Naaimachines Super aanbieding UW FORD DEALER HEEFT 'N VERRASSING VOORU. 548.- Auto Vandermeer Amersfoort b.v. FOTO STRIP. VER KIL Meningen van lezers LEWENSTEIIM m ANKER Karnaval bij Sportorganisatie „Soest" De wegwijzer naar Auto Vandermeer, volg de borden van Industrieterrein „De Isselt" vak A Reparaties alle merken SOESTERBERGSESTRAAT 28 - SOEST - TELEFOON 13480 jenda ester ;meenschap mrwapen in slag genomen Commentaartje: Sportstichting traag... kom nou!!! ntoonstelling ilveren lïiera 1979" Utrecht eJ van Verbouwing Margrietschool kostbare zaak Imkers weer bijeen Grote evenementen naar terrein Koningsweg Soester schiet met pistool in Baarn E.H.B.O.- wedstrijd om W. J. v. Diermen- beker Achterblijven in „de Borg" mislukt Krakers krijgen geen voorkeurs behandeling Nieuw in het Informatie centrum Gereedschaps kisten [Nieuwe voorzitter I Oranjecomité I.V.N.-wandeling op 10 februari Hondje weg Hondje terug dealer voor Amersfoort e.o. Uw official Industrieterrein riUORWEG STRAATWEG jjotVELAtti ETEN APART GEZELLIG TIJDELIJK EEN COMPLETE GASINSTALLATIE VOOR EEN UITZONDERLIJK LAGE PRIJS Ook voor occasions v.a. Soester Courant van woensdag 6 februari 1 ruari: huis Artishock, met de film „Het zegel", regie: ZoltanFabri Hon- e 116 min. - kleur. Wat Fabri ïamelijk bezig houdt, is het pro- a van het geweld, dat zijn gruwe- e vorm in het fascisme heeft enomen. Aanvang: 20.30 uur, in irtishockgebouw, Steenhoffstraat Soest. nkomst van het Humanistisch jnd van de vrouwengespreks- i bij Paulien van Kleef, tel. 13645, ing 2 uur. Tiari: ing tentoonstelling met werken Ihristel en Henk Fugers om 21.00 a de theaterzaal van Artishock, hoffstraat 46. uari: ik in Artishock, „Zigeuner- r". Een speciaal concert door o". Hun repertoire is enerzijds in jl van de zgn. Hot club de France da Django Reinhardt, anderzijds sfeer van Tzigane en Flamenco. jarige A. H. moest zijn vuurbuks eluiddemper inleveren. Hij had m vergunning voor. De politie op het bezit attent gemaakt, H. er wel eens mee schoot. Op de agenda van de vorige week gehouden vergadering van het sport- stichtingsbestuur (dinsdag 29 januari) werden de op 17 januari van dit jaar door het bestuur van de Sport Organi satie Soest verzonden brieven niet vermeld. Ze waren derhalve voor de publieke tribune niet „bespreekbaar" en daar om vroeg S.O.Soest-voorzitterC. Boer- i koel, hoeveel weken vóór zo'n vergade ring de brieven dan wel binnen moes ten zijn. Boerkoel vroeg naar de bekende weg, want niemand beter dan hij kan weten dat het bureau van de Sportstichting nu eenmaal niet alles tegelijk kan. Im- I mers een uit 1978 stammend verzoek om een kalkput te verplaatsen, werd nog steeds niet ingewilligd. En ook op de brief van vorig jaar 25 juni, betref fende een hoogst noodzakelijke voor- I ziening aan de kleedkamervloeren, werd nooit afdoend gereageerd. En dat ondanks het besluit van de sportstich ting bestuurders dat die zaak „snel" afgehandeld moest worden. De heer Boerkoel doet daarom flauw, I alhoewel hij misschien in verwarring I gebracht zou kunnen zijn door de opmerkelijk vlotte beantwoording van zijn brieven van 15 en 21 december. I Nou stelden twee van die antwoorden I wel niets voor en waren in de trant I van: dat weten jullie wel, dat moeten I jullie zelf betalen; maar het derde I antwoord had hem op het spoor moeten I zetten. I Daarin werd hem en zijn medebestuur- I ders verzocht zelf een bouwtekening en I een gespecificeerde kostenraming in te I diénen voor de gevraagde uitbreiding I van de materiaalberging. I Dat duidt op een andere aanpak. Want I eigenlijk is het zo, en voorzitter Plomp zei dat vorige week