1979 No vel Bayrami (Kerst-in) Champagne heeft niet altijd geknald F0T0- STRIP- VER- HAAL Kerstconcert door het Wilhelmina Kerkkoor en Apollo Gemeente wil Lindner sluiten 1000ste bezoeker informatie centrum Soester Wijnhandel Manders Meningen van lezers Woningbouw in Overhees woningbouw in Soest Hondje weg Hondje terug Werkloosheid regio Amersfoort blijft stabiel Handbal: BDC klasse sterker dan AHC'31 Schaatsen: Ondanks storm toch records Te brede lading fWet blijdschap geven wij kennis. Drukkerij Smit Van Weedestraat 29 Telefoon 14152 Aan de redactie Soester Courant, Soester Courant van woensdag 19 december 1979 21 Naar schatting 450 mensen hebben j.1. zaterdag genoten van een kerstconcert, dat gegeven werd door het Wilhelmina kerkkoor en het mannenkoor Apollo, in de Julianakerk van Soest. Als organist werkte Gert Muts mee. Dat de Wilhelminakerk een kerkkoor heeft Is bekend, maar dat dit koor op een dergelijk hoog peil weet te musiceren is minder bekend. Onder leiding van dirigent Henk van Monsjou, werden een aantal Kerst- en andere religieuse liederen ten geho re gebracht. Met name de mooie klank van de so pranen viel daarbij op. Een goede tegenstelling tot de klank van het gemengde koor vormde de sonore klank van het mannenkoor. Juist in de bewerkingen van deze lie deren komt de klank van een mannen koor goed tot zijn recht. Van de directie van Lindner Industrie b.v. ontvingen wij de ondervolgende reactie op ons bericht in de krant van 12 december over het voornemen van de gemeente het bedrijf te sluiten. Mijne Heren; Naar aanleiding van krantenberichten in de lokale en regionale pers omtrent een voorgenomen sluiting van Lindner Industrie B.V., lijkt het ons nuttig U hierbij in kennis te stellen van het door Burgemeester en Wethouders van Soest uitgegeven communiqué op don derdag 6 december 1979. Om misverstanden te voorkomen heb ben burgemeester en wethouders het volgende bekend gemaakt: ,,Op 17 juli hebben wij aan Lindner een Hinderwetvergunning verleend. Aan die hinderwetvergunning is een groot aantal voorwaarden verbonden, waaraan Lindner volgens de vergun ning binnen vier maanden zou moeten voldoen. Eén van die voorwaarden is, dat zgn. afgassen via een koelsysteem naar filters worden afgezogen en dat in dat koelsysteem koelers moeten zijn opgenomen. Nu de vier maanden verstreken zijn, blijkt dat Lindner andere filters zonder de koelers heeft geïnstalleerd en dat het bedrijf met deze andere filters gedurende enige tijd wil experimen teren. Mede omdat het door ons geëiste systeem van filters gekombineerd met koelers in de vergunning is opgenomen na langdurig overleg met de inspecteur van Volksgezondheid, kunnen wij niet instemmen met het door Lindner geko zen systeem, en hebben wij besloten tegen Lindner handelend op te treden. Op grond van artikel 28 van de Hin derwet kan het college een bedrijf, dat zich"niet aan de voorwaarden van een hinderwetvergunning houdt, sluiten. Indien er geen sprakè is van levensge vaar of onduldbare hinder, kan er pas tot sluiting worden overgegaan twintig dagen nadat het bedrijf in kennis is gesteld van de voorgenomen sluiting. De berichten in de kranten betreffen nu deze kennisgeving van voorgenomen sluiting. Tegen de voorgenomen slui ting kan Lindner in beroep gaan bij de Kroon. In geval van zo'n Kroonberoep kan niet tot sluiting van het bedrijf worden overgegaan alvorens door de Kroon op het beroep een beslissing is genomen. De uitspraak van de Kroon zal te zijner tijd uitgevoerd moeten worden, maar deze uitspraak is eerst op een termijn van één a twee jaar te verwachten. Vaststaat, dat Lindner in beroep bij de Kroon zal gaan; het bedrijf kan derhalve niet worden geslo ten"aldus mededeling van B.