Sneeuw spelbreker voor voorlichtingsavond M WD-kamerlid Keja in Soest Infocentrum gemeente in trek HET VLEESCENTRUM A.s. zaterdag 3e Winterwandeltocht door Soester bossen Turk mishandelt landgenote „Kerk en Wereld" Hondje weg Hondje terug Knaapje bekent 25 winkeldiefstallen Illegale vuilstorter bekeurd Geld uit woning Verkeerszuil omver Inbrekers duo gearresteerd Glaasje op - toch gereden Feestjes bij de hockeyclub J van Zal Geslaagd Atletiek: Junior Bas van Os wint in België Oneens club Oecumenische jeugddienst in „de Open Hof' E. G. Kerkhof Groothandel en Horeca service BIEFLAPPEN IA RIBKARBONADEN Q SCHOUDER- i cn KARBONADEN perkilom at)U LENDELAPPEN (entrecöte) per kiio VLEESKRABBETJES 9 Kft GEHAKT half-om-half E TARTAAR Q Efl HAMSCHIJF (hieps) 9 Cf) Volleybal: Weer winst voor het tweede damesteam van SVV E. G. Kerkhof E. G. Kerkhof Sjoel- en kaartavonden voor Soesterveners Schaken: Soest II zet zegereeks voort Foto Herman van Dam ^rranJgïig NederlandtogaV°nd duidelijk 8Pelbreker °P de voorlichtingsavond in het Medisch Centrum van de Diabetes IS o^r" d"" ï!mï.'rd bezoekers, nu waren er ongeveer veertig. De belangstelling voor de politiefilm 'l jjnhrjit die» Hnn- rm^1(Jer om- werd door de Rotterdamse politie opgenomen en behandelt het probleem van moeilijkheden krijgt in het verkeer. Dr. J. Glerum, internist van Zonnegloren, gaf daarna v"n Zonnegloren, mej. E. Wagenaar, kreeg weinig vragen tè beantwoorden. v^n Super Van Dam moest het deze avond ook met de veertig bezoekers stellen, maar voorzover men dat al niet wist, werd hen toch wel duidelijk dat Super Van Dam óók voor hen een uitstekende zaak is. Op de foto de stand van „Van Dam Tegen de 31-jarige Turk O. T. is pro ces-verbaal opgemaakt wegens mis handeling van een 24-jarige landge note. Het meisje deed er aangifte van bij de politie. Omdat zij illegaal in ons land verbleef, werd zij op het vliegtuig naar Turkije gezet. Bij een bezoek aan de woning van T. werd nog een illegaal in Nederland verblij vende Turk aangetroffen. Ook die zal worden uitgewezen. Aanstaande zondag 3 februari, zal Ds. Auke van Slooten, medevoorganger van Evangelie Gemeente „In de Ruim te" spreken over het onderwerp „Kerk en Wereld"; aan de hand van de brief aan de gemeente te Pergamum, uit Openbaringen 2:12-17. In 313 na Chr. werd de kerk door Constantijn de Grote tot staatskerk verheven. Dit had ingrijpende gevol gen voor de situatie van de kerk. Het Christendom was nu niet langer een verboden godsdienst, waarvan de aan hangers zwaar vervolgd werden, maar een verplichte godsdienst. Deze ommekeer in de kerkelijke situa tie resulteerde in een enorme vermen ging van kerk en wereld tussen chris tendom en occultisme. Een vermen ging die de kerk van die tijd geheel te gronde richtte. Ook vandaag bestaat het gevaar dat de scheiding tussen kerk en wereld ver vaagt. De vraag blijft, hoe wij ons dan als christen in deze wereld op moeten stellen. Moeten we ons geheel distan tiëren van het wereldgebeuren met het risico wereldvreemd te worden? Hoe kunne we de wereld bereiken met het evangelie als we er zelf zover vanaf staan? Met als uitgangspunt het Woord van God wordt op deze vragen inge gaan. Vooral de houding van Jezus