Prins Felix opent „Katten Kijken" 50 jaar geleden in Soest „Kinderen van de Rekening" CONTANT-BON T\ nieuws Mannen-zangvereeniging „AP0LL0", UITVOERING JOS WORTMANN Telefonische Hulpdienst 't Gooi en Eemland zoekt vrijwilligers Gehannes... Hattö Netoer DE VRIES Openbare vergadering R.P.F. Film „Glastonbury Fayre" in Artishock 17 Januari 1930 Lady Brax King - Burberry - Loden Frey - Gor-Ray co Nu óók voor dames. o Al V £2 q Met reële kortingeng Wilson Glenny Vico - Bleyle - Stylemaster Amnesty International publiceert: Verstralers gestolen Minimum 4 regels f6,00 Soester Courant van woensdag 16 januari 1980 15 Öe Speeldoos te Baarn speelt op za. f januari De Bloemgroep het stuk „Op gezondheid". Aanvang 20.30 uur. pgang 6,- en 5,-. Schouwburg Gooiland te Hilversum git U op vr. 25 jan. naar de Opera pucca van Giuseppe Verdi. Een izikaal drama dat zich afspeelt in de gipel van Salomon, door het opera- |elschap van Landgraf uit Duits- Aanvang 20.00 uur. Kaarten ƒ20,- t/m 36,-, alhier te reserveren. Jrwo. 23 jan. en do. 24 jan. spelen y Janssen en André v.d. Heuvel „4 1 verkocht" een blijspel van Baril- Grédy in schouwburg Gooiland te ersum. Aanvang 20.00 uur. Toe- ng 11,- t/m 21,-, alhier te reserve- lentrum „De Vaart" aan de Vaart- weg 163 te Hilversum is van 19 jan. t/m 24-iebr. een expositie van Jaap Wage- maker. Geopend: werkdagen van 10-12 en 2-5 uur. Weekeinden van 12-5 uur. Op za. 9 febr. om 19.00 uur en zo. 10 febr. om 14.00 uur is de halve finale van oe Wereldkampioenschap 80 IJsspeed- j op de Ijsbaan Drenthe in Assen, plaatsen 15,- p.p., staanplaatsen 10,- p.p., voorverkoop van kaarten .er. heater Carré te Amsterdam is op 31 jan. om 20.15 uur een concert van Boomtown Rats. Prijzen 30,-, ƒ26,- en 20,-. jf zo. 3 en ma. 4 febr. komt om 20.15 if in theater Carré te Amsterdam het flet du Senegal. Prijzen 10,- t/m Instituut voor Natuurbescher- togseducatie IVN, houdt op zo. 20 luari een natuurwandeling door Jdgoed Den Treek. Rondleiding met undige voorlichting van een na- Irgids. Duur: 1% a 2.uur. Na afloop formatie over het IVN werk bij het •ek- en eindpunt. Vertrek om 14.00 r vanaf parkeerplaats voetgangers- ■ug Dodeweg te Amersfoort. Deel- ne kosteloos. Sma. 21 januari is in de Flint Theater I Amersfoort de musical van Jos Ink Maskerade met o.a. Jos Brink, Orri, Lucie de Lange e.v.a. Invang 20.15 uur; Prijs 24,50; S 65 20,50 en cjp 19,50. Ihterweer - tijd voor een spelletje. de gezellige Oranjekwartetten (nt U bij ons terecht. Wij hebben nog tl klein aantal a 7,50 voor U. fent U van plan Uw vakantie in eigen 'nd door te brengen? Van de provincie renthe hebben wij gidsen ontvangen lorde vol toeristische informatie, over ingalows, hotels, pensions, kamphui natuurkampeerterreinen, eetge- kenheden, molenroutes, musea, eve- fementen en heel veel tips voor vakan- e en vrije tijd. Deze gids kost 2,75. i amateurtoneelvereniging „Soester pplaus" brengt op 25 januari in „De lorg" een blijspel „Zachtjes met de kuren". Kaarten verkrijgbaar bij de r balie. i Frieslandgids is ook uit. Dit jaar jehalve alle gegevens over recreatie, Bgiesmogelijkheden ook een fijne fyerzichtskaart van Friesland en een jpgave van verzorgde vakantiereizen laar deze provincie. Prijs 2,50. V- In de Jaap Edenhal te Amsterdam is di. 29 jan. een concert van Marvin jBaye. Prijs 30,-. Aanvang 20.00 iiür. e verkoop van dit concert is hier .eds begonnen. In de Galerie Leusden aan de Arden- jfien 11 te Leusden is van 6 jan. t/m 17 [èbr. een expositie van