ffij? 50N- Duizenden fietsen op Tweewieler RAI Veel belangstelling voor woonerfplan Albert Cuyplaan Pub Boekenuitgëefspel „Bezig Met Boeken de gemeente soest vraagt uw aandacht voor: gemeente soest/ Uniek voor Soest: IPPER -v «8 „Songfestival" kabouters/ welpen Eemland Unieke jubileumuitgave voor KNUB: RESSE ER (M/V) <@ren itwerker Bouwzaken Bestemmingsplan Landelijk Gebied Openbare commissievergaderingen Brommers in beslag genomen BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Voorjaarsconcert Soester Orkest Vereniging Tentoonstelling „Bijbel en Prent" 99 Soester Courant van woensdag 30 januari 1980 ISCHE DATA iig Sportmaster heeft een ia Viennon f 1,19/9-30 mm ited (11 delig) objectief, in tie met de PM-Asferic, is jik 5,5 mm (onder water Automatische scherpstel- servofocus. Macroinstelling ater) met beeldgrootte nm., afstand frontlens-on- 77,2 mm. Onder water: j mm. afstand frontlens-on- 304,5 mm. en flikkeringsvrije reflex- oculairinstelling - 5 dioptrie ;t aan gebruik van duikmas- ïformatie: transportcontro- Imloop-groen licht. Batter- x>d licht - correctie en f ilm- iduiding met rood, PMA 3 met geel. Waarschuwing derbelichting. matisch belichtingsregeling ïcel, individuele diafragma- t met +1 stop. Snelheid 18 per sekonde.continueloop, ild. Filmtelwerk werkt op springt automatisch op 0 /isselen. met 2 alkaline penlight- n van 1.5 V. Er kan ook -accu worden gebruikt. De ster wordt geleverd met p, handgreep met PMA- draagriem. everbaar: cameratas, on- filmzon, duikset met ker en signaleringsboei en oren. a wordt in ons land geim- door Eumig Nederland, an 104, Weesp. ONAFHANKELIJK ADVIESBUREAU 3G 13 - SOEST breiding van onze szaken onder deze dit mede tot haar inis van de Engelse e binnenkort op een l worden verwerkt, nimaal P.D. niveau. ïnoemde vakatures Nijverheidsweg 13, Europese Amerikaanse eerd in industriële nen. de produktie- tntoor voor geheel rkerij. 3n en reiskosten- lein team. laar de heer )a. Energieweg 2 Soest, :ompany (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet. Bij het college is een aanvraag binnengekomen voor het uitbreiden van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Vondellaan 25 (kadastraal bekend gemeente Soest sectie C, nummer 3572) Genoemd bouwplan ligt vanaf vrijdag 1 maart 1980 gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van burgemees ter en wethouders schriftelijke bezwaren ingediend worden tegen het voorgenomen bouwplan. (Openbare bekendmaking) De burgemeester van Soest maakt ter uitvoering van artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 1 februari 1980 ter gemeentesecretarie, afdeling I, (geopend iedere werkdag van 09.00-12.00 uur) voor een ieder ter inzage ligt het bestemmingsplan Lan delijk Gebied voor gronden gelegen binnen de gemeentegrenzen met uitzondering van de bebouwde kom van Soest; het Soesterveenj het ge bied tussen 't Hart en de westelijke gemeentegrens; de omgeving van de Stadhouderslaan; een strook agrarisch gebied ten noorden van de Lange Brinkweg; het agrarisch gebied aan de oostkant van de bebouwde kom van Soest; de bebouwing van Soestduinen; de bebouwing van Soes- terberg en enkele direct daaraan grenzende gebiedsdelen, vastgesteld bij raadsbesluit van 21 februari 1975, afdeling I, nummer 7538, gedeel telijk goedgekeurd bij besluit van gedeputeerde staten van 2 juni 1976, afdeling 5, nummer 992 '75RO/923 en gedeeltelijk goedgekeurd bij Ko ninklijk Besluit van 5 november 1979, nummer 12, welke laatste goedkeu ring onherroepelijk is geworden. maandag 4 februari -16.30 uur: commissie openbare werken Op de agenda staat o.m. verbouw voormalige Margrietschool maandag 4 februari -19.30 uur: commissie onderwijs en jeugdzaken bouw van een permanente v.d. Hucht kleuter/lagere school in Over- hees dinsdag5 februari -19.30 uur: commissie ruimtelijke ordening De agenda vermeldt o.m. wijzigen van de bouwverordening het nemen van een voorbereidingsbesluit het verlenen van een aantal ontheffingen als bedoeld in