Christus Zelf ten opzichte van de we reld geeft ons belangrijke antwoorden. De diensten beginnen om 14.30 en 17.00 uur. Het geheel zal muzikaal omlijst worden door viool en pianomuziek. Tijdens beide samenkomsten worden aparte kinderdiensten gehouden. Stichting AMIVEDI Soest Is te Be rei- ken onder telefoonnummer (02iöb-J 10667. Tevens is het raadzaam het Dierente huis, Klein Engendaalweg, telefoon nummer 13583, en de plaatselijkepoli tie (Politie Soest, telefoon: 19444) op de hoogte stellen van vermissing o vondst van een huisdier. VERMIST: 22-1. Twee parkieten, blauw en groen; Spruyt, Julianalaan 24, tel. 20283. 22-1. Poes, lapje met veel wit, gesterili seerd, 4 jaar; Houtgast, Den Blieklaan 85, tel. 16351. GEVONDEN: 27-1. Bastaard foxje, zwart/wit, ruw harig, jong, halsbandje; (S.Duinen), 25-1. Duitse herder, volwassen, (vlieg basis Soestduinen); Dierentehuis, tel. 13583. 22-1. Kat, rood/wit, halsbandje, (Daan- straat t.h.v. nr. 87); dood. De 14-jarige R. W. uit Soesterberg heeft 25 winkeldiefstalletjes bekend, die hij in de loop van twee maanden pleegde. Hij werd aangehouden in verband met het opmaken van een bedrag van 265 gulden uit een gevon den portemonnee. Al pratende kwam de bekentenis van de winkeldiefstallen. In Soesterberg kreeg een Illegaal vuil- stortende inwoner een bon. Hij wachtte de openingsuren van de gemeente lijke containerstandplaats niet af en zette zeven plasticzakken met vuil en sloophout tegen het hek. Simpel speur werk leverde de dader op, die zal moeten betalen. Uit een woning aan de Oranjelaan ver dween op nog onbekende wijze 300 gulden en travellerscheques voor een bedrag van 480 dollar. Twee weggebruikers waren ervoor no dig om de verkeerszuil op de Dalweg bij de kruising met de Beukenlaan omver te krijgen. Zaterdagmiddag nam een autobestuur ster, komende van de Beukenlaan, de bocht te krap en kwam het zuiltje scheef te staan. Enkele uren later ging het ding plat toen een nog onbekende autobestuurder van een vermoedelijk donkerrode Volkswagen, er ook nog- eens tegenaan reed. Vorige week werd op de Bilderdijk- laan, na een korte achtervolging, een duo gearresteerd dat ingebroken had in een woning aan de Hartmanlaan. Deze inbraak werd tijdig door omwo nenden ontdekt en de politie gewaar schuwd. Aangehouden werden de 25- jarige L. V. uit Leiden en de 39-jarige B. S., zonder vaste woonplaats. Uit de woning hadden zij wat sieraden meegenomen, terwijl een grotere buit in de keuken was klaargezet voor afvoer. Daar is het niet meer van gekomen. De bewoners waren tijdens de inbraak afwezig. De 45-jarige Soester autobestuurder K. L. reed op de Vinkenweg zonder ver lichting. Stoptekens van de politie ne geerde hij aanvankelijk, maar op aan dringen van zijn naast hem zittende echtgenote bracht hij later de wagen toch tot stilstand. L. was niet alcohol vrij, zoals de beide blaasproeven uit wezen. Hij kreeg een rijverbod en omdat het niet de eerste keer was dat hij voor een dergelijke overtreding werd aange houden, werd ook zijn rijbewijs inge vorderd. In de nacht van zaterdag op zondag sloeg de 25-jarige autobestuurder N. van B. uit Amersfoort op de Van Weerden Poelmanweg met zijn wagen over de kop. Hij probeerde aan een achtervolgende