Karnavalsoptocht start bij „De Borg" Voorzitter K.v.K. Chr. Karelse herbenoemd Imkers vergaderden tot diep in de nacht Spoed met woonwagencentrum Koninginnelaan groei en bloei Tuingereedschap bij „Groei en Bloei" I.V.N.-Eemland gaat weer op bezoek bij waterwild en wintergasten... Amersfoort wil Soester grond voor industrie E. G. Kerkhof Politie zoekt automobilist na aanrijding Demonstraties moeten aangemeld worden Utrechts Symfonie Orkest in Baarn ZEER WAARDEVOLLE PERZISCHE TAPIJTEN ONMIDDELLIJK VEILING E. G. Kerkhof Informatiecentrum vooralsnog niet open op koopavond E. G. Kerkhof 11 Soester Courant van woensdag 16 januari 1980 11 Voor al Uw LOODGIETERS WERKZAAMHEDEN EN SANITAIRE ARTIKELEN OOk voor doe-het-zelvers Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Korte Brinkweg 37A - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 Naar aanleiding van een ogenschijnlijk weinig betekenende aanrijding op de kruising Soesterbergsestraat-Van Beuningenlaarv, tussen een automobi list en een fietster, verzoekt de politie de autobestuurder alsnog kontakt met haar op te nemen. Op de kruising kreeg de fietster, mej. H. S. (19) geen voorrang van de auto mobilist. Zij kwam te vallen en werd weer op de been geholpen door de autobestuurder. Omdat er aan beide zijde geen schade was, vervolgde de autobestuurder zijn weg. Later op de dag is het meisje echter onwel geworden. De dokter heeft haar minstens vijf weken rust voorgeschre ven. Voortaan moeten demonstraties in Soest weer aangemeld worden. Aan vankelijk stond in de Algemene Veror dening Soest dat „zo mogelijk" ten minste 48 uur voor het formeren of houden van een optocht, betoging, demonstratie op meeting, daarvan kennis gegeven moest worden aan de burgemeester. Dat „zo mogelijk" gaat vervallen, omdat te laat aanmelden vooral voor de politie, met het oog op te nemen verkersmaatregelen, moeilijkheden kan opleveren. Indien er echter gegronde redenen zijn om het tè laat indienen (van de aan melding) te verontschuldigen, dan kan de burgemeester dit altijd bekrach tigen. Maandag 21 januari, aanvang 20.15 uur, geeft het Utrechts Symfonie Or kest een concert in de Pauluskerk aan de Brink te Baarn. Medewerking ver lenen Dick Bor, viool; Henk Clements, hobo d'amoreMarijke Nieuwenweg, sopraan; Ans van Dam, alt; Howard Crook, tenor; Wout Oosterkamp, bas en het Conservatorium Kamerkoor uit Utrecht. Dirigenten zijn Kees Bakels en Jaap Hillen. Uitgevoerd worden „Introduzione tea- trale" in D.gr.t. van Pietro Antonio Locatelli; het concert voor hobo d'amore en strijkorkest in A gr.t. van George Philipp Teleman; het concert voor viool en strijkorkest in G kl.t. van Giuseppe Tartini; de Cantate nr. 39: „Brich dem Hungrigen dein Brot" van Johann Sebastiaan Bach, en het „Can- ticum Simeonis" voor solist, koor en klein orkest van Helmut Barbe. Foto: Goos van der Wilt De „Knollenbokaal", hoofdprijs van de karnavalsoptocht Nog precies een maand en dan is het weer de tijd voor het jaar* lijkse karnaval in Soest. Het Bestuur van de Soester karnavalsvereniging „De Narre Knollen", de Raad van Elf en niet te vergeten Prins Jan I zijn druk in de weer om er opnieuw iets groots van te maken. Druk is ook de optochtcommissie. Aangemoedigd door een ieder jaar groter wordend aantal deelnemers, heeft ze besloten de start en de outbinding van de optocht bij De Borg te doen plaatsvin den. Soest een warm hart toedragen op, mee te doen met de optocht. Zijn er scholen voor lager- of voortgezet on derwijs die mee willen doen, of iets uit willen beelden, dan is er niet alleen een platte wagen ter beschikking, maar er zijn zelfs enige mensen be reid gevonden deze wagen te spon soren. Voor de optocht hebben zich reeds verschillende deelnemers met wagens aangemeld o.a. „De Birkt" en de „Vo- gelbuurt". Ook wordt