Hotelaccommodatie bij Darthuizen? UW FORD DEALER HEEFT 'N VERRASSING VOORU. AtttoVandermeër Amersfoort b.v. gemeente soest vraagt uw aandacht voor: gemeente soest/ Leden van de SOESTER ZAKENKRING hebben WERK voor U Bijna 6 ton voor aankoop kunstwerken vrijetijdskleding Da wegwijzer naar Auto Vandermeer, volg de borden van Industrieterrein „De Isselt" vak A Reakties gevraagd over Inspraaknota Verleende bowvergunning Vorderingen op de gemeente Verleende bouwvergunning Raadsvergadering Landelijk plan openbare bibliotheekvoorziening 1980-1982 Kostbare ringen gestolen Spor tuitwis selin g Soest-Duitsland Verandering-van de Algemene Kinderbijslagwet Recreatief zwemmen in De Turf op maandag 18 febr. Sportinstuif in karnavalsfeer 5 Soester Courant van woensdag 18 februari 1980 5 die L0ISBL0USES bij de Pub. Aile kleuren, alle maten! II Industrieterrein "De Isselt" uak A tUOBkVEG I uw sBgB STRAATWEG HUtVELA^gj v.V\feedestraatt1c tel.12424 Soest In het gemeentelijk Informatiecentrum aan de Steenhoffstraat 9a (tegen over het gemeentehuis) alsmede in de plaatselijke bibliotheken ligt vanaf heden voor een ieder de „Ontwerp Inspraaknota'ter inzage. In de nota worden enkele hoofdlijnen van de inspraak beschreven. De no ta geeft verder een raamregeling voor de inspraak. Voor belangstellenden is deze ontwerp-nota gratis verkrijgbaar in het In formatiecentrum. Het Informatiecentrum beschikt ook over documenta tiemateriaal over inspraak, dat kan worden ingezien. Reakties op deze ontwerp inspraaknota worden graag voor 15 april a.s. tegemoet gezien. (Niet-gebonden besluit) Verlening d.d. 5 februari 1980 uitbreiden en verbouwen van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Lange Brinkweg 35d, (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 3855). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschik kingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dag tekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen. (Openbare bekendmaking) Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat zij die over 1979 nog vorderingen op de gemeente hebben deze ten spoedigste - doch in elk geval vóór 29 februari 1980 - ter gemeentesecretarie (afdeling comptabiliteit)moeten indienen. Hetzelfde geldt voor vorderingen ten laste van de gemeentebedrijven. De daarop betrekking hebbende rekeningen moeten worden ingediend bij de desbetreffende bedrijfsadministraties. Indiening van rekeningen na genoemde datum zal vertraging van de uitbetaling tengevolge hebben. (Niet-gebonden besluit) Verlening d.d. 5 februari 1980 bouwen van drie dubbele woonhuizen met zes garages op een terrein, gelegen aan de Schoutenkampweg (kadastraal bekend gemeente Soest sectie D, nummer 2345) Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschik kingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dag tekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemoti veerd bezwaarschrift indienen. De eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad zal worden gehouden op donderdag 21 februari om 19.30 uur in de instructiezaal van de brand weerkazerne, Lange Brinkweg. Vanzelfsprekend bent u van harte welkom. Vanaf 19.00 uur is de instructiezaal geopend. De agenda ziet er als volgt uit: l. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 20 sep- I temberl979. 2. Ingekomen stukken. 3. Vragenhalfuurtje. 4. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de bouw van een permanente Van der Huchtschool voor kleuter/lager onderwijs in de wijk Overhees. 5. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van: a. het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een drukkerij-zetterij op/in het perceel Parallelweg li te Soest; b. het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een gas- drukregelstation aan de Oude Utrechtseweg te Soest; c. het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een agrarisch bedrijf op/in het perceel Peter van de Breemerweg 9 te Soest; d. het uitbreiden en wijzigen van een meubelfabriek aan de Den Blieklaan 35 te Soest. 6. Voorstel tot het wijzigen van de bouwverordening. 7. Voorstel tot wijziging van de Algemene Verordening Soest (2e wijzi ging). 8. Voorstel tot; a. verhoging van subsidie aan de V.V.V. Soest en wijziging van de vorm van subsidiëring; b. aanpassing huurovereenkomst Verkeershuis, Steenhoffstraat 9a. 9. Voorstel tot verkoop van grond nabij de Van Mecklenburglaan te Soest aan de heer J. G. van Rouwendaal te Soest. 