Jan Visser's ode aan burgemeester En toch.de Mooiste Meubelen vindt u bij de Scepter de gemeente soest vraagt uw aandacht voor: gemeente soest 1 Hendrik Smit Makelaardij b.v BB 9 Afscheidstentoonstelling burgemeester Ode voor Joke Maria Corver- Van Haaften Gehannes Groeiende belangstelling voor 55-plus vakanties Kom even kijken, alle dagen geopend! Personeel gevraagd een medewerker reiniging Winkelsluitingswet Mededeling aan de gasverbruikers Gronings aardgas en andere gasvelden Nieuwjaarsrecepties E, G. Kerkhof Ladv Brax - King - Burberry - Loden Frey - Gor-Ray Nu óók voor dames. 5 Nu met R.K.-prijsjes Wilson Glenny - Vico - Bleyle - Stylemaster HET FUNDAMENT VAN UW VERTROUWEN Vóórdat u uw keukenkeus maakt IE Verkeers maatregel A.P.Hilhorstweg E. G. Kerkhof BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM E. G. Kerkhof DE VRIES 9453 Soester Courant van donderdag 27 december 1979 9 pend er acht jens Bij het bedrijf gemeentewerken wordt gevraagd: die in hoofdzaak werkzaam zal zijn bij de huisvuilophaaldienst. Salaris: afhankelijk van leeftijd en ervaring maximaal f 1 .949,- bruto per maand, te verhogen met een vuilwerktoelage. De vakantietoeslag bedraagt 8%. Regeling voor werkkleding en rijwieltoelage is van toepassing. Gelegenheid voor persoonlijke aanmelding bij de chef onderhoud wegen c.a. op donderdag tussen 9 en 12 uur. Sollicitaties richten aan de directeur van gemeentewerken en toe zenden aan de afdeling personeelszaken. Postbus 2000, 3760 CA Soest, binnen 10 dagen na verschijning van dit blad onder vermel ding van vacaturenummer 79-44H. (Openbare bekendmaking) Burgemeester en wethouders maken bekend dat op de eerste afdeling der gemeentesecretarie gedurende een termijn van drie maanden de Ver ordening tot uitvoering van artikel 9, eerste lid van de Winkelsluitings wet 1976 voor een ieder ter inzage is gelegd. De verordening geeft ons college de bevoegdheid ten behoeve van te or ganiseren braderieën, winkelweekacties of andere van plaatselijk belang geachte gebeurtenissen vrijstelling te verlenen van de verboden, vervat in de artikelen 2, eerste lid onder b, 7 en 8 van de Winkelsluitingswet. Aardgastarieven voor kleinverbruikers in 1980 In het kader van het landelijk energiebeleid, dat erop is gericht om de prijzen van het aardgas geleidelijk aan in overeenstemming te brengen met de waarde van aardgas op de energiemarkt, is er overleg gepleegd tussen het Ministerie van Economische Zaken, N.V. Nederlandse Gasunie en de Vereniging van Exploitanten van Gasbedrijven in Nederland (VEGIN). In het overleg heeft de forse stijging van de olieprijs, waaraan de aard gastarieven zijn gekoppeld, een belangrijke rol gespeeld. De VEGIN heeft, in aansluiting op dit overleg, haar leden-exploitanten van gasbedrijven advies uitgebracht over de nieuwe tarieven. De gemeenteraad van Soest heeft overeenkomstig het advies van de VEGIN besloten de tarieven niet in één keer te verhogen maar de ver hoging over het jaar te verdelen. Per 1 januari 1980 en per 1 juli 1980 zijn de volgende tarieven vastgesteld. Ter vergelijking zijn tevens de ta rieven tot 1 januari 1980 vermeld. tot 1 januari 1980 per 1 januari 1980 per 1 juli 1980 Gewone tarief Vastrecht per aansluiting per jaar incl. BTW Tariefzone I Voor verbruik eerste 600 ku bieke meter excl. BTW incl. BTW Tariefzone n Voor het meer dere verbruik tot 170.000 ku bieke meter excl. BTW 25 cent 29 cent 32 cent incl. BTW 29,5 cent 34,2 cent 37,8 cent N.B. Met ingang van 1 januari 1980 zijn de tariefzones vervallen. Wegens deze prijsverhoging zullen de termijnnota's met ingang van de tweede periode worden aangepast. Hierbij zal dan tevens rekening ge houden worden met het gasverbruik in 1979. Calorische verrekening Tevens heeft de gemeenteraad van Soest op advies van de Vereniging van Exploitanten van Gasbedrijven in Nederland (VEGIN) besloten