Kapsalon Tielemans gemoderniseerd y frestoWnt gratis BUITEN Soest wint inhaalwedstrijd tegen „de Vesting" A Nieuwe gezichten bij de VVD A 88 9.50 9.95 1.75 lÉyMtaC !§I Restaurant van den Brink Aktuele onderwerpen in het licht van de bijbel" boekhandel li?: ZoektU een WONING? butzelaar makelaardij zoek uw woning zelf uit! Soester echtpaar exposeert in Artishock Het BROOD van de welbekende BAKKER KUIPER uit BAARN ^is dagelijks vers verkrijgbaar bij J aar ver gadering NCVB/ Soest-Zuid PIETER BOR'S KAASHUIS Roomkaas Möntilla Grünland 20+, in de smaken PIETER BOR'S KAASHUIS VOORKEUR VOORDEEL- BOEK m foto-film nzJ GEZELLIG DE STAD ETEN? DeSoesfef Duineii Vleesverkoop Film in Baarnse „Speeldoos" Verkeers slachtoffer overleden Gasfles ontploft door brand nHoj V - 2 Soester Courant van woensdag 6 februari 1980 3 in nieuwbouwwoning in flinke tuin. ir een huis met veel ruimte is deze woning absoluut amer van 35 m2 met jrgkast. Open moderne keukenblok, hal en toilet, amers, overloop en n toilet. dieping met grote zolder- heel gestoffeerd ig met een smaakvol i/.-gas, iietsenschuur en i op het zuiden, net vrij uitzicht, open ergkast. slaapkamers, douche- ilder met grote kamer. (stolpdak) die binnen zijr» dan u van buiten af eeld heeft een opp. van garage na volledig mk is dit gedeelte als te maken. ner waar luxe, gemak en emoet komen. Open a achtertuin (die nog 1) en parketvloer, keninrichting in overeen- kookplaat, vaatwas- apparatuur zijn aan- apkamers, bergkamer, jonnedak terras, an is er natuurlijk meer elt u voor een vrij- ietc.v., garage en tuin. e met al zijn bomen u m al die kilometers aden rond uw huis. mer, keuken, bijkeuken, 5 en badkamer. met rieten kap en grond). ïerken. nterieur: valt nog hele- i af te stemmen, uite, keuken, entree, sten ha). Iers. •oor een kamer. iuwde garage, c.v.-gas ne omgeving, alle keuze laat. In de nt u er wonen, praktijk ligen, rustig studeer- in overvloed, keuken, 3 slaap- bad en 2e toilet, r diepe garage. Dndergebouwde wilde" tuin, die in i uw trekken laat euken, toilet en berg- mers, badkamer met liefst 10 meter diep irlei doeleinden at zeggen. I) kunt in 3 living verwachten rijn eigen vij sinds kort een huis >pen heeften nog aijvoorbeeld een e aantreffen, dubbele insproei-installatie, ische luchtbevoch- sansl. op de an stijl heeft deze naai toekomstgericht met open haard, »al met garderobenis, ig: 4 slaapkamers, et, ruim balkon en slaapkamers, perfect badkamer met toilet, een tip van de iten als u nu een blijvende 147/033-30488 >155-16251 2 03404-51365 Foto: Herman van Dam Een blik in de spiegel en salon van Kapsalon Tielemans Kapsalon Tielemans is gemoderniseerd. De inmiddels 22 jaar oude zaak aan de Schoutenkampweg is van een oude herenkapsalon veranderd in een luxe en gezellige salon. Al kreeg de zaak een ander gezicht, de eigenaar en service zullen het zelfde blijven. De heer Tielemans begon zijn loopbaan als kapper op 13-jarige leeftijd. In zijn spaarzame vrije uren, behaalde hij op de avondschool de nodiige diploma's en na zijn diensttijd kon hij als chef be ginnen in een kapsalon te Amersfoort. In 1957 begon hij zijn eigen kapsalon in Soest. Inmiddels is zijn klantenkring aan zienlijk gegroeid. Veel ras-echte Soesters vertrouwen het knippen van hun haar enkel aan de heer Tielemans toe. Maar ook ver buiten Soest heeft de heer Tielemans zijn vaste klanten. Zijn vrouw, mevrouw L. Tielemans- Uppelschoten, beheert de verkoop van de loten van de Staatsloterij. Het zal niemand ontgaan zijn, dat de afgelopen jaren op verschillende loten, gekocht bij Tielemans hoge prijzen vielen. Het blijft natuurlijk toeval, maar voor de genen die eens een gokje willen wa gen, is het raadzaam om voor de ver andering de loten eens bij Tielemans te kopen. Je kan per slot van rekening nooit