Ambtenaren wuifden En nu maar liet beste ervan hopen burgemeester uit SOESTER COURANT VOLGENDE WEEK OP DONDERDAG Eerstvolgende SOESTER COURANT op DONDERDAG 3 JANUARI KALKOEN Honsbergen Leverworstje Honsbergen Honsbergen SLAOLIE Allerhande mix Honsbergen Honsbergen Demmers en de Wolff voorspoedig 1980 SOESTER COURANT PER HALF JAAR f 10.40 40 cent belasting extra Uw Soester Courant blijft dus maar 10.- per half jaar kosten! DE KOEK IS OP: Nu 4% BTW op het abonnement van uw SOESTER COURANT KTJkltÏÏHÏifóSi Donderdag 27 december 1979 58e jaargang no 18 to Herman van Dam DEZE WEEK Plm. 1800 gram Zie onze advertentie DEZE WEEK 500 GRAM Zie onze advertentie DEZE WEEK BIJ ONS Zie onze advertentie DEZE WEEK 250 GRAM Fluorweg 49-51 - Amersfoort Telefoon 033-15548 wenst al haar cliënten, vrienden en bekenden een rrml II li Demmers en Ksf vsy de Wolff b.v. Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451 Kom gezellig auto's kijken op de Van zaterdag 22 t/m zaterdag 29 december. v./ Bij aankoop van een niéuwe of gebruikte wagen 'n jaar gratis Wegenbelasting. Heel lang hebben de lezers van allerhande bladen kunnen profiteren van het feit, dat over de abonnementen geen BTW werd geheven. De aandrang om ook alle abonnementen te gaan belasten met 4% BTW, heeft de minister doen besluiten de abonnements-ontheffing niet langer te verlenen. Eens moest het er van komen. Voor de lezers van de SOESTER COURANT betekent dit, dat ingaande het eerste halfjaar van 1980 het abonnement f 10.- plus f 0.40 b.t.w. gaat kosten. Begin januari zullen de acceptgirokaarten voor het eerste half jaar met vermelding van het bedrag van ƒ10.40 worden ver zonden. De abonnee's die automatisch gireren behoeven de giro dienst géén opdracht te verstrekken voor de wijziging van het bedrag. Na deze publicatie zal de girodienst od ons verzoek voor elk halfjaars-abonnement 40 cent méér overschrijven, terwijl dit voor een jaarabonnement 80 cent zal bedragen. Abonnees die via hun bank automatisch gireren dienen het bedrag van hun periodieke overschrijving zelf te verhogen met 40 respectievelijk 80 cent. OESTER COURANT voor redactie en administratie: Weedestraat 29, Söest - Tel. 14152* 126156 Hoofdredacteur: H. E.J.SMIT Abonnement per half jaar ƒ10.— Buiten Soest per half jaar ƒ20.— Verschijnt iedere woensdag Foto: Goos van der Wilt Een bijzonder goed initiatief nam de oudercommissie van de Van der Hucht- school in Overhees door een agent van politie eens aan de kinderen te laten uitleggen hoe gevaarlijk vuur werk nou toch wel is. Hoe verbaasd het plaatselijke politiekorps ook ge weest moet zijn over de vraag, men stuurde een voortreffelijk man: de hoofdagent C. van Stam. In hem is een „meester" verloren gegaan. Na een zeer suggestief filmpje deed hij haarfijn uit de doeken welke ellende de kindertjes boven het hoofd hangt door onoordeelkundig met vuurwerk om te gaan. Bovendien hield hij hen voor dat zij heel makkelijk het slachtoffer kunnen worden van de stommiteit van een ander. 87 Gewonden vielen er vorig jaar; de helft ervan was onschuldig het slachtoffer van de „liefhebberij" van een ander. Dertig hielden er een oog- lesel aan over en nog eens dertig liepen brand- of scheurwonden op. „En onder scheurwonden verstaat men dan een afgerukte hand of arm", aldus hoofdagent Van Stam. Hij drukte de kinderen op het hart in de allereerste plaats niet zelf aan deze mode-gril mee te doen, maar bij alle vuurwerkafstekers uit de buurt te blij ven. „Ga maar bij de hond in de mand liggen, dan heeft hij in die moeilijke uren ook een kameraadje!" Ze kregen de boodschap mee de „aardige broers" en de „liefhebbende vaders", die tóch vuurwerk kochten, maar eens