Ie 4. m 02? 50 jaar geleden in Soest BB FANCY-FAIft [CONTANT-BON ;y Bijzondere Attracties. Sportstichting traag - vergeetachtig of geldgebrek? WHITE^ N MTJE en ELTJE VVV nieuws BEZOEKT DE PIETER BOR'S KAASHUIS belegen kaas q qn i Studentenhaver 9 QR j f PIETER BOR'S KAASHUIS Gehannes... 215 Minimum 4 regels f6,00 „In de Ruimte Wereldwijd" Dixi-jeugddienst in Emmakerk OPENING ZATERDAG Vrij Entrée. Vrij Entrée. 24 Januari 1930 3 5 Ruim gesorteerd in 20 kaas 5 Openbare vergadering school psychologische dienst 14 15 Soester Courant van woensdag 23 januari 1980 15 In De Flint theater te Amersfoort komt op 24 jan. en 25 jan. Frans Hal- sema met zijn One-man-show „Je moet er geweest zijn". Duidelijker kan het niet. Aanvang 20.15 uur. Prijs 19,50, pas 65 15,50, CJP 14,50. Op di. 29 jan. speelt in de Flint te Amersfoort het Utrechts Symfonie Or- kesto.l.v. Corneiius Dumbraveanu. So list: Jean Decroos, cello. Programma: Bach: 4e Brandenburgs concert, Saint-Saëns: Celloconcert, Beethoven: 4e Symfonie. Aanvang 20.15 uur. Toegangsprijs 12,-; Pas 65 9,-; CJP 5.50. In theater Carré te Amsterdam is op do. 7 febr. een concert van de Poin ter Sisters. Aanvang 19.30 uur. Prijzen 25,-, 30,- en 35,-. Op 10 febr. geeft Jerry Lee Lewis een concert in theater Carré en op do. 21 febr. geeft Jerry Lee Lewis een concert in de Jaap Edenhal te Amsterdam. Op do. 14 febr. is nu het concert van Ellen Foley in theater Carré te Am sterdam. Aanvang 20.15 uur. Prijzen 30,-, 25,- en 20,-. Voor al deze concerten kunt u reserveren aan ons kantoor Steen- hoffstraat 9a. Wij hebben nu ook ontvangen de nieu we gids voor Vakantie Vrije tijd van de provincie Utrecht '80, waarin toeristische informatie per gemeente, hotels, pensions, bungalows, zomer huisjes, campings enz. Prijs 2,50. In „De Speeldoos" te Baarn komen op vr. 25 jan. Rames Shaffy en Vincent Walter met hun show „Ramses". Pro- duktie Wim Visser. Aanvang 20.30 uur. Toegang 10,-; Pas 65/CJP 7,50. Op ma. 28 jan. vindt in sportpaleis Ahoy te Rotterdam het Europees Kam pioenschap Boksen plaats. De Hoofd partij is tussen Rudie Koopmans en Ennio Cometti en verder diverse an dere profpartijen. Aanvang 20.15 uur. Prijzen 25,- t/m 125,-, alhier te re serveren. In sportpaleis Ahoy te Rotterdam is op za. 2 febr. een concert van Rain- bow. Aanvang 20.00 uur. Einde concert plm. 22.45 uur. Prijzen 15,- t/m 30,-, alhier te reserveren. In het Bijbels Museum aan de Heren gracht 366 te Amsterdam kunt u nog tot 4 febr. naast de vaste collectie van het museum, waaronder archeo logische vondsten uit de bijbelse tijd en een uniek model van het Taberna kel, een andere tentoonstelling zien „Life of Jesus". Dit werk van de kun stenares Tineke Stroo is sterk symbo-, lisch van karakter, en minitieus met de pen getekend. Op 10 febr. zal een Grootse Carnavals optocht van ca. 5 km. door het cen trum van Amsterdam trekken met ve le muziekkorpsen en meer dan dertig lange carnavalswagens. Vertrokken wordt om 14.00 uur, waar na de stoet via o.a. Damrak, Rokin en Rembrandtplein naar de Jaap Edenhal zal gaan. Hier begint om 17.00 uur een groots karanavalsfeest, waaraan diverse befaamde orkesten en artiesten zullen meewerken. In het kader van de 18e winterserie op de zaterdagen wordt op za. 2 fe bruari gewandeld door de Christ. Wan delsportver. „Olympia" te Soest. Af standen 5,10 en 15 km. Starttijd tussen 10.30 en 14.00 uur bij Wijkgebouw „De Rank", Soesterberg- sestraat 18 te Soest. Parkoersen zijn afwisselend straat/bos. Inlichtingen: Hr. Brood, Torenstraat 8, tel. 19979 en Hr. Steendelaar, L. Brinkweg 50, tel. 16414. Tot en met 3 febr. is in het Artishock- gebouw aan de Steenhoffstr. 