li s!m SOESTER COURANT-SPECIAL n Soester Karnaval 1980 Carnaval FfTiB „Jan de Eerste'5 regeert... Kaartverkoop voor de evenementen Programma Soester Karnaval Speciale uitgave van de SOESTER COURANT en DE NARRE KNOLLEN Beste Narren en Narrinnen Karnaval 1980 Woensdag 6 februari 1980 58e jaargang no 24 16-17-18-19 februari KARNAVALSDAGEN IN DE GROTE TENT BIJ HET RESTAURANT „SOESTER NATUURBAD" Vrijdag 15 februari SCHOLENBEZOEK Alle schoolhoofden kregen hiervan be richt. Zaterdagmiddag 16 februari OPTOCHT Een groot jaarlijks terugkerend fes tijn, dit jaar weer grootser. Aanmelding tot deelname voor de Op tocht bij de heer J. Vis, Da Costalaan 3, te Soest, telefoon 185 65. Zaterdagavond 16 februari GROOT KARNAVAL Met medewerking van diverse bands, Raden van Elf en de Boerenkapel. Aanvang 20.00 uur. Voorverkoop op de bekende adressen. Zondag 17 februari KINDERKARNAVAL in de grote tent. Groots Kinderpro gramma met vele attrakties. Aanvang 13.30 uur. Voorverkoop aan de bekende adressen en via de scholen. Zondagavond 17 februari GROOT KARNAVAL Met medewerking van diverse bands en de Boerenblaaskapel. Aanvang 20.00 uur. Voorverkoop op de bekende adressen. Maandagmiddag 18 februari BEJAARDENKARNAVAL Ook dit keer weer in de grote tent. Aanvang 13.30 uur. Voor aanmelding tot deelname van be jaarden, groepen of verenigingen wordt met alle bejaarden kontakt op genomen via de Stichting „Raad voor het Be jaardenwerk, Soest", Middel wijkstraat 36, telefoon 02155 -192 89. Voor inlichtingen Hr. B. Verwey, Schoutenkampweg 50, Soest, tel. 143 07. Maandagavond 18 februari JEUGDKARNAVAL Eveneens in de grote tent achter Res taurant „Soester Natuurbad' Met medewerking van de VERONICA DRIVE-IN-SHOW en de Boerenblaas kapel. Aanvang 20.00 uur, einde om 24.00 uur. Voorverkoop voor deze avond op de bekende adressen. Dinsdagavond 19 februari KROEGENTOCHT Iets gezelligs. Met Prins en Raad van Elf op stap door Soest. Hierna om 24.00 uur sluiting van het „Soester Karnaval 1980", op het Kerk plein te Soest. t, Zoals gebruikelijk een woordje van de voorzitter van C. V. „De Narre Knollen Er is door het bestuur - Raad van Elf - diverse commis' sies en medewerkers het afgelopen jaar weer hard ge- werkt om het karnaval dit jaar weer te doen slagen, hiervoor mijn hartelijke dank. We hebben het prinsenbal en kielenbal achter de rug en deze avonden zijn bij de leden goed ingeslagen, het was beide avonden een succes. Graag wil ik nog van hieruit een dankwoord brengen aan de Edelachtbare heer Plomp, onze loco-burge meester, zijn wethouders, de gemeentesecretaris, de gemeenteraad en verder alle medewerkers van de gemeentelijke instellingen die hun medewerking heb ben verleend en nog moeten verlenen voor het goed slagen van onze karnavalsfestiviteiten. Ook uw medewerking was geweldig. Verder wil ik iedereen die heeft medegewerkt dit kar- navalsseizoen te doen slagen danken maar vooral de Politie Brandweer - EHBO en de direktie van het Soester Natuurbad dhr. v.d. Brink voor hun prettige samenwerking Ik wens Prins Jan erg veel sterkte en succes toe tij dens deze zware dagen. Tenslotte wil ik alle Soester Karnavalvierders verzoe ken het Karnaval groots te laten verlopen en vooral de aandacht te vragen voor het programma zoals in deze karnavalskrant vermeld, haak er op in. Karnavalvierders, toon eenieder dat het Soester Kar naval groots is en bederf de sfeer niet. Laat het Kar- navalsfeest in Soest blijven zoals het was, maak er weer een groot feest van. Alaaf. FRANS BOSMAN Voorzitter. Over tien dagen is het dan weer zover dat het Soester Karnaval zal losbarsten. Op zaterdag 16, zondag 17 en maandag 18 januari zullen weer velen de weg vinden naar de Knollenburcht in restaurant Soes ter Natuurbad om een paar avonden gezellig feest te vieren. Het