I 95r Kr 1 Driepolig winkelcentrum late erkenning Soesterplan IMet Raad en Daad 1 and Tentoonstelling „Fietsen" 21 januari-15 februari -,De Springbokken" eerste in Naarden Verlies voor Heren I en winst voor Heren II Korfbal: Eemvogels I halen punt weg uit Culemborg tMERS taal 1200.- 190 209.- 200 325.- 190 100. ...97.50 nu 100.- OEST Sociaal-kultureel werk Bosloop voor Hezianen Grote levensmiddelen bingo WZI- De Musketiers I ging niet door Vijfde klaverjaswedstrijd van V.V.Z. '49 Doorsmeren bromfietsen op de openbare weg 18 r leuit ichting, st, EN 19 Soester Courant van woensdag 16 januari 1980 19 I De fractie van Progressief Soest, voorstander sinds vele jaren van de bouw van overheidsgebouwen aan de Dalweg en tegenstander van het inmiddels af gevoerde Centrumplan (aan de Parklaan) is van mening dat het streven naar een driepoilig winkelcentrum (Van Weedestraat, Soesterbergsestraat en Over- hees) een glorieuze erkenning, achteraf, is van de juistheid van het Soester plan. De fractie constateert dat „plotseling" öe behoefte aan een geheel nieuw win kelcentrum (buiten Overhees) bij niemand meer aanwezig is. i Met het oog daarop is Progressief Soest van mening dat de inspraak bij de Winkelnota, waarin dit driepo- I lig plan is opgenomen, kort kan zijn. „Veel belangrijker is het", zo zegt de fractie, ,,de inrichting van de ver schillende deelgebieden voor te leggen aan de betrokkenen en belangstellen- KOMENDE AARDBEVING - Ook bij de berichten over de laatste aardbe vingen was weer sprake van honden, die al wegrenden vóór de mensen de I eerste schok (ken) voelden. Kunnen I huisdieren de schokken dan „voelen I aankomen" of hoe is dat gedrag anders te verklaren? f" Antwoord: Niet alleen honden, maar de meeste huisdieren hebben een veel I beter gehoor dan de mens. Als u ooit I een bandopnemer gebruikt, dan weet u wel dat die een frekwentiebereik kan hebben van ongeveer 60 tot zo'n 14.000 I Herz. Een hele goede kan zelfs gelui- I den registreren van circa 50 tot 18.000 Hz. Veel meer hoeft niet, want alleen I jonge mensen kunnen tonen onder scheiden die rond de 50 en boven de I 18.000 Herz. liggen. In het gunstigste geval kan iemand nog (zwak) een toon I waarnemen van zo'n 20.000 Hz, maar I met het klimmen der jaren neemt ons I gehoor snel af. Beneden de 50 Herz. I hoort de gemiddelde mens ook niets I meer. Maar honden en katten kunnen I veel hogere en veel lagere tonen waar- nemen dan wij. Dus ook het onheil spellende begin van een aardbeving, waarvan de langzame trillingen hoog- j uit zo'n 10 a 20 Herz als frekwentie hebben. En juist die erg lage, sinistere tonen doen de dieren vluchten naar veiliger oorden, indien ze tenminste hun hok of huis uit kunnen... GELUKKIGE WEDUWE? - Ik ken een weduwe, die tweemaal een echtgenoot verloor en eenmaal is gescheiden. Is het werkelijk waar, dat die nu een J dubbele weduwenuitkering krijgt en alimentatie, ook als ze hertrouwt? Antwoord: Deze vrouw zal zich beslist I niet zo gelukkig voelen als u wel denkt. Volgens de Weduwen- en Wezenwet vervalt de uitkering aan weduwen zodra zij hertrouwen. Er zijn zelfs beperkende bepalingen ten aanzien van evt. volgende uitkeringen. Bij de meeste