politiesurveillance- auto te ontkomen. Van B. was bijzon der opstandig en weigerde alle mede werking. Op de Prof-Lorentzlaan te Soesterberg de uit Zeist afkomstige autobestuurder tegen een geparkeerde auto op. Het rechter voorspatbord werd er afgerukt en kwam op een andere geparkeerde wagen terecht. De man uit Zeist, die in de verboden richting reed, verdween. Later meldde hij zich bij de politie. Hij verklaarde de macht over het stuur verloren te hebben, toen hij een sport tas van de achterbank wilde pakken. Vrijdag 8 februari a.s. om 19.30 uur, worden alle jeugdleden van de Mixed Hockey Club Soest in het clubhuis ver wacht voor een grootse bingo-avond. De volgende dag vieren de senioren en de A-jeugdleden het „Winterstop- feest". Daarmee begint men om 20.30 uur. De muziek wordt verzorgd door „de Goldie Oldie Show". Voor al uw AUTO, PLAAT- en SPUITWERK Beckeringhstraat 11 - Tel. 11018 Voor rijbewijs A-B/E-C/E +D/E slaagden onderstaande dames en heren: Voor A: T. de Bruin, J. V. Beem, J. v. Es, A. H. E. v. Keken, J. K. Reesink, D. D. Schild. Voor B/E: R. S. Adama, A. P. A. Beers, E. v. Bekkum, G. J. v. Beynum, M. P. v.d. Broek-van Dorresteijn, J. A. Brons, J. Brouwer-de Fetter, E. v. Brummelen, R. Clappers, R. L. v. Deuveren, C. W. Diemers, T. M. E. v. Doornik-de Bruin, P. M. R. v.d. Deijs- sel, G. L. v.d. Deijssel, A. A. M. v.d. Dijssel, G. v.d Ent, T. v.d. Eshof-v. Vulpen, J. W. Geijtenbeek, K. Hoek, L. P. Jansen, A. J. Jonkheim, S. G. Kamerbeek, A. H. E. v. Keken, G. Koenen, G. T. M. Kool, A. Kruitbos, J. Kuil, P. E. v.d. Laan, C. P. v.d. Lee-Kok, D. A. Leferink, M. H. Lin- schoten, M.v. Lubeck, C. v. Lunteren, Y. C. v. Mameren-Bos, J. G. A. Man- tjes, V. H. Mantjes, J. P. M. v.d. Meer, G. Muts, W. H. v. Ooijen, E. Opmeer- Willigenburg, R. R. v.d. Plaats, E. Rekke, L. E. M. Riemens, P. G. de Ruiter, T. Schimmel, F. P. Schneider, M. M. Scholtmeijer-Visser, I. H. M. Spies-Tilleman C. C. Stinkens, A. A. Stork, D. Unal, R. v. Vliet, T. E. Voogd, W. Voskuilen, M. G. Wantenaar, W. H. Wantenaar, G. L. v. Welie, G. Wigt- man-Jansen. VoorC/E+D/E: J. G. Arink, H. M. v. Barneveld, J. G. Wolters, O. J. Wij- nands, P. J. de Bruin, K. F. C. v. Duin, D. J. J. v.d. Grint, G. E. Groenendijk, D. Hageman, J. v. Kooij, J. Koppen berg, T.v.d, Leer, P. v.d. Pol, W. F. A. M. v.d. Riet, R. H. Schothuis, O. H. v. Vulpen, T. v. Vulpen, P. Werkhoven. Zij werden opgeleid door Autorijschool M. Los, Van Lenneplaan 47, tel. 16621. Als enige buitenlander onder de vele honderden deelnemers aan atletiek wedstrijden om de Grote Prijs van Deurne [bij Antwerpen] heeft de S.O. Soest D-junior Bas van Os beslag gelegd op de eerste plaats. Met 80 D-junioren liep hij één kilometer en hij werd onbedreigd eerste. Andere Soester deelnemers kwamen uit bij de dames, de senioren en de veteranen. Bij de dames werd Gunilla Majoor derde (van de twintig deelne mers op de zes kilometer; bij de veteranen Ben van Os 68e (van de 130 deelnemers) eveneens over zes kilo meter. De pupil Angelo van Leyenhorst behaalde een achttiende plaats bij een wedstrijd over één kilometer, waaraan 50 lopers deelnamen en tenslotte werd Anton van Hofslot 45e; Joop van Leyenhorst 53e en Wim de Jong 100e op de