& W. Voorgeschreven waren electro-sta- tische filters. Wij hebben electro- statische filters besteld alleen van een moderner type en, gelet op de toe komst, met een grotere capaciteit. De koelers hebben wij nog niet besteld, daar niemand ons heeft kunnen over tuigen van het nut. Sterker nog, te lage temperaturen kunnen aanleiding ge ven tot verstopping van de koelers en de filters, met als gevolg een slecht rendement van de filters. Wij kunnen hieraan nog toevoegen dat het derde en laatste filter in de loop van december 1979 zal worden geplaatst, bekabeld, aangesloten en in bedrijf gesteld, waarmede naar wij aannemen de problemen tot het verleden zullen behoren. Hoogachtend, Lindner Industrie B.V. Onder de leiding van Gerard van de Schepop zongen zij, nu eens ingetogen zoals het „Stille nacht", dan weer op uitbundige wijze, zoals het „Gloria", hunliederen. Gert Muts begeleidde beide koren en gaf bovendien een improvisatie over kerstliederen, waarin vooral de origine le bewerking van het liedje „De her dertjes" opviel. Deze avond mag niet alleen uit muzi kaal oogpunt geslaagd heten, maar ook wist men de toehoorders iets van de Kerstsfeer mee te geven. Een uitbundig door allen gezongen „Ere zij God", was daarvan een klin kend bewijs. Stichting AMIVEDI Soest is te berei ken onder telefoonnummer (02155-) 10667. Tevens is het raadzaam het Dierente huis, Klein Engendaalweg, telefoon nummer 13583, en de plaatselijke poli tie (Politie Soest, telefoon: 19444) op de hoogte stellen van vermissing of vondst van een huisdier. VERMIST: 6-12. Teef, bastaard, geel kort-ruwha rig, spitse oortjes, korte staart, dik, wratten op de rug, oud, beide halsband (Fifi). Voskuil, Laegieskamp 5 Naarden, tel. 02159-4255. Kater, zwart-wit, witte oortjes, bef, bles, witte snorharen, een jaar. Van Steendelaar, Beaufortlaan 3 Soestdui- nen, tel. 11452. 5-12. Poes, zwart-wit, wit voorhoofd. Oosterhof, Simon Stevinlaan 38, Soes- terberg, tel. 03463-2890. 28-11. Poes, zwart, witte aftekeningen, vier jaar. Teirlinck, Weegbreestraat 5, tel. 21836. Poes, cypers wit, gesteriliseerd, an derhalf jaar, rood halsbandje. Berends, Soesterbergsestraat 125, tel. 21289. Ook in de maand november is het aantal ingeschreven werkzoekenden in de regio Amersfoort vrij stabiel geble ven. Bij de mannen nam het aantal met 28 tot 753. De vraag bij de mannen steeg van 1602 tot 1709, maar daalde bij de vrouwen van 363 tot 266. Groot is de vraag nog steeds in de bouw- (458) en in de metaalsector (496). Het aanbod beneden 23-jarigen (man nen) daalde met 3 tot 237. Daarvan zijn er 76 jonger dan 19 jaar. Bij de meisjes is het aanbod van beneden 23-jarigen 416 en daarvan zijn er 182 jonger dan 19 jaar. Vergeleken met provincie en land is het werkloosheidspercentage onder de mannen altijd nog gering: Amersfoort 1,9; provincie 2,4; Nederland 4,0. Bij de vrouwen ligt het percentage van Amersfoort en de provincie vrijwel gelijk: Amersfoort 5,2; provincie 5,4. Het landelijk percentage is evenwel zeer hoog: 8,6. Uit de stad Amersfoort stonden eind november 949 werkzoekenden (516) mannen en 433 vrouwen) ingeschre