de les te lezen. „Jullie zijn het niet gewend en mogen vermoedelijk zelf niet eens een lucifer aansteken en zeker ook niet met vuur spelen!. Doe het dan ook niet die paar uren met oudjaar". Veel indruk maakte hij met de zoge naamde vuurwerkbal; een uiterst ge vaarlijk vuurwerkje, dat volgend jaar niet meer op de markt gebracht mag worden. Hij hield hen ook voor wat de uitwerking wel eens kon zijn van een verkeerd afgeschoten vuurpijl met verharde punt. „Als hij je voorbijgaat, heb je geluk. Raakt hij je hoofd, dan word je in het ziekenhuis wakker". Voorlichting die indruk maakte was het en nu maar het beste ervan hopen. Aan de oudercommissie èn hoofdagent Van Stam heeft het niet gelegen als deze kindertjes achteraf toch dom gaan doen. Overigens een voorlichting die op alle Soester scholen, lagere èn middelbare, op haar plaats zou zijn en bovendien ook wel eens aan ouders gegeven mag worden. De oudercom missie van de Van der Huchtschool in de wijk Overhees zal dat graag organi seren. „U heeft in het werken voldoening ge vonden; u was erbij betrokken met uw persoon met uw hart. Dit is een groot geluk, zeker voor een bestuurder in deze complexe tijd, waarin vele ver anderingen zich in hoog tempo voltrek ken", aldus gemeentesecretaris Kruit wagen. Hij dankte haar namens het personeel voor alles wat zij voor hen gedaan had en in deze dank werd ook de heer Corver betrokken. „U was een der onzen, belangstellend, oprecht, spontaan, niet altijd gemak kelijk, soms ongeduldig, onvermoei baar, kritisch, volhardend, veel vra gend wat mocht en kon omdat u zelf veel „gaf", zo besloot de heer Kruit wagen. Het einde van het Corver-tijdperk: de sleutel van het gemeentehuis nu weer bij bode Van den Berg Met het overhandigen van de sleutel van de voordeur van het gemeentehuis aan bode Van den Berg zat het afscheid van Soest voor de heer en mevrouw Corver vorige week donderdag er bijna op. Daarna moesten nog een paar honderd amb tenaren-handen gedrukt worden; diezelfde avond nog gedineerd worden met de raadsleden en wacht morgenavond nog de opening van een tentoonstel ling in het Artishockgebouw. Helemaal buiten de ambtsperiode, in januari, volgt tenslotte het etentje met het politiekorps. De ambtenaren kwamen tijdens hun afscheidsreceptie niet met lege han den. Er werd een fraaie schemer lamp aangeboden, alsmede een mag nifiek wandbord uit Makkum. Boven dien kreeg de heer Corver een fles cog nac „met toebehoren". Het enige diensthoofd dat de hele pe riode Corver meemaakte, brandweer commandant J. Groart, was tijdens dit samenzijn ceremoniemeester. Hij leidde de spreker, gemeente-secre taris mr. J. Kruitwagen in en óók het duo Irma en Gertjan, twee ambtena ren, die het echtpaar Corver toezon gen. De heer Kruitwagen vond dat hij geen makkelijke opgave had omdat in de loop der week al vele sprekers hem voorgegaan waren. Hij wilde haar evenmin „het graf in prijzen" en merk te daarbij op: „iedere toespraak is bovendien per definitie eenzijdig, sub jectief, onvolledig en doet onvoldoende recht aan de persoon". Het lag niet op zijn weg te filoso feren over de karaktereigenschap pen van de burgemeester, maar wel wilde hij iets zeggen over de genegen heid. „Ik meen te mogen zeggen dat u een goede relatie onderhield met de mede werkers van deze gemeente. Een rela tie die voor de ene groep anders lag dan voor de andere" Kruitwagen stelde vast dat politie en brandweer daarin een bijzondere plaats kregen, maar toch was er be langstelling voor het gehele personeel van Soest. Die belangstelling kwam in het bij zonder tot uiting door de aanwezigheid van mevrouw Corver tijdens hoogtij dagen van het personeel „Bij moeilijke omstandigheden