>PY' I Schoolschaak in de belangstelling fl25, Pub M de gemeente soest vraagt uw aandacht voor: Sagenboek over Utrecht en het Gooi gemeente soesty SPOUWMUURISOLATIE J 4 m is éen Leden van de SOESTER ZAKENKRING hebben WERK voor U iRTROUWEN igestoord ilang. U217^^j vereniging T" ibruari a.s. 25.- 1 v.a. 19.95 ssweaters 15.- Vz prijs Personeel gevraagd medewerker halve dagen half jaar Structuurschema Burgerluchtvaartterreinen Bouwzaken Personeel gevraagd garage-/onderhoudsmedewerker Personeel gevraagd EEN MEDEWERK(ST)ER VOLKS VERHALEN UIT UTRECHT - Sf Boekennieuws: DEMONSTRATIE Bestemmingsplan Woonwagencentrum Koninginnelaan vrijetijdskleding Soester Courant van woensdag 6 februari 1 jde op de begane grond oonkam., 3sl.kam., age. Ind.: entree met voonkam. m. open haard, grote (22 m*), badkam. m. tkam. m. dakkapel. larage (2 auto's), jtenplaf. incl. spots; av. vl. (houten wanden), n. plav. vloeren (keuk. en lichting); 2e verd.: 3 sl.k. ibad, 2e toilet ombouw- i.000 km 1-.000 km i.000 km i.000 km i.000 km i.000 km .000 km .000 km i.OOO km i.OOO km .000 km .000 km .000 km .000 km 1978 1978 1976 1979 1977 1977 1977 1977 1977 1978 1977 1977 1975 1978 bewijs onze ijzer- n geen centje en gunstig voor ngbouwvereniging ld dat men op ginnen. Het is de iedere 1e en 3e maand een zgn. iden in het Wijk- e Willaertstraat te HET BESTUUR -AN 66-68 tc. voor 39.90 oeken„ /vO# Bij het bureau Belastingen en Invorderingen van de afdeling compta biliteit van de gemeentesecretarie wordt gevraagd een voor voor de periode van een Functie: de te verrichten werkzaamheden liggen voornamelijk op het terrein van de invordering van diverse gemeentelijke belastingen en zullen grotendeels in de buitendienst plaats vinden. Vereist: het diploma MULO/MAVO of daarmede gelijk te stellen opleiding, alsmede administratieve ervaring en type-vaar digheid. Salaris: van f 879,-- tot f 1.244,-- bruto per maand. Sollicitaties richten aan de gemeentesecretaris, postbus 2000, 3760 CA Soest, binnen één week na verschijning van dit blad onder vermelding van vacaturenummer 80-2. In het gemeentelijk informatiecentrum aan de Steenhoffstraat 9a ligt voor iedereen ter inzage het „Structuurschema Burgerluchtvaartterreinen". Het Structuurschema bevat de grondslagen voor het lange-termijn-beleid op het gebied van luchtvervoer- en verkeer, en beschrijft in het bijzonder de ruimtelijke neerslag daarvan. De beleidsuitspraken, die in het stuk wor den gedaan, geven de voorlopige standpunten van de Regering weer. Ten behoeve van de inspraakprocedure ligt het Structuurschema tot 1 mei 1980 ter inzage. (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet. Bij het college zijn aanvragen binnengekomen voor: a. het uitbreiden van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Prunus laan 2 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nummer 3711) b. het gedeeltelijk verbouwen en uitbreiden van een woonhuis op een terrein gelegen aan het Kerkpad NZ 38 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 4318) c. het uitbreiden van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Prof. Lorentzlaan 66 te Soesterberg (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nummer 3158). Genoemde bouwplannen liggen vanaf vrijdag 8 februari 1980 gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werk dagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van burge meester en wethouders schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen de voorgenomen bouwplannen. Bij de