Geen enkel gemeentelijk beleidsterrein voortaan bii voorbaat van inspraak uitgezonderd Karnaval 1980 Red Stars jun. uitgeschakeld voor de beker Meisjes kadetten ook kampioen! Inspraaknota gereed: U.D. te sterk voor BDC Basketbal: Fries toneel in Hilversum Auto in brand Carburateur gestolen Exhibitionist in Artishock Füm: „De aarde een zondig lied" Scheidsrechter afgedroogd Wethouder Van Stiphout blijft Subsidie Jeugdwerk Soesterberg College gaat met Soesterbergers praten Spreekuur „Soesterveen" Controle deel 3 kentekenbewijs Skiën: 5e plaats voor Ineke van Zee Vóórdat u uw keukenkeus maakt Agenda Soester Gemeenschap Veenbes-nieuws J van Zal Handbal: Persoonlijke records voor schaatsers 11 Soester Courant van woensdag 13 februari 1980 11 De met wat geheimzinnigheid omklede inspraaknota (er werd zelfs een beslo ten commissievergadering aan gewijd) voor de gemeente Soest ligt voor ieder die daar belangstelling voor heeft, ter inzage. Het is een gedegen stuk dat min of meer het faillissement van de toch al aangetaste representatie-democra tie inluidt. Nederland en ook Soest gaat over (for the time being) naar de par ticipatie-democratie. De nota-opstellers zeggen daarvan: Het niet goed func tioneren van de democratie, als gevolg van de sterke veranderingen in de sa menleving, heeft ondermeer geleid tot een vergroting van de afstand tussen het bestuur en de burgers, die zich niet meer betrokken weten bij het beleid en zich door de (gekozen) bestuurders niet meer echt vertegenwoordigd achten. Daarvoor in de plaats komt de inspraak, waarvoor overigens niet alleen een goede mentaliteit nodig is, maar waarbij ook gewaakt moet worden dat niet een groep of groepje zich ervan meester maakt. Het grote doel is de kwaliteit van de beslissingen (door de gekozenen) te verbeteren. Met de inspraak was het in Soest eigenlijk niet zo best gesteld. Diverse plannen in het verleden werden er aan „onderworpen" en de meesten ver dwenen van tafel. Het aantal deelne mers aan de inspraak was bijzonder gering. In de nota worden de volgende aantal len opgesomd: - raamstructuur, gestart met 50, geëin digd met 40 deelnemers - ontwikkelingsplan Soest, gestart met 22, geëindigd met 12 deelnemers; - ontwikkelingsplan Soesterberg, ge start met 20, geëindigd met 14 deel nemers; - bestemmingsplan Soesterberg, ge start met 42, geëindigd met 15 deel- nemers; - plan Albert Cuyplaan, 16 deelnemers, die volhard hebben; - Soest-Midden, gestart met 53, waar van 32 deelnemers de eindstreep haal den en tenslotte het Welzijnsplan waar- aan de deelname toch eigenlijk ook beperkt gebleven is. De nota-opstellers concluderen dat de deelname teleurstellend was en zeker niet representatief. Men mag er echter niet uit afleiden dat er bij de burger gebrek aan belangstelling was (is). Waarom het zo liep, zou eigenlijk on derzocht moeten worden. Niet optimaal Het openbaar bestuur heeft de laatste tientallen jaren onderkend dat de de mocratie niet optimaal fungeert. Het betekent niet dat de bestuurders niet bereid zijn democratisch te denken en te handelen, maar het verschijnsel houdt verband met een aantal ont wikkelingen in onze samenleving. De taak van de overheid nam toe en strekte zich van lieverlee uit tot veler lei gebieden. Daarbij kwam dat de be voegdheden van de gemeentelijke be stuurders steeds geringer werden. De complexheid van de maatschappij gaf daar alle aanleiding toe. Dat betekende het vergroten van de afstand tussen bestuur en bestuur den; ondoorzichtigheid, twijfel, kri tiek. De overheid bleek niet in staat de wensen en opinies, die in de sa menleving leven, voortdurend en op timaal op te nemen. ,,De commu nicatiekanalen tussen overheid en bur gers lijden onder een zekere „vaat- vernauwing", aldus de nota. Toch moeten de gekozenen beslissin gen blijven