'grote t t klasse V 7 Betere vooruitzichten voor 10-iarige atletiekclub Spelevaren op de Eem gevaarlijk voor vrachtschepen <^«<3e /ftuien Swar» Bauers Stüberl in het koper vlak voor le Kerst Kroon beslist: J van Zal Kinderkerstfeest Doopsgezinde Gemeente Baarn De Gulle Lach Autowasserette Wij wensen u prettige feest dagen en een voorspoedig 1980 P. v. Rouwendaal b.v. WIL en FRANS BR0ERZE Dronken knaap vergist zich een etage Informatiecentrum T en toonstelling P.V. „de Zwaluw" Open huis Naald en Draad Steun aan olympische atleten ADVIESCENTRUM VOOR AUDIO VIDEO Volledig AROS-programma van Kerst tot Nieuwjaar Marcel Klarenbeek Foto Herman van Dam Soester Courant van woensdag 19 december 1979 hele jaar door bracht het buurmeisje boodschappen voor ze mee. Alleen rond de Kerstdagen gin gen ze zelf boodschappen doen. Traditiegetrouw werd ieder faar de zaterdag voor Kerst „inkoopdag" uitgekozen. |n de 63 jaren die hun huwe- c telde, was dat altijd zo ge- laan, dus ook dit jaar zou dat Iet geval zijn. yatuurlijk waren er met de ja- x ook de inkoopprobleempjes gekomen. 3 konden lang niet alle pakjes Jielf meenemen. Maar wat wil 'e? Hij had dit jaar de 85 be- eikt, terwijl zij bijna 84 jaren felde. Ach, met de leeftijd wa- i de gebreken gekomen. Hij s stokdoof geworden en zij „3 erg slecht. Beiden liepen net een stok. Maar met behulp an een bril, een gehoorappa- aat en eikaars steun, konden hun jaarlijks uitstapje nog jst volbrengen. Dat was alle- naai niet zo erg. Het goed uitkiezen van leadootjes was heel moeilijker geworden. Kocht je enkele jaren geleden goor een kind van vier een nooie vrachtauto, tegenwoor dig verwacht het tenminste een Spoortrein als Kerstkado. Jhemand van negen kon je nog blij maken met een mens-er- mer-je-niet-spel. Kinderen van die leeftijd spe len tegenwoordig boter-kaas- en-eieren op een mini-speel- fioed computer. jongelui van een jaar of vijf- tien maak je nog maar heel. teelden blij met een radio. Er vijn er op die leeftijd al die een eigen stereo-installatie hebben. Natuurlijk zijn er ook kinderen F die met een klein pakje tevre- den zijn, maar die worden steeds zeldzamer. Je vraagt je af, wat daarvan moet ko men. Trouwens, het zijn niet alleen de kinderen die steeds groter kadoos vragen. Ook bij ouderen slaat de wel vaarttoe. Opa en oma waren op weg om hun Kerstinkopen te doen. Voor de allerkleinsten wordt het een knuffeldier. Terwijl „opa" betaalt, zoekt „oma" voor de jongens van twee een mooie vrachtauto uit. Zo gaan ze door. Voor iedere leeftijd een pakje. Wanneer ze bij de veertien-jarigen beland zijn, wordt besloten om een kopje koffie te gaan drinken, tenein de een kado voor „die moei lijke leeftijdsgroep" te verzin nen. Wordt het dit jaar de nieuwste LP van hun favoriete popgroep, of zal er dit jaar voor make-up en posters geko zen wordenNa lang overleg, wordt het het laatste. Verder gaat de tocht. Voor pas gehuwde stelletjes worden voorraadpotten en planten in geslagen. De „middelbare leef tijd" krijgt sigaren en bonbons. Dat is jaren zo geweest en er zal ook dit jaar geen verande ring in komen. Om een kado voor de oxideren te verzinnen is niet zo moeilijk. Ze zijn dolgelukkig met een kunstwerkvan hun kleinkin deren en ook de traditionele fles eau-de-cologne is bij die mensen een veelgevraagd pre sentje. Eindelijk is het dan zover. De Kerstinkopen zijn gedaan. Sa men schuifelen ze