T L '00D RIES 125 Bijna 3000 centen en 1200 stuivers „Vrienden van Eemland" willen markt op de Van Weedestraat Damsimultaan f5.75 f7.60 «„3.98 11.60 9.45 8.45 0.98 0.83 1.70 1.98 „Het Evangelie aan de wereld via de radio' m BIER l SM uw XLUic; - S •v Simon Vinkenoog in Artishock Voor alle RIJBEWIJZEN Dr. Li. F. C. Mees spreekt over nieuwe wegen in de geneeskunde Gesprek over parkeerprobleem Van Weedestraat 1L Tensen-garage 1 juni dicht Vleesverkoop 48 woningen en 42 parkeerplaatsen >A-soos[en] Vijfde laverj aswedstrij d van VVZ ringen voor gelukkige mensen met liefde gemaakt A.a WEERD Aktiviteiten Baarns Vrouwencafé 3vwi.uR... ÊaSTïs" famlfitEvVta ifjjasie Losb 3 M Kabellegging Venter kreeg bon Uw succes is onze reclame!!! Autorij- en Verkeersschool E. G. Kerkhof E. G. Kerkhof Evangelie gemeente In de Ruimte Nieuw in het Informatie centrum E. G. Kerkhof 12 Soester Courant van woensdag 9 januari 1980 13 kT PRIJS m De directies van Centraal Nederland en V.A.D. willen rond 1 juni 1980 „garage Tensen" aan de Birkstraat definitief sluiten. Het werk, lijndienst, groepsvervoer en toervervoer zal dan vanuit de CN-vestigingen Hilversum en Zeist worden verricht. Het reisburo- Tensen is inmiddels [per 1 januari] gesloten. De afwikkeling van de ge boekte reizen zal geschieden door reis- buro Gerth te Soest De vestiging Bunschoten blijft gewoon gehandhaafd en is ingedeeld bij de VAD. De chauffeurs van Soest krijgen voor hun nieuwe standplaats, voorzo ver mogelijk, de keuze tussen Hilver sum, Bunschoten en Zeist. Met de vakorganisaties is over deze maatre gelen overeenstemming bereikt. Tot: 1 juni verandert er betrekkelijk weinig in de vestiging Soest. De chauffeurs kunnen normaal hun werk blijven doen op de rode bussen. Na de overplaatsing worden de bussen geleidelijk overspoten in de gele kleur van het streekvervoer van Centraal Nederland en V.A.D. Morgen, donderdagmiddag om twee uur, zal aan het slachthuis verkoop van Vlees plaatshebben aan alle houders van kaarten. Volgens een plan van het architecten- buro Inbo kunnen op het terrein van het voormalige café „de Gouden Ploeg" aan de Middelwijkstraat, 48 woningen gebouwd worden. Daarbij komen vol gens dat plan 42 parkeerplaatsen. Het worden vier vrijstaande blokken; begane grond plus twee etages. De huizen zijn bestemd voor kleine gezin nen; bejaarden, alle en wonenden e.d. Het plannetje ligt ter inzage in het ntelijk informatiecentrum. Morgen, donderdag 10 januari wordt in •Soesterberg in gebouw De Hoeksteen, de gebruikelijke maandelijkse CDA- soos gehouden. Maandag a.s., 14 janu ari wordt de Soester CDA-soos gehou den in de bovenzaal van restaurant v.d. Brink aan de Soesterbergsestraat. De ze soos-en zijn vrij toegankelijk voor hen die van de CDA-gemeenteraads- leden informatie willen hebben, dan- Vel hen van informatie wülen voor zien. De eerste van 1980, maar vijfde kla- verjaswedstrijd van dit wintersei zoen van WZ wordt op maandag avond 14 januari a.s. gehouden in het klubgebouw aan de Eemweg. De deel name voor deze wedstrijden Is steeds goed te noemen en de evenementen commissie rekent ook, dat voor de eerste wedstrijd in het nieuwe jaar, weer velen de weg naar de Eemweg weten te vinden. Er zijn weer veel prachtige prijzen. CONSTANT Ga maar kijken bij: SOESTERBERGSESTRAAT U Het Baarns Vrouwencafé, een onder deel van „de Vonk" Burg. Penstraat 6, heeft voor de eerste weken van 1980 een aantal aktiviteiten op bet programma staan. Op dinsdag 15 januari wordt een zogenaamde „open avond" gehouden met een huisvergadering; dinsdag 22 januari een thema-avond over porno, dinsdag 29 januari weer een „open avond" en dinsdag 5 lebruari een filmavond met vertoning van „Le Bon- heur" van Agnes Varda. Het maandprogramma bevat steeds twee