om met ingang van l januari 1980 de aardgasprijs te corrigeren d.m.v. een calorische toeslag. Toch blijft het totaalbedrag van de jaarlijkse eindafrekening gelijk. HOE IS DAT MOGELIJK? Het gas, dat wij tot voor kort leverden, kwam alleen uit Groningen. Op andere plaatsen in Nederland en onder de Noordzee liggen ook gas velden. Weliswaar niet zo groot als het pasveld in GrnnjnaAn mnor^h eroot genoeg om in produktie te nemen. Deze velden worden meer en meer ingeschakeld bij de gasvoorziening. Het gas uit die kleinere velden heeft echter een andere kwaliteit dan Gronings gas. De gaskwaliteit De kwaliteit van het gas kan worden uitgedrukt in de hoeveelheid warm te, die het gas bij verbranding geeft. Een hoeveelheid Noordzeegas geeft meer warmte dan eenzelfde hoeveelheid Gronings gas. Het heeft een hogere calorische waarde. De gastoestellen in Nederland zijn echter ingesteld op het verbruik van Gronings gas. Mengen Wordt nu eerst het Gronings gas opgemaakt om daarna over te schake len op andere gasvelden, dan zouden de gastoestellen moeten worden aan gepast. Om dit te voorkomen wordt het gas uit de kleinere velden sinds enige tijd gemengd met de grote voorraad Gronings gas. Dit gemengde gas is geschikt voor de gastoestellen. Het is wel iets anders van kwa liteit. De calorische waarde is hoger dan van Gronings gas. Een mJ ge mengd gas geeft meer warmte dan een3 Gronings gas. De prijs Omdat het gemengde gas meer warmte geeft, is het ook meer waard. Toch blijft het totaalbedrag van de jaarlijkse eindafrekening gelijk: Het gemengde gas heeft namelijk ook een grotere dichtheid. Het is dikker dan Gronings gas. Daarom stroomt het langzamer en daarom is het gasverbruik lager. Calorische toeslag De prijscorrectie wordt berekend in de vorm van een calorische toeslag. Deze calorische toeslag staat voor het eerst op de eindafrekening, die wij verzenden over 1980' Voorbeeld Stel het verbruik in een jaar op 3.967 m3 Gronings gas. Op de eind afrekening komen dan de volgende bedragen voor: m3 incl. milieuheffing 0,29 gasverbruik in m3 3.967 45,-- 53,10 27 cent 31,9 cent ƒ48.- ƒ56,64 29 cent 34,2 cent 48,- ƒ56,64 32 cent 37,8 cent vastrecht BTW 18 procent eindbedrag 1.150,43 x 48,- 1.198,43 215.72 1.414,15 Wanneer in dat jaar gemengd gas was geleverd met een calorische waar de, die afgerond 1,2 procent hoger is dan van Gronings gas, dan was 3.920 m3 gas verbruikt, dus minder. m3 prijs incl. milieuheffing calorische toeslag gasverbruik in m3 vastrecht BTW 18 procent eindbedrag 0,21 0,29348 LML 1.150,43 x *8.--- 1.198,43 ƒ1.414,15 In beide gevallen is het eindbedrag gelijk. De calorische toeslag en het lagere gasverbruik vallen tegen elkaar weg. Op Nieuwjaarsdag houden de besturen van vele Soester sportvereniging in de diverse clubhuizen, de gebruikelijke recepties. Bij SEC kan de aanhang 's middags om drie uur terecht. Dezelf de tijden houden ook Hees en S.O. Soest aan. De Nieuwjaarsbijeenkomst van de Ka mer en Koophandel wordt gehouden op 10 januari, 's middags om half vier in de Sint Aegtenkapel, 't Zand 37 te Amersfoort. De traditionele Nieuwjaarsreceptie van de gemeente gaat dit jaar niet door: noch in Soest, noch in Soester- berg. „Men" heeft elkaar pas nog ontmoet op de afscheidsreceptie van burgemeester Corver en straks komt „men" elkaar ook weer tegen bij de installatie van de nieuwe burgemees ter, De Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht en mevrouw Ver dam zijn voornemens ter gelegenheid van hun afscheid te ontvangen op vrijdag 25 januari 1980 van 18.30 tot 17.30 uur, in Paushuize, Kromme Nieu we Gracht 49 te Utrecht. DAK-ISOLATIE DAK-BEDEKKINGEN en SHINGLES DAKEN Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Korte Brinkweg 37A - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 CD C/3 Vorige week donderdag namen de gemeenteraadsleden tijdens een diner in Restaurant 