Prins Jan I„Er zal dit jaar gejankt moeten worden..." ■wkj Carnaval „Zet op die neus, trek aan die kiel" Narre Knollen en Soester Courant 3 Knollenkrant van woensdag 6 februari 1980 3 Chinees is geen Turks en Japans geen Javaans Hebreeu ws is geen Urks Jordanees is geen Spaans maar of je lacht in Manilla in het Zwitsers of Frans in een krot of een villa de lach heeft een kans om het oog van de mensen te doen stralen op slag want verder dan de taal reikt de klank van de lach" TOON HERMANS De N arre Knollen starten Carnaval 1980 „Laten wij met zijn allen een grote klus klein maken". Woorden teruggevonden in de notulen van een vergadering van de NARRE KNOLLEN, Woorden uitge sproken door Frans Bosman, president van de Soester Carnavalsvereniging. Wie van die notulen verder kennis neemt ontdekt hoeveel werk er door een hand jevol enthousiastelingen wordt verricht om Carnaval 1980 opnieuw tot een on vergetelijk gebeuren te maken. Naarmate de Carnavalsdagen dichterbij komen werken de bestuursleden van de Narre Knollen, de Prins en zijn adjudanten dag en nacht om het spektakelstuk tot een goed eind te brengen. Dat het or ganisatorisch zal kloppen staat nu al vast. Ervaring, opgedaan in vroeger ja ren, inzet en een niet aflatend enthousiasme zijn de kurken waarop ook dit jaar weer het Soester Carnaval drijft. Zeer recent bezochten wij een werkvergadering van de NARRE KNOLLEN, en spraken met funktionarissen die, ieder op hun terrein, bij het a.s. Carnavals- gebeuren betrokken zijn. Plaats van handeling de gastvrije huiskamer van president Frans Bosman. „Mijnheer de president aan 't woord" Frans Bosman: „Als vereniging gaan DE NARRE KNOLLEN aan de zes de carnavalsviering beginnen. Wat mij bij de voorbereidingen ook dit jaar weer opvalt is dat zo weinig mensen zo veel moeten doen voor het welslagen van 't feest. De mensen met de minste beschikbare tijd staan, als 't op werken aankomt, het meest vooraan. Dat is natuurlijk niet iets wat je alleen bij een carnavalsvereniging ontmoet. In het hele verenigingsleven tref je dat aan. Een kleine groep doet de grote klus. Overigens wil ik wel kwijt dat de vrouwen van onze mensen er natuur lijk ook achter moeten staan, anders is het uitgesloten dat je zo'n evenement van de grond krijgt: Ze staan er ach ter en daar zijn wij hardstikke blij mee. Drijfveer van iedereen is iets te doen, al is het maar een paar keer per jaar, voor de Soester gemeen schap. Kijk, als iedereen hier in Soest alleen maar blijft toekijken en kritiek uitoefenen dan gebeurt er' nooit iets. Wij zijn met z'n allen toevallig gek van Carnaval. Om het te behouden en er een werkelijk feest voor iedereen van te maken zetten wij ons in, maar vraag niet of zoiets in zakelijk op zicht wel verantwoord is. Daar staat tegenover dat het een enorme voldoe ning geeft mensen, jong en oud, een aantal dagen groot plezier te zien heb ben. Dat is onbetaalbaar. Zelf ben je alle dagen in de weer. Het feest op zich beleef je niet zo als de carnaval- vierders, maar wat maakt dat uit? Als ik het Carnaval van zes jaar gele den vergelijk met wat het in '80 gaat worden dan zijn er wel veranderingen. Zes jaar terug begonnen wij in de Knollenburcht. Konden wij zeshonderd mensen binnen hebben. Later zijn wij gaan verhuizen naar de door Fred de Zoete beschikbaar gestelde fabrieks hal. Een ruimte die ondanks alle goe de bedoelingen toch niet voldeed aan de eisen die wij stelden. Drie jaar geleden begonnen met de bouw van een machtige feesttent achter het Soes ter Natuurbad, en daar zitten wij nu goed. Ruim 4000 mensen zijn nu aktief bij het Carnavalsfeest betrokken. Het aantal dat er als toeschouwer plezier aan heeft is niet te schatten. Dat het Carnavalsfeest in Soest aan spreekt blijkt niet alleen uit de steeds groter wordende deelname. Wij heb ben