600 Handtekeningen om leider „Vangrail" uit militaire dienst te houden I* I5cm Uw kleurenfoto's nu véél groter, niks duurder. Pub LACHEN EN LATEN LACHEN de gemeente soest vraagt uw aandacht voor; gemeente soest/ K/ i o O (a§ un aaachetelukke) Personeel gevraagd administratief medewerk(st)er Verleende bouwvergunningen Bestemmingsplan Egghermonde n Raadsvergadering Openbare commissievergadering Automatische giro's voor abonnementen Soester Courant van UNIEK! s Soester Courant van woensdag 9 januari 1980 5 Bij de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest wordt gevraagd een Deze stichting verzorgt ook de administratie voor de Stichting Zwembaden Soest. De aan te stellen medewerkistler zal worden belast met typewerk en andere administratieve werkzaamheden. Vereist: een opleiding op tenminste MAVO-niveau, alsmede type vaardigheid. Salaris: afhankelijk van leeftijd en ervaring van bruto f 1.626,- tot f2.148,-per maand (21 jaar en ouder). Sollicitaties, gericht aan de directeur van eerstgenoemde stichting, kunnen 10 dagen na verschijning van dit blad, worden toegezonden aan de chef van de afdeling personeelszaken, Postbus 2000, 3760 CA Soest, onder vermelding van vacaturenummer 79-46. (Niet gebonden besluiten) Verlening d.d. 2 januari 1980. a. vernieuwen en uitbreiden van een dubbel woonhuis op een terrein gele gen aan de Birkstraat 64 en 66 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C, nummer 3486) b. bouwen van een garage met berging op een terrein, gelegen aan de Klaarwaterweg 25 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, num mer 6747); c. wijzigen van een voorgevel van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Eikenlaan 12 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nummer 2461); Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. (Openbare bekendmaking) De burgemeester van Soest maakt ter uitvoering van artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 11 januari 1980, gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling (geopend iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur), alsmede in de plaatselijke bibliotheken (gedurende de gebruike lijke openingstijden), voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeente raad bij zijn besluit van 12 december 1979, afdeling I, nummer 14142, vast gestelde bestemmingsplan „Egghermonde n", regelende de bestemming van gronden, gelegen binnen de bebouwde kom van Soesterberg (globaal omsloten door de Kamerlingh Onneslaan, Oude Tempellaan, Banning- straat en de Kampweg) De gemeenteraad heeft bij de vaststelling enkele wijzigingen aangebracht in het ontwerp-bestemmingsplan. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen gedurende genoemde termijn van één maand bij gedeputeerde staten van de provincie Utrecht te Utrecht bezwaren tegen het bestem mingsplan indienen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder die bezwaren heeft tegen de wijzigingen, welke bij de vaststelling van het bestemmingsplan in het ont werp zijn aangebracht. De eerstvolgende raadsvergadering van de gemeenteraad zal worden ge houden op donderdag 17 januari om 19.30 uur in de instructiezaal van de Brandweerkazerne, Lange Brinkweg. Vanzelfsprekend bent u van harte welkom. Vanaf 19.00 uur is de instructiezaal geopend. De agenda vermeldt de volgende punten: 1. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 6 decem ber 1979. 2. Ingekomen stukken. 3. Vragenhalfuurtje. 4. Voorstel tot het vaststellen van de Overlegverordening Gemeente Soest. 5. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het plaatsen van plattegronden. 