In een goede geur staan Goud en brons voor „De Springbokken" De eerste klubkampioenen van de SV Eemland zijn bekend „Knickerbockers" klaar voor nieuw seizoen bij „Overhees" Soest wint in Culemborg GEUR BEKENNEN 8000 Gulden uit woning gestolen Jeugd vernielt liftkooi Kamerconcert in Baarn, Tafeltennis: Dubbelspel tFOef Schaa kcompetitie volleybal: Heren S.V.V. blijven ongeslagen JUST CALL ME MAXI - de uitdagende nieuwe geur van MAX FACTOR. W 14 Soester Courant van woensdag 6 februari 1980 15 De kampioenen van de pupillen van de schaatsvereniging Eemland zijn be kend. Er werd een 100 mtr. en een 400 mtr. gereden. Jongens 11-12 jaar 1. Kees van de Breemer met 13.- sec. en 40.3 sec. 2. Edwin van de Heiden had respectie velijk 13.- en 40.6 nodig. 3. Willem Jaquet noteerde 12.3 en 41.7 Meisjes 11-12 jaar De eerste plaats werd veroverd door Iris van Hornsveld met 13.- sec. en 45.- sec. De tweede plaats was voor Linda van de Berg met 13.- en 47.7 en de derde plaats ging naar Petra Olthof met 16.3 en 46.4 sec. Meisjes 9-10 jaar 1. Sandra Los met 13.7 en 47.7 2. Sylvia Huisman met 13.9 en 50.9 en 3. Tialda de Wit met 15.1 en 50.2. Jongens 9-10 jaar Op de eerste plaats Edwin Groeneveld in 13.1 sec. én 41.9 sec. Tweede werd Remco van de Heiden met 13.- en 43.3 en de derde was Addy van de Hoek met 14.- en 43.- 7-8 jaar Bij de allerjongsten eindigde op de le plaats bij de meisjes Linda Benschop. De tweede plaats was voor Marjan Lam en de derde plaats voor Sandra Lup. Bij de jongens werd winnaar Peter van Marle. De tweede plaats was voor Patrick Petersen en de derde plaats ging naar Sancho Kers. Kees van de Breemer, Edwin Groene veld, Iris van Hornsveld en Sandra Los mogen op 29 februari a.s. meerijden bij Aangifte van diefstal van 8000 gulden uit zijn woning aan de Akkeren deed de heer R. V. Het geld werd uit een bureautje weggenomen. Om binnen te komen forceerde de onbekende dader de voordeur. Mej. M. W. deed aangifte van diefstal van honderd gulden. Het bedrag zat in haar tas, die zij in de sporthal Beuken dal in de kleedkamer achterliet. Ook haar giropasje werd weggenomen. Jeugdige vandalen hebben het keuze paneel van een liftkooi in een flat aan de Varenstraat geheel vernield. Het paneel werd eenvoudig uit de wand getrokken. De schade wordt geschat op 1200 gulden. de kampioenschappen van de junioren en senioren. Gewestelijk kampioenschap meisjes Bij deze kampioenschappen wist Mitzy Renooy in het algemeen klassement beslag te leggen op de derde plaats. Op de 500 mtr. werd zij 4e in 48.4 (pers. ree.en op de 1000 mtr. zelfs 2e in de uitstekende tijd van 1.36.2 (klubrec. voor 15-jarigen). Coririe van der Meij- den werd in het alg. klasse. 6e. Zij noteerde op de 500 mtr. 49.6 (7e) en op de 1000 mtr. 1.41.- (6e). Bij abonnementswedstrijden op de kunstijsbaan Utrecht noteerde Bert van der Weerd op de 500 mtr. 44.- en op de 1000 mtr. 1.29.8. Corine van der Meijden had voor de 500 mtr. 49.2 en voor de 1000 mtr. 1.40.5 nodig (pers. ree.), hetgeen haar een le plaats opleverde. Mitzy Renooy zette respectievelijk 50.6 en 1.39.6 op de klokken en werd 2e. Erik Walgreen maakte met een fiks aantal misslagen op de 500 mtr. 55.2, maar reed een pers. ree. op de 1000 mtr. 1.46.6. Vrijdagavond rijden de A en B-junio ren de eerste twee afstanden voor het Baankampioenschap te Utrecht. Zaterdag 2 februari zijn in de sporthal de Koppel in Amersfoort de finale's