13? oir PTT-ers met pensioen IK I* Uw kleurenfoto's nu véél groter, niks duurder. K Pub de gemeente soest vraagt uw aandacht voor: gemeente soest f o o I5chi en! 1 1 - (e Grote uitverkoop Kortingen van 20 tot 50% >vingen, IES 1 Raadslid Visser niet eens met politiecommissaris y SRip IENEVER li ES CES brandewijn ortingi (ester Informatieavond over plan Albert Cuyplaan op woensdag 23 jnauari Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens Hinderwet Personeel gevraagd toezichthouders kassapersoneel terreinwachten garderobepersoneel HULSCHER INSCHRIJVING „Cantate Domino" zingt in Joanneskerk VA Krakers verliezen kort geding Quilten: Lappendekens maken! b i MIMI van oosten imin I Kolibri GROTE UITVERKOOP V/ j£ vri jeti jdskleding Boomplantdag wordt anders Agenda Soester Gemeenschap HBfl 4 Soester Courant van woensdag 16 januari 1980 pijt van zou kunnen ikenlaatu jvanverlovings-. enen j de even smaakvolle ten Kollektie heeft gemaakt, iensbi). i de grond toen Noorwegen eurde van Zweden en het was nog niet klaar toen Bosnië en Herzegowina be- het paleis werd opgeleverd frankrijk nog vlug Marok- de eerste Balkanoorlog uit. jke opening ging gepaard ede Balkanoorlog. En toen paleis eindelijk in gebruik en, verklaarden de meeste ngestemd hadden met in- arbitage, elkaar de oorlog evreesde Wereldoorlog een nds 1914 weinig veranderd, tkkig toch een flink aantal jrote geschillen door het Hof van Arbitrage, dat n het Vredespaleis zetelt, a In de Instructiezaal van de Brandweerkazerne wordt woensdagavond 23 januari om 8 uur een informatieavond gehouden over het plan Albert Cuyplaan. Dit plan voorziet in de bouw van 151 woningen. Het betreft hier een aan tal bejaardenwoningen voor een- en tweepersoonshuishoudens, premie koopwoningen en ongesubsidieerde woningen. Aan de hand van tekeningen en dia's zal het plan die avond worden toe gelicht. Geïnteresseerden zijn van harte welkom. Een maquette van het plan alsmede de tekeningen zijn te bekijken in het gemeentelijk Informatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (tegenover het gemeentehuis). (Openbare bekendmaking) Burgemeester en wethouders van Soest maken in verband met het bepaal de in artikel 133 van het R.V.V. bekend dat zij besloten hebben de in de nabijheid van de woning Troelstrastraat 28 aangewezen invalideparkeer plaats op te heffen. Tegen dit besluit kan door iedere belanghebbende beroep worden aan getekend bij Hare Majesteit de Koningin. Dit beroep moet binnen 30 da gen na heden worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin van de provincie Utrecht te Utrecht. Een afschrift van dit besluit is gezonden aan: gedeputeerde staten van Utrecht, rijkswaterstaat in de provincie Utrecht, K.N.A.C. Den Haag, A.N.W.B. Den Haag, E.N.F.B. Woerden, Kon. Nederl, Motorrijdersver. Arnhem, politie Soest en gemeentewerken Soest. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) liggen ter inzage verzoeken om vergunning van: a. college van burgemeester en wethouders van Soest, Steenhoffstraat 2 te Soest om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een gasdrukregelstation (kaststation) op de percelen: Willaertstraat (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 7523), De Beaufortlaan (kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie D, nr. 3978), Sweelinckstraat (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 7464), Apollo-Richelleweg (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 3940). b. A. W. Hout, Rijksstraatweg 145, Eist om vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van een inrichting voor de opslag en het' afleveren van motorbrandstoffen annex L.P.G.