open avonden, afgewisseld met een thema-avond of een filmavond. Het „café" is voor alle vrouwen, zowel jong I als oud, toegankelijk. Naast de geprogrammeerde aktiviteit bestaat er volop gelegenheid voor on derlinge contacten. Er kan naar mu- j ziek geluisterd worden, terwijl er boe- I ken en stencils liggen met informatie over vele onderwerpen. Op een thema avond wordt met alle aanwezigen op een bepaald onderwerp ingegaan. Zo'n avond wordt altijd voorbereid en soms wordt een gastspreekster uitgenodigd. Op de filmavonden worden films ge draaid die op de een of andere manier voor vrouwen belangrijk zijn. Na af loop kan er over gediscussieerd wor den. Voor inlichtingen over het Baarns Vrouwencafé kan men terecht bij Toya Rombouts, Mauvestraat 18, Baarn, tel. 02154-11391. W 4'V- Foto: Goos van der Wilt Exact 1187 stuivers en 2997 centen bracht de aktie van de heer J. A. Gresnigt op Nieuwjaarsdag op om „wisselgeld" te krijgen van de bezoekers aan de bar „De Kluis". Gresnigt, sinds vorig jaar augustus eigenaar van de bekende bar aan de Van Weedestraat, stelde drie vaten bier beschik baar waaruit getapt werd na betaling van drie losse centen of vijf stuivers. De opbrengst overtrof alle verwachtingen. In totaal brachten de drie vaten 99,32 op. Onder de bijna 3000 centen werden er nog 91 aangetroffen uit de jaren veertig met de beeltenis van Koningin Wilhelmlna er op. Op de foto de mand met geld voor de poster waarmee de aktie aangekondigd werd. Sommetje voor zesde klassers: hoeveel pilsjes werden er getapt? De in Baarn gevestigde vereniging „Vrienden van Eemland" heeft als eerste gereageerd tegen het Soester plan de nieuwbouw van gemeentehuis en politiebureau aan de Dalweg „aan te kleden" met een marktplein. De daarmee beoogde „levendigheid" van de Soester plannenmakers, wordt door de „vrienden" naar het land der fabelen verwezen. Het kan daar niet bereikt worden, vindt de vereniging, omdat een combinatie van funkties [gemeentehuis, politie, sport] niet automatisch een verhoogde levendigheid tot gevolg zal hebben. Die levendigheid wil men concentreren op de Van Weedestraat, die daarvoor voetgangersgebied moet worden, en waar ook de markt moet worden gehouden. De vereniging is erg ingenomen met het feit dat het nieuwe gemeentehuis en het nieuwe politiebureau aan - d,e Dalweg gebouwd zullen worden. Eens is men het ook met het plan sportac commodatie (zwembad en nieuwe sporthal) te concentreren nabij de sporthal Beukendal. De parkeervoor zieningen bij openbare- en sportgebou wen kunnen dan optimaal gebruikt worden. Maar wat de voorgestane „levendig heid" betreft is men van mening dat de Soester plannenmakers alsnog trach ten oudere stadscentra „na te boot sen". Maar dat kan nooit omdat in oudere steden de plaats van openbare gebouwen, in het centrum, historisch is bepaald. Ze dragen echter ook daar weinig bij tot de levendigheid. In Soest zijn er naar de mening van de „vrienden" daarom twee, elkaar uit sluitende doelstellingen: 1. Men bootst een historische kern na, los van de vraag of dit maximale levendigheid oplevert. In dat geval dient men be doelde openbare gebouwen te situeren nabij een der sub-kernen die al in Soest aanwezig zijn. Herbouw aan de Steen- hoffstraat is dan de meest voor de hand liggende keuze en niet nieuwbouw in het vanouds lege hart van Soest. 