ven; uit Baarn 179 (112 en 67); uit Bunschoten 64 (37 en 27)uit Eemnes 32 (18 en 14)uit Leusden 112 (64 en 48); uit Soest 308 (153 en 155) en uit Woudenberg 23 (14 en 9). De duizendste bezoeker aan het gemeentelijk informatiecentrum aan de Steenhoffstraat, werd j.1. vrijdag, precies acht weken na de officiële opening, verwelkomd. Het was de 25-jarige Rob van de Kolk die goed reageerde op een hint en overigens „oprechte" belangstelling bleek te hebben voor de nieuwe regels voor huur en verhuur van woonruimte. Voorlichtingswethouder Plomp gaf de „volkomen verraste" v.d. Kolk een kadobon en liet hem vervolgens weten, dat hij, gezien de vele informatie welke in hetinfo-centrum voorhanden is, best al eens eerder binnen had mogen komen. 999 Burgers gingen hem voor en dat betekent een gemiddelde van 25 per dag, nog afgezien van de vele telefoni sche informaties die gevraagd worden. Van de Kolk zat wel in de lijn van hoogste score, want de meeste belang stelling ging tot nu toe ook uit naar mogelijkheden om in Soest woonruim te te krijgen. Grote belangstelling blijkt er ook altijd te zijn voor de huurwet en huursubsidie, terwijl ook informatie over isolatie van woningen erg in trek is. Regelmatige bezoekers zijn school kinderen in verband met het vergaren van materiaal voor werkstukken, maar ook hun leerkrachten, van wie de belangstelling uitgaat naar de histo rie van Soest. Tenslotte komen er nogal wat 65-plussers voor informatie over het Soester opname-beleld voor diensten- en bejaardencentra. Opmer kelijk is wel dat toeloop toeneemt als er nieuwe informatiebulletins uit komen. In de Zuiderhallen te Amsterdam heeft BDC nog eens aangetoond met recht koploper te zijn van de 2e divisie. AHC '31 bood nauwelijks tegenstand en gelijkmatig werd door de Soesters de score opgevoerd naar de eindstand 6-16. Met de rust was het 3-6; de tegengoals kwamen tot stand uit twee strafworpen en slechts één speldoelpunt. Ook na de thee konden de Amsterdammers slechts drie doelpunten tegenover de tien goals van Soest zetten. En weer had men daar twee strafworpen voor nodig. De Soester-aanval liep gesmeerd en de verdediging wist met de schaarse te genaanvallen goed raad. Op 30 december wordt in de sporthal Beukendal voor de beker gespeeld tegen ESCA. Ondanks de bar slechte weersomstan digheden van het afgelopen weekein de hebben de schaatsers van de schaatsvereniging Eemland toch kans gezien persoonlijke records te verbe teren. Vrijdagavond de D-junioren. Zij moes ten tweemaal een 500 mtr. rijden. Jan Tromp 58.1 en 55.1 pers. record. Robert van Hornsveld 58.2 en 58.5 pers. ree. Arie van de Berg 61.6 en 61.7 pers. ree. Hans Goes 60.6 en 58.4 pers. ree. Fred Tromp 69.- en 66.5 pers. ree. Zaterdagmorgen de juniorencompe titie. Hieraan werd deelgenomen door A - B en C junioren. Bij de dames wist Yvonne van der Lienden (B-juniore) overtuigend eers te te worden in het algemeen klasse ment met voor de 500 mtr. 46.9 (klub- rec.) en 2.34.5 voor de 1500 mtr. (pers. ree.). C-juniore Corine van der Meijden leg de beslag op de 3e plaats in 't alge meen klassement met 48.3 op de 500 mtr. en 2.42.5 op de 1500 mtr. B-juniore Gerdie van de Weerd reed op de 500 mtr. een persoonlijk record 53.7 en reed voor de eerste maal de 1500mtr.: 3.13.3. A-junior Bert van de Weerd had voor de 500 mtr. 44.6 nodig en voor de 1500 mtr. een pers. ree. 2.19.7. Hij legde bij de heren beslag op de 5e plaats. De 6e plaats in het algemeen klasse ment was voor Hans Dijs. Hij noteerde op de 500 mtr. 45.