't Zwaantje in een in-officiële sfeer afscheid van mevrouw Corver-Van Haaften. Iedere fractie had een „sprekerd" en de fractie-voorzitter van Progressief Soest, Jan Visser droeg een „lyrisch gedicht" voor. Het was niet zijn eerste aan mevrouw Corver opgedragen ode maar dit keer kwam hij een belofte na. Visser zette vooraf in het kort uiteen welke plaats de „ode" in de Nederland se poëzie inneemt: Een ode is, volgens de „Lexicon der poëzie" van Cees Buddingh', een ly risch gedicht, dat oorspronkelijk be stemd was om gezongen te worden en een verheven onderwerp tot thema had. Tegenwoordig verstaat men er veelal onder: een lyrisch gedicht van een plechtstatig karakter. In de heden daagse dichtkunst is de ode vrij schaars en het bezongen onderwerp vaak aan de dagelijkse realiteit ont leend. Deze ode heeft als kerngedachte een veel gebruikte uitspraak van de burgemeester. Te pas en te onpas zegt ze „dat we elkaar het leven (niet) zo moeilijk (moeten) maken." In de laatste vergadering van de finan ciële commissie gebruikte mevrouw Corver deze uitdrukking nog twee maal. Tijdens de laatste raadsverga dering éénmaal. Bij een begroeting zegt ze ook altijd: „Hoe staat het leven?" Verder spreekt de ode voor zichzelf. makelaars-taxateurs in onroerende goederen hypotheken en assurantiën Burg. Grothestraat 32 - Soest Telefoon: 02155-11304* Mevr. mr. J. M. Corver-van Haaften opent vrijdagavond 28 december om 21.00 uur zelf haar eigen afscheidstentoonstelling in het Artishockgebouw. Deze tentoonstelling duurt maar 4 dagen en is op 29, 30 en 31 december en op 1 januari dagelijks gratis toegankelijk van 2 tot 5 uur. Als de voorzitter van Artishock bij de opening, waarbij iedereen hartelijk welkom is, de burgemeester uitnodigt haar laatste officiële daad in Soest te verrichten, zal de coördinator van de tentoonstellingscommissie iets vertel len over het tot stand komen van deze unieke expositie van kunstenaars en amateurs die Soest bekijken door hun eigen creatieve bril. Daarna zal een stafdocente van Arti shock alles vertellen over de educatie ve tentoonstelling, die met deze exposi tie wordt gecombineerd, waarbij schoolkinderen hun visie geven op Soest, Werk is te bewonderen van Bert 1'Hoëst, Monique Vanstaen, Sebo Det- mers, Cor van Tol, Anna Rommers- de Bree, G. Tamboer, Henk en Christel Fugers, J. van Vuuren, Melchior van de Zant en Ton Paauw. Uit Soesterberg komen tekeningen van Henk Kastelijn. Verder hangen er fo- Kom keukens kijken, zowel in kunststof als in massief hout en profiteer van onze premie voor gratis inbouwapparatuur. 5 topmerken 50 modellen 500 m* showroom bij de-makkelijk bereikbare- keukenspecialist van midden-Nederland deKpukenbeurs j^^budcnbcrg il M: 1 to's van Hans Prinsen en Fred Schil der. Uit de bevolking werd spontaan gereageerd op een oproep door J. Palnia, W. Vermeulen, J. Dammers- Boesen, A. L. Bakker, J. Stulp, H. Veen en mevrouw Eshuis. Een zeldzame expositie die zeer de moeite waard is geworden en waar de meest karakteristieke plekjes van Soest zijn te bewonderen zoals het huisje op de Eng, het Slangenbosje, de Kerkebuurt, het Peynenburger bos, de Eem, het oude Tolhuisje, etc. Het college heeft gedeputeerde staten van Utrecht verzocht een aantal ver keersmaatregelen te treffen op de A.P.Hilhorstweg tussen de Verl. Hooi- weg en Spiekerweg; zodanig dat het verkeer komende vanaf Amersfoort of vanaf de Grote Melmweg geen gebruik meer kan maken van de A.P.Hilhorst weg. De maatregelen zullen bestaan uit verkeersborden. Eveneens zal in de Kerkebuurt, daar waar de P.v.d. Bree- merweg op de Kerkstraat uitmondt een verkeersbord geplaatst worden, zodat ook langs deze weg geen gemotori seerd verkeer een sluipweg kan vin den. Door deze verkeersmaatregelen worden automobilisten die de A.P.Hil horstweg en de P.v.d. Breemerweg gebruiken als sluipweg gedwongen in een rondje te rijden. Er ontstaan namelijk twee rondjes: Grote Melm weg-A.P.Hilhorstweg-Eemweg-Lange Brinkweg en A.P.Hilhorstweg-Spieker- weg-P.v.d. Breemerweg. LOODGIETERS WERKZAAMHEDEN EN SANITAIRE ARTIKELEN OOk voor doe-het-zelvers Wij helpen U direct! Loodgieters- en G.V.