2. Men streeft naar levendigheid, min of meer los van de historische context. Dan ligt het voor de hand de levendige funties te concentreren rond de plaats die nu al de meeste levendigheid biedt, n.1. de Van Weedestraat. „Gezien het schaarse voorkomen van levendigheid in Soest dient men maxi male zuinigheid te betrachten en alles wat levendig is zoveel mogelijk te concentreren. Grote kantoorgebouwen als sen gemeentehuis en een politie bureau kan men beter elders vesti gen", aldus de „vrienden". Onherbergzaam De vereniging vindt dat Soest, door de enigszins chaotische ontwikkeling in het recente verleden, wat onherberg zaam is geworden. Het brengen van levendigheid wil men daarom krachti ger steunen. Concentratiepunt daarvoor is de Van Weedestraat (en direkte omgeving). De straat moet volgens de „vrienden" aan het verkeer onttrokken worden en de doorgaande verkeersstroom geleid worden via de Koningsweg. De Van Weedestraat wordt omge vormd tot voetgangersgebied en te vens gebruikt voor de wekelijkse markt. De ontwikkeling van het winkelappa raat hoeft dan niet te worden belem merd, al moet er wel op toegezien worden dat de winkelpuien niet te massaal en te horizontaal worden. „Het verschijnen van winkels in als zodanig nog steeds te herkennen woon huizen, vaak scheef op de weg, is immers een fundamentele karakteris tiek van Soest", aldus de „vrienden". Het postkantoor (aan de Steenhoff- straat) moet gehandhaafd blijven, maar de leegkomende openbare gebou wen (gemeentehuis en politiebureau) zouden gebruikt kunnen worden voor vergader- en expositieruimten. Deze concentratie van levendigheid aan de Van Weedestraat impliceert dat het nieuw te bouwen gemeentehuis minder multifunktioneel hoeft te zijn, dan de Soester plannenmakers nu vin den. Het geheel kan worden opgezet in een compacte vorm, waarbij men dient te streven naar architectonische sa menhang. „Voorzichtigheid is geboden met de bouwhoogte; verdere land schappelijke schade is in Soest niet aanvaardbaar", aldus de „vrienden". Zij hopen met hun opmerkingen een bijdrage geleverd te hebben aan de gedachtenvorming omtrent de toekom stige ontwikkeling van Soest. Naschrift redactie Levendigheid concentreren rond de Van Weedestraat (of Soesterbergse straat?) is uiteraard een schoon stre ven. Maar hoe dat op korte termijn te realiseren? De Van Weedestraat is een rijksweg en overdracht aan de gemeente gaat ja ren, tientallen jaren mogelijk, kosten. Met de overdracht van de Rademaker- straat te Soesterberg, heeft het ge meentebestuur van Soest leergeld be taald. Maar Soest moet wel iets en ook nog op korte termijn. En wat is er dan té gen, het parkeerterrein bij gemeente huis en politiebureau, óók als markt plein te gaan gebruiken. Het plein is er immers toch, mét instemming van de „vrienden:". En wat de omleiding van het doorgaan de verkeer over de Koningsweg be treft: hoe denken „de vrienden" dat verkeer verder te leiden naar Amers foort en Soesterberg? Moet de Ko ningsweg dan vierbaans worden, met aantasting van de Boerenstreek? En^wil men toch een ingegraven cen- trumweg door de Eng? En moet het niet doorgaande verkeer door de woon-, wijken van Soestdijk geleid wordèn? En moet een stukje Biltseweg ook vierbaans worden? De „vrienden" zijn overigens blijk baar al jaren niet meer in de Van Weedestraat geweest! (scheef op de weg staande woonhuizen, omgebouwd tot winkels?). De „Vrienden van Eemland" zijn toch geen onnadenkende, irreële bemoeials, en geen vrienden van de huidige inwo ners van Soest? Simon Vinkenoog [51] uit Amsterdam horen, zien voorlezen uit eigen werk is een belevenis, ook voor niet-poëzieminnenöen. Een zeer fascinerend optreden. Dat gebeurt zaterdagavond 12 januari a.s. om half negen in de theaterzaal van het Artishockgebouw. leest en acteert. Maar bovenal op onnavolgbare wijze zichzelf is en blijft. Vinkenoog, prins der Vijftigers, wordt de voyeur van het leven genoemd. Hij is dé kenner van sub-culturen, ufo's en mystieke levens, leest 500 boeken per jaar, is mede-oprichter van „Rand stad" (1961) en schrijft schijnbaar chaotische, uiterst persoonlijke, felle, doorleefde poëzie vol onstuimig zoeken naar de zin