gehouden om het kampioenschap turnen van de Prov. Utrecht georganiseerd door de Stichtse Turnkring. Om 10.30 uur traden de 8 ploegen aan die in de voorronden zich hadden geplaatst voor deze finale meisjes 9 tot 11 jaar. De ploeg van de Springbokken bestond uit Petra Grift, Fiona v. Elk, Corina Fonteyn, Jolanda Vermeer, Esther Ruth, Inge v. Dijk en Maike de Gier. Deze meisjes hebben een schitterende prestatie geleverd door met vlag en wimpel [10 punten voorsprong] kampioen te worden. De meisjes moesten als eerste het spits afbijten met paardspringen. Het ging redelijk goed en leverde 40.30 punten op. Het betekende de derde plaats want Vogel IJsselstein en Hellas uit Tiel behaalden hier n.1.42.05 en 41.75 punten. Als 2e onderdeel werd de brug ongelijk afgewerkt. Hier toonden „De Springbok ken" hun grote klasse door met schit terende brugoefeningen veruit het hoog ste aantal punten te behalen n.1. 44.70 punten. „Vogel" en „Hellas" haalden hier niet meer dan 37.85 en 39.30 punten; S.V. Hoogland werd op dit onderdeel derde met 39.30 punten. „De Springbokken" hadden nu de eer ste plaats overgenomen en zouden die niet meer afstaan. Bij de evenwichts- balk vielen een paar meisjes van de balk maar ook hier de hoogste punten voor,de Springbokken' Het laatste onderdeel de vrije-oefenin- gen werden uitstekend uitgevoerd en dat leverde opnieuw veel punten op. Toen de voorzitter van de St. Turn kring de heer de Wilde de uitslag bekend maakte mochten de meisjes het hoogste trapje beklimmen waar zij onder applaus de eerste prijs in ont vangst. Het geheel werd nog leuker toen een van de ouders de meisjes in de bloemetjes zette, le De Springbokken, Soest 168,25 totaal 2e Vogel IJsselstein 159,50 M 3e Hellas Tiel 159,35 4e K.V. Weesp 157,90 5e S.V. Hoogland 153,15 6e Turnlust Huizen 152,15 7e S.V. Vleuten Vleuten 146,20 8e Gems Maarsen 145,65 Om 2 uur wederom een ploeg meisjes 12 tot 15 jaar van „De Springbokken" bij de laatste 8 die in de voorrondes zich hadden geplaatst voor deze finale. Deze ploeg bestond uit Edith Pols, Marjolijn Krops, Lisette Hasselo, Ka rin Nauta, Marlon v. Zal en Louise Spelt. De meisjes stevenden net als hun jonge re zusjes rechtstreels op de titel af. Na drie onderdelen stonden zij op de eerste plaats en aangezien zij als laatste onderdeel, hun beste onderdeel, de brug ongelijk nog kregen leek er geen vuiltje aan de lucht. Maar het pechduiveltje kwam hier om de hoek kijken én door zwak brug-turnen ver gooiden zij een kans op de kampioens titel. Zij behaalden hier slechts 35 punten. Dat ze alsnog op het erepodium moch ten plaatsnemen was een aangename verrassing want zelfs hierop had men niet meer gerekend, le B.G.S.V. Baarn 154,20 punten. 2e I.L.O. Tiel 152,40 puntert. 3e De Springbokken Soest 150,85 pun ten. Al met al een uitstekend georgani seerde turnmiddag. De honkbal en softbalvereniging „Knickerbockers" is haar seizoen van start ge gaan met een aantal nieuwe mensen in het bestuur. Naast de bestuursleden R. W. La Rose en R. Meijer, respectievelijk lid en penningmeester, zijn op de algemene ledenvergadering mevr. L. Keizer, secretaresse en mevr. O. Farrell, wedstrijdsecretaresse gekozen, terwijl de heer O. de Weerd, al eens eerder bestuurslid van de vereniging, zich weer als lid in het bestuur beschikbaar stelde. De heer La Rosa blijft tot maart voorzitter ad interim, terwijl een com missie, gevormd uit enkele leden, naarstig