tegenwoordig leden in Amersfoort, Baam en Hilversum. Dat zegt toch wel iets. Volgens mij heeft dat te ma ken met het feit dat ons carnavals feest in de omgeving goed bekend staat en qua organisatie nauwelijks iets te wensen over laat. Dat wil niet zeg gen dat wij als bestuur van de NARRE KNOLLEN geen verlangens hebben. Het mag van ons best nog wel iets meer een buitengebeuren worden. Daarom is o.l.v. Jeroen Vis de carna valsoptocht van zaterdag 16 februari a.s. nieuw leven ingeblazen en krijgt de dweilavond van 19 februari a.s. veel aandacht. Het binnengebeuren is bij ons toch nog het belangrijkst. Neem nou eens dat bejaardencarnaval. In samenwerking met de Welzijnszorg Soest hebben ruim 400 bejaarden tegen sterk gereduceerde prijs toegang tot\ het bejaardencarnaval. Hiervoor krijgen zij 2 gratis consump ties en hebben zij recht op gratis bus vervoer. Dat is voor ons als organisatoren mis schien wel het mooiste feest. Iets te rugdoen aan mensen die in vele geval len een stukje van de hedendaagse welvaart voor ons hebben verdiend. Ook in die sector is iedereen vertegen woordigd. Carnaval is geen specifiek katholiek feest meer. Het is een feest voor iedereen geworden. Wie er tijdens die dagen en na afloop een diepere betekenis aan wil geven staat daar natuurlijk vrij in. Persoon lijk ben ik met die ontwikkeling niet ongelukkig. Wij kennen hier in ons land al zoveel hokjes. Carnaval moet er zijn voor iedereen. Dan pas maken wij er een feest van de gemeenschap van. Een mening die mede wordt gedeeld door bestuurslid Gerard, alias Arie van Klooster. Iedereen moet er met plezier aan kunnen deel nemen. Het is niet meer een exclusief katholiek gebeuren. De pastores schij nen dat ook zo te ervaren, want er is geen enkele betrokkenheid. Het speelt zich volkomen buiten hun om af. „Ondanks het gemis aan een zekere pastorale inbreng toch van „hoger hand" een advies waaruit zorg door klinkt. Frans Bosman: „Ik hoop dat ieder een een gezellig carnaval viert. Laat niemand de sfeer voor een ander ver pesten. Ik reken er op dat ook dit jaar problemen zullen uitblijven. Men sen die bij ons iets anders zoeken dan eerlijke leut krijgen bij ons trou wens toch weinig kans' Het woord aan Prins Jan I Die avond ten huize van Frans Bos man ook aanwezig Prins Jan I. Zo van zijn werk en dus ontdaan van alle officiële uitrustingsstukken. Een Prins die er dit jaar weer duidelijk zin in heeft. Jan Hilhorst: „Het was voor mij vorig jaar de eerste keer. Een geweldige ervaring en belevenis. Geen kleine klus, maar een baan die enorm veel voldoening geeft. Hoe raar het misschien klinkt in relatie tot carnaval: het is ook een stukje so ciaal werk waarmee je bezig bent. Denk maar aan de aktiviteiten voor bejaarden en jeugd, invaliden en ge handicapten. Wat de laatste categorie betreft is er voor mij een wereld open gegaan. Alleen al voor die mensen verheug ik mij er op dit jaar weer Prins te zijn. Toen ik er in '79 aan begon deed ik het in de veronder stelling dat er dit jaar voor mij wgl een ander zou wezen. Ik heb, mede dank zij de steun en goedkeuring van mijn vrouw Ria, dit jaar weer van harte bijgetekend. Dat kon overigens in de eerste plaats omdat ik door de president dit jaar opnieuw voor het Prinsschap ben voorgedragen. Een voordracht die de goedkeuring had van de gehele Raad van Elf. Zo gaat dat bij ons. Een Raad van Elf die in vergelijking met '79 nogal wat nieuwe gezichten telt. Toon v.d. Linden, Piet Beijer, Cees de Heere en Theo Rademaker zijn er uitgestapt. We hebben nu een Raad van Twaalf. De nieuwe Raadsleden zijn: Jan Beij er, Hans van Breukelen, Elibert Maat huis, Peter v.d. Meer, Paul Smit en Henk Steusel. Mensen die wij in de afgelopen tijd hebben geobserveerd, gepeild en ge wogen. Ze voldeden aan de niet gerin ge eisen die wij stelden