ook nogeens: I sommige vragen hebben een deskun- dig advies nodig en die deskundigheid I heeft het bestuur van de sportstichting niet in huis. Dat ligt natuurlijk anders als het gaat over de aanschaf van mattenwagentjes in gymnastiekzalen. |De gymnastiek vertegenwoordiger is dan ondeskundig en de vertegenwoor- digers van badminton, basketbal en ■tennis weten er alles van??? ■Of zou het verzoek aan S.O.Soest een ■nieuwe strategie van vooruitschuiven ■betekenen. Want het staat als een paal ■boven water dat de sportstichting nooit |en te nimmer zal afgaan op iets wat ■een verenigingsbestuur zegt. Daar ■moeten deskundige adviezen over ko- ■men. Want anders was die kalkput er ■toch allang geweest! Besturen is moeilijk. Dat weet de heer Boerkoel. Zodra het de overheid be- ■treft wordt het ook ingewikkeld ge- ■maakt. Dat moet nu eenmaal. Vlug en ■efficiënt" zijn vreemde woorden in die ■kringen en ook dat weet de heer ■Boerkoel. Fluorweg 49-51 Amersfoort Tel. 033-15548 gemeentelijk informatiecen- Utrecht is van 5 tot 16 februari toonstelling „Zilveren Camera Vooral uw AUTO, PLAAT- en SPUITWERK Bockeringhstraat 11 - Tel. 11018 Het karnaval... zo langzamerhand is er bijna geen streek meer in het land, waar aan dat feest van dolle pret niet iets wordt gedaan. Misschien niet overal zo uitbundig als "onder de grote rivieren", maar daarom kan het nog best leuk zijn. Wie tijdens het karnaval zoekt naar boeiende motieven voor de foto- of filmkamera, raden we aan om vooral te letten op de kinderen. Natuurlijk: ook in de avond uren als de volwassenen hun feest vieren, is er veel opmerkelijks en grappigs, dat best een fotoserie waard is. Maar dan zijn de omstan digheden niet ideaal om foto's te kunnen maken en bovendien heb je dan meestal wel iets anders aan het hoofd. Maar een kinderfeest en -optocht geeft wèl vele fotokansen. De verbouwing van de voormalige openbare lagere Margrietschool aan de Bonifaclu9straat kan nauwelijks goedkoper. Tot die conclusie kwamen maandagmiddag de leden van de com missie openbare werken, waarin het voorstel tot verbouwing voor de zoveel ste keer ter sprake kwam. Dat was een gevolg van de uitspraak van de ge meenteraad, die wel met het voorstel akkoord ging, echter op voorwaarde dat de commissie nog eens zou bekij ken of het allemaal niet wat goedkoper kon. Uiteindelijk bleek slechts een bedrag van 24.000 gulden verantwoord te besparen te zijn. Het oorspronkelijk door de raad verleende krediet van 330.000 gulden kan dus met dit bedrag worden verlaagd. De commissie waren enkele bezuini gingsmogelijkheden voorgelegd. Er zou bespaard kunnen worden door de bestaande toiletten zoveel mogelijk te handhaven (24.000 gulden), door lino leum te leggen in plaats van tapijt tegels, door het niet verlagen van het plafond en door herstel van de bestaan de zonwering in plaats van nieuwe aan te schaffen. Bij elkaar zouden deze besparingen een bedrag van 61.000 gulden opleveren. De commissie vond echter alleen een bezuiniging op de toiletten verant woord. Verlaging van bet plafond werd noodzakelijk geacht met het oog op (geluids)isolatie. Tapijttegels verdie nen in verband met het geluid in de bibliotheek verre de voorkeur boven linoleum en tenslotte is ook een goede zonwering noodzakelijk, zo oordeelde de commissie. Veel kon er dus niet bezuinigd worden, aldus de commissie, die het laatste woord heeft gehad. Wethouder D. Hoekstra (CDA) zei, dat nu zo gauw mogelijk de verbouwing zal worden aanbesteed om te voorkomen dat het voormalige schoolgebouw opnieuw het doelwit wordt van vernielingen en nog verder in verval raakt. A.s. vrijdag 8 februari, aanvang 