- en op de 1500 mtr. 2.20.6. B-junior Marcel van Hornsveld reed een persoonlijk record op de 1500 mtr. 2.46.6 en had voor de 500 mtr. 50.9 nodig. Vrijdagavond is er weer een selectie wedstrijd voor C junioren. Zondagmorgen rijden er A-B junioren Wethouder Plomp noemde het aantal bezoekers boven verwachting, groot. Het centrum voldoet duidelijk in een behoefte omdat men er volledig geïn formeerd wordt over soms halve waar heden, die bij geruchte vernomen wor den. Op de Amersfoortsestraat werd de 35-jarige vrachtwagenchauffeur C. van Z. staande gehouden. Hij vervoer de een caravan, welke ruim drie meter breed was; vijftig centimeter meer dan is toegestaan. Daar Van Z. er geen vergunning voor had, werd de vrachtwagen van de weg gehaald. Hij reed bovendien zonder geijkte tacho graaf. K ZOEK SUZUKI - Waat zit de Suzuki-motorenf abriek Antwoord: U kunt uw brief als volgt adresseren: Suziki Motor Cy Ltd. 300 Takatsuka Hamamatsu-City Shl- zuoka - Ken Japan. Herkesin bildigi glbi bundan önceleride 25 ve 26 Aralik Günleri Novel eglencesl kutlanmi?ti. Bu senede 7 cl defa olmak üzere her ikl Novel günleri 14.00 ila 22.00 arasi yeni tamirl biten esld tanidigfmiz Artishock binasinda yine bir e£lence düzenlenmiptir. Adres Steenhoffstraat. 1 ci Günün program! 14.00 ila 17.00 arcftiï herkesin nese ve mutlullukla ayni cati altina toplanmasi oyuncak salonunda beraberce fe^itli oyunlarin oynanmasi beraberce bir duvar halisi üzerinde cali$malar focuklar ipinde gerekli oyuncak ara- plarimiz vardir. 14.30 dan 16.00 ya kadar: balet salonunda Hilversum dan davet ettigimiz Türk müzik grubu, müzigl ve folklor oyunlari ile gösterierini yapa- caklar. 20.30 ila 22.00 arasi: kabere - Soest kaberegrubu "Habadu- saba". 2 ci Günün program! 14.00 ila 17.00 arasi: birinci günün ayni. 14.00 ila 15.30 arasi: ayni Türk müzik grubu müzik ve dans. 19.00 ila 22.00 arasi: folklor dansi, yine balet salonunda, Hilversumdan bay Tieland tarafindan organize edilmistir. 17.00 ila 20.00 arasi orada kalanlarada gerekli ilgi gösterilecektir. Herkese simdiden kalpden hoggeldiniz deriz. Kerst commissie. van de 'geboorte' van onze vernieuwde en smaak volle kollektie geboortekaartjes. Receptie: op alle werkdagen bij ons aan de zaak. Alle aanstaande ouders die t natuurlijk iets moois willen voor de a.s. blijde gebeurtenis, nodigen wij bij deze uit om uit die prachtige kollektie van 133 verschillende geboorte kaartjes hun keuze te komen doen! Toen Julius Caesar met zijn legioenen in de jaren 50 voor Christus Frankrijk bezette, stonden de hellingen langs de Manie al vol wijnstokken. Ook in de Middeleeuwen stond de Champagne bekend als een wijn van zeer hoge kwaliteit. Het was echter een „stiile" wijn, heel anders dan de Champagne die wij tegenwoordig bij feestelijke gelegenheden laten knallen. Pas in de 17e eeuw wist de Benedictij ner monnik Dom Perignon (1638-1717) de natuurlijke neiging tot mousseren die tot dan zorgvuldig onderdrukt werd, ten nutte te maken en een nieuw fermentatieproces te ontwikkelen, die de wijn een geheel nieuw, sprankelend karakter gaf. Hij zou die nooit meer verliezen en maakte hem wereldbe roemd. De Nederlander is in vergelijking tot zijn zuiderburen maar een heel matige champagnedrinker. Wij consumeerden er in 1978 per persoon slechts één tiende fles van of 1,3 miljoen flessen met