Kinderkarnaval op zondagmidda Groot Karnaval: zaterdag- en zondagavond Bejaardenkarnaval zeer in trek Ook tractaties Kinderkarnaval worden gesponsord Route karnavalsoptocht Tot besluit: Kroegentocht Veronica weer present op jeugdkarnaval mit Zij deden het maar weer - de sponsors Hoofdprijs Kinderkarnaval De borrelbus weer present faronaAjedL AAT17A -17120 leciaiist elsweg 1 ion older el. 14152 Iskrant IN 19064 IELAAN7 54-18833 Knollenkrant van woensdag 6 februari 1980 Een bijzonder gezellig Kinderfeest, dat al vele jaren op de zondagmiddag in hét Karnavalsweekeinde wordt gehouden. Een feest, dat steeds zeer goed be zocht wordt door de kleine „Knolletjes". Ook dit jaar verwacht de commis sie, die deze middag organiseert weer zo'n 600 a 700 kinderen. Vooraf zal Prins Jan I de scholen bezoeken om de kinderen weer een beetje enthousiast te maken voor het kinderfeest. Bij het bezoek van de Prins ontvangt ieder kind een inschrijffor mulier, waarin tevens een tekening is opgenomen, die zij zo mooi mogelijk moe ten kleuren. De speciale kindermiddag in het Soes- ter Karnaval staat natuurlijk ook weer op het programma. De Narre Knollen zouden niet anders willen en kunnen, want ieder jaar bezoeken zo'n 600 a 700 kinderen deze middag. Voor deze mid dag gelden eigenlijk dezelfde finan ciële zorgen als voor het bejaarden- karnaval. Ook de kleintjes kunnen de begroting voor hun middag niet slui tend krijgen. De commissie die de kindermiddag namens het bestuur or ganiseert weet dit echter al sinds vele jaren en heeft ook dit jaar weer aange klopt bij een groepje Soester zaken mensen, <?ie al meerdere jaren hun financiële steun hebben gegeven. Ook dit jaar was het beroep op hun mede werking niet tevergeefs en zij maakten het mogelijk dat het kinderkarnaval wederom uitbundig gevierd kan wor den. Voor dit fijne gebaar zegt de commissie van het Kinderkarnaval de milde gevers hartelijk dank. Na enkele dagen brengen de kinderen deze tekening met hun aanmelding mee terug naar school en ontvangen dan de toegangskaart voor het kinder karnaval. Kosten van de toegangskaart bedragen ƒ2,50. De mogelijkheid bestaat, dat de kinderen niet via de school een kaart kunnen bekomen. Zij kunnen deze ook kopen bij onderstaande adressen. Te vens kunnen zij dan de hierbij afgedrukte tekening uitknip pen, kleuren en inleveren. Zij doen dan ook mee aan de kleur- wedstrijd. De adressen zijn: Slijterij Ben van der Linden, Soesterberg- sestraat 49, Soest-Zuid. Het is ondoenlijk om alle ingezetenen van Soest, die zich inzetten om het Kinderkarnaval te doen slagen, te be danken. Dat zijn er velen. Voor de milde gevers van de versna peringen, die de kinderen aangeboden wordt, wil het bestuur toch wel een uitzondering maken. Bakkerij Ben Rademaker B.V., zorgt dat er zondagmorgen zo'n 800 krente- bollen kunnen worden afgehaald. Bottelmij. „Het Gooi" b.v., fabrikant van Coca Cola, zorgt er voor, dat alle kinderen een heerlijk glas Coca Cola krijgen. Groente- en Fruithandel J. v. Dasse- laar biedt de kinderen ieder een man darijn aan, terwijl Fruithandel J. Hil- horst (Prins Jan I van het Soester Karnaval) voor een rondje appels zorgt. Ook deze milde gevers, hartelijk dank. Het is niet de bedoeling, dat de ouders met hun kinderen mee naar binnen komen, als zij hun kinderen brengen. U wordt verzocht uw kinderen bij de in gang van het restaurant af te zetten en om ongeveer 5 uur weer af te halen. Ook verzoekt de commissie U jasjes en jacks van de kinderen mee naar huis te nemen en bij het afhalen weer bij de hand te hebben. Dit voorkomt zoek raken enz. iets waarop de