20.00 uur worden de leden van de afdeling Soest en omstreken van de Vereniging tot Bevordering der Bijenteelt in Ne derland, verwacht in restaurant „de Oranjeboom" aan de Leusderweg 43 te Amersfoort. Voor de pauze wordt een agenda afge werkt welke ondermeer vermeldt een mededeling betreffende de verdeling van de bestuursfuncties; de deelne ming aan de oude-ambachtenmarkt te Soest; excursiemogelijkheden; de be kendmaking van het positieve saldo van de suikerverkoop; informatie van het ziektebestrijdingsteam en het be zoek aan het laboratorium voor verge lijkende fysiologie te Utrecht. Na de pauze wordt de film „Winder- land im Bienenstand" vertoond. Wanneer in mei de kermis in Soest ten einde is, zal begonnen worden met het bouwrijpmaken van het terrein aan de Talmalaan. Dat betekent dat vanaf die tijd géén festiviteiten meer op dat terrein kunnen worden gehouden. Het ligt in de bedoeling het terrein aan de Koningsweg, tussen de IVO/Openbare Mavo en de Koningsweg de komende jaren beschikbaar te stellen voor het houden van festiviteiten zoals kermis, circus, winkelbeurs e.d. Op het terrein zal door de gemeente een aantal voor zieningen (water, electra) worden ge troffen. De Stichting Manifestaties Soest heeft inmiddels van het college bericht ge kregen dat de M'80 op het terrein aan de Koningsweg gehouden kan worden. De 21-jarige A. v.d. B. uit Soest is in het weekend door de Baarnse politie aan gehouden omdat hij bij het jongeren centrum De Boemerang met een pis tool in de lucht geschoten had. Er was geen aanleiding voor en men vermoedt dat hij uit bravoure het wapen gehanteerd heeft. Omwonenden waarschuwden de poli tie, die de jongeman aanhield toen hij het jeugdcentrum wilde binnengaan. Op verzoek van de Baarnse politie verrichtte de Soester politie huiszoe king bij de verdachte. Daarbij werden in de tuin enkele hulzen aangetroffen. Van de B. kreeg een proces-verbaal en werd zondagmiddag weer vrijgelaten. Het pistool werd in beslag genomen. e zien. praktische tips voor fotografen in de vorm van eenfoto-dneluik dit comité hebben ook zitting de ames C. Zon (secretaresse), H. van alderen-Bargeman, M. Meilink en Sten Vliet en de heren W. Hilhorst, B. v.d. Linden, A. v.d. Haar (nieuw be- oemde penningmeester), W. Huiser, J. v.d. Heijden en J. Westdijk. viering van Koninginnedag zal, hede in verband met de troonsafstand "&n Koningin Juliana, in de toekomst jen wat ander aanzien krijgen. Wel gorden de jeugdfeesten, georgani- jeerd door SEC, gehandhaafd, maar aarnaast wil men wat nieuwe aktivi- siten, zoals mogelijk een natuurwan- èling en een ruitersportevenement, Bvoeren. „bk de organisatie van de dodenher denking en de viering van de bevrij ding (eens in de vijf jaren) vallen onder de supervisie van dit comité. Men denkt dit jaar aan. een herden- hgsdienst na de kranslegging bij het honument voor de gevallenen in Iraamhage. Geopend: 's maandags t/m zondags vanaf 17.00 uur. Lunchuur: 's maandags t/m vrijdags van 12.00 tot 14.00 uur. Dinsdags gesloten. SOESTERBERGSESTRAAT 107 SOEST -TELEFOON 02155-20202 Dinsdag j.1. was er voor de dertiende keer een onderlinge EHBO-wedstrijd in het E.H.B.O. gebouw aan de Paral lelweg 7a, om de W. J. van Diermen beker. Het evenement keert ieder jaar terug. Er was voor de wedstrijd grote belang stelling. Ook de jeugdleden van de E.H.B.O. waren aanwezig met hun instructrices, de dames Meijer en Hol leman, die beiden leden van de afde ling Soest zijn. Het was een geani meerde wedstrijd, die voor jong en oud zeer leerzaam was. De ploeg van de heer Timmermans won, met als help sters de dames Bueren en Kok. De heer Van