46 te Soest een tentoonstelling te zien van werken van Anna Rommers-de Bree. De tentoonstelling is dagelijks te bekij ken van 14 tot 17 uur. De aspirantengroep De Springplank van het Nederlands Danstheater geeft op do. 7 febr. een balletuitvoering in De Flint theater te Amersfoort. Aanvang 20.15 uur. Prijs 13,50; Pas 65 9,50; CJP 8,50. In filmhuis Artishock aan de Steenhoff str. 46 te Soest draait op do. 24-1 de film „Queimada", wat „verbrand" be tekent. De regie is van Gillo Ponte- corvo. De film duurt 90 min. en is in kleur. Aanvang 20.30 uur. Prijs 4,50, CJPen65-plus/3,50. In het Singermuseum aan de Oude Drift 1 te Laren is t/m 3 febr. een ten toonstelling „Dubbelgebakken", aar dewerknijverheid in Nederland van 1876-1940. Tevens t/m 3 febr. schilde rijen, gouaches en keramische beel den van Joep Goéting en t/m 2 maart kunt u kijken naar beeldhouwwerken, tekeningen en houtsneden van Moissy Kogan. Geopend di. t/m vr. van 10-17 uur; za. en zo. van 13-17 uur: In De Hilt aan de Hasselaarlaan la te Eemnes kunt u nog tot en met jan. kijken naar „Winterfoto's van Eemnes". In de Expohal aan de Soestdijker- straatweg te Hilversum is op 26 januari van 9.30 tot 12.30 uur een sportinstuif. In sportpaleis Ahoy te Rotterdam is van io t/m 16 maart weer het A.B.N, Wereld tennistoernooi. Prijzen van 15,- t/m 30,-. Passe-partouts 140,-. De voorverkoop van kaarten is reeds begonnen. Van 24 t/m 27 jan. is in de Irenehal te Utrecht weer de beurs KARWEI 1980 voor doe-het-zelf artikelen. In de Ju- lianahal is dan de beurs Kreatief 1 Dat is een manifestatie op het gebied van kreatieve handvaardigheden. Van 24 t/m 27 jan. is in de Mei-wede- Juliana- en Margriethal in Utrecht de beurs Vakantie 1980, een beurs voor toerisme en rekreatie. De ope- ninsgtijden zijn dagelijks van 10-18 uur. Toegang 6,-. In de laatste week van jan. en de eers te week van febr., wordt in de Blauwe Zaal van de Stadsschouwburg te Utrecht een Jan Klaassen Festival gehouden. Op 27 jan. speelt om 11.00 uur Marion Wardenaar „Jan Klaassen en de heks die zoveel van aardbeien hield" en om 15.00 uur speelt Poppen theater De Trek wagen „De deftige meneer". Prijs 3,-. Op za. 26 jan. spelen in de grote zaal van het Muziekcentrum te Utrecht Emmy Verhey, viool en Janos Star- ker, cello, werken van Maurice Ravel, Joaquin Cassado en Zoltan Kodaly. Met t.v.-opnamen. Aanvang 20.15 uur, Prijs 10,50; Pas 65 8,50 en CJP ƒ7,50. Aanstaande zondag 21 januari, zal in Evangeliegemeente „In de Ruimte" een kerkdienst gehouden worden, waarin het echtpaar Rob en Esther Rullmann centraal zal staan. Zij werken sinds enkele jaren in Yemen en zijn momenteel voor een kort verlof in Nederland. Yemen is een arm, onderontwikkeld land in Zuidwest-Arabië. Het land telt C^W|| 6,9 miljoen inwoners, die vrijwel allen Si ft L het Mohammedanisme aanhangen. W J /I 1111**3 Sinds 1964 hebben, op verzoek van de Republikeinse Militaire regering ver- schillende zendingsorganisaties me- disch werk op gang gebracht. Na zijn H.T.S.