Januari-koffertje van „de Soester Ondernemer" Commissie voorkeur voor 3-polig winkelcentrum Verkeersproblematiek steeds meer een politieke zaak" Holland International geeft prijsgarantie vliegvakanties Jaarbeurs Utrecht 24t/m27 januari'80 „Open dag" Scholengemeenschap „Eemland" Drie zwaar gewonden bij verkeersongeval Vooruitgang bedrijfsleven stagneert Politie-commissaris Adema: m Voordelige Trein-Toegangs- biljetten bij vele MS-stations verkrijgbaar. Geen spreekrecht voor bezoekers raadsvergaderingen B. en W. herstellen fout EIGENTIJDS WOONCOMFORT MANAU - ROTAN MEUBELEN meubelstoffering en interieur verzorging mand- rietwerk H. VISSER Hondje weg Hondje terug MÉN Drie illegale zenders gepakt Géén brandstof toeslagen voor zomer 1980 Paal en perk aan gebruik gemeentewapen Schoorsteenbr andj e Ontslag directeur „De Borg" 9 Soester Courant van woensdag 16 januari 1980 9 „Als het college tijdig over alle infor matie had kunnen beschikken, «ia.n was de bouwvergunning wel verleend", zo verklaarde gemeentesecretaris mr. J. M. Kruitwagen vorige week tijdens een zitting van de commissie voor de beroepschriften. Indertijd werd overi gens door het college wel een positief advies van de directeur van gemeen tewerken aan de kant geschoven, maar nu achteraf duidelijker werd dat door afbraak en herstel tóch vier kante meters bouwvolume ingeleverd werden was er niets tegen, de ge vraagde vergunning te verlenen. De commissie behandelde het beroep schrift van mevrouw A. G. van Nus- Van Hooidonk, die een aangevraagde vergunning voor het verbouwen van een overkapping/schuur tot berging/ garage werd geweigerd. De weigering was gebaseerd op het feit dat de toegestane oppervlakte aan bijgebouwen In de nieuwe toestand in ruime mate zou worden overschre den. Aanvankelijk verkeerde mevrouw Van Nus in de veronderstelling dat er voor deze verbouw geen vergunning nodig was, maar een ambtenaar van de afdeling bouw- en woningtoezicht vertelde haar anders. Hij liet evenwel doorschemeren dat de vergunning wel af zou komen. Die vergunning werd aangevraagd, maar het pakte anders uit. Na de mededeling van de gemeente secretaris en de toezegging dat de vergunning nu in ieder geval verleend zou worden, kwam men overeen dat het beroepschrift ingetrokken werd. Daardoor zal de gemeenteraad er „of ficieel" ook niets van horen. Gespecialiseerd in kwaliteits- Tevens BRINKSTRAAT 34 - BAARN TELEFOON 02154 - 20396 ('s Maandags gesloten) Vrijdagavond koopavond) Stichting AMIVEDI Soest is te berei ken onder telefoonnummer (02155-) 10667. Tevens is het raadzaam het Dierente huis, Klein Engendaalweg, telefoon nummer 13583, en de plaatselijke poli tie (Politie Soest, telefoon: 19444) op de hoogte stellen van vermissing of vondst van een huisdier. VERMIST: 13-1. Teef Basset, zwart, witte borst, gec. staart, rode halsb. „Duschka". De Groot, Buys Ballotl. 35, Soester- berg, tel. 2234, 10-1. Kater, rood/wit, gecastreerd, 1% jr., bruin bandje met adreskoker om, „Moos"; Schouten, Vliegtuiglaan 34, Soester- berg, tel. 03463-1427. 7-1. Kater, zwart, witte bef en poten, ongecastreerd, 2 jr., groen halsbandje en vlooienbandje, „Wampie"; Holtel, Ereprijsstraat 12, tel. 21735 (na 17.30 uur). 6-1. Kater, rood/wit, gecastreerd, groot, bruine vlooienband, 6 jr. Schuurmans, Antonie Fokkerlaan 68, Hilversum, tel. 035-852795. 12-1. Kater, zwart, witte bef en voet jes, ongecastreerd, 9 mnd., rood hals bandje met bel, wit vlooienbandje, „Snoes"; Schnetkamp, Theo Dobbehof 15, tel. 10523. 6-1. Kater, zwart, klein wit befje, 4 mnd.; Beek, Sterrenbergweg 32, Soesterberg, tel. 03463-2846. 