. Het zijn plat te stenen! Dan besluit hij weer aan de slag te gaan; er valt nog een hoop te doen op de boerderij. De voorstelling, donderdag 20 december, begint om 20.30 uur. Na de grote aktie „In de Ruimte- Wereldwijd", waarin de 15 zendings arbeiders, die uitgezonden werden door de Evangelie Gemeente naar acht verschillende landen ter wereld NU de schijnwerpers op de kerstviering in eigen gemeenschap. Op zondag 23 december om 10.00 uur wordt er in de kerkzaal aan de Klein Engendaalweg een avondmaalsdienst gehouden waarin ds. Auke van Slooten de prediking zal verzorgen. Mevr. Jetty Jonker zal muzikale medewer king verlenen, 's Middags om 16.00 uur is er een doopdienst, waarin omstreeks 10 personen door onderdompeling ge doopt zullen worden en daardoor belij denis van hun geloof zullen afleggen. Zangeres Berna Kousemaker uit Over- hees zal enkele liederen ten gehore brengen. Op eerste kerstdagmorgen wordt in de Heeskapel, Insingerstraat 53, een jeugddienst gehouden voor jongens en meisjes van de basisschool o.l.v. Ds. Auke van Slooten met medewerking van mevr. Jetty Jonker, zang. Tege lijkertijd wordt de normale kerkdienst gehouden ln „In de Ruimte" aan de Klein Engendaalweg onder leiding van Ds. H. H. ter Welle met medewer king van het evangelisatiekoor „Sha- re" onder leiding van Cees van Dussel- dorp. Ds. H. H. ter Welle Kom keukens kijken, zowel in kunststof als in massief hout en profiteer van onze premie voor gratis inbouwapparatuur. 5 topmerken 50 modellen 500 m* showroom bij de-makkelijk bereikbare- keukenspecialist van midden-Nederland. deKeukcnbeurs ^^foudenberg Voorstraat 39-41 - Tol.: 03498-2824* Maandags gesloten Op de Tweede Kerstdag organiseert de Ren- en Toervereniging „Tempo" voor het 25ste achtereenvolgende jaar een wielercrosswedstrijd op een parkoers in de Soester duinen. Voor deze jubileumwedstrijd zijn medailles beschikbaar gesteld door H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard. Wat het rennersveld betreft verschijnt de hele Nederlandse top aan de start maar óók de zevenvoudige wereldkampioen Erik de Vlaeminck. In totaal hebben 50 veteranen ingeschre ven; 55 liefhebbers; 50 nieuwelingen; 40 junioren en 70 profs en amateurs. Het aantrekken van wereldkampioen Erik de Vlaeminck is een „hoogstand je" van de organisatoren en ongetwij feld en publiektrekker van de eerste or de. Daar komt dan nog bij dat ook aan de start zal verschijnen Hennie Stam- snijder, nu beroepsrenner, maar vorig seizoen Nederlands kampioen veldrij den en tweede bij de wereldkampioen schappen. Bovendien werd hij in het afgelopen seizoen Nederlands kam pioen op de weg. Vorig jaar won hij de Kerstcross van Tempo en ook dit nieuwe seizoen was hij goed voor een aantal overwinningen. In dezelfde categorie starten verder Kees v.d. Wereld uit Nieuwkoop, be roepsrenner en kampioen van Neder land; Herman Snoeink uit Denekamp, amateur, en tweede bij de Nederlandse Zevenvoudig wereldkampioen Erik de Vlaeminck; 2e Kerstdag in Soestduinen kampioenschappen; Wil Brouwer uit Horst-America, een trouwe deelnemer aan de Tempo-rit en altijd goed voor een van de eerste plaatsen; de beroeps renner Jos Schipper uit Kwadendam- me, lid van Tempo en dit seizoen al goed voor drie overwinningen; Reinier Groenendaal uit St. Michielsgestel, be roepsrenner, die dit seizoen al tien overwinningen behaalde; de amateur Hans Steekers uit Noordwijkerhout, een trouwe deelnemer aan de wed strijd in Soest en altijd meekomend in de top; Henk Lubberding uit Voorst, de prof die ook in de Tour de France bekendheid verwierf en de regerend Nederlands kampioen op de weg is; de provinciaal kampioen Max de Vries uit Hoevelaken en van Tempo zelf de renners Jaap Bon, Wiechert en Her man v.d. Hoef en Jim van Overbeek. De amateurs en profs rijden tegelijk; zij starten om 14.45 uur en moeten in totaal 22 kilometer afleggen. De Beaufortlaan Start en finish zijn als gebruikelijk aan de De Beaufortlaan te Soestduinen. Daar vertrekken om 11.30 uur al de veteranen en onder hen G. Brouwer van Tempo. Zij rijden 8 km. Eenzelfde afstand moeten de „liefhebbers" afleg