10. Voorstel tot verkoop van grond aan de P.U.E.M., gelegen nabij de Steenhoffstraat te Soest, ten behoeve van de bouw van een trafosta tion. 11. Voorstel tot verhuur van het jachtrecht op gronden gelegen tussen de Wieksloterweg W.Z., de Dorresteinweg, de Koningsweg en het landgoed Pijnenburg aan de heer W. van Dorrestein. 12. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit. 13. Voorstel tot het verlenen van medewerking aan het R.W.A. bij het verkrijgen van een nieuw onderkomen voor het Werkvoorzienings schap. De schriftelijke toelichting op de onderwerpen die ter tafel komen, kunt u inzien bij het gemeentelijk Informatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (te genover het gemeentehuis). Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 8, eerste lid van de Wet op het openbare bibliotheekwerk (Staatsblad 1975, 118) wordt bekend gemaakt, dat het „Landelijk plan openbare bibliotheekvoorziening 1980-1982" voor een ieder gedurende 90 dagen ter visie ligt in het gemeèntelijk Informa tiecentrum, Steenhoffstraat 9a (tegenover het gemeentehuis) en wel van 15 februari tot en met 15 mei 1980. Gedurende deze termijn kan iedere belanghebbende die tijdig bezwaar heeft gemaakt tegen de provinciale plannen als bedoeld in artikel 5, derde lid, van genoemde wet, dan wel die belanghebbende die in zijn be lang is getroffen door afwijking van de provinciale plannen als bedoeld in artikel 3, tweede lid, van genoemde wet, bij de Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk tegen het Landelijk plan in beroep gaan. Uit een slaapkamer op de eerste etage van een restaurant aan de Burg. Grothestraat werden vorige week woensdagmiddag twee witgouden rin gen, bezet met diamantjes ontvreemd. Ze vertegenwoordigen een waarde van 3500 gulden. In het weekend van 16 tot 18 mei zal de tweejaarlijkse sportuitwisseling met Soest-Duitsland plaatsvinden. De ont moeting wordt dit keer in Duitsland georganiseerd. De eerste bespreking vond vorige week plaats in restaurant de Soesterduinen. Uw official C dealer voor Amersfoort e.o. Fluorweg 49-51 Amersfoort Tel. 033-15548 Foto Herman van Dam Met ingang van l januari 1980 is de Algemene Kinderbijslagwet gewijzigd. Deze wet geeft nu - in het algemeen - iedereen die in Nederland woont of In dienstbetrekking werkt aanspraak op kinderbijslag van het eerste kind af. Met de invoering van deze wijziging zijn de andere kinderbijslagregelingen komen te vervallen. De verandering van de wet is vooral van belang voor hen, die voorheen geen aanspraak konden maken op kinderbijslag voor hun eerste en tweede kind, zoals de zelfstandigen die een te hoog inkomen hadden om in aanmerking te kunnen komen voor kinderbijslag in het kader van de Kinderbijslagwet kleine zelf standigen. Om kinderbijslag te krijgen moet men na afloop van een kwartaal een aan vraag zenden naar de Raad van Arbeid waaronder de woonplaats valt. Zij die buiten Nederland wonen, bijvoorbeeld grensarbeiders, moeten deze aanvraag indienen bij de Raad van Arbeid bin nen wiens gebied men werkt. De hiervoor benodigde formulieren (kinderbijslaglijsten) kan men bij de postkantoren en de Raden van Arbeid verkrijgen. Voor degenen met één of twee kinde ren, die tot nu toe geen aanspraak konden maken op kinderbijslag, de zogenaamde nieuw gerechtigden, zijn speciale aanmeldingsformulieren ont worpen om een zo snel mogelijke afwerking van deze aanvragen te ver wezenlijken. Deze formulieren zijn alleen te ver krijgen bij de Raden van Arbeid. De „nieuw gerechtigden" kunnen zich in de tweede helft van februari in verbin ding stellen met de Raden van Arbeid. De kinderbijslag wordt per kwartaal uitbetaald. De eerste betaling is zo spoedig mogelijk na l april 1980. In verband met de voorjaarsvakantie zijn de openingstijden voor recreatief zwemmen in De Turf op maandag 18 februari gewijzigd. Men kan die dag terecht van 8 .tot 10 uur, van li tot 12 uur, van 13 tot 15 uur, van 19 tot 20 uur en van 21 tot 22 uur. Het ministerie van CRM heeft de provincie Utrecht een bedrag van 584.255 gulden gegeven voor de aan koop van kunstwerken ten behoeve van de provinciale artotheek. Dat geld is hard nodig om het kunstwerkenbe stand in de huidige acht filialen van de artotheek op peil te brengen. Op het ogenblik telt de provinciale artotheek acht filialen: Leusden, Soest, Nieuwegein Zuid (Veerhuis), IJsselstein, Vleuten, Maarssen, Vee- nendaal