-opleiding werkte Rob Rullmann enige tijd in In de Ruimte. Hij voelde zich echter geroepen voor de zending en na een zendingsopleiding in Glasgow ging hij naar Yemen. En kele jaren later trouwde hij met Est her van der Meulen, die in Indonesië werkte met de Hospital Christian Fel- lowship. Samen gingen zij terug naar Yemen, waar ze nu verbonden zijn aan het (primitieve) ziekenhuis in Sana"a. Rob doet vooral administratief en or ganisatorisch werk en is een schakel tussen de regering en het ziekenhuis. In beide diensten, zowel om 14.30 uur als om 17.00 uur zullen zij iets vertellen over hun werk, terwijl Rob Rullmann tevens een boodschap vanuit het Woord van God zal brengen. Het studentenkoor van de Middelbare Theologische Opleiding, verbonden aan de Evangeliegemeente zal in bei de diensten zingen. Zowel om 14.30 als om 17.00 uur zijn er aparte diensten voor de kinderen. In de Emmakerk aan de Regentesse- laan wordt a.s. zondagavond, 27 janua ri aanvang 19.00 uur, een Dixi-jeugd dienst gehouden. Ds. H. K. de Wilde gaat voor en zijn thema is „Goal". Voor de muzikale begeleiding zorgen weer het „Dixi-koor", een combo en Freek Berrier. ten bate van de R.K. Jeugdcentrale in het gebouw der St. Joseph Jongel.-Ver., Soest (HEDENMIDDAG) HALF 5 Verder geopend, Zendag van half 12 voorm. tot half 6 nam. en van half 7 tot 11 uur nam. Maandagavond van G tot 11 uur. WIT GEEL KRUIS Naar men ons mededeelt is op de statuten van de af deeling Soest van de Nederl. Ver. „Wit-geel Kruis" de Bisschoppelijke goedkeuring verleend. Tevens kan worden gemeld, dat tot geestelijk adviseur dezer plaatselijke vereeniging is benoemd de Zeer Eerw. Heer J. Mölder, pastoor der R.K. kerk op Nieuwerhoek. BEVOLKINGSREGISTER Het gemeentebestuur herinnert de ingezetenen aan hun verplichting om steeds tijdig ter gemeente secretarie aangifte te doen voor het bevolkingsre gister. Bedoelde aangifte moet worden gedaan; le. wanneer men de gemeente gaat verlaten; alsdan moet een getuigschrift van woonplaatsverandering (verhuisbiljet) worden gevraagd ter secretarie der gemeente en meegenomen naar de gemeente waar men zich gaat vestigen, ten einde aldaar uiterlijk binnen twee weken te worden ingeleverd; 2e. wanneer men zich in de gemeente vestigt; alsdan moet men overleggen een getuigschrift van woonplaatsverandering (verhuisbiljet), afgegeven in de vorige woonplaats; 3e. wanneer men binnen de gemeente van woning verandert. Het hoofd van een huisgezin is verplicht uiterlijk binnen twee weken aangifte te doen; wanneer in dat gezin eenige verandering plaats grijpt, ook door het opnemen of het vertrek van dienst- en werkboden. Verzuim van aangifte kan worden gestraft met hechtenis of geldboete. BIJZ. VRIJW. LANDSTORM AFD. SOEST Op Zaterdag 1 Februari a.s., 's avonds 8 uur, hoopt bovengenoemde afdeeling een buitengewone verga dering te houden, in het café van den heer W. F. Jasper, aan de Vredehofstraat. Op deze vergadering zal aanwezig zijn de korps commandant der Nieuwe Holl. Waterlinie, welke