art. 1 van de Zöneverordening Hinderwet (drukkerij Parallelweg 11, gasdruk- regelstation Oude Utrechtseweg, agrarisch bedrijf P. v.d. Breemer- weg 9 en meubelfabriek Den Blieklaan 35) dinsdag 5 februari -19.30 uur: culturele commissie Op de agenda staat: kunstaankopen vacature culturele commissie woensdag 6 februari - 16.00 uur: commissie maatschappelijke dienst verlening aankoop pand in Amersfoort t.b.v. sociale werkplaats fusie Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Soest en Stichting Sociale Dienstverlening Baarn voortgang nota welzijnsplanning donderdag 7 februari -19.30 uur: commissie financiën Op de agenda staat: krediet beschikbaar stellen voor de bouw van permanente v.d. Hucht kleuter en lagere school in Overhees verhoging subsidie V.V. V. donderdag 7 februari -16.30 uur: commissie algemeen bestuur 0.m. komt aan de orde wijzigen van de bouwverordening hoe behandeling begroting 1981? De vergadering van de commissie algemeen bestuur wordt gehouden in de commissiekamer gemeentehuis. De andere commissievergaderingen vinden plaats in de commissiekamers gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg. De volledige agenda's en de voorstellen liggen ter inzage in het gemeen telijk Informatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (tegenover het gemeente huis). Geopend van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de com missie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verdui- delijken of aan te vullen. Van maandag 25 februari tot en met zondag 2 maart wordt in Amsterdam de Tweewieler RAI gehouden. Een week lang zullen de Europabal, de Zuid- en de Westhal van het RAI Tentoonstellingscentnim vol staan met, al dan niet gemotoriseerde, tweewielers. Een grote attractie voor het publiek vormt ongetwijfeld de verloting van een groot aantal fietsen. Onder het motto „Ieder uur een fiets voor niets" wordt 10 keer op een dag een bezoeker de gelukkige eigenaar van een fiets met een winkelwaarde van 550,-. De ruim 150 deelnemers aan de Twee wieler RAI nemen met hun produkten een oppervlakte van 23.000 vierkante meter in beslag. De bezoeker vindt er fietsen, bromfietsen, motorrijwielen, scooters en zijspanwagens. Bestuurders van genoemde vervoer middelen zullen ontwijfeld grote be langstelling hebben voor de kleding die er speciaal voor hen op de markt is. Voorts behoren driewielers, invaliden- wagens, onderdelen en accessoires tot het expositieprogramma. De vorige Tweewieler RAI werd ge houden in 1978 en trok 147.779 bezoe kers. De tentoonstelling is op werkda gen geopend van 10 tot 17 uur en van 19 tot 22 uur. In het weekend is de Twee wieler RAI alleen overdag voor het publiek toegankelijk. Drie brommers werden uit het verkeer gehaald; twee omdat er te hard mee gereden werd en één omdat de bestuur der pas 12 jaar was. De laatste brom fiets was een zogenaamde crossbrom mer. De twee andere waren respectie velijk van R. M. (18) en R. S. (17). Het woningbouwplan „Albert Cuyplaan", met Groot-Engendaal (G.E.) en aanleunwoningen (A); huizen voor 59-plussers en kleine huishoudens (BC); premie-koopwoningen (D) en vrije-sectorhuizen (E) Voor de 151 woningen in het bestemmingsplan Albert Cuyplaan bestaat grote belangstelling. Dat bleek duidelijk op de informatie-avond in de zaal van de brandweerkazerne, welke met ruim 200 bezoekers afgeladen vol was. Onder hen de 42 speciaal door de gemeente uitgenodigde woningzoekenden, die volgens de gegevens van het gemeentelijk woningbureau voor één van de 70 huurhuizen in het complex in aanmerking komen. Van een definitieve toewijzing is echter nog geen sprake. 