DNAL Kerstliederen in Baarnse „Speeldoos' 50 jaar geleden in Soest CONTANT-BON sburo I vAARöeRhooqt's tuintips f VOOR öoe-het-zelveRS De vlam in de pan, maar wel voorzichting! EN )ORü UW EISBURO. Speciaal feestprogramma voor Jeugd van de Vangrail stmakerij: 1NK: erin Soest EL. 12372 Kerstlicht - vreugdefeest Soorten liefde? Ruiling kunstwerken Kantelende auto aangereden E. G. Kerkhof ringen voor gelukkige mensen met liefde gemaakt Kerstsamen komst in „Open Hof" Kerstbingo van „Vogelvrienden" ,99 Bekendmaking. Nieuwjaarsgroet 50 cent. 20 December 1929 Winterbloeiers, voorbodes van het voorjaar E. G. Kerkhof 36.000 Gulden buit in inbraak in garage E. G. Kerkhof Minimum 4 regels f6,00 16 en? j ook een plezier(tje) ïn dat wij U moeten i opsomming van de nen, mocht Uw keus m dienst kunnen zijn. BR. ROSBIEF - I. VARKENS- - GEKOOKTE :OOKT ROOK- UDDINKJES - telijke toetjes. HO&4ND INTÏRN4T10N/L USUaudo vduities ZonwAmitós nal Reisburo. lit te zoeken, die ld International XI uur Soester Courant van woensdag 19 december 1979 17 Ter gelegenheid van de komende Kerstdagen en de jaarwisseling heeft de 14 plus-groep van De Vangrail een programma samengesteld dat voorname lijk voor de jongeren bestemd is. Woensdagavond j.i. was er een speciale beroepenavond georganiseerd, ter wijl de vrijdagavond de aangewezen avond voor het houden van een muziek- kwis was. Vandaag, woensdagavond 19 decem ber: kunnen de jongeren vanaf 19.00 uur terecht om kerstbakjes te maken. Deze bakjes zullen dezelfde avond nog bij alleenstaanden gebracht worden bij wijze van Kerst-attentie Vrijdag 21 december: kunnen de hou ders van het „jongeren-Vangrailpas- je" voor een bedrag van 2,50 terecht in De Vangrail. Er wordt dan een Kerstmaaltijd verzorgd en naar alle waarschijnlijkheid een film vertoond. De Vangrail is voor dit doel vanaf 19.30 uur open. Maandag 24 december: is iedereen welkom om zich te bezinnen en om te praten over het thema ,,Wat betekent Kerst voor jou en wat betekent het vooreen ander". Vrijdag 28 december: brengt wijk agent de heer De Pater een bezoekje aan de Vangrail. Alle belangstellen de jongeren kunnen die avond het een en ander te weten komen over het beroep politieagent. Zaterdagavond 29 december: gaan de deuren van De Vangrail open voor een film van Louis de Funès. Het aantal plaatsen Is beperkt. Prijs 3,-. Voor houders van het pasje 1,50. Nieuwjaarsdag: is er gelegenheid tot het elkaar „gelukkig nieuwjaar" wensen. De Vangrail is die dag van 15.00 tot 17.00 uur geopend. Woensdag 2 januari: is er ook het een en ander te doen in De Vangrail. Door het jeugdbestuur zijn speciale „con tracten" gemaakt. Alle goede voorne mens worden op contract gezet. Eind 1980 zal dan bekeken worden, wat er van die goed voornemens is terecht gekomen. Die avond zal er ook gespro ken worden over de „goede voorne- U Jezus die de Liefde brengt uit heem'len hoog op onze aarde lofzangen door het engelenkoor ruisende onze levens door. opkijkende en luisterend opvangende het vrede op aarde het welbehagen van omhoog het Licht zich openbarende. wij leven verder dag bij dag bij 't Licht ons in dit Kind gegeven op dat wat donkerheid vermag 't ontluist'ren, klaarder te beleven... zoals nu hier in kleine kring zo innig feest'lijk de één en ander als voorsmaak - eens in groot heelal het vreugd'licht aanbreekt tot elkander... zo zullen wij dan eens tesaam hier plaats en tijd ontheven behoud enen in Jezus' naam dit eeuwig Licht beleven. waar heel zal komen tot z'n recht ons feestkleed tot vér boven d'aarde waar nieuw geborenen oprecht feestgangers zijn tot eeuw'ge waarde! In al wat daar maar doorgaat voor de liefde eerst even wachten tot het is gerijpt - zo menigeen dit ziende als geliefde het tegendeel betreffend overblijft... Uit de bundel „Bijbelse Lofzang, en ook de onze?" van I. J.