Nieuw kantoor voor gefuseerde woningbouwverenigingen Pub m de gemeente soest vraagt uw aandacht voor; 9e Oliebollen-aktie van S.E.C. gemeente soest I - Voorvallen een medewerk(st)er BINNEN en BUITEN li SOESTDIJK voor'n prikje - a scliociimlccr 4 199.- Baam Waarom alleen voor woningen Ossendamweg en Vondellaan vergoeding geluidswerende maatregelen? Commissie voor beroepschriften Verleende bouwvergunningen Openbare commissievergaderingen Personeel gevraagd Geen Nieuwjaarsbijeenkomst Frans Kingma in de raad Openluchttheater tijdelijk in gebruik voorgevel Lichtadviesburo Elektrotechnisch installatieburo Herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen h 2. Vliegen, gevlogen BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES Zéér mooie velours en stretchcord jeans vrijetijdskleding Muziekcassettes =éflH Soester Courant van woensdag 19 december 1979 Polaroid PolaSonic AutoFocus 5000 Alleen voor de woningen aan de Ossendamweg en Vondellaan zal van gemeentewege een vergoeding voor geluidswerende maatregelen worden gegeven. Reeds jarenlang hebben de bewoners van deze straten akties ondernomen tegen het doorgaande verkeer in deze straten. Bij de behandeling van het Bestemmingsplan Soest-Zuid heeft de gemeenteraad uitdrukkelijk bepaald dat beide straten aangemerkt zouden worden als woonstraten. Zowel Gedeputeerde Staten als de Kroon hebben in beroep bepaald dat bezwaren tegen de doorgaande verbinding ongegrond zijn omdat het verkeer door beide straten tijdelijk zou zijn. Nu andere verkeersoplossingen zoals bijvoorbeeld een Centrumweg niet doorgaan is de uitdrukkelijk uitgesproken belofte niet nagekomen. Op grond hiervan heeft de raad uitsluitend voor deze beide genoemde we gen een krediet beschikbaar gesteld voor geluidswerende maatregelen. Het is niet zo dat de gemeente nu ook voor andere drukke punten bij dragen zal geven voor geluidswerende maatregelen. (Openbare bekendmaking) De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt ter uit voering van artikel 9 van de Verordening voor de commissie op de beroep schriften bekend, dat op dinsdag 8 januari a.s. om 16.00 uur in het gebouw van de dienst gemeentewerken, Lange Brinkweg 77 te Soest, een open bare vergadering van de commissie zal worden gehouden, waarin aan de orde zal komen: beroepschrift van mevrouw A. G. van Nus-van Hooidonk te Soest, ge richt tegen het besluit van burgemeester en wethouders d.d. 9 oktober 1979, verzonden 19 november daaropvolgend, waarbij een vergunning voor het verbouwen van een overkapping/schuur tot berging/garage aan de Van Straelenlaan 2 alhier is geweigerd. (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 11 december 1979. bouwen van een woonhuis met garage op een terrein gelegen aan de Ir. Menkolaan, (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, num mer 3660 ged.) bouwen van een woonhuis met ondergrondse garage op een terrein gelegen aan de Korte Bergstraat (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nummer 1096) Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. maandag 7 januari -19.30 uur: commissie onderwijs en jeugdzaken maandag 7 januari -16.30 uur: commissie openbare werken dinsdag 8 januari -19.30 uur: commissie ruimtelijke ordening dinsdag 8 januari 19.30 uur: commissie culturele zaken woensdag 9 januari - 19.30 uur: commissie maatschappelijke dienst verlening donderdag 10 januari -19.30 uur: commissie financiën Bovenstaande vergaderingen worden gehouden in het