gemeentepolitie wordt uiterlijk per 1 augustus 1980 gevraagd een Functie-informatie dagelijks onderhoud dienstvoertuigen; verrichten van technische onderzoeken aan voertuigen; verlenen van assistentie bij kontroles; beheer/onderhoud van technische apparatuur en gereedschappen; reparatie/onderhoud van algemene aard. Vereist: een technische opleiding op ten minste LTS-niveau (auto monteur); goede kontaktuele eigenschappen; zelfstandig kunnen werken; leeftijd bij voorkeur tussen 30 en 45 jaar. Salaris: afhankelijk van opleiding en ervaring, van f 1758,-- tot f 2487,-- (bruto) per maand. Nadere inlichtingen kunnen worden gevraagd bij de chef politie- administratie, tel. 02155 -19444, toestel 25. Sollicitaties te richten aan: de commissaris van politie, postbus 2002, 3760 CA Soest, onder vermelding van vakaturenummer 80-3. Bij het bureau belastingen en invordering van de afdeling compta biliteit wordt gevraagd: Tot de taken van dit bureau behoren: a) het administreren van de gemeentelijke belastingen; b) de gerechtelijke invordering van alle aan de gemeente verschul digde bedragen. De te benoemen ambtenaar zal in hoofdzaak behulpzaam zijn bij het administreren van de gemeentelijke belastingen. De belastingadministratie is geautomatiseerd. Functie-eisen: Opleiding op tenminste MAVO-niveau; het bezit van een HAVO- diploma strekt tot aanbeveling. Goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid. Zij die ervaring hebben in enige geautomatiseerde administra tie, genieten de voorkeur. Salaris: Afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring tot f 2.487,-- bruto per maand. Voor een jong actief persoon die zich in de gemeenteadministratie wenst te bekwamen, liggen hier goede opleidingsmogelijkheden. Nadere informaties kunnen worden verkregen bij de chef van het bureau belastingen en invordering (telefoon 02155 - 16744, toestel 130). Sollicitaties aan burgemeester en wethouders. Postbus 2000, 3760 CA Soest, binnen 10 dagen na verschijning van dit blad onder ver melding van vacaturenummer 80-4. om. vmmmhms !;.'s ÜETUOOI In de serie „Onze Volksverhalen" onder redactie van dr. Tjaard W. R. de Haan, is bij Het Spectrum nu verschenen het boek met sagen uit de provincie Utrecht en 't Gooi. Een belangrijke plaats nemen Amersfoort en Soest daarin in beslag en, het kan haast niet anders, er zijn veel vertellingen opgenomen die door wijlen Engeibert Heupers werden opgetekend. Aan hem is dit deel opgedragen: „In grote dankbaarheid aan een noeste werker". Het goed met linnenband uitge voerde, handzame boek, met een aantal historische prenten en wat pentekenin gen, is in de boekhandel voor 29,50 verkrijgbaar. „Babyloontje, vol van verstande, Voor er de zon en de maan onderging. Hier is mijn vinger, daar is mijn duim Vingerling en duimeling. 'k Wou, dat ik bij mijn liefje sting Waar zal zij wezen, Die schoonste uitgelezen? Waar zal zij zijn, Die allerliefste mijn Aldus de in dit boek opgenomen „Rei dans van het Groot Gaesbeecker Gil de". Voor wie de leden van dit Gilde nu bezig ziet, een verrassende tekst, die men zo direct niet bij de gilde-broeders van deze tijd vermoed had. Toch zongen de „Soester Knollen" dat lied door de eeuwen heen. De inwoners werden zo genoemd naar aanleiding van het gewas dat hier geteeld werd. De scheldnaam voor de inwoners van Amersfoort was „keitrekkers": de Benschoppers heetten „Berenschie ters"; „Mondstoppers" de inwoners van Bussum en „Apenluiders" de mensen uit IJsselstein. „Kalven" noemde men de inwoners