M S.O.Soest en „de toekomst" Handbalscheidsrechter Pouw gehuldigd HET VLEESCENTRUM 5!S^PPEN.11.50 Soest II nog steeds ongeslagen VVZ SVV-Heren op weg naar kampioenschap Shot ook tegen Ready kansloos Eemvogels 2 kampioen s. Volleybal: Zesde klaverjaswedstrijd van VVZ Groothandel en Horeca-service RIBKARBONADEN Q HAMLAPPEN Q Cfl HAMSCHIJF (hieps) O Rfl VLEESKRABBETJES O Cft RUNDERLAPPEN 19 Rfl LENDELAPPEN 1A Zaterdag voetbal: SEC blijft in de running Tafeltennis: Volleybal toernooi S.P.S.V. Korfbal: S S] Mi va SOES' BRUIL4 PART RECEI 8 Soester Courant van woensdag 13 februari 1980 9 Opnieuw wisten de beren van SW/Stam 1 de volle winst te pakken. Het team stevent regelrecht op een zeer succesvol einde van de kompetitie af. dleuals alles meezit mogelijk afgesloten kan worden met een kampioenschap. Algelopen zaterdag kwamen de heren in 't veld tegen het uit Hilversum komende VIF. Beide teams boden bet publiek veel kijkgenot. SW spreidde een aantal zeer gevarieerde aanvallen ten toon waar V.I.F. geen antwoord op had. Tevens „pakte'SW verdedigend erg veel, vooral Arjan Grift viel hier op. SW wist goed gebruik te maken van de 3-2-1 verdediging van VIF, waarbij links en rechts achter grote gaten vielen. Al met al een leuke wedstrijd. Setstanden 15-9, 15-9, 15-10. Dames SW/Stam 2 speelde afgelopen zater dag tegen SOS/DPC en heeft met over macht gewonnen. Setstanden 15-13, 15-8,15-5. Door deze overwinning klim men de dames langzaam maar zeker uit de gevaren zóne. SW/Stam 1 speelde tegen VCH v. Houten 2. Deze wedstrijd werd met 3-2 verloren. Setstanden 15-9, 15-8, 13-15, 8-15, 9-15. In de eerste 2 sets liep alles goed aan SW zijde. Er werden zelfs enkele goede kruisstaffels uitgevoerd. Dit brak SW in de 3e set konditioneel Tot 13-13 ging het nog gelijk op, daarna was de weerstand bij SW gebroken. In de vierde set bood SW geen tegen stand meer. Veel foute serves, ook in de 5e set. Er vond nog een incidentje plaats in de 5e set. Er stond bij VCH een speelster in het veld, die niet op het wedstrijdfor mulier stond. Stand toen 11-3 voor VCH. De set moest over gespeeld worden. SW startte met 3-0 voor sprong. Dit haalde echter niet veel uit. VCH won desondanks, deze set met 15-9. SW 3 moest in Nijkerk spelen tegen het op de 2e plaats staande NVC. In een aardige wedstrijd trok het technisch zwakke NVC aan het langste eind. Daarbij komt nog dat NVC lang niet zo sterk was als de setstanden doen ver moeden. Setstanden 15-4,15-6, 15-10. SW 4 speelde tegen KGU/V&S 2 een wedstrijd om de koppositie van de 2e klasse. SW moest winnen, KGU/V&S had aan een gelijk spel genoeg. Het is uiteindelijk een 2-2 geworden. Deze uitslag is echter niet representatief voor het verloop van de wedstrijd. Dan was het winst voor SW geworden. Setstanden 15-9, 6-15,11-15, 15-13. SW 6 - Spokers 3. Uitslag 0-3. Een wedstrijd waarin het SW gewoon niet mee zat Setstanden 10-15, 8-15, 8-15. SW 7 - Olympia 8. Uitslag 3-0. Een matige wedstrijd die veel weg had van een tafeltennis match. Dit gold voor beide partijen. Setstanden 15-8, 15-6, 15-2. SW 9 - Voleem 2. Uitslag 0-3. Setstan den 4-15, 6-15. 