er hard gewerkt aan de „Prinsewagen". Wilt u ook meedoen, dan dient u zich wel aan te melden. Dit om te voor komen dat er wagens meerijden die hetzelfde idee uitbeelden. Opgave voor en inlichtingen over de optocht kunt u verkrijgen bij de heer J. Vis, Da Costalaan 3, tel. 18565. Zo wordt ook Overhees direct bij het Karnavalsgebeuren betrokken. Maar dat is nog niet alles. Dit jaar wordt voor 't eerst een wissel beker uitgereikt, die de toepasselijke naam „DE KNOLLENBOKAAL" heeft meegekregen. Deze is beschik baar gesteld door de Soester Courant. Wie dit keer als eerste deze bokaal in de wacht gaat slepen, is uiteraard nog niet bekend. Drie juryleden zullen de wagens en eventuele groepen beoordelen. Er wordt o.a. gelet op originaliteit, het ontwerp en de uitvoering ervan. De eerste prijs wordt beloond met 300,- KNOLLENBOKAAL; tweede prijs 200,- en de derde prijs 100,-. De optochtcommissie roept alle ver enigingen, wijken, buurtverenigingen, scholen en allen die de karnaval in verheid en Handel, departement Amersfoort. - W. Rietveld, benoemd door de Neder landse Maatschappij voor Nijverheid en Handel, departement Amersfoort. - G. van der Schaaf, benoemd door de Op 8 januari heeft de Installatievergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Eemland plaatsgevonden. Tijdens deze vergadering zijn de leden voor de nieuwe zittingsperiode 1980 t/m 1983 benoemd. In vergelijking met de vorige periode werd door de Sociaal Economische Raad (SER) besloten het aantal leden op 36 in plaats van 80 te brengen. Met algemene stemmen is opnieuw tot voorzitter van de Kamer gekozen de heer Oir. Karelse. De samenstelling van het Bestuur van de Kamer ziet er als volgt uit Chr. Karelse, voorzitter, voortkomend uit de kring van „overige onderne mingen", J. H. de Boer, ondervoorzitter, voort komend uit de kring van het midden- en kleinbedrijf, mr. F. Korving, ondervoorzitter, voort komend uit de kring van werknemers, E. Mooyaart, ondervoorzitter, voort komend uit de kring „overige onder nemingen", G. van der Schaaf, ondervoorzitter, voortkomend uit de kring „overige ondernemingen". Met uitzondering van de heer G. van der Schaaf is voor de overige leden van het Bestuur sprake van een herbe noeming. Tijdens de vergadering zijn eveneens de diverse Commissies van de Kamers samengesteld (Commissie Detail handel en Ambacht, Commissie Ruim telijke Ordening, Commissie Onder wijs en Arbeidsmarktaangelegenhe den, Provinciale Milieucommissie, Financiële commissie en de Commis sie Makelaardij en Tussenpersonen). Naast de leden die zijn herbenoemd, zijn in deze installatievergadering de navolgende nieuwe leden benoemd: - mr. A. H. J. Cornelisse, benoemd door de Raad van Overleg Middelbaar en Hoger Personeel, afdeling Utrecht. - B. J. Eek, benoemd door de „On dernemerskring Eemnes". - F. Geutjes, benoemd door de Amers- foortse Winkeliersverenigingen Fede ratie. - C. H. M. Hastrich, benoemd door Horecafafdeling Gooi en Sticht. - J. H. Hubregste, benoemd door de FNV, district Utrecht. - L. J. van Leeuwen, benoemd door de FNV, district Utrecht. - J. C. M. Lieshout, benoemd door het Koninklijk Nederlands Onderne mers Verbond, afdeling Leusden. - M. J. A. Nefkens, benoemd door de )Nederlandsche Maatschappij voor Nij- Vereniging van Amersfoortse Bedrij ven. - C. Schijff, benoemd door de FNV, district Utrecht. - G. van Silfhout, benoemd door het Verbond van de Nederlandse Groot handel, afdeling Midden Nederland. Tenslotte zijn in de vergadering van 8 januari de navolgende personen be- noemd tot adviserende leden van de Kamer: Ir. J. A. de Boer, W. W. Deelen, ir. H. J. Lunshof, J. J. de Regt, A. Salo- mons, dr. B. van der Wal en J. A. W. Massar. IJ s en weder dienend, zal op zaterdag 2 februari de jaarlijkse Triptopper, te houden door I.V.N-Eemland, werkgroep