6. Voorstel tot het verstrekken van een uitkering aan het gemeente- personeel. 7. Herstemming over raadsvoorstel 1840 (agendapunt 6 van de agenda van de vergadering van 12 december 1979) 8. Voorstel tot het vaststellen van het bestemmingsplan „Woonwagen centrum Koninginnelaan' 9. Voorstel tot verhuur van een perceel grond, gelegen aan de Parallel weg te Soest aan de Koninklijke Nederlandse Vereniging E.H.B.O., afdeling Soest. 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van kredieten ten behoeve van de aanleg van de transportriolen Eemweg/P. v.d. Breemerweg en de Ferd. Huycklaan. 11. Voorstel omtrent een verzoek om ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zóneverordening Hinderwet" ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een L.P.G.-afleverings- station aan de Sterrenbergweg. 12. Voorstel tot het verlenen van een subsidie voor de jaren 1979 en 1980 aan de Stichting Dorpshuis Soesterberg. 13. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de uitgaven van het openbaar MAVO over 1980 en van het openbaar MAVO gedurende het vijf jarig tijdvak 1974 tot en met 1978. 14. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van de door de Stichting Franciscaanse Bejaardenzorg, verpleging, verzorging en op leiding ten behoeve van het project Mariënburg te sluiten geldleningen (bouw fase III). De schriftelijke toelichting van de onderwerpen die ter tafel komen, kunt u inzien bij het gemeentelijk Informatiecentrum, Steenhoffstraat 2 tegenover het gemeentehuis Maandag 14 januari - 16.30 uur, commissiekamer gemeentehuis: com missie algemene bestuurszaken. Op de agenda staan o.m. de volgende punten». Op de agenda staan o.m. de volgende punten spreekrecht publieke tribune tijdens raadsvergaderingen tweede wijziging van de Algemene Verordening Soest. De stukken welke betrekking hebben op deze vergadering kunt u inzien in het gemeentelijk Informatiecentrum, Steenhoffstraat 9a. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 mi nuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commis sie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verdui delijken of aan te vullen. Foto: Goos van der Wilt 600 handtekeningen overhandigt Christa Ramselaar aan loco-burgemeester Plomp. In het midden Johan Baks Loco-burgemeester drs. G. Plomp heeft vrijdagmiddag zeshonderd handteke ningen in ontvangst genomen, waarmee bezoekers van het clubhuis „de Vangrail" alsnog hopen hun leider, Johan Baks [26] uit militaire dienst te houden. „Wij willen geen uitspraak doen over het voor of tegen van militaire dienst. Daar gaat het ons niet om. Het gaat er ons alleen, niet meer, maar zeker niet minder om ons clubhuis open te houden", aldus Christa Ramselaar namens de handtekening-zetters. In zijn antwoord zei de heer Plomp dat de gemeente Soest, ondanks dat er sinds 1977 al veel akties waren ondernomen voor hetzelfde doel en ondanks de negatieve beslissing van de Raad van Staten, toch nogeens een poging zal doen om de heer Baks in Soest te houden. Nadrukkelijk zei hij erbij dat dat geen garantie is dat het resultaat nu anders zal worden. Twee en een half jaar geleden kwam Johan Baks in dienst van de Stichting Jeugdzorg Soest als assistent van de toenmalige leider R. van Dijkhorst. Hij volgde Van Dijkhorst, die docent aan een sociale akademie te Ede werd, per 1 augustus van het vorig jaar op. „Opkomst in militaire dienst bete-, kent", zo zei Christa Ramselaar, „dat wij veertien maanden op straat komen te staan. Niet alleen wij, want er komen gemiddeld 650 bezoekers per week in „de Vangrail". Dat was twee en een half jaar geleden anders; toen kwamen er nog geen 250 bezoekers per week. Baks is de