Diermen reikte de beker uit aan de winnende ploeg, waarvan de namen weer op de beker worden ge graveerd. Mevrouw Van Herwaarden overhandigde bloemen aan de win naars, als ook aan de lotus-mensen, mevr. Lipsius en de heer v.d. Steeg. Laatstgenoemden werden bedankt voor hun hulp, evenals de dames mevr. Beens en mevr. Verkade, die het onge val hadden bedacht en gejureerd. Een poging van vier knapen om zich in de nacht van zaterdag op zondag te laten insluiten in het dorpshuis ,,de Borg" is mislukt. De beheerder ont dekte hen tijdig. Door de politie werden omstreeks half één de 18-jarige A. van G„ de 16-jarige G. W. alsmede J. K. en P. S. beiden 15 jaar oud, onder het podium vandaan gehaald. Er volgde een ernstig gesprekje. De jongens ver telden, dat het meer om een aardigheid je ging; men wilde het personeel bang maken. De gemeenteraadsfractie van het CDA wil bevestigd zien dat krakers van woningen géén voorkeursbehandeling krijgen en dus bij de toewijzing van woonruimte normaal hun beurt moeten afwachten. Iveren Camera" is de prijs voor e persfoto van een Nederlandse af, welke in 1948 voor het eerst itgereikt. Deze nationale wed- verd in de loop der jaren ver door een internationale: World 'hoto. bestond de Nederlandse Vereni- .n Fotojournalisten 40 jaar. In r v/erd door middel van een stelling een aanzet gegeven t opnieuw organiseren van de sn Camera" wedstrijd. )ngeveerl500 ingezonden foto's ioor de jury circa 250 geselec- ior de tentoonstelling, die tot 16 i te bezichtigen is in het infor- ntrum, Vredenburg 90 (Mu irum). ingstijden zijn: maandag van 16.00 uur; dinsdag tot en met van 9.00 tot 16.30 uur. De is gratis. vlakke portable naaimachine compleet in koffer U kunt ermee: rechtsteek zigzagsteek zomen afwerken cordonneren knopen aanzetten elastische rechtsteek stikkende zig-zagsteek stretch steek ritssluitingen inzetten stoppen tricot naaien vrij borduren 3 naaldstanden ingebouwde motor. Een machine voor de moderne huisvrouw geschikt voor elastische en rekbare stoffen. U draait de „wonderknop" op de gewenste steek en de machine naait een van de vele mogelijkheden. heer G. W. de Zwaan, gedurende leven jaar voorzitter van het Soester jbranje Comité, heeft deze functie in [verband met vertrek uit de gemeente Ter beschikking moeten stellen. In zijn i is benoemd de heer N. H. preedeveld [65], oud-directeur van het lemeentelijk gas- en c.a.i.-bedrijf en ud-voorzitter van de Soester afdeling an het \Vit-Gele Kruis. Normaalprijs649.- nu ƒ100,- voordeel U betaalt In het gemeentelijk Informatiecen trum aan de Steenhoffstraat liggen voor geïnteresseerden een negental boekjes over „isoleren" gereed. De boekjes zijn gratis. Elk boekje behan delt een bepaald aspect van het isole ren. De titels van de brochures zijn: Isolatie van platte daken. Isolatie door middel van voorzetramen. Isolatie door middel van dubbel glas. Het isoleren van muren met UF-schuim. Het isoleren van muren met glaswol. Het isoleren van muren met gesilico- neerde perlite. Het isoleren van muren met steenwol. Het isoleren van muren met PUR-schuim en het isoleren van muren met gebonden PS-bolletjes. Daarnaast is in het Infocentrum een folder aanwezig, waarin de subsidie mogelijkheden voor warmte-isolatie van bestaande woningen uitvoerig be schreven zijn. Ook aanvraagformulie ren voor subsidie op isolatiegebied kan men krijgen. Verder kan men in het Informatie centrum alle gewenste inlichtingen krijgen over de voortgang van de bouwplannen in Soest en vanzelfspre kend ook alle andere informatie. De fractie heeft naar aanleiding van een recent kraak-geval vier schrifte lijke vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders: a. Is het uw college bekend dat het „kraken" van leegstaande panden toe neemt? b. Is onze indruk juist dat het hier veelal om panden gaat welke eigendom zijn van de gemeente? c. Kunt u ons de reden dezer langduri ge leegstand mededelen? d. Bent u met ons van mening dat het toewijzen van woonruimte aan „kra kers' ook al betreft het urgente geval len van woningzoekenden, snel de in druk kan wekken bij andere woning zoekenden, dat deze vorm van pressie zich bij uitstek leent voor snelle toe wijzing van woonruimte? gereedschapskisten, welke op het R volkstuinen complex aan de Jachthuis- liaan stonden, werden opengebroken. Of er wat uit gestolen werd, is nog niet ■bekend. De schade bedraagt 350 gul- ■den. normaalprijs648.- Het nationale Karnavalsfeest 'dat de Sportorganisatie „Soest" elk jaar voor haar aanhangers organiseert is ook dit jaar weer op de vrijdag voor het karnavals weekend. Deze gewaagd ge kozen vrijdag is, zoals vorig jaar is gebleken, zeker geen belemmering Beste Mevr. Timmer-Geerlings, Hartelijk dank voor uw antwoord in de Soester Courant van 23 januari j.1. Ik had u gevraagd of u indertijd ook uw handtekening had gezet onder het be zwaarschrift dat was opgesteld door de groep „Zuidereng-Nee". Dit n.a.v. uw vraag waarom het zwembad zolang uit bleef en waarom b.v. de nieuwe wonin gen in Overhees II, 2e fase, niet van het papier afkomen. Ik stelde dat o.a. de milieu-vriendelijke aktie indertijd en de nu nog steeds voortdurende milieu-vriendelijke ver- keerszorg ertoe geleid hebben dat vele voorzieningen niet doorgegaan zijn en andere.voorzieningen voor jaren op de lange baan geschoven zijn, o.a. het, zwembad. Ook op mij heeft die aktie indertijd de indruk gemaakt van volksmennerij, gezien zijn presentatie en het onge nuanceerd agressief verzamelen van handtekeningen. Men wilde mijns in ziens te veel tegelijk, a.h.w. een voet balwedstrijd met meerdere ballen. Een van de gevolgen hiervan is, dat een verkeersslachtoffer, die gevallen is door toedoen van het blijvende zware verkeer in de woonwijken, als invalide, alsnog volop mag genieten van het ook voor hem bewaarde uitzicht vanaf de Eng. Ook hij mag, boodschappen gaan vergaren in de verspreide, „veilige" winkelcentra's en tevens zijn nieuwe - tegen de Enghelling gesitueerde - ge meentehuis trachten te bereiken. Zo zijn de knelpunten in het verkeer opgelost. Hiermee kan ik mij echter niet zonder meer verenigen, omdat ik mij niet kan voorstellen dat de bevol king van Soest dit wil en omdat in het licht van het leefmilieu in Soest een betere oplossing z.g. „Maatschappe lijk onhaalbaar" Is. Gelukkig kan ik u mededelen dat mijn bloeddruk uitstekend is, doch vaak heb ik 'n benauwd moment bij het zien van de vele „bijna-ongelukken" op de Os- sendamweg. Om hiervan afgeholpen te worden, hoop ik dat de politiek „de bal" zo zal spelen dat een ieder in de nabije toekomst, vlot of langzaam ter been, met genoegen in Soest kan wonen en verplaatsen. Iedere partij, die dit duidelijk mogelijk maakt, ook al zal daarmee met bepaal de voorwaarden 'n stukje van de Eng moeten worden aangetast, kan op mijn stem rekenen, Met vriendelijke groeten. RIET ESHUIS Soest. Naschrift redactie déze discussie nu gesloten. Zondag 10 februari voert de maande lijkse wandeling in de natuur o.l.v. gidsen van I.V.N.