excursie, van start gaan. De eerste tocht in 1980 gaat - traditiegetrouw - naar de Flevopolders. Waterwild en wintergasten [vogels van divers pluimage] zijn doelwit van de natuurliefheb bers. Ook dit keer werd met zorg eeu programma samengesteld. Via de Hollandse Brug bij Muiderberg, gaat het naar de Oostvaardersdijk. De „rode bus van Tensen", die voor de laatste maal voor excursies beschik baar is - helaas- brengt de deelnemers vervolgens naar de Knardijk. Aldaar kunnen de ganzengroepen worden be keken. Op die plaats zal het gezelschap zich splitsen. Tijdens de rit wordt n.1. geloot voor een plaats in een schuilhut, o.l.v. een jachtopziener. De „verlie zers" maken dan een één uur durende wandeling in het niet te versmaden gebied, (vorig jaar was men zeer enthousiast hierover). Hierna gaat het Driekapwaarts waar een kopje koffie wordt aangeboden door de werkgroep. De meegenomen boterham kan daar worden opgepeuzeld of men kan eetba re waar bestellen (voor eigen rekening uiteraard). Aansluitend daarop wordt een film (de allernieuwste op dit gebied) getiteld Lely Lowland, bekeken en vijfentwin tig minuten later nog de aldaar opge zette tentoonstelling. Na opnieuw de touringcar bestegen te hebben gaat het richting Schokland, een voormalig Zuiderzee-eiland, dat een Geologisch museum herbergt, be schikkend over interessante vondsten. Een rondleiding door een deskundige is daarbij ingesloten. Vervolgens wordt de steven huis waarts gericht via bekende plekken waar zich veelal vogelconcentraties voordoen. Rond zes uur. (Edo Staal en Rita Kuiper onder wiens leiding deze tocht staat, prikken zich zich daaraan niet vast, (zal de laatste deelnemer in Amersfoort worden afgezet. Allemaal op het punt van uitgang. Amersfoort vormt ook het vertrekpunt en wel om half negen op zaterdag twee februari. Voor het station ingestapt trekt men dan Soestwaarts. Na verschillende in- stapplaatsen is Baarn-station om ne gen uur aan de beurt. Iedere deelne mer, zoals gebruikelijk, krijgt bericht. Laarzen en Kijker zijn onmisbare at tributen. Prijs: 16,- voor leden en begunstigers en een riks meer 18,50) voor niet- leden. Opgave van heden af bij Joke Pidoux, Jacob Catslaan 15, 3768 GP te Soest, tel. 02155-16487. RITA, I.V.N.-Eemland. OPENBARE VERKOOP VAN HOOGWAARDIGE VERSCHEPING Veiling in pakhuisopdracht tot onmiddellijke liquidatie t.b.v. crediteuren Hoge kwaliteit handgeknoopte en gecertificeerde alsmede schitterende exemplaren uit Turkije, Afghanistan, Pakistan en India. SPOEDSHALVE OPENBARE VERKOPING VRIJDAG 18 JANUARI te 14.00 UUR. Inhoud van deze zending en supplementen gecontracteerd ex Iran, Afghanistan, Turkije, etc. en bestemd voor buiten landse gespecialiseerde tapijthandelaar. Betaling voor aan gegane verplichtingen niet nagekomen op overeengekomen data. Verscheping vóór aflevering gestopt en zal onmiddel lijk worden geveild stuk voor stuk. Kleine tot zeer grote maten, lopers en tussenmaten, w.o. luxueuze meesterstukken als volzijden tentoonstellingsexemplaren, weelde rige dieppolige decoratietapijten, exemplaren met jachttaferelen, puur Kashmirwollen, Mori Kashan, gloedvolle symbolische noma- denstukken, Nahavand, HolyQuoom. vele gecatalogiseerde stukken zeer schaars, uiterst fijne Bokhara's, Anatolians. ingelegd zijden exemplaren als Nain en vele. vele andere unieke handgeknoopte Perzische en andere Oosterse tapijten en lopers in schitterende en rijke kleuren. Na directe verwijdering vanuit opslag, ten gerieve van het publiek CAFE-RESTAURANT "DIERENPARK AMERSFOORT" B. Wuijtierslaan 224, Amersfoort VRIJDAG 18 JANUARI, 14.00 UUR. Gelegenheid tot inspectie vanaf 12.00 uur. Catalogi beschikbaar bij: RABO-BANK Snouckaertlaan 28, Amersfoort, (alwaar ook alle betalingen dienen te geschieden op rek.nr. 36.21.58.266.) en bij: GEBR. LOS