van Naar- den; „Ouwaters geelbuiken" de men den uit Oudewater, terwijl de Utrechte naars „T-dieven" heetten, vanwege hun hebbelijkheid de „t" weg te laten aan het einde van een lettergreep. Het boek staat vol met dergelijke wetenswaardigheden en uiteraard met spookverhalen: sommigen al wel eens eerder gepubliceerd, anderen geheel nieuw. Wat Soest betreft is er het alleraardig ste verhaal over „de vrouw in de eendenkooi". Het wordt op de histori sche Lazarusberg, waar Koningin An na Paulowna weieens de theetafel liet aanrichten vanwege het pracht uit zocht, door de zoon van „Beras" ver teld aan „Papieren Bartje uit de Lo verhut". De „Loverhut" was een boerderijtje op „de Bunt". Het vertelt het verhaal over „Kooinies" of „Nies de Moffin", die van een wagen af valt en in de Praamgracht terechtkomt. Zij blijft in Soest wonen en doet pogingen te trou wen met „Gies de Kaaloor". Andere namen die in het verhaal voorkomen zijnHent Krumel, Kaat 't Lubbewuuf, Rein van Reinemie, Lubbert de Kriek, Nel de Berin, Plankenwammes, de koddebeier van Den Berg (Soester berg), Dorus de Kiep, Aalt de Kotte- beier en nog een handvol anderen. Het verhaal „Vurige Beer" gaat over de gierige boer „Ouwe Beer": die na zijn dood geen rust vond en bleef rondwaren in het Veen, op de Eng, de Lazarusberg en de Bunt. „Time van Toon Meutjes Ment" had de „Vurige Beer" gezien op het „Vaar- derhoogt". En ook „Riek uut 't Kar- huus" had het dwaallicht wel eens waargenomen. Het was een vlam metje, zo groot als een pootaardappel- tje. Waar het precies vandaan kwam was moeilijk te zien. Een kostelijk verhaal over „Ouwe Beer" die door de pastoor verbannen werd naar een eikestam. Dat stamme tje kwam bij „Piet Dik" terecht, die natuurlijk niet wist wat er aan de hand was. Al die namen maken duidelijk hoe het in Soest vroeger toe ging. Maar niet alleen Soest en Amersfoort komen in dit boek aan de orde. Practisch alle plaatsen passeren de revue. Uit de naaste omgeving: Baarn, Bunschoten, Eemnes, Laren, Hilversum, Lage Vuursche, Soesterberg en Zeist. Het is een boek dat tot lezen en doorlezen uitnodigt; een veelzijdig le zenswaardig boek dat een boeiend beeld geeft van de volksverhalen uit Utrecht en 't Gooi. In deze serie verschenen reeds: Gro ningen: Friesland: Zeeland en de Zuid hollandse eilanden: Gelderland; Oost- en West-Vlaanderen. In totaal komen er veertien delen en daarmee worden alle provincies van Nederland en Vlaanderen bestreken. Elk deel staat geheel op zichzelf, zodat wie alleen voor het eigen gewest belang stelling heeft, een volwaardig boek in handen krijgt. aan de Wijkamplaan te Baarn, vanaf 11.00 uur. 0 10 jaar garantie 0 i. DELTA B.V. 0 TORENSTRAAT 8 - SOEST - TEL. 19979 (Openbare bekendmaking) De burgemeester van Soest maakt ter uitvoering van artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 8 februari van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 8 febru ari 1980, gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling (geopend iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur), in het gemeentelijk informatiecentrum en in de plaatselijke biblio theken (beide gedurende de gebruikelijke openingstijden), voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeenteraad bij zijn besluit van 17 januari 1980, afdeling I, nummer 15253, vastgestelde bestemmingsplan „Woon wagencentrum Koninginnelaan", regelende de bestemming van gronden gelegen ten noorden van de Koninginnelaan en ter hoogte van de Akker- weg te Soest. De gemeenteraad heeft bij de vaststelling een wijziging aangebracht in de toelichting van het ontwerp-bestemmingsplan. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen gedurende genoemde termijn van één maand bij gedeputeerde staten van de provincie Utrecht te Utrecht bezwaren tegen het bestem mingsplan indienen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder die bezwaren heeft tegen de wijziging, welke bij de vaststelling van het bestemmingsplan in het ontwerp is aangebracht. Meer dan 50 jaren was het schaken in Soest een aangelegenheid, die zich in de besloten kring afspeelde van een betrekkelijk gering aantal liefhebbers, de rest van de bevolking had er nauwelijks weet van. Hierin is met de komst van de schoolschaaktoernooien nu 2 jaar geleden wel wat veranderd. In enige tientallen Soester gezinnen worden de huisgenoten nu uitgebreid ver gast op de heldendaden - of bij verlies: de droefenis - van hun spruiten, waar door de hele familie als het ware meeleeft met de gebeurtenissen op het schaak bord. Een ontwikkeling die de ware liefhebber alleen maar tot vreugde stemt, omdat daardoor het „koninklijk" spel in Soest eindelijk de aandacht gaat krijgen, die het verdient, ook onder de niet-schakers Maar pas goed in de belangstelling van velen komt het schaken op deze wijze door de regionale voorwedstrijden voor het schoolschaak in landelijk ver band, ieder voorjaar plaats vindend in „het Brandpunt" te Baarn. Verleden jaar deed hieraan (voor het eerst in de geschiedenis) een team van 5 scholie ren van de Kard. Alfrink Mavo mee, dat kampioen van het Soester School- schaaktoernooi was geworden, dit toer nooi wordt ieder jaar in de herfst vakantie gehouden. Het schaakteam van deze school had in 1979 de voor wedstrijden te Baarn als winnaar in zijn groep afgesloten en mocht daar door aantreden tegen scholen te Aals meer en Heemstede en ontving voorts een schoolteam uit Assen. Deze ontmoetingen zijn - ook al door het reizen naar andere plaatsen - voor de jongens en de hen begeleidende le raren een boeiende en uitermate leer zame ervaring gebleken, waarover nog maandenlang enthousiaste verhalen de ronde deden. De ploeg van de Kard. Alfrink Mavo, dominerend tijdens de Soester en Baarnse wedstrijden, ondervond toen de kracht van schoolteams waarvan de deelnemers lid waren van de plaat selijke schaakclubs, een noodzakelijke voorwaarde, wil men een rol van enige betekenis spelen op dit niveau. Men verloor de beide uitwedstrijden maar slaagde er in thuis de eer met 4-1 te redden. Dit jaar had een speciaal tintje, omdat er te Baarn (op 12, 15 en 26 jan. j.1.) voor het eerst alle soorten Soester scholen (lager, voortgezet en hoger onderwijs) met een team vertegen woordigd waren, te weten de de Sa- vornin Lohmanschool (aan de Drie- hoeksweg), de Kard. Alfrink Mavo en het Griftland College. Vooral het meespelen van de de Sav. Lohmanschool bleek een goede greep geweest te zijn; deze school beschik te namelijk reeds over een complete schaakclub, onder de bezielende lei ding van het schoolhoofd, M. Fluiter man. Dit schoolteam werd nog zonder behoorlijk te kunnen „zwemmen" met een onbarmhartig in het diepe ge gooid en kwam in een groep met 6 geroutineerde tegenstanders terecht. Hoewel het gebrek aan wedstrijder varing zich goed deed voelen - alle 6 wedstrijden werden met forse cijfers verloren - was veeleer het enthousias me kenmerkend waarmede op waar lijk olympische wijze werd gestreden (meedoen is belangrijker dan win nen!). Uit hun reacties bleek