9-15. Aangezien deze da mes zeer langzaam op gang komen, is een wedstrijd van 3 sets eigeüjk te kort voor hen. Heren SVV 3 - BG&SV 3. SW speelde In deze wedstrijd gedegen en goed volleybal. Dit is de basis voor hun succes. De heren vertoeven zeer hoog in hun klasse, n.1. de 2e plaats. Setstanden 15-11,15-13,15-2. Voor de volgende week staan er voor de topteams geen wedstrijden op het programma. Heren SW 1 hoeft pas 28 februari weer te spelen. Dames SW 1 en 2 komen pas l maart weer in het veld. Maandagavond vond in het klubhuis van WZ aan de Eemweg, de zesde klaverjaswedstrijd van dit wintersei zoen plaats. Vierenzestig dames en heren gaven acte de presence. Zoals gewoonlijk heerste er een opgewekte sfeer en er vonden natuurlijk weer enkele ver schuivingen plaats voor het clubkam pioenschap. Zoals b.v. mevrouw Poot-Wolfsen, die steeds een behoorlijke plaats innam zij moest zich nu tevreden stellen met de troostprijs. De uitslag van deze avond is: l. Rob Duit, 5603 p. 2. Siem Opmeer, 5499 p. 3. Mevrouw Kruitbos, 5484 p. 4. G. Stolwijk, 5341 p. 5. IJ. Huisman, 5329 p. 6. Hans Wegerif, 5189 p. 7. Heer Veerman, 5068 p. 8. D. v.d. Boven- kamp, 4977 p. 9. B. Hilhorst, 4909 p. 10. J. v.d. Mey, 4888 p. 11. Heer v.d. Linden, 4810 p. 12. Heer Duit, 4801 p. De troostprijs was voor mevrouw Poot- Wolfsen, die ditmaal slechts 3767 pun ten wist te scoren. De zevende wedstrijd vindt plaats op maandag 10 maart a.s. per kiloVa per kilo WallU per kilo VaVV per kilolliwU Mager, per kilo IfaiJU (Entrecöte) per kiloI Openingstijden: donderdag en vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. BIRKSTRAAT 49 TELEFOON 02155-12477 SOEST SPORT m Foto Herman van Dam n Samenwerkend scoren Henk Richard (midden) en Jan van Luytelaar (rechts) het tweede doelpunt voor SEC-zaterdag. Ondankds een golf van blessures is SEC na de winterstop zeer goed gestart. Peter van den Brakel, Henk van Essen, Paul Mizee en Wout Krüter bleven aan de kant en ook Jan Kuyvenhoven was deze middag niet aanwezig, omdat hij de laatste wedstrijd van zijn schorsing uitzat. Daarentegen kon Jan van Luytelaar na een langdurige blessure zijn rentree maken en dat ging niet onopgemerkt voorbij, omdat hij een groot aandeel had in de 2-0 overwinning op het ook al gehavende de Posthoorn. SEC beheerste de eerste helft volko men en er werden enkele zeer goede kansen geschapen, maar vooralsnog wist de achterhoede van „Posthoorn" een doelpunt te voorkomen. Maar hoe verder de eerste helft vorderde, werd het duidelijker, dat SEC de winterstop conditioneel veel beter was doorgeko men en het wachten was dan ook op de openingstreffer van SEC. Deze viel pas vijf minuten voor rust toen de Posthoorn goal in de fout ging door met de bal buiten zijn strafschop gebied te gaan. En in plaats van de bal buiten de lijnen te plaatsen, „bedien de" hij Jan van Luytelaar op maat. Hij zette de bal voor en Henk Richard was er bij om de bal in het doel te koppen. 1-0. Na rust was het de Posthoorn, dat probeerde wat terug te gaan doen. Maar de SEC-achterhoede gaf geen krimp en vooral het goede spel van Dik van de Broek, Wil Leegwater en vooral Jan van den Burg viel op. SEC vocht terug en al snel wisten zij de Posthoorn opnieuw onder druk te zet ten. Het werd bijna 2-0, uit een vrije trap. Vanaf twintig meter knalde Jan van de Burg keihard in, maar via de handen van de Posthoorn-doelman en de lat ging de bal corner. SEC bleef komen en het was vooral Henk Richard, op het middenveld, die keer op keer de Posthoorn-achterhoede bestookte. SEC kreeg kans op kans, maar het duurde tot de 30e minuut voordat de tweede treffer aangetekend kon wor den. Uit een voorzet van Gijs Egbers kwam de bal voor het doel, waar zowel Henk Richard als Jan van Luytelaar klaar stonden. Na even aarzelen was het uiteindelijk Jan van Luytelaar, die de bal onder de Posthoorn doelman door in het doel tikte: 2-0. Hij werd hierna meteen vervangen door Oscar Lammerse, die, nauwelijks in het veld, keihard op de paal schoot. De Posthoorn was volledig uitgespeeld. 