bestuur van de Karnavalsvereniging „de Narre Knollen" heeft het gehele gebeuren tot in de finesses geregeld, zodat ook dit jaar weer een geslaagd feest verwacht mag worden. Evenals voorgaande jaren zal het traditionele feest worden gehouden in de feesttent achter het Restaurant Soester Natuur bad. De tent heeft een afmeting van 10 x 50 meter, een opper vlakte die berekend is op een grote toeloop van karnaval vierders. In deze tent zijn en kele podia gebouwd waarop de verschillende muziekbands, de boerenkapel en de disk-joc keys hun muziek ten gehore kunnen brengen. Twee royale bars met een meer dan voldoende „beman ning" zullen er voor zorgen dat men de dorstige kelen op tijd kan smeren. Ook bestaat er weer de mogelijkheid om de inwendige mens te versterken met wat hapjes. Naast deze bars en podia zij er ook zitbanken geplaatst zo dat men de gelegenheid heeft om zo nu en dan even „stoom af te blazen' Op zaterdagavond 16 februari gaan de poorten van de Knol lenburcht voor het eerst voor het publiek open. Deze avond is bedoeld voor bezoekers van af 16 jaar die we aanraden om hun entreekaart vooraf te ko pen aan de elders in dit blad vermelde adressen. Kaartver koop aan de zaal zal namelijk slechts beperkt mogelijk zijn. Kaarten kopen in de voorver koop geeft u honderd procent zekerheid dat u het feest kunt meemaken. Zoals ieder jaar zal de toeloop naar deze avond zeer groot zijn en als het aan tal toelaatbare personen is be reikt dan kunnen er geen kaar ten meer verstrekt worden. Op zondagavond is er wederom een feestavond voor bezoekers vanaf 16 jaar. Voor deze avond bestaat zo mogelijk nog meer belangstelling dan voor de za terdagavond zodat men ook voor deze feestavond voor kaarten moet zorgen. Zowel op zaterdag als op zon dag zal het feest voortduren tot 2 uur 's nachts. Tussen beide genoemde evene menten spelen zich echter nog een paar andere activiteiten van De Narre Knollen af. Eerstens is er op zaterdag middag een optocht, die dit jaar weer groter belooft te wor den dan voorgaande jaren, ge zien het aantal aanmeldingen voor deelname. De start van de optocht is dit jaar aan de Koningsweg ter hoogte van het wijkdienstencentrum „De Borg" in Overhees. Voor de route van de optocht verwij zen wij naar elders in dit blad. Voorts komen op zondagmid dag de kleine „knolletjes" aan de beurt. De Soester jeugd tot 12 jaar viert dan op hun eigen wijze Karnaval. Er wacht hen weer een fijn en leuk gevari eerd programma en zij zullen op kosten van enkele sponsors voorzien worden van leuke at- trakties en mooie prijzen voor de leukst verkleedden. Van zelfsprekend zullen op deze middag Prins Jan I met zijn Raad van Elf, de dansmarie kes en de boerenblaaskapel hun opwachting maken. Voor dit festijn vindt u elders in dit blad nadere informatie. Nog juist voor de storm door de zaal gaat, vieren op maan dagmiddag de bejaarden hun karnaval. De bejaarden zijn voor deze feestmiddag bena derd door verschillende instan ties en gezien het grote suc ces van het vorig jaar kan men ook nu weer een groots feest verwachten. Ook op deze mid dag zullen uiteraard Prins Jan I en zijn Raad van Elf niet ontbreken. De aanvang is 13.30 uur en het einde v.h. feest zal om plm. 16.30 uur zijn. Als dan de jongsten en ouderen heel even dan, neem je het ervan heel even dan, zolang het nu nog kan. Zo luidt het refrein van ons Karnavalslied. Nog heel even en het is weer zover: KARNAVAL, karnaval in Soest, pardon KNOLLENDAM. Karnaval is meer dan een gemaskerd bal, meer dan een hos- en heisavond. Het is 't Feest waarin wij onszelf ontdekken of terugvinden om daarna ons al leen zijn te verliezen in het allen-één zijn. Het is het Feest van de dankbaarheid om het leven zelf. Een mens ontdekt dat de daarbij voorkomende persoonlijke