poppen, papier "naché-broodplastieken- grafiek pente keningen- antieke poppen- marionet ten- keramische poppen. de Rijnhal te Arnhem worden twee foncerten gegeven van James Last, tLl. op di. 19 febr. en wo. 20 febr. anvangstijd voor beide concerten j0.15 uur. Prijs 12,50 p.p. Van beide joncerten worden door de KRO televi- lie-opnamen gemaakt. James Last zal iptreden met zijn volledige orkest en Bjn zangkoor. Kaarten hiervoor kunt U jjeserveren aan ons kantoor, a 31 jan. komt in sportpaleis Ahoy te .otterdam weer de NCRV Mini voet- lalshow. Prijs 7,50 p.p. Aanvang porprogramma 19.00 uur (atletiek en Wielrennen). Aanvang minivoetbal gl.00 uur. Verwacht einde plm. 23.00 r. „Recreon" (voorheen Leysdream) fcmmandobaan 10 te Roosendaal Jordt op 19 januari een concert gege ten door „The Golden Earring". Aan- ng 19.30 uur. Entreeprijs 15,50 p.p. arten alhier te reserveren. de Stadsschouwburg te Utrecht teelt toneelgroep Globe op zo. 20 jan. 1 Shephard's Bloed van de honger- lers". Aanvang 20.00 uur. Kaarten "6,- t/m 17,50, vanaf 3 dagen tevoren ïjjb reserveren. ^1 Artishock draait op 17 jan. de film Gladtonbury Fayre" in kleur onder gie van Peter Neal met Traffic- irport convention - grateful dead- Peter Townshend-Melany- avid Bowie- Arthur Brown. Aanvang '.30 uur precies. Prijs 4,50; leden p-ers, 65 -ers enz. 3,50. Grote Kerk in Vreeland is 19 nuari weer in kaarslicht gehuld. Een achtige entourage voor barokachtige anken. Deze worden die avond voort- "bracht door het Atelier Trio, be- ~ande uit Ottolien Otto, (fluit), Peter oberitz (gamba en cello) en Jaap pigt op het clavecimbel. sschuit's officieel adresboek 1980 is k weer uitgekomen met adressen n Hotels, motels en restaurants in ederland en met de VW adressen en "lichting in 8 talen. Hier verkrijg- ar voor 4,50. at 1980 betreft hopen wij dat wij U venals voorgaande jaren naar genoe- ~n van dienst kunnen zijn met kaar- n, plattegronden, routebeschrijvin- n, plaatselijke informatie, theater- sprekingen in heel Nederland, enz. nz. Ook verzorgt Uw VW kantoor het dmaatschap van de Nederlandse eugdherberg Centrale. Loopt U eens innen aan de Steenhoffstraat 9a. Mis- chien wilt U ons zelfs met Uw lidmaat- chap steunen, zodat wij ons werk nnen blijven doen. Dat kan al vanaf 10,- per jaar. Tot ziens. VERBOUWEN...? 02155-10652 SOEST Zijn Dorstluchtlge Hoogheid Prins Felix XVI, zijn Raad van Elf, zijn Hofnar, Dansmariekes en andere hovelingen zullen uit naam van de Utrechtse Carnavalsvereniging „De Zwarte Kater" de officiële opening verrichten van de internationale kattententoonstelling „Katten Kijken". Dit zal geschieden om 11.11 uur op zaterdag 26 januari 1980 in de Expozaal van het Beatrixgebouw [Jaarbeurs] te Utrecht, waar de Sociëteit van Kattenliefhebbers NEOCAT dan haar lle tentoonstelling organiseert, waarop op dit moment rond 1100 katten zijn ingeschreven. Na de opening zal Prins Felix een prijs uitreiken aan de mooiste zwarte kater. Op dat moment zullen overigens reeds twaalf keurmeesters (waaronder vier uit Nederland) begonnen zijn met de keuring van de raskatten en zal een dierenarts de aanwezige huiskatten beoordelen om te beslissen wie (op zaterdag rond 4 uur) de prijs krijgt voor de Best Verzorgde Huiskat. Op zondag de 27e zal 's middags om 2 uur een openbare verkiezing plaatsvinden van de Best-in-Show van de verschil lende rassen, gevolgd door een prijsuit reiking. Inmiddels is het reeds traditie dat alle bezitters van de naam Kat, Kadt, Catz, Kater of Poes gratis