2-0 werd dan ook de eindstand van deze wedstrijd, die uitstekend werd geleid door de heer Lüschen uit Baarn. A.s. zaterdag speelt SEC thuis tegen de nummer drie E.F.C. De afgelopen week hebben de meeste Shotteams zich redelijk geweerd. Een uitzondering vormde Shot 1 dat het in Leeuwarden leljk liet afweten en met 91 van Ready verloor. Shot 2 »on met 8 2 van Metac 1. terwijl Shot 3 3-5 speelde tegen Vitus 1. Shot i ver plettende Good Luck 6 met 9-1. HM eerste jeugdteam versloeg D.O.v. met 9-1, het tweede jeugdteam verloor met 8-2 van Quick 1. Shot 1 heeft na de 9-1 nederlaag te Leeuwarden tegen Ready nog slechts theoretische kans om zich in de P1™*1®" tie-hoofdklasse te handhaven. Men komt niet zozeer techniek tekort ais wel routine en het vermogen om zien over tegenslagen heen te zetten. Tegen Ready, dat gesteund werd door een zeer talrijke en luidruchtige suppor- tersschare, verliepen de eerste drie partijen voor Shot zeer ongelukkig. Alledrie de partijen werden in de der de game beslist door net-of randbal len. Na op deze wijze een 0-3 achter stand opgelopen te hebben bleken de Shotspelers ln de volgende partijen niet meer in staat om zich nog erg in te spannen, hetgeen een bedenkelij ke instelling genoemd mag worden. Alleen Dirk Schuiling wist bij een 8-0 achterstand nog een partij te winnen. Met de uitwedstrijd tegen koploper Trias voor de boeg lijken de vooruit zichten voor dit team al met al nogal somber. Shot 2 had weinig moeite met hekke- sluiter Metac 1, waarvan met 8-2 ge wonnen werd. Nicky Baba onder streepte zijn stijgende vorm door onge slagen te blijven. Bert van Velzen en Marcel Vrakking verloren alleen van de lastige verdediger van Beek. Shot 3 speelde 5-5 tegen het sterke Vi- tus i. Geen slecht resultaat, maar het betekent toch weer een extra punl achterstand op koploper Quick. Her. man Blom schitterde met drie over. winningen, terwijl Wilfred Busch en Gerrit Leeflang ieder eenmaal won. nen. Shot 4 blijft met grote uitslagen win. nen. Ditmaal werd Good Luck 6 met 9.1 ingemaakt. Theo Daselaar en Harry Wouters waren beiden niet te kloppen, terwijl invalster José Daselaar knap werk verrichtte door twee maal te winnen. Het eerste jeugdteam revancheerde zich voor de nederlaag van vorige week door nu met 9-1 van D.O.V. 1 te winnen. Arnold Appelhof en Gerhard Busch wonnen ieder driemaal, terwijl Ed win Luyben twee partijen in winst om zette. Het tweede jeugdteam had weinig ver weer tegen koploper Quick 1. al had er wel meer ingezeten dan de nu behaal de 2-8 nederlaag. Adrie Derksen en Chris Sondaar zorgden voor de punten. Overige uitslagen senioren: Shot 5 - de Hilt 1: 3-7, Shot 7 - Bun shot 4: 3-7, UBIV 5 - Shot 8: 8-2, Shot 9 - Huizen 14:10-0. Overige uitslagen jeugd Victoria 2 - Shot 3: 10-0, Quick 2 Shot 4: 8-2, Shot 5 - Elan 2: 10-0, Victo- ria 4 - Shot 6: 1-9, Shot 7 - Elan i; 5-5, Shot 8 - Bunshot 2: 3-7, Shot 9 Huizen 6: 3-7, Huizen 4 - Shot 10: 10-0, Victoria 8 - Shot 11: 0-10, Bunshot 5 - Shot 12: 1-9, Shot 13 - Huizen 115-5, Shot 15 - Werinon 22-8. De Soester Politie Sport Vereniging (SPSV) organiseert a.s. maandag 18 februari in de sporthal Beukendal een landelijk volleybal-toernooi. Daaraan nemen teams deel van politiecorpsen uit Amersfoort, Edam, Barneveld, Hil versum, Nieüwegein, Bussum, Haar- len; Amstelveen, Huizen, Leiden, Zaanstad, Utrecht alsmede teams van de spoortwegrecherche, de vliegbasis Soesterberg en de Koninklijke Ma rechaussee