z'n allen. De Belg daarentegen drinkt gemiddeld driekwart fles per jaar (7,3 miljoen flessen). Champagne moet liggend bewaard worden, opdat de kurk niet droog kan worden, liefst bij een temperatuur van 10 tot 20°C, en in het donker. Licht kan de smaak van Champagne beïnvloeden en TL-verlichting kan hem binnen de 24 uur volledig bederven. Hij wordt het best gedronken, gekoeld tot een tem peratuur van 6°C. praktische tips voor fotografen in de vorm van een foto-drieluik Zo'n honderd en vijftig jaar geleden heeft ene meneer Niepce de eerste echte foto gemaakt. Hij zette buiten in de zon een tafel met wat aardewerk er op, belichte dit stilleven acht uur en ziedaar... er was een foto. Sindsdien is er veel gebeurd. Steeds weer nieuwe ontwikkelingen en materialen zorgden er voor dat fotograferen een kwestie van sekonden en zelfs duizendsten van sekonden is geworden. Flitslicht overwon het probleem van gebrek aan licht. En nu is het zelfs mogelijk om foto's te maken bij kaarslicht. Foto's, die de sfeer van een gezellig avondje kunnen weergeven. Dat is te danken aan de extra gevoelige films, waarvan de 27 DIN (of 400 ASA) de laatste jaren erg populair is geworden. De eerste foto van dit stripverhaal brengt ook een tafel met aardewerk in beeld. Maar nu was de belichtingstijd niet acht uur, maar l/60e sekonde. En de lichtbron was niet de zon, maar de normale kamerverlichting. Zelfs de hoeken van de kamer zijn goed belicht; wel een bewijs dat zo'n extra gevoelig filmje al 't beschikbare licht benut. De tweede foto laat zien, dat ook het open haardvuur goed kan worden weergegeven. Met een normaal gevoelig filmpje zou het een donkere boel zijn geworden. De derde foto bewijst, dat je tegenwoordig zelfs bij kaarslicht kunt fotograferen. De gevoelige film had een belichtingstijd nodig van 1 15e sekonde en dit is het resultaat. Wie zo'n opname maakt, doet er goed aan de kamera op een steuntje of statief te zetten om trillingsonschcrpte te voorkomen. Pas bij l/60e sekonde is het verantwoord om een foto "uit de hand" te nemen. Los daarvan: als er voor de kamera, die u gebruikt zo'n extra snelle film beschikbaar is, dan moet u hem beslist eens proberen. GRAND VERNAUX xnc RHÖNE WIJNZÜ.— MACON '78 n QC BOURGOGNET 9.93 CHATEAUNEUF DU PAPE 76.18.95 CH. BATAILLEY 76 xoo -jc PAUILLACT LL.13 MONTROUSSAC 76 X O OC RODE BORDEAUX T 0.90 MACON BLANC12.95 DUFF GORDON SHERRY MEDIUM f 6.50 JONGE JENEVER... 11.95 SOESTERBERGSESTRAAT20 TEL. 12505 In zijn kommentaar op de raadsverga dering van 10 december j.1. beweert de heerP. Ress letterlijk, dat „de fraktie (van Progressief Soest) zonder blikken of blozen woningbouw in Overhees wil voorkomen". Dat is je reinste volks verlakkerij! Beter dan de Soesters misleidende en tendentieuze voorlich ting te bieden, zou deze soms toch zeer te waarderen kommentator zich meer van zijn verantwoordelijkheden be wust moeten zijn, d.w.z. zich reken schap geven van de feiten. Dit zijn die feiten: 1. Progressief Soest heeft van meet af aan aangedrongen op versnelling van de uitvoering van de woningbouwpro gramma's voor Overhees III en IV. 2. Progressief Soest was voorstander van een zo snel mogelijke realisering van Overhees n 2e fase, en wel in zijn oorspronkelijke opzet. Overigens gaat het hierbij niet om een verschil van 200 woningen zoals elders in de Soester Courant van 12 december j.1. wordt gesuggereerd. In het (herziene) plan zijn 197 