nemen en daarom is het begrijpelijk dat de representatie-de mocratie op een zodanige wijze moet worden verbeterd en aangevuld, dat de burger meer Inzicht en ook meer in vloed krijgt op het bestuur. De af stand moet verminderd worden; de betrekkingen verbeterd. Daarmee is reeds een begin gemaakt door meer openheid en openbaarheid; door meer voorlichting en informatie. Commissievergaderingen zijn in be ginsel openbaar; veel stukken die in commissie-vergaderingen besproken worden, liggen voor iedereen ter in zage en er is ook spreekrecht voor de „publieke tribune" vóór het begin van deze commissievergaderingen. Kwaliteit Met deze en de toekomstige inspraak, hopen de bestuurders de kwaliteit van hun beslissingen te kunnen verbeteren. Inspraak beoogt de bewustwordings processen te verbeteren; de burger tot bewustwording te brengen niet alleen van de eigen positie, maar ook van die van degenen met wie hij samen een gemeenschap vormt. Het zal voor die burger actieve deelname aan de samenleving kunnen betekenen. De nota-opstellers zeggen er bij dat het zich door middel van brieven, petities, acties tot de overheid richten géén inspraak is. Er moeten wel spelregels komen en de doelstellingen zullen door de over heid als uitgangspunten voor het be leid moeten worden aanvaard. Het Soester college van burgemeester en wethouders doet dat. Het betekent dat ook de burger de uit- ganspunten moet onderschrijven en tevens dat hem alle gegevens beschik baar gesteld moeten worden, waar over het bestuur beschikt. De informatie van het bestuur mag er nooit op gericht zijn de inspreker het standpunt van het bestuur op te drin gen. Men hoopt daardoor rollencon- flicten te voorkomen. Niets uitgezonderd Volgens de opstellers van de nota zal geen enkel gemeentelijk beleidster rein bij voorbaat van inspraak uitge zonderd zijn. Het houdt in dat op alle terreinen van overheidszorg voortdu rend de vraag moet worden gesteld of het nuttig en nodig is, de voorbe reiding van een besluit vergezeld te doen gaan van een inspraakprocedure. Het betekent met evenveel woorden niet dat élke beslissing op ieder be leidsterrein aan inspraak moet worden onderworpen. Er zijn zeker voorbeel den te noemen waar georganiseerde inspraak niet op zijn plaats is: ge meentelijke regelingen door „hoger hand" opgelegd. Inspraak zal in Soest echter verleend worden bij de volgende projecten: structuurplannen; bestemmingsplan nen, tenzij het plannen van onderge schikte betekenis betreffen, in welk geval met het horen van de omwo nenden kan worden volstaan; de aan leg ot herinrichting van woon- c.q. win kelgebieden; de bouw van complexen van méér dan vijf en twintig woningen; verkeerscirculatieplannen; de aan leg of herinrichting van belangrijke wegen; de aanleg, inrichting of her inrichting van speelterreinen; meerja ren plannen en jaarprogramma's als bedoeld in de diverse Rijksbijdrage regelingen waarin hiervoor een in spraakprocedure is voorgeschreven; belangrijke beleidsnota's. Andere projecten kunnen nog worden opgevoerd, terwijl het anderzijds ook mogelijk moet blijven een van de eerder genoemde onderwerpen af te voeren. De raad heeft daarin het laatste woord. Insprekers Aan de insprekers zal niet de eis van deskundigheid worden gesteld. „Het is niet alleen een recht, doch even eens een opdracht: de democratie in stand houden en beter doen functio neren is een belangrijke taak voor de burgers", aldus de nota-opstellers. Het betekent weer niet dat alle bur gers geacht worden aan inspraak deel te nemen; het zou ook niet reëel zijn dit te verwachten. Sommigen achten het juist een voldoende representativi teit na te streven. Het resultaat kan dan kwantitatief worden gewogen en niet uitsluitend kwalitatief. Voorwaarden Essentieel zijn de volgende voorwaar den voor de opzet