TRANSPORTEN Nijverheidsweg N 90-92, Amersfoort. Veilinghouders: Kunstveilingen Erasmus B.V.Pannekoek- straat 96, Rotterdam, onder wettelijk voorgeschreven toe zicht van gerechtsdeurwaarder A.Th. A. van Dijk, K. Berg straat 7, Amersfoort. Gemeten naar de duur van de vergadering is de vereniging van Soester en Amersfoortse imkers uitgegroeid tot een volwassen club, waarin volop meege leefd wordt met de gang van zaken. Vier en een half uur duurde de jaarver gadering, welke vorige week vrijdag in De Rank werd gehouden. Tot half een duurden de discussies, inclusief een merkwaardige schorsing na het openings woord van voorzitter S. G. Nieuwenhuizen. Die schorsing had te maken met groeipijnen en wat kritiek op rechtmatige besluiten van een vorige ledenver gadering. Om die kritiek nu bij voorbaat de kop in te drukken, greep het be stuur naar artikel 17 van het reglement, waarin sprake is van een „rechtsgel dige vergadering" ln verband met het wijzigen van dat regelement. Met voor bijzien van het feit dat alle normaal uitgeschreven ledenvergaderingen „rechts geldig" zijn, werd nu (en dat stond in de convocatie) de vergadering na de opening „geschorst" en na vijf minuten heropend, waardoor er sprake zou zijn van een „tweede en dus rechtsgeldige vergadering". Er ontstond wat discussie rond deze vreemde gang van zaken, maar uiteinde lijk weten imkers beter dan wie ook, dat er alleen met nijver werken wat be reikt kan worden. Voorzitter Nieuwenhuizen kon in zijn openingswoord getuigen van een vruchtbaar jaar met veelzijdige aktivi- teiten als feestmarkt, optocht, cursus sen, studiereis naar Duitsland en de perfecte organisatie van de provinciale honingkeuring. Een voortdurende zorg gaf de ziektebestrijding maar de voor zitter sprak de hoop uit dat de afde ling in 1980 op de ingeslagen weg zou voortgaan. Nadat penningmeester Jaap van Breu- kelen zijn balans en begroting verde digd had („een begroting is koffie dik; wat het je er aan", aldus Van Breukelen) kondigde hij zijn definitie- DAK-ISOLATIE DAK-BEDEKKINGEN en SHINGLES DAKEN Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Korte Brinkweg 37A - Soest Tel. 14332-b.g;g. 10816 Er wordt spoed betracht met de reali sering van het woonwagencentrum aan de Koninginnelaan. Zowel met de pro vincie als met het rijk [de Kroon] zijn er duidelijke afspraken dat een goed gekeurd plan met voorrang zal worden behandeld. Voor de provincies Gronin gen en Noord Brabant heeft dat bete kend dat binnen vier maanden met de bouw begonnen kon worden. Het Soester plan passeerde vorige week ongewijzigd de commissie Ruim telijke Ordening. De opmerkingen, al leen van VVD- en D'66 zijde, betroffen niet de opzet, maar de vooraf toege zegde begeleiding. Daar was volgens mevrouw Korthuis (WD) en de heer Jonker (D'66) niets van terecht geko men. De andere fracties, CDA, PvdA en Progressief Soest, deden er het zwijgen toe. Mevrouw Korthuis behield haar uit eindelijke standpunt voor tot na het fractie beraad. Zij had de betreffende stukken te laat ontvangen. Wel wilde zij alvast kwijt dat het college van burgemeester en wethouders, door niet met de omwonende te gaan praten, eerder negatief dat positief gewerkt had. Ook hoopte zij dat de toekomstige bewoners van het centrum zich positief opstelden ten aanzien van de beoogde integratie gedachte. De heer Jonker maakte duidelijk dat als zijn fractie Indertijd bij de aanwij zing van de plaats, in de raad gezeten had, er van die kant geen goedkeuring gekomen was. Hij wilde daar nu niet op terugkomen, maar ook hij vond dat er te weinig gedaan was om de betrokke nen bij elkaar te brengen. Er was bijvoorbeeld geen voorlichting geweest over een zaak als het voorkomen van schroothoop toe standen en hij verzocht daarom de sociale begeleiding alsnog goed ter hand