pensioenfondsen verval ook het recht op pensioen uit de betrekking van de man, als een weduwe hertrouwt. Tenslotte komt in de meeste gevallen het recht op alimentatie wegens schei ding te vervallen, indien een geschei den vrouw hertrouwt. Het is o.i. onaan nemelijk. dat bedoelde dame nu een driedubbel inkomen zou kunnen genie ten. Zij moet met haar vierde man leven van zijn salaris. LIEVEHEERSBEESTJES - Hoe krijg ik lieveheersbeestjes weg uit mijn kamer? Antwoord: Die nuttige insekten moet u beslist- niet doden, want zij eten de bladluizen op. Als u er veel in huis krijgt, is dat een bewijs dat uw kamer planten last hebben van parasieten. Kijk uw planten binnen en buiten na en bestrijd die bladluizen. Dan zoeken de lieveheersbeestjes op hun beurt elders hun voedsel. Boerderij „De Vrije Teugel", Vede- laarpad 53, tel. 18136. AKTIVITEITEN VOOR DE JEUGD VAN 4 T/M 12 JAAR: Dinsdag van 15.30-17.30 uur. Kreatief spel, lezen én huiselijkheid. Woensdag van 14.00-17.00 uur: Instuif. Donderdag van 15.30-17.30 uur: Sport en spel. Vrijdag van 15.30-17.30 uur: Speciale handenarbeidtechnieken. Zaterdag van 10.30-13.00 en van 14.00- 17.00 uur: Instuif. DEELNAME AAN DIVERSE WERK GROEPEN MOGELIJK! LEEFTIJD 13 T/M 15 JAAR: Dinsdag- en donderdagavond van 19.30-21.00 uur. Iedere woensdagavond van 20.00- 22.30 uur: Volwassenenavond. Op de vrijdagochtend van 9.30-11.30 uur zijn peuters en hun moeder en/of vader welkom, WELFARE/RODE KRUIS afdeling Soest-Soesterberg Maandag 14.00-16.00 uur. Honsbergen. Maandag 14.30-16.30 uur „De Drie Eiken": Soesterberg. Dinsdag 10.00-12.00 uur: Hoog Soest- dijk. .Dinsdag 14.30-16.30 uur: Groot Engen- daal. Woensdag 14.30-16.30uur: Braamhage. N.B. In de centra „Honsbergen", „Groot Engendaal" en „De Drie Eiken" zijn omwonenden ook hartelijk welkom. '^?u^s verblijvende bejaarden of pa tiënten worden regelmatig door de Welfare Vrijwilligsters bezocht. Weet u een adres, dat nog niet bekend is bij de dames van de Welfare van het Rode Kruis, wilt u dit dan doorgeven aan mevr. E. Kisjes-Lenten, Heuvel- weg 40, tel. 16452. WELFARE/DE ZONNEBLOEM-afd. Soest Donderdag van 9.30-11.30 uur: Hons bergen. Donderdag van 14.00-16.00 uur: Molen schot. Donderdag van 14.30-16.30 uur: Groot Engendaal. In samenwerking met het Rode Kruis afd. Soest/Soesterberg.. Vrijdag van 14.15-16.15 uur: Mariën- burg. Omwonenden zijn in deze centra even eens van harte welkom. Voor inlich tingen kan men zich wenden tot me vrouw van Hoorn, telefoon 19875. ZONNEBLOEM SOEST Rolstoel voor enkele dagen tot enkele weken beschikbaar. Te bevragen bij: Mevr. Kandelaar, Plasweg 24a, telefoon 16741. GROENE BLOEMEN - De man van m'n vriendin beweert, dat er groene bloemen bestaan. Wilt u ons eens vertellen of dat waar is, en welke dan? Antwoord: Veel graansoorten, de kat jesdragers als noten en hazelaar, de elzen, de brandnetels in uw tuin enz. dragen groene bloemen. Er is zelfs een groene roos (Rosa viridis) en ook bij de orchideeën zijn variëteiten die vrijwel groen bloeien, o.a. de cypriperium (CJy- pripeditum), die ook wel paphiopedi- lum wordt genoemd. De zogenaamde windbloemen (dat zijn de eerstge noemde soorten) hebben een zeer licht stuifmeel dat door de