en mijn in druk is dat wij het met deze Raad best zullen rooien. Al de vrouwen van de nieuwe Raadsleden staan achter de beslissing van hun mannen en ook dat telt heel zwaar. Met z'n allen gaan wij er vanaf vrijdag de 15e februari tegen aan, dinsdagavond 19 februari is Car naval 1980 dan weer ten einde. Re ken er op dat ik dan lichamelijk en geestelijk volledig ben uitgeteld. Dat heeft, ik herhaal het nog maar eens voor de zoveelste keer, met drank niets te maken. Je komt aUeen toch slaap tekort, terwijl je bijnavijf dagen con tinu met alle NARRE KNOLLEN ak- tieL-bent. Met elkaar bezig zijn aan een stuk onvervalste gein en leut. Hart stikke fijn, maar wel doodvermoeiend. Voor mij zijn de absolute hoogtepun ten ons bezoek aan Eemeroord waar wij lichamelijk en geestelijk gehandi capte mensen een dolle avond bezor gen. Ik noem het bejaarden-carnaval, het bezoek aan de scholen. Wat is ei genlijk geen Jioogtepunt?" En weg is Prins Jan I. Aan de vergadertafel voor stellen bespreken, instructies in ont vangst nemen. Alles moet tot in de puntjes verzorgd zijn, al was het maar om de symbolisch ontvangen sleutels van de gemeente KNOLLENDAM zonder onplezierige nasmaak straks aan de loco-burgemeester te kunnen teruggeven. Jaarlijkse traditie waarbij wordt na- beschouwd en vooruit gekeken. Tijdens de. pilspauze van de vergadering wil Prins Jan I nog even de „dienstmede- deling" kwijt dat er dit jaar aan het slot van het Carnaval verplicht „ge jankt zal dienen te worden". Aan het eind van de dweilavond en het gratis ha ring eten, dinsdag 19 februari a.s., zal de pop Krelis officieel worden begra ven. Krelis is de pop die het Soester Carnaval uitbeeldt. Die gaat er dit jaar onder. Om twaalf uur, eind van het Carnaval gaat Krelis in de kist. Zes mensen die naar mijn mening goed Carnaval gevierd hebben kies ik uit de toeschouwers. Die moeten hem, met verplicht janken, wegbrengen naar de „begraafplaats" achter de brandweerkazerne Voor de hoeveelste keer Soest en om geving zich gaan opmaken voor een uitbundig Carnavalsfeest is ons ont schoten. Wat wij zeker weten is dat Carnaval 1980 heel dicht bij is en groter - uitbundiger en feestelijker dreigt te worden dan alle voorgaande zotten- feesten. Het bezig zijn met het feno meen Carnaval heeft in de afgelopen maanden duizenden manuren gekost. Vrije tijdsbesteding van een aantal enthousiastelingen wie geen moeite te veel is om Carnaval voor Soest te behouden. Groot en klein, jong en oud, arm en rijk, toeschouwer en vierder krijgen van de Soester Carnavalsvere niging De Narre Knollen onvergete lijke dagen voorgezet. Daaraan deelne men is geen moeten maar uitsluitend mogen. Sinds Carnaval in de na-oorlog- se jaren uit het Zuiden is overgewaaid is er nogal wat veranderd. Veel bejaar de mensen die dit feest in „de goeie ouwe tijd" nog hebben meegemaakt kunnen met het tegenwoordige Carna val moeilijk overweg. De konsekwêntie van het feest: askruisje en veertig dagen vasten zijn zo niet verdwenen dan toch in ieder geval vervaagd. Slechts een stuk folkore bleef over. Ondanks deze constatering wordt de jaarlijkse Carnavalsviering populair der. Naar de oorzaken hoeft men niet lang te gissen. Carnaval is in de letterlijke zin van het woord een volks feest geworden, en als fenomeen niet meer uitsluitend gereserveerd voor een gelovig volksdeel. Wie daarom treurt moet ook eens bedenken dat deze verandering ook vele positieven kanten kent. Geloof, rangen en standen spelen in de tegenwoordige tijd met betrekking tot het Carnavalsfeest geen enkele rol meer. Het gaat voor alle maal en iedereen gedurende vier da gen om één ding: Leut. Vele mensen krijgen met een masker een nieuw ongekend gezicht. Vier dagen lang mogen ze een ander, of misschien wel juist zichzelf zijn. Een uniek feest dat in staat blijkt