-installatie op het perceel Rijksweg Amersfoortsestraat tussen km. 82.800 en km. 84.100 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 2745). Schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend gedurende 4 weken na deze publicatie. Op dinsdag 5 februari 1980 worden in het gemeentehuis, afdeling I, de openbare zittingen gehouden, waar gelegenheid bestaat persoonlijk of bij gemachtigde bezwaren in te brengen. Zitting „a" is om 9 uur, zitting „b" om 9.30 uur. N.B. Inwoners van deze gemeente hebben later het recht tot het instel len van beroep, indien zij in persoon of bij gemachtigde op bovenbedoel de zitting zijn verschenen. Andere belanghebbenden kunnen volstaan met het schriftelijk inbrengen van bezwaren binnen de gestelde termijn. De Stichting Zwembaden Soest vraagt voor het Soester Natuurbad in het zomerseizoen 1980 (mei tot en met augustus): Zij die niet de gehele periode beschikbaar zijn, kunnen ook sollici teren. Sollicitaties aan: de directeur van de Stichting Zwembaden Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, binnen 14 dagen na verschijning van dit blad. Salaris afhankelijk van leeftijd en ervaring maximaal 1.949,- bruto per maand, exclusief de salarisverhoging per 1 januari 1980, te ver meerderen met toeslag onregelmatige diensten. Raadslid Jan Visser is niet gelukkig met de opmerking van politiecommissaris J. K. Adema, dat de Soester verkeersproblematiek steeds meer in het politieke vlak worden getrokken. ,In principe is het waar'zo zei Visser maandagmiddag in de vergadering van de commissie algemeen bestuur, maar de conclusie van de heer Adema, „dat de invloed van de politie hierop" afneemt, deelt hij niet. De heer Adema stelde een en ander vast tijdens zijn vorige week gehouden Nieuwjaarsrede. Visser zei niets tegen Nieuwjaarstoespraken te hebben, NEOtRLANDSt OUDERWIJS ONDERWIJSINSTITUUT MOLENSTRAAT 11 - SOEST TELEFOON 02155-12900 KURSUS Boekhouden P.D. Stenografie Ned. Typen Engels Cambridge Start: januari1980 maar hij vond wel dat de commissaris nu de politiek minder gelukkig in het nieuws bracht. Dit naar aanleiding van de opmerking van de heer Adema dat de Soester politie vorig jaar twee keer minder gelukkig in het nieuws kwam. Visser was van mening dat de politie alle kans heeft opmerkingen te maken tijdens de diverse vergaderingen van de raadscommissies. „De heer Adema is een inwoner van Soest en heeft net zoveel rechten als ieder ander. Laat hij maar met alternatieven komen", aldus Visser. De commissaris moest maar vertellen wat er mis was. „Wil hij soms de Centrumweg weer aanleggen", zo vroeg Visser. Loco-burgemeester Plomp zei een en ander met de com missaris te zullen doorpraten. A.s. zondag 20 januari zal het koor „Cantate Domino" zingen tijdens de Hoogmis in de Joanneskerk, welke om 10.30 uur begint. Uitgevoerd wordt de Missa „Caritas beninga est" van Stra- tegier. Ten gehore zullen ondermeer ook worden gebracht hetAve Verum' van Mozart en het „Cantibus organis" van Chabot. Foto: Herman van Dam ETEN \1<* APART fei APART GEZELLIG Geopend maandags t/m zondags vanaf 17.00 uur. Lunchuur: 's maandags t/m vrijdags van 12.00 tot 14.00 uur. Dinsdags gesloten. SOESTERBERGSESTRAAT 107 SOEST -TELEFOON 02155-20202 De krakers van de woning hoek Laan- straat-Beetzlaan hebben het tegen hen aangespannen kort geding verloren. Uiterlijk 31 januari moeten zij het pand verlaten hebben. Enige onrust is er ontstaan bij de duizenden woningzoekenden over de mededeling van de wethouder van volkshuisvesting, mevrouw Van Stip hout, dat zij voor de krakers wel een andere woning beschikbaar had. Ge dacht werd dat men eerst een leeg staande woning moest kraken om snel aan woonruimte geholpen te worden. Er zou dan sprake zijn van een voor keursbehandeling. Niets is minder waar, heeft de wethou der ons verzekerd. De krakers