van een inspraak procedure: a. het onderwerp van de inspraak wordt zo duidelijk mogelijk om schreven eveneens de grenzen waarbinnen de inspraak mogelijk is: de mogelijkheden en beperkin gen. Deze worden vaak bepaald door reeds genomen beslissingen en door wettelijke voorschriften en be slissingen van hoger bestuur b. de inspraak moet in een zo vroeg mogelijk stadium aanvangen. Dit betekent dat de uitgangspunten en de doelstellingen onderwerp van inspraak moeten zijn alvorens wordt gesproken over meer concre te beleidsbeslissingen; c. de consequenties van verschillende uitgangspunten en doelstellingen - zo deze aanwezig zijn - moeten dui delijk worden gemaakt alvorens be slissingen hierover worden geno men; d. alle betrokkenen aan de inspraak moeten over dezelfde informatie kunnen beschikken. De bestuurder, de inspraakbegeleider en de inspre ker verkeren in dit opzicht op gelij ke voet; e. voor het van start gaan van de pro cedure worden de fasering en het tijdschema vastgesteld. Deze moe ten zodanig zijn dat elke belang stellende redelijkerwijs aan de in spraakprocedure kan deelnemen; f. vastgesteld moet worden op welke wijze de resultaten van de inspraak zullen worden verwerkt; g. gedurende de inspraakprocedure worden geen beslissingen genomen die de uitkomst van de inspraak bij voorbaat te niet doen of door kruisen; h. de wijze van organisatie en bege leiding van de inspraakprocedure wordt duidelijk vastgelegd i. het bestuur moet voldoende midde len beschikbaar stellen voor de or ganisatie en begeleiding van de in spraakprocedure De inspraak zelf bestaat uit vier fasen: 1. de voorbereiding; 2. de informatie (inclusief werving van de deelne mers); 3. de meningsvorming; 4. de rapportage en het besluit (door het be stuur te nemen en aan de insprekers met motivatie mee te delen). Ambtenaar De nota-opstelleTs zijn er geen voor stander van dat iedere dienst en/of afdeling de tot zijn terrein behorende onderwerpen waarover inspraak plaats vindt, begeleidt. Dit omdat de begeleider een onafhankelijke positie moet innemen in het hele inspraak- gebeuren. Van de ambtenaar mag worden ver wacht dat hij een eigen visie op het beleid heeft en deze zal willen verde digen. En dat is in een inspraakpro cedure juist niet aan de orde. Voor begeleiding kan gekozen worden uit de inschakeling van een extern bureau èn een ambtelijke begeleiding. Indien tot het laatste besloten wordt, betekent het de aanstelling van een functionaris. Het benoemen van een inspraakfunc tionaris heeft uiteraard financiële con sequenties, zoals ook het op ruime schaal verlenen van inspraak vanzelf sprekend kosten met zich meebrengt. Er zal een bedrag van één- tot één en een kwart ton voor op tafel móeten komen. Het aanstellen van een medewerker voor de inspraak betekent echter ook weer niet dat nooit gebruik ge maakt zal worden van de diensten van een extern bureau. Verantwoording Het college van burgemeester en wet houders stelt zich voor, men. denkt aan eenmaal per kwartaal, een overzicht van de plaatsgevonden aktiviteiten sa men te stellen en dit in de vergade ring van de commissie voorlichting en inspraak aan de orde te stellen. Het waarborgt een regelmatige ver antwoording en zo kan ook rekening gehouden worden met de in de raad, op dit terrein levende standpunten. „It Spoar Bjuster" van Friedrich Lan ge, in een bewerking van Bj. Westra, wordt vrijdag 22 februari a.s. opge voerd door het toneelgezelschap van de Friese Vereniging „Frysk en Frij" te Hilversum. 