De Krooneen nieuwe vestiging. De Koninklijke Brand's Bierbrouwerij ^"knzXre^ Soest-Zuid heeft weer wat In 1871 koopt Frederik Emotul Brand, bouw- en werktuigkundige, de brouwerij van Wijlre van Jan Heter Hubert L'Ortye. Hij is de stichter van de Brand's Bierbrouwerii. Die brouwerij zelfbestand toen al heel lang. Het oudste document waarin wij dat kunnen vinden dateert van 1340. Maar liet is wel zeker dat deze brouwerij van de Rijks- heerlijkheid Wijlre daarvoor ook reeds heeft bestaan, zodat zij gerust de oudste van heel Xederlund mag worden genoemd. Ruim honderd jaar later zijn wij van een kleine dorpsbrouwerij uitgegroeid tot de grootste brouwerij van Limburg en één van de modernste van heel Nederland. Brand Bier is in deze periode een begrip geworden. Een begrip voor kwaliteit. Ons bier is bii de meeste Limburgse gezinnen kind aan huis. Ook de rest van Nederland heeft Brand Bier ontdekt. En wij leveren ons bier aan Belgie en Duitsland. Het is nu overal verkrijgbaar in verschillende kostelijke types, zoals Pils. l'p. Oud en Imperator. Brands Bier. een gerenommeerd kwaliteitsprodtikl van de Koninklijke Brand s Bierbrouwerij te Wijlre. De karak teristieke witte gebouwen van de brouwerij liggen verscholen in het sterk golvende lanflschap van Zuid-Limburg. Die heuvels zijn duidelijke uitlopers van Elfel en Ardennen en bevatten ontelbare bronnen. De brouwerij beschikt op haar terreinen over eigen bronnen, die ontsloten zijn aan het kalksteengebergte van het Krijt en die puur. kristal helder. fris bronwater leveren voor het brouwen van Brand Bier. Er zijn weinig brouwerijen die over zo'n uitzon derlijk goed water beschikken. Evert Zieleman: „Het wordt in de eerste plaats een eetgele genheid, geopend van de vroe ge ochtend tot de late avond, waar naast smakelijke hapjes ook een drankje kan worden gedronken. Specialiteit van het huis gaat worden een broodje SHOARME. Een Israëlisch re cept dat momenteel in ons land bijzonder populair is. Natuur lijk mikken wij niet uitsluitend op deze exclusiviteit. Alles wat je in een mix-restaurant mag verwachten staat bij ons op de kaart. Iedereen moet in de let terlijke zin van het woord bij ons aan zijn trek komen" Nadere informatie over SHOARME: geroosterd lams vlees, oriëntaals gekruid, waar van de kenners zeggen dat het in de hemel wordt geserveerd. Terug bij de dagelijkse sterve lingen op aarde stelt Evert Zie- leman verder vast dat zijn be drijf op ieder soort publiek mikt. Zakenlunches zuilen met zorg worden omgeven. Zakenlun ches in de Soesterbergsestraat te verorberen, of, en daar zal bijzonder veel werk van wor den gemaakt, bij het bedrijf dat er prijs op stelt, aan huis te bezorgen. Wat leveranciers betreft weet men zich in goed gezelschap. Frans Bosman: „Een Soester Horecabedrijf dat wij tot leven willen brengen moet ook laten leven. Daarom schakelen wij zoveel mogelijk Soester leve ranciers in. Broodjes en brood komt van Rademaker in de Laanstraat, de Dolfijn verzorgt onze snacks, Jan de Hartog is verantwoordelijk voor het vlees. Zeer exclusief is de keu ze van het bier". Elders op deze pagina alles over Brand-bier. Een kwali- teitsprodukt dat langzaam maar zeker de Nederlandse markt aan het veroveren is. Exclusieve restaurants als Ba- li Scheveningen en de Echoput in Apeldoorn tappen het al ja ren. Evert Zieleman: „Wij zijn met DE KROON aan geen en kele brouwerij gekoppeld. Za kelijk zijn wij volkomen onaf hankelijk. Voor ons staat ech ter vast dat er geen beter bier dan Brand bier uit een pomp te tappen is". Enfin u moet het na 15 maart a.s. allemaal maar eens zelf gaan proeven en keuren. Hoofdzaak is dat Soest-Zuid weer eens wat nieuws heeft, dank zij zakenmensen die zich niet blind staren op hètgeen vandaag te bieden heeft. Voor uit kijken, belangen spreiden. Wie weet wat ons in en na DE KROON nog allemaal te wach ten staat. Het mag er dan op lijken dat de president van de