weten. Kapsalon Tielemans is, zoals vermeld, gemoderniseerd. Er is een zwevend plafond aangebracht van Scandinavi sche makelaardij. De wachtruimte is omgetoverd tot een Oud-Hollandse zithoek en ook de was- en kapinrichting is geheel gemoderni seerd. De zaak is sfeervol verlicht. En waarom ook niet? Niet alleen da meskapsalons hoeven sfeervol te zijn. Uiteindelijk hebben ook de heren een beetje recht op service en sfeer. Kap salon Tielemans is daar een treffend voorbeeld van. ƒ140,- Een montuur met allure, dat zult U ongetwijfeld bij het passen ont dekken. Mat metalen sierstukje op de veer. Handmade frame in drie mode-kleuren: bruin, grijs en havanna. VOOR BETAALBARE BRILLEN-MODE VAN WEEDESTRAAT17A - SOEST TELEFOON 02155-17120 Leverancier alle ziekenfondsen De openbare bijeenkomst die de WD maandag 4 februari organiseerde, zorgde voor het doorbreken van een vertrouwd vergadergezelschap. De inleiding die het Tweede Kamerlid Wim Keja hield over het mediabeleid nu en in de toekomst, was daar ook een goede aanleiding toe. In een boeiend betoog voor een gezien bet onderwerp overwegend lekenpubliek, gaf hij aan welke ontwikkelingen ons te wachten staan met teletext, viewdata, satelliet-TV en eventueel een commer ciële omroep. Dat alles bezien vanuit de gedachte dat de vrijheid van menings uiting en de vrijheid van ontvangst van informatie bij elkaar horen. Die nieuwe ontwikkelingen lijken dan wel ver „van ons bed", in werkelijk heid zijn ze heel dichtbij. In het bijzon der kan hierbij gedacht worden aan de proeven die met viewdata binnenkort voor de deur staan. Viewdata als tweerichtingsysteem, met de beeldbuis als hulpmiddel, om de gevraagde informatie zichtbaar te maken. Het lijkt allemaal wel gek dat je via het kiezen van een nummer de verschillende pagina's van het instruk- tieboekje dat bij je auto hoort, op het TV-scherm ziet verschijnen. Ook lijkt het nog zo ver weg als je bedenkt dat door een druk op de knop die ene pagina van het spoorboekje op het scherm verschijnt die je nodig hebt, of dat je op het TV-scherm kunt lezen welk huis te koop of te huur is, of eventueel gekraakt is. Er wordt ook al over de beeldplaat gesproken. Die is natuurlijk wel leuk om een speelfilm op vast te leggen, maar die draai je ook niet drie keer achter elkaar. Anders wordt het als je beseft dat op die ene beeldplaat 40.000 pagina's tekst kunnen worden vastge legd, die je op elk gewenst moment op de beeldbuis kunt projecteren. Vaak houden politici zich bezig met de ontwikkelingen op de korte termijn. Het langere termijnwerk is vaak politiek minder interessant, omdat zo weinig mensen zich daar mee bezig houden. Grote partijen zijn afhankelijk van veel mensen, moeten met veel mensen rekening houden. Dan zoeken ze ook vaak zaken die veel mensen makkelijk kunnen volgen. Maar dat wil helemaal niet zeggen dat langere ter mijnzaken niet interessant kunnen zijn, zoals de heer Keja met zijn inleiding over het mediabeleid bewees. Maar ook de aktuele politiek werd niet vergeten. Met name werd gesproken over een eventuele boycot van de Olympische Spelen in Moskou. Eén van de allereerste politici die over een eventuele boycot spraken, was de heer Keja. Begrijpelijk dan ook dat de aanwezigen hierover nader geïnfor meerd wilden worden. Dat deed de heer Keja dan ook heel duidelijk. Sport en politiek behoren gescheiden te worden gezien. De politiek mag niet de baas spelen over de sport. Maar die mening wordt niet door iedereen ge deeld. De politiek kan best de sport voor de politiek gebruiken. Bij ons mag dat zeker niet gebeuren. Daarom mag men in Nederland dan ook niet het deelnemen aan de Olympische Spelen in Moskou belemmeren. Men mag net niet onmogelijk maken dat men in Moskou sport gaat bedrijven. Hoezeer ook de sport ondergeschikt gemaakt kan zijn