zoekt naar een nieuwe voor zitter. Vanaf januari is men weer begonnen met de zaaltrainingen en wel in de volgende zalen: Gymnastiekzaal Mariaschool maandag 18.00 - 19.00 uur pupillen 19.00 - 20.00 uur adspiranten Gymnastiekzaal Heideweg vrijdag 18.00 - 19.00 uur dames 19.00 - 21.00 uur selectie heren honkbal 21.00 - 22.00 uur overige heren sen. honkbal. In verband met de aanmelding van veel jeugdige leden in de pupillenleef- tijd van 7 t/m 12 jaar gaat het bestuur proberen weer met een pupillenteam de kompetitie In te gaan. Hiervoor ontbreken nog enige jongens. Wanneer er belangstelling bestaat voor het honkbal en softbal kan men inlichtin gen hierover inwinnen bij het secreta riaat; Steenhoffstraat 12 b, telefoon 18588 b.g.g. 11945. De teams nemen deel aan de volgende kompetities; damessoftbal, heren honkbal, junioren, adspiranten en pu pillen, terwijl ook het herensoftbal, dat het afgelopen seizoen is gepromoveerd naar de hoogste klasse van het rayon midden-Nederland, zich weer waar zal moeten maken. Voor dit laatste team is dus een zware taak weggelegd in deze klasse. In april zal er weer op het veld getraind en gespeeld worden. Deze velden zijn gelegen aan de Bosstraat bij S.O.Soest. Voor het eerste herenteam zijn reeds enige oefenwedstrijden gepland, maar deze worden hoofdzakelijk op de vel den van de tegenstander gespeeld i.v.m. ruimtegebrek door het voetbal. In de week voor de Pasen beschikt de vereniging over een diaserie over „het honkbal" met uitleg over techniek e.d. Deze serie is beschikbaar gesteld door de honkbalbond. Het is de bedoeling dat deze serie wordt getoond aan de scholen. Voor eventuele inlichtingen hierover kunt u terecht bij het secreta riaat zoals reeds vermeld. A.s. zaterdag 9 februari, aanvang 20.15 uur wordt in het N.P.B.-gebouw aan de Kampstraat te Baarn het vierde Ka merconcert van dit seizoen verzorgd door de pianiste Fania Chapiro en de violist Maurits Bosman. Zij spelen werken van Schubert, Beethoven en Brahms. Dankzij goed gespeelde dubbels heb ben drie teams van Overhees één punt binnen kunnen halen, len. Het eerste team dat tegen het sterke Bunshot 4 moest aantreden, ontsnap te aan een nederlaag door het sterke dubbelspel van Ivo Hauer en Arnoud Molenaar. In het enkelspel vielen Ivo Hauer en Rinus van Weelde enigzins tegen, (zij wonnen ieder maar 1 wed strijd) maar de steeds beter spelen de Arnoud Molenaar won tegen deze sterke tegenstander ook nog 2 wed strijden. Uitslag 5-5. Overhees 3 dat van de Furs 4 nog nooit een punt had kunnen veroveren, maak te dit deze week goed door gelijk te spelen. Na een goede start van Ton Mulder verloren Irene Ebbeling en Martha van Drie helaas de 2e en 3e wedstrijd. Het daarop gespeelde dub bel gaf hen nieuwe kracht zodat zij na de 6e partij met 4-2 voor stonden. Martha zorgde daarna nog voor een overwinning, zodat er toch nog één punt thuis bleef. Het jeugdteam had een zware wed strijd tegen Shot 8, koploper samen met Bunshot 2. Dat dit ook op een gelijkspel zou uitlopen had niemand verwacht, vooral niet omdat zij op een gegeven ogenblik voorston den met 5-2. Waarschijnlijk overmoed heeft hen parten gespeeld. Een goede les voor een volgende keer. Toen het eerste tiental van de Soester schaakclub aan het eind van het vorige seizoen het kampioenschap van de eer ste klas A wist te bereiken toonde niet iedereen zich enthousiast over de promotie naar de