com missie met zo'n grote toeloop van kinderen geen oog meer kan houden. Na afloop wordt u verzocht voor of in het restaurant te wachten tot uw kind de tent uitkomt. Hoewel het op dit moment nog niet geheel duidelijk is of het Karnavals- comité „De Brink" al een geschikte en vooral geblindeerd ruimte gevonden heeft voor het bouwen van hun Karna- valswagen, is het wel zeker dat het enthousiasme voor de optocht groot is. Hoe de wagens er uitkomen te zien is natuurlijk nog een geheim. Het gonst van de geruchten en er wordt zelfs over wagenspionage gesproken. Enfin, za terdag 16 febr. a.s. zullen we het allemaal kunnen bewonderen. Er wordt om IS. 15 uur gestart vanaf de Parallelweg/Koningsweg. De route ziet er als volgt uit. Koningsweg - Dalweg - Veenbesstraat - Smitsweg - Nieuweweg - Molenstraat - Steenhoffstraat - Gemeentehuis. Om 14.00 uur zal hier de sleutel officieel aan Prins Jan I overhandigd worden. Na bekendmaking van de prijswin naars gaat de optocht verder via de Van Weedestraat - Nassauplantsoen - Nassaulaan - W. Pyrmontlaan - Beetz- laan - Beukenlaan - Dalweg - Konings weg - parallelweg Koningsweg. Daarna volgt de prijsuitreiking in de Borg. De jury bestaat uit de volgende prominente Soesters. W. Butzelaar, jarenlang Prins v.d. Karnavalsvere- niging; Peter Koelewijn, zanger, pro ducer C. Voges, illustrator van o.a. veel kinderboeken. Dit trio zal de wagens op de volgende onderdelen beoordelen: Actualiteit, Origlnaliteit- het brengen uitvoering - afwerking en het Karnavaleske v.d. wagen of groep. De winnaar mag zich een jaar lang koesteren aan de „Knollenbo- kaal", beschikbaar gesteld door de Soester Courant. Een zalig idee, maar er zal nog enkele weken hard gewerkt moeten worden. Heeft U ook idee om met de optocht mee te doen dan dient U zich op te geven bij de heer J. Vis, Da Costalaan 3, Soest, tel. 18565. Foto: Herman van Dam Op de slotavond van het „Karnaval in Knollendam" bezoekt Prins Jan I met zijn Raad van Elf, dansmariekes en de Boerenkapel nog twee café's in Soest. Dit zal op dinsdag 19 februari geschie den in de nabijheid van het Kerkplein. Zijne Dorstlustige Hoogheid zal dan twee bezoeken afleggen aan zowel „De Kuil" als „het Luyckje", waarbij on der muzikale leiding van de Bóeren- blaaskapel nog een klein feestje ge bouwd zal worden. Als definitieve sluiting zal dan om klokslag 12 uur „Ki^elis" worden be graven, een traditionele plechtigheid ter afsluiting van de Karnavalsfestivi- teiten. Hierbij zal Prins Jan I de aanwezigen voorzien van een over heerlijke traktatie. Foto: Herman van Dam Bureau Soester Courant, van Weedestraat 29, Soest Midden. De Gulle Lach, Koninginnelaan 9, Soestdijk. Kleurtekening Al deze tekeningen dingen mee naar prachtige prijzen, die door de commissie voor het Kinderkarnaval voor de mooi ste kleurtekeningen beschik baar zijn gesteld. Kinderen, die bij een van de verkoopadressen (dus niet via de scholen) hun tekeningen wil len inleveren kunnen dit doen tot uiterlijk woensdag 13 febru ari a.s. Hun tekening dingt dan ook mee naar een van de prach tige prijzen. Het Kinderkarnaval begint zondag middag om 1.30 uur (zaal open 1 uur) in de grote tent bij het Sóes- ter Natuurbad. Tijdens deze mid dag, waarin zij verschillende ma len door de organisatoren zullen worden getracteerd, krijgen zij een prachtig Kinderprogramma aangebo den. De bekende goochelaar Loxias zal met zijn prachtige show zijn me dewerking verlenen. Ook op deze middag is de traditionele Tijdens het Kinderkarnaval wordt de kleding door een jury beoordeeld, ter wijl de tekeningen, die gelijktijdig me* hun aanmelding