Evangelie Gemeente „In de Ruimte" 50 jaar geleden in Soest t Zwaantje artihome CONTANT-BON HOTEL „1ZHMITJE". SOESTERBERG GROOT BAL-MASQUÉ m VVV nieuws 1Ü a JOS WORTMANN Concert in dorpshuis „De Borg" Gehannes... Plaatselijke politiek in CDA-soos 14 Februari 1930 Dixiaansche Rijmen Lady Brax King - Burberry - Loden Frey - Gor-Ray Jë Nu óók voor dames. 3- 11 V £2 Wiison fr Glenny - Vico - Bleyle LaCoste FONDUE-GOURMET Soesterberg REISBUREAU GERTH WOONRUIMTE Minimum 4 regels /6,00 13 Soester Courant van woensdag 13 februari 1980 13 Van 15 t/m 24 februari is weer de 47e „West-Friese Flora", een tentoonstel ling van bolbloemen en tevens een tentoonstelling van stamboekvee en Huishoudbeurs in de Veilighallen te Bovenkarspel (N.H.) West-Friesland. Tekstpierement presenteert op di. 19 febr. in de Stadsschouwburg te Utrecht de nieuwe Nederlandse musical „Mas kerade" met Jos Brink, Henny Orri- Frank Sanders-Lucie de Lange- Mary Michon en Simone Kleinsma. Aanvang 20.00 uur. Kaarten 11,- t/m 22,50 te reserveren vanaf 3 dagen tevoren. Het Scapino Ballet van Amsterdam geeft op zo. 17 febr. een voorstelling in de Stadsschouwburg te Utrecht. Het programma wordt: Vliegers, Waltzing Mathilda, Vierentwintig blote voeten en Giovanni's poppenwinkel. Aanvang 14.30 uur. Kaarten ƒ6,-; 9,50. Kinde ren 6,-. vanaf 3 dagen tevoren te reserveren. Het programma voor het Soester Car naval 1980 kunt U gratis halen aan ons kantoor. Tevens hebben wij een lijst met de programma's van de carna valsdagen van geheel Brabant. In het Tropenmuseum aan de Lin- naeusstraat 2 te Amsterdam is tot 3 maart een tentoonstelling van foto's van Roberto Crocella over Vietnam. In filmhuis Artishock aan de Steen- hoffstraat 46 te Soest draait op do. 14 februari de film: „De aarde is een zondig lied". De film is in kleur en duurt 115 min. De regie is van Rauni Mollberg uit Finland. Aanvang 20.30 uur. Prijs 4,50; leden, cjp 3,50. In de Grote Kerk te Vreeland is op 16 februari een concert bij kaarslicht m.m.v. ,,An English Toye" (blokfluit, gamba en luit) Michiel ten Houte de Lange, tenor. 16e en 17e eeuwse con- sortmuziek. Op zo. 17 februari kunt U in het Muziekcentrum Vredenburg te Utrecht naar een koffieconcert van de groep Flairck. Aanvang 12.00 uur. Prijs 5,50 waarbij gratis kopje koffie en gratis crèche. In het Muziekcentrum Vredenburg te Utrecht is op zo. 24 febr. om 14.30 uur een familiematinee van het Utrechts Symfonie Orkest, gepresenteerd door Willem Duys. Prijs 10,-, pas 65 7,50 en cjp 9,-. Van 6 t/m 9 maart is in de Brabant hallen in Den Bosch weer het 14e Internationale concours hippique de „lndoor Brabant". In „De Speeldoos" te Baarn komt op 15 febr. Cabaret Nar met „Zat ik maar thuis met een goed boek". Cabaret Nar praat en zingt weer op geheel eigen wijze. Toegang 8,-. Pas 65/cjp 6,-. Op 22 febr. komt in „De Speeldoos" te Baarn de Peter Faber Show „Maat 44". Ongetwijfeld zal er voor dit optre den van Peter Faber nog meer belang stelling bestaan dan vorig jaar, daar om bestel tijdig kaarten. Toegang 10,-; pas 65/cjp 7,50. Van 10 t/m 16 Maart is in sportpaleis Ahoy te Rotterdam het A.B.N. We reld-tennistoernooi. Prijzen van 15,- t/m 30,-. Passe-partouts 140,-. De voorverkoop is reeds begonnen. Op-viL 22 febr. spelen Henk-van Ulsen en Ank van der Moer in de Flint theater te Amersfoort „Moordkuil" „vaiulra. Levin. Een auteur van thrillers be raamt een duivels plan in zijn hebzucht naar een nieuw succes. Aanvang 20.15 uur. Prijs 22,- pas 65 18,- en cjp 17,-. In