mensen achter hun dagelijkse maskers vandaan te halen. De een doet het zonder, een ander met, een derde met veel alcoholische ver snaperingen. Wat de laatste categorie betreft: alcohol en plezier maken zijn niet onafscheidelijk aan elkaar gekop peld. Er is geen Soester kastelein die na 19 februari a.s. zijn pilsje of borrel tje niet zal tappen en schenken. Wie alleen met alcohol Carnaval kan vieren is een diep ongelukkig mens. De Car navalsfeesten in Soest hebben in de afgelopen jaren overduidelijk aange toond dat incidenten met betrekking tot het alcoholgebruik uitzonderingen zijn. Laat het zo straks ook blijven. Zet op die neus, en trek aan die kiel. Heel Soest gaat Carnaval vieren. Van ons alvast een hartelijk Alaaf Redaktie Soester Courant. Foto: Herman van Dam De statie-foto van Prins Jan I, Raad van Elf en dansmariekes gemaakt direkt na de installatie op zaterdag 10 november 1979 Ik doe dat op mijn manier als jury-lid. Net als mijn mede-juryleden onaf hankelijk en objectief. Ik ken hier practisch niemand. Als jury-lid ga ik letten op details, maar vooral de liefde waarmee iets wordt uitgebeeld, en dan bedoel ik de wijze waarop men er aan heeft gewerkt, zal zwaar in mijn beoor deling tellen. Ik heb voor die mensen enorme bewondering. Ze hebben nog iets anders in hun leven dan televisie kijken. Ze zijn creatief bezig aan iets dat in een middag is weggewaaid. Alle respect hoor." CarolVoges, als jury-lid onbevangen t.o.v. de deelnemers. Is die onbevangenheid er ook ten opzichte van de viering van Carnaval? Carol Voges: „Ik ben helemaal het type niet van een Carnavalvierder. Ik neem mij altijd nog een keer voor een paar dagen onder te duiken en mij er in te storten. Of het ooit zal gebeuren? Het is voor mij persoonlijk zo ontzettend moeilijk om op te gaan in een massa feestvierende lieden en je volkomen los te maken van je zelf. Ik kan het (nog) niet, maar ik bewonder en benijd de mensen die dat wel kunnen. Het meest gelukkig lijken mij de mensen die aan een rode das en een boerenkiel vol doende hebben om feest te maken. Die zijn zichzelf. Wie een masker en een hobbezakkenjas nodig heeft om uit te treden heeft 't al wat moeilijker. Kijken ga ik in ieder geval, want wat is mooier dan vrolijke mensen met el kaar op een kinderlijke wijze bezig te zien." Een ex-prins kijkt om Eén van de oudste, beroemdste en af gaande op zijn regeerperiode populair ste prinsen is Wim Butzelaar. Tij dens het Soester Carnaval „oude stijl" was hij maar liefst elf maal Prins Carnaval. Ondanks zijn troonafstand nog steeds betrokken bij het tegen woordige carnaval. Met de langzamer hand oud geworden Raad van Elf nog steeds in besloten geselschap aktief, en wat Carnaval '80 met de NARRE KNOLLEN betreft, voorzitter van de jury die de Carnavalsoptocht moet beoordelen. Ook al is zijn bewind al weer vele jaren ten einde, het Car naval is voor hem nog steeds spring levend. Wim Butzelaar: „Hoe je Car naval ook bekijkt, in ons dorp be staat er een enorme behoefte er jaar lijks een groot feest van te maken. Lekker uit zijn, op een gezonde manier uit de band springen. Vergelijken met vroeger is moeilijk omdat er wezen lijk zoveel is veranderd. Als positief ervaar ik dat er tegenwoordig van de kant van de jeugd veel meer belang stelling is. Dat moet te maken hebben met de samenstelling van de Raad van Elf. Die hebben hun eigen aanhang. Wij hadden overwegend ouderen. Die mis ik nu wel, maar ja voor alles is nu eenmaal een tijd. Onze carnavalsjeugd deed meer aan clubjesvorming. Tegenwoordig is alles veel spontaner en is iedereen er voor en met iedereen. De belang stelling voor verkleedpartijen is gro ter en men stort zich met enthousias me in de hostoestanden. Moeilijk heb ik 't met andere zaken. Ging je vroeger met een tientje naar Carnaval, tegenwoordig