gen, die om kwart over twaalf wegge schoten worden. Tempo wordt hier vertegenwoordigd door Cor Faber. Drie kwartier later, om 13.00 uur komen de vijftig nieuwelingen aan de start voor eveneens acht kilometer. Onder hen het Tempo-lid Cor Broek huizen. Bij de junioren rijden mee de Temp< leden Bobbie Bon, Ben de Bruin, Rob v. d. Broek en Nico Oord. Wat zij in het veld van 40 renners klaar zullen ma ken, is niet te zeggen. De concurrentie is groot. Afgelegd moeten worden 12 kilometer en het startschot wordt om 13.45 uur gegeven. Een uur later, om 14.45 uur, vertrekken tenslotte de profs en amateurs. Rond het gehele parkoers zijn geluidsboxen opgehangen en de bekende speaker Ton Rademaker uit Maartensdijk houdt de belangstellen den nauwkeurig op de hoogte van de stand van zaken. Er zijn programmaboekjes met alle namen en startnummers van de deel nemers verkrijgbaar (kosten 1,25). De entreeprijs is 3,-kinderen tot 14 jaar hebben gratis toegang. Na afloop van iedere wedstrijd worden de drie eerst aankomenden en de provinciaal kampioen gehuldigd. Daarvoor is de Ronde-Miss, Cobie v.d. Broek, ingeschakeld. De organisatie is rond dankzij de vele sponsors waar Tempo ieder jaar weer op rekenen kan. Zij ook stelden de vele prijzen en premies beschikbaar. Dat zijn A. Damo uit Kortenhoef (be- tontegels); Bako-Open Haarden te Soest/Amersfoort; Peko Systeem Vloeren Bedrijf en Kraan-verhuur uit Soest; Maaswinkel Eiken meubelen uit Soest; Gemar Supermarkt uit Soest, Garage Stam Renault-dealer uit Soest en vele anderen. Het klinkt misschien wat afgezaagd en voor sommigen zijn het ook niet meer dan gemeenplaatsen, door te stellen dat de Kersttijd en de Jaarwisseling toch bij uitstek dagen zijn van een soort gewetensonderzoek; van de terugblik en de goede voornemens. De „Beste Wensen" zijn dikwijls echt van harte gemeend. Voor zulke momenten is het nieuwe boekje van Phil Bosmans „In Liefde weer Mens worden" een spiegel, een steun en misschien ook wel een handleiding. Een hartveroverend, magnifiek uitgevoerd boekje, dat in de boekhandel verkrijgbaar is voor 19,90. De auteur, Phil Bosmans, is een pries ter, die jaren in Frankrijk werkte, daar ook doodziek werd en twee jaren plat op bed lag. Hij herstelde volledig en kwam in de beweging „Bond zonder Naam" terecht. Vanuit Antwerpen is hij daar nu twintig jaar werkzaam. Zijn overpeinzingen stelde hij te boek en de bundel: „Menslief ik hou van je" werd zelfs een ongekende bestseller. 460.000 Exemplaren werden ervan ver kocht. Een sukses was ook: „Bloemen van geluk moet je zelf planten". 158.000 exemplaren. Zijn derde bundel: „In Liefde weer Mens worden" doet wat de inhoud betreft voor de twee anderen niet onder. Bosmans richt zijn aandacht hierin op de globale problematiek van hele vol keren, van landstreken, van vereen zaming in de grote stad. Hij stelt in korte eenvoudige woorden („Geweld is het slechtste antwoord op de diep menselijke problemen van deze tijd") de diagnose van wat we nu onze beschavingsziekten" zijn gaan noe men. „Ik heb een oneindig meedogen met de mens, dat kleine wondere wezen, dat leeft en sterft tussen steen en beton, altijd gehaast over snelle wegen, dat last heeft van de bloeddruk en geplaagd wordt door lever- en hart kwalen, dat vol problemen steekt, altijd op zoek maar meestal dood alvorens gevonden te hebben". Zo simpel, zo magnifiek zijn Bosmans in zinnen gevatte overpeinzingen, dat er eigenlijk een nieuwe wereld open gaat. Dat men beseft dat we niet reddeloos verloren zijn. „De westerse maatschappij lijdt aan een zwaar hart infarct. Ze moet naar de reanimatie- kamer. Het westen moet het serum van de liefde krijgen". „Er komen nieuwe tijden! Aan de horizon staat het teken van hoop! Mensen gaan weer dromen van een toekomst die ze zelf in handen kunnen nemen. Ze hebben te lang geleefd in de schaduw van de industrie, de pro ductie, de bankrekening, de super- bazar! Ze willen weer mens worden, gewoon mens worden om te lachen en te zingen, om lief te hebben en gelukkig te zijn! Dromen bevrijden de mensen! Worden ze rijk, dan vechten ze. Krij gen ze een droom, dan werken ze samen!" „In Liefde weer Mens worden"; een uniek hoekje méér dan het geven waard. De auteur Phil Bosmans Heel lang hebben de lezers van allerhande bladen kunnen profiteren van het feit, dat over de abonnementen geen BTW werd geheven. De aandrang om ook alle abonnementen te gaan belasten met 4% BTW, heeft de minister doen besluiten de abonnements-ontheffing niet langer te verlenen. Eens moest het er van komen. Voor de lezers van de SOESTER COURANT betekent dit, dat ingaande het eerste halfjaar van 1980 het abonnement f 10.