van het zijn en het leven: „Ik vind het leven zo verschrikkelijk interessant". Zijn laatste werken: „De andere we reld" (1978), „Levend licht" (1979) en „Bestaan en begaan" (1979). Deze literaire happening wordt muzi kaal omlijst door Willem Boot (gui taar) uit Baarn en ingeleid door de Hilversumse poëzie-criticus Ton Lui- ting. Produktie en samenstelling van deze literaire salon: Jan Visser. De samensteller van de eerste experi mentele bloemlezing „Atonaal" (1951) heeft al vele poëziefestivals tot een waar feest gemaakt, zoals het inter nationale dichtersfestijn „One World Poetry" in oktober 1979 in Amsterdam. Ook als filmacteur in het muziekspek takel van Herman Brood weet hij de kijkers - weliswaar in een korte scène - te boeien. Zijn artistieke talent ligt juist hierin, dat hij elke keer weer totaal anders is: nooit voorspelbaar, maar altijd weer verrassend anders reageert, schrijft, De PUEM heeft toestemming gekre gen voor het leggen van een hoogspan ningskabel langs de noordzijde van Colenso en langs de noordzijde van de Noorderweg. Op de Heideweg ventte de 39-jarige S. P. felicitatiekaarten uit. De opbrengst was bestemd voor de vereniging Irene te Enschedeeen vereniging voor ge handicapte kinderen. De club is in Enschede onbekend. De man had overigens geen vergunning voor dit werk en hij kreeg een bon. A.N.W.B. -]*«- T F.N.O.P ERKEND iVJl. -LeVJÖ VAMOR VAN LENNEPLAAN 47 TELEFOON 16621 model 128 metalen montuur in zwart, wit met. en goud kleurig f 145.50 VOOR BETAALBARE BRILLE-MODE VAN WEEDESTRAAT 17A TELEFOON 02155-17120 Leverancier alle ziekenfondsen Voor al Uw LOODGIETERS WERKZAAMHEDEN EN SANITAIRE ARTIKELEN OOk voor doe-het-zelvers Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Korte Brink weg 37A - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 Woensdag 16 januari vindt in dorpshuis De Borg de eerste avond van het Nut in 1980 plaats. Het bestuur van het Nut prijst zich gelukkig dat het Dr. Mees bereid heeft gevonden een lezing te houden. Dr. Mees is een zeer veelzijdige spreker. Op deze avond zal hij o.a. vertellen over nieuwe ontwikkelingen in de geneeskunde naar aanleiding van aanwijzigingen en richtlijnen van Dr. Rudolf Steiner. Hierdoor kon de anthroposofische medische wereld geheel nieuwe wegen inslaan die tot zeer succesvolle resultaten hebben geleid. Zo kunnen met enkele druppels bloed proeven worden genomen, waaruit diagnoses over ziektes gemaakt wor- De parkeerproblemen in het winkel centrum Van Weedestraat komen aan de orde in een gesprek dat het gemeen tebestuur woensdag 16 januari a.s. heeft met bestuurders van de Winkel kring. Dit antwoordde wethouder D. Hoekstra op een vraag van het CDA-raadslid J. van Poppelen, in de vergadering van de commissie openbare werken, of er nog gezocht werd naar een oplossing voor de parkeermoeilijkheden. Van Poppelen vroeg om politie-optreden tegen het veel voorkomend euvel van in- en uitstappen op de rijweg. Wethouder Hoekstra stelde het ge sprek in het vooruitzicht. Hij vroeg zich overigens wel af waarom Soesters in Soest persé vlak voor de winkeldeur willen parkeren en elders in Baarn, Amersfoort en Hilversum er flinke wandelingen voor over hebben om de winkelcentra te bereiken. „Waarom maakt men geen gebruik van de grote parkeerplaats naast het postkantoor en het Nassauplantsoen?" aldus vroeg de wethouder zich af. DAK-ISOLATIE DAK-BEDEKKINGEN en SHINGLES DAKEN Wij helpen U direct! Loodgieters- en C V-bedrijf Korte Brinkweg 37A - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 Dit is het motto van de „Far East Broadcasting Company", een organi satie die als doel heeft de mensen voor Christus te winnen door middel van radio-uitzendingen voor jong en oud. Naast direkte evangelieverkondi ging en