Soester Karnavalsver- eniging De Narre Knollen bet dezer dagen bijzonder druk heeft met alles wat op Karnaval lijkt: schijn bedriegt. Sinds vele maanden is de eigenaar van een pand aan de Soesterbergsestraatweg doende zijn eigendom een voor Soest-Zuid nieuw gezicht te geven. Verloopt alles volgens de door eigenaar Frans Bosman gemaakte plannen, dan wordt medio maart wat eens aan MINUS toebehoorde, getransformeerd in een hoogst smakelijk eethuis-annex lunchroom-bar. Frans Bosman is van jongs-af vertrouwd geweest met wat men tegenwoordig onder de verzamelnaam Horeca verstaat. Frans Bosman, uitgekiende zakenman, met een neus voor nagenoeg alles waarin zakelijke mogelijkheden zitten, zocht en vond in Evert Zieleman een compagnon. De laatste, niet geboren en getogen in Soest, beweegt zich op amusementsterrein, hetgeen in een wat vrije vertaling wil bete kenen dat zijn boterham met beleg moet worden gezocht in het plaatsen van speel automaten in midden-Nederland en omgeving. Beheerde voor de „een-armige bandieten" voortreffelijke horeca-bedrijven in Utrecht en is in Soest en om geving een even vertrouwde als gerespecteerde zakenman. Met hem is Frans Bos man een nieuw avontuur begonnen. Soest-Zuid wordt een etablissement rijker waarvan het de bedoeling is dat jong en oud, kortom iedereen zich thuis gaat voelen in „DE KROON". voor mij een uitdaging. Ook naar mijn gevoel zal het voor zien in een behoefte. Slaagt onze opzet dan is het niet uit gesloten dat wij samen, of ie der apart, nog eens verder in Soest gaan rondneuzen. Wees eerlijk, zoveel heeft dit dorp met 40.000 inwoners tenslotte niette bieden". De uit Zeist afkomstige fami lie Voers staat vanaf 1 maart a.s. op de loonlijst van de kers verse b.v. Wat de horeca be treft begon hun victorie in Alk maar. Via Noord-Holland werd een omweg gemaakt langs ho reca-bedrijven in Utrecht, Zeist en laatstelijk als bedrijfs leiding van De Flint in Amers foort. Beide firmanten tonen in hun nieuwe werknemers een groot vertrouwen. „Hij heeft" stelt Evert Ziele man „de papieren die voor een bedrijf als het onze nodig zijn. Een stuk van de inkoop hebben wij samen gedaan. Tijdens die operatie is mij dui delijk geworden dat wij niet de eerste de beste hebben aan getrokken". Gezien de plannen die het koppel Bosman/Zieleman voor ogen staan kan dat ook niet. Ze mikken met hun nieuwe bedrijfsleiding op een stuk exclusiviteit, dat vooral gestal te moet krijgen in een door de concurrentie niet of moeilijk te evenaren kwaliteit. Het toekomstige Horeca-be- drijf heeft in Soest een lange historie achter de rug. Lak Lengers begon er reeds voor de oorlog een goed lopend café bedrijf, Frans Bosman had er zijn beroemde „winkeltje", „Minus" was de laatste mid denstander die er in vertoefde. Na de aankondiging dat laatst genoemde zou gaan vertrekken was er van de Soester Midden stand voor het betrekken van dit goed gelegen pand grote be langstelling. Reisbureau's, schoenenzaken, een ijzerhan del, verlichtingshandel, foto zaak en zelfs een sexboetiek toonden interesse. Het bloed kroop bij Frans Bos man toch weer eens waar het niet gaan kon: een horeca-be- drijf. En daarmee is zijn aan deel in deze zaak voor 100% verklaard. Evert Zieleman zag en ziet het met Frans Bosman in Soest-Zuid helemaal zitten. Toelichtende verklaring van eerstgenoemde: „Als je hier in de ochtenduren een kop koffie wil gaan drin- ken dan zijn er weinig moge lijkheden. Geen woord kwaad over de be staande restaurants en café bedrijven, maar vlug een ba kie is er niet bi]. Neem. winkelende mensen met hun kinderen Waar moeten die naar toe als ze boodschappen aan het doen zi]n? Van die theorie heb ik Frans Bosman kunnen overtuigen en gedaan gekregen dat wi] samen iets nieuws zijn gaan opzetten S men een nieuwe ^v gestich en aan de slag. Zien of wi] het goed hebben' „De Kroon" nieuwe vestiging in Soest-Zuid

Soester Courant | 1980 | | pagina 19