- plus f 0.40 b.t.w. gaat kosten. Begin januari zullen de acceptgirokaarten voor het eerste half jaar met vermelding van het bedrag van f 10.40 worden ver zonden. De abonnee's die automatisch gireren behoeven de giro dienst géén opdracht te verstrekken voor de wijziging van het bedrag. Na deze publicatie zal de qirodienst od ons verzoek voor elk halfjaars-abonnement 40 cent méér overschrijven, terwijl dit voor een jaarabonnement 80 cent zal bedragen. Abonnees die via hun bank automatisch gireren dienen het bedrag van hun periodieke overschrijving zelf te verhogen met 40 respectievelijk 80 cent. De Wijkvereniging Overhees organiseert 22 december a.s. een feestavond voor al haar leden en donateurs. Zaal open 7.30, aanvang 8 uur. Op deze avond treden voor u op Barbra en Bas (zangduo); Jong talent (Lizette en Ankie Thuis); trio van Koos Huisman en Ad Rommers (comedy in pot- tery). Presentatie en produktie is onder leiding van Ronald Ravèl. Een gezellig avondje uit in ons dorpshuis „De Borg". Als verrassing op deze avond is zelfs de kerstman aanwezig, dus zorgt dat u er bij bent. Het belooft een grandioze avond te worden! Kaarten in voorverkoop op woensdag 19 december van 19.00 tot 22.00 uur in „de Borg", alsmede bij het begin van de avond aan de zaal. „Lieve Koningin, U weet dat ik raadslid ben van een merkwaardige gemeente", schrijft Jan Visser naar aanleiding van het raadsbesluit bij de Kroon in beroep te gaan tegen de geweigerde goedkeuring van het bestemmingsplan Zwarte Wegje te Soesterberg. Visser is het daar helemaal niet mee eens en hij stelt de Koningin ervan op de hoogte dat hij het helemaal eens is met Gedeputeerde Staten van Utrecht, die de goedkeuring niet verleenden. De fractievoorzitter van Progressief Soest meent, net als G.S., dat de raad weigert aan te tonen dat de te bouwen woningen dienen ter voorziening in de eigen woningbehoefte. Hoe zwak het verweer van de gemeente is, meent Visser te kunnen afleiden aan het aantal pagina's dat het beroepschrift telt (elf bladzijden). Hij wijst de Koningin op de Kroon-be- sluiten ten aanzien van Maartensdijk en Baarn en op de eerste herziening van het Soester bestemmingsplan voor Overhees 2. Hij vindt dat de gemeenteraad er een prestige kwestie van gemaakt heeft en dat nooit toegestaan mag worden dat de (oude) wijk „Ons Belang" afgebro ken wordt, als men werkelijk begaan is met de woningnood in Soesterberg. (Deze wijk moet volgens oud-staats secretaris Schaeffer afgebroken wor den i.v.m. de geluidsoverlast van vlieg tuigen red.). „Trekt u zich ook niets aan van de krokodilletranen over de sociale bin ding. Een vaag woord waarnaar onder de woningzoekenden nog nooit een onderzoek is ingesteld. Een woord dat in geen enkel verband in Soest ooit wordt gebruikt en wat ook totaal niet te meten is, zoals de provincie zegt", aldus Jan Visser. Hij vindt dat de door de gemeente naar voren geschoven „eigen verantwoorde lijkheid" ver te zoeken is, als de gemeente weigert met de kaartenbak naar Utrecht te gaan om de 22 gegadig den te laten uitzoeken en wel een lijst met 148 namen stuurt. Ak in de Van Weedestroat komp, daan kiek ik me oge uut. Waat een veraanderinge in de leste tied. Ik kaan d'r geen daag wegblieve of ter is al weer un winkel bie! Een mevrouw zee in de kraant, daazze mit de deure is moste denke om de haandikaapte minse; die kunnen d'r voak laastig inkomme met d'r kaar- retjes. Ajje t ming vroagt, daan mok zeige... moak ter voortemee moar een groot gaat in waant bie ongs op Soest wille ze met de auto veur de töonbaank. In