museum De Zonnehof aan de Zonne hof 8 te Amersfoort is van 9/2 t/m 9/3 een tentoonstelling van beeldhouw werken van Frank Letterie en There- sia van der Pant en schilderijen en tekeningen van Ploos van Amstel. Geopend: dagelijks van 10-17 uur, zo. van 13-17 uur. In „De Vaart" aan de Vaartweg 163 te Hilversum zijn t/m 24 febr. de volgen de tentoonstellingen: Jaap Wage- maker, materieschilderijen; Aart Lamberts, plastiekenFrits Hesseling, zeefdrukken; Kurt Löb, boekillustra ties, tekeningen, grafiek; Van 16 febr. t/m 16 mrt. Bulletje en Bonestaak, beeldverhaal. Bert Kinderdijk uit Soest exposeert gedurende de maand februari in wijk- gebouw „De Borg" aan de Willaert- straat 46 te Soest zijn schilderijen en tekeningen. In de Jaap Edenhal te Amsterdam is op 21 febr. een optreden van Jerry Lee Lewis. Aanvangstijd is 20.15 uur. Prijs 30,-, alhier te reserveren. De nieuwe „Uitkrant met pas 65 en met toeristische tips uit eigen land is ook weer uitgekomen en gratis af te halen aan ons kantoor. Aan de achterzijde zoals gewoonlijk weer de Uit-kalender. In Kasteel de Wijenburgh te Echteld is nog t/m 28 febr. de Ikonen expositie „Christus de Zoon". Van 15 t/m 17 febr. zijn weer de „Leidse paardedagen" met de diverse hippische evenementen in de Groen- oordhallen te Leiden. Het Nationaal Bureau Toerisme heeft weer een drietal handige boekjes uit gegeven, n.1. Evenementen 1980, editie 1, een opgaaf van beurzen, tentoonstel lingen, bloemen, folklore, muziek, sport, kunst en markten; „Verrassen de ontdekkingen" interessante trips door gastvrij Nederland en als laatste „toeristische attracties" waarin opge nomen miniatuursteden, sprookjes- tuinen, dierentuinen, dolfinaria, recre atieparken, casino's, markten, kunst ijs- en skibanen, boot- en bustochten, musea, jeugdverkeersparken, kastelen en oude steden en gebouwen. De boek jes kosten 0.50 en 0,70 en zijn onmisbaar bij uitstapjes het hele jaar door. Vergeet U bij het zoeken naar een kado die handige Soester Kadobon niet als mogelijkheid om iemand te verrassen? Twfe soos-en organiseert de plaatse lijke afdeling van het CDA de komende dagen. Morgen, donderdag 14 februari, kan men met zijn adviezen voor de fractie terecht in gebouw „de Hoek steen" te Soesterberg en maandag 18 februari in de bovenzaal van restau rant v.d. Brink aan de Soesterbergse- straat te Soest. De bezoekers morgen ook vragen stellen en de leden van de gemeenteraadsfractie geven zo moge lijk een volledig antwoord. Lukt dat niet, dan wordt de vraag „meegeno men". Beide soos-bijeenkomsten be ginnen om 20.00 uur. Iedereen is wel kom. Het koor „Share" a.s. zondagmiddag „In de Ruimte". Aanstaande zondag 17 februari, zal Ds. Auke van Slooten, medevoorganger van Evangelie Gemeente „In de Ruimte", de serie predikingen over de Openbaring van Johannes voortzetten. Deze middag komt de brief aan de gemeente te Thy- atira, uit Opebaring 2:18-29 aan de orde. Thyatira was een stadje in Klein Azië, dat bekend stond als centrum van handel en industrie. Er was een sterke vakbe weging, waarbij iedereen, die een betrekking had, aangesloten moest zijn. Dit bracht de christenen in grote moeilijkheden. De vergaderingen, die men als lid van zo'n beweging bij moest wonen, hadden een sterk heidens karakter. Offeren aan goden en immorele feesten speelden hierin een grote rol. Christenen stonden hierin dus voor de keus: of op straat komen te staan en noodgedwongen soldaat worden, of toetreden tot de vakbeweging, met alle gevolgen van dien. De gemeente