is honderd dulden doodnormaal. Vroeger stopte men om 23.00 uur, straks hoor je weer de protesten als 2 uur na middernacht een eind aan het feest is gekomen. Het is anders geworden. Daarover eer lijk mijn mening geven kan ik niet. Persoonlijk heb ik niet meer de ambi tie ooit nog eens als Prins terug te keren. Dat is, als je zo oud geworden bent als ik, in geen enkel opzicht meer op te brengen. Het vergt teveel van een mens. Wat belangstelling betreft zou ik er zo weer tegenaan willen. Het gaat jammer genoeg niet meer. Wim But zelaar, eens de welbespraakte Prins vol grappen en grollen, in staat een zaal vele uren naar zijn hand te zet ten. Wat is zijn mening over de Prins die het nu voor 't zeggen heeft? Wim Butzelaar: „Natuurlijk kijk je met een „Prinsen-ervaring" er cri- tisch tegenaan. Wat '79 betreft niets dan lof voor Prins Jan I. Hij was zeer correct in zijn optreden. Hij verstaat op een knappe manier de kunst zijn waardigheid uit de dragen. Hij bleef er boven staan en de zaak in handen houden, tot het einde. Een man die kans ziet zijn eigen mensen en de Carnavalsgangers in de tent in de hand te houden. Geen geringe pres tatie". Prins Carnaval en de zijnen van vroeger hebben met hun Carna- valswerk een stuk erfenis achtergela ten waarvan de tegenwoordige NAR RE KNOLLEN mede de vruchten pluk ken. Een constatering die best eens zwart op wit mag worden gezet. Jeroen Vis en zijn Carnavalsoptocht Jeroen Vis, al geruime tijd bestuurslid van de NARRE KNOLLEN, treedt dit jaar iets nadrukkelijker op de voor grond. De hem toegewezen taak be staat dit keer uit het nieuw leven in blazen van de Carnavalsoptocht, met alles er op en er aan. Noodzakelijk, aangezien de laatste jaren de animo om zich op te maken en uit de dos sen voor een Carnavalsoptocht ge ringer was geworden. Zijn werk en dat van zijn medewerkers bestaat uit het enthousiast maken van mensen voor de Carnavalsoptocht. Geen eenvoudige opdracht. Ze moeten een artikel ver kopen dat pas maanden later kan wor den afgeleverd. Jeroen Vis: „Wij be ginnen er al vroeg mee, maar de praktijk is dat de kriebels bij de be langstellenden pas na Nieuwjaar merkbaar zijn. Dan komen de tele foontjes waarin ideeën worden uit eengezet. Nieuw dit jaar is dat wij geen dou blures meer willen hebben. Is een idee eenmaal door ons aanvaard, dan kan een ander niet nogmaals eenzelfde idee indienen. Dat maakt de optocht in ieder geval veelzijdiger en hopelijk ook oorspron kelijker. Dit jaar mogen wij zeker rekenen op tenminste tien praalwagens. In verge lijking met bijvoorbeeld Hoogland mis schien niet veel, het enthousiasme van de betrokkenen is tenminste ge lijk. Gemeenschappen als de Brink - Birkt en de Bunt zijn altijd vertegen- woordigd. Sinds kort de Vogelbuurt. Zouden wij meer het dorpse karak ter hebben behouden dan was de be langstelling vast en zeker groter ge weest. Wij hebben dit jaar het plan gelanceerd om scholen te laten deel nemen. Er waren mensen bij die als sponsor wilden optreden, er werden zelfs voor dat doel vijf platte wagens beschikbaar gesteld. Een school heeft positief gereageerd, DE WEGWIJZER van de heer Engbrink. Was er vorig jaar trouwens ook bij. Overigens is het niet uitgesloten dat wij nog meer deel nemers voor de optocht krijgen. Wie mee wil doen maakt een wagen met charme en sfeer, meldt het idee aan (J. Vis, da Costalaan 3, tel. 18565). Natuurlijk zijn er ook prijzen te ver delen. Geldprijzen, eerste prijs 300,-, tweede prijs 200,-, derde prijs 100,- en daarnaast een wisselbeker beschik baar gesteld door de SOESTER COU RANT die drie maal achtereen of vijf maal in totaal moet worden gewonnen alvorens definitief eigendom te wor den. Een zeer deskundige jury, die officieel geheel buiten de NARRE KNOLLEN staan heeft wat de verde ling der prijzen betreft