aan de kinderen wer den uitgereikt en werden gekleurd, ook door een jury worden beoordeeld. De mooiste tekeningen worden beloond met een prachtige prijs evenals de mooiste en meest originele kleding van de kinderen tijdens het kinderkarna val. Wat de laatste jaren ook traditie is geworden is het uitloven van een hoofd prijs voor het mooiste costuum in de vorm van een kinderfiets. Deze hoofdprijs een jongens- of meisjesfiets is ook dit jaar weer be schikbaar gesteld door een tweetal zakenmensen, die spontaan weer toe zegden dit te willen doen. Het betreft hier de heer P. Beijer, direkteur van Horeca-bakkerij en Snack-groothan del „De Dolfijn" aan de Energieweg te Soest en eigenaar van Snackbar Nieuwerhoek te Soestdijk en de heer J. de Hartog direkteur van „Het Vlees centrum" aan de Birkstraat. Heren Beijer en de Hartog, namens de Soester kinderen, hartelijk dank. beoordeling van de comstuumpjes van de kinderen door een speciale jury. De mooiste kleding wordt ook nu weer met een mooie prijs beloond. De hoofd prijs voor het allermooiste „costuum" is ook dit jaar weer een mooie kinder fiets. Deze prachtige prijs werd dit jaar weer beschikbaar gesteld door de Soester zakenmensen P. Beijer, direk teur van Dolfijn Snack-groothandel en J. de Hartog direkteur van het Vlees centrum aan de Birkstraat. Heren, nogmaals hartelijk dank. Als de karnavalsavond op maandag voor de jongeren van 13 tot pl.m. 17 jaar zou vervallen, dan was het Soester Karnaval niet compleet. Uiteraard heeft het bestuur van de „Narre Knol len" dan ook dit jeugdkamaval weer georganiseerd en wel op maandag avond 18 februari. Aanvang van de avond 8 uur (zaal open 7.30 uur), einde van de avond 12 uur. Dat de Soester jeugd weer een gezellige „happening" tegemoet gaat, staat bij voorbaat al vast. Het is bekend, dat de jeugdige bezoekers op hun eigen wijze karnaval vieren. Van de ouderen, die op zater dag- en zondagavond hun karnaval bezoeken, is het bekend, dat zij van tijd tot tijd toch wel even „gas terugne men", van de jongeren kan men dat beslist niet zeggen. Zij hossen en dan sen lustig voort tot aan het einde van de avond. Om hen hierbij te begeleiden heeft het bestuur weer de medewer king verkregen van Veronica's Drive In-Show, die met een daverende show aanwezig zal zijn. Dat een bezoek van Prins Jan I met zijn Raad van Elf ook deze avond op het programma zal staan is vanzelfsprekend. De toègangs- prijs bedraagt 7,50. Voorverkoop van kaarten aan de bekende adressen, die elders in dit blad vermeld staan. Vanzelfsprekend bezoekt Prins Jan I met zijn Raad van Elf en de Dans mariekes in de loop van de middag het Kinderkarnaval, waarbij hij te vens de gewonnen prijzen aan de kin deren zal uitreiken. verzekeren van de medewer king van The Blue Cats, het Rythm Trio en de formatie Push, die elkaar zullen afwis selen bij het maken van de gebruikelijke karnavalsmu- ziek. Tevens zijn er deze avond twee Gastverenigingen uitgenodigd t.w. ,,De Scheep vaar der s" uit Amersfoort en ,,De Dolle Wie- ven" uit Barneveld. Vanzelf sprekend zal op dit feest Prins Jan I met zijn gevolg ook niet ontbreken. De feestzaal sluit om 02.00 uur. Stadsprins Joris IV Tevens kunnen de bejaarden hun kaarten kopen in de Diens tencentra Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat475, Soest, tele foon 02155-10607 en ,,De Drie Eiken", Dorpsplein 18, Soes- terberg, telefoon 03463-1402. Tot slot nog een goede raad: Wacht niet te lang met het kopen van een toegangskaart, het aantal bezoekers, dat kan worden toegelaten is uiteraard niet onbeperkt. Scheepvaarders Na de zaterdagavond