-bedrijf Korte Brinkweg 37A - Soest Tel. 14332-b.g.g, 10816 Wat maakt het leven zo moeilijk, Johanna Maria Niet de hoorzittingen waar ze graten over woorden over woorden in paperassen die geschreven worden door de blinden, opgeborgen door de lammen voor de lezers die door doofstommen zijn bericht. Niet de inspraak waar de zwijgende meerderheid lippendienst bewijst aan zijn hebben en houden/zijn doen en laten/zijn voor en zijn tegen/ zijn lust en zijn leven maar zonder gezicht. Hoe staat het leven, Johanna Maria? Het welzijn van mensen die de eerste de beste dag volwassen geworden hun kinderen vervangen door huisdieren, de ouden van dagen verlaten, hun idolen verbranden, (de volgende dag) vervreemd van muziek werk, voedsel, jaargetijden en natuur verward en verstrikt hun relaties verbreken, 's morgens vroeg pas gebroken in slaap vallen om ten derde dage nooit meer op te staan? Wat maakt het leven zo moeilijk, Johanna Maria? Niet Soest beroemd om zijn oude paarden die doodgeknuffeld worden in een stichting bekend zijn om zijn duivenclub die „de zwaluw" heet berucht om zijn atoomkoppen van de eerstaanwezend commandant der genie: een lange weg-ter-bede. Niet Soest waar Petrus met Paulus nog 's avonds laat op het kerkepad door 't Luyckje" van de hemel een pilsje in 't kuiltje" vat. Niet Soest waar 5500 stemmen vallen aan de linkerkant maar waar ik nog pooit een rebel 1 heb begroet waar 28000 kerkelijk gezind zijn maar waar ik nog nóóit een discipel heb ontmoet. Wat het leven zo moeilijk maakt, Johanna Maria jezelf te zijn/openstaan voor de waarheid/ nodig zijn voor de ander/te worden wat je bent/ afscheid nemen van de oude mens dat maakt het leven zo moeilijk Johanna Maria. JAN VISSER. PRAAMGRACHT 5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 Zuk laache! Een daak op ut Natuurbaad. Toch knaap be- daacht. Moar ik het niet be- grepe of die mevrouw bedoelt, een vaaste kaap d'r op of een ding daat ope en dicht kaan, waant aanders zit je bie mooi waarm weer toch nog binne. Moar hoe mot daat daan 's win tersIk zie Hannes aal in z'n bloöte retteketet vaan 't kleed hok noar 't woater droave! Hoechtum, daa's ok een baar- re tocht! Mot ut vrieze of sneeuwe; kaajje nog uutglieë ok en daan kwaak je in je biki ni tusse de rosestruke. En ajje noa 't zwemme terug mot, kom je vaast en zeker as een iespe- gel bie je klere. Nou, ming niet gezien. Ik goat daan moar noar Oamers foort of Boare ak zin het. Nee Soesders loat daat praach- tige boad moar zo as 't is. 't Is wel een end weg. As 't volgend joar 't baad weer ope goat, goa daan moar us op de fiets. Traape en zwemme is goed veur dikke buuke. Ajje 't ming vroagtdaan mok zegge daat ik vin, daat Soest best een binnebaad ken gebruuke. Op een end benne hier toch veertig duuzend mense, waorvaan een groot deel wellus te woater wil. Moar daan moewe wel een echt groot boad hebbe met een groöte plaas waarm woater. 'k Ben ok wellus in de „Turf" eweest, moar doar ben k met drie sloage an de overkaant en ak net goed naat ben, mok ter aalweer uut. Awwe toch waat moake, niet zo'n bouwplaan as 't pliezie- buro. Telkes aas ter een tuut bie komt, bouwe ze d'r weer een hokkie bie! Veur aal daat geld, daat doaro gespaandeerd is, haadde we aal een tuute- huus gehaad zo groot as de braandweerzentroale en open- boare werke. Een pliezieburo, een roadhuus met toneelzoal en een zwem- baad; aalles bie mekoar aan de Daalweg. D'r is plek zaat en doar komp ut woater aaltied bie baakke omloag. Awwe daat opvaange en zuvere, hewwe lekker zaacht woater. Scheelt aalweer in de koste. HANNES VAN DE NENG. BEDRIJFSZEKERE CENTR. VERWARMINGS INSTALLATIE Ook voor doe-het-zelvers Service-abonnementen schoonmaken enz. Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Korte Brinkweg 37 A - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 Stichting 55 reizen een organisatie die zich ten doel stelt zonder winstoogmerk vakanties te verzorgen voor hen die 55 jaar en ouder zijn - ondervindt een sterk groeiende belangstelling voor de door haar georganiseerde vakanties. Het nieuwe reisprogramma voor het komende jaar is dan ook aanmerkelijk in omvang toegenomen en biedt nu een praktisch „elk wat wils". In het reisprogramma vindt de 55-plus- ser nu korte en langere vakanties, zowel in eigen land als tot ver over onze grenzen. De bestemming wordt bereikt per trein, touringcar of vliegtuig ter wijl er ook een aantal cruises in het boekje zijn opgenomen. Vaarvakanties (deelnemers worden waar ze ook wo nen in Nederland thuis afgehaald) die naar de Noorse Fjorden, de Middel landse Zee en het Caraibisch gebied gaan. Even bladerend door het boekje: de voordeligste vakantie kost 345,- waar voor men dan een extra lang-weekend in eigen land doorbrengt, de vaarva kantie naar Curacao en Martinique kost wel wat meer, vooral als u een luxe hut neemt op het Sapphire dek, ƒ5.100,- per persoon. Tussen deze twee uitersten vindt men in het boekje 5- en 8-daagse reizen naar Luxemburg, 8- daagse reizen naar de Frankische Schweiz en het Schwarzwald, 10 dagen Beieren met mogelijk een bezoek aan de Passiespelen van Oberammergau, 10 dagen naar het Salzburgerland, Tirol en het Vierwoudstedenmeer, rondreizen door Noorwegen, Engeland en Israël, exclusieve reizen naar Lu gano (TEE) en Malta, minitrips naar Göteborg en Oslo en vliegreizen naar Italië en Spanje waar men de hollandse winter even kan vergeten. Al met al erg veel mogelijkheden in het reispro gramma van Stichting 55+ reizen. Voor hen die in het bezit willen komen van dit boekje; even een kaartje naar de Stichting en het wordt u gratis toe gezonden, het adres is: Stationsplein 7, 3743 KK Baarn. Vakantiemarkt voor 55-plussers Stichting 55+ reizen uit Baarn komt ook met een nieuw initiatief: 'n vakan tie-informatie markt, speciaal gericht op de iets oudere vakantieganger. Zij hoopt daarmee tegemoet te komen aan de vraag om meer en vooral gerichtere Informatie. Deze „beurs" heeft het karakter van een markt. In de zalen van „Het Brandpunt" te Baarn staan gedurende drie dagen een tiental kramen opge steld. Deze kramen worden ingericht door de verschillende Buitenlandse Verkeersbureaus die in „hun" kraam algemene informatie geven voor de senioren. Daarnaast kan men gerichte inlichtingen krijgen over de bestem ming die Stich'ing 55+ reizen in het betreffende land heeft. Bij de kramen van Spanje, Malta en Israël kan men letterlijk proeven of de vakantie in 1980 wel of niet daarheen zal moeten gaan. Gedurende de drie marktdagen wor den doorlopend films gedraaid over het doorbrengen van een vakantie in Is raël, Zwitserland, Oostenrijk en Duits land. De eerste twee dagen wordt elk uur een bijzonder aantrekkelijk audio-visuele- diapresentatie vertoond over cruises. De Vakantiemarkt wordt gehouden in het Brandpunt te Baarn op maandag 7 januari (14.00-22.00 uur), dinsdag 8 januari (10.00-22.00 uur) en woensdag 9 januari van 10.00-17.00 uur. De toegang is gratis en tijdens de openingsuren pendelt een minibusje tussen het station van Baarn en de markt waar de bezoekers gebruik van kunnen maken. VERBOUWEN...? 02155-10652 SOEST Achter een wat eenvoudige entree vindt u, wat je misschien de mooiste meubelkollektie van 't Gooi zou kunnen noemen. Slaapkamers, eethoeken, bankstellen; eiken, noten, grenen, berken. Een enorme keus in pracht kwaliteit en met échte service èn garantie. Want daar gaat het óók om! Welkom dus. Tel 035 -859741 EIGEN PARKEERRUIMTE

Soester Courant | 1979 | | pagina 9