toegang hebben op beide dagen. Ook lichamelijk gehandi capten met één begeleider hebben op zaterdag gratis toegang. Eveneens als gebruikelijk is de aanwe zigheid van de Dierenbescherming uit Utrecht die voor een aantal ontheemde katten een goed tehuis zoekt. De dieren zijn Ingeënt tegen katteziekte en, voor zover de leeftijd het toeliet, gecas treerd of gesteriliseerd. Voor slechts vier tientjes (minder dan de kostprijs der medische ingrepen) kan men een kat én zichzelf gelukkig maken. Wie plannen heeft in die richting, doet er goed aan een geschikte mand of tas mee te nemen. „Katten Kijken" is op belde dagen, 26 en 27 januari 1980, geopend van 10 tot 18 uur. toegangs prijs 5,- (15- en 65 2.50). De Reformatorische Politieke Federa tie, R.P.F., organiseert morgen don derdag 17 januari in gebouw „de Scha kel" aan de Baarnse Nassaulaan, een openbare vergadering. Het onderwerp van de beide sprekers, den heren J. J. Doornebal en E. Hazeleger uit Barne- veld, is: Is R.P.F. nodig? De avond begint om 20.00 uur en er is gelegenheid tot het stellen van vragen. De R.P.F. wil haar eigen politieke bedoelingen verduidelijken en een im puls geven tot hernieuwd christelijk politiek denken. In het filmhuis Artishock draait mor genavond, aanvang 20.30 uur, de film „Glastonbury Fayre" van Peter Neal. Het is het verhaal van een midzomer festival in de heuvels van het engelse Somerset. Grondslag is de legende van King Arthur en zijn „Round Table". Naast eten en allerlei spirituele zaken was er vooral muziek; in zes dagen speelden er 34 groepen. Met onderafdeeling Kinderkoor Directeur H. J. van Maurik. BeschermheerMr. G. Deketh, Burg. v. Soest op Donderdag 23 Januari a.s., in het gebouw „Religie en Kunst", des avonds 8 uur precies. Met welwillende medewerking van Dameskoor „Euphonia", Soest, Mej. M, v. d. Broek, Piano, den Heer J. Lagemaat, Clarinet, den Heer M. Jansen, Bugel. Entrée 60 cent (bel. inbegrepen) Kaarten verkrijgbaar Boekhandel DE BRUIN, F. C. Kuijperstraat 6 en Visser's Boekhandel, Kerkstraat 20a. SOLISTEN-CONCOURS Op het gehouden solisten-concours alhier behaalde de heer J. Lagemaat een tweeden prijs met 88 punten. R.K. SCHOOL SOESTERBERG Verleden week is de verbouwing der R.K. school te Soesterberg, noodig geworden door toeneming van het leerlingen-aantal, voltooid en in gebruik geno men. Den ontwerper en architect, den Heer Van Beers, alsmede den opzichter G. van Bueren en den aannemer H. de Jager, komt een woord van lof toe voor de nette en soliede afwerking. HET ENGE-BERGJE Dezer dagen heeft op het hoogste puntje van de Soester Eng een opgraving plaats gehad, waarbij een zeer oud graf is bloot gelegd. Genoemd graf ligt op een oerlaag, plm. 50 C.M. onder het tegenwoordige oppervlak, terwijl de heuvel, waarin het graf was gelegen, is opgebouwd uit rood-leemachtlg zand met kiezel. In het graf, hetwelk gevonden werd in een strekking W. ten Noorden-Oost ten Zuiden en 40 50 C.M. in den oerbodem was gezonken, werd een sylhouet van een lijk In een z.g. hurkende houding en liggende op de rechterzijde aangetroffen. In het graf werden geen bijgaven gevonden. Waarschijnlijk dateert het graf uit het neollhicum of lateren steenen tijdperk of in jaren uitgedrukt, plm. 2000 jaar voor onze tijdrekening. LOOP DER BEVOLKING De werkelijke bevolking op l Januari 1929 bedroeg 6499 M., 6737 Vr. Totaal 13236 inwoners. Zij vermeerderde door geboorte met 151M., 130 Vr. Totaal 281 personen. Door vestiging met 728 M., 837 Vr., totaal 1585 personen. Geheele vermeerdering 879 M., 987 Vr., totaal 1866 personen. Zij verminderde door overlijden met 69 M., 75 Vr., totaal 144personen. Door vertrek met 699 M.