1 Belangstellende Friezen en niet- friezen zijn deze avond welkom in de zaal bij de Oosterkerk aan de Mincke- lerstraatlöl (hoe Anth. Fokkerweg) te Hilversum. De avond begint om 20.00 uur. Voor inlichtingen kan men in Soest terecht bij de heer J. Dijkstra, Mei- doornweg 9, telefoon 15942. Zondagmiddag om ongeveer drie uur ontstond op de Nieuweweg brand in de motor van een auto. Onder het rijden weigerde de motor, vermoedelijk door het blijven hangen van de carburateur, alle diensten. Daarna kwam er veel rook onder de motordeksel vandaan. Omstanders doofden de vlammen met een brandblusapparaatje. De brand weer rukte wel uit maar hoefde niet op te treden. Uit de auto van de heer Z. werd de carburateur gestolen. Dat gebeurde in het korte ogenblikje dat hij zijn wagen onbeheerd bij het station Soest-Zuid liet staan om zijn dochter daar af te halen. Toen hij weer wilde wegrijden, bleek de gaspedaal niet meer goed te func tioneren. Dat klopte want de carbura teur was weg. Z. deed aangifte van de diefstal bij de politie. De Werkgroep „Literaire Avonden" heeft voor zijn maandelijkse literaire salon een contract afgesloten voor een eenmalige optreden van een bijzondere Engelse dichter. Op zaterdagavond 16 februari a.s. zal in de theaterzaal van het AS-gebouw optreden de exhibitio nist uit Zuid Wales Rob Con [31] om 21.00 uur. Deze performance draagt de titel „If instead of Pupils, Eyes had Lines (and you read between the lines)". Rob Con (Robert Conybeare) houdt deze maand een tournee door België en Nederland en brengt een poezie-show, zoals nog zelden is vertoond in ons land. Con is beeldhouwer en schilder en trekt sinds 1974 rond als artiest met teksten en poetry-objects. Inclusief zijn kle ding brengt hij een soort experimen teel toneel, waarbij de visuele aspecten net zo belangrijk zijn als zijn improvi- saties, bewegingen, humor en intellec tuele bespiegelingen. In verband met de grote belangstelling voor deze unie ke one man-show dient U tijdig aanwe zig te zijn. In filmhuis Artishock wordt morgen, donderdag 14 februari, de Finse film „de aarde een zondig lied" van de regisseur RauniMollberg gedraaid. De voorstelling begint om 20.30 uur en de toegangsprijs is 4,50. „De aarde een zondig lied" is het verhaal van lappen en boeren in het hoge noorden van Finland. Het harde ruwe leven van de boer, waarin over leven, sex en dood een allesbeheersen de rol spelen. Tegenover de boeren staan de lappen; de nomaden die hun rendierkudden volgen. Ook hun bestaan is hard, maar zij leven zo dicht bij de natuur dat zij een meer ontspannen indruk maken. De twee groepen leven op gespannen voet met elkaar en dulden elkaar maar nauwelijks. Als dan een boerendochter verliefd wordt op een rendierjager, ontstaat er een conflict met fatale gevolgen. Het landschap, waarin de film is opge nomen, laat de eindeloze verlatenheid zien, waarin onverwachts toch de lief de kan bloeien. Omdat hij volgens enkele spelers een voetbalwedstrijd zeer partijdig geflo ten had, werd een scheidsrechter door zes knapen „afgedroogd". Dat gebeur de vele uren na de wedstrijd in de nacht van zaterdag op zondag. De fluitist kwam horitzontaal in een voor tuin van een woning aan de Beetzlaan terecht. Daar trof de politie hem aan. Afgelopen zaterdag heeft de Vereni gingsraad van de VARA mr. Ton Verbernde (44) benoemd tot secreta ris-penningmeester van het dagelijks bestuur. Hij kreeg 81 stemmen. 49 Stemmen gingen naar mevrouw M. van Stiphout-Croonenberg, als kandi daat voor deze dubbel-functie voorge dragen door de ondernemingsraad. De verkiezing van mevrouw Van Stiphout zou tot gevolg hebben gehad dat zij haar taak als wethouder in Soest had moeten neerleggen. In afwachting van de resultaten van de gesprekken over een mogelijke huis vesting van de Stichting Jeugdwerk Soesterberg in het Dorpshuis dan wel een nieuw onderkomen voor de Stich ting op de hoek Banningstraat/Kamp- weg, krijgt de Stichting een sudsidie van 600,-. Deze kan, in overleg met de commandant brandweer Soesterberg, gebruikt worden voor het aanbrengen van de meest noodzakelijke voorzie ningen in