bijbelstudies worden ook pro gramma's op aktueel, kultureel en opvoedkundig gebied uitgezonden op dat men geïnteresseerd zal raken in het luisteren naar deze omroep. De F.E.B.C. is werkzaamin 58 landen, zendt uit in 72 talen en heeft zodoen de een bereik van twee-derde deel van de wereld. Een onderdeel van F.E.B.C. is de Far East Broadcasting Association. Deze dochterorganisatie is verant woordelijk voor de uitzendingen in India, Afrika en het Arabische blok. Vanaf het zendstation op het eilandje Seychelles in de Indische Oceaan gaan programma's in 23 talen de ether in. Alleen al vanuit India komen jaar lijks rond de 50.000 brieven van luis teraars binnen, die alle persoonlijk beantwoord worden. De direkteur van F.E.B.A., rev. Peter Bayes uit Engeland, zal aanstaande zondag 13 januari spreken in de bei de kerkdiensten van Evangelie Ge meente ,In de Ruimte' Uw aandacht wordt gevraagd voor het feit dat deze diensten met ingang van het nieuwe jaar om 2.30 en 5.00 uur 's middags beginnen! Tijdens beide samenkomsten worden kinderdiensten gehouden voor kinderen tot en met de basisschoolleeftijd. Vanaf vijf minuten voor aanvang wordt een muzikale bijdrage geleverd door Cor van de Bedum en Kojan Prins, trompettisten. Eenieder is van harte welkom in de kerkzaal van de Evangelie Gemeente aan de Klein Engendaalweg! den in een zeer vroeg stadium, een stadium waarin deze ziektes verder nog moeilijk aan te tonen zijn. Vroege ontdekking van de ziekte is vooral bij de genezing van kanker van het aller grootste belang. De behandeling van ziektes vindt plaats met medicijnen die niet zozeer op onderdrukking van de ziektesymp tomen zijn gericht, maar in de eerste plaats op versterking van het lichaam, in die zin dat het lichaam zelf de kracht krijgt tegen de ziekte te gaan vechten. Het grote voordeel van deze methode is dat er geen onvoorziene nevenwer king optreden, zoals zo vaak het geval is bij allopathische geneesmiddelen. Het Nut hoopt hiermee zijn leden en belangstellenden een boeiende avond te brengen over een onderwerp dat gezien de steeds groeiende interesse voor „alternatieve geneeskunde" in het middelpunt van de belangstelling staat. De aanvang is om 20.15 uur, entree voor leden van het Nut-Soest is vrij, niet-leden betalen een toegangsprijs van 5,- en CJP en Pas-65 houders 3,50. Nieuw in het gemeentelijk Informatie centrum aan de Steenhoffstraat (te genover het gemeentehuis) is deze week het Bebouwingsplan voor het terrein aan de Middelwijkstraat waar vroeger de Gouden Ploeg stond. Het plan voorziet in de bouw van 48 wooneenheden. Hiervan zijn er 8 be jaardenwoningen op de begane grond, 28 woningen voor tweepersoonshuis houdens en 12 woningen voor éénper soonshuishoudens. Vanaf woensdag 9 januari is tevens een maquette van het Bouwplan in het Informatiecentrum aanwezig. Het In focentrum is geopend iedere werkdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Voor een BEDRIJFSZEKERE CENTR. VERWARMINGS INSTALLATIE Ook voor doe-het-zelvers Service-abonnementen schoonmaken enz. Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Korte Brinkweg 37A - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 Foto: Goos van der Wilt In het clubhuis „de Vangrail" aan de Nachtegaal weg werden vorige week een flink aantal simultaan-damwedstrijden gespeeld. Aan „meerdere" borden speelden de leden van de Soester damclub de heren Dassen, Davelaar, v.d Meer en Van Egdom. De heren J. Dassen, E. Davelaar en P. v.d. Meer wonnen aUe partijen; Van Egdom kreeg twee dammers tegenover zich die hem de baas waren. De eerste winnaar kreeg een boekenbon en daarmee werden ook bedacht de leden van de damclub. Op de foto: diep gepeins bij een haast verloren partijtje.

Soester Courant | 1980 | | pagina 13