gebouw Gemeen tewerken, Lange Brinkweg 77. Via de hoofdingang is het gebouw te betre den. donderdag 10 januari -16.30 uur - gemeentehuis, Steenhoffstraat 2: commissie algemene bestuurszaken De volledige agenda's en de concept-voorstellen liggen vanaf woensdag 2 januari ter inzage in het gemeentelijk Informatiecentrum, Steenhoff straat 9a (tegenover het gemeentehuis, naast de V.V.V.). Geopend van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de com missie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 6 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commis sie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. Bij het bureau belastingen en invordering van de afdeling comptabiliteit wordt gevraagd: Tot de taken van dit bureau behoren: a. het administreren van de gemeentelijke belastingen; b. de gerechtelijke invordering van alle aan de gemeente verschuldig de bedragen. De te benoemen ambtenaar zal met een grote mate van zelfstandig heid in hoofdzaak worden belast met de onder a genoemde taak. Per 1 januari 1979 is de onroerendgoedbelasting (o.g.b.) in deze gemeente ingevoerd op basis van het oppervlaktetarief. De belastingadministratie is geautomatiseerd. Functie-eisen: diploma G.A. I of gelijkwaardige opleiding; goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid; ervaring in een geautomatiseerde administratie en O.G.B.-werk zaamheden; accuratesse. Salaris van f 2.010,- tot f 3.039,- bruto per maand, afhankelijk van opleiding en ervaring. Nadere informaties kunnen worden verkregen bij de chef van de af deling comptabiliteit (telefoon 02155-16744, toestel 128). Sollicitaties aan burgemeester en wethouders. Postbus 2000, 3760 CA Soest, binnen 10 dagen na verschijning van dit blad onder ver melding van vacaturenummer 79-45. In tegenstelling tot voorgaande jaren wordt begin januari door het gemeen tebestuur geen Nieuwjaarsbijeenkomst gehouden. De reden hiervan is dat het gemeentebestuur de inwoners reeds bij het afscheid van de burgemeester heeft ontmoet en hen straks weer ontmoet bij de installatie van de nieuwe burgemeester. Het gemeentebestuur wenst dan ook alle inwoners van de gemeente Soest Prettige Kerstdagen en een Voorspoedig 1980. De huidige voorzitter van de afdeling Soest/Soesterberg van de PvdA, de heer Frans Kingma, gaat het bestuur binnenkort verlaten om zich beter te kunnen voorbereiden op het raadslid maatschap. Hij gaat de in de nabije toekomst vrijkomende plaats in de raadsfractie bezetten. Hij wordt ver moedelijk de opvolger van fractie voorzitter Goote, van wie al langer de geruchten de ronde doen dat hij het raadslidmaatschap eraan geven moet. In februari van dit jaar nam hij het fractie-voorzitterschap over van me vrouw A. van Gelder-Cornelissen. Zij zou bij vertrek van de heer Goote opnieuw fractie-voorzitster worden. De hondenvereniging ,,Zoys" heeft van het college toestemming gekregen om tegen vergoeding tot 1 april op zater dagmorgen het openluchttheater te ge bruiken voor het africhten van hon den. SEC-oliebollenbakkers in aktie Voor het negende achtereenvolgende jaar organiseert de voetbalvereniging SEC met het oudejaar, de langzamerhand befaamde oliebollenaktie. Tienduizenden oliebollen worden voor de SEC-jeugd aan de man gebracht; de totale produktie wordt weer geschat op 50.000 stuks. In de vóórverkoop zijn er reeds 20.000 verkocht. Daarom wordt aangeraden met het bestellen niet tot het allerlaatste moment te wachten. Vanaf vrijdagmiddag, 