naar huis om alles van naam te voorzien. Een werk dat veel tijd in beslag neemt. Daarna gaat alles naar de post. Er zit weer een jaar op. Voorlopig zullen er nog heel wat jaren volgen. Uren lang werken en weinig blijde gezichtjes. Het valt niet mee om in deze tijd Kerstman te zijn. JANNY. Voor al uw AUTO, PLAAT- en SPUITWERK Beckeringhstraat 11 Tef.11018 Daar over enige dagen weer het Kerst feest gevierd wordt, waarop men her denkt dat het Licht der Wereld als kind op aarde kwam en in het licht van het internationaal Jaar van het Kind en denkend aan de woorden van Christus zelf: ,,Laat de kinderen tot Mij komen en verhinder ze niet, want voor zodani- gen is het Koninkrijk van God" (Lucas 18 16) wordt door de zondagsschool- comissie v.d. Doopsgezinde Gemeente Baam/Soest een Kinderkerstfeest ge organiseerd op zondag 23 december a.s. in de Doopsgezinde Kerk, Eemnes- serweg 63b. (t.o. Albert Heyn) te Baarn. Aanvang: 10 uur. Einde 11.30 uur. Optreden zal het poppentheater „Het gespeelde Woord" van de bekende Aad Peters uit Rotterdam. Gegeven zal worden een verantwoord kerstverhaal, uitlopend op het grote Kerstgebeuren. Het geheel zal omlijst worden door zangen muziek. Ieder kind van 4-10 jaar wordt van harte uitgenodigd om te komen. Zij ontvangen een tractatie en een surprise. Wethouder Plomp (rechts) in gesprek met voorzitter Klarenbeek, links vijf atletiek bestuurders De vooruitzichten voor de nu 10 jaren bestaande atletiekafdeling van de Sport Organisatie Soest zijn beter dan ooit. De raad plaatste de aanleg van de 400- meterbaan bij de 36 hoogste prioriteiten, zonder daar evenwel een jaartal bij te zetten, maar dat neemt niet weg dat de atleten toch verder opgeschoten zijn dan ooit. Tijdens de receptie welke vorige week vrijdagavond gehouden werd, kon sportwethouder Plomp dan ook consta teren dat het regelmatige contact van de atletiekbestuurders met de sport stichting resultaat had opgeleverd. „Iedere vereniging wil natuurlijk een gepaste accommodatie hebben en daarom zou het leuk zijn dat plan ning van de grondaankoop nu direct gevolgd zou kunnen worden door de toezegging dat de accommodatie dan direct volgt", aldus de wethouder. Zover kon hij echter niet gaan; eerst kwamen er nog wat planologische as pecten aan de orde en daarna het overleg over de technische uitvoering. Het was moeilijk exact te zeggen wan neer de eerste horde op de echte baan genomen zou kunnen worden, maar duidelijk was het nu toch wel, aldus de heer Plomp, dat de gemeente be reid was de horde (van de aanleg) te nemen. Hij veronderstelde daarom dat het voor het jubilerende bestuur een plezierig moment moest zijn, nu zeker te weten dat de baan in aantocht is. Men kon met goede moed de toe komst in gaan. Atletiek-voorzitter Klarenbeek zei blij te zijn dat de gemeente de hoge verwachtingen van de club niet be schaamd had. Symbolisch noemde hij het dat de toezegging in het Jaar van het Kind gedaan werd, want juist op kinderen oefent de atletiek grote aantrekkingskracht uit. Dank bracht hij aan de zustervereni gingen voor hun steun in de afgelopen tijd. „Als één man stonden zij achter ons", aldus de heer Klarenbeek. Graag zouden de atleten assisteren bij de realisatie van de baan; het gemeen tebestuur kan op hen rekenen. De receptie werd ondermeer bezocht door de raadsleden Greefhorst (CDA) en Onderdelinden (VVD), wethouder Menne, bestuurders van