en sinds kort Bunnik. Het kunstwerkenbestand rouleert jaar lijks. De gemeente Amersfoort beheert een eigen artotheek, terwijl er ook in de gemeente Utrecht plannen zijn voor een kunstuitleencentrum. In principe kan iedereen kunst lenen. Voorwaarde is het lidmaatschap van een bibliotheek met een artotheek afdeling. De kosten verbonden aan het lenen van een kunstwerk zijn bewust laag gehouden: één gulden per maand met een maximum uitleentermijn van vier maanden. Er bestaan plannen voor uitbreiding van het aantal filialen, maar de verwe zenlijking daarvan hangt sterk af van het aantal beschikbare kunstwerken. En dat aantal is weer afhankelijk van het bedrag dat CRM beschikbaar stelt. De gebruikelijke sportinstuif in de sporthal Beukendal staat a.s. zaterdag in het teken van de karnavalsviering. De muziek is daarop afgestemd en de spelletjes zijn aangepast. Van de deel nemers wordt verwacht dat zij gekos tumeerd komen. Dat zal de feeststem ming aanzienlijk verhogen. NAAM BEDRIJF TEL.NR. FUNKTIE: Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaande telefoonnummers. De achterzijde van restaurant Darthuizen, waar de hotelaccommodatie xal verrijzen. B.V. Timmerfabriek W. Bos 14164 Frans Bosman B.V. 13367 Chemcolnc. 19844 Forbo Tapijt B.V. 19244 Frejo B.V. 16216 Foxboro Nederland N.V. 19644 machinale afdeling huisdrukkerij systeem afdeling boekhouding GoluB.V. 21084 Howson Algraphy 18944 De Haan B.V. 21170 Hypsos B.V. 03463- 2114 B.V. Nederl. Kunststof 03463- Industrie „Soesterberg" 1647 Pribor B.V. 16052 Yves Rocher Nederland B.V. 21324 Vortex 13816 B.V. Gebr. Stork 12368 In een vrij ver gevorderd stadium zijn de plannen om bij Restaurant Dart huizen aan de Prins Hendriklaan hotelaccommodatie te bouwen. Moch ten de plannen uitgevoerd kunnen wor den, dan betreft het veertig kamers, 28 twee- en 12 éénpersoons, allen voorzien van bad, douche en toilet, schrijfbu reau en koelkast. Met de bouw is naar schatting een bedrag van 2% miljoen gulden gemoeid. Soest kampt al jaren met een totaal gebrek aan hotelaccommodatie. Rela ties van het in Soest gevestigde be drijfsleven, moeten in de wijde omge ving worden ondergebracht. Van die kant wordt het initiatief van Darthui zen's-directeur, de heer A. van Keken, bijzonder toegejuicht. TIJDELIJK EEN COMPLETE GASINSTALLATIE VOOR EEN.UITZONDERLIJK LAGE PRIJS Allround machinale houtbewerker Elektro-monteurs Medewerker/ster Verkoop Binnendienst Medewerker/ster Bedrijfsbureau Werkvoorbereider Calculator Metaaldraaier, Frezer, Plaatwerkers, Bankwerkers, Ervaren spuiters, Hulpspuiter bedieningspersoneel LTS, Offsetdrukker grafische school Sr.project engineer HTS, Project manager HTS/TH, Programmeur MTS/MAVO Boekhoudkundig medewerker/ster met MAVO en boekh.kennis Monteurs en leerl. monteurs luchtverw. installaties Onderhoudsmonteur (mechanisch) Onderhoudsmonteur (elektro-techn.) Produktiemedewerkers Receptioniste/telefoniste, tevens voor type-werk Ploegbaas MTS-wtb-niveau, Medewerker buitendienst HTS-wtb-niveau Modinettes Magazijnmedewerker, Data-typiste Inpaksters Sekretaresse Bankwerker, Plaatwerker/lasser Plaatwerkers, Draaier-bankwerker, Constr.bankw.-lasser Het gemeentebestuur heeft inmiddels medewerking toegezegd. Vanzelfspre kend moet de nieuwbouw binnen de daar ter plaatse geldende bouwgrens blijven. Eventueel zou het bestem mingsplan aangepast kunnen worden. Het is de bedoeling dat het hotel, naar een ontwerp van de Soester architect Dick Renooy, gebouwd wordt op het braak liggende terrein achter het res taurant. De tekening werd vorige week vrijdag bij de gemeente bezorgd. „Darthuizen" heette vroeger „Oranje hof" en was een pension voor oud onderofficieren. Ongeveer zeven jaar geleden werd het met een vleugel uitgebreide pand door burgemeester mevrouw mr. J. M. Corver-Van Haaf- ten, officieel geopend. Het was één van haar eerste officiële daden in Soest. Het pand was toen eigendom van aannemer H. van Asch, die het exploi teerde samen met de heer Van Keken. Het streven is,het hotel volgend jaar in gebruik te nemen. In de nieuw aange bouwde vleugel met grote ontvangst zaal, zijn vier kegelbanen. Kegelaars uit de wijde omgeving maken daar gebruik van. Inpakker export Sekretaresse personeelszaken. Typist! e) Nederlands-Engels, Bedieningsass. snijmachines (2 ploegendienst) Medewerkers(sters) Verkoopadministratie Admin. medewerker(ster) boekhoud-afd.

Soester Courant | 1980 | | pagina 5