wind kan worden verspreid. Bij de meeste andere plan ten is een opvallende kleur nodig om de insekten aan te lokken, want die moe ten de taak van de wind overnemen als het stuifmeel te zwaar of kleverig is. De insekten zorgen dan voor de be vruchting (bestuiving) door het stuif meel uit de ene bloem over te brengen op de stampere van een ergens anders groeiende en bloeiende plant. Groen bloeiende planten die toch insekten nodig hebben om hun stuifmeel over te brengen, beschikken over geuren en/of honing waarmee zij die diertjes kun nen lokken, nu hun kleur niet opvalt in de natuur. FRAMBOZENKRAALTJES - Toen ik mijn frambozen plukte, vielen de vruchtjes als 't ware tot kralen uiteen. Wat kan de oorzaak zijn? Antwoord: Dat ligt niet aan de grond, de bemesting of de ouderdom van de haag, maar aan het ras. De nieuwe rassen vallen alleen in kralen als ze onrijp geplukt worden. Die vruchten hebben echter het nadeel dat ze erg zacht zijn en slecht houdbaar. Desge wenst kunt u nieuw plantgoed halen bij een collega-kweker die geen last heeft van de bedoelde kwaal. den, zodat we na twintig jaar eens op schieten met het invullen van de scho ne lei". De fractie stelt de volgende ontwikke ling voor: 1. Van Weedestraat („groot en intens") De natuurlijke groei van dit centrum is gezond. Het gebied dient ingrijpend her-ingericht te worden. De rijksweg moet aan de gemeente overgedragen worden. Afbraak van panden is non sens. Overleg met de winkeliers over parkeermogelijkheden en éénrichting- verkeer (zie SoeSTERplan) vergt de hoogste prioriteit. 2. Soesterbergsestraat („gezellig dorps") De plannen van „Hartje-Zuid" moeten zo spoedig mogelijk nader worden uit gewerkt. Het busstation móet worden verplaatst. Er kunnen winkels bijko men i.o.m. de betrokken middenstand rondom een marktplein. 3. Overhees („modern compact") Een wijkwinkelcentrum met een ver zorgende taak voor 19.000 inwoners in Smitsveen, Klaarwater en Overhees is zeer gewenst. Niet te groot beginnen. Bezien in hoeverre de groei van het winkelcentrum gewenst is. Dus wel ruimte reserveren voor eventuele ver groting. Een volwaardige inspraakpro cedure voor de bewoners over de in richting van een en ander is vereist. 4. Koninginnelaan („vanouds belang rijk") De wensen van de winkeliers in dit buurtwinkelcentrum zijn reeds gefor muleerd en- dienen snel gehonoreerd te worden. Verdere aftakeling is voor 't Hart funest. 5. Gespreide winkels („handig en nood zakelijk") Voor de consument een verheugend groot aantal. De overheid mag deze winkeliers niet tegenwerken en geen be perkingen opleggen. Integendeel: mee werken aan eventuele uitbreidlngs- of verbouwingsplannen. Deze zakenmen sen maken zelf wel uit of ze het kun nen bolwerken of niet. Progressief Soest meent verder dat het „kooplek" best meevalt. „Iedereen kon constateren dat bij voorbeeld drie zaken in Soest van één en dezelfde branche op de drukste win- keldagen van het jaar (kerst en jaar wisseling) gesloten waren: kennelijk kostte de winkels open houden meer dan sluiten", aldus de fractie. Kwalijk vindt Progressief Soest het dat in de Winkelnota in het geheel niet gerept wordt over Soesterberg. „Als of dat niet bij Soest