aan de politiek, in onze samen leving is meer dan een morele druk op de sporters niet geoorloofd. Al met al zorgde de heer Keja voor een geanimeerde avond. Zoals de voorzit ter van de afdeling Soest/Soesterberg in zijn slotwoord vermeldde: „een reden te meer om de aktuele politiek vaker in Soest te bespreken. Een inleiding zoals door de heer Keja gehouden verdient navolging". Om U en Uw gasten optimaal van dienst te kunnen blijven, gaan wij een weekje uitrusten. Wij zijn gesloten van 10 tot en met 17 februari. Daarna staan wij weer als altijd graag voor U klaar. Soesterbergsestraat 122 Soest Telefoon 02155 12106. Openingstijden Door de week vanaf 11.30 uur. Voor Uw meetings en vergaderingen kunt U ook vroeger reser veren. Zaterdag en zondag zijn we vanaf 17.00 uur geopend. Voor Uw party maken wè echter graag een uitzondering. kom naar r 11 middelwijkstraat 54 telefoon 02155-13539 In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie en... met onze assistentie. Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. Henk Fugers en Cristel Mineur expo seren deze maand samen hun schilde rijen in de kleine tentoonstellingszaal van het Arti9hockgebouw, Steenhoff- straat 46 in Soest. De opening geschiedt vrijdagavond 8 februari a.s. om 21.00 uur door de ex- toneelspeler, zanger, regisseur en kunstkenner Henk Schuurman (82), thans bewoner van het Rosa Spierhuis in Laren. De voorkeur van het Soester schilder echtpaar gaat uit naar landschapjes, bosgezichten, stillevens en portretten. Beiden verkochten vorig jaar twee loeken aan de gemeente Soest. Zij zijn lid van de Baarnse Kunste- laarsvereniging en bezoeken elke maandagavond de modeltekenclub van \rtlshock-leden. De expositie duurt tot ïn met 2 maart en is dagelijks gratis te oezichtigen van 2 tot 4 uur. I iirvA Delicatessen JU li. IVIt I O Wijnkoperij VAN WEEDESTRAAT 90 - TELEFOON 02155-12404 (behalve 's maandags) Op woensdag 13 februari a.s., aanvang 20.00 uur, houdt de afdeling Soest-Zuid van de Nederlandse Christen Vrouwen bond haar jaarvergadering in het ge bouw „de Rank" aan de Soesterbergse straat. v/h A. van Dijk 1000 gram nu 60% Type sherry, 3 flessen picador, peper, krauter en schnitdauch, per stuk Ook ruim gesorteerd in 20+ kaas aan het stuk, zowel met als zonder komijn. Boeren, leidse en ook 20+ zoutloos Frico. KERKSTRAAT 40 - TELEFOON 12771 (waar het Kaasboertje buiten staat) Aanstaande zondag, 10 februari, zal de heer J. C. Bette, uit Voorthuizen, in de beide diensten van de Evangelie Ge meente spreken over het onderwerp gerechtigheid. In onze maatschappij is de zogenaam de „sociale gerechtigheid" een veel gehoorde term. Velen zijn bereid zich hiervoor in te spannen, vooral ten behoeve van de minder bedeelde groe pen in onze samenleving. De tendens is echter, dat de weg om deze gerechtig heid te bereiken, hoe langer hoe meer de weg van revolutie en geweld wordt. Hans Bette gaat deze middag dieper in op gerechtigheid gezien in het licht van de bijbel. Hij laat onder andere aan de hand van voorbeelden zien, wat het verschil is tussen gerechtigheid, die de mens zelf moet bewerken en gerechtig heid die in de bijbel naar voren komt. Het is deze, andere, gerechtigheid, die de mens niet alleen vrede kan geven met de situatie waarin hij zich bevindt, maar ook vrede met God. Muzikale medewerking zal om zowel 14.30 als 17.00 uur worden verleend door Jean Archibald uit Schotland. Tijdens beide samenkomsten zijn er aparte kinderdiensten. Bij ontwikkelen en afdrukken van een volle kleurenfilm krijgt u van ons een waardebon voor een mooie gratis vergro ting kado! Afhankelijk van het negatief in het formaat 13 x 18 of 13 x 13 cm. Twee volle kleurenfilms geven u zelfs recht op een nóg grotere vergroting 20x28 of 20x20 cm. (negatief naar keuze). Breng vóór 23 