29 december, 12.00 uur kan men daarvoor terecht in de SEC-kantine aan de Bosstraat. Telefonisch is de oliebollenstaf bereikbaar onder nummer 15790. Dankzij vele vrijwilligers en een door knede vaste staf, slaagt SEC er ieder jaar weer in deze gigantische hoeveel heid oliebollen te bakken en aan de man te brengen. De organisatie draait inmiddels al op volle toeren. Deze week wordt de tijdelijke over kapping tussen de kleedkamers aange bracht, waarna loodgietersbedrijf Jan Sakkers voor de technische aansluitin gen zorgt. Vrijdag 28 december start het oliebol- lenbakken, voor wat betreft de beslag makers, om 09.00 uur. Een uur later komen de baksters en bakkers en een half uur later worden de eerste zakken gevuld: acht in één zakje voor de prijs van drie gulden. Rond die tijd wordt ook met het afleveren begonnen, waarbij aangete kend mag worden dat er ook een bezorgdienst is voor minder-validen, zieken en bejaarden. Het „restant", zo dat er al is, wordt op oudejaarsdag vanuit de kantine ver kocht óf eventueel „langs de deur". Als alles volgens plan verloopt zal volgend jaar rond de bouwvakantie het nieuwe kantoorpand van de per 1 januari a.s. gefuseerde woningbouw verenigingen, betrokken kunnen wor den. Vorige week ging de gemeente raad akkoord met de verkoop van 2030 vierkante meter grond, gelegen aan de Laanstraat, hoek Vrijheidsweg; het perceel waar het nieuwe kantoorpand annex werkplaats moet verrijzen. De vergunning voor de bouw is inmid dels verleend, maar de aanbesteding heeft nog niet plaatsgevonden. Het wordt een onderhandse aanbesteding, Wij hebben onze collectie met vele nieuwe modellen uit gebreid. Een bezoek aan onze winkel is zeer de moeite waard. F. C. KUIJPERSTRAAT 24-26 (Het straatje naast A.H.) SOEST - TELEFOON 02155-20656 Tevens geopend op donderdagavond en maandag 24 december. Door verandering in onze collectie bieden wij u aan div. LAMPEN met 15% KORTING. (Openbare bekendmaking) Burgemeester en wethouders van Soest makend bekend, dat: - voor de herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen voor belanghebbenden, wonende te Soest en Soesterberg, dit jaar zitting zal worden gehouden voor Soest in het gebouw van gemeentewerken (kleine commissiekamer), Lange Brinkweg 77 op 10 januari 1980 van 10.00-12.30 uur en van 13.30-16.00 uur: voor Soesterberg in het B.B.- gebouw aan de Koelaan te Zeist op 14 januari 1980 veui 10.00-12.30 uur en van 13.30-15.30 uur, op 15 januari 1980 van 10.00-12.30 uur en van 13.30-15.30 uur, op 15 januari 1980 van 10.00-12.30 uur en van 13.30- 15.30 uur en op 16 januari 1980 van 10.00-12.30 uur en van 13.30-15.00 uur. Aan belanghebbenden wordt in herinnering gebracht dat 1. door de dienst veui het IJkwezen zoveel mogelijk oproepingen aan de herijkplichtigen zullen worden uitgereikt, vermeldende het tijd stip, waarop de maten, gewichten en meetwerktuigen ter herkeuring aangeboden kunnen worden. De verplichting tot herkeuring blijft be- statLn ook al worden geen oproepingen ontvangen; 2. de maten, gewichten en meetwerktuigen voor 1 januari 1981 ge stempeld moeten zijn met het jt^rmerk 79 of 80 3. bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat tot herkeuring aan het IJkkantoor te Amster dam, Brouwersgracht 276, geopend iedere maandag van 09.00-12.00 uur en veui 13.00-16.00 uur, uitgezonderd christelijke en nationale feestdagen: 4. voor de herkeuring veui maten, gewichten en meetwerktuigen keur loon en voor de justering van gewichten