volgt dan de zondagavond, als vanouds het hoogtepunt van de karna- valsdagen. Met een gegaran deerd uitverkochte zaal zal dan een menigte van naar schat ting duizend karnavalsversier- ders zijn danspassen maken op muziek van de Amico's - het Rhythm Trio en de formatie Push. Het einde van deze avond zal zijn om 02.00 uur 's morgens. Op zaterdag- of zondagavond zal ook nog Stadsprins Joris IV uit Amersfoort ten tonele verschijnen en de festivitei ten nog een extra feestelijk tintje geven. Tijdens deze avonden zullen Han v.d. Brink, restaurateur van Restaurant „Soester Na tuurbad" en zijn assistenten de feestvierenden weer voor zien van drank en hapjes voor de inwendige mens, men be hoeft dus, wat dat betreft, niets tekort te komen. We kunnen dus niet anders zeggen: tot ziens in de Knol- lénburcht enalaaf Als zaterdagavond de optocht achter de rug is, gaan om 8 uur de poorten van de ^nollen- burcht open voor de openings avond van het Karnaval 1980. Als de verwachtingen van de karnavalsvereniging bewaar heid worden zal dit wederom een groots gebeuren worden, waarbij het 'niet denkbeeldig is dat men met een uitverkoch te zaal met mensen de nacht in zal gaan. Voor de muzikale opluistering van deze avond hebben ,,De Narre Knollen" zich weten te Vorig jaar opperde de Raad van Elf het idee om een speciale kamavalsmiddag te houden voor de Soester bejaarden. Deze enthousiastelingen realiseerden zich echter ook gelijktijdig, dat dit bejaardenfeest niet te verwezenlijken was, als alle kos ten van entree, consumpties en vervoer naar de feesttent te Soestduinen geheel voor rekening zouden komen van de Soester bejaarden zelf. Hoe dit anders te regelen was nog een groot probleem. De redactie van de Soester Courant heeft hen toen de hel pende hand gereikt waarbij het idee naar voren kwam, dat de leden van de Raad van Elf de acquisitie van de adver tenties voor de speciale Karna- valskrant (bijlage in de Soester Courant) zouden verzorgen, zodat zij voor dit werk van Drukkerij Smit B.V., een be hoorlijke toelage konden ont vangen ter bestrijding van bo vengenoemde kosten. Deze aktie werd vorig jaar een groot succes. Ook dit jaar is het vele tijdro vende colportage-werk door de Raad van Elf verricht, met als resultaat, dat de Soester be jaarden ook nu weer hun eigen kamavalsmiddag tegen be trekkelijk lage kosten kunnen bezoeken. De entreeprijs voor deze middag bedraagt 5,00 (inclusief 2 consumpties en gratis busvervoer). Het bejaardenkarnaval wordt gehouden maandagmiddag 18 februari: Aanvang van de be jaardenmiddag 13.30 uur (zaal open 13.00 uur), einde van de middag plm. 16.30 uur. De verstrekking van de toe gangskaarten wordt dit jaar ook verricht o.a. door de ..Stich ting Federatieve Raad voor het Bejaardenwerk, Soest", Mid delwijkstraat 36, telefoon 02155-19289, alwaar alle inlich tingen door de bejaarden ver kregen kunnen worden. U kunt ook inlichtingen inwinnen bij de promotor van deze middag de heer B. Verwey, Schouten kampweg 50, Soest, telefoon 02155-14307. Dat het bestuur van de Narre Knollen ook ernst is met het advies „Glaasje op, laat je rij den" blijkt ook nu weer. Zoals ook in voorgaande jaren, zorgt zij na afloop van de twee kar- navalsavonden op zaterdag en zondag voor de traditionele „borrelbus", om de feestgan gers veilig naar huis te bren gen. Vooral omdat het Soester Karnaval ook dit jaar weer enigszins buiten Soest moet worden gehouden zal dit door veel bezoekers op prijs worden gesteld. De bus vertrekt deze avonden 's nachts om 2 uur en volgt de bekende busroutes door Soest.

Soester Courant | 1980 | | pagina 9