-B. mens" en over de vraag „wat ver wacht jij van 1980?" Donderdag 3 januari? is De Vang rail 's avonds gereserveerd voor de meisjes. Een schoonheidsspe cialiste vertelt over het hoe en wat van make-up. Speciaal aanbevolen. Geen kosten. Vrijdagavond 4 januari: is er voor een gedeelte van De Vangrailjeugd de gelegenheid om in de Borg voor een bedrag van 5,- te bowlen. Wel even van tevoren opgeven om verzekerd te zijn van een plaatsje. Na afloop is de bowlingprijs-uitreiking in De Vangrail. Als laatste in de rij is er op zaterdag 5 januari vanaf 19.30 uur een nieuw- .jaarsdisco. Voor houders van een pasje zijn de kosten 0,05. Introdu- cee's betalen 0,10. De avond is voor alle Vangrailjongeren met hun intro- ducee's bestemd. Minimum leeftijd is 14 jaar. Het college is akkoord gegaan om met de gemeente Abcoude een ruiling op bruikleenbasis van Beeldende Kunste naars Regeling - kunstwerken aan te gaan. Het zal hier om ongeveer tien werken gaan. De betreffende kunstenaars zal om toestemming gevraagd worden. Op de Stadhouderslaan werd zaterdag-, middag een kantelende auto met me vrouw I. L.-H. (38) aan het stuur, van achteren aangereden door een mede-, weggebruiker de Baarnaar J. B. (37). Mevrouw L. schatte de afstand tussen een bij de Noorderweg voorgesorteerd staande auto en een boom in de berm verkeerd. Zij raakte met de linkervoor zijde van haar wagen de auto en kantelde vervolgens. Op dat moment werd zij aangereden door B. Van de omgeslagen wagen bleef niet veel heel. De politie nam het kentekenbewijs in beslag. Vooreen BEDRIJFSZEKERE CENTR. VERWARMINGS INSTALLATIE Ook voor doe-hei-zelvers Service-abonnementen schoonmaken enz. Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Korte Brinkweg 37A - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 CONSTANT Ga maar kijken bij: A.B WEERD Het interkerkelijk evangelisatieteam Soest for Christ heeft voor 2e Kerstdag een samenkomst belegd In de Open Hof. Aan dit gebeuren voor jong en oud werken o.a. mee de evangelist Kom mer Groeneveld uit Antwerpen en de zangeres Truusje Simons. Het Soest for Christ-team is erg blij dat deze mensen naar Soest kunnen komen en nodigt iedereen uit deze bijzondere bijeen komst te bezoeken. Voor de aller kleinsten is er kinderoppas aanwezig. Iedereen is welkom, 2e Kerstdag om 10 uur 's morgens in de Open Hof, hoek Dalweg-Veenbesstraat. Voor eventuele Inlichtingentel. 16911 of 17786 in Soest. A.s. zaterdagavond organiseert de vereniging „de Soester Vogelvrien den" voor leden en introducees een kerst-bingo met als hoofdprijs een draagbaar t.v.