justeerloon verschuldigd is, dat bij het weer in ontvangst nemen der voorwerpen moet wor den voldaan. die in de loop van januari haar beslag krijgt. Met de bouw van het pand is ongeveer 750.000 gulden gemoeid. Het gebouw is ontworpen door het Buro voor Archi- tektuur Dick Renooy b.v. uit Soest en het neemt van de bouwgrond ongeveer 760 m2 in beslag. Gedeeltelijk krijgt het twee bouwlagen en wel aan de kant van de Laanstraat, waar de entree komt. In het gedeelte met de etage worden de kantoren gevestigd. DEiarachter komen de werk plaatsen. Er zijn 29 parkeerplEiatsen op het terrein gepland. De inrit komt aan de Laanstraat: de uitrit aan de Vrij heidsweg. Bij de per 1 januari a.s. officieel draaiende vereniging, de Woningbouw vereniging Soest, werken 25 tot 30 man personeeldirectie 2 man - administra tie 5 man - sociale afdeling 4 man en dan 15 a 16 man in de technische dienst. De nieuwe vereniging, waarin het wo- ningbezit veui de gemeente (2800), Patrimonium (200) en Goed Wonen (200) is ondergebracht en die ook circa 500 garages (w.o. peuterspeelzalen en hobby-ruimten) beheert, was aanvan kelijk gevestigd in een drie-kEtmerflat Eian de Haverweerd. Men verhuisde naar een vijf-kamerflat en in april van dit jaar werd een gedeelte van de leegstaande R.K. mavoschool aan de Steenhoffstraat/Dalweg betrokken. n ijverhei dsweg Grift trap 8"1 Berkhojf Volgend jaar zomer hoopt men het sober, maar functioneel ingerichte pand te kunnen betrekken. De nieuw bouw wordt gefinancieerd uit eigen middelen. We zouden voor het eerst gaan vliegen, want wanneer je nu al hoven de vijftig bent en nog niet gevlogen hebt tel je niet mee. Waarvan ik mijn vrouw trachtte te overtuigen. Wat zij dan ook niet geloofde. Maar toen onze dochter en haar man ons uitnodigden om gevieren een vliegreis naar Londen te maken, kwam het voor elkaar en Kregen we onze lucht doop. Het was maar een kippe- eindje, maar voor ons toch een spannende zaak en we dachten overal aan. Ook aan de zakken rollers. Waarop mijn vrouw uit veiligheidsoverweging de helft van de tweehonderd pond die we meenamen voor de koopjes in de voering van haar regenmantel naaide. We stonden op Schiphol voor vijf-en-veertig minuten vliegen twee uur van tevoren tussen allerlei laiulsaarden. In de hal naast een Metropoliet en een Sjeik. En verderop zag ik een cowboy en een Indische vrouw met een lang wit kleed. Maar zonder sluier. Ze had een zwar te stip op haar voorhoofdeen kunst-moedervlek. Het was wel interessant zo tus sen al die wereldbewoners in, geboekt voor New York, Mos kou en Delhi. Al voelde ik mij met een retourtje Londen er wat nietig bij. Maar dat wis ten ze niet. En daarom keek ik de massa recht aan, en ik vroeg aan een Mexicaan of hij ook ging vliegen. Hij zei er iets op in het Spaans geloof ik. Want je hoort wat een ta len in de Schiphol-hal. Mijn vrouw stond naast ene John son. Die had een saxofoon bij zich in een misvormd kistje. En mijn dochter en haar man praatten met iemand uit Fin land in het Engels. Ze pro beerden het. En er galmde steeds maar een vrouwenstem boven de herrie uit. En of je je gereed wilde maken. We merkten dat er mensen voor Londen zich gereed maak ten, en dus sloten wé ons bij hen aan. En zo kwamen we voor een nauwe doorgang waar we een-voor-een door mochten. Dat was om te weten of we iets bij ons haddeneen pistool of zo. Dat ging met stralen. Opgewacht door een bekoorlij ke stewardess kwamen we in ons vliegtuig. Nu weet ik niet of u