kregen, voordat zij vorig jaar oktober het leegstaande pand betrokken, al drie maal een flat toegewezen. Steeds werd die woning geweigerd omdat men niet op een flat wilde wonen, aldus de wethouder. Ook nu wordt niet anders dan een flat aangeboden. Maken de krakers daar weer geen gebruik van, dan wordt er beslist niets anders aangeboden. Toen de eerste avonturiers in huifkar ren door Amerika trokken is het quil ten ontstaan: verschillende lapjes stof aan elkaar zetten tot een lappendeken. Toen gebeurde dat uit zuinigheid, nu is het een leuke manier om op artistieke wijze originele lappendekens, kussens, wandkleden en ook kleding te maken. Behalve het combineren van verschil lende stofpatronen en kleuren zijn er ook talloze varianten voor het samen voegen van de lapjes zelf. Maar ieder quilt krijgt pas zijn eigen karakter door de stof door te pitten op een zachte ondergrond. Mevrouw Anneliese Pols (Isaacstraat 15) heeft recent een jaar in Amerika doorgebracht omdat haar man was uitgezonden en is erg enthousiast geworden over deze speciale en aparte handwerktechniek. Zij heeft er daar cursussen in gevolgd en er boeken over gelezen en zou nu ook graag anderen willen laten profiteren van haar opgedane kennis en ervaringen. Bij voldoende belangstelling over weegt zij een cursus te geven die zal bestaan uit 8 lessen van 2 uur ieder. Het cursusgeld is 5,- per uur inclusief materiaal. U kunt haar bellen op telefoonnr. 16224. ^tlÉ$ SêBmmSÊ _7 WÊÊÈê* yS'é «i PTT-directeur P. J. van Leeuwen (links) overhandigt de afscheldspenning aan de heer C. Besselsen Foto: Herman van Dam Met een handdruk neemt PTT-directeur P. J. van Leeuwen (rechts) afscheid van de met pensioen gaande besteller L.Bloemsma Twee PTT-ers hebben vorige week vrijdag afscheid genomen van directie en personeel van het Soester postkantoor: L. Bloemsma na ruim 37 jaar als be steller en C. Besselsen na 41 jaar, eveneens in de besteldienst, werkzaam ge weest te zijn. Zij kregen beiden de afscheidsoorkonde, een brief van de hoofddirectie en een kalender op standaard met inscriptie. Bloemsma kreeg bovendien van de di rectie van het Soester postkantoor een horloge met inscriptie, terwijl de heer Besselsen bedacht werd met hulpstukken voor een boormachine. In zijn toepsraakje zei directeur P. J. van Leeuwen dat PTT-ers sinds kort de keus hebben tussen met pensioen gaan op zestig-jarige leeftijd of door gaan tot zevenenzestig jaar. Bloems ma en Besselsen kozen beiden voor pensioenering en volgens de directeur hadden zij dat ook verdiend. REKLAME FOTOGRAFIE /TECHNISCHE FOTOGRAFIE /REPORTAGES/ LUCHTFOTOGRAFIE Soesterbergsestraat 57 - (t.o. Busstation) Soest - Tel. 02155 -13109 8$ Plus-Print Bloemsma werd in Leeuwarden gebo ren maar bracht zijn jeugd in het toen malige Nederlands Indië door. Op 18- jarige leeftijd terug in Nederland, was hij, voordat hij bij de PTT in dienst kwam, achtereenvolgens werkzaam in de vishandel, een groentezaak en daar na sigarenmaker. In 1942 kwam hij bij de „post" om vervolgens te werk gesteld te worden in Duitsland. Terug in Nederland na de oorlog, nam hij zijn taak als besteller in Soest weer op en werd hij ook lid van de bedrijfszelfbescherming. De directie was hem dankbaar voor zijn grote inzet en opgeruimd karakter waardoor hij in grote mate bijdroeg aan een prettige werksfeer. De dank werd onderstreept met ca deaus. Bloemsma, die in zijn woning aan de Wiardi Beckmanstraat afscheid nam, kreeg van het personeel een koffer. De penningmeester van de personeels vereniging, de heer G. J. H. Ruyer, sprak woorden van dank voor Bloems- ma's collegialiteit. Ook Besselsen begon zijn carrière in het bedrijfsleven en wel als banket bakker. Na zijn dienstplicht vervuld te hebben, werd hij timmerman