-Eemland door het Pinetum in Birkhoven. Het is een uniek en uitermate interessant gebied, te meer omdat er vele variëteiten aan boomsoorten zijn. Pinetum is namelijk een verzameling van coniferen in een arboretrum aan plant van houtgewassen voor studie doeleinden. Een grote verscheidenheid kan men daar aantreffen uit West-, Midden- en Zuid-Europa, de Balkan, Klein Azië, Noord-Afrika, Japan en, enfin kom het zelf maar eens, onder uitleg van die gidsen, bekijken. Het zal u tot ver- en bewondering brengen. Om twee uur vertrekt de eerste groep en dat gaat zo door tot half drie de laatste van start gaat. U komt bij de startplek, door bij het Witte Huis aan de Birkstraat, de weg, van Soest naar Amersfoort lopend, de Zandlaan in te slaan. Eventjes goed op de bekende borden van het I(nstituut) V(oor) N(atuurbeschermingseduca- tie) letten en u komt er vanzelf. Zondag 10 februari dus en ook nü mag uw hond meewandelen, maar... aan de lijn. nu ƒ100.- voordeel U betaalt voor velen om deze happening mee te maken. Het was vorig jaar een geweldig sukses en dat deed de evenementenkommissie van „Soest" besluiten om wederom op vrijdag voor het „grote" Karnavals feest een dolle avond te plannen. Dit jaar zullen de Soest-aanhangers „Soes- ter-Jan-Doedels" heten en het luister rijk versierde Paviljoen is die avond omgedoopt in „Doedelhonk". De avond (op 15 febr. dus) begint om 20.30 uur maar helemaal gezellig zal het pas gaan worden als Prins Jan I van „Knollendam" is gekomen. Daarna zal de feestvreugde wel in alle hevigheid losbarsten onder de bezielende leiding en op de muziek van Combo ,,Ed Allessie". De entreeprijs voor deze avond waar voor kaarten te verkrijgen zijn aan de bar van het Paviljoen van „Soest" bedraagt 3,50 en Prins Jan I ontvangt de helft van de opbrengst als bijdra ge voor een goed doel. Stichting AMIVEDI Soest is te berei ken onder telefoonnummer (02155- 10667. Tevens is het raadzaam het Dierente huis, Klein Engendaalweg, telefoon nummer 13583, en de plaatselijke poli tie (Politie Soest, telefoon: 19444) op de hoogte stellen van vermissing of vondst van een huisdier. VERMIST: 2-2. Kater, siamees, 11 mnd.; Van Veen, Weegbreestraat 88, tel. 10137. 24-1. Kater, rood/wit, gecastreerd, 1 jr.; Sillevis, Middenlaan 1, Soestdui- nen, tel. 13493. 30-1. Poes, schildpad, Oranje/zwart/ wit: witte voetjes, wit stukje staart 5 mnd. „Sproetjes"; Glimmerveen, Sparrenlaan 84, Baarn, tel. 18058, 27-1. Kater, rood ongecastreerd, 7 jr.; Houtman, Parklaan 47, tel. 12783. GEVONDEN: 3-2. Bastaard bouvier, zwart/anthra- ciet, middelgroot, gecoupeerde staart, (Baarn)inl. Amivedi, tel. 10667. 3-2. Poes met jong, (Vedelaarpad) Dierentehuis, tel. 13583. 31-1. Poes, zwart/wit; Cattery Kamp horst, Kerkstraat 22, Baarn, tel. 02154- 17900. Kat, zwart, witte buik, bef, poten; witte kring om staart; inl. Philippi, Plasweg 16, tel. 16482. Een goede raad: wacht niet tot het moment, dat de kinderoptocht langs komt, want dan gaat alles zo vlug, dat er van rustig fotograferen niet veel terecht komt. Ga met de kamera in de hand wat rond dwalen op de plaats, waar de stoet wordt gevormd. Daar zie je de meest wonderlijke figuren, daar is de feestelijke stemming en dan zijn er spontane plaatjes te schieten. Want kinderen zijn op hun best als je ze kunt fotograferen zonder dat ze het in de gaten hebben. Dat laat de eerste foto zien. Die eerste toto illustreert ook, dat de achtergrond belangrijk is. Dat manneke met zijn zwarte petje werd gefotografeerd tegen een lichte lucht. De twee de foto werd gemaakt tegen een donkerder achter grond, zodat de gekke witte pruik van de jongedame goed uit zou komen. Laatste tip: maak kinderfoto's nooit van bovenaf, maar ga voor zo'n opname even door de knieën. Neem dus de kinderen in beeld vanaf (hun) ooghoogte. Dan hebt u straks veel sukses met de fotoserie van het kinder- kar naval.

Soester Courant | 1980 | | pagina 25