persoonlijk de in den afgeloopen zomer behaalde schietprijzen en brevets, aan de schutterij zal uitreiken. Tevens zal hij ook aan alle leden van den B. V. L. een herdenkingsalbum uitgeven van den grooten landdag te 's Gravenhage. Wij noodigen alle leden uit, ook diegene, welke hebben gediend en nog geen lid zijn van den B. V. L. De toegang is vrij, terwijl tevens gelegenheid bestaat om zich bij den B. V. L. als lid aan te sluiten. Leden en niet-leden, wij wekken u allen op, om dezen Zaterdagavond voor dit doel beschikbaar te houden. ZANG- EN MUZIEKCONCOURS Naar wij uit goede bron vernemen, zal dit jaar door 't Soesterbergsch gemengd koor een zang- en muziekconcours georganiseerd worden, waarvan de Hoogwelgeboren Heer Jhr. van Holten tot Echten beschermheer zal zijn. Het concours zal op de Buitenplaats van dezen gehouden worden, welke buitenplaats gelegen is aan den Amersf .straatweg. EEN MUIS MET EEN STAART Eenige jongelui, komende van het bal-masqué, hebben de aardigheid gehad een hekwerk van den tuin van Mevr. Wed. S. op de Burgem. Grothestraat op grove wijze te vernielen. De daders, eenige personen uit Amersfoort, werden door de politie opgespoord. Dat aan dit muisje nog een staartje groeit is zeker. ONTVREEMD Van een rijwiel, dat door Mej. A. in een tuin aan de Wijnand Toplaan even onbeheerd was gelaten, bleek bij terugkomst van genoemde dame, de reflector der electrische lantaarn te zijn ontvreemd. Waar een en ander in de laatste tijden veelvuldig voorkomt, zal de politie een streng onderzoek instellen. GROENE KRUIS-FILM Ten einde meerderen in de gelegenheid te stellen het groote werk van het Groene Kruis meer van nabij te beschouwen, werd Dinsdagavond de Z.H. Groene Kruis-film afgedraaid in „Religie en Kunst". De opkomst had beter kunnen zijn. De voorstelling werd o.m. bijgewoond door den heer Burgemeester. Mevrouw Droste Wilmans opende de bijeenkomst en wees er op, dat zeer vele vereenigingen hier ter plaatse hetzelfde werk doen. APOLLO De uitvoering, Donderdagavond door de mannen- zangvereeniging „Apollo" gegeven, is een succes geworden. Hoewel de uitvoering door „Apollo" werd gegeven, verleende ook de dames zangvereen. „Euphonia" haar medewerking, hetgeen een aangename afwis seling gaf. Zoowel door de heeren als de dames, werd een volledig programma ten gehoore ge bracht. CHR. DEM. UNIE Alhier is opgericht een afd. der Chr. Dem. Unie. Het bestuur is voorloopig als volgt samengesteld: A. v.d. Plas, voorz., E. J. Roeien, secretaris, Kerkpad Z.Z. 44, H. Holst, penningmeester. Maandag 27 Januari a.s., 's avonds 8 uur, zal in de kleine Rembrandtzaal een openbare vergadering gehouden worden, waar als spreker hoopt op te treden de heer M. de Visser, uit Amsterdam, met het onderwerp: „Waarom een Christelijk Democra tische Unie". Na afloop zal gelegenheid gegeven worden tot het stellen van vragen. WEL VERWARMINGMAAR GEEN WINTER Zondag j.1. is in de R.K. Kerk alhier, de verwarming aangeboden door de Parochianen, in gebruik gefio- men. Men kon het goed merken, doch het was alleen jammer, dat het zondag j.1. niet kouder was, dan had men er meer genoegen van gehad. UIT DE ADVERTENTIEN: TE HUUR: een perceel bouwland gelegen nabij den Bakkersweg te