de S.O. Soest en een afgevaardigde van het (atle tiek) district. Petra en Herman VAN ROUWENDAAL KONINGINNELAAN 9 JANNIE en TEUS VAN ROUWENDAAL NIEUWSTRAAT13 - SOEST Aannemersbedrijf KONINGINNELAAN 66 SOEST Autobedrijf LAANSTRAAT 58 SOEST Recreatiescheepvaart op de Eem leidt tot verminderde veiligheid van het verkeer te water; de vrachtschepen, waarvoor de rivier beter bevaarbaar is gemaakt, zuUen er door gehinderd worden. Daarom mogen van de Kroon noch bij de Grote- noch bij de Kleine Melm botenloodsen gebouwd worden, want daardoor zou de waterrecreatie gestimuleerd worden en dat zou dan bovendien de waarden van het Eemgebied aantasten, de landschappelijke- en de natuurwetenschappelijke waarden. Een en ander heeft tot gevolg dat de heren Van Roomen hun beroep op de Kroon ongegrond zien verklaard. De Kroon nam deze beslissing op 5 november van dit jaar. Het betreft het bestemmingsplan Landelijk Gebied van de gemeente Soest, dat de gemeen teraad op 21 februari 1975 vaststelde en waaraan Gedeputeerde Staten van Utrecht op 2 juni 1976 gedeeltelijke goedkeuring onthielden. Tegen deze beslissing van de „provin cie" gingen zowel de gemeente als de heren Van Roomen, de Vereniging „Amsterdanjse Lichtbond" (de natu risten) als hét Landbouwschap Utrecht in beroep. De heren Van Roomen zagen hun beroep ongegrond verklaard temeer daar volgens de Kroon botenhuizen op agrarische bouwpercelen „leidt tot een verdichting van de bebouwing met wezensvreemde gebouwen". Ook voor de gevraagde laad- en los plaats aan de Grote Melm wordt geen toestemming gegeven. Er bestaat vol gens de Kroon geen behoefte aan terwijl het zou leiden tot niet-agrari- sche-activiteiten in dit kwetsbare ge bied. Geen bezwaar heeft de Kroon tegen „enige voorzieningen" zoals beschoei ingen en dergelijke, ten behoeve van de recreatie te water. Geen extra camping Ook de vereniging „Amsterdamse Lichtbond" ziet het beroep ongegrond verklaard. De vereniging wilde het terrein in het Monnikkenbos inrichten voor verblijfsrecreatie, maar ook hier vindt de Kroon, overigens net als de gemeente en de provincie, dat er sprake is van landschappelijk en na tuurwetenschappelijk waardevol ge bied, dat zich eventueel wel leent voor naturistische dagrecreatie. Een kam peerterrein op deze plaats is echter onaanvaardbaar. Stadhouderslaan Het Landbouwschap Utrecht was van mening dat de gemeente ten onrechte het gebied tussen de spoorbaan Baarn/ Soest en de Stadhouderslaan buiten het plan gelaten had. De toekomstige be stemming zou er onzeker door worden en dan vooral met het oog op de ruilverkaveling. De Kroon is het daar niet mee eens omdat andere factoren bepalend zijn voor het al of niet opne men in een plan tot ruilverkaveling. Bremeentje De Kroon ziet geen problemen in de doortrekking van de A.P.Hilhorstweg via het Bremeentje naar Baarn. Dat is een plan van de gemeenteraad, waar tegen het Landbouwschap zich verzet te. De Kroon stelt zich op het standpunt dat de A.P.Hilhorstweg vier meter breed is; geschikt derhalve voor zowel het agrarisch- als het bromfiets- en fietsverkeer. Het Bremeentje wordt slechts een meter minder breed en dat betekent volgens de Kroon niet dat dit wegge deelte het eerder genoemde verkeer dan niet zou kunnen opvangen. Omdat er over de Praamgracht slechts een bruggetje gebouwd zal worden, dat alleen geschikt is voor voetgangers en wielrijders en het