hoort en de men sen daar geen belasting betalen", aldus de fractie. Men vraagt er een aparte nota voor op te stellen. Koninginelaan-42 Donderdag a.s. aanvang 2100uur Vanaf 21 januari tot en met 15 februari klinken in de Westtraverse van Transito rium n op de Uithof vrolijke Betskrakers, zoals „Spring maar achterop" van Eddy ChristianJ en „Polleke" van Gerard Cox, ter gelegenheid van de tentoonstelling, getiteld „Fietsen. Deze titel doet sterk denken aan die van de twee jaar geleden in museum Boymans van Beun ingen gehouden expositie „De fiets". Maar de opzet van deze twee tentoonstellingen verschilt in niet geringe Op de tentoonstelling „Fietsen" zijn bijvoorbeeld in tegenstelling tot „De fiets" geen oude fietsmodellen te be wonderen. Op het historische aspect van de fiets wordt alleen zijdelings ingegaan, wat betreft de technische ontwikkeling van enkele fietsonderde len. Dit gebeurt op de afdeling .Fiets en techniek". Het zwaartepunt van de expositie „Fietsen" ligt echter op de „fiets en het verkeer". De ENFB (Eerste Nederlandse Fiet sers Bond), die al jaren aktie voert ter verbetering van de situatie van de fiets en de fietser, heeft om dit doel te bereiken ondermeer diverse exposities samengesteld. Een aantal daarvan is op de tentoonstelling „Fietsen" te zien. Evenals destijds in museum Boymans van Beuningen komt de „fiets en de beeldende kunst" aan bod, maar ook hier ontbreekt het historische aspect. Uitsluitend vrij recent werk van kunstenaars, die de fiets als thema hebben gekozen, is te bezichtigen. Op deze afdeling hangen foto's, tekenin gen en etsen, onder andere van Tom Eyzenbach en Hans de Rijk („Vrijende fietsen"). Van Jits Bakker is er een gebeeld houwde fiets. Maar er zijn ook echte fietsen te bewonderen, welke tonen, dat de flets meer kan zijn dan uitslui tend een practisch en betaalbaar ver voermiddel. Een zeer bijzondere fiets is de Viet- nam-transportfiets van Roland van den Berghe. In 1974 voerde hij in Otterlo, in de beeldentuin van museum Kröller Müller met elf van deze fietsen een project uit. Hij confronteerde deze fietsen, die tijdens de Vietnamese oor log als transportfietsen op de Ho Chi Minli-route werden gebruikt en als symbool van het Vietnamese verzet gezien kunnen worden met de „Trof fel" van Claes Oldenburg, De troffel speelt een belangrijke rol in de ge heime machtmechanismes van de Vrijmetselarij, een broederschap, dat in de VS grote invloed heeft. Van den Berghe plaatste deze twee symbolen tegenover elkaar om de mechanismen van macht en manipulatie bloot te leggen. Op de tentoonstelling „Fiet sen" is van dit project een fotoverslag te zien. Naast de fiets en het verkeer, de techniek en de beeldende kunst wordt op de tentoonstelling ook aandacht besteed aan de relatie tussen „fiets en poëzie". De fiets schijnt bij uitstek een middel te zijn om inspiratie op te doen en is mede daarom door heel wat dichters bezongen. Een aantal van deze zogenaamde fietsgedichten is in gebundelde en opgeblazen vorm op de ze tentoonstelling te lezen. SPORT Zaterdag j.1. zijn in Naarden in de sporthal De Lunet turn wedstrijden ge houden voor het rayon West Veluwe en rayon 't Gooi voor meisjes van 9 tot 11 