„ 769 Vr., totaal 1468 personen. Geheele vermindering 768 M., 844 Vr„ totaal 1612 personen. Gedurende 1929 ls dus de bevolking van Soest toegenomen met 111 M., 143 Vr., of totaal 254 pers. en bestond alzoo uit 6610 M„ 6880 Vr. of 13490 inwoners. Een toename van 254 personen. Een schrale oogst zouden wij willen zeggen. Als we bedenken, dat de aanwas der bevolking over 1928 nog 568 personen bedroeg en de voorgaande jaren zelfs veel en veel hoogere cijfers te zien gaven, dan vragen wij ons af, of aan het voor onze gemeente zoo belangrijke vraagstuk van bevolkingsaanwas niet alle aandacht moet worden geschonken. EEN ZIEKENAUTO Wilt U onderstaande opnemen in Uw blad. BIJ voorbaat dank. Bij de behandeling van de begrooting werd het voorstel van den Burgemeester, om een auto aan te schaffen voor de politie, met algemeene stemmen aangenomen. En wat was het argument, waarmede de Burgemeester kwam? Er zijn in de buurt een paar heeren, die wel eens een juffertje in hun auto trachten mee te voeren. Als dat hier ook eens gebeurt, kunnen we die heeren op de hielen zitten. Dat sloeg in bij onze vroede vaderen, 1800,- werd gevoteerd. De Inspecteur en de Burgemeester mogen toeren. Hier eens kijken, daar eens controle ren. Jaarlijks weereen 700 a 800 gld. weggesmeten. Soest is rijk. Groot grondbezit nietwaar? Er moet een ziekenauto zijn in Soest. De gemeente lijke ziekenauto is niet meer te gebruiken. De zieken gaan dood als ze naar Utrecht moeten worden vervoerd In dè,t vehikel. De gemeente zorgt natuur lijk voor een nieuwe auto. Algemeen belang. Wat zegt U? Geen denken aan. Particulieren moeten daarvoor zorgen. Het Bestuur van Eerste Hulp bij Ongelukken zal trachten door collecteren het geld bij elkaar te brengen. Kan de gemeente dat niet doen, vroeg laatst iemand? Wel neen, zei een raadslid. De gemeente is arm, heeft wel veel grondbezit, maar... verkoopt zoo weinig, enz. enz. Zou het een en ander wel van een juist gemeentebe leid getuigen? Qm EEN NIEUW GEBOUW Labor's Graan- en Meelbedrijf is in een nieuw perceel ondergebracht. Was voorheen de zaak gevestigd aan de Ferdinand Huicklaan hoek Kerk- dwarsstraat, thans heeft de heer Van der Ent Braat een modern fabrieksgebouw opgericht aan de Van Lenneplaan, nabij de garage van Van Geerestein. We waren dezer dagen in de gelegenheid het modern ingerichte gebouw te bezichtigen en kregen den indruk, dat de zaak aanmerkelijk vergroot en verbeterd is. Een moderne mengmachine was aangebracht, waardoor de capaciteit der fabriek belangrijk is vergroot. De in onze gemeente zoo welbekende zaak zal zeker ook door deze moderni seering tot grooter bloei komen. UIT DE ADVERTENTEË3N DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van Soest wordt prijsopgave gevraagd op 22 Januari 1930 voor het lossen van steenen op de Groote of Kleine Melm gedurende het jaar 1930. Voorwaarden ter inzage kantoor Openbare Werken. NET GEHUWD PERSOON vraagt beleefd werk. OnverschillIg,wat. Geheel bekend met behangers- en stof f eer der sbedrijfOok voor u in inrichtingen te werken. Br. bur. v.d. bl. BURGERWONING met tuin te huur aan de Talma- laan, bev. beneden 3 kamers, keuken en bijkeuken, boven 3 kamers en zolder. Huurprijs 7,50. Te bevragen Julianastraat 60 Soest. J D i ft m HERüNKLEDIJVQ net even anders! TEL 15118 L\ ANS'I KAAT 65 UAAKN 01 CO De