uit Utrecht. Om negen uur wordt begonnen; de finales staan gepland rond drie uur en de prijsuitreiking rond vier uur. ÉMï! Voor uw: BRUILOFTEN - PARTY'S RECEPTIES KOUDE BUFFETTEN RESTAURANT SOESTER NATUURBAD Van Weerden Poelmanweg 4 SOESTDUINEN - Tel. 02155-13156 Van een eenvoudige huzarensalade tot een uitgebreid koud buffet: onze keuken is gespecialiseerd in exclu sieve schotels voor uw party thuis, uw bedrijf enz. Schaken: Vvi\ 'Ij. t Links de Soest F-jes met Gerrit de Jong; rechts de SEC F-jes met Wil Rijnders. Foto Herman van Dam Het leven bestaat uit uitersten. Op de dag dat „de toekomst" van S.O.Soest (wie de jeugd heelt, heeft immers de toekomst) zijn eerste Wedstrijd als jongste team verfoor, kwam de oudste jeugd, de junioren A-l met een overwinning bij 't Gooi vandaan. Ook bij Soest komt u voortaan de F-jes tegen; de mannen van drie turven hoog in de leeftijd van 6 tot 8 jaar, die vol ijver achter de voetbal aanhollen. De „eigen kweek" die later mogelijk in de hoogste klasse van het Nederlands amateurvoetbal de naam van Soest hoog gaan houden. Oud-jeugdvoorzitter Gerrit de Jong, hoofd van een lagere school in Overhees, gaat de F-jes coachen, want zonder coach kom je tegenwoordig in het sportleven „nergens' Door verlies van de konkurrenten zijn de Eemvogel-reserves al in de zevende kompetitiewedstrijd kampioen gewor den. Dit heugelijke feit werd gevierd met een gelijkspel van het eerste team; een flinke overwinning van het derde twaalftal en een gelijkspel van het vierde. Waarschijnlijk omdat men al op de hoogte was van de uitslagen, speelde het tweede twaalftal zeer nerveus te gen hekkesluiter MIA. In de 8(f minuut was het aanvoerder Jan v.d. Kuil die de score opende, 1-0. Het duurde tot de 18e minuut voordat het veel sterker spelende Eemvogels- team via een afstandsschot van Jan de Haard 2-0 wist te scoren. Twee minuten later was het Marian Haarmans die slim voor 3-0 zorgde. In de tweede helft leek MIA wat terug te gaan doen maar de toegekende strafworp werd gemist. Kort daarop bracht Dolf Voorn de stand op 4-0. Jan de Haard en Jan van de Kuil wisten beiden nog eenmaal te doelpun ten, zodat de eindstand 6-0, werd en het kampioenschap behaald was. Gelijkspel Door het stevig spelende Esdo werden de Eemvogels van de overwinning afgehouden. De eerste aanval kon maar niet tot scoren komen, zodat het tot de 22e minuut duurde voordat de score geopend werd. Maar dan wel voor Esdo, 0-1. Twee minuten later werd het zelfs 2-0. Nu was echter de beurt aan de Eemvogels, Wim van Reenen liet duidelijk van zich spreken en scoorde in één minuut tweemaal, zodat de ruststand 2-2 was. Na rust brgcht de eerste Eemvogels aanval er echter weer niet veel van terecht. Koos Sommer kon dan toch de Eemvo gels via een strafworp op voorsprong brengen. Esdo bracht de stand weer gelijk, opnieuw door een strafworp. Verder konden beide partijen niet meer tot scoren komen, zodat de eindstand 3-3 bleef. Het derde twaalftal had geen enkele moeite met Hellas en behaalde een mooie 8-1 overwinning. Voor de Eem vogels scoorden Goof (3xHenk Frie- bel (3x), Ton Kraaikamp lx) en GerardHengeveld (lx). Eemvogels 4 - T26; uitslag 2-2. Ria Rauch en Harold Crama zorgden voor de Eemvogels doelpunten. Overige uitslagen Eemvogels PI - Sparta PI 1-0 Eemvogels BI - Huizen Bl 0-2 S.V.M.M. Al-Eemvogels Al 0-3 Zwaluwen C2 - Eemvogels Cl 1-2 Wedstrijdprogramma zaterdag 16 februari 11.35 uur Eemvogels Cl-Antilopen C3 12.00 uur Dindoa P2-Eemvogels PI 12.45 uur Eemvogels Al-KVO Al 14.30 uur EKVA 