te Thyatira kende gelukkig het zo noodzakelijke evenwicht tussen geloof en werken, dat de hedendaagse christenen zo vaak missen. Hun moeilijke positie vereiste veel volharding, geloof en liefde. Vanuit deze brief worden wij als het ware geconfronteerd met twee vragen: ten eerste: hoe moet de christen zich opstel len in een maatschappij, waarin hij onvermijdelijk in aanraking komt met anto-christelijke gegevens? Ten tweede: hoe kun je als christen, het geloof practisch maken en komen tot dat evenwicht dat de gemeente te Thyatira kende? Muzikale medewerking wordt verleend door het koor „Share", o.l.v. Cees van Dusseldorp. De diensten beginnen om 14.30 uur en 17.00 uur. Tijdens beide diensten zijn er aparte kindersamenkomsten. at... op Maandag 3 Maart a.s* Aanvang 8 uur. DÉMASQUÉ 11.30 uur, einde 3 uur. Onder leiding van den Gedipl. Dansleeraar P. PENNEN. FRAAIE PRIJZEN. FRAAIE PRIJZEN. Groot verstrekt Orkest. Schitterend verlichte zaal. Costumier en Kapper aan de zaal Entrée fl.50 (Belasting inbegrepen) Entree f 1.50 Voorverkoop 1.00 (bel. inbegrepen). Autobussen in alle richtingen. Kaarten verkrijgbaar bij den Boekhandel J. de Bruin, Soestdijk. Lunchroom Zonneheuvel. G. van Ée, Soest. Hotel 't Zwaantje, Soesterberg, en bij Verdonk's Sigarenmagazijn, Steinlaan, Zeist. Geen toegang beneden 18 jaar. t EEN OUDE SPREUK „Eiken morgen, nieuwe zorgen" las ik op een boerenstee Al te waar slechts, nijvre landman, Met uw kippen en uw vee. Eiken morgen, nieuwe zorgen, Denkt gewis de Burgervaer, Grootsche plannen voor de toekomst. Maar de centen zijn zoo raar. Eiken morgen, nieuwe zorgen, Is Ook Koen z'n uithangbord, Met z'n straten, wegen, pleinen, En maar immer geld te kort. Eiken morgen, nieuwe zorgen, Secretaris, wat een kruis Overvloed van werkzaamheden, Maar te weinig volk aan huis. Eiken morgen, nieuwe zorgen, Wijst het aangezicht Van Vliet, Grond in overvloed te krijgen, Maar de koopers bijten niet. Eiken morgen, nieuwe zorgen, 't Is wat E.H.B.O. kwelt, Want hoè komt ze vóórhaar auto Aan zoo'n kapitaal van geld? Eiken morgen, nieuwe zorgen, Huilt de Koninginnelaan; Winter is bijna verstreken En nog vangt men hier niet aan. Eiken morgen, nieuwe zorgen, Telt ook voor den krantenman, Die twee bladen heeft te vullen, En, helaas niet weet „waarvan". Eiken morgen, nieuwe zorgen, Adam draagt de groote schuld, 1 Wil nochtans geen moed verliezen: Werk steeds voort en heb geduld. FEESTCOMITÉ Naar wij vernemen zal de Burgemeester onzer ge meente het initiatief nemen tot het bijeenroepen van eenige personen, voor het vormen van een feest comité. Men wenscht den 50sten verjaardag van H.M. de Koningin dit jaar feestelijk te herdenken. FEESTAVOND E.S.V.A.C. Naar wij vernemen, zal door E.S.V.A.C. op 3 Maart a.s., in „De Gouden Ploeg" een feestavond worden gehouden, ter herdenking aan haar kampioenschap. CABARETAVOND Het bekende Cabaret-ensemble „1" Célèbus Trois" met als soubrette Corrie Kling, bariton Henri Dorné, conferentier en accompagnateur Kees van Boven, zal op Maandag 24 Febr. a.s. een cabaretavond geven in Hotel „Bosch en Duin". Een gezellig bal zal den avond besluiten. Men ziet de advertentie in het volgend nummer. UIT DE RAADSVERGADERING: 1. Crediet-aanvrage van B. en W. voor het aanbren gen van een gas verwarmingsinstallatie in het kan toorgebouw van den dienst Openbare Werken met de garage, alsmede in de brandweergarage. De heer Busch wijst er op, dat voor een der ambtenaren een wel wat zeker klein lokaal wordt ingericht. Ook