jaar en meisjes 12 tot 15 jaar, om een plaats -in de finale die op 2 februari a.s. in de sporthal De Koppel zal plaatsvinden. Om 10 uur 's morgens stonden de meis jes van 12 tot 15 jaar op de vloer. Er werd in twee poules gewerkt van wege het grote aantal inschrijvingen. Als eerste onderdeel de brug ongelijk. De meisjes kwamen er goed doorheen alleen Linda Westland verstuikte hier haar pols en was voor de rest van de wedstrijd uitgeschakeld. Nadat de vrije-oefeningen en paard- springen waren afgewerkt kwam het moeilijkste toestel, de evenwichtsbalk. Dit leverde zoveel punten op dat, zoals later bleek de eerste plaats voor De Springbokken was. De eerste twee van Iedere poule gaan over naar de finale. De ploeg bestaat uit Esther v. Ruth- Fiona v. Elk - Corina Fonteyn - Jo- landa Vermeer - Petra v.d. Grift en Inge v. Dijk. Uitslagen poule A. Ie De Springbokken Soest 157.20 punten over naar de finale. 2e K en V Larên 143.05 punten over naar de finale. 3e E.G.V. Eemnes 141.25 punten. 4e S.D.O. Bussem 141.00 punten. 5e Keizer Otto Naarden 135.55 punten. 6e E.G.V. 2 Eemnes 132.45 punten. 7e Nilo Loosdrecht 131.10 punten. 8e Doves Barneveld 130.90 punten. Poule B. Ie B.G.S.V. Baarn 152.75 punten over naar de finale. 2e W.V.G.V. Weesp 148.90 punten ovr naar de finale. 3e H.G. V. Hilversum 143.65 punten. 4e B.G.S.V. 2 Baarn 141.45 punten. 5e V en K Laren 138.50 punten. 6e B.G.S.V. 3 Baarn 137.75 punten. 7e H.G. V. 2 Hilversum 137.65 punten. 8e W.V.G.V. 2 Weesp 125.75 punten. Om 2 uur traden er nog een groter aantal ploegen 9 tot 11-jarigen aan; n.1. 18 meisjesploegen om te strijden voor een plaats in de finale. Ook hier werd in twee poules gewerkt. Als eerste wederom de brug ongelijk. Deze oefeningen werden door de Springbokken uitstekend uitgevoerd. Bij de vrije-oefeningen werden ook geen fouten gemaakt. Als derde onder deel het ltastspringen; dit leverde met 4 uitstekende handstanden veel punten op waardoor men toen eigenlijk al Maar ook hier ging het uitstekend. Slechts één meisje rolde van de balk zodat het na afloop feest was bij de Maar ook hier ging het uitstekend, slechts één meisje rolde van de balk zo dat het na afloop feest was bij de Springbokken omdat ook hier een prachtige le plaats was veroverd. De ploeg bestaat uit Linda Westland, Edith Pols, Marlon v. Zal, Louise Spelt, Karin Nauta, Marjolijn Krops, Lisette Hasselo. De organisatie was in handen van de heer Rave die voor een uitstekende or ganisatie zorgde. Uitslagen Poule A. le De Springbokken Soest 159.55 punten over naar de finale 2e K en V Laren 152.20 punten over naar de finale. 3e W.V.G.V. Weesp 148.35 punten. 4e H.G.V. Hilversum 147.85 punten. 5e H.G.V. 2 Hilversum 143.90 punten. 6é Keizer Otto Naarden 143.65 punten. 7e Amersfoort 67 Amersfoort 133.07 punten. 8e Hellas Hoevelaken 125.55 punten. 9e Doves Barneveld 124.30 punten. Poule B. le Turnlust Huizen 152.10 punten over naar de finale. 2e Hoogland Amersfoort 145.55 punten over naar de finale. 3e S.H. 71 Hooglanderveen 143.70 pun ten. 5 pun- 4e Muiderberg Muiderberg 141j ten. 5e V en K Laren 137.50 punten. 6e S.H. 712 Hooglanderveen 135.75 pun ten. 7e M.S.V. 68 Muiden 134.60 punten. 8e Odis 's Graveland 124.65 punten. 