hoogste klas van de Stichts Gooise schaakbond. Nu de nieuwe competitie bijna vier maanden oud is en de Soesters al weer zes wedstrijden in de Promotieklas gespeeld hebben, blijkt de angst voor een directe terugkeer naar het eerste klasse niveau niet terecht geweest te zijn. Na zes wedstrijden hebben de Soesters zich een goede middenmoter getoond. Die positie in de min of meer veilige omgeving werd vorige week maandag in Culemborg bereikt. De club van de gelijknamige naam die de punten best had kunnen gebruiken moest met een 6-4 nederlaag voor de Soesters buigen. Het met tweede tiental-speler Balvers opererende team is eigenlijk geen mo ment in gevaar geweest. Balvers, Kor- vinus, Muis en Vegter brachten Soest al snel op een comfortabele voor sprong. Alleen tegen het afbreken ging het er even om spannen maar al te snel bleek dat Vennik z'n afgebroken partij minimaal remise zou kunnen houden en Henze in een gewonnen positie terecht was gekomen waarmee de 6-4 zege dan bereikt werd. De over winning zou nog wat groter zijn uitge vallen als vierde bordspeler Samsom niet in remisestelling aan het expe rimenteren geslagen was. Nu kreeg hij de deksel op de neus. Met een neder laag moesten ook nog Goes en Van Dijk genoegen nemen. Van de mensen die tot Soester overwinningen kwamen (Korvinus, Muis, Henze, Schilder en Balvers) was de winst van tweede bordspeler Muis wel de opmerkelijk ste. In een stelling die als verloren kon worden aangemerkt kwam de jeugdige Soester toch nog tot het volle pond, waarmee hij zijn score op 5% punt uit zes partijen bracht. Vennik, die ook al moeilijk te verslaan blijkt dit sei zoen, bleef goed in zijn spoor, evenals Schilder. Kopman Vegter stelde ook nu weer niet teleur door een halfje op de ta bellen té brengen. De persoonlijke resultaten Culemborg l - Soestl Visser - Vegter Groen - Muis 0-1; Grootveld - Korvinus 0-1; Willem- sen - Samsom 1-0; Prakken - Vennik Vz-Vn', Slagter - Henze 0-1; Breekes - Schilder 0-1; Ten Ham - C. van Dijk 1-0; Koerts - Balvers 1-0. Door de uitwedstrijd tegen Sportcen trum 2 met 3-1 te winnen staat het eerste herenteam van de Soester Vol leybal Vereniging S.V.V. nog steeds ongeslagen bovenaan. Het eerste da mesteam verloor met 3-1 van Rust Roest. Beide wedstrijden hebben ge meen dat er matig gespeeld werd. Bij de heren ontbrak het tempo. De eerste set ging gelijk op tot de 8-8 stand en daarna drukten de Soesters door. In de tweede set liep het team zelfs uit tot een 7-0 voorsprong, maar die werd al te gemakkelijk uit handen gegeven en vervolgens zelfs verloren. In de derde en vierde set stelde SW orde op zaken en vooral door de sterke aanval van Eize Douma kwam Sport centrum er niet meer aan te pas. Ondanks de overwinning was het een matige partij volleybal. Het tweede herenteam won met 3-1 van Oberon. De twee eerste sets waren duidelijk voor de Soesters; tweemaal 15-9. Daarna verviel men in onnauw keurig spel. De derde set werd met 16-14 verloren en tenslotte werd de vierde set heel karig met 15-13 gewon nen. Het derde team verloor met 3-1 van Keizer Otto. Slechts in de tweede set zegevierde het team met een duidelijk overwicht. 15-8. De drie andere sets waren voor de tegenstanders: 13-15; 14-16 ?n 17-15. Veel spanning, met een beter afma kend Keizer Otto. Met hen deelt SVV nu de eerste plaats. Dames Ook de dames van het eerste team speelden een matige partij volleybal. Aanvankelijk leek het allemaal nog best te gaan en in de eerste set kwam SVV zelfs op een 7-2 voorsprong. Daar na was het feitelijk gedaan. 