vraagt spr. of het bedrag ad. 2300,- niet hoog moet worden genoemd, waarop Weth. Endendijk mededeelt, dat hiervoor de installatie voor het geheele gebouw wordt geleverd. Het ge vraagde crediet ad 2300,- wordt hierna toegestaan. RONDVRAAG De heer Busch stelt voor de straatnaam Koudhoorn- weg te doen vervallen en deze weg ook Bosstraat te noemen. Het gedeelte Bosstraat, wat naar rechts afbuigt en den nieuwen weg in het verlengde van dit gedeelte van dien weg, zou spr. Den Bliekstraat willen noemen. Bij de algemeene straatnaamver andering zal dit worden bezien. Verder vraagt spr. in den vervolge ook eens des avonds te vergaderen, terwijl hij er op aandringt, zoo spoedig mogelijk met verschillende werkzaamheden aan de Koninginne laan te beginnen. De heer Gasille vraagt aandacht voor de Beuken laan en Nieuweweg, welke wegen zeer slecht zijn. De heer Doorman verzoekt voor volgende vergade ringen de stukken vroeger te zenden. De heer De Bruijn vraagt of het niet mogelijk is het bezorgen van melk op Zondag te verbieden. De heer v. Klooster verzoekt ook spoed te maken met de Koninginnelaan, daar we anders in den a.s. zomer nog geen verbetering zullen zien. Spr. acht 2 maanden voor 't rooien der boomen veel te lang. UIT DE ADVERTENTEËN: WEDEROM GROOTE PRIJSVERMINDERING: Onze 14-daagsche reclame aanbieding: Extra gezui verd gemengd kippenvoer, p. 100 pond 5,40; Java Rijst per 2 pond 35 ct.Bruine Boonen per 2 pond 20 cent; Spercieboonen, 2 pondsblik 38 ct.Soepen van Hero per blik 50 ct.Tomaten-Purée per 5 blik 45 ct., Appelmoes van goudreinetten per 2 pondsblik 38 ct, Bessensap p. 5 halve flesschen 1,-Holl. Roombo ter met Rijksmerk per pond 1,10. Wordt aan huis gehoord en bezorgd zonder prijsver- hooging. Joh. Mets, v. Weedestraat 46, Soestdijk, tel. 2098. DROGISTERIJ „'T KRUIDENHUIS" Electr. Bril- lenslijperij. Wij hebben steeds in voorraad de nieuwste uitvoering, monuren en etui's. Laat het recept van Uw Oogarts door ons vervaardigen. Reparatie: Vlug, Accuraat, Billijk. J. W. Breij, Gedipl. Opticien. Laanstraat No. 1 Soestdijk. ANTIEK GEMAKSTELLETJE of nachtkastje, waarvoor cylindertje of deurtje, te koop gevraagd. Br. met prijs bur. van dit blad. O 00 Q) CD X HERENKLEDING [ff nvt even anders! TEL. 15II8 1. VA,\5Tlï'.\AT 65 BAAKN O) 75 i/i NU SLECHTS 14.75 (normaal f23.75) Deze uitgebreide fondue serveren wij in ons Petit-restaurant van vrijdag 15 februari t/m zondag 16 maart: ca. 300 gr. vleesvariëteiten, diverse sausjes, gemengde salade, pommes frites, fruit en warm stokbrood. Alleen op reservering. ('s maandags gesloten). Tel. 03463-1423 Volgende week woensdag. 20 februari, wordt voor de eerste keer in het dorpshuis „de Borg" een concert ge geven. Onder auspidiën van het depar tement Soest van de maatschappij tot Nut van het algemeen, treedt het ensemble „Musica Montana" op. Het concert begint om 20.15 uur. „Musica Montana" werd in 1976 opge richt en staat onder leiding van Her- bert Slegers. Het ensemble is een combinatie van beroeps- en amateur musici en bestaat uit vijftien strijkers en een clavecimbel. Men legt zich toe op het spelen van een zo breed moge lijk repertoire, dat zich uitstrekt van muziekwerken in de baroktijd tot he den. In Soest worden werken ten gehore gebracht van Purcell, Vivaldi, Mozart, Barok en Jardanyi. Van Vivaldi zullen twee concerten worden uitgevoerd: in het fluitconcert zal Frank Adriaans solist zijn, terwijl Karei Brester in het vioolconcert „La Stravaganza" so leert. „Musica Montana" treedt