het eerste en laatste woord. Wim Butzelaar weet als ex-Prins waarover hij te oordelen heeft. Carol Voges, een illustrator van grote naam (o.a. kinderboeken - Bo- mans-verhalen en Pinkelman en Pol- lewop) is het tweede jury-lid, terwijl de producer/componist/zanger Peter Koelewijn het 3-tal volmaakt". Ik geloof in een fantastische optocht en een zeer objectieve uitslag. De jury leden krijgen uitsluitend de motto's voorgelegd die de praalwagens uitbeel den. Over die motto's en de uitbeel ding ervan wordt geoordeeld. Wie wat heeft gemaakt blijft volkomen buiten beschouwing". De jury heeft 't laatste woord. Uit de aanwijzing van de jury blijkt dat niets bij de Carnavalsoptocht aan het toeval is overgelaten. Jeroes Vis en de zijnen spelen op zeker. Zoals geconsta teerd maakt Peter Koelewijn deel uit van de jury '80. Ondanks dat hij een aangewaaide Soester is heeft de vie ring van Carnaval voor hem geen geheimen. De leut werd voor hem vele jaren op smaak gebracht in zijn ge boortestad Eindhoven waar hij vele jaren heeft gewoond. Zaandam en Bunschoten waren zijn tussenstations alvorens hij zich tien jaar geleden in Soest kwam vestigen. In verschillende vermommingen heeft hij Carnavals- herinneringen. Als artiest-componist en tekstdichter was hij vele malen com mercieel bij Carnaval betrokken. Zijn. „Kom van 't dak af" is per slot van rekening niet voor niets tot schlager in de Carnavalshistorie uitgegroeid. Voor zijn niet commerciële schnabbel in Soest deze verklaring: „Frans Bosman vroeg mij als jury-lid en ikheb ja gezegd. Ik heb het voordeel dat ik tegenover alle deelnemers volkomen objectief sta. Voorwaarde om tot een verantwoorde uitslag te komen. Met de overigens gezonde rivaliteit van be paalde buurtgemeenschappen, ik weet overigens niet eens waar ze liggen, heb ik niets te maken. Zo hoort 't. Als inwo ner van een dorp, en dat moet Soest vooral blijven, vind ik het leuk om jury lid te zijn." Vrije-tijdsbesteding dus voor Peter Koelewijn. Zijn commercië le zorgen tot het a.s. Carnaval bestaan uit de onzekerheid of zijn nieuwste Car navalshit De Sousa net zo'n sukses zal worden als „Kom van 't dak af" en „De Nassi-bal". Voorlopig lijkt het er niet op. Maar met Peter Koelewijn weet je het nooit. Eenzelfde geluid is te beluis teren bij illustrator Carol Voges. Een vak bezeten talent, altijd kampend met een chronisch tijdgebrek. Zei Frans Bosman 't niet: mensen met de minste tijd stellen zich het eerst beschikbaar. Carol Voges: „Het is een geweldig gebeuren. De mensen getroosten zich met zo'n optocht en het gehele Carna val vooraf een geweldige inspanning. Nou dan moet je niet langs de kant blijven toekijken maar met de moge lijkheden die je hebt ook op bescheiden wijze de handen uit de mouwen steken. Velen zijn op deze pagina aan het woord geweest over hun aandeel in Carnaval 1980. Een meerderheid heeft zijn zegje niet kunnen zeggen. Woord voerders en naamlozen verdienen res pect en bewondering voor hun inzet om Carnaval 1980 voor iedere Soester tot een belevenis te maken. Het zij ze van harte gegund. JAN LEIJENDEKKER. Het bejaarden-carnaval met muziek van Jan Gorissen en het optreden van Ab Hofstee, het kindercarnaval met film - goochelen en wedstrijden zijn mogelijk geworden door een unieke samenwerking tussen de NARRE KNOLLEN en de directie van DE SOESTER COURANT. DE SOESTER COURANT stel de pagina's beschikbaar, DE NARRE KNOLLEN verzamel den advertenties, waarvan de netto-opbrengst t.b.v. bejaar den en kindercarnaval door de SOESTER COURANT ter be schikking werd gesteld. Twee vliegen in één klap, voor oud en jong. Dat daarnaast een aantal ano nieme sponsors zich evenmin onbetuigd lieten is tenminste even vermeldenswaardig. Nog even en Soest heet voor vier dagen weer KNOLLENDAM V'

Soester Courant | 1980 | | pagina 3