15-10 voor Rst Roest. De tweede set was voor de Soesters die nu tot het eind volhielden: 6-15. Het kruit leek daarna op want met 15-8 kwamen de dames er nauwelijks nog aan te pas. De vierde set bleken de Rust-Roest dames net iets meer uithoudings vermogen te hebben. 15-13. Gelijk op ging de wedstrijd tussen Vleuten en SW 2. De setstanden 16-14; 15-12 en 15-12 geven aan dat de Soesters zich niet zonder meer gewonnen gaven. Vleuten had echter net iets meer geluk. Fresh amber deodorant Toen reseda en viooltjes hoog stonden aangeschreven in het beschaafde westen, heerste daar een periode van watervrees. Het is beschamend in dit verband aan onze voorouders te denken: zij baadden zich beslist onvoldoende. De bloemen geuren hebben dan ook meermalen de taak gehad andere geuren te overtroeven - van het standpunt van de parfumeur bekeken natuurlijk een grote vergissing - want een mengsel van deze geuren geeft een kwalijk resultaat; van het standpunt van welvoeglijkheid een nog grotere vergissing, want er moest zeer veel parfum gebruikt worden of de verdachte geuren overheersten het parfum. De geur van de huid, geproduceerd door talg- en zweetklieren, is bepaald niet afstotend! Dat wordt hij eerst wanneer de samenstelling van de nütscheidings- produkten verandert door vermenging met de lucht. Baden en van kleren verwisselen kan niet door het gebruik van parfum worden vervangen. In de lichaamsholten hebben we een wat hogere temperatuur. Daar bevinden zich bovendien de grote zweetklieren. Deze hebben ondermeer tot taak onze lichaamstemperatuur te regelen. Bij inspanning van enige betekenis treden de zweetklieren in de oksels al gauw in werking. Zelf bemerkt men de onaan gename lichaamsgeuren te laat. Baden en douchen alleen helpen tegen deze geuren niet afdoende. Het dagelijks gebruik van een deodorant is daarom geen overbodige luxe. Baden en douchen hebben daarentegen wel een verfrissende en opwekkende werking. Liever een lekker luchtje Als we op een warme zomerdag in een volle tram of bus zitten, halen we maar liever niet te diep adem. We herinneren ons dan ook de vele keren dat geschreven is over het lage deodorantgebfuik in Nederland. Niemand wil echter als een verwaarloosde zwerver ruiken en dagelijks een deodorant is echt wel nodig. Welnu MAX FACTOR heeft hiervoor een uitstekend produkt, te weten: Een deodorantroller met de aangename geur van Fresh Amber. Door de frisheid van de ambergeur kan deze roller door het hele gezin gebruikt worden en bovendien is deze deodorantroller milieu vriendelijk. Bij een goed gebruik, hetgeen inhoudt dat de oksels 's morgens worden gewassen, bederven de kleren er absoluut niet van. Het is verbluffend hoe lang de geur van Fresh Amber blijvend zekerheid geeft. FRESH AMBER DEODORANT is verkrijgbaar bij warenhuis, drogist en parfumerie. Voor het samenstellen van een parfum is een aangeboren en bijzondere begaafdheid nodig. Een halfjaar of langer werkt de parfumeur aan zijn samenstelling. Hij zit daarbij voor een parfumorgel en mengt, weegt, keurt en noteert. Slechts een paar uren achtereen is hij hiermee bezig, dan staakt hij dit werk om het parfum een paar dagen te laten rusten. In de tijd van de bloemenparfums was het gemakkelijker een keuze te maken dan nu. De vrouw was een