het huidige onderkomen. Het college van burgemeester en wet houders heeft maandagavond een ge sprek gehad met de werkgroep over legstructuur Soesterberg. De werkgroep heeft een tussentijds verslag uitgebracht van haar werk zaamheden. Er zijn diverse reacties binnengekomen bij de werkgroep. De ze reacties vormen aanleiding om in een tweetal avonden met de Soester- bergse bevolking van gedachten te wisselen over de vraag of er behoefte bestaat aan één of andere vorm van overlegstructuur in Soesterberg. De werkgroep zal de data waarop deze bijeenkomsten wor*len gehouden zo spoedig mogelijk bekendmaken. De bewonersvereniging „het Soester veen" houdt morgenavond, donderdag 14 februari van 19.00 tot 20.00 uur spreekuur in het kantoor van de huis meester aan de Varenstraat (berging onder nr. 2). De bewoners van deze wijk kunnen er terecht met vragen en ook klachten. Het spreekuur zal voortaan eens in de drie weken gehouden worden. Deel 3 van het kentekenbewijs moet sinds 1 februari achter de voorruit van de auto zijn aangebracht. Het niet voldoen aan deze verplichting levert een forse boete op. Op 1 maart start de politie met de wijksgewijze controle. De in Soest wonende Ineke van Zee heeft deelgenomen aan de Nederlandse Langlaufkampioenschappen welke in de Franse plaats Correngon gehouden werden. Op de vijf kilometer individueel voor dames legde zij beslag op de vijfde plaats. Haar tijd was 23.34.7 min. Deel uitmakend van de estafette-ploeg van de vereniging „Keiski" legde zij met haar teamgenoten op de driemaal 5 kilometer beslag op de tweede plaats. Haar tijd was toen 22.24.5 min. Bij het kampioenschap voor de „Low- landers" (Lagelanden-kampioen- schappen) legde zij op de vijf kilome ter beslag op de 19e plaats. Haar tijd was 21.48 min. Haar prestaties beloven alles voor de toekomst als men bedenkt dat het haar tweede ski-seizoen is. XfflM f» Kom ke ;et,u>inf u'ke P^'fJZtUuur. icriand deKeukenbeurs ra ^^budenberg Voorstr 39-41 Tel03498-2824 Maandags gesioien 14 februari: Jaarvergadering van de Soester Vogel vrienden, in het E.H.B.O.gebouw aan de Parallelweg 7. Men begint om 20.00 uur. Filmhuis Artishock met de film „De aarde is een zondig lied", regie Rauni Mollberg - Finland- 115 min. kleur. Aanvang: 20.30 uur, Artishock, Steen- hoffstraat 46, Soest. 15 februari: Mét de Ned. Vereniging van Huisvrou wen, o.l.v. mevrouw Sanders een wan deling georganiseerd door de bossen van de Hoge Vuursche met daarbij een bezoek aan de Herberg de Roskam. Het verzamelpunt is om 10.00 uur op de parkeerplaats van restaurant Groene- veld in Baarn. Verder inl. tel. 17418. 16 februari: Literaire avond Artishock - Rob Con - performance. Deze Engelse dichter leest niet alleen voor, hij stelt zichzelf ten toon met objecten. Aanvang 21.00 uur in het Artishockgebouw. 17 februari: Thema-ochtend Artishock, met als the ma: „De rol van de Islam in de politiek. Spreker: Rudolph Peters. Een actueel onderwerp over de huidige ontwikkeling binnen de Islam met betrekking tot de situatie in Iran en Afghanistan. Aanvang: 10.30 uur. Toe gang gratis. Plaats in het Artishockge bouw, Ste^nhoffstraat-46 te Soest. Kinderfilm in Artishock met „Repel steeltje"» Het bekende sprookje óver de molenaarsdochter, de prins en de dwerg Repelsteeltje. In kleur met de gesproken tekst in het Nederlands. Leeftijd vanaf 5 jaar. Toegang: 2,-. Gratis limonade. Aanvang: 14.30 uur. 20 februari: Maatschappij tot Nut van - 't Alge meen, Soest organiseert een concert. Het amateur- kamerorkest, „Musica Montana", bestaande uit strijker en clavecinist, staat onder leiding van Herbert Slegers, contra-bassist in het Nederlands Kamerorkest. Dit evene ment vindt plaats in de Borg, Willaert- straat te Soest (Wijkcentrum in Over- hees) en begint om 20.15 uur. 21 februari: Filmhuis Artishock, met de film, „De smaak van de honing", regie Tony Richarson- Engeland -100 min. - kleur. Menselijkheid in een armoedig en chaotisch milieu, is het onderwerp van de film. Aanvang: 20.30 uur in het Artishockgebouw, Steenhoffstraat 46. 