Soest, groot 14 A. 20 c.A. Te bevragen M. van Veeren, Lindenlaan 4c, Soest. TE KOOP OF TE HUUR: diverse Burgerwoningen. Huurprijs 30,- en 35,- per maand en 7,- per week. Te bevragen bij den Makelaar G. Schouten, Korte Brinkweg no. 13, Soestdijk. PLUNDERENDE PRUISEN IN SOEST Toen in 1787 de stadhouder, na de vernedering, die de Patriotten hem en zijn gemalin hadden aange daan, de Pruisen ter hulp riep, waren er onder deze vreemdelingen, die op hun weg naar Amsterdam overal de goede luiden allerlei dingen van waarde afnamen. Later in 1795, toen de Franschen 't land binnentrokken en de Patriotten weer de baas werden, moest ieder aan de nieuwe regeering opgeven, welke schade hij door de Pruisen geleden had; 't verlies zou dan vergoed worden. Zoo lees ik uit Soest o.a.Op 17 Sept. 1787 ben ik, Cornelis Bouman, kwijt geraakt; een klok, waardig 9 gld., een bed-deeken 4 gld., aan boter 1 gld., aan meubelen 2 gld. Samëh 39 gld. Hannis Staal leverde in (ook namens zijn vrouw): een zilver oorijzer met gouden stukken 20 gld., een nieuwe koffymolen 1 gld. 8 st., aan geld 3 gld. Samen 24 gld. 8 st. Gijsbert van den Breemer had 6 gld. schade, n.1. een stok bijen 4 gld., een hemd een andere dingen 2 gld. Dirk van Varekamp was kwijtgeraakt: twee stok ken immen (bijen) 6 gld.aan winkelwaren l gld. 10 st. Wouter Lambert Hilhorst had schade: een paar zilveren gespen 17 gld., een paar dito 8 gld., aan geld 17 gld., twee koperen ketels 2 gld. Nog aan spek, boter en worst 3 gld., een hemdrok enz. 2 gld. Peter Schouten noteerde 34 gld. 18 st. (hoofdzakelijk kleeren). Frans van Es en zijn huisvrouw Maria Mets, die blijkbaar een kruidenierswinkel in Soest hadden, declareerden voor 711 gld. 14 st. schade. Jan van Dijen 83 gld. 6 st. schade. Zeger de Beer, met vrouw en vijf kinderen, te Zoest (hij was „provisioneel secretaris") zond een reke ning in (gespecificeerd) van 984 gld. 12 st., vooral voor kleeren, zilver en „een kast aan stukken gesla gen" (40 gld.), eveneens een „secretair", een „klok" en twee „kisten". Jan Wouterse Biesha^r had 30 gld. 19 st. en 8 duiten schade geleden, o.a. aan boekweit (een vim 4 gld.), hooi (7 gld. de 1000 pond), boter (29 ct. het pond), gerookt spek (6 stuivers het pond), enz. Alles te zamen genomen was het een heele schade voor Soest geweest; gelukkig dus, dat de slachtof fers later schadeloos gesteld werden. T PT.TTTM 5 Kilo, van 11.90 voorÖsUU 8 250gram, van3.50voor fciawfJ g KERKSTRAAT 40 - TELEFOON 12771 5 (waar het Kaasboertje buiten staat) ■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■O De Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport, kortweg in de wandeling „Sportstichting" genoemd is ofwel traag of uitzonderlijk vergeetachtig. Tot die conclusie moeten in ieder geval de bestuurders van de Sport Organisa tie Soest gekomen zijn. Met een brief van 9 maart 1978, nu bijna twee jaar geleden, tikt de sport stichting het bestuur van S.O. Soest lichtjes op de vingers met de volgende zinnen: „Het is ons opgevallen dat in de groenstrook tussen de speelvelden in toenemende mate kalk wordt aan getroffen. Wij vragen ons af of het niet mogelijk is dat u e.e.a. op een andere wijze oplost, waardoor het sportpark niet wordt ontsierd. Uw