in herinnering zal blijven. Z# gezien... Drukkerij Smit: E©It F©C©ptlG Öl0 ldill^ Voor 130.000 gulden aluminium gestolen SCHOUDER KARBONADE k,lo7.98 VERSE BRIE Heineken bier Praatje auto Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen ziektekosten verzekering DE SOESTER COURANT Zoekt u 'ri nieuwe Ford of een betrouwbare gebruikte auto van welk merk dan ook? Auto Vandermeè? Amersfoort b.v. ALLEEN DONDERDAG 500 GRAM voor maar Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG 100 GRAM Zie onze advertentie KRAT, afhaalprijs slechts door GERARD PAUL Tot dusverre was het mij ge' lukt te ontkomen aan inlijving in het gilde der automobilisten. Veranderingen in de wijze waarop het dagelijks brood bij elkaar gesappeld wordt deden mij echter „van mijn geloof afstappen" en thans staat de eerste auto voor de deur. Tien jaar nadat ik een bewijs kreeg overhandigd dat ik rede lijk rijvaardig werd geacht. Met als gevolg dat het betref fende rijvaardigheidsbewijs weinig méér is dan een versle ten diploma: de stoepranden weten er van mee te praten. De aanschaf van een vierwie ler met sigarenaansteker bleek meer opzien te baren dan je zou verwachten, hetgeen waar schijnlijk verklaarbaar is door de geringe belangstelling mij nerzijds aan de dag gelegd voor auto-aankopen van vrien den en bekenden. Autobezitters die het voorval bij geruchte vernamen vroe gen steevast: „Welk merk?" of Wat voor één? en daarna „Een nieuwe? Mensen die zich nog op eigen kracht weten te verplaatsen stelden echter geen vragen, no teerden mijn naam lijdelijk in de rij van hen die door de knie ën gingen voor het heilige koe beest van het Westen. Een af god die de aanbidders „auto mobielzelf bewegend) noemen, terwijl noch het ding zelf, noch de inzittende op ei gen kracht iets kan versieren. Toch is het een ingrijpende operatie gebleken als je van de ene op de andere dag een auto ter beschikking hebt, waarmee je op elk willekeurig moment kunt vertrekken naar plaatsen die tot voor kort nauwelijks bereikbaar waren. Het beïnvloedt ook de gesprek ken. Maar waarom ik, in het bezit van een geldig rijbewijs, steeds allerlei examenachtige vragen moet beantwoorden is mij nog niet geheel duidelijk. Want als het mij niet interes seert hoeveel cilinders het nieuwe vervoermiddel heeft (volgens mij genoeg), welke banden er onder zitten (ze zijn van rubber net als die van een ander), hoeveel inhoud 'ie heeft (we kunnen d'r allemaal in), wat kan dat dan iemand anders schelen? Ik weet het allemaal niet en wie er echt benieuwd naar is mag mijn instructieboekje een avondje lenen. Niet langer, an ders weet ik niet hoe ik on derweg een band moet plak ken. DEZE WEEK De onze advertentie ALLEEN DONDERDAG Zie onze advertentie iWIJMIf—W ALLEEN DONDERDAG 1 KNOLSELDERIJ 500 gram PREI 1 bos SELDERIJ Pak SPLITERWTEN samen slechts Woensdag 23 januari 1980 58e jaargang no 22 Bureau voor redactie en administratie: Hoofdredacteur: Abonnement per half jaar/10.40 Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* H. E. J. SMIT Buiten Soest per half jaar f20.80 Postgiro 126156 Verschijnt iedere woensdag SOESTER COURANT UIT HET ZIEKENFONDS? vraag vrijblijvende informatie over de aan. „5 minuten voor straks". Laat u vrij'blijvend informeren. i Demmers en de Wolff b.v. Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451 Het bloed kruipt waar het niet gaan kan en dit keer geldt dat ook voor ons van de Soester Courant. De viering van het zestig jarig bestaan van „onze** uitgever, Drukkerij Smit, was een gebeurtenis die wij ons in ieder geval nog lang zullen herin neren. Want na een kerkelijke dankdienst volgde een indrukwekken de receptie. Zo'n receptie waarop iedereen aanwezig was; waar van velen zelfs vertrokken zonder de directie van Drukkerij Smit de hand gedrukt te hebben „omdat er geen doorkomen aan was". „Tè gek", hoorde je menigmaal zeggen en voor ons was het een bewijs dat Drukkerij Smit iets betekend heeft in het verleden, het heden en beslist ook voor de toekomst van Soest. Na de oorlog was Smit-senior aktief in Nikaproba-verband; de aktie voor het welzijn van de Nederlandse militairen in het voormalig Indië. Als voorzitter van ,,de Spring- bokken" bracht Ekel dank aan Smit-senior, die zo'n vijftig jaar geleden mede-oprichter was van de Soester Turnclub; de gymnastiekclub die tien jaar geleden fuseerde met de r.k. gymclub „Crescendo" in „de Springbokken". Loco-burgemeester Plomp feliciteert ,de directie van Drukkerij Smit met het zestigjarig bestaan Zondagavond zijn door de politie drie mannen aangehouden die zich schuldig hebben gemaakt aan een grote diefstal van aluminium. In ongeveer een jaar tijd namen zij bij het bedrijf Howson Algraphy aan de koningsweg voor 130.000 gulden aan aluminium offsetplaten en- schraapsel weg. In de loop van de zondag werd, de bij Howson in dienst te zijn. Hij beken- politie attent gemaakt op een grote de vanaf begin 1979 met grote regel- bestelwagen, welke op de Industrieweg stond geparkeerd. Bij controle bleek dat de