enige betaalde vaste kracht op het clubhuis en hij organiseert met hulp van dertig vrijwilligers talloze aktiviteiten. Het bestuur van de Stichting Jeugdzorg Soest overweegt echter, mocht Baks in werkelijke dienst opgeroepen worden, „de Vangrail" te sluiten voor de perio de van veertien maanden. Dit dan tot ongenoegen van de buurtbe woners, die aanvankelijk alle bezwa ren tegen het clubhuis hadden, maar sinds de komst van Baks er anders over zijn gaan denken. Zij tekenden nu de petitie om Baks aan het werk te houden. Vooral de tijdelijke opvolging, zo die al gevonden kan worden, levert heel wat problemen op. Christa Ramselaar: Een ander, die maar zo kort blijft, weet van het verleden en van de achtergron den veel te weinig om goed te kunnen werken. Hij of zij weet ook niets van ons en voordat we elkaar kennen is het alweer tijd dat die vervanger vertrekt. Wij hebben vertrouwen in de huidige leiding en we moeten maar afwachten wie er komt; hoe hij is en hoe hij werkt. Daarom kunnen we het standpunt van het bestuur niet alleen begrijpen; we staan er ook achter". De bezoekers van het clubhuis be schouwen „de Vangrail" als een twee de thuis, zei Christa Ramselaar. Het zou geen moeite geweest zijn om tien duizenden handtekeningen uit Soest en wijde omgeving te verzamelen. „Maar wat zegt dan zo'n handtekening. Mis schien tekenen mensen dan alleen maar om ons een plezier te doen of omdat ze tegen rhilitaire dienst zijn", aldus Christa Ramselaar. En daar ging het niet om. Zij verwacht te wel dat de handtekeningen ertoe zouden bijdragen dat de gemeente Soest een positief advies zou uitbren gen aan de Minister van Defensie en dat daardoor de bezoekers van „de Vangrail" niet hun heil, of onheil, op straat zouden hoeven te zoeken. Drie weken geleden publiceerden wij reeds dat het abonnementsbedrag voor de Soester Courant ver hoogd wordt met 40 cent b.t.w. voor een half jaar abonnement en 80 cent voor een jaarabonnement. Bij een sporadische abonnementsprijsverhoging stellen wij de postcheque- en girodienst tijdig op de hoogte van de noodzakelijke wijziging van het door deze dienst automatisch over te boeken bedrag van die girorekeningen waarvoor een machtiging aan deze dienst werd afgegeven. Van deze dienst ontvingen wij de mededeling dat tijdige wijziging van de automatische giro's eerst in februari 1980 gerealiseerd kan worden. Om deze reden zal de girodienst voor het eerste half jaar niet ƒ10,40 doch nog ƒ10,- afschrijven, ter wijl dit in het tweede half jaar zal worden ingehaald door overschrijving van ƒ10,80 inplaats van ƒ10,40. REKLAME FOTOGRAFIE/TECHNISCHE FOTOGRAFIE/REPORTAGES/LUCHTFOTOGRAFIE Soesterbergsestraat 57 - (t.o. Busstation) Soest - Tel. 02155 -13109 Kolibri Plus-Print Loco Plomp zegde die positieve reactie toe, al was dat dan geen garantie voor een gunstig resultaat. Soest was blij geweest met de komst van Johan Baks; daardoor ging „de Vangrail" immers beter draaien. Dat er in Den Haag echter een afdeling militaire zaken is, die er voor zorg draagt dat jongens in militaire dienst ooeeroeoen worden, was volgens de heer Plomp echter een heel normale zaak. En niet zonder belang was in dit geheel, dat de Raad van State na alle aktie die er ondernomen was, in augustus toch besloot dat Baks in militaire dienst moet komen. De gemeente zou echter deze zeshon derd handtekening gaan gebruiken om de Minister te bewegen Baks alsnog niet op te roepen. Bovendien heeft de gemeente over deze zaak reeds contact met het arbeidsbureau, terwijl ook de afdeling militaire zaken van de secre tarie opnieuw zal pogen iets positiefs voor Baks in Den Haag te bereiken. „En nu is het maar te hopen dat er in Den Haag een beetje gecoördineerd gewerkt wordt en dat militaire zaken en jeugdzaken begrip hebben voor eikaars werkterrein", aldus de heer Plomp. Hij was ervan overtuigd dat het jeugd werk niet staat of valt met de man of vrouw die leiding geeft, maar dat het er juist om gaat wie deze man of vrouw is. „Het gaat om de personen zelf", aldus de heer Plomp. De gemeente zou haar best doen en te hopen was dat „de Vangrail" geen „vervangrail" zou worden. Alle BOSSANOVA en EMANUELLA BLOUSES 69.