Bremeentje voor het agrarisch verkeer van groot belang moet worden geacht (slecht enkele boerderijen en melkplaatsen) is er geen aanleiding aan de voorgenomen doortrekking goedkeuring te onthou den. Toestemming voor het oprichten van hooibergen en silo's hoger dan 15 meter in het „landelijk Gebied" wordt even min verleend. Ook daarvoor is het plangebied te waardevol en kwetsbaar. Kamperen Niet eens met Gedeputeerde Staten is de Kroon het voorwat betreft het kam peren bij boerderijen in het bosgebied van Pijnenburg en de Paltz en langs de Eem. Gelet op de ligging en de plaatselijke situatie van de bedrijven vindt de Kroon het aanvaardbaar dat er maxi maal drie caravans geplaatst worden. Aan die plaatsing dienen dan wel nadere eisen gesteld te worden. In de nacht van zondag op maandag werd van een flat aan de Smitsweg een deur ingetrapt en een ruit ingeslagen. De bewoner waarschuwde de politie. De dader, de 20-jarige M. C., kon worden aangehouden. De jongeman had zich één etage vergist bij zijn poging de eigen voordeur te openen. Vanaf woensdag 2 januari is nieuw in het gemeentelijk Informatiecentrum aan de Steenhoffstraat 9a (tegenover het gemeentehuis) een Structuurschets en een programma van eisen van „Dal- weg Noord", het gebied achter de sporthal tussen de Dalweg en de Tal- malaan waar het nieuwe gemeentehuis en het politiebureau gedacht zljh, en de Winkelnota Soest. Beide ontwerpen ko men in de vergadering van de commis sie Ruimtelijke Ordening van maan dag 8 januari, 19.30 uur in gebouw gemeentewerken, aan de orde. Op zaterdag 22- en zondag 23 decem ber organiseert de postduivenhouders- vereniging „de Zwaluw" in haar club gebouw aan de Schrikslaan, de jaar lijkse tentoonstelling. De openingsuren zijn: zaterdag van 20.00 tot 22.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Tijdens de tentoonstelling zullen van enkele vooraanstaande liefhebbers, duiven verkocht worden. Dat gebeurt op zondag en het is een prima gele genheid om „iets goeds" aan te schaf fen. De toegang is vrij. Vorige week meldden wij U al, dat de Soester handwerkvereniging „Naald en Draad" in de maand december twee maal open huis zou houden. Van avond, van half acht tot half tien kunt U alles te weten komen over deze handwerkgroep. Het open huis zal gehouden worden op de Ossendamweg 33b. Beide Kerstdagen houdt de vereniging open huis tijdens de Kerst-in in Arti- shock. Voor de verschillende cursussen die in januari weer van start gaan kan men zich vanavond op de Ossendamweg 33b en met de Kerstdagen bij Artishock opgeven als cursist. Tijdens de Kerstdagen kunnen jong en oud meewerken aan het maken van een wandkleed. Kinderen kunnen hun kreativiteit uiten op een speciaal kin- der-Kerst-wandkleed. Op initiatief van de Soester fysiothera peut René van Zee, een goede beken de van de S.O. Soest-atleten, is een jaarkalender gedrukt welke te koop is voor tien gulden. De opbrengst is bestemd voor trai- ningstechnische ondersteuning van de geselekteerde olympische atleten. De bijzonder fraai in meerkleurendruk uitgevoerde kalender, met foto's van de huidige vaderlandse atletiek-top (waaronder de Soester Marcel Kla- renbpek) is verkrijgbaar in de sport hal BeukehdaL en bij René van "Zee, Ereprijsstraat 209 te Soest. In totaal zijn er slechts 10.000 exem plaren aangemaakt, zodat het een schaars artikel en mogelijk straks een vrij uniek bezit kan