februari uw volle kleurenfilm Mien van 't Sant AUKESHOF TRILOGIE Trilogie van: Deining op de Aukeshof. Een erfenis voor de Aukeshof, Overwinnaar op de Aukeshof. Drie grandioze streekromans die u de tijd doen vergeten) NU SLECHTS 17,50 Soesterbergsestraat 53 Soest Birkstraat2, Soest, tel. 12874 Dat kan. In Soest. In ons intieme Specialiteiten-Restaurant. Voor de afwisseling die het leven aangenaam maakt. Dat kan niet missen! RESTAURANT OESTERBERGSESTRAAT188. SOESTDUINEN.02155-12739. Morgen, donderdagmiddag om twee uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatshebben aan alle houders van kaarten. In het Baarns cultureel centrum „de Speeldoos" wordt morgen, donderdag 7 februari, aanvang 20.30 uur, de Ne derlandse film „Kort Amerikaans" gedraaid. Het scenario is naar het beroemde boek van Jan Wolkers. Aan de film werkten onder andere mee de acteurs Guus Oster, Andrea Domburg, Bernard Droog en Christel Braak. Vrijdag 8 februari, eveneens aanvang 20.30 uur, brengt Marjol Fiore haar nieuwe café-chantant programma: „Zo ben ik". Zaterdagmiddag 9 februari wordt in het „Speeldoosjeugdtheater" de Walt Disney-film „de Lady en de Vage bond" vertoond. De aanvangstijden zijn 14.00 en 16.00 uur. In het ziekenhuis Zonnegloren is de 7l-jarige mevrouw H. Vogel-Hoeksema uit Hilversum overleden. Zij was een van de drie gewonden bij een verkeers ongeval dat op 9 januari plaatsvond op de kruising Van Weedestraat/Nassau- plantsoen. Het slachtoffer zat in de door haar echtgenoot bestuurde personenauto, die vanaf de Van Weedestraat linksaf hetNassauplantsoen wilde oprijden, en toen in botsing kwam met een recht- doorgaande auto. De drie in de perso nenauto zittenden werden met ernstige verwondingen in het ziekenhuis opge nomen. In Soesterberg woedde vorige week brand op het dak van twee in aanbouw zijnde woningen aan de Kamerlingh Onneslaan. Daardoor ontplofte een gasfles, die gebruikt werd bij het aanbrengen van de dakbedekking. Een deel van de gevel werd weggeslagen, maar persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De brand is vermoedelijk ontstaan door oververhitting van een ketel met bitumen. De Soesterbergse brandweer- vrijwilligers hadden de brand in elf minuten onder controle. De schade wordt geschat op meerdere tienduizen den guldens. Foto: Herman van Dar Marcel v.d. Lugt (tweede van links) is ooggetuige van het doelpunt dat Wim Gouw (niet zichtbaar) scoorde „Soest" heeft de winterpauze redelijk overleefd, zeker wat het resultaat be treft. De lastige inhaalwedstrijd tegen het Naardense „de Vesting" werd ver diend gewonnen. Dat verdiend was echter alleen van toepassing op de gescoorde doelpunten en de benutte kansen. Wat het veldspel betrof was deze wedstrijd op punten voor „de Vesting". Verscheidene mannen van de selektie bij „Soest" waren duidelijk niet geheel geïnspireerd en ook bij „de Vesting" was dat euyel te merken. Het was dan ook zaterdag nog nauwe lijks aanneembaar dat de wedstrijd door kon gaan. Diegenen die echter de kwa liteit van het „Soest"-veld kennen en die daarbij konden konstateren dat het de hele nacht droog was gebleven met een beetje wind, die zagen er niets van op dat de wedstrijd doorging. Het veld was wonder boven wonder, for midabel goed bespeelbaar. Soest trad derhalve aan en wel met Peter Brouwer op de linksachterplaats en Bram Geldenblom op de plaats van Huub Koppel. De rest was als het ware „vaste keus". „Soest" ging energiek uit de startblok ken onder het toeziend oog van een toch voor de weersomstandigheden re delijke toeschouwersschare. Uiteraard met vele vaste supporters. Langzaamaan bouwde Soest een klein veldoverwicht op en het wedstrijd-rit me dat Soest had behouden door enke le rustige oefenwedstrijden bleek een voorsprong op de Vesting-ploeg. Het voor het Naardense doel