te nemen. Wethouder mevrouw Van Stiphout stel- Om in de directe behoefte aan be drijfsterrein voor de vanuit ruimtelijk of bedrijfs-economisch oogpunt nood zakelijk te verplaatsen bedrijven uit Amersfoort en Soest te voorzien, zou op korte termijn een beperkte doortrek king van het huidige Amersfoortse bedrijfsterrein „De Isselt" op Soes ter grondgebied een oplossing kunnen bieden. Dit zei de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Eemland, de heer Chr. Karelse, in het kader van zijn traditionele Nieuw jaarsrede op 10 januari j.1. In samenwerking met de Rijksuniver siteit van Utrecht en de gemeente Amersfoort onderzoekt de K.v.K. mo menteel de expansie- en verplaatsings behoefte van het Amersfoorts bedrijfs leven. Alhoewel de resultaten nog niet bekend zijn, is naar het oordeel van de heer Karelse al wel duidelijk, dat de ruimtenood bij een aantal onderne mingen van zodanige aard is, dat niet tot 1985 (prognosejaar voor „De Hoef'kan worden gewacht. Daarbij komt, dat zich rond het Soes ter bestemmingsplan voor bedrijven „Nieuwegracht" enige planolo gische moeilijkheden lijken af te te kenen. Daarom deed de K.v.K.-voorzit- ter deze suggestie. De heer Karelse pleitte ervoor, dat voor de eventuele vergroting van „De Isselt" een overeenkomst tussen Amersfoort en Soest wordt gesloten op basis van de Wet Gemeenschappelijke Regeling. Hij vond trouwens, dat het toch in de lijn der ontwikkeling lag, dat het werkgelegenheidsbeleid door de gemeenten van de regio Eemland sterker dan voorheen werd gecoördi neerd. Blijkens de groeistaddiscussie is de gemeente Amersfoort daarvan in ieder geval voorstander. De heer Karelse schetste het nogal gevarieerde beeld van de beschikbaarheid van aaneenge sloten werkgebied in de verschillende gemeenten. In totaliteit is nog slechts circa 15 hectare bedrijfsterrein voor handen, een hoeveelheid die bij lange na de behoefte niet dekt. In Baarn en Renswoude was er toen behoeve van de plaatselijke onderne mingen in 1979 enig soelaas gekomen. Ook in Bunschoten kan op het terrein „De Kronkels" nog 1 hectare per jaar aan lokale bedrijven worden uitgege ven. In Leusden is de voorraad werk gebied voor de zogenaamde „kwar- taire sector" echter nagenoeg geheel uitgegeven, terwijl in Woudenberg en Eemnes in het geheel geen bedrijfs terrein meer aanwezig is, noch te ver wachten. De voorzitter van de Eem- landse Kamer tekende daarbij aan, dat „in verschillende gemeenten echter wel de ontplooiingskansen van be drijven aanmerkelijk worden beknot door zeer restrictieve bestemmings omschrijvingen of door het zelfs in het geheel „wegbestemmen" van onder nemingen, zonder dat daaraan een adequaat financieel ondersteunings beleid wordt gekoppeld' Hij merkte op, dat de K.v.K. als repre sentant van het regionaal bedrijfsleven bereid is mede te werken aan een „te ontwikkelen instrumentarium voor de werkgelegenheid in de regio". Bo vendien vond hij het noodzakelijk dat de Kamer van Koophandel werd be trokken bij het door de gemeente Amersfoort aangekondigde onderzoek naar de eventuele invoering van een „sociaal vestigingsstatuut". Naast studie naar verdere bebouwings mogelijkheden in de stad pleitte de heer Karelse dan ook voor een spoe dige vaststelling van het structuurplan voor „Amersfoort-noord". Synchroon daarmede zou een definitieve beslis sing m.b.t. de aanwijzing van een col lectief bedrijfsterrein moeten worden genomen. „De Hoef lijkt daarvoor het meest aangewezen gebied, indien daar al thans goede infrastructurele voorzie ningen - waaronder een directe aan sluiting op rijksweg 1 - kunnen wor den getroffen", aldus de heer Karelse. Het gemeentebestuur is vooralsnog niet van plan om het gemeentelijk Informatiecentrum op koopavond open te stellen. Dit blijkt uit vragen, van de heer H. R. Veenendaal, bestuurs