-toestel. Om 20.00 uur wordt begonnen in het EHBO-gebouw aan de Parallelweg. De bingo-ronden worden afgewisseld met een dansje. Onnodig te vermelden dat er ook heel wat kalkoenen te winnen zijn. In het Baarns Cultureel Centrum „de Speeldoos" een optreden van de Belgische groep Kliekskemorgenavond, donder dag 20 december, een programma met onder meer oude kerstliederen. De groep ontstond in 1969, tóen Rosita Tahon, Herman Dewit, Oswald Tahon en Frans Lots later opgevolgd door Wilfrid Moonen) op Driekoningenavond in een oud café in Halle, volksliedjes zongen. In de loop der jaren volgden optredens in Nederland, Duitsland, Frankrijk, Hongarije enz. en er verschenen ook LP's. Voor de muzikale begeleiding wordt gebruik gemaakt van oude instrumenten als draailier, vlier, moezélzak, pijpzak, rommelpot, kromhoorn, luit, mondharp enz. De groep geniet mede door optredens voor de televisie in Zweden en Finland, europese vermaardheid. Het concert in Baam begint om 20.80 uur. In verband met de feestdagen van Kerstmis zal ons volgend nummer niet verschijnen op a» Vrijdag, doch op Oudejaarsdag, zulks mede met het oog op de in dit nummer op te nemen Nieuwjaarsgroeten. Zij, die in dit nummer een wlensctien te plaatsen, kunnen dit opgeven aan ons bureau. De prijs van deze groeten, ter grootte van 3 regels, is RAADSVERGADERING RONDVRAAG De heer Busch vraagt verbetering in den afvoer van water in de Kerkstraat. De heer De Bruijn beklaagt zich over het feit, dat voor een afwijzende beschik king inzake de hinderwet 5,- moet worden betaald. De voorzitter deelt mede, dat van elke beschikking leges moeten worden betaald. De heer Hilhorst verzoekt de zijkanten van den Nleuweweg niet met grind op te knappen. Hierna sluiting. LEZING De heer Lieshout houdt a.s. Vrijdagavond 27 Dec. a.s., een lezing voor de Pluimvee- en Konijnenfok kers Vereeniging, in „De Gouden Ploeg", over „Kippenhouder vroeger en nu. JEUGDDIENST De 4de Jeugddienst van dezen winter zal gehouden worden op den 2den Kerstdag, voormiddag 10 uur, in de Kerk. Voor deze dienst heeft „Soli" hare medewerking toegezegd. KERSTNACHT-MELODIE Evenals vorige jaren zullen de Gebr. Butzelaar Kerstnacht te 12 uur, in samenwerking met eenige plaatsgenoten, wederom hun kerstmelodie uitvoe ren. CURSUS BOSCHBOUW Belangstellenden verwijzen wij naar één in dit blad voorkomende advertentie, waarin een cursus in Boschbouw wordt aangekondigd. Zeker iets belang rijks voor deze omgeving. WAARSCHUWING De Commissaris van Politie te Bloemenda&l geeft ter voorkoming van teleurstelling, een ieder in overweging, alvorens In relatie te treden met Leo M. van Keulen Co., te Vogelenzang, gemeente Bloemendaal, waarbij betrokken zijn L. M. van Keulen, wonende te Vogelenzang en J. Gijzelaar, wonende te Hilligom, Inlichtingen in te winnen aan het bureau van politie te Overveen gemeente Bloe mendaal. Door dezelfde personen wordt ook gebruik gemaakt van de namen: „Kweekerij de Anjer" en Nils Andersen. ALBERT HELJN'S KALENDER Dat de reclame van genoemde firma steeds iets aparts is, behoeven we niet meer te vermelden. Ditmaal heeft deze firma een fraaie driemaande- lijksche kalender het licht doen zien, welke in niet te groot formaat beslist een sieraad is voor elke woning. Men zie de bijzonderheden in de desbetref fende advertentie. VEROORDEELD Verleden week werd voor het Kantongerecht te Amersfoort behandeld de zaak tegen verdachte P. J. J. te Soesterberg, die er van beschuldigd werd, in kennelljken staat 'n auto bestuurd te hebben en daardoor tegen een boom langs den weg reed. P. J. J. werd veroordeeld tot 40,- boete en intrekking voor den tijd van 6 maanden van het rijbewijs. UIT DE ADVERTENTIËN: KOOPJES: 1 Luidspreker, l Banjo, 1 Waschwrin- ger. Adres te bevr. Boekh. De Bruin, F.C. Kuijper- str&at 6. PRIMA SLACHTKONIJNEN (enkele stuks), van 3 tot 7 pond zwaar, 50 cent per pond. Emmalaan 7, Soestdljk. VOOR DE KERSTDAGENHulst met veel bessen. Nieuweweg 100, Soest. Nu