verschij nen en doelrijpe kansen scheppen was echter een probleem. Met snelle uitvallen werd doelman van Zundert op de proef gesteld maar na een kwartier zakte dat offensief weg en werd van lieverlede de Vesting- ploeg baas op het middenveld waar op Arjan van Schipperen niet die hoog te haalde die men van hem gewend is. De Naardense aanval verzamelde wat corners die echter slordig afge werkt werden en waarbij doelman Epi Kamphorst met Martin Langbroek als hulp geen moeite had. Aan de andere kant was C. Snoek de grote animator en tevens het struikel blok voor de wat doorzichtig opereren de Soest-aanval. Typerend was dat na een half uur pas het eerste gevaarlijke schot werd afgevuurd door middenvelder en aan voerder Anton Vugts. Hij inspireerde daarmee Martin Lang broek om een gevaarlijk afstandschot te lossen waarmee doelman van Zun dert ook al de grootste moeite had. Men kon echter niet verhinderen dat de Vesting steeds beter erin kwam en Sluyters kwam zelfs tot scoren maar de uitstekend leidende arbiter van IJzendoorn had gezien dat doel man Kamphorst was weggeduwd. Na bijna veertig minuten was het even wel toch Soest dat de leiding nam. Een goede pass van Robert Westbroek bracht Henk van Asch op links. Deze maakte zich goed vrij en legde de bal goed terug op de opkomende Anton Vugts. Diens schuiver was doelman van Zundert te machtig. 1-0 Soest beheerste daarna tot de rust de strijd op een wat aangeslagen de Vesting. Het tot dan toe goed bespeelbare veld werd na rust zienderogen moeilijker te belopen door de neerplenzende regen. Een alles gebeurende strijd ontstond en het spel werd er natuurlijk niet beter op. Duidelijk werd ook dat de goed leiden de scheidsrechter van IJzendoorn krie gel werd van de veel pratende en ko medie spelende Naardense voetbal lers. Ruyters werd daar terecht voor opgeschreven. Het veld werd gladder en behoorlijke akties vergden veel van de konditie van de spelers. Soest had Huub Koppel ingezet voor Toon Pronk maar de snelheid van Koppel was niet uit te buiten op dit gladde veld. De Vesting was echter weer de dic terende ploeg en men drong Soest in de verdediging. De schoten waren echter te onzuiver en de enkele wél goed gerichte scho ten werden vakkundig door doelman Epi Kamphorst onschadelijk gemaakt. Het opdringen werd de Vesting echter fataal. Na ruim 25 minuten was het Wim Gouw, deze middag niet impone rend, die de beslissing in de wedstrijd nam. Een formidabele aanval, ingeleid door Martin Langbroek bracht de bal bij de snelle Huub Koppel die de bal keu rig in de snelheid doorschoof naar de goed meegekomen Wim Gouw. Hij be paalde beheerst de stand op 2-0. Hoewel de Vesting spelers al pratende toch weer een veldoverwicht opbouw den slaagde men er toch niet in een schot van importantie te lossen. Doel man Kamphorst was op de enkele goe de schoten attent. Dat de eindstand toch nog 2-1 werd kwam gedeeltelijk door het gladde veld. Een onderuit glijdende Anton Vugts raakte de bal met de hand in het Strafschopgebied. De toegekende penalty werd door C. Snoek dankbaar benut. Op konditie speelde Soest deze gewon nen wedstrijd uit en men liet de Ves ting niet verder meer komen. De lijn van de oefenwedstrijden, namelijk on geslagen blijven werd hiermee voort gezet. Zondag aanstaande gaat Soest bij buurman SEC op bezoek. Als de weergoden het toelaten zal zich op de Bosstraat West weer een „ou derwetse" prestigeslag ontwikkelen die het aanzien altijd waard is en niet als inzet gewoon twee punten. Het tweede van Soest dat de ranglijst al geruime tijd aanvoert speelde ver dienstelijk een oefenwedstrijd tegen HMS 2, uitkomende in de reserve twee klasse. Het kwam ook dit keer weer tot winst (2-1), en vijzelde daarmee het zelfver trouwen nog eens extra op.

Soester Courant | 1980 | | pagina 15