9-1. Poes, cypers, 5 jr. Beek, Saenredamplantsoen 18, tel. 22222. 6-1. Poes, donkerbruin/zwart-ge- streept, vrij dik, 8 mnd. Verhoef, Foekenlaan 4, tel. 17944, b.g.g. 033-11952. Poes, abrikooskleurig, 8 mnd. Vos, Beukbergenplein 20, Huis ter Heide, tel. 03463-2155. GEVONDEN: 12-1. Reu bastaard teckel, zwart, lang harig, (Station Soest-Zuid) Dierentehuis, tel. 13583. 7-1. Kater, Siamees, donkerbruin, groene ogen, gecastreerd; (Birk- straat) Kater, rood/wit, gecastreerd; (Birk- straat) 13-1. Katje, grijs, jong, ziek, (Schriks- laan); Alledrie: Dierentehuis, tel. 13583. 22-12. Parkiet, vrouwtje, geringd; Van 't Pad, Scalmeijerpad 27, tel. 11649. Foto: Herman van Dam mpm «SCtS'1 (STROEF Het januari-koffertje van de winkeliersvereniging „de Soester Ondernemer", dit keer gevuld met 750 gulden ging naar mevrouw P. Huijser. Zij won de hoofdprijs in de geslaagde Sinterklaas- en Kerstaktie van de Soester winkeliers, die op een enkele uitzondering na, daar allen aan deelnamen. De aktie was een enorm sukses. In totaal werden anderhalf miljoen speelkaarten in omloop gebracht en in totaal dongen 18.000 deelnemers naar één of meerdere van de 581 prijzen. Vorige week werd de aktie afgesloten met de prijsuitreiking in restaurant Darthuizen. Op de foto neemt mevrouw Huijser haar prijs in ontvangst, aangereikt door de S.O.-bestuurders mevrouw Th. Meeder-Dekker en de heer J. Heerkens. Kopen in Soest was, is en blijft troef. In meerderheid hebben de leden van de commissie Ruimtelijke Ordening zich uitgesproken vooreen driepolig winkelcentrum: Van Weedestraat, Soesterberg- sestraat en Overhees. Aan het resultaat van de nog komende inspraak wordt echter een dusdanig belang gehecht, dat het definitieve standpunt pas na afloop daarvan wordt bepaald. Verder zijn met name de CDA-er Bolhuis, de heer Jonker van D'66 en de heer Nuijten van Progressief Soest van mening dat de plaatselijke overheid niet al te bedillerig de zaken en het voortbestaan van de verspreid liggende winkels moet beredderen. Ook op dat punt wordt een bijdrage van de insprekers verwacht. Alle commissieleden waren blij met de nota al had de één meer op- en aanmerkingen dan de ander. Bolhuis spaarde de toehoorders niet. Hij was het eens met het uitgangspunt dat, gezien de uitgestrektheid van Soest, in het belang van de bevolking, de diverse winkelcentra bleven bestaan. In hoe verre dat economisch kon, was niet ter beoordeling van de overheid: die dien de zich te beperken tot het scheppen van randvoorwaarden. Eenzelfde standpunt nam hij in ten aanzien van de verspreid liggende winkels. Aan de winkelier moest over gelaten worden of hij in zijn zaak een bestaan vond. Wie had bepaald, zo informeerde Bolhuis, dat er in Soest een onevenredig groot aantal van der gelijke zaken was? Misschien was het wel een „verheugend groot aantal"! Een vraagteken zette hij bij het ook nu weer opgevoerde „kooplek". Aan wie zou die koopkracht dan wel gebonden moeten worden? Zijn twijfels had hij ook over de opmerking dat velen per auto voor langere perioden inkopen deden. Waar was dat op gebaseerd? Bolhuis maakte tenslotte duidelijk dat zijn persoonlijke voorkeur uitging naar drie centra: Van Weedestraat, Soes- terbergsestraat en Overhees. Aan het parkeerprobleem in de Van Weede straat diende de overheid overigens wel iets te doen, terwijl naar zijn mening de Soesterbergsestraat „aan trekkelijker" gemaakt moest worden. Ook de heer H. Jonker (D'66) zag de overheidsbemoeiing met de verspreide winkeliers niet zo zitten. Hij was een voorstander van de drie centra met de aantekening dat de Van Weedestraat niet verder uitgebreid moest worden: de