bescheiden viooltje of een pralende roos en geurde volgens haar aard. Onze reukzin is uiterst betrouwbaar en scherp en onverzwakt na eeuwen lange beschaving. De werking kan echter nog niet altijd precies worden omschreven. En ondanks nauwgezette pogingen tot ontleding en klassifi- katie hebben de geleerden nog niet kunnen vaststellen waaruit de geur eigenlijk bestaat. GEUR IS IETS HEEL PERSOONLIJKS Het kiezen van een parfum of eau de toilette is lang niet altijd even gemak kelijk. Een geur die bij de ene vrouw uitstekend tot zijn recht komt, kan bij een ander plotseling averechts wer ken. En dat is eigenlijk heel logisch. Want een geur reageert heel verschil lend op diverse huidtypes. Zo houdt de uitwerking onder meer verband met de huidskleur en het vet of droog zijn van de huid, terwijl ook het biolo gisch evenwicht van de zuurmantel en zelfs het hormonaal evenwicht van de huid een niet onbelangrijke rol spelen. Om toch iedere vrouw in de gele genheid te stellen de geur die het best bij haar past, brengt Max Factor regelmatig nieuwe geuren uit. Zo ook nu weer. Het is een uitdagende nieu we geur geworden die getuigt van levensvreugde. MAX FACTOR ZEGT: JUST CALL ME MAXI is mode. Méér nog dan een nieuwe geur is Just Call Me Maxi een nieuwe levens stijl! Uitdagend, fris en verrassend uitnodigend, frivool en 'n tikkeltje vrij postig. Just Call Me Maxi is een op vallende kompositie van orchidee olie jasmijn en kamperfoelie, gekom- bineerd met de harsachtige geuren van noten- en sandelhout en het aroma van exotische mossoorten. Aan de geur zijn fruitachtige essen ces toegevoegd waardoor dit parfum ongekend en uniek te noemen is. OVER WIE GAAT HET? Over Maxi! Wie is Maxi? Maxi houdt van het leven, zij is onge looflijk optimistisch en zij is onmis kenbaar bijzonder. Zij is eenvoudigweg Maxi Zij is net als de nieuwe uitdagende geur; fris, opvallend en bijzonder aantrekkelijk. Max Factor heeft deze geur dan ook een naam gegeven die erg origineel, onvergetelijk en uitda gend is: JUST CALL ME MAXI Maxi is geen meisje, ze is een jonge vrouw, uitdagend en zelfbewust. Ze is een eeuwige optimist, ze probeert het beste van haar leven te maken en ze vindt het niet erg als de mensen haar uitdagend noemen. Maxi heefteen geur die helemaal van haar is, uitbundig en verfrissend. Na het aanbrengen van "JUST CALL ME MAXI" word je als het ware meegevoerd door een warm sensueel gevoel. JUST CALL ME MAXI is een bij zonder gekoncentreerde geurkompo- sitie met een lange levensduur na het aanbrengen. Door het gebruik van speciale nieuwe kombinatietechnieken heeft JUST CALL ME MAXI haar eigen iden titeit en herkenbaarheid gekregen. JUST CALL ME MAXI is niet voor niets de meest opwindende nieuwe geurintroduktie die ooit heeft plaats gevonden. Voor een dergelijk boeiend en opwin dend geurbouquet schieten woorden te kort. Oordeelt U daarom liever» zelf. JUST CALL ME MAXI heeft ook een bijzondere verpakking, versierd met de vloeiende MAXI letters, een verpakking die overal waar hij gepre senteerd staat van een ieder alle aan dacht voor zich opeist. De komplete JUST CALL ME MAXI serie bestaat uit de volgende produkten Eau de Cologne „pop-up" spray 9 ml 8,95 Eau de Cologne 50 ml 14,95 Eau de Cologne spray 50 ml ƒ19,95 Eau de Cologne spray 100 ml 29.95 Alle genoemde produkten zijn ver krijgbaar bij warenhuis, drogist en parfumerie.

Soester Courant | 1980 | | pagina 27