'Daarvoor zullen alle ingeschrevenen beoordeeld worden aan de hand van een in februari te houden enquête. In zijn welkomstwoord zei wethouder drs. J. Menne, dat het plan in oktober 1978 door de raad werd vastgesteld, maar nog wachtte op de provinciale goedkeuring. Er waren geen bezwaar schriften ingediend, een vrij uniek feit in Nederland zelfs, en daarom ver wachtte de wethouder binnen enkele maanden het fiat van de provincie. Hij hield zijn gehoor verder voor dat het nu ging om het uitgewerkte bouw plan, dat straks ook weer een goedkeu ring van de provincie nodig had. Hij meende echter dat in mei of juni van dit jaar met het bouwrijpmaken begon nen kon worden, waarna in augustus, na de bouwvakantie, de woningbouw kon starten. Zonder tegenslagen zou den de eerste woningen in april 1981 opgeleverd kunnen worden. Van de huurprijzen was nog niets te zeggen; de prijs van de twaalf premie koopwoningen lag mogelijk rond de 160.000 gulden. Uitvoerig zette daarna architect A. G. H. Verwey van Architectenburo Duer- meijer, Verweij en Messing, aan de hand van dia's, het plan voor dit woonerf uiteen. Het gaat om de bouw van 51 zogenaam de „aanleunwoningen" (tegen het be jaardencentrum Groot Engendaal aan); 70 woningen voor een- en twee persoonshuishoudens; 12 premie koop woningen en 18 woningen in de vrije sector. Na een uitvoerige informatie over het bouwterrein, stond de heer Verweij lang stil bij de indeling van de diverse te bouwen huizen. Tenslotte gaf wethouder mevrouw M. van Stiphout-Croonenberg aan op wel ke wijze selectie van de toekomstige bewoners zal plaatsvinden. De 42.reeds nu uitgenodigde woningzoekenden ko men in aanmerking voor een huurwo ning, waarbij in de selectie rekening werd gehouden met leeftijden, duur van de inschrijving, gezinssamenstel ling en inkomen. Er van uitgaand dat het een „rustig" woonerf moet worden zullen de beneden woningen verhuurd worden aan 59-plussers en gehandicap ten met een urgentie verklaring en de bovenwoningen aan de groep inge schrevenen in de leeftijdsklasse tussen de 29 en 45 jaar. PRAAMGRACHT 5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 Als U deze kop leest, vraagt U zich misschien af: wat is er tegenwoordig nog uniek? maar dat komt gelukkig in de goede zin van het woord nog steeds voor. Dat is ook het komende sportkarnaval op zaterdag 16 februari a.s. Het is in de sport gelukkig nog mogelijk om met drie verenigingen voor de gezamenlijke leden iets naast hun sport te organiseren. Zo zal dus in het klubhuis van VVZ'49 aan de Eemweg dit sportkarnaval plaatsvinden onder de gezamenlijke verantwoordelijkheid van BDC- handbal, Red Stars basketbal en VVZ'49 voetbal. Je kunt het noemen sportkarnaval „Klavertje Drie". De naam is echter niet belangrijk, maar wel het slagen van dit feest om de leden van drie totaal verschillende sportverenigingen meer tot elkaar te brengen en een andere sport te leren waarderen en zo nodig elkaar in training en wedstrijden te steunen en tot voorbeeld te zijn, zodat er een gezonde sportrivaliteit ontstaat. De wedstrijden vinden nooit gelijktijdig plaats, zodat zij elkaar als supporters en supportsters kunnen aanmoedigen tot geode en sportieve resultaten. Het zal zeker een goed opgezet sportkarnaval worden, daar de drie evenementenkommissies van de genoemde verenigingen reeds druk aan het werk zijn en er niets voor hen te veel is om voor een gezellige entourage te zorgen. Zij hebben zich van zeer goede muziek kunnen verzekeren. Deze avond zal namelijk verzorgd worden door de bekende 6-man's band Tempting Six uit Amersfoort, voor velen geen onbekende. Daar er in het VVZ-klubhuis maximaal 300 personen toegelaten kunnen worden krijgt elke vereniging 100 toegangskaarten uitsluitend voor de leden van 17 jaar en ouder en is dus een besloten avond en zullen er zelfs leden van de 3 verenigingen, die te laat zijn voor de kaarten, teleurgesteld moeten worden. De drie besturen zijn er ten volle van overtuigd dat dit een stap in de goede richting is om tot meer gezamenlijke aktiviteiten om de sport heen te komen. B.D.C.