tien kilometer waaraan 240 lopers deelnamen. Deze wedstrijd werd ge ronnen door de Belgische topatleet Wim Polleunis. De deelnemers kwam uit Duitsland, Frankrijk, Nederland en België; op Bas van Os na werden alle eerste prijzen door Belgen gewonnen. nginelaan Foto: (Peter Bernard) Wim Keja, lid van de Tweede Kamer fractie van de VVD houdt maandag 4 februari a.s. in het Medisch Centrum een inleiding over aktuele politieke zaken. De bijeenkomst is openbaar en begint om 20.00 uur. Het thema van deze avond is: „De Haag wat dichter- bij". De heer Keja was circa zeven jaar geleden ook in Soest en had toen een niet al te glorieuze avond. De Soester WD-leden spuiden nogal wat kritiek, waar hij nauwelijks raad mee wist. Nu komt hij als „toelichter" van aktuele politieke zaken. Daarnaast zal hij zijn visie geven op het mediabeleid. Het gaat daarbij over de vraag wat er met het Haagse-nieuws gebeurd; de standpunten van officieel-Den Haag ten aanzien van het doorgeven van informatie. Het is naar de mening van de VVD de taak van de politiek om de techniek beleidsmatig een slag voor te zijn. Helaas, zo vindt de partij, gebeurt het omgekeerde veel vaker en holt de politiek achter de techniek aan. Men denke daarbij aan de discussie rond de aanvraag een Luxemburgs TV-pro- gramma via de kabel (Sluis) in Neder land uit te zenden. N Keja is de fractie deskundige op dit terrein. Hij schreef de liberale media nota: „Van Grottekening tot sate- liet". De nota is bedoeld als aanzet tot discussie in de VVD-fractie over de politieke weg, die voor de toekomst, met betrekking tot de communicatie middelen, moet worden ingeslagen. Keja ontwikkelde een aantal stellingen zoals: de VVD is tegen antennever boden; het is absurd dat kabelnetten niet mogen worden gebruikt voor be jaarden- en ziekenbewaking enz.; de satelietomroep is onontkoombaar en zal het aanbod van informatie aanmer- W. Keja kelijk vergroten; er moet naast het bestaande bestel een Nederlandse om roep komen die zichzelf financiert uit reclameboodschappen; in elke ge meente of woonwijk met een CAI moet de mogelijkheid bestaan om locale radio- en t.v.-programma's te maken; de VVD verwacht geen enkel positief resultaat van het verbieden van ether reclame voor bepaalde artikelen; de WD is een groot voorstander van een onafhankelijke regionale omroep en wil deze bekostigen uit een Centraal Regionaal Sterfonds. Uit een en ander blijkt dat de heer Keja stof genoeg ter beschikking heeft om voor een interessante avond te zorgen. Gezien het bezoekersaantal is het ge meentelijk informatiecentrum bijzon der in trek. In de periode van 22 oktober tot en met 21 december van het vorig jaar [45 werkdagen] bedroeg het bezoekersaantal 1103. Daarbij kwamen nogeens 418 telefonische informaties. De grootste belangstelling ging uit naar huisvesting (32.1%) en daarna volgden met 13.3% een aantal adressen en wegvragers (146 man) en dan speci fiek voor de gemeentelijke warwinkel. 133 Bezoekers (12,1%) waren geïnte resseerd in het gemeentelijk gebeuren en 127 bezoekers (11,5%) kwamen in formatie halen over aktuele onderwer pen. Gerichte belangstelling van 107 bezoe kers (9,7%) ging uit naar bestem mingsplannen. 