een groot gedeelte van bomen en heesters hun bladeren kwijt zijn, verlangen we er al gauw weer naar om een teken van nieuw leven te ontdekken. Omdat het nog wel zo'n 4 maanden kan duren, voordat er weer het een en ander nieuw blad krijgt, is het fijn dat er winterbloeiende planten zijn. Deze kunnen in de lange sombere bladloze periode toch wel wat leven in de tuin brengen. We zullen eens wat winterbloeiers bespreken, opdat deze misschien een wat grotere bekendheid krijgen. Om klein te begin nen kunnen we de winterbloeiende heide soorten noemen. De erica carnea soorten en de erica darleyensis. In de Erica carnea vinden we veelal de lagere variëteiten, die een maximum hoogt bereiken van 25 cm. De kleuren variëren van bleekrose tot paarsrood. De erica darleyensis variëteiten worden iets hoger en zijn er in witte en rose tinten. Verschillende van deze planten hebben een erg lange bloeitijd. Enkele goede cultivars zijn erica carnea Winterbeauty, die paarsrose bloeit van december tot april, Erica carnea Vivelli die paars rood is en van februari tot april op zijn mooist is. Een goede witte is de Erica darleyensis Silber- schmelne. Als we van de heide afstappen dan komen we terecht bij een iets ^groter heestertje, het Peperboompje, een kleine dwergheester die in februari tot april een erg rijke paarsroze bloei geeft. Het plantje wordt maximaal 80 cm. hoog en door snoeien na de bloei, wordt de knopzetting voor het volgend jaar alleen maar bevorderd. Licht schaduw wordt verdragen. Een op den duur wat robuuster winterbloeier is de Hamamelis mollis ofwel toverhazelaar. De toverhazelaar bloeit met redelijk winterweer al in begin januari en is dan getooid met een pracht van gele bloemdotjes, die in die tijd een fraai aanzien geven aan de plant. Er bestaan tegenwoor dig ook oranje en rode vormen in de toverhazelaar, maar die zijn nog vrij zeldzaam. Een andere gele winterbloeier is de Cornus mas ofwel mannelijk Kornoelje, die februari/maart geel ziet van de In grote getale aanwezige bloempjes. De plant groeit uit to een flinke struik of zelfs een kleine boom, maar is voor de wat grotere tuinen een enorm mooie aanwinst. De Corylopsis pauciflora ofwel schijnhazelaar bloeit in een wat lichtere tint geel omstreeks dezelfde tijd. De margarine kleurige klokjes geven de betrekke lijk kleine heester een fraai voorkomen terwijl ook gedurende de rest van het jaar de plant erg sierlijk is vanwege het rose/groene blad. Het struikje is bovendien zeer winterhard, wat ook een hoop waard is. Wat door de meeste mensen niet als een echte bloei ervaren wordt in de bloei van de diverse wilgen soorten. Hiervan schuiven de meeste soorten rond februari/maart de „katjes" te voorschijn, die de bloei vormen. Erg mooi zijn deze katjes bij de Treurkatwilg, een geen te wilg, waarvan de stam niet hoger wordt. Deze wordt alleen dikker en de kroon die op de boom geplaatst is, wordt veel voller. Een boompje dat dus ook voor de kleinere tuinen erg goed te gebruiken valt. Als laatste kijken we nog even naar de klim- of lie ver gezegd leiplant waar we 's winters erg veel ple zier van kunnen hebben. De winterjasmijn bloeit van januari tot april met kleine gele trompetvor- mige bloempjes en is geschikt om langs muren en hekken te leiden. Misschien is het tot slot nog fijn te weten dat dit alles met niet vriezend weer de gehele winter door goed geplant kan worden. Voor al Uw LOODGIETERS WERKZAAMHEDEN EN SANITAIRE