woningen in totaal geprojek- teerd. De door mijn fraktie gewraak te plangrensoverschrijding levert hooguit 60 a 70 woningen op. 3. Progressief Soest heeft, zich maar al te zeer bewust van de woningnood in Soest, onder meer gepleit voor een versnelde procedure ten aanzien van het bestemmingsplan Klein Engen- daal. 4. Progressief Soest is voorstander van een zo snel mogelijke realisering van het plan Zwarte Wegje in Soesterberg. Naar onze mening is het juist het Kollege, dat herhaaldelijk risiko's neemt die tot vertraging van woning bouwplannen kunnen leiden: - in geval 2, dat tegen het herziene plan bezwaarschriften worden gediend, omdat men zonder deugdelijke moti vering de grens overschrijdt met een gebied, dat een totaal andere bestem ming heeft, namelijk de Boerenstreek; - in geval 3, door dit plan aanzienlijk lager op de urgentielijst te plaatsen dan mijn fraktie voorstaat; - in geval 4, door over de hoofden van de woningzoekenden heen te gaan pro cederen tegen de Provincie, waarbij de kans op sukses voor het gemeente bestuur vrijwel te verwaarlozen is. Wie nu nog durft te insinueren, dat Progressief Soest het slecht voor heeft met de woningzoekenden in Soest of Soesterberg, kan enkel kwade trouw worden verweten. Namens de fraktie van Progressief Soest, ir. J. G. Nuijten. Naschrift Ress: Van volksverlakkerij en kwade trouw beschuldigd worden is niet niks; dat mag je niet over je kant laten gaan. Feit is dat het gaat om 197 huizen: 8 voor minder-validen; 40 voor één- en tweepersoonshuishoudens; 45 woning wetwoningen; 89 premie-koop wonin gen en 15 vrije-sector woningen. Die Soesters die daar in zouden kunnen, moeten nu wachten, mede door het verzet van Progressief Soest. In het door G.S. goedgekeurde plan zouden in totaal 90 huizen gebouwd kunnen worden en de bouw van de nu toegevoegde 107 woningen werd moge lijk door een braakliggend terrein bij de Kardinaal Alfrinkmavo, een woon bestemming te geven én de grens van het plan wat te verleggen. Daardoor werd het ook weer mogelijk de Di Lassostraat anders aan te sluiten op de Koningsweg; een verandering die door verkeersdeskundigen wordt toege juicht. Zoveel T-aansluitingen achter elkaar (Willaertstraat, Varenstraat, bouwweg naar „de Borg", Dalweg, Vrijheidsweg) wordt door die deskun digen bar onveilig genoemd. Beter is het volgens die deskundigen, de ver keersstroom zo nu en dan te onderbre ken door gebruik te maken van ver keerslichten. En dat kon vrij eenvou dig door de Dl Lassostraat recht tegen over de Vrijheidsweg te laten uitko men. Dat daarvoor de plangrens, richting Boerenstreek, iets overschreden moest worden, wordt door géén van de raads leden op de drie van PS en de CDA-er Bolhuis na een bezwaar gevonden. De CDA-er Bolhuis zet er een vraagteken bij, omdat hij vreest dat er daardoor een „open plek" aan de rand van de bebouwing ontstaat, die dan weer vol gebouwd moet worden. Duidelijk is inmiddels vastgelegd dat die intentie voorshands niet bestaat. Opname van brieven onder de rubriek Meningen van Lezers houdt niet in dat de redactie het altijd met de in houd eens is. Toch is het wel zo, dat tijdens de zittingsperiode van de vorige raad, de Boerenstreek, inclusief het gebied tus sen Stadhouderslaan en Insp. Schreu- derlaan èn het N.O.