wagen gela den was met een container met alu minium. Er werd gepost en dat leverde na een uur de vangst van twee mannen op. Zij reden voorbij in een personenauto en toonden grote belangstelling voor de bestelwagen. Toen de politie hen wilde aanhouden, ontsnapten zij aan vankelijk maar na een korte achter volging kreeg men hen te pakken. Het waren de 21-jarige P. B. uit Hil versum en de 23-jarige E. G. uit Rumpt. Zij verklaarden een afspraak te hebben met een werknemer van Howson. Die werknemer verscheen inderdaad en het was. de 24-jarige L. R. eveneens uit Hilversum. R. bleek al drie jaar maat aluminium offset-platen en alu minium schraapsel weggenomen te hebben. Al naar gelang de hoeveelheid werd de buit afgevoerd met een per sonenauto dan wel met een vrachtwa gen. Soms werd de buit in een container naar buiten gebracht en dan in een vrachtwagen getild, waarbij gebruik gemaakt werd van een vorkheftruck. R. deed dat aanvankelijk alleen, maar hij kreeg hulp van G. die een maand geleden in dienst kwam bij Howson. Zij werkten in de ploegedienst en kon den vrijwel onopgemerkt hun diefstal len plegen. De buit werd bij een opkoper afgele verd. Onderzocht wordt wat het aan deel van de derde man, de 21-jarige B., is geweest. De heer H. van Doorne prees de directie van de drukkerij (en van de Soester Courant) voor haar geheel belangeloze medewerking aan de Stichting (tot herbouw van de molen) „De Windhond". Hij bood een ingelijste afbeelding van deze molen aan. Loco-burgemeester drs. G. Plomp vond dat de Soester Courant reliëf geeft aan het Soes ter gebeuren. Het gemeentebe stuur was daar dankbaar voor. Dankbaar ook voor de werk gelegenheid die de drukkerij biedt en de heer Plomp consta teerde met vreugde dat de mens, de werknemer, bij dat werk de belangrijkste plaats inneemt. Hij wenste de directie een voorspoedige toekomst toe. Namens de Kamer van Koop handel Eemland sprak drs. J. C. van Ek. Smit-senior noemde hij een „all-rounder die goede relaties onderhield met zowel het be drijfsleven als de plaatselijke overheid". LECTORISALUTEM Wie maar zijn Soester krantje spelt van a tot z, die blijft op peil met alles wat in Soest geschiedt en waar hij ook wel prijs op stelt. 't Wordt alles aan hem doorverteld, volledig, en naar zin, in stijl, want het is hier: den lezer heil, het doel dat er bij voorbaat geldt. Je bent geen vreemd'ling, maar een eigen, en een van ons hier, met die krant, die reeds verschijnt al zestig jaren en die 'ten dienste', heeft ervaren dat, wil je trouwe lezers krijgen je ook de vriendschap houdt in stand. Voor het feliciteren was in alle bescheidenheid anderhalf uur uitgetrokken, maar er kwam een dik uur bij. Op zó veel hartelijkheid en oprechte be langstelling had men niet gere kend. Er waren zes sprekers waar van er enkele spontaan achter het spreekgestoelte plaatsna men. Namens het personeel van de drukkerij bood de heer J. Ba tenburg prachtige „Workumer" handbeschilderde herinne ringsborden aan. Drs. J. C. van Ek overhandigt de bronzen legpenning van de Kamer van Koophandel aan mevrouw A. J. Smit-Bosboom Piet Ekel sprak eerst als par ticulier en later als voorzitter van de gymnastiekvereniging „de Springbokken". Ekel had „voetstappen" liggen bij de drukkerij, als free-lance mede werker in de vooroorlogse ja ren. Bij wijlen Smit-senior stond de Soester Courant altijd voorop. Groot waren diens verdienste tijdens de oorlog en Ekel herin nerde zich het risico dat gelo pen moest worden met de extra bevrijdingseditie, die plots een half jaar lang in het diep ste geheim, vanaf september 1944, bewaard moest blijven. Foto: Goos van der Wilt De Soester Courant, zo merkte de tieer Van Ek op, „had zeer hoge attentie waarde" en hij overhandigde als blijk van waardering de bronzen legpen ning van de Kamer. Een op rijm gestelde felicitatie van de Winkelkring Van Wee destraat werd tenslotte voor gedragen door mevrouw M. Nota. Tussen deze „bedrijven" door stroomde de onafgebroken rij van de honderden die hun ge lukwensen kwamen aanbieden. Onder hen de vier Soester wet houders; vele raadsleden, za kenrelaties, vertegenwoordi gers van de sport, pastores, de banken, collegae uit de drukkerswereld, hoofden van gemeentediensten, de Soester Zakenkring, het Koninklijk Verbond van Grafische Onder nemingen, de koren Apollo, The Messengers, Ned. Motet- en Madrigaalkoor, notaris M. van Veeren; de directies van de Gooi en Eemlander en van de Baarrische'Courant; medewer kers en oud-medewerkers voor wie de receptie een reünie werd. En na afloop stonden er meer dan tachtig bloemstukken en bleek een tafel gevuld met tal loze geschenken. Een gebeurtenis, waarover la ter in besloten familiekring ge sproken werd, als van een „warme douche". B>| ons.vindt u^ivvópfYiiarl van meeif'daitVoó occasions -- in elk-.n~ui.rV ^11 3500 m,2 auroplWier Vio'occasion's ƒ.1 !000!- tot f 4.000.' heneden A N.-W B adviesprijs fluorweg 49 51 Amersfoort Tel. 033 15548 Industrieterrein de Issell.vak A

Soester Courant | 1980 | | pagina 1