Oamersfoort of Utrecht kaajje ok nie met de woage komme. Die mojje aarges zien kwiet te roake en daan goa je loopes boödschappe doen. Maar hier wille ze daat nie. En drok daat ut is bie al die negotie; heul baar maan! Ajje vriedaags of zoaterdaags komp, daan kaan d'r geen kin- derwoage meer bie. In 't Nas- sauplaantsoen is plek zaat, moar daa's te ver denk! Aas ik ter waat mot hoale, neem ik aaltied een paakkiè brood mee veur aas ik dezelf de daag niet weer aan de aan- dere kaant ken komme. Gelukkig ben d'r stoplichte bie de Staadhoudersloan en de spoorböome ben ok wellus dicht en daan kaajje geluk hebbe. Maar 't blief woag- haalsderie! Ongderlest mos ik over de doake vaan de auto's klimme om me zaakgeld kwiet te roake en toeng hek me toch een smaak gemoakt. D'r waas ter een met ope daakbie... Bie de stoplichte moejje wel goed uutkieke, waant zi sjee- ze aachter mekoar deur 't rooie laampie heen. Zeker veul kleu- reblinde op paad! Aalemoal hoast, venraai de jongeluu. Ikke nie. Ak te loat bin, houdt moeder me praak- kie wél waarm op ut gaas. Aas ter nog meer winkels bie komme, moejje doaro omtrent met een boeldozer te veld. In 't Nassauplantsoen kaan de gemeente best een groot gaat groave en d'r een ong- deroardse groazie metsele; zie je d'r geen baarst vaan as ze ut plaantsoen d'r weer bovenop zoaie. Daan houwe ze wel een baarg zaand over. Daat kunnen ze best gebruuke om 't gaat in de Daalweg te dempe. Je kaan 't nieuwe Roadhuus toch ok nie in een kuul zette. Awwe daan nog us zoo 'n kwaak rege kriege as in 't veurjoar, daan benne we aalle aambte- noare kwiet. HANNES VAN DE NENG. Voor uw: BRUILOFTEN - PARTY'S RECEPTIES KOUDE BUFFETTEN RESTAURANT Van Weerden Poelmanweg 4 SOESTDUINEN - Tel. 02155-13156 Van een eenvoudige huzarensalade tot een uitgebreid koud buffet: onze keuken is gespecialiseerd in exclu sieve schotels voor uw party thuis, uw bedrijf enz. Denkt u vast aan de komende feestdagen? Aan het in Soest zo gewenste verkeerscirculatieplan wordt gewerkt, maar het is volgens wethouder Hoekstra onzin om vla een motie te proberen de al gegeven hoge prioriteit op te schroeven naar „op korte termijn". Het is een zaak van „lange adem", vond de wethouder en die mening bleek bij een stemming over de D'66-motie, door 19 van de 25 raadsleden gedeeld te worden. den, een vergrote verkeersonveiligheid Mevrouw Allard van D'66 zei te weten dat er aan het plan gewerkt wordt, maar zij had grote zorgen over de goede voortgang. „We zitten met een aantal verkeersproblemen zowel op het gebied van de verkeerstechniek als op het gebied van de verkeersveilig heid, die spoedig om een oplossing vragen", aldus mevrouw Allard. Zij drong daarom aan op totale aanpak om niet te verzanden in deeloplossin gen. Dat zou, zeker in de eerste maan- Achter een wat eenvoudige entree vindt u, wat je misschien de mooiste meubelkollektie van 't Gooi zou kunnen noemen. Slaapkamers, eethoeken, bankstellen; eiken, noten, grenen, berken. Een enorme keus in pracht kwaliteit enmet échte service èn garantie. Want daar gaat het óók om! Welkom dus. Tel 035-859741 EIGEN PARKEERRUIMTE kunnen betekenen. Ook vond zij dat de gemeente gebruik moet maken van overheidsfondsen waaruit subsidies worden verstrekt en Soest kan daarvoor in aanmerking komen mits aangetoond kan worden, aan de hand van een totaal plan, dat er verkeersluwe woonwijken gecreëerd worden. Om het zover te krijgen drong zij aan op het installeren van een begelei dingscommissie, bestaande uit des kundige ambtenaren, Soester burgers en externe adviseurs. Wethouder Hoekstra voelde er weinig voor. Er wordt gewerkt aan het opstel len van uitgangspunten en die zullen binnenkort aan de raad worden voorge legd. Voorrang kreeg de reconstructie van de aansluiting Koningsweg op de Beckeringhstraat, conform de wens van de raad. Daarvoor zou de an dere kant van de Koningsweg, de Eigendomweg ook „opgepept" moeten worden. Een en ander omdat de aan sluiting van de Koningsweg (vla Klein Engendaal) rechtstreeks op de Nieu- weweg nog wel enige jaren op zich zal laten wachten.

Soester Courant | 1979 | | pagina 13