be richten tegemoetziende, enz.". Dat bericht was acht dagen later bin nen: Wij zijn het met u eens en wij zouden het op prijs stellen indien u ons een voorstel kunt doen om deze vervelende situatie op te heffen. Aldus het bestuur van S.O. Soest. De briefwisseling wordt 13 juni van dat jaar voortgezet met de volgende zin: „Naar aanleiding van uw schrij ven van 17 maart j.1. inzake het aan brengen van een kalkplaats, delen wij u mede dat de kosten verbonden aan het treffen van deze voorziening in de ontwerp-begroting 1979 zal worden mee genomen", zo schrijft de sportstich ting. Dan gebeurt er helemaal niets meer en het jaar 1979 gaat voorbij Begroting 1981 Met het oog op de samenstelling van de begroting voor 1981 wordt door een vertegenwoordiger van de sportstich ting en een deskundige van gemeente werken een bezoek gebracht aan het sportcomplex van S.O. Soest aan de Bosstraat. Ook het bestuur van „Soest" is met twee man vertegen woordigd. Gezamenlijk worden de volgende ge breken geconstateerd: vloeren kleed kamers en gangen „schandelijk"; pla fonds en muren in slechte staat van onderhoud; banken in kleedkamers moeten hangend worden bevestigd om dat schoonmaken van kleedkamers in huidige situatie vrijwel onmogelijk is; electrische installatie kleedkamers on aanvaardbaar; berging volstrekt on voldoende. Voor de goede orde zij opgemerkt dat het onderhoud van het complex, van alle sportcomplexen in Soest, in handen is van de sportstichting, voor zover het de terreinen, de kleedaccom modaties en wat daar bij hoort betreft. Het bestuur van S.O. Soest bevestigt voor alle zekerheid het bezoek en het resultaat van deze inspectie: Bij de rondgang op ons complex werden nog verschillende andere gebreken gecon stateerd. Omdat wij begrepen hebben dat con stateren geenszins betekent dat tot ak- tie wordt overgegaan, lijkt het ons zinvol dat de bestuursleden van de Sportstichting èn van S.O. Soest inzage krijgen in datgene wat door de beide heren (van de gemeente èn de sport stichting) uitvoerig is genoteerd. Aldus de brief welke „Soest" op 17 ja nuari verzond. Men wil ook graag we ten wat de verdere gang van zaken zal zijn. En met het oog op de kalkput-affaire hoopt men te vernemen wat de reden is „van het kennelijk genomen besluit tot uitstel". Desondanks Desondanks blijft het bestuur van de S.O. Soest vertrouwen op de medewer king van de' sportstichting. In een an dere brief van 17 januari vraagt men „kleine doeltjes" (voor ons) aan te schaffen, zodat F-pupillen, de aller jongste voetballertjes, aan de compe titie kunnen gaan deelnemen. Doelen, en ook -tjes, behoren tot de zogenaam de basisvoorzieningen. Verklarend schrijft het bestuur van „Soest" dat jarenlang de groei van de vereniging werd afgeremd door een be sluit niet deel te nemen aan de F-com- petitie van de KNVB. Het was in ver band met het tekort aan velden, een noodzakelijk maar ook triest besluit. „De meeste verenigingen", zo schrijft Soest, „waren gelukkig niet gedwon gen tot deze drastische maatregel, het geen geleid heeft tot de huidige situa tie, waarin E-pupillen van S.O. Soest geconfronteerd worden met E-pupillen van die andere verenigingen, die al een paar jaar vertrouwd zijn met het edele voetbalspel". Gevreesd wordt nu echter dat het vast houden aan het toen genomen besluit, niet langer verantwoord is. Daarom heeft men besloten met ingang van fe bruari 1980 te gaan deelnemen aan de F-pupillencompetitie. En vandaar het verzoek de benodigde doeltjes aan te schaffen. 