4,4% van de bezoekers bestond uit nieuwe of toekomstige be woners van Soest; 7,4% uit studenten en scholieren; 1% uit leerkrachten in verband met materiaal voor de klas; 0,6% uit toeristen terwijl 3,3% onder de rubriek „diversen" viel. 1,6% kwam met een specifiek juridisch of sociaal probleem0,5% vroeg informatie over sport en recreatie; 2% had belangstel ling voor scholen en beroepenvoorlich- ting en 0,5% van de bezoekers behoor de tot de categorieën „bejaarden" en „gehandicapten" en kwam informatie halen over voorzieningen en regelin gen. Bij de „telefoontjes" lag het percen tage ongeveer gelijk: huisvesting 31%; wegvragers 24,5%; aktuele onderwer pen 27,9%bestemmingsplannen 5,9% en nieuwe bewoners 5,6%. In trek waren uiteraard de bestem mingsplannen Overhees 2, Eggher- monde en Vorstentuin, terwijl in de afgelopen weken grote belangstelling uitging naar de plannetjes Gouden Ploeg en Albert Cuyplaan. Toekomstige inwoners vragen veelal informatie over zaken als scholen en bijvoorbeeld huisvuil-ophaaldienst. In de eerste weken van dit jaar nam de belangstelling beslist niet af. De eerste week kwamen er 120 bezoekers; de tweede week 90 en de derde week 132. Ook de telefoon staat niet stil; vorige week kwamen er 62 telefonische ver zoeken om informatie binnen. Opvallend is daarbij dat er steeds meer gebruik gemaakt wordt van het rechtstreekse nummer (22555), omdat men kennelijk in de gaten heeft dat lang-wachten, zoals op nummer 16744 dikwijls voorkomt, daarmee omzeild wordt. Sterk wordt ook gereageerd op krante- berichten, zoals bijvoorbeeld de aan kondiging dat het plannetje „Gouden Ploeg" ter inzage lag. Het gemeentelijk Informatiecentrum is in het WV-gebouwtje aan de Steen- hoffstraat (naast het Postkantoor) ge huisvest en dagelijks geopend van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. A.s. zondag 3 februari, aanvang 19.00 uur, wordt in „de Open Hof" aan de Veenbesstraat een oecumenische jeugddienst gehouden waarin ds. J. Baumfalk zal voorgaan. Zijn thema is: „Bouwen aan je geloof". Er móet zoveel in het leven: je best doen op school voor je carrière; om je ouders niet teleur te stellen; mis schien moet je wel naar de kerk! Moet dat nu wel zo nodig? Muzikale medewerking verlenen de „Gideonsbende" uit Naarden; de trompetisten Steffen Land en Fred van de Molen en de organist Joost Pij pers. De 18e Winterseriewandelingen welke onder auspiciën van de Sticht Gooise Wandelsport Bond [SGWB] door de wandelsportvereniging Olympia in Soest worden georganiseerd zijn nu al een ongekend sukses te noemen. Mocht Olympia na afloop van de eerste tocht op 1 december 1979 een rekort aantal deelnemers noteren van 205, de tweede wandeling op 12 januari 1980 overtrof dit aantal. Toen verschenen maar liefst 252 wandelaars aan de start. Zaterdag 2 februari wordt de derde wandeling gehouden met fraaie par koersen die ditmaal door de bosgebie den De Paltz, De Lange Duinen en het landgoed Pijnenburg voeren. De tocht staat voor een ieder open, zowel individueel als in groepsver band. De afstanden naar keuze bedra gen 5,10 en 15 kilomter. Gestart wordt tussen 10.30 en 14.00 uur vanaf het wijkgebouw De Rank, Soesterbergse- straat 18, Soest. Het inschrijfgeld bedraagt per persoon per