sedert 1977 in het openbaar op en concerteerde ondermeer in Amsterdam en Tilburg. Ook als koorbegeleiders is men werk zaam. De toegang is voor Nut-leden vrij; niet-leden betalen vijf gulden en CJP- en Pas 65-houders 3,50. Beter slapen in bed-kombinaties die uw slaapkamer omtoveren tot een tweede woon-ruimte. Beter slapen hoort bij beter wonen. En dat begint bij een goed inte rieur-advies. Bij Artihome helpen binnenhuis-architek- ten u bij uw keuze. Voor komplete interieur-verzorging: Artihome, Burg. Grothestraat 1 a in Soest. Ajje 't begin vaan de moand s oaves us kiekt waat ter aale- moal an de stroat gezet wordt! 't Is toch heul baar! Zukke mooie dinge stoan der bie; stof- zugers, striekplaanke en aan- dere aapperoate. Ze lieke soms wel nieuw. Kaassies, toafels en zelfs heule baankstelle ben- ne zo moar bute gekwaakt. Ongderlest kwaam ik deur un stroat en doar sting un haard- stikke mooi baankstel. Ik kon ut niet loate en gong der us effe op zitte om te probere of ut lekker zaacht zaat. En toeng kwaam der un me vrouw noar bute en die vroeg of 'k moei waas en of ik un baakkie koffie wouw? Zuk laache! „Joa", zee ze, „we hebbe un aandere baank ekocht, waant deuze paaste nie bie 't behaang, vaanwege de kleur!". Noe vroag je je toch aafü! En iedereejn moar jaammere daat aalles zo duur kost; 't gaas, de eerpels en de beziene. En ze rieje moar roak. Ik snaap ter geejn baarst vaan. Ik haad us un oud saallemaan- der kaacheltje daa'k aallaang an 't bewoare waas veur as ut oardgaas op zouw roake. Temingste, d'r sting zoiets in de kraant. Moar daat moak ze ming niet wies ajje noeng verneemt daat er nog meer gaasbelle in ongze grond zitte. Affing, ik wouw daat kaachel tje daan ok moar oprume en ik ben nog niet de daam aaf of d'r stoat aal un persoon met un auto met un kaarretje d'r aachter. Die paakte ut zo vaan me an. Hie haad ter aal un heule vraacht troep op stoan. En vaan de oare kaant kwaam ok aal zoö'n traansport an. Die gonge bie de huurmaan an 't scheume in de baarg, moar doar waas denk' niks moois bie. Toen de de heule zooi uut mekoar haadde gehoald, gonge ze weer vurt. 't Woaide nogaal en de volgen de maarrege laag de heule troep in me tuun en over de stroat. 't Leek wel ut Soanre- daamplaantsoen! Ajje 't ming vroagt, daan mo'k zegge, daa'k ut best vin daazze kieke ofter waat veur ze bie is. Moar daan motte ze niet aal les zo loate legge. Daa's geen waarkzo!! HANNES VAN DE NENG. vraagt voor een van haar medewerksters geschikte Min. 2 kamers en eigen keuken, of 3-kamerflat. Van Weedestraat 58 Tel. 22144 -Soest voor het opgeven van een KLEINE RUBRIEKADVERTENTIE in de SOESTER COURANT Naam: Straat: Woonplaats:Tel verzoektmaal plaatsing Op woensdag ATTENTIE: één letter of leesteken per hokje, tussen twee woorden een hokje blanco laten Ondertekening 1 2 3 4 5 5 regels f 8,00 6 6 regels f 10,00 7 regels f 12,00 8 regels f 14,00 9 regels f 16,00 10 regels 1 18,00 11 regels f 20,00 12 regels f 22,00 7 8 9 10 11 12 De bon moet uiterlijk maandag 16.30 uur in ons bezit zijn voor plaatsing in de Soester Courant van woensdag daarop volgend. Bewijsnummer 75 ct. extra. Brieven onder nummer: f 2,50 extra (De binnengekomen brieven worden u dan toegestuurd). Deze bon ONGEFRANKEERD zenden aan: .advertentieafdeling SOESTER COURANT Antwoordnr. 136,3760 VB SOEST. Het verschuldigde bedrag insluiten door middel van groene bank-betaalcheque, Eurocheque of blauwe girobetaalkaart (geen giro-overschrijvingskaart)

Soester Courant | 1980 | | pagina 13