Telefonische Hulpdienst 't Gooi te Hilversum is een 24 uur per dag werkende hulpdienst, welke bij toerbeurt door één 4 twee van de ongeveer 50 vrijwilligers bemand wordt. De dienst wil hulp bieden aan mensen die zich bijvoorbeeld toneergeslagen voelen, zich in een crisissituatie bevinden of wil helpen te voorkomen dat iemand zich van alles en iedereen verlaten voelt. Met deze mensen aan de andere kant van de telefoonlijn wil de T.H.D. proberen echt kontakt te krijgen. Dit streven vraagt van telefonisten de opstelling om vanuit de eigen ervaring, welke in het betreffende telefoonge sprek met een hulpvrager opgedaan wordt te reageren. Dit omdat geen enkele hulpvrager en dus ook geen enkel telefoongesprek met een hulp vrager gelijk is. Uit het hierna volgende overzicht van de problemen blijkt, waar men hulp bij vraagt: eenzaamheid, sexualiteit, ge zin en huwelijk, depressiviteit, alkohol en drugs, het werk, financiën en „ge woon informatie. Om een beetje wegwijs te worden aan de telefoon wordt van iedere vrijwilli ger verwacht dat hij/zij deelneemt aan een interne opleiding van een ochtend of middag per week gedurende 6 maan den. Na de opleiding die in groepsver band plaats vindt zijn er begeleidings bijeenkomsten van dezelfde groep maar dan minder frekwent - 2x een dagdeel per maand. Ook wordt van vrijwilligers verwacht dat zij na de opleiding tenminste twee jaar blijven deelnemen in de Telefo nische Hulpdienst. Vanaf het moment dat een telefonist dienst gaat doen aan de telefoon is de hoeveelheid tijd die men voor dit werk nodig heeft te schatten op 28 uur per maand, uiteraard te verdelen over minimaal 4 a 5 verschillende dagen. Uiteraard is het niet mogelijk in dit korte bestek alle informatie over de Telefonische Hulpdienst, de organisa tie, de mensen die er zitten en de opleiding te geven. Mocht u belangstelling hebben om in de THD mee te gaan doen of gewoon meer wilt weten bel of schrijf de Telefonische Hulpdienst 035-15414, Postbus 1031, 1200 BA Hilversum. „Kinderen van de Rekening" is de titel van een inmiddels verschenen uitgave van Amnesty, waarin de aandacht wordt gevestigd op de verschrikkelijke ge volgen die kinderen van politieke gevangenen ondervinden naar aanleiding van de arrestatie van één of beide ouders. Niet alleen dat ze van hun ouders gescheiden worden, soms worden ze ook ge arresteerd, gemarteld en in sommige landen verdwijnen de kinderen van poli?- tieke gevangenen zonder dat er een spoor van hen overblijft. "Sinds 1976 is een team vari medici der of beide ouders en de reaktie binnen Amnesty International bezig met het bestuderen van problemen van kinderen die te maken hebben ge had met gevangenschap en marteling, ofwel omdat zij deze behandeling zelf hebben ondergaan of omdat hun ouders er zelf er het slachtoffer van waren. In het medisch team zitten kinder artsen, een psycholoog en een psychia ter, evenals een maatschappelijk wer ker en een verpleegster. De groep heeft zich geconcentreerd op het onderzoek van Chileense kinderen die in Denemarken wonen. Zij is de achtergrond en gezondheid van elk kind nagegaan voor het wegging uit Chili. Voorts heeft de groep gegevens verzameld omtrent de ervaringen van ieder kind met betrekking tot gevan genschap en martelingen, perioden van scheiding van een vader of moe- Daat haa'k niet edaacht! De roadslede hebbe me gehannes zo goed eleze, daazze precies goan doen waat ik evroagt het. En doar ben 'k baar mee in me saas. Een nieuw Roadhuus met een toneelzaal, een zwembad, een pliesiebero; aalemoal an de Daalweg. Ik krieg aalles waa'k veur Soest groag hebbe wouw. 't Liek wel of Sinterkloas d'r nog is! 'k Het in de Soester de plaatte gronde goed bekeke. Daat is ut heulemoal. Ajjc 't ming vroagt, daan mok zegge: nie zo laang d'r meer over proategewoon gauw doen en aalle insproak an je loars laappe. Aanders homp ter toch nooit niks vaan. Daat heuwe oal us eerder ehaad. Vaan ming zaajje geejn loast hebbe. Hoe laanger je waacht, hoe meer 't aalemoal goat kos te. Ben de stene en de daak- paanne aal besteld Toch moar mooi daawwe de Soesder kraant hebbedoar kaajje nog us waat in kwiet ajje waat op ut haart het. Heul vreuger waas ter ok aal zoó'n bload hiero en wüllie as jon- ges moste s moandaags de kraant mee brenge op school. En wie de meeste foute d'r uut hoalde, kreeg vaan de meester een plaak kwaattoa. Ik het um nooit ekrege, waant ik zaag ter meer foute in daan d'rwoare. In aalle kraante stoan roare dinge, daat kaajje in de daag- bloade hebbe en in aalles waat ik in de bus krieg. 's Woens- daags en Donderdaags is 't heul baar. Daan hek zoo's stoa- pel leeswoar thuus, daa'k mot zeuke noar de Soesder. Die griep ik t eerste d'r uut om te kieke of d'r ok foute in 't ge hannes stoan. 't Soesders is laastig om te schrieve, loat stoan om te druk ke. Moar daat goat best. En noeng hebbe ze feest bie de kraant. De borrels ben wel duur, moar ik zaal d'r een op vaatte. En op de receptie krieg 'k d'r ok wel eejn, schaat ik. Ajje 't het, daan groag een braandewien met suuker! Op een goeie toekomst voor de Soesder en daatte moar veul maag gébeure woar ik over fyannese kaan! HANNES VAN DE NENG. van het kind op deze gebeurtenissen. Een aantal uitkomsten van dit onder zoek zijn in het boekje vermeld. Ver der komen verdwijningen van kinde ren, vrijheidsberoving, wreedheden en moorden op kinderen ter sprake. Amnesty International wil met de ze publlkatie een ernstig beroep doen op aller medewerking in de vorm van financiële steun of aktieve deelname op velerlei gebied. Het boekje kost 4,-. Het kan worden besteld bij het sekretariaat van de Werkgroep Soest: Draailier 23, tel. 02155-17001. Ook kan men zich bij dit adres opge ven als donateur van Amnesty. De kon- tributie bedraagt 30,- per jaar, inklusief het abonnement op het maandblad „Wordt Vervolgd". f Kapsalon 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest 02155-21433 Van de aan de Burgemeester Grothe- straat geparkeerde auto van de heer L. werden in het weekend twee ver stralers gestolen. Een strop van 125 gulden. voor het opgeven van een KLEINE RUBRIEKADVERTENTIE in de SOESTER COURANT Naam: Straat: Woonplaats: Tel verzoekt maal plaatsing Op woensdag ATTENTIE: één letter of leesteken per hokje, tussen twee woorden een hokje blanco laten Ondertekening 1 2 3 4 5 5 regels f 8,00 6 6 regels f 10,00 7 regels f 12,00 8 regels f 14,00 9 regels f 16,00 10 regels f 18,00 11 regels f 20,00 12 regels f 22,00 7 8 9 10 11 12 De bon moet uiterlijk maandag 16.30 uur in ons bezit zijn voor plaatsing in de Soester Courant van woensdag daarop volgend. Bewijsnummer 75 ct. extra. Brieven onder nummer: f 2,50 extra (De binnengekomen brieven worden u dan toegestuurd). Deze bon ONGEFRANKEERD zenden aan: advertentieafdeling SOESTER COURANT Antwoordnr. 136, 3760 VB SOEST. Het verschuldigde bedrag insluiten door middel van groene bank-betaalcheque, Eurocheque of blauwe girobetaalkaart (geen giro-overschrijvingskaart)

Soester Courant | 1980 | | pagina 15