lid van D.S.'70. Als reden wordt opgegeven dat dan te vens de verschillende gemeente-afde lingen geopend zouden moeten worden, omdat hierop, naar aanleiding van vragen, regelmatig moet worden te ruggevallen. Wel is het nu mogelijk om na een afspraak het Informatie centrum, buiten de openingstijden om, te bezoeken. Tevens wordt, indien noodzakelijk bij de presentatie van belangrijke plan nen, de bevolking in gelegenheid ge steld in de avonduren hiervan kennis te nemen. Hieraan zal vanzelfsprekend de nodige bekendheid worden gegeven. de dat bewust afgezien was van ver dere sociale begeleiding. Daar werd mee gewacht tot de realisering van het centrum dichtbij was. „De mensen willen geen woonwagen kamp; iedereen voelt zich bedreigd. Het heeft geen zin om een discussie anderhalf jaar slepende te houden en het in Amersfoort werkende welzijns- team heeft daarom geweigerd met de twee betrokken groepen in discussie te gaan. De hetze zou er alleen maar groter door geworden zijn"; aldus mevrouw Van Stiphout. Beide groepen had men dergelijke gesprekken bespaard. Het zou ook straks niet makkelijk worden, want ook de woonwagenbewoners hadden wat dat betreft weinig vertrouwen in de toekomst. „Het wórdt een moei zaam proces en het zal veel tijd kosten." Overigens was het zo dat CRM op het standpunt staat dat iedere gemeente de eigen problemen met minderheids groepen moet oplossen. In de over gangsperiode zou het Amersfoortse welzijnsteam nog hulp bieden, maar daarna was het een zaak voor de Soester welzijnsinstellingen. Allen hadden inmiddels hulp toegezegd. Bo vendien had de Raad van Kerken in het verleden de komst van de woon wagenbewoners in een groot aantal gespreksgroepen behandeld, terwijl ook Artishock er een themaochtend aan wijdde. De beslissing valt morgen donderdag 16 januari in de raadsver gadering. ve vertrek per 1 juli a.s. aan. Hij heeft er dan 25 jaar penningmeester schap op zitten en dat was welletjes. Zijn opvolger meldde zich in de per soon van de heer M. van Hoorn, die alvast als commissaris in het bestuur werd opgenomen. Het jaarverslag werd voor de laatste maal voorgelezen door secretaris P. J. H. Seegers. Ook hij kondigde het neer leggen van zijn functie aan, maar hij blijft als commissaris deel uit maken van dat bestuur. Het overnemen van die taak door de Amersfoorter W. Martens, werd even uitgesteld. Ook Martens trad tot het bestuur toe als commissaris. Afscheid werd genomen van commis saris Chris Uiterwijk. Voorzitter Nieu wenhuizen schetste Uiterwijk's on noemelijke verdiensten voor de afde ling. Hij kreeg een boek aangeboden. Uiterwijk leverde ook deze avond nog een staaltje van zijn interesse door op te sommen wat de gemeentelijke plantsoenendienst allemaal voor de bijenhouders doet. In Soest staan 3750 bloesemdragende (voor bijen geschik te) bomen; 116.000 heesters; 10.500 vaste planten, bolgewassen en éénja rige planten (eveneens nuttig voor de bijen). De bomen betreffen linden, lijsterbes sen, esdoorns, paardekastanjes en wil gen; de heesters mahonia, sneeuw- bes, botanische roos, cotoneaster en vuurdoorn. En voor de vogels stonden er in Soest, zo wist Uiterwijk 1000 besdragende bomen en 38.500 besdra- gende struiken. De vergadering was ervan onder de indruk en besloot de gemeente een bedankbriefje te sturen. Schoolbioloog Wat ingewikkeld deed men vervolgens over een verzoek van de gemeente mee te denken over het nut van de aanstel ling van een schoolbioloog. Geopperd werd het idee alvast aan te dringen op de bouw van een bijen schans. Die was broodnodig en zou nu al gebruikt kunnen worden (ook zonder schoolbioloog) voor aanschou welijk onderwijs. De vergadering dacht dat zo'n verzoek nu nog niet in de lijn van de bedoe lingen van de gemeente lag. Cursus Meer eenstemmigheid bestond voor