'k Haad nog i'aan die echte ouwerwetse houte nore", zo aas wullie die vrogger noemde, en die hek moar us onderebon- den. En doar gong Hannes op de Peter's boan. Eerst een bietje stief met aangstige sloage, moar noa oen poar boontjes kwaam ut ongderstel weer oar- dig los en konk best haard rieje. Noa één rondje mos ik telkes effe uutbloaze, moar op 't lest haa'k meer oasem en ok meer naatte neuze Een heule tied eleje haajje aalemoal van die houte schoat se en toeng waas iemaand op echte iesere Nore een groote Piet. Moar noeng hejje veul bekieks ajje vaan die houte dinge on- der het. Vrogger zaat je aal tied te kliere met die baandjes die telkes in de knoop zoatte of los ginge. En noeng staappe ze zo uut de auto; schoene uut en aandere met schoatse d'r an vaast weer an en doar goan ze. 't Waas een mooie boan. Zo glad as een spiegel en hoast geen scheure of waakke. Vrog ger haad je ok vaan die maan- ne met een bezem en daat noemde ze een boanveger. Moar die hek de 'leste joare nie meer ezien. Die ben denk in de w.w. of d'r worre geen nieuwe meer opgeleid. Ze haadde wel een haardstikke mooie möter met een veger d 'r an, moar ze ree je d'r niet voak mee. Zeker te glaad! Of waas ter tekort oan maanne met een riebewies veur zoo 'n ding Ajje 't ming vroagt, daan mok' zegge, daat aalles best in orde waas op Peter's boan. Baanke om te zitte; 's oaves veul laam- pe en aaltied goeie haarde mu ziek. Moar as ter nog us gere je kaan worre, daan motte ze meer ve ge, waant ajje waatouwder wor, bejje baang om te volle. En daat kaajje licht overkom- me ajje de scheure niet ken zien door aal ut sliepsel. 'k Ben d'r best aafgekomme, moar ak un goeie smaak ge- moakt haad, haa'k nie meer edurfd. HANNES VAN DE NENG. Vrijdag 25 januari a.s. wordt in het gemeentehuis te Baarn een vergade ring gehouden van de commissie voor de schoolpsychologische dienst. Aan de orde komen ondermeer de agendapun ten: sollicitaties van schoolbegelei- ders; vacature logopedie; werkzaam heden van de psychologen voor het b.u.o.; sollicitaties orthodidaktisch- medewerker. Ook zullen nieuwe advi serende leden geïnstalleerd worden. De vergadering begint om 13.30 uur. voor het opgeven van een KLEINE RUBRIEKADVERTENTIE in de SOESTER COURANT Naam: Straat: Woonplaats:Tel verzoektmaal plaatsing Ondertekening Op woensdag ATTENTIE: één letter of leesteken per hokje, tussen twee woorden een hokje blanco laten De bon moet uiterlijk maandag 16.30 uur in ons Het verschuldigde bedrag insluiten door middel bezit zijn voor plaatsing in de Soester Courant van van woensdag daarop volgend. Bewijsnummer 75 ct. extra. Brieven onder nummer: f 2,50 extra (De binnengekomen brieven worden u dan toegestuurd). Deze bon ONGEFRANKEERD zenden aan: advertentieafdeling SOESTER COURANT Antwoordnr. 136, 3760 VB SOEST. groene bank-betaalcheque, Eurocheque of blauwe girobetaalkaart (geen giro-overschrijvingskaart))

Soester Courant | 1980 | | pagina 15