leefde u mee met de gezinnen. Verjaardagen werden niet vergeten. U was voor ons altijd te spreken en het gebeurde regelmatig dat u naar een ambtenaar toeging om iets te vragen of te be spreken", aldus de heer Kruitwagen. Hij roemde haar spontaniteit, het op treden zonder omwegen en het duide lijk uiting geven aan ongenoegen als een antwoord op een vraag uitbleef, een advies niet, onzeker of onjuist werd gegeven. f Dat dat niet door iedereen op prijs werd gesteld, moest duidelijk zijn. Zijn (eigen) contact als gemeentese cretaris met de burgemeester was van het begin af aan uitstekend geweest: eerlijk en open, elkander vertrouwend en respecterend, beiden beseffend dat een goede samenwerking tussen de burgemeester en de secretaris belang rijk was. Het niet-afstand kennende optreden had hij als zeer plezierig ervaren. „Natuurlijk doe je met een vrouw als burgemeester nieuwe ervaringen op. De eerste keer dat ik een briefje van u op mijn bureau vond met de mede deling: „ik kom morgen wat later, moet eerst naar de kapper" was zo'n nieuwe ervaring", aldus de gemeente secretaris. Het speet hem dat aan de goede samen werking thans reeds een einde moest komen, maar hij zou er steeds met groot genoegen aan terugdenken. Sprekend over het personeelsbeleid, de functiewaardering en de personeels beoordeling merkte hij op dat deze maatregelen niet voor iedereen vreug de en voordeel opleverden. Hij kon ech ter getuigen dat alvorens een besluit genomen werd, de burgemeester zich degelijk, deugdelijk en grondig in de zaak had verdiept en dat de beslissin gen met grote nauwgezetheid werden genomen. Aan haar lag het nooit dat vergade ringen lang duurde. „Niet alleen mij ook anderen viel het hierbij op dat u ernst en humor tijdig afwisselde, snel de kern van de zaak begreep, steeds weer het rechte spoor wist aan te ge ven, de beraadslagingen goed en effi ciënt wist te begeleiden en in de hand te houden". Hij noemde haar een enthousiast voor trekker en niet alleen de dirigent van het grote gemeentelijke orkest, maar ook iemand die graag als eerste con certmeester optrad. Onvermoeibaar werkte zij en volgens de heer Kruitwagen was dat voor een goed deel te verklaren uit het ver langen en de vreugde om creatief en bestuurlijk bezig te zijn. Moeilijk In haar dankwoord zei de burge meester dat afscheid nemen toch moeilijker was dan zij gedacht had. Het aanvankelijk gevoel van bevrij ding was er minder dan verondersteld werd. Vele afdelingen liet zij de revue passe ren, waarmee zij in verband met de portefeuille die haar toebedeeld waren, veel contact had: brandweer en poli tie; afdeling 1 en ruimtelijke ordening; het hoofd van de plantsoenendienst; de afdeling financiën. Ook voor haar was het frustrerend geweest dat een aantal plannen, waar vele uren aan besteed waren, niet doorgingen. Een heel speciaal woord van dank had mevrouw Corver tenslotte voor de huishoudelijke dienst, die haar in de afgelopen jaren zo uitstekend verzorgd had. „Het zal moeilijk zijn om niet meer naar het gemeentehuis te kunnen gaan", om te voorkomen dat het toch gebeuren zou overhandigde zij de sleutel aan bode Van den Berg. Het laatste woord was daarna aan -de heer Corver, die dank bracht voor de prettige wijze waarop hij steeds in het gemeentehuis ontvangen was. Over zijn vrouw sprekend zei hij: „Zij was ijverig maar ik ben blij dat het nu toch afgelopen is". In verband met het uitvallen van Nieuwjaarsdag als produktiedag is het niet mogelijk uw Soester Courant tijdig gereed te maken voor a.s. woensdag 2 januari. Daarom hebben wij moeten besluiten tot verschij ning op donderdag. REDACTIE SOESTER COURANT

Soester Courant | 1979 | | pagina 1