wel eens in het spookhuis geweest bent en de griezelka mer. Of dat u op het reuzen rad hebt gezeten. Vooraf ivas ik altijd al wat vreesachtig. Toen de motoren begonnen te draaien hoorde ik mijn schoon zoon zeggen dat we gauw los zouden zijn. Dat waren we dan ook al gauw. Wanneer je als kind op een wip zat en je ging omhoog en omlaag, had je bij het omlaag gaan zo'n raar gevoel in je maag. Ik wist niet hoe dat kwam, maar nu weet ik het. Nu ik gevlogen heb. Bij omlaag vallen zit je in een luchtzak. Weer iets anders dan in de zak van Sinterklaas. Ik keek door de patrijspoort op een van de vleugels. Maar dat gaf me toch geen veilig gevoel want daar onder lag de diepte. En om te doen alsof, stelde ik mijn vrouw gerust. .Heerlijk hè?". Die zei: „Zeg nou 's niks". Ze zat zelf in de puree. We kregen een broodje in cel lofaan en koffie. Je kon ook thee krijgen. In Engeland zijn ze gek op thee. En s morgens op brood met spek. Dat zwaar ligt. 'k Heb het geweten. Ik voel op zo'n ogenblik meer voor ontbijtkoek. Maar je doet 't om 's lands wijs's lands eer. We hadden de heenreis er op zitten, en we pakten onze ba gage. We trokken onze regen kleding aan want in Engeland regent het net als bij ons. En in Londen is het mistig voor vast. Maar we waren geland en we hadden gevlogen. Een keer heen, en nu terug nog. Ook mijn vrouw trok haar licht blauwe regenmantel aan, ge holpen door de bekoorlijke ste wardess. „Good luckzei die. En in ons hotel merkte mijn vrouw dat ze niet haar eigen regen- mantel aangetrokken had, maar die van een mede-reizig ster. Ook een licht-blauwe, maar zonder helft van de twee honderd pond. Die waren met het vliegen gevlogen. CAFÉ-RESTAURANT BART KOOY Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 Voor uw In oud-hollandse stijl ingerichte zaal geen 129,50 v.VfeedestraatTF tel.12424 Soest 1. No Nukes Concert van Madison Square,Garden nn nn •3 dubbel lp J9.9U 2. Eurohits deel 8 met o.a. 1*7 00 theme deerhunter 1 .90 2. Soundtrack Herman Brood's nc cha-cha1 #.9b 4. Best of the 70's Hitdossier ftn dubbel lp Z4.aU 5. Dr. Hook, some- q- times you win 1 ü.90 6. Earth Fire Reality feels «c nn fantasy Iü.90 7. Commodores q- Midnight magie I .911 8. Mike Batt Tarot suite 1/.9U 9. Abba Greatest hits met - - o.a. gimme gimme 14.9U 10. Buddy Odor stop Buddy Odor 17 Qfl is a gasI /.9U 11. Jim Reeves 12 songs of on Christmas #.9U 12. Elvis Presley q- Christmas album /.9U 13. Herman van Veen *17 QO Kerstliederen I #.90 14. Fischer Chöre n OO Christmas songs 9.90 15. Thijs van Leer Musicaperla 17 on notte di natale ..II .9U 16. Louis Armstrong A Merry Christ mas with good oldsatch 9.9U 17. Bing Crosby Merry Christmas (met o.a. I'm dreaming of a white q nn Christmas a.aU 18. Stafke Fabri Karsmisin 1Q OC Antwarepe 19.9a 19. Thijs van Leer, Elly Ameling, Rogier van Otterloo, 17 QO Louis van Dijk l/.aU 20. Bach Weihnachts oratorium, Micolaus n(. Harnoncourt oa.UU 20. Andere André «n nn André van Duin 1Ö.9U 22. Henk Wijngaard Show met o.a. de «10 nn Asfaltrocker 1 U.9U 23. Jan Zwaan Ik zoek een - nn meisje15.90 24. Classical gold «n nn 4 klassieke Ip's 19.9U 25. Saint-Saëns -i/i ne 3e vioolconcert 14.9t 1. 16 Hollandse - Q_ hits, o.a. Big City 4.9a 2. 28 Best J| QC of Hammond 4.9a 3 Easy Listening Div. achtergrond 4.9!) 4. Eagles 10 Ofl The long run lO.aU 5. The shadows - n ftft String of hits 19.9U Voor alle zekarheidl Vyink.lkr.ng vin Wwdw.r.lt Ov T.I- 02155-10344

Soester Courant | 1979 | | pagina 41