contacten met een tot dusver volmaakt onbekende buurvrouw of buurman ook uitermate boeiend kunnen zijn. Dat is voor mij Karnaval, en naar ik hoop ook voor velen van U en daarom nog heel even dan. Alaaf JAN de eerste hun feest hebben gehad dan is op maandagavond 18 januari de beurt aan de jongeren van 13 tot 17 jaar. Als op deze avond de stemming erin komt, dan gaat er als voorgaande jaren weer een orkaan door de tent als de Veronica-drive-in-show zijn knoppen voluit opendraait met eigentijdse popmuziek. De avond begint ook dan om 8 uur en eindigt om 12 uur. Eenieder die reeds eerder deel nam aan een van de bovenge noemde aktiviteiten weet, dat het toch de moeite loont wat extra aandacht te besteden aan de karnavalskleding, want op alle karnavalsavonden wordt de kleding weer beoordeeld door een deskundige jury, waarbij er dan mooie prijzen zijn te winnen, die na elke avond door Prins Jan I per soonlijk worden uitgereikt. De kaartverkoop van de karnavalsevenementen zal dit jaar weer via de bekende adressen geschieden. De leden van de karnavalsvereniging „De Narre Knollen" kun nen zoals ieder jaar hun kaarten verkrijgen bij Th. van Steen, Hartweg 36. De prijs van entreekaarten voor de leden bedraagt dit jaar 10 gulden. De karnavalsvierders-niet-le- den kunnen voor hun toegangs kaarten terecht op de navol gende adressen Slijterij van der Linden, Soe^- terbergsestraat 49 - Soest-Zuid. B. Batenburg, Middelwijk- straat 26 - Soest. De Gulle Lach, P. en H. van Rouwendaal, Koninginnelaan 9, Soest, Bureau Soester Cou- Op 16 februari is het weer zover. Voorafgegaan door zijn trouwe dansmariekes en opge nomen in een ook dit jaar weer omvangrijkere en fees telijker optocht zal Prins Jan de Eerste met zijn Raad van Elf voor enige dagen bezit nemen van Knollendam en zich vestigen in zijn feestelijk versierde Knollen burg bij het Soester Natuurbad. Zijn aanwezigheid zal zoals gebruikelijk niet onopge merkt voorbijgaan. Narre Knollen, knollinnen en knolletjes zullen karna- valesk uitgedost hun opgespaarde energie weer ruim schoots kwijt kunnen onder de enthousiaste begelei ding van Boerenblaaskapel en andere muzikale om lijsting. Voor Prins Karnaval en zijn Raad van Elf breken weer drukke tijden aan. Zij zullen alles in het werk stellen om het karnavalsgebeuren weer voor eenieder zo fees telijk mogelijk te laten verlopenjong en oud kunnen rekenen op een groots opgezet festijn. In deze omstandigheden is het vanzelfsprekend dat het Gemeentebestuur zijn bewind gaarne en met een gerust hart enige dagen overdraagt aan Zijne Kar- navaleske Majesteit met zijn doorkluchtig gevolg. Alaaf! Loco-burgemeester van Soest drs. G. A. W. G. A. Plomp rant. Van Weedestraat 29, Soest. De prijzen van de toegangs kaarten voor de niet-leden be dragen dit jaar 15,- voor de zaterdag en zondagavond en 7,50 voor het jeugdkarnaval op maandagavond. De kaarten van het kinderkar- naval worden via de scholen verstrekt. Voor kinderen die echter niet via de school een kaart kunnen verkrijgen bestaat de moge lijkheid om dit alsnog te doen op drie adressen, die reeds eerder genoemd zijn, nl. Slijterij van der Linden, Soes- terbergsestraat 49, Bureau Soester Courant aan de Van Weedestraat en De Gulle Lach, Koninginnelaan 9 te Soest. Voor het bejaardenkarnaval op maandagmiddag 18 februari zijn echter op deze adressen geen toegangskaarten te ver krijgen. Deze worden evenals vorig jaar verstrekt via de Stichting Federatieve Raad voor het Be jaardenwerk Soest. Kaartverkoop aan de ingang van het Soester Natuurbad-res taurant zal slechts in beperkte mate mogelijk zijn. Wilt u ech ter zekerheid hebben voor een bezoek op één van de avonden dan raden wij u met klem om uw entreekaart reeds in de voorverkoop te kopen. V>

Soester Courant | 1980 | | pagina 1