-, 79.- slechts en vele, vele andere koopjes vrijeti jdskleding v.Wfeedestraattf tel.12424 Soest Tot een klein jaar geleden was Herman Berkien een lokale grootheid in Utrecht. Sinds hij samen met de charmante Ti neke Schouten in het Utrechtse Mirleton theater in „Hoog Sja- gerijne", zoals hij zelf zegt optreedt, schijnt hij zijn draai te hebben gevonden. Reacties van enthousiaste bezoekers hebben het Utrechtse duo lan delijke bekendheid gegeven. En dan komt er een dag dat ook de vaderlandse gramma- foonplatenwereld er „brood" in ziet. Enige tijd later ligt bijna 60 minuten onvervalst provinciaals Utrechts cabaret onder de titel LACHEN EN LATEN LACHEN in de etala ges. Herman Berkien en Tineke Schouten naast Toon Hermans, Wim Kan en Paul van Vliet. Vergelijkingen, zeker in de ca baretwereld, gaan altijd mank. rijdt met het bouwjaar 1924 is er een verbandtrommel aan wezig. U vindt daar alles in voor brand en schaafwonden, arm en beenbreuken en het prothese-boekje onder de titel ,,op eigen houtje". In „Beestenboel" verkoopt Herman Berkien zijn klanten teckels per strekkende meter, bizons in tubevorm en motten- ballen. In „As un aaachetelukke" gaat de caberetier op de Hannes van de Neng-toer. Het Utrechts en Soester dialect doen daarin niets voor elkaar onder. Ook daaruit een fragment. Terwijl de ober de koninginne soep serveert vraagt de klant: „Kunt u effe het Wilhelmus zin gen. Dat klinkt zo mooi over het water". LACHEN EN LATEN LA CHEN staat bol van ongecom pliceerde humor. Jammer al leen dat de uitvoerenden niet altijd op een fijnzinnige wijze hun humor uitstrooien. Het Utrechtse duo kan in elk opzicht nog niet in de schaduw van „de grote drie" staan, des ondanks hoort hun eerste LP toch in de discotheek van ie dere cabaretliefhebber thuis. Ze brengen zeer ongecompli ceerde humor op een lach of ik schiet manier, recht toe - recht aan. Enkele voorbeelden. Uit het nummer de 10.000ste bezoek ster: „mevrouw van Glunde ren woont in de Nieuwlidstraat 27 te Soest. U kunt haar bel len, want haar fiets staat al tijd buiten". In het nummer De Telefoniste fraai solowerk van Tineke Schouten die u mee laat luis teren naar haar belevenissen tijdens de eerste werkdag. Als solist is Herman Berkien het best op dreef in het num mer „De Reislijder". Fragment uit zijn conférence: „De direktie van ZIG-ZAG- TOURS heeft overal aan ge dacht. Aangezien u in een bus Dat er talent voldoende in huis is, zonder naar het banale en platvloerse af te glijden be wijst Herman Berkien onder meer in zijn parodie op Jan van Veen's radio-programma Can- dle-Light. Hij ontmaskert daarin de samensteller-presen tator als Zwendel-Light. LACHEN EN LATEN LA CHEN telt slechts één liedje, maar dat is dan ook „as un aaachetelukke" Wie het aan Soest verwante Utrechtse dia lect kan waarderen, moet zich deze plaat aanschaffen. Niet Soesters „de immigranten", kunnen zonder tekstvertaling tenminste evenveel plezier hebben. LACHEN EN LATEN LA CHEN is een LP die ons wel willend ter beschikking werd gesteld door platenhandel De' Gouden Snaar, en aldaar ook verkrijgbaar is. Lr.

Soester Courant | 1980 | | pagina 5