Soesterbergsestraat daarentegen aan afronding toe was door ondermeer het busstation te verplaatsen naar het NS-station Soest-Zuid en méér winkel bestemmingen, terwijl het centrum Overhees wel iets groter mocht wor den. Afwachten Mevrouw E. Korthuis-Elion (WD) had er geen behoefte aan nu al opmer kingen te maken. Zij wachtte liever het resultaat van de inspraak af. Aan de Van Weedestraat konden naar haar mening ook geen opzienbarende ont wikkelingen meer plaatsvinden en wat de verspreid liggende winkels betrof, veronderstelde zij dat die vanzelf zou den verdwijnen. Ze zouden immers op den duur het hoofd niet boven water kunnen houden. Benieuwd was zij er wel naar hoe de opstellers van de nota de koopkrachtbinding, als resul taat van hun werk, zagen. Ook de heer Nuijten van Progressief Soest wilde de inspraak afwachten. Naar zijn mening zou de koopkracht afvloeiing niet tot staan worden ge bracht, wat men in Soest ook onder nam. Grotere steden, en Soest had er nogal wat in de omgeving, hadden nu eenmaal meer te bieden. De verspreid liggende winkels moest de overheid ongemoeid laten; men moest hen niets in de weg leggen. Zijn persoonlijke voorkeur ging uit naar een éénpolig centrum, maar dat was gezien de opbouw van Soest, niet aanvaardbaar. Ook Nuijten opteerde voor het driepolig centrum, waarvoor aan de Soesterbergsestraat maatrege len (voor uitbreiding) getroffen moes ten worden, terwijl in Overhees bij het centrum grond in reserve genomen moest worden. Daarvoor zou het van buurtwinkelcentrum uit kunnen groeien tot wijkwinkelcentrum. De heer Goote (PvdA) vond dat het winkelcentrum Overhees groter diende te worden dan het centrum Soester bergsestraat. Dit in verband met het inwonertal van de nieuwe wijken (19.000 en gróter dan welke wijk in Soest ook). Was dat te realiseren met het oog op het te voeren beleid ten aanzien van de Van Weedestraat en de Soesterbergsestraat. Het had ongetwij feld consequenties en daar wilde hij dqidelijkheid over. Tenslotte spraken ook de heren Olden- boom (CDA) en Beijen (WD) zich uit voor het driepolig centrum. Beide he ren wilden de inspraak afwachten. Oldenboom meende dat er ook nog sprake kon zijn van een tweepolig centrum (Van Weedestraat en Over hees) met daarbij een Soesterbergse straat van aanzienlijk minder allure. De heer Beijen zei via de inspraak vooral ook de stem van de onderne mers (winkeliers) te willen horen. Nadat een van de opstellers van de nota, ir. R. E. Brasseur, verklaard had dat juist via de inspraak kon blijken of de verspreid liggende winkels gehand haafd moesten blijven, en de heer W. L. van Peursen, lid van de winkel commissie, voorgehouden had dat de gemeenteraad uiteindelijk toch een keus zou moeten doen, gingen de leden van R.O. ermee akkoord dat de winkel nota in aangepaste vorm voor de inspraak gereed gemaakt zou worden. De wijze van inspraak werd aan de inspraakcommissie overgelaten. In samenwerking met de PTT heeft de politie j.1. zaterdag drie illegale zen ders uit de lucht gehaald: één op de Plasweg en twee op de Van Goyenlaan. De laatste twee werden bij toeval ont dekt. De zender op de Plasweg, toebehorend aan een dertienjarige jongen werd op gespoord omdat er klachten over wa ren binnengekomen. De jongeman was in het bezit van een zender en twee portofoons. Hij opereerde onder de naam „Flamingo". Omdat er tijdens het peilen ook andere zenders gestoord werden werd het on derzoek voortgezet. Dat leverde de vangst van de zenders „Komeet" en „Plug" op, die beiden vanuit auto's hun programma's de ether inzonden. Toevallig stonden zij alletwee op de Van Goyenlaan. „Komeet" was van