9e M.S.V. 68 2 Muiden 122.90 punten. Zondag 13 januari speelden het eerste en tweede herenteam van De Duinkikkers, hun z.g. „thuiswedstrijd" voor de competitie in het Tiitsbad te Baarn. De Kroos duikers uit Zaandam waren de gasten van Heren I.T)e Duin kikkers hadden maar acht man beschikbaar, daar twee steunpilaren van het team hadden afgezegd. In de eerste periode ging alles nog goed voor de Soesters, temeer daar de Kroosduikers hoger genoteerd staan in de competitie. Keeper Ronald Bast door enige voortreffelijke reddingen zijn team voor doorboring te behoeden. In de tweede periode verliep het spel minder voor Duinkikkers. Ze speelden veel te gehaast en er werd niet goed opgelet. De Zaandammers profiteer den hiervan en scoorden kort na elkaar drie doelpunten. 0-3. De derde periode verliep iets beter voor Duinkikkers. Al gauw werd een Zaandammer het bad uitgestuurd en daardoor kregen De Duinkikkers en numerieke meerderheid. Huub Klein scoorde en bracht de stand op 1-3. Direkt daarna was het Erik Jan Koehof die er 2-3 van maakte. Nu was alles nog mogelijk, maar het zou anders uitko men. De Zaandammers kwamen terug en brachten de stand op 2-5. De vierde en laatste periode ging weer gelijk op. De Kroosduikers scoorden nog een maal en Cees Thie kon voor Duinkik kers ook nog een keer scoren, zodat de eindstand 3-6 werd. Duinkikkers II had De Meent II uit Breukelen op bezoek. Deze ploeg bleek niet opgewassen te zijn tegen een talentvol Duinkikkers. In de eerste periode ging het er meteen hard aan toe. Een speler van De Meent kreeg een elleboog in z'n gezicht en moest voorgoed het water verlaten. De Meent had geen wisselspelers, zodat Duinldk- kers sterker waren. Maar het ging slecht bij hun en zij stonden maar met 3-2 voor aan het einde van de tweede periode. In de derde periode liepen Duinkikkers uit tot 8-3. In de vierde en laatste periode werd het eerst 9-3. Leen Vulperhorst wist er 10-3 van te maken en De Meent maakte er tenslotte 10-4 van. Opstelling heren II: R. Brey, F. King- ma, J. Vrakking, K. Wijnmalen, Leen Vulperhorst, R. Tramper, R. de Brou wer, P. A. Nauta en H. Wijnmalen. Opstelling heren I: R. Bast, Jean Thie, E. J. Koehof, H. Klein, R. Visser, W. Hengeveld, E. Teunisse en Cees Thie. Wedstrijdprogramma Zondag 27 januari, heren: Vest I - Duinkikkers I te Naarden. Zaterdag 26 januari, dames I om 21.50 uur: Duinkikkers I - Nereus II te Baarn. Zaterdag 26 januari, dames II, om 19.40 uur: AZ&PC - Duinkikkers II te Amersfoort. Leden van de voetbalvereniging Hees kunnen a.s. zaterdag, als het voetbal programma wordt afgelast, deelne men aan een bosloop. Alle pupillen starten om 12.30 uur; de B- en C-junio- ren één uur later om 13.30 uur en de A-junioren en ille senioren, inclusief de damesgroep, om 14.30 uur (half drie). Na afloop is er voor de deelne mers erwtensoep. De Wijkvereniging Overhees organi seert voor haar leden en donateurs op zaterdag 26 januari in De Borg een levensmiddelen bingo plus loterij met een prijzenpot van 800,-. Aanvang 20.00 uur. Toegang gratis. Bingo kaarten 3,50. Op woensdag 30 januari is het voor de kinderen weer filmmiddag. Voor de 4 tot 7-jarigen van 14.00-15.00 uur en voor 