-handbal H. Duit. voorzitter Red Stars basketbal R. Valk, voorzitter V.V.Z/49 voetbal H. Strietman, voorzitter. Bij de definitieve toewijzing zal echter gewerkt worden via het nieuwe, nog in te voeren puntenwaarderingssysteem, waarvoor de enquête-formulieren in februari verzonden zullen worden. Aan de hand van de teruggezonden formu lieren zal de definitieve toewijzing voor alle zeventig huurhuizen plaatsvinden. Er werden daarna weinig vragen ge steld, maar uit een van die vragen werd duidelijk dat de woningen zullen voorzien worden van isolerend glas, isolatie tussen de spouwmuren en iso lerende dakbedekking. Dinsdag 5 februari, aanvang 20.30 uur, wordt in de Petrus en Pauluskerk aan het Kerkplein het; traditionele voor jaarsconcert gegeven van de Soester Orkest Vereniging. Solist is de violist Jan Wittenberg, concertmeester van het Radio Philharmonisch Orkest en eerste violist in het wereldbekende Gaudeamuskwartet. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het V W- kantoor aan de Steenhoffstraat en op de avond van de uitvoering, aan de kerk. Uitgevoerd worden werken van Rossi- ni; Mozart; Pergolesi; Beethoven en Haydn. Als solist treedt Jan Wittenberg op in het Concerto in Bes van Pergolesi. In het Slot te Zeist loopt tot en met zondag 24 februari de tentoonstelling „Bijbel en Prent. Geëxposeerd zijn de meest uiteenlopende historische bij bels, prentbijbels en bijbelse prenten. Deze unieke collectie is bijeenge bracht door de verzamelaar Wilco C. Poortman. De openingsuren zijn: dins dag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur; zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. De uitverkoop is afgelopen, maar blijf op onze wekelijkse aanbieding letten. NIEUW Wortelbroeken in 4 modekleuren Geen 89,50 maar 59.- vrijetijdskleding v.WfeedestraattF tel.12424 Soest Kabouters en welpen van zeven ver schillende groepen in district Eemland hebben zaterdag 26 januari, zang, dans en toneel voor elkaar voor het voetlicht gebracht in een zaal te Baarn. Het „songfestival" kende, in tegenstelling tot het echte songfestival, geen prijs uitreiking, maar beoogde het doel el kaar gezellig bezig te houden met een middag creativiteit. Iedere horde en kring heeft wekenlang enthousiast gewerkt aan zijn/haar pro- duktie om goed voor de dag te kunnen komen. Ieder nummer had zijn eigen verdienste of dat nu de goede samen zang, de originaliteit, het eigen ge maakte verhaal of het samenspel be trof. Een grote verscheidenheid kenmerkte het programma. Zo hoorden we het gezongen verhaal over het kabouter- land „Bambille" van de Fakkeldraag- stersgroep te Soest beluisterden het koor van de Biltse kabouters van de R.O.O.S.T.E.R. groep en zagen een verhaal gespeeld met handpoppen door de welpen van de Laurentiusgroep te De Bilt. De welpen en kabouters van de Don Boscogroep te Soest brachten een t.v.- programma op de planken en de Ako- tehkabouters uit Bilthoven een musi cal. De welpen van de Rover Crofts, ook uit Bilthoven dansten een adembe nemende spokendans, waarna de Mer- hulakabouters uit Baarn het district en hun kring bezongen. Tot slot ontving iedere horde en kring een „leertje" als herinnering in de vorm van een muzieknoot. Ook kreeg iedere aanwezige bij de aanvang van het festival een programma, dat met leuke tekeningen versierd was. Zo was weer met ieders medewerking, van kabouters, welpen en hun leiding, een met elkaar en voor elkaar dis trictsactiviteit geslaagd te noemen. In mei a.s. wordt een districtsspel voor welpen en kabouters (een buitenactivi teit) georganiseerd. Inlichtingen over kabouterkringen en welpenhordes in district Eemland van scouting Neder land kunt u krijgen onder telefoon nummer 030-787750 (kabouters) en 030- 785870 (welpen). Vier boek-uitgevers spelen het Boekenuitgeefspel „Bezig Met Boeken" dat de Amsterdamse papiergroothandel Proost en Brandt N.V. cadeau gaf aan de dit jaar honderd jaar bestaande Koninklijke Nederlandse Uitgeversbond (KNUB). V.I.n.r. Bert Bakker (uitg. Bert Bakker), Hens Gottmer (uitg. J. H. Gottmer), Jaques Remarque (voorzitter KNUB en tevens geestelijke vader van het spel) en Jan Kees de Graaff (uitg. Elsevier) Naast het gebruikelijke jubileumboek wordt het 10-jarig bestaan dit jaar van de Koninklijke Nederlandse Uitgeversbond [KNUB] opgeluisterd met een zeer origineel gezelschapsspel, het Boekenuitgeefspel „Bezig Met Boeken". Tijdens de perspresentatie op 10 januari j.1. bood Drs. W. H. Weiland, voorzitter van de directie van Proost en Brandt N.V. het eerste exemplaar aan aan de geestelijke vader van het spel, Jacques Remarque, die tevens voorzitter is van de jubilerende uitgeversbond. „Bezig Met Boeken" is een verjaardagscadeautje van de Amsterdamse papiergroothandel, in de vorm van een van haar „Proost Prikkels". Nico Spelbrink en Martijn Luns verzorgden de vormgeving. „Bezig Met Boeken" is niet zomaar een spelletjehet is - in vereenvoudig de vorm - een getrouwde weergave van wat er allemaal bij het uitgeven van boeken komt kijken. Het wordt ge speeld met drie of meer personen die elk hun eigen uitgeverij „runnen". De rollen van schrijvers, vertalers, redac teuren, zetters, drukkers, binders, pa pierleveranciers, boekhandelaren en andere personen en instanties, waar- mee de uitgever te maken heeft, beïn vloeden het spel wél, maar worden niet door de deelnemers gespeeld. Commerciële en culturele winnaars Het uitgeven van boeken is een continu proces van beslissingen en planning en dat komt in het spel allemaal tot uiting. Het begint met de keuze van schrijvers en hun werk voor de opbouw van een fonds binnen een voorgenomen uit- gave-beleid. Een van de aardige kan ten van dit spel ls dat het twee winnaars heeft, een commerciële (ein digend met het meeste „prikkel" geld) en een culturele (fonds met hoogste culturele waarde). Onder de 124 „fa ke" titels van het spel trekt men namen aan als Spinnen Thuis (Doli Bezigh), Tocht Het Op Mars? (Trix Griezelaar) en Jij Bent K.O., Ik Niet (Mohammed Kali). Heeft de speler-uitgever zijn keuze uit de talloze titels, oorspronkelijk Neder landse of vertalingen, gemaakt en zo een fonds opgebouwd, dan wordt hij geconfronteerd met vrijwel alle pro blemen die aan het uitgeversvak eigen zijn, zoals planning van in voorberei ding genomen titels opdat deze ook op het meest gunstige tijdstip verschij nen, bepaling van de oplage, begelei ding van de schrijver of vertaler, vooruitbetalingen, bewerking manus cripten, reclame en promotie, tijdig bepalen van herdrukken, deelname aan de „Buchmesse", royalties en kortingen, budgettering en het bijdra gen aan het nationaal cultureel bezit door fondsopbouw. De veelzijdige taak van de uitgever wordt min of meer gesymboliseerd door het gebruik van twee speelvelden (één voor de schrijf- c.q. vertaal- en voorbereidingsfase van ieder boek en één voor de verkoop- en promotie- activiteiten). De in de uitgeef-praktijk voorkomende toevalligheden, die het spel - lees verkoop - kunnen beïnvloe den worden aangegeven op „kanskaar- ten", die literaire prijzen, goede of slechte recensies, processen om auteursrecht, slechte vertalingen, TV- bewerkingen etc. vermelden. De veelkleurige uitvoering van „Bezig Met Boeken" is bijzonder fraai met o.a. een 12-zijdige dobbelsteen, die men zelf in elkaar moet zetten (hetgeen al een puzzel op zichzelf is) en het prik- kelgeld is zó mooi gedrukt dat menig valse munter er zich de vingers bij zou aflikken. Spel als leermiddel Het Boekenuitgeefspel kan door ieder een gespeeld worden, ook door hen die niets van het boekenvak weten. Daar voor is het een leerzame en tegelijker tijd amusante kennismaking met het uitgeversvak. Naast de standaard versie is er in beperkte oplage echter ook nog een „professionele" variant voor de échte uitgever, waarin nog meer realisme en vaktermen zijn op genomen, maar waardoor de speel- duur natuurlijk ook toeneemt Die laatste versie is zó levensecht, dat deze gebruikt kan worden als didactisch hulpmiddel voor hen die zich in het boekenuitgeefvak willen gaan be kwamen. En daarmee wordt dan te vens de mening van de redactie van Proost Prikkels bij de aanbieding van dit jubileumgeschenk verwoord, na melijk dat werken (en zeker in het uitgeversvak) bést leuk kan zijn.

Soester Courant | 1980 | | pagina 5