een 21-jarige jongeman en „Plug" van een 22-jarige knaap. Holland International, de grootste reis organisatie van Nederland, zet haar streven „er meer vakantie van te maken" extra kracht bij door een vaste prijs te garanderen voor al haar vliegvakanties met vertrek in de pe riode van 29 maart 1980 tot 21 oktober De reissommen, vermeld in de Holland International-brochures voor vliegva kanties in de zomer 1980 zijn dus inklusief brandstoftoeslagen en zullen tussentijds niet worden verhoogd. Hiermee wordt beoogd zekerheid te bieden voor het vakantiebudget, zeker gezien tegen de achtergrond van de veelvuldige berichten uit de OPEC- landen over olieprijsstijgingen. Bij een frontale botsing tussen twee auto's, vorige week, op het kruispunt Van Weedestraat-Nassauplantsoen-Stadhouderslaan waren drie zwaar gewonden te betreuren. Eén van hen, een 70-jarige mevrouw uit Hilversum, moest met ernstig hersenletsel naar het Academisch Ziekenhuis te Utrecht gebracht worden. De belde andere slachtoffers werden naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Op het kruispunt werd de auto, be stuurd door de 71-jarige heer E. V. uit Hilversum, op het moment dat hij, komende van de Van Weedestraat uit de richting Amersfoort, het Nassau- plantsoen wilde oprijden, frontaal aan gereden door de hem tegemoetkomen de automobilist P. W. (24). W. kwam met de schrik vrij. Hij bleek gedronken te hebben en kreeg een rijverbod. Autobestuurder V. liep een hoofdwond op en een gebroken mid- denhandsbeentje. Zijn naast hem zit tende echtgenote was er het ergste aan toe. Zij werd naar Utrecht gebracht. De achterin zittende mevrouw M. XK. (86) brak beide benen en haar heup, terwijl zij ook oogletsel opliep. De beide auto's werden zwaar bescha digd. De brandweer maakte het weg dek schoon. De sedert 1975 opgetreden verbetering in de rendementspositie van het be drijfsleven in Eemland ls gedurende het afgelopen jaar tot staan gebracht. Het algemene beeld van stabilisatie van de winstgevendheid tekent zich af bij een minder gunstige omzetontwik keling. De werkgelegenheid bij het particuliere bedrijfsleven is in 1979 met 1,2% toegenomen. Dit zijn enkele resultaten van de door de Kamer van Koophandel en Fabrie ken gehouden enquête naar de regiona le bedrijfsontwikkeling. Naar sectoren bezien, blijft wat de rendementspositie betreft de detail handel bij het gemiddelde achter (met name de zgn. non-food branches). De dienstverlenende sector en de groothandel hebben hun voorsprong van het verleden moeten prijsgeven. De rendementspositie van de industrie is in zijn totaliteit iets verbeterd. Dat varieert echter sterk per bedrijfstak. De voedings- en genotmiddelenin dustrie, de grafische industrie en ook de bouw tonen een verhoudingsgewijs optimistisch beeld, in tegenstelling tot b.v. de metaal- en de chemische in dustrie. De kleinere bedrijven spreken door de bank genomen van een iets betere rendementspositie dan de grote re ondernemingen. De tegenstelling tot de landelijke op waartse trend op het terrein van de export, is in Eemland van een gelijk blijvende ontwikkeling sprake. Het aantal ondernemingen dat op de bui tenlandse markt opereert, is de afgelo pen jaren wel iets toegenomen. In 1979 heeft de groothandelssector betere ex portresultaten kunnen boeken, terwijl de industriële branches die op de buitenlandse markten produkten af zetten, enigszins terrein prijs moesten geven. De voorzitter van de Kamer, de heer Chr. Karelse, stelde in dat verband, dat de Kamer van Koophandel nog meer dan in het verleden voorlichtings activiteiten op touw zal zetten om de vele mogelijkheden