28 februari Bestuursvergadering met contact personen in „de Open Hof" van de belangenvereniging van bewoners in de Veenbesstraat. Aanvang 20.00 uur. 7 maart Ledenvergadering van de belangen vereniging van bewoners in de Veen besstraat in „de Open Hof". Aanvang 20.00 uur. Aan de orde zal o.m. komen de problemen, die er zijn t.a.v. de aanleg van het kabel t.v.- en radionet in de Veenbesstraat. Voor al uw AUTO. PLAAT- en SPUITWERK BeckeringhstraatH - Tel. 11018 Zowel het eerste dames- als het eerste herenteam van de Soester handbal vereniging BDC hebben in U.D. hun meerdere moeten erkennen. De dames gingen met 12-5 ten onder, terwijl de heren met 16-13 verloren. Het heren- team behoudt evenwel de kans op het kampioenschap omdat mede koploper Aalsmeer twee punten liet liggen bij A.H.C. De kansen zijn nog reëler omdat Aalsmeer nog twee keer U.D. ontmoet. Bij de dames opende U.D. de score en het duurde bijna een kwartier voor dat de Soesters daar iets tegenover konden stellen. Met de rust was het echter 5-2 voor de Utrechters. De tweede helft leken de BDC-dames er nog alles aan te kunnen doen. Via 5-3 werd het 7-5 voor UD met een niet minder spelend BDC. In de laatste zes minuten ging echter alles fout en zo verloren de Soesters met 12-5. Heren Bij de heren was de openingsscore voor BDC. Henk Veenendaal bracht dit doelpunt op zijn naam. Hij tekende ook voor de tweede goal, waarmee een inmiddels opgelopen kleine achter stand werd weggewerkt. Verdedigend klopte het bij BDC goed, maar de aanval had er dit keer weer minder oog in. Bij de rust was het 6-<3 voor UD. De tweede helft begonnen de Soesters iets gretiger, maar ook UD liet zich van de beste kant zien. Met twee fraai genomen strafworpen bracht Ries Smeeing de stand op 7-9, waarna UD weer uitliep. Het werd 12-12 en UD kwam op voor sprong door een strafworp. Onder gro te spanning ging men naar het eind van de wedstrijd. UD hield het hoofd koeler en daardoor werd de eindstand 16-13 in hun voordeel. Door dit resultaat behoudt BDC zicht op het kampioenschap. Wel mag men geen wedstrijd meer verloren laten gaan. Dat mag ook zondag 24 februari niet gebeuren tegen DWS in de sporthal Beukendal. l {fSWJ&vfi ..:v Isa***» 1 S# V^'rT; S *vt9\i- nv Op landelijk nivo lag de basketbal kompetitie stil, in verband met een bekerweekeinde. Beter ware het ge weest als de basketbalbond het karna- valsweekeinde hiervoor zou uitkiezen, maar een beetje gericht beleid in deze heeft men nog niet gevonden, zodat komend weekeinde belangrijke wed strijden gespeeld moeten worden, hoe wel in den lande ook het karnaval een belangrijke stempel drukt op het gehe le gebeuren. Doch in het afgelopen weekeinde wa ren alleen nog de junioren jongens bezig in de bekerstrijd. Ook het eerste damesteam moet nog een uitwedstrijd spelen en zijn nog niet kansloos. De jongens speelden echter vrijdag avond thuis tegen het Amsterdamse AMVJ en afgelopen zondagmiddag uit in de Amsterdamse Apollohal. Het zijn twee gevoelige forse nederlagen ge weest en ook hier blijkt weer dat men het basketbal in de hoofdstad nog lang niet verleerd is en dat de jongens junioren van Red Stars beslist een stap terug moeten doen ten opzichte van een tweetal jaren terug, toen het tegen een tegenstander als AMVJ simpel overeind kon blijven. Een gegeven dat men zich realiseren moet en alleen zeer hard werken kan in de toekomst weer tot het gewenste resultaat leiden. AMVJ dus via twee duidelijke over winningen over naar de halve finale en de Soester jongens weer een illusie armer doch een ervaring rijker. Op