-gedeelte van Hees, tot „reserve" gebieden voor woning bouw bestempeld zijn. Het gaat dus om 107 woningen méér en in totaal 197 huizen, die niet gebouwd kunnen worden, omdat de fractie van Progressief Soest, sprekend namens 2604 kiezers en nogeens drie inwoners van Soest, (vermoedelijk behorend tot de 2604) een andere visie hebben, die dan, doorgaand op de kiezers, niet gedeeld wordt door 17443 inwoners. Een ding moet ons nog van het hart: niet zo heel veel jaren geleden zei uw fractievoorzitter over Overhees 3 en 4, dat deze wijken nooit gebouwd zouden worden. Hij wist dat dankzij zijn goede relaties met de „provincie" en hij vond de bebouwing overbodig (om „van meet af aan" te spreken). Het is een troost voor de vele woningzoekenden in Soest dat ook Progressief Soest in de loop der jaren blijkbaar gaat begrijpen waar het nu eigenlijk om gaat, (zie uw „feit nr. 1"). P. RESS. Geachte redactie, In uw artikel d.d. 13 december stelt U dat samenwerking tussen de bewoners commissies in het Soesterveen niet mogelijk is. Dit is niet helemaal waar; de samenwerking tussen de Stichting Bewonerscommissie Weegbreestraat en het Soesterveen is niet mogelijk. Deze situatie is als volgt ontstaan. De Stichting Bewonerscommissie Weegbreestraat wilde tot samenwer king komen en besloot een conferentie uit te schrijven. Deze conferentie be stond uit drie gesprekken om het oude zeer tussen de drie bewonersvertegen woordigers uit de weg te ruimen. Dit gebeurde o.l.v. een neutrale voor zitter. Tijdens het derde gesprek pre senteerden wij een samenwerklngsnota. Alle partijen zagen deze nota als dis cussie stuk. Enige tijd later presen teerde het Soesterveen ook een nota. Deze nota was echter door de leden van het Soesterveen goedgekeurd, discus sie hierover was dus niet meer moge lijk. Wij moesten ons dus neerleggen bij de samenwerkingsvorm zoals het Soesterveen dat stelde. Tevens kwam het Soesterveen een aantal gemaakte afspraken niet na. Men lichtte de SSW toch in over de mogelijke samenwer king en trad via de krant hierover reeds naar buiten. Wij, de bewonerscommissie Weeg breestraat gelastten dat de leden van het Soesterveen hun stemming over hun samenwerklngsnota opschortten. Het Soesterveen ging hier niet op in, waarop wij een gesprek aanvroegen met hun dagelijks bestuur. Dit bleek niet mogelijk, het dagelijks bestuur had de samenwerkingsprocedure over gedaan aan een oud-lid van hun ver eniging. Dit oud-lid had dus een be stuursfunctie gekregen, terwijl de sta tuten van het Soesterveen alleen voor zien in het hebben van een adviseur. Dit oud-lid de heer Van Lith begon ons toen regelmatig beledigende brieven te sturen. Wij bleven beleefd en vroegen weer een gesprek aan met het dage lijks bestuur van het Soesterveen. Weer bleek dit niet mogelijk, wij ont vingen weer een smadelijke brief met daarin reeds de mededeling dat de leden van het Soesterveen hadden be sloten niet samen te werken tot sep tember 1980. Hieruit bleek duidelijk dat het Soesterveen helemaal geen samenwerking wenste. Eigenlijk een vreemde zaak, aan de ene kant produ ceert men een samenwerklngsnota en aan de andere kant zegt het Soester veen de samenwerking op. Op onze vraag, wanneer het Soester veen en haar leden hadden besloten tot geen enkele samenwerking, kregen we geen antwoord. Wij vragen ons dan ook af. of de leden van het Soesterveen werkelijk achter het beleid van hun bestuur (de heer Van Lith) staan. Afz. St. Bewonerscommissie Weegbreestraat. A. C. Hagman - voorzitter R. Kortland - secretaris.

Soester Courant | 1979 | | pagina 21