tot export voor bedrijven in deze regio beter te benut ten. De investeringsontwikkeling geeft evenals elders in den lande blijk van een lichte opgaande lijn in 1979. De heer Karelse achtte het feit, dat een geringe accentverschuiving valt waar te nemen in de richting van uitbrei dingsinvestering, een positieve zaak. Hij tekende daarbij aan, dat „het daarbij wel in hoofdzaak ging om investeringen in machines, transport middelen en inventaris." ,Het feit dat relatief weinig in grond en bedrijfsgebouwen wordt geïnvesteerd, hangt wellicht samen met de ruimte lijke problematiek van onze regio", aldus de K.v.K.-voorzitter. Werkgelegenheid Bij de geënquêteerde ondernemingen in Eemland nam de werkgelegenheid gedurende 1979 met 1,2% toe. De groei van het aantal arbeidsplaatsen mani festeerde zich met name bij de bedrij- ven met 10 en meer werkzame perso nen (toeneming: 1,4%). De kleine be drijven kenden een iets geringere groei van het personeelsbestand (0,6%). Het gaat hierbij overigens uitsluitend om de „autonome groei" van de parti culiere ondernemingen. De ontwikke ling van het personeelsbestand bij overheidsinstellingen en dergelijke is bij de K.v.K.-enquête buiten beschou wing gebleven. Voor 1980 is de conclusie van de enquête, dat het overgrote deel van de In zijn Nieuwjaarsrede tijdens het traditionele corpsdiner, heeft politie-com- missaris J. K. Adema duidelijk gesteld dat de Soester verkeersproblematiek steeds meer in het politieke vlak wordt getrokken. „De invloed van de politie hierop neemt af. Het zij zo", aldus de commissaris. Hij maakte verder bekend dat in Soest de tijd dat een politieman in een auto rondrijdt, in afwachting van een verzoek om assistentie, definitief voorbij is. „Hij zal meer buiten de auto moeten gaan werken", aldus de commissaris. Het jaarlijkse diner stond dit keer in het teken van het afscheid van burge meester mevrouw Corver-van Haaf- ten. De politie was haar uiterst dank baar voor haar doorlopende steun. Daardoor was de Soester politie goed georganiseerd èn geoutilleerd en mede daardoor was de sfeer binnen de gele deren uitstekend. „Ook hieraan hebt u uw steentje bijge dragen. Denkt u alleen maar eens aan deze bijeenkomsten. Vele korpsen zijn daar jaloers op. Ik hoop dat deze mogelijkheden ook in de toekomst zullen blijven. De financiële offers zijn dit dubbel waard", aldus de heer Adema. De dank werd onderstreept met een geschenk. Ook de heer Corver kreeg een aandenken. Terugziend naar 1979 constateerde de heer Adema dat het ook voor de politie een goed jaar was. Er werden heel wat overuren gemaakt in verband met de viering van het 950-jarig bestaan van Soest en de gildefeesten, maar daar naast kwam de politie ook tweemaal landelijk in het nieuws. De eerste maal in verband met een inbraak in de dependance van het politiebureau en de tweede keer naar aanleiding van een bijeenkomst van het nationaal jeugdfront te Soestduinen. „Mede door uw inzet mevrouw Oor ver", aldus de commissaris, „is de kritiek op de politie verstomd. Het was zeker niet gemakkelijk om tegen de ontstane hetze in, de politie te verdedi gen. De politie is zeker vatbaar voor kritiek, maar dan wel eerlijke kritiek. Aan kritiek voortvloeiend uit onkunde of zogenaamde politieke motieven heb ben we niets". De her Adema roerde ook de nieuw bouw van het politiebureau aan. Er waren naar zijn mening bescheiden vorderingen gemaakt en hij hoopte dat nu eindelijk eens doorgezet zou wor den. Het werd ook hoog tijd, want het dak van het huidige bureau lekt op diverse plaatsen. De uitbreiding van het instituut wijk agent noemde hij een gelukkige ont