worden. Boven dien is het een aardig kadootje voor de Kerstdagen. IMF STUDIO ALS 4011 Een transmissielijn bouwen in een middenformaat drukkamer lijkt tot de onmogelijkheden te behoren. Toch is het IMF gelukt. Dankzij het „activetransmissionline" systeem. Een vinding waarop IMF patent heeft. Dit systeem zorgt voor een aan vullende akoestische belasting en een veel verder doorlopende laagweergave dan normaal voor dit formaat. Vooral de uiterst gecontroleerde basweergave maakt dat veel nederlandse Jazz-musici thuis naar dit IMF-luid- sprekersysteem luisteren. Adviesprijs 795.- Jubileumprijs Steenhoffstraat 15 Soest Tel. 12132 Donderdag 20/12. Vrijdag 21/12. Zaterdag 22/12. 17.30-18.30: 17.30-18.30: 22.00-23.00: „x i 10.00 -11:30; 16.30-18.00: 20.00 - 23.00: Zondag 23/12. 16.30 -18.00: Maandag 24/12. Dinsdag 25/12. Woensdag 26/12. Donderdag 27/12. Vrijdag 28/12. 17.30-18.30: 16.30-18.00: 16.30-18.00: 17.30-18.30: 17.30-18.30: 22.00-23.00: Zaterdag 29/12. 10.00 -11.30: Zondag 30/12. Maandag 31/12. Dinsdag 1/1. 16.30-18.00: 16.30-18.00: 17.30-18.30: 23.00 - 01.00: Verzoekplatenprogr. met nieuws uit Soest. Verzoekplatenprogr. met nieuws uit Soest. Tussen bezoekuur en slapen gaan. Een speciaal kerstprogramma met rustige 'kerstmuziek. De AROS Ontvangt. Deze week als-gast: Rien Poortvliet. Verzoekplatenprogr. met nieuws uit Soest. Rechtstreekse uitzending vanuit de Borg al waar de feestavond van wijkvereniging Over- hees plaatsvindt. Verzoekplatenprogr. met quiz en voetbaluit slagen en Soester nieuws. Verzoekplatenprogr. met nieuws uit Soest. Speciaal kerstprogramma waarin de familie leden van ziekenhuispatiënten hun kerstgroeten kunnen uitspreken. Speciaal kerstverzoekplatenprogramma. Verzoekplatenprogr. met nieuws uit Soest. Verzoekplatenprogr. met nieuws uit Soest. Tussen bezoekuur en slapen gaan. Een programma met rustige muziek. De AROS ontvangt. Deze week als gast: Piet Ekel. Verzoekplatenprogr. met nieuws uit Soest. Verzoekplatenprogr. met quiz, voetbaluitslagen en Soester nieuws. Verzoekplatenprogramma met hierin een te rugblik op 1979. Tussen 1979 en 1980. Een programma met gevarieerde rustige muziek. Rechtstreeks uit studio 1. Een programma waarin iedereen welkom is om een nieuwjaarsgroet te brengen. Woensdag 11 december j.1. waren Will en Babs Bauer het feestelijke middelpunt van een geslaagde receptie. Op die dag herdachten beiden het feit dat circa 12V4 jaar geleden Bauers Stüberl bij vele Soesters beter bekend als „Het Boertje", werd gevestigd. Na een korte, niet eenvoudige aanloopperiode heeft „het Boertje" zich thans een plaats veroverd die niet meer uit de Soester samenleving is weg te denken. Afgaande op de overweldige belangstelling tijdens de feestelijke dag een conclusie die door honderden wordt gedeeld. Van acht uur 's avonds tot in de vroege uurtjes was het een komen en gaan van vertrouwde gasten. Geschenken, telegrammen en ruim honderd fraaie bloemstukken getuigden van de waar dering die Will en Babs Bauer zich binnen Soest hebben veroverd. Op de foto nemen zij en hun „rechterhand" Jan een van de vele felicitaties in ontvangst. Felicitaties die de direktie en redactie van de Soester Courant middels deze foto wil onder strepen, daarbij de wens uitsprekend dat de toekomst naar het zilver geplaveid zal zijn met vele biefstukken-met-hinder- nissen en Indische peperpotten.

Soester Courant | 1979 | | pagina 29