ARTIKELEN OOk voor doe-het-zelvers Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Korte Brinkweg 37A - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 Bij een inbraak in een garage aan de Korte Brinkweg is voor 36.000 gulden buit gemaakt. Daartoe behoorde een gloednieuwe Citroën van 30.000 gulden, alsmede 400 bougies, 3 quarts-horlo- ges, 14 autoradio's, 5 speakers, 3 lam pensets en één radiocassette-recorder. De nachtelijke inbraak werd niet opge merkt. Oók niet dat voor het naar buiten rijden van de nieuwe wagen, zowel binnen als buiten de garage vele auto's verplaatst moesten worden. Het pand werd betreden na verbreking van een slot aan de achterzijde van de garage. December, een feestelijke maand vol gezellige familiefeesten. Toch zijn er veel huisvrouwen, vooral de werkenden, voor wie deze tijd behalve gezelligheid ook een hoop hoofdbrekens betekent. Kerstversieringen, boodschappen en vooral de menu's ze moeten alle vooruitbedacht, georganiseerd en klaargemaakt worden. Maar een feestelijk menu hoeft voor de huisvrouw niet noodzakelijk te betekenen, dat ze vele uren alléén in de keuken staat. Denkt u eens aan een geflambeerde vleesschotel: niets feestelijker en heerlijker dan dat. Vooral kinderen zijn verzot op dat blauwvlammende stuntwerk. En voor de vrouw des huizes heeft het het grote voordeel dat Voor al Uw DAK-ISOLATIE DAK-BEDEKKINGEN en SHINGLES DAKEN Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Korte Brinkweg 37A - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 het afmaken van een dergelijk gerecht altijd aan tafel plaatsvindt. Om van deze culinaire show een succes te maken, doet u er goed aan een paar regels in het oog te houden. Voor het flamberen van vlees gebruiken wij liefst niet-zoete aromatische sterke drank zoals cognac, rum, whisky, kirchwasser, e.d. De likeuren bewaren we voor het dessert. Het te flamberen gerecht moet goed warm zijn en ook de drank wordt het best voorverwarmd, bijvoorbeeld in een soeplepel boven de vlam van een rechaud. Giet de verwarmde drank rond het vlees, niet erover en houdt de pan even scheef boven het rechaud zodat de vlam letterlijk in de pan slaat. Denk eraan, teveel alcohol is niet lekker en hoge vlammen zijn niet alleen gevaar lijk maar kunnen ook het vlees ver schroeien. Bedek het vlees niet van tevoren met een dikke saus en bedenk wel dat bijvoorbeeld een biefstuk door de hitte van de vlammen nog verder gaar zal worden. Veel succes en pret tige kerstdagen! voor het opgeven van een KLEINE RUBRIEKADVERTENTIE in de SOESTER COURANT Naam: Straat: Woonplaats: Tel verzoektmaal plaatsing Op woensdag ATTENTIE: één letter of leesteken per hokje, tussen twee woorden een hokje blanco laten Ondertekening 1 2 3 4 5 5 regels f 8,00 6 6 regels f 10,00 7 regels f 12,00 8 regels f 14,00 9 regels f 16,00 10 regels f 18,00 11 regels 20,00 12 regels f 22,00 7 8 9 10 11 12 De bon moet uiterlijk maandag 16.30 uur in ons bezit zijn voor plaatsing in de Soester Courant van woensdag daarop volgend. Bewijsnummer 75 ct. extra. Brieven onder nummer: f 2,50 extra (De binnengekomen brieven worden u dan toegestuurd). Deze bon ONGEFRANKEERD zenden aan: .advertentieafdeling SOESTER COURANT Antwoordnr. 136, 3760 VB SOEST. Het verschuldigde bedrag insluiten door middel van groene bank-betaalcheque, Eurocheque of blauwe girobetaalkaart (geen giro-overschrijvingskaart):) DENK AAN DE ONDERTEKENING!

Soester Courant | 1979 | | pagina 17