wikkeling, al zat er helaas voor 1980 geen uitbreiding meer in. „Wel zullen er plannen worden ontwik keld, die ertoe moeten leiden, dat de surveillance in de naaste toekomst meer inhoud zal krijgen en dichterbij de bevolking zal brengen", aldus com missaris Adema die vervolgens aan kondigde dat de tijd van de autosur- veillance definitief voorbij is. Tot het takenpakket van de surveille rende politieman behoort ook de be strijding van de zogenaamde „kleine criminaliteit" en om dat beter te ver wezenlijken zou op korte termijn de staf van de surveillancedienst tijdelijk versterkt worden met een kaderlid. bedrijven erin hoopt te kunnen slagen de netto-bedrijfsresultaten op hetzelf de niveau te doen handhaven. Naar het oordeel van de heer Karelse was dat echt nog geen reden om op onze lauweren te gaan rusten, daar nog steeds 39% van de ondernemingen met een onvoldoende rendement kampt. geopend van 10.00-18.00 uur entreebiljet: f 6,— p.p. - Het is vrijwel uitgesloten dat bezoekers aan de gemeenteraadsvergadering in de naaste toekomst spreekrecht zullen krijgen. Dat mag afgeleid worden uit de standpunten die de onderscheiden fractievertegenwoordigers innamen tijdens de vergadering van de commissie algemene bestuurszaken. CDA en VVD, samen goed voor zeventien van de zevenentwintig stemnien, waren tegen; D'66, de initiatiefnemer en Progressief Soest, vóór. De vertegenwoordiger van de PvdA ontbrak in deze vergadering. De CDA-er R. van Logtenstein stelde zich op het standpunt dat raadsverga deringen gezien moeten worden als af sluitingen van een maand (voorberei dend) werk. Inspreken was mogelijk tijdens de voorbereidingsperiode, i.c. commissievergaderingen en het was niet wenselijk die periode tot vlak voor de raadsvergadering te verlengen. De heer Jonker (D'66) was het uiter aard eens met het spreekrecht van de tribune tijdens de commissievergade ringen. Toch wildé hij de bezoekers aan de raadsvergaderingen ook, en misschien nogeens, in de gelegenheid stellen hun zegje te doen. Te dikwijls werden in een laat stadium, en na de commissievergaderingen zaken op de agenda geplaatst, waar men geen weet van had. In zo'n geval moest er toch een mogelijkheid voor inspreken zijn. Mevrouw Greefhorst (CDA) vond ech ter dat er dan teveel kans was voor emotionele beslissingen. Zij merkte verder op dat in tegenstelling tot het streven de duur van de raadsvergade ringen te beperken, er dan kans was op extra lange vergaderingen. Ook de heer Onderdelinden (VVD) en mevrouw Korthuis (WD) voelden niets voor een „herkansing" tijdens de raadsvergaderingen. Mevrouw Kort huis benadrukte dat het dan voor de raadsleden ook onmogelijk werd de verkregen gegevens te controleren en er nadere informatie over in te win nen. Visser (PS) was het met Jonker eens. In meerdere gemeenten had de pu blieke tribune spreekrecht en „tijd" mocht nooit een motief zijn voor „be sturen". Visser vond dat lang niet alle ingekomen brieven, welke in een raadsvergadering behandeld werden, ter sprake kwamen in de commissie vergaderingen. „Loco" Plomp zei tenslotte dat ook het college van mening was dat de inbreng van het publiek het best tot zijn recht kwam in de commissie vergaderingen. In spoedeisende gevallen kon altijd nog een extra, openbare, commissiever gadering belegd worden. Met het oog op de komende tijd, waarin bijna alle zesde klassers van de basisscholen moeten bepalen welke vorm van onderwijs zij gaan volgen, vindt donderdag 24 januari a.s. de traditionele „informatiedag" c.q. „open dag" van de Scholengemeenschap „Eemland" plaats. Beide gebouwen in Soest, Soester- engweg 15 en Talmalaan 