tocht 1,50 t/m 14 jaar en voor 15 jaar en ouder 2,00. Als herinnering ontvangt men een fraai lint met opdruk Wimpeltochten Zeist, Utrecht, Soest en Huizen, genummerd, met twee wande laars en in diverse kleuren. Zonder herinnering bedraagt het in schrijfgeld respektievelijk 1,00 en 1,50 per persoon per tocht. Betalingen kunnen aan de start plaatsvinden. Het wijkgebouw De Rank is gemakke lijk te bereiken, zowel vanaf het station als het busstation Soest-Zuid plm. drie minuten lopen. Het startburo sluit om 16.30 uur. De vierde en tevens laatste winterwandeling wordt gehouden op zaterdag 8 maart 1980. Eventuele inlichtingen kunt U verkrij gen bij de heer D. W. Brood, Toren straat 8, 3764 CM Soest, tel. nr. 02155- 19979 of na 18.00 uur bij de heer W. van Steendelaar, Lange Brinkweg 50, 3764 AD Soest. tel. nr. 02155-16414. LOODGIETERS- WERKZAAMHEDEN EN SANITAIRE ARTIKELEN OOk voor doe-het-zelvers Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Korte Brinkweg 37A - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 per kiloI Ti per kiloW perkilo Oi«JU per kilo..vi perkilo WecJU perkilo WiJlf Openingstijden: donderdag en vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. BIRKSTRAAT 49 - TELEFOON 02155-12477 - SOEST Het tweede damesteam van SW heeft in een goede wedstrijd laten zien dat het kwaliteiten genoeg heeft om rede lijk in de competitie mee te draaien. Tegen Vierhout werd met 3-0 gewon nen. De setstanden waren 15-5; 15-13 en 15-9. Het eerste damesteam deed het slecht tegen Sutherland. Onnodig werden wedstrijdpunten weggegeven en dat leverde de uitslag 1-3 op. Weliswaar werd de eerste set nog met 15-4 gewon nen, maar daarna was alles Sutherland wat de klok sloeg. Het derde damesteam won zonder te spelen met 3-0 van Pugna en het vierde team speelde gelijk tegen Salvo. Set standen 15-6; 15-9; 2-15 en 13-15. Het vijfde team won met 3-0 van Oberon. Setstanden 15-8; 15-7 en 15-9. Het team bleef daardoor ongeslagen. Heren Het eerste herenteam speelde tegen plaatsgenoot Olympia 2. SW, dat iets meer „lengte" heeft, won, zij het met moeite. SVV blijft ongeslagen aan de kop en door de nederlaag kwam Olym pia op liefst 7 (wedstrijd) punten achterstand. Zowel het tweede als het derde team van SVV wonnen en beide met 3-1. Tegen VIF 2 waren de setstanden van het tweede team 15-515-99-15 en 15-8. Het derde team versloeg Spokers met de setstanden 17-15; 8-15; 15-2 en 15-5. Het vijfde team versloeg BG&SV 5 met 3-0. Setstanden 15-0; 15-10 en 15-4. Jeugd De meisjes aspiranten wonnen van BG&SV in een vrij makkelijke wed strijd. Setstanden 15-1; 15-1 en 15-5. Ook het tweede team won en wel met 2-1 van BG&SV 2. Setstanden 15-8; 15-3 en 6-15. Prognoses Vrijdagavond speelt het eerste heren team in Hilversum (21.30 uur) tegen Sportcentrum. De wedstrijd moet ge wonnen kunnen worden. Moeilijker hebben de dames het tegen Rust Roest. Het wordt een lastige uitwedstrijd (aanvang 15.00 uur) waarin het vooral zal aankomen op een goede start. Dames 2 gaat naar Vleuten en kan, mits het peil van de afgelopen weken gehandhaafd wordt, zeker tot een pun tenverdeling komen. Dames 3 moet kunnen winnen van GVC. Dat is ook nodig om de aansluiting met de kop niet te