7-jarigen en ouder van 15.00 tot 16.00 uur. Entree 1,-. Nadat zaterdagmorgen de consul de velden van WZ had goedgekeurd, werd de wedstrijd WZ II - IJmuiden II om 12 uur wel gespeeld. De scheidsrechter de heer A. Verzeil- berg uit Haarlem, die de wedstrijd van het eerste elftal van WZ tegen De Musketiers uit Eist (U.) zou leiden, vond het niet verantwoord voor de spelers om op het harde veld te spelen. Daarom keurde hij het veld af, zodat de wedstrijd geen doorgang kon vin den. Om 12 uur speelden wel WZ II tegen IJmuiden H. Dit werd weer de zoveelste nederlaag voor de reserves van WZ. In de eers te helft stonden de IJmuidenaren al met 0-3 voor en het einde kwam met de uitslag 1-4. WZ II zal volgend sei zoen wel in een lagere klasse moeten spelen. Ondanks het koude weer en de schaats pret, waren maandagavond toch nog vierenzestig dames en heren aanwe zig in het clubhuis van WZ, voor het spelen van de vijfde klaverjaswed- strijd, waaruit blijkt, dat deze avonden bijzonder in de smaak vallen. De uitslag van deze wedstrijd is 1. Mevrouw W. Poot-Wolfsen, 5757 p. 2. Mevrouw Fugers, 5419 p. 3. E. Kloom- penhouwer, 5321 p. 4. H. F. Mulder, 5295 p. 5. L. van Hornsveld, 5198 p. 6. Mevrouw Bosboom-van Asch, 5160 p. 7. Ben Fugers, 5145 p. 8. J. Stig- ter, 4992 p. 9. H. Wegerif, 4936 p. 10. H. v.d. Veer, 4925 p. 11. B. Morren, 4896 p. 12. C. van Hornsveld, 4713 pun ten. De heer H. Duit moest zich tevreden stellen met de troostprijs, want hij behaalde slechts 3523 punten. In de uitwedstrijd tegen Activitas behaalden de Eemvogels een verdiend gelijk spel, in een wedstrijd die zeer nadrukkelijk beheerst werd door de scheidsrech ter. In de tweede minuut dacht Lida van Zwicht door een schitterend afstandsschot 0-1 te scoren, doch dit doelpunt werd afgekeurd door een overtreding onder de paal, In de tiende minuut was het via Wlm van Rheenen dan eindelijk raak door een slim uitgespeelde vrije worp. Activitas wist uiteindelijk ook nog in de eerste helft te scoren via een strafworp, 1-1. De tweede helft liet eenzelfde spelbeeld zien. Pas nadat Corrie van Herwaarden in de twaalfde minuut voor Agries Lapré in het veld was gekomen, wisten de Eemvogels in de veertiende minuut via Corrie van Herwaarden 1-2 te scoren. Activitas kwam echter opnieuw terug, wederom door een strafworp, 2-2. Het tweede team wist voor de vierde maal in successie een overwinning te behalen. Dit keer was TZ het slacht offer. De soepel aanvallende Eemvogel reserves scoorden in de tweede minuut via Corrie van Herwaarden door een afstandsschot 1-0, waarna zij er in de tiende minuut 2-0 van maakte. Dolf Voorn scoorde in de zeventiende en negentiende minuut respektievelijk 3-0 en 4-0 via doorloopballen. Het was Leendert v.d. Berg die er in dezelfde minuut 5-0 van maakte. Na rust kwamen de Eemvogels nog in de problemen. In de 21e minuut scoor de TZ 5-1. Kees Zeeman scoorde direkt daarop 6-1. TZ bracht in drie minuten tijd door afstandsschoten de achter stand terug tot 6-4. In de 30e minuut besliste Toon 't Hart de wedstrijd door 7-4 op het scorebord te brengen, en in de allerlaatste seconde bepaalde Dolf Voorn de eindstand op 8-4. KVO 5 - Eemvogels 4 was een wedstrijd waar