2-Eemvogels 3 18.00 uur Eemvogels 1-Hellas 1 19.00 uur Huizen 4-Eemvogels 2 Afgelopen vrijdag speelde Soest II haar 6e competitiewedstrijd van dit seizoen tegen BSG VI. De Soesters maakten opnieuw geen fout en wonnen verdiend met 6-4. Het zal trouwe lezers van dit rubriekje niet verbazen dat Mossing-Holsteyn wederom vlug afrekende met zijn op ponent. Deze gaf, na ruim 1 uur spelen, de partij in een hopeloze stelling op. Dit in tegenstelling tot de tegenstanders van Bakker, Groen, Jonker en Mole naar, die allen werden matgezet. Sulenta was er intussen in geslaagd om zijn partij remise te maken, waardoor de tussenstand na 6 partijen, 5^-% in 't voordeel van Soest was. Een „monster zege" leek in 't verschiet te liggen. De Bussumers bleven echter vechten voor de punten, hoewel de (totaal-) partij in feite al was beslist. Hierdoor werd door de 4 overgebleven Soesters slechts een half punt behaald. Mej. Suyk, v.d. Bergen Balvers gingen in deze strijd ten onder en moesten een nul laten aantekenen. Dat ene reeds genoemde halve puntje werd behaald door Tas, die er na een spectaculair „tijdnoodduel" nog net in slaagde om remise te maken, waardoor Soest toch nog vrij ruim met 6-4 won! Het was trouwens opvallend dat de 5 overwin ningen alle op naam kwamen van Soesters die de witte stukken „voer den", terwijl de 5 zwartspelers samen slechts 1 punt inbrachten! Persoonlijke uitslagen: Soest H-BSG VI Balvers - Paridon Mossing-Holsteyn - v. Opzeeland Sulenta - Ruizendaal Bakker Lammerts v.d. Berg - de la Penta Jonker - v. Hou welingen Mej. Suyk - Veltheer Groen - Beyen Tas - Beffers Molenaar - Blom 0-1 1-0 1-0 0-1 1-0 0-1 1-0 1-0 Foto Herman van Dam J.1. zondag nam BDC-voorzltter Duit afscheid van de handbalscheidsrechter N. Pouw. Hii was nte* -j van deze Soester handbalvereniging, maar ook een trouwe „dienaar". Achtentwintig jaar lang profiteerden de^ïteï handballers van zijn inzet als bestuurder, als leider, als coach en zijn scheidsrechterscanacitoiten e de Koninklijke Nederlandse Handbal Bond ontdekt, want jarenlang leidde Pouw bondswertotr-iirioJ ïr» n met de „gouden speld" beloond. Zondag nam hij als scheidsrechter afscheid van BDCOwÜH welletjes", aldus de heer Pouw. „De beurt is nu ain de jongeren". "°p ffi) Jariee leelhjd vmd dt het Met voorzitter Duit hoopt hij dat er voldoende jongeren zullen zijn om de wedstrijden te leiden De dwwt nnc „.„a onderstreept met een exquis kistje rookgenot en een fles geestrijk vocht. BDC werd De heer Pouw blijft in diverse functies aktief. Ondermeer zal hij de scheidsrechters begeleiden Bekendheid genoot hij in Soest óók als scheidsrechter van de handbalwedstrijden in de bedrijfssportcompetitie 10. 13. 19. Zo 10. 19. Zat 9.C Zon 14.C Zat 8.< 10.< Zoi 11.1 De Domeincross in een grote schare loj het hele land. Afgt de cross voor de 15 dit keer was er w name van S.O. S< letes. Bij de meisjes D Broek op de 1500 l Born 19e. De jongens D moe; afleggen. Hier we Eelco Moree 8e, S Kay Janssen 19e. Josette Alkema we de meisjes C uits door Gisella van Ki Oostrom 14e. Peter Brouwer W De eerste competi WZ I en WZ II, m bijna twee maande resultaat opgelevei moest zaterdagmic binden tegen Baan Vanwege het feit, van de partij kon Brouwer van stal g broer Jos in de voc steld. De broers Bi groot aandeel geha< ning op Baarn. De Baarnaars ha gezegd, direkt er zullen gaan. Daar terecht gekomen, 1 blinker in hun voc ders, als de buiten, en Douma, bleven CAFÉ-RES BART Vredeho Telefoo Vooi In oud-holl ingerict

Soester Courant | 1980 | | pagina 8