verliezen. Wedstrijdprogramma Beukendal 31 jan. Dames: 21.30 uur SW 4 - Olly B 2 20.15 uur SW 6 - Oberon 2 19.00 uur SW 8 - Voleem 2 Dames SW 5 speelt uit tegen Sportcen trum 3 op 1 februari om 20.15 uur. SVV 7 speelt uit tegen BG&SV op 30 januari om 21.45 uur. Heren [Beukendal] 21.30 uur SW 4 - Limvio 2 21.30 uur SW 6 - BG&SV 4. Uitspelen zat. 2 febr. 14.15 uur SW 2 - Oberon 2 16.00 uur SW 3 - Keizer Otto 19.30 uur SW 5 - Limvio 3 in Baarn. BEDRIJFSZEKERE CENTR. VERWARMINGS INSTALLATIE Ook voor doe-het-zelvers Service-abonnementen schoonmaken enz. Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Korte Brinkweg 37A - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 DAK-ISOLATIE DAK-BEDEKKINGEN 'en SHINGLES DAKEN Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Korte Brinkweg 37A - Soest Tel. 14332 - b.g.g. 10816 De bewonersvereniging „het Soester- veen" gaat voor haar leden en voor andere belangstellenden een aantal sjoel- en kaartavonden organiseren. Dit naar aanleiding, van gebleken be langstelling voor een dergelijk evene ment. Er wordt een competitie voor opgezet van zes speelavonden7 en 28 februari 13 maart; 3 en 24 april en de laatste op 22 mei. Op de slotavond worden aan de competitie-winnaars leuke prijzen uit gereikt. De kaartavonden worden gehouden in de aula van de school „de Regentuu- ter"; ze beginnen steeds om 20.00 uur. Voor deelname moet men zich vóór maandag 4 februari opgeven bij me vrouw. Braaksma, Smitsweg 497, tel. 19769 of bij de heer Barneveld, Kam perfoeliestraat 61. Voor de eerste keer in dit seizoen is het tweede team van de Soester Schaak club er in geslaagd om met andere cijfers dan 6-4 te winnen. Afgelopen vrijdag werd Amersfoort 5 namelijk met 6^-3verslagen. Vlak voor de wedstrijd heerste er een gespannen sfeer; Soest en Amersfoort waren immers beide nog ongeslagen en moesten winnen om met HSG in de race te blijven voor het kampioen schap. Bovendien wilde Soest 2 revan che voor de nederlaag van Soest 1 tegen Amersfoort 2 van enkele weken geleden. Gedurende de hele wedstrijd bleef de spanning voelbaar en dit uitte zich in nerveus spel met zo nu en dan „kost bare" fouten. Hierdoor duurden de partijen in het algemeen vrij kort zodat er na 2 uur spelen al 7 partijen waren afgelopen! Van Vliet en Van de Berg zorgden „samen" voor één punt door hun partijen remise te maken. Mossung- Holsteyn slaagde er wederom in om met spectaculair spel een vol punt te behalen, terwijl Van Vlierden, Tas en Groen in het eindspel ook beslissend /oordeel bereikten. Daarentegen bleef Reiche na een goed begin met lege handen achter. Op het moment dat het 5-3 werd door een nederlaag van Balvers, gooide Jonker alles dicht om toch maar dat ene beslissende halve puntje te halen, wat hem dan ook gelukte. Bakker voegde daar als laatste nog een vol punt aan toe. Soest II kan door deze 6^-3^é overwin ning de toekomst met vertrouwen te gemoet zien. Persoonlijke uitslagen: Amersfoort 5 - Soest 2 C. Bosman - Balvers 1-0 v.d. Velde - Mosr-ung-Holsteyn 0-1 Schrot - Bakker 0-1 Ruis - v.d. Berg v.d. Hoeven-v. Vliet Vi-x/z Haak - Jonker Gijsbertse - v. Vlierden 0-1 N. Bosman - Groen 0-1 Tijssen - Tas 0-1 Verwey - Reiche 1-0

Soester Courant | 1980 | | pagina 15