kernnivo lagen dit weekeinde de wedstrijden van belang bij de kadet- tenteams. De meisjes kadetten a moes ten winnen van Dunckers en de jongens kadetten a kregen het lastige Amers- foortse Crackerjacks op bezoek. Ach teraf bleek het lastige nog wel mee te vallen en met name een goede start zorgde ervoor dat de Soester jongens hun zegereeks kunnen voortzetten met een overwinning van 92-50. De meisjes kadetten wedstrijd is een ware thriller geworden. Een wedstrijd van enorme nervositeit, die maar liefst een kleine twee uur duurde en waarbij zowel uit Hilversum als uit Soest een enorme belangstelling bestond. Bij winst van Dunckers zouden' beide teams weer gelijk komen, bij winst van Red Stars kan de Soester formatie het kampioenschap haast niet meer ont gaan. Bij de rust stond Red Stars voor met 24-18, maar de tweede helft gaf alles te zien wat basketbal tot zo'n leuke sport kan maken. Enorme spanning, afwisselend het ene team voor dan weer het andere, waar bij uiteindelijk de Soester meisjes de meest gelukkigen waren in deze fantas tisch fraaie wedstrijd en wonnen met het kleinst mogelijke verschil 44-43. Verrassend was ook de winst die het derde damesteam wist te behalen in een sportieve wedstrijd tegen het eerste team van Eem '78 uit Eemnes. De Soester dames wonnen met 39-24. De meisjes kadetten b wisten het Amersfoortse Crackerjacks b te ver slaan met 22-15. De overige uitslagen waren als 'volgt: Red Stars MD2 - Dunckers MD2 (meisjes welpen) 60-6 Red Stars B2 - BVH Bl (jongens kadetten) 38-49 Red Stars A2 - Anguilla Al (jongens junioren) 46-79 Red Stars MA2 - Woudenberg MA1 (meisjes junioren) 30-52 Red Stars 4 - Woudenberg 2 (heren senioren) 57-88 Red Stars II - Top Stars II (dames senioren) 24-37. Programma Op landelijk nivo speelt alleen heren 2 zondag om kwart over acht thuis. De heren ontmoeten dan Tekkels uit Den Haag. Het eerste herenteam gaat vrijdag avond naar Delft, waar het de lastige uitwedstrijd tegen DAS krijgt Toch is het Soester team niet kansloos en een overwinning zou bijzonder welkom zijn. De Soester dames gaan zaterdag de lastige uitwedstrijd spelen in Utrecht tegen Midland. De jongens junioren gaan ook naar Utrecht tegen koploper Cangeroes en de meisjes junioren spelen gelijk met de heren op vrijdagavond in Delft tegen DAS. In Beukendal is er zondagavond alleen basketbal en met name de wedstrijd van de jongens kadetten is van belang, want bij winst van de Red Stars jongens tegen weer een team van Dunckers uit Hilversum, is het Soester team al bijna kampioen, want dan heeft het een voorsprong van zes pun ten. Voorts spelen op deze zondagavond het derde en vierde herenteam om kwart voor tien en dames 2 om kwart over acht. Tijdens de strijd om het baankam- pioenschap voor A en B junioren heb ben leden van de schaatsvereniging „Eemland" twee eerste plaatsen be haald en bovendien werden drie per soonlijke records gebroken. Bij de meisjes-B nam Yvonne v.d. Lienden en bij de jongens A, Bert v.d. Weerd, ruime voorsprong op de con currentie. Yvonne v.d. Lienden noteerde een klubrecord op de 500 meter: 46.5 sec. Voor de 1000 meter had zij 1.37.5 min. nodig en dat leverde haar tweemaal een eerste plaats op. Bert v.d. Weerd werd in 43.4 sec. tweede op de 500 meter, maar op de 1500 meter sloeg hij toe. Zijn tijd 2.15.6 min. was hier goed voor de eerste plaats. Ook in het algemeen klasse ment werd hij eerste. Bij de B-junioren reed Gerdie v.d. Weerd op de 500 meter een persoonlijk record: 53.8 sec. Op de 1000 meter was haar tijd 1.54.6 min. Hans Dijs reeds de 500 meter in 44.1 sec. en de 1500 meter in 2.22.6 min. Hij staat in het algemeen klassement op de zevende plaats. De derde afstand, voor de meisjes 1500 meter en voor de jongens 3000 meter, wordt op 7 maart verreden.

Soester Courant | 1980 | | pagina 11