42, staan overdag speciaal open voor al de leerlingen van de zesde klas van de basisscholen uiti Soest, Baarn en omgeving, m9t hun leerkrachten, 's Avonds is er eveneens gelegenheid voor de ouders van deze leerlingen en andere belangstellenden de school te bezoeken. De openingstijden zijn: s morgens van 9.00-12.00 uur, 's middags van 13.30-16.00 uur en 's avonds van 19.00-21.00 uur. De S.G. „Eemland" heeft een afdeling Technisch Onderwijs en een afdeling Huishoud- en Nijverheidsonderwijs. Het eerste en het twee leerjaar zijn algemeen vormend, waarbij veel aan dacht aan de creatieve vakken besteed wordt. In deze leerjaren zitten de jongens en de meisjes bij elkaar in de klas. Aan het eind van het tweede leerjaar kan de leerling(e) een keuze maken uit vele mogelijkheden. De technische afdeling heeft drie vak richtingen: mechanische techniek, bouwtechniek en motorvoertuigentech niek. De meeste jongens, maar ook wel meisjes, kiezen voor de technische afdeling. De huishoudafdeling heeft als moge lijkheden: huishoudkundige vakken, naaldvakken of de opleiding leerling verkoopster. Bcvendien kan men in beide afdelingen nog kiezen voor ver schillende niveaus: A-, B- en C-niveau. De schooldecanen geven advies aan de ouders en leerlingen om te bevorderen dat er een zo goed mogelijke keuze wordt gedaan. Volgende week donderdag, dus 24 ja nuari, probeert de school zich zo goed mogelijk te presenteren. Hiertoe wordt in elk lokaal een over zicht gegeven van wat er zoal gedaan wordt. Ook zullen de leerlingen bezig zijn aan werkstukken of andere op drachten. De bezoeker kan een goed beeld krijgen van de activiteiten in een technische en een huishoudschool. In de hal van het hoofdgebouw van de school aan de Soesterengweg wordt een informatiestand geplaatst, waar u met al Uw vragen terecht kunt. Vak technische zaken kunt U ook aan de in hun lokaal aanwezige leerkrachten januari een bezoek aan de S.G. „Eem land" te brengen. In de Algemene Verordening Soest wordt een artikel opgenomen (42a) waardoor het mogelijk wordt paal en perk te stellen aan het gebruik van het gemeentewapen. Er is geconstateerd dat het gemeente wapen commercieel gebruikt, c.q. mis bruikt wordt. Via het bewuste artikel wordt dat verboden. Het verbod geldt ook het gebruik van de gemeentevlag. Burgemeester en wethouders kunnen echter, onder het stellen van voorwaar den, ontheffing verlenen. Zondagavond kwam de brandweer in aktie voor een schoorsteenbrandje in de woning van de familie Nickel aan de Plasweg. De ladderwagen werd in gezet om de schoorsteen schoon te maken van roetaanslag. Dat vatte vlam bij het aansteken van de open haard. Zeer verbolgen over uw aankondiging dat de heer Maathuis, bedrijfsleider van „de Borg", moet vertrekken, heeft mij genoopt in de pen te klimmen. Want de argumenten die worden ge bruikt zijn volkomen onwaar: de heer Maathuis is gewoon tè duur voor „de Borg". Eerst mag deze man de bouw mede voltooien; allemaal rot klusjes opknappen en de opening verzorgen. Wanneer men dan ziet dat het gebouw niet voldoet aan de verwachtingen, dan moet er maar iemand uit. En don Maathuis maar! Als men eens probeert van „de Borg" een centrum te maken, waar men als oudere heel rustig binnen kan komen, drankje drinken of anderszins kan doen en waar men niet wordt g®™"* derd met een Molensoosachtlg geluid; door een aantal jongelui die daar met horen en zich bovendien nog schanda lig gedragen. h Als „de Borg" zo doorgaat wordt het tijd dat er een echt „cultureel tram" komt. Misschien is de Maathuis daar dan wel geschikt en betaalbaar! H.DAALHUISEN

Soester Courant | 1980 | | pagina 9