om tenslotte in 1938 bij de PTT te komen. De heer Van Leeuwen noemde hem een „allround besteller, met technische vaardigheden waarvan veel gebruik gemaakt werd". Besselsen was even eens lid van.de bedrijfszelfbescher ming en een fijne hard werkende col lega, die bekend stond om zijn humor. Omdat hij de veertig dienstjaren vol- gemaakt had, kreeg hij bovendien de afscheldspenning met inscriptie. Namens het personeel bood de heer J. Overstegen hulpstukken voor een boormachine aan. „We zullen je mis sen", aldus Overstegen. Zowel de heer Van Leeuwen als de ver tegenwoordigers van het personeel be trokken de echtgenotes in de dank en boden bloemen aan. De zomer wil er door! Maar de Winter staat er vont Jacks - Jassen v.a. 75,-. Blouses v.a. 19,75 Broeken v.a. 45,- v.WeedestraattF tel.12424 Soest De jaarlijkse nationale boomplantdag voor lagere schoolleerlingen wordt, wat Soest betreft op verzoek van het hoofdenconvent dit jaar anders geor ganiseerd. Niet meer als voorheen komen alle zesde klassers aan bod, maar slechts 100 kinderen, als vertegenwoordigers van de lagere scholen. Zij gaan op de Lange Brinkweg, het gedeelte tussen de Korte Kerkstraat en de Eemweg, essen poten, die al een kruin hebben van 2^ tot 3 meter. Voorlopig komen er nog geen bomen op het gedeelte van de Lange Brinkweg tussen het tunneltje en de Korte Kerk straat. Er is daar door de vrij smalle trottoirs, weinig ruimte voor bomen. Wat er zal komen, wordt nog bekeken. In Soesterberg blijft, wat de boom plantdag betreft, alles bij het oude. Daar komen alle zesde klassers in aktie voor het planten van bomen in de omgeving van het kerkhof, nabij de Rijksweg 28. 16 januari: Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, Soest, houdt een lezing onder het mot to: „Antroposofie en Geneeskunde". Dr. Mees is een erkende autoriteit op dit gebied, arts, schrijver van verschil lende boeken en oprichter van Thera piehuis „De Maretak". De lezing vindt plaats in het dorpshuis De Borg, de Willaertstraat in Overhees, aanvang 20.15 uur, entree voor leden van het Nut-Soest vrij, voor niet-leden een toegangsprijs van 5,- en CJP en Pas-65 houders 3,50. 17 januari: Voorlichtingsavond gehouden over de mogelijkheden van het voortgezet onderwijs in de regio. De Vereniging Openbaar Onderwijs afdeling Soest denkt een soort schoolmarkt met kraampjes te organiseren waar diver se rectoren of directeuren de verschil lende soorten onderwijs uit kunnen leggen. De „markt" begint om 19.30 uur in de Open Hof, Dalweg in Soest. Toegang vrij, kinderen kunnen mee komen. Filmhuis Artishock met de film „Glas- tonbury Fayre", regie: Peter Neal, 90 min. kleur. Glastonbury Fayre werd in juni 1973 op Worthy Farm bij Shepton Mallet in het engelse Somerset gehou den. Het eerste werkelijke „Free-Fes- tival". In zes dagen speelden ruim 34 groepen gratis op dit festival, dat een overweldigend sukses werd. Een schit terende film voor de ware muzieklief hebber, waaraan meewerkten: Traffic - Melanie Fairport Convention - Grate- ful Dead - Family - Pete Townsend - David Bowie - Arthur Brown. Aanvang 20.30 uur precies, in het Arüshockge- bouw, Steenhoffstraat. 22 januari: Het CPS-centrum voor Psyho-sociale Hulpverlening organiseert een Ge spreksgroep voor Gescheiden Mensen in een serie van acht bijeenkomsten. Deze bijeenkomsten vinden plaats in Gebouw „De Rank", Soesterbergse straat no, 18 te Soest, elke dinsdag avond van 20.00 tot 22.30 uur. Nederlandse Vereniging Van Huis vrouwen organiseert een lezing met als onderwerp: „Klein beginnen bij de dieren" door Han Rensenbrink. De lezing vindt plaats in het gebouw „De Rank", aanvang 14.15 uur. BURGEMEESTER GROTHESTRAAT11 SOESTDIJK - TELEFOON 02155-21390

Soester Courant | 1980 | | pagina 5