het plan ook dit jaar weer een begin nerscursus te houden. Leider zal weer Rob Veldhuizen zijn. Men kan zich bij de secretaris (Braam- weg 20) aanmelden. Ziektebestrijding Lang werd stilgestaan bij het plan van het hoofdbestuur een landelijk zlekte- bestrijdingsteam aan te stellen. Soest steunt deze gedachte, maar besloot toch alvast op eigen kracht daarmee te beginnen. Ook hierin krijgt Rob Veldhuizen een belangrijke taak. Onder zijn leiding worden zes leden opgeleid. Daarna volgde nog de rondvraag en om half een liet de voorzitter de ha mer voor de laatste maal vallen. De afdeling groeide vorig jaar van 85 naar 90 leden. Daarvan zijn er 49 woon achtig in Soest; 25 in Amersfoort en 16 in plaatsen daar omheen. De vol gende ledenvergaderingen wordt in Amersfoort, in café Oranjeboom, ge houden. AFDELING SOEST Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde De KMTP afd. Soest begint het nieuwe jaar met een zeer practische voordracht over Tuingereedschap door Dhr. P. Wilmink, leraar Middelbare Tuinbouw school, op dinsdag 22 januari. Goed tuinieren vraagt goed gereedschap en goed gereedschap zorgt bovendien voor comfortabel tuinieren, al klinkt U dat misschien raar in de oren. Wie begint met tuinieren, omdat hij plotseling een tuin heeft, waar hij iets mee wil doen, schaft zich meestal even een paar stukken gereedschap aan. Dat is dan een noodzakelijk minimum, zoals: een hark, een schop, een schoffel en het bekende kleine setje met schop je, harkje en een „krabbertje". Hij weet nog niet wat hij precies nodig heeft en dus is de hark meestal veel te breed, met een te lange en te zware steelde schop is vaak te zwaar en van een onjuiste en dus zwakke construc tie. De schoffel blijkt hij nauwelijks te gebruiken, omdat hij daar meer kwaad dan goed mee blijkt te doen tussen zijn dure planten. Zo heeft deze gelukkige tuinbezitter een slechte start en dat blijkt later nog veel erger te zijn, omdat hij er niet aan denkt dat zijn gereedschap in de winter staat weg te roesten in het schuurtje. Tijdige ver zorging is het behoud van gereedschap. Zijn vrouw heeft ondertussen al ge mopperd dat de schop haar te zwaar is (hij dacht met de grootste eerder klaar te zijn dan met een kleinere) en gebruikt nu de zandschep van het kind. Ondertussen naderen de verjaardagen en hij vraagt een snoeischaar. De familie vindt het een erg duur cadeau en kijkt meer naar de prijs dan naar de kwaliteiten van de schaar. Waar moet je dan wél naar kijken als je zo'n schaar koopt? Dat is nu precies wat Dhr. Wilmink uit de doeken zal doen. Een andere groep gereedschap waar veel mensen problemen mee hebben is het gazon- onderhouds gereedschap: grasmaaier, grasschaar, kantensteker (of doet U dat nog met een schop?en prikinstrumenten om het gazon te be luchten. Vooral het onderhoud en de juiste afstelling van een grasmaaier is velen onbekend. De aanschaf van een kruiwagen blijkt vaak een teleurstelling: kruiwagens zijn log en zwaar en zelden roestvrij. Een tuinwagen op twee wielen voldoet vaak veel beter; de extra kosten van een roestvrij exemplaar haalt U er op den duur wel uit. Er zijn nog vele andere stukken gereedschap, die aan de orde komen, niet alle zijn even noodzakelijk, vele echter wel handig. Vaak wordt men pas na jaren ervaring en schade wijs; laat U nu dus objectief voorlichten door een man met kennis van zaken op dinsdag 22 januari a.s. in het Medisch Centrum. Aanvang 20.00 uur. (eerst een korte Alg. Ledenverga dering; koffiebar aanwezig). Toegang niet-leden 3,-. Vooreen BEDRIJFSZEKERE CENTR. VERWARMINGS INSTALLATIE Ook voor doe-het-zelvers Service-abonnementen schoonmaken enz. Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Korte Brinkweg 37A - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816

Soester Courant | 1980 | | pagina 11