duide lijk, dat de jongens en meisjes deze ervaring voor geen goud hadden wil len missen en nu al staan te popelen om het volgend jaar weer mee te doen. De Kard. Alfrink Mavo slaagde er niet in de stunt van het vorig jaar te herhalen en de landelijke competitie te bereiken, omdat men helaas niet meer over het sterke team van 1979 kon beschikken. Des ondanks wist men toch nog 2 van 3 wedstrijden te winnen, maar de groepswinnaar won ze alle 3. Volgend jaar meer succes De hoge verwachtingen gesteld aan het team van het Griftland College wer den helaas niet beantwoord3 van de 5 spelers waren lid van de Soester Schaakclub en de le bordspeler was in speelsterkte nagenoeg gelijk aan de 5 a 6 sterkste senioren-spelers van de ze club; hij was zelf topscorer met 5uit 6(in de hoogste klassen van Stichts-Gooise Schaakcompetitie. Kennelijk was de tegenstand in hun groep wel erg sterk en de zenuwen spelen op dit (al behoorlijk hoge) ni veau toch wel een beduidende rol, gezien het feit, dat alle 3 de wed strijden werden verloren. Wat de toeschouwers bij deze wed strijden het meest trof was wel het laaiend enthousiasme van vooral de jongste spelers, die blijkens de diepe denkrimpels op hun 10-12 jarige snuit- Vind je dat niet mieters! Hier zijn a onze SWEATERS géén 29.50 maar v.Wfeedestraatflc fel.12424 Soest jes echt met „de ernst des levens" schenen kennis te maken, om even la ter - ook al werd er verloren - onbe kommerd weg te huppelen. Wie ooit aan de jeugd van deze tijd heeft getwijfeld die gaat eens naar „het Brandpunt" in Baarn (de 4 eerst volgende zaterdagen vanaf 2 uur) en zie voor zichzelf met hoeveel toewij ding en hoe leuk deze jongeren bezig zijn, als men hun maar een DOEL geeft! Dat het schaakspel op deze wijze een (nog zo bescheiden) bijdrage kan le veren voor een betere wereld en ge ëigend is om jonge mensen van „de straat" te houden, staat als een paal boven water. Laat daarom uw kinderen lid worden van de Soester Schaakclub en men heeft letterlijk geen kind meer aan hen. Kom ook eens vrijblijvend met hen naar de theorielessen kijken vrijdags avonds op 7 en 21 maart en 11 en 25 april a.s. om 19.30 uur in „de Borg", het verplicht u tot niets en kan jaren van plezier voor uw kind inleiden'. NAAM BEDRIJF B.V. Timmerfabriek W. Bos Frans Bosman B.V. Chemco Inc. Foxboro Nederland N.V. machinale afdeling montage instrumenten huisdrukkerij systeem afdeling boekhouding Golu B.V. De Haan B.V. Hypsos B.V. B.V. Nederl. Kunststof IndustrieSoesterberg" Pribor B.V. Yves Rocher Nederland B.V. Vortex B.V. Gebr. Stork TEL.NR. 14164 13367 19844 19644 21084 21170 03463- 2114 03463- 1647 16052 21324 13816 12368 FUNKTIE: Allround machinale houtbewerker Elektro-monteurs Inpakker export Sekretaresse personeelszaken, Typist(e) Nederlands-Engels, Bedieningsass. snijmachines (2 ploegendienst) bedieningspersoneel LTS, Samenstellers/sters LTS/handvaardigheid Offsetdrukker grafische school Sr.project engineer HTS, Project manager HTS /TH, Programmeur MTS/MAVO Boekhoudkundig medewerker/ster met MAVO en boekh.kennis Monteurs en leerl. monteurs luchtverw. installaties Produktiemedewerkers Receptioniste/telefoniste, tevens voor type-werk Ploegbaas MTS-wtb-niveau, Medewerker buitendienst HTS-wtb-niveau Modinettes Magazijnmedewerker, Data-typiste Inpaksters Sekretaresse Bankwerker, Plaatwerker/lasser Plaatwerkers, Draaier-bankwerker, Constr.bankw.-lasser Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaande telefoonnummers.

Soester Courant | 1980 | | pagina 17