in de eerste helft nauwelijks gescoord werd. In de derde minuut nam KVO een voorsprong van 1-0. Ria Rauch bracht daarna in de zevende minuut de partijen weer op gelijke voet, 1-1. In de tweede helft leken de Eemvogels de strijd snel te gaan beslissen. Theo Hospes scoorde 1-2 en Gerard van Gelderen zorgde via een strafworp voor 1-3. KVO bleef echter dapper doorgaan en wist via een strafworp en een schitterend afstandsschot op ge lijke voet te komen. Gerda van Londen bracht de Eemvogels weer op voor sprong, 3-4. KVO scoorde hierop 4-4 en zelfs 5-4. Hans Moerman bracht de partijen weer in evenwicht en bepaalde de eindstand via een strafworp op 5-5. Programma zaterdag 19 januari: 12.00 uur T.Z.Q3 -Eemvogels Q1 in Maartensdijk. 13.00 uur Eemvogels pl. - Revival pl. in Beukendal. 14.00 uur Eemvogels bl - Altius b2 in Beukendal. 15.00 uur Eemvogels 3 KVO 4 in Beukendal. 15.00 uur Revival 3 - Eemvogels 4 in Putten. 16.30 uur Eemvogels 2 Meeuwen 4 in Beukendal. 18.00 uur Eemvogels 1 Reflex 1 in Beukenda. Volgens artikel 69 van de Algemene Verordening Soest is het verboden motorvoertuigen door te smeren op de openbare weg. Het gebeurt regelmatig dat olie ververst wordt boven een rioleringsputje. Het verbod wordt uitgebreid met „bromfietsen", zodat het voortaan geldt voor motorvoertuigen, vracht auto's, autobussen èn bromfietsen. Het verbod geldt ook voor „openbare grond". praktische tips voor fotografen in de vorm van v y r een foto-drieluik Fotograferen is fijn en ik zou mijn kamera niet graag willen missen. Maar dan zie je op een avond bij kennissen een filmpje, dat ze hebben gemaakt van hun baby. Dan denk je: filmen is toch wel een erg goede manier om de belevenissen van een gezin vast te leggen. En wat is het later niet een mooi bezit voor de kinderen, die opgroeien met een filmkamera in de buurt. Ze kunnen dan alle fijne momenten, die ze als kind hebben beleefd, opnieuw bekijken. Ze herhalen hun jeugd zo vaak ze willen. Zo'n film wordt steeds waardevoller, hoe ouder ze worden. Dat dacht ik allemaal toen ik die avond dat filmpje bekeek. En ik ging er toch eens serieus over denken om zelf ook een filmkamera aan te schaffen. Maar ik deed meer. Want die film over het dochtertje van onze vrienden bracht me op het idee om ook met de foto-kamera een verhaal te gaan vertellen. Dat kon gelukkig, want de poesjes, die in de film met het kind speelden, waren nog klein genoeg. Ik koos een witte muur als achter grond om Natasja en de poezen goed uit te laten komen. En met een bordje met wat kattebrood op de grond en de kamera in de aanslag wachtte ik gespannen af wat er van dit fotoverhaal terecht zou gaan komen. Het resultaat is hierboven afgebeeld. Wel moet ik bekennen, dat ik op de achtergrond het verhaal een beetje heb geregisseerd. De derde foto is zelfs helemaal in scène gezet, want dat voorval ge beurde een uur later toen het bord echt geen kattevoer meer bevatte. Maar iets smokkelen